Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
Owocem ducha jest: miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność. (List do Galatów 5:21-22)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Wizja Daniela 11:28-30a
Autor Wiadomość
BoaDusiciel 

Wyznanie: Idealizm skrajnie materialistyczny
Wysłany: 2019-11-18, 21:30   

Poważnie ? :shock:
Jaki budynek zawalił się od uderzenia samolotu, bo nie słyszałem o tym ?
A o co chodzi z Tupolewem ? Nie urwało mu skrzydła ?

wuka 

Pomogła: 122 razy
Wysłany: 2019-11-18, 21:33   

RM napisał/a:
jak zahaczył o brzozę, to mu skrzydło urwało
:xhehe: :xhehe: :xhehe: :xhehe: :xhehe: dobre i prawdziwe :mrgreen:

Henryk 

Wysłany: 2019-11-18, 22:11   

RM napisał/a:
natomiast ruski Tupolew, jak zahaczył o brzozę, to mu skrzydło urwało. :lol:

Antoni, to TY? :aaa:

Manna z nieba 

Wyznanie: Deizm.Baczna obserwatorka życia.
Pomogła: 303 razy
Wysłany: 2019-11-20, 11:17   

Henryk napisał/a:
RM napisał/a:
natomiast ruski Tupolew, jak zahaczył o brzozę, to mu skrzydło urwało. :lol:

Antoni, to TY? :aaa:

😃😃😃 Heniu 😃😃😃👍

Manna z nieba 

Wyznanie: Deizm.Baczna obserwatorka życia.
Pomogła: 303 razy
Wysłany: 2019-11-20, 11:20   

wuka napisał/a:
Małgorzata.. napisał/a:
Amerykański analityk Robert Kagan nie wyklucza w razie reelekcji Donalda Trumpa wycofania się Stanów Zjednoczonych z NATO. Nazwał "zabawną" nadzieję Polaków, że w przypadku rozpadu Sojuszu mogą liczyć na prezydenta USA.

Śmieszne i całkiem niezasadne jest ufać teraz i kiedykolwiek Amerykanom, czy komukolwiek innemu w tej sprawie. Polacy, a przynajmniej politycy, nie wyciągnęli absolutnie żadnych wniosków z historii w sprawie naszych sojuszników.

Zgadzam się z Tobą wuka👍

Henryk 

Wysłany: 2019-11-20, 11:55   

RM napisał/a:
Takiej akcji nawet homo sovietikus nie wymyślił.
Na marginesie, samoloty pasażerskie w USA robią z pancernego aluminium.

W najmniejszym stopniu nie jestem ekspertem, co czyni mnie równym z przewodniczącym Komisji- Antonim.
Samoloty uderzające w wieże miały w skrzydłach kilkadziesiąt ton paliwa lotniczego.
Wyobraź sobie tę masę w połączeniu z prędkością.

Zbiorniki Tupolewa praktycznie były puste, a on sam podchodził do lądowania z zupełnie inną prędkością...

BoaDusiciel 

Wysłany: 2019-11-20, 12:39   

Poza tym budynki WTC nie zawaliły się wskutek uderzenia samolotów, a wskutek oddziaływania wysokiej temperatury, wywołanej palącym się paliwem.
Co do Tupolewa, to nie był on zaprojektowany do lądowania na dachu, a jego katastrofa jest jedną z najlepiej udokumentowanych katastrof w historii lotnictwa.
Kiedyś mnie irytowały głupkowate teorie spiskowe, teraz tylko mnie śmieszą :lol:

RM 

Wyznanie: Unitarianizm jest błędem
Wysłany: 2019-11-20, 14:11   

Boa Dusiciel napisał/a:
Poza tym budynki WTC nie zawaliły się wskutek uderzenia samolotów

Trzy budynki zawaliły się od uderzenia dwóch samolotów, a sorry, od spalenia paliwa z dwóch samolotów. Pośmiejmy się teraz razem :lol:

I uwaga ekstra info.
Żaden samolot pasażerski nie może przekroczyć na pułapie kilkuset metrów prędkości bodaj 300 km/h. Niech mnie ktoś poprawi, jeśli jest to 320km/h. A dlaczego?, bo opór powietrza by maszynę zmiażdżył, czy coś. Po prostu się nie da szybciej. Więc energia kinetyczna uderzenia samolotu na tej wysokości jest nieduża. No i jeszcze, niech ktoś spali paliwo lotnicze w takiej temperaturze, żeby się stal stopiła. :lol:

BoaDusiciel 

Wysłany: 2019-11-20, 14:29   

A kto oprócz ciebie mówi, że stal się stopiła ?
Z pozostałymi głupotami nie dyskutuję.

RM 

Wysłany: 2019-11-20, 21:10   

Boa Dusiciel napisał/a:
...dyskutuję

To my dyskutujemy? Ouu boli..., no ale dobrze, nazwijmy to z górnolotną fantazją. Spokojnie możesz to określić, jako panel dyskusyjny, tylko nigdzie nie cytuj treści, bo nas śmiechem zabiją.

A tak jeszcze mnie ciekawi, skoro już dyskutujemy, który fakt jest głupotą?, czy ten, że zawaliły się trzy budynki, czy też ten, że na pułapie 200 m samolot pasażerski nie może lecieć z prędkością, dajmy 800 km/h (aby tą kinetyczną mieć na tyle, żeby się nie rozsmarować na ścianie, jak mucha na szybie, tylko wbić do środka)?

Henryk 

Wysłany: 2019-11-20, 21:16   

RM napisał/a:
I uwaga ekstra info.
Żaden samolot pasażerski nie może przekroczyć na pułapie kilkuset metrów prędkości bodaj 300 km/h. Niech mnie ktoś poprawi, jeśli jest to 320km/h. A dlaczego?, bo opór powietrza by maszynę zmiażdżył, czy coś. Po prostu się nie da szybciej.

:aaa: :aaa: :aaa:
Jakoś nawet motocykliści, na powierzchni ziemi, na swoich ścigaczach osiągają wyższe prędkości... i nic nie mają zmiażdżonego. :xhehe:
No, ale... to nie pierwsze Twoje "ekstra" info... :xhehe:

Ale mamy tu galerię "autorytetów"... :crazy:
:animrumru:

BoaDusiciel 

Wysłany: 2019-11-20, 21:20   

RM napisał/a:
Boa Dusiciel napisał/a:
...dyskutuję

To my dyskutujemy? Ouu boli..., no ale dobrze, nazwijmy to z górnolotną fantazją. Spokojnie możesz to określić, jako panel dyskusyjny, tylko nigdzie nie cytuj treści, bo nas śmiechem zabiją.

A tak jeszcze mnie ciekawi, skoro już dyskutujemy, który fakt jest głupotą?, czy ten, że zawaliły się trzy budynki, czy też ten, że na pułapie 200 m samolot pasażerski nie może lecieć z prędkością, dajmy 800 km/h (aby tą kinetyczną mieć na tyle, żeby się nie rozsmarować na ścianie, jak mucha na szybie, tylko wbić do środka)?

Ale wbiły się te samoloty w WTC, czy leciały za wolno i się nie wbiły ?
No i czekam na odpowiedź na pytanie: Kto oprócz ciebie twierdzi, że w WTC stal konstrukcyjna się stopiła ?

RM 

Wysłany: 2019-11-20, 22:14   

Boa, kochany misiu,
jakie samoloty, czy te, które widziałeś na filmie? A wiesz jakie ja filmy widziałem? Widziałem jak Rambo normalnie całą armię roz..... . Albo widziałem Godzillę.... Tak te samoloty też widziałem, ale bardziej podobała mi się Godzilla i King Kong, ze względu na wiarygodność.

Boenig na pułapie 200 m, to jest niesterowna kupa żelastwa i do tego musi lecieć z małą prędkością, bo mu powietrze poobrywa to i owo. Z prędkością za małą, aby uzyskać taki wymiar energii kinetycznej, żeby aluminium przebiło stal konstrukcyjną. Co stanie się z samolotem, który z prędkością dajmy 300, uderzy w taki budynek jak WTC? No, może silniki przedostaną się do środka (ja wątpię), ale aluminiowa buda. Zdrapywałeś kiedyś muchy z szyby samochodu. No to już wiesz, co musi się stać z aluminiową budą.
Filmik o samolotach uderzających w wieże to z pewnością gratka dla kinomanów, ale skąd wziąć takiego pilota, który bez naprowadzania potrafi takim Boenigiem wycelować w wieże i to dwukrotnie i to jeszcze tak, żeby zawalić trzecią wieżę? Myślisz, że da się tak wyszkolić pilota? Boenig, to nie jest kukuruźnik.

Henryku,
wiesz jak jest różnica pomiędzy samolotem i motocyklem? No, mniej więcej duża. A wiesz dlaczego nie konstruuje się pojazdów drogowych przekraczających mniej więcej 300 km/h. Bo powyżej, konsystencja powietrza względem pojazdu ma gęstość kisielu i warunki trakcyjne stają się niemożliwe do określenia, czyli wystarczy podmuch boczny. A widziałeś kiedyś, jak motocykl przebija ścianę budynku i eksploduje w środku. Nie widziałeś, bo zawsze motocykl zeskrobują ze ściany. A co Ci szkodzi trochę poczytać fizyki, zamiast oglądać bzdurne filmy o samolotach. Naprawdę, nigdy Ci nie przyszła do głowy refleksja, dlaczego się zawalił WTC 7? Naprawdę nigdy?

BoaDusiciel 

Wysłany: 2019-11-21, 07:04   

Czyli twierdzisz, że samoloty nie uderzyły w WTC.
To dziękuję za rozmowę :mrgreen:

wuka 

Pomogła: 122 razy
Wysłany: 2019-11-21, 09:11   

BoaDusiciel napisał/a:
Czyli twierdzisz, że samoloty nie uderzyły w WTC.

:aaa: No to co się tam stało? Wszyscy mieliśmy zwidy? ;-)

Na pewno wielu oglądało dokumentalne filmy, które analizowały tą całą sytuację. Z nich wynika taka sprawa, że owszem - samoloty uderzyły w wieże, ale jest niemożliwością, aby od tego zawaliły się te kolosy. One zostały wysadzone od wewnątrz. W sieci pewnie jeszcze jest film, długi, z napisami polskimi w którym wypowiadają się różni specjaliści oraz osoby, które przeżyły, także strażacy, policjanci itd. Warto posłuchać i otworzyć oczy ;-)

Odpowiedz do tematu