Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
Owocem ducha jest: miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność. (List do Galatów 5:21-22)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Czy chrzescijanin powinien walczyc?"
Autor Wiadomość
Henryk 

Wysłany: 2017-05-22, 20:51   

booris napisał/a:
Mnie nie bylo stac. :-D

No nie.
Coś tam, kiedyś było z sercem. Ale to tak dawno, że już nieprawda. :lol:
Na złość wszystkim nadal żyję.

nesto 

Wyznanie: deizm
Wysłany: 2017-05-22, 22:32   

Henryk napisał/a:

To, że podpiszesz się „były Katolik”, nie świadczy automatycznie, że wystąpiłeś z KrK. Niczym takich nie chwaliłeś się, a przynajmniej nie pamiętam takiego faktu, abyś o nim pisał.
Więc nadal figurujesz w księgach parafialnych jako kolejna duszyczka, i jesteś nazywany „chrześcijanin”.
Więc w czym masz problem? :shock:
Wypisz się z Kościoła, unieważnij chrzest, bierzmowanie, ślub kościelny, a potem protestuj! :-P

A to można je unieważnić? :-D
Powiedz jak krętaczu, kłamaczu..
Wydaje się, że najadłeś się jakiegoś ziela, albo nie masz pojęcia o czym piszesz..
Można jedynie wystąpić z kk, ale to tak jakbyś wystąpił z Chińskiej Partii Komunistycznej.
Zapisywałeś się tam? Bo ja do kk się nie zapisałem.
Co daje "wystąpienie z kk"? Nie musisz płacić im świętopietrza, czy może wtedy nie nadają w telewizji niedzielnej mszy?
Jakie są plusy wystąpienia z kk? Znasz jakieś?

ps.
Do pewnego dnia byłem wierzącym i praktykującym katolikiem.
Teraz się z tego śmieję :-D
Wydaje mi się jednak, że teraz jestem chyba lepszym człowiekiem, choć to wartości względne, a osąd subiektywny..

Henryk 

Wysłany: 2017-05-23, 07:02   

nesto napisał/a:
A to można je unieważnić? :-D

Bez problemu, kosztuje tylko trochę „zachodu”.
Jeśli nie wiesz, to czytaj TO:
Daj znać, jak już załatwisz! - dośmiertny katoliku. :lol:
Pozbycie się obywatelstwa jest znacznie trudniejsze.
Cytat:
Jakie są plusy wystąpienia z kk? Znasz jakieś?

:aaa:
Będziesz wreszcie mógł z dumą i uczciwie napisać: BYŁY KATOLIK. :xhehe:

efroni 

Wysłany: 2017-05-23, 08:53   

nesto napisał/a:

Dlaczego chrześcijanie rozwalają łby innym chrześcijanom w wojnach od początku chrześcijaństwa do czasów obecnych?

Dlatego że niczym nie różnią się od innych ludzi ?

Nie wierz w ani jedno moje słowo ale sam(a) badaj , sprawdzaj , doświadczaj czy się rzeczy
aby tak mają

Albertus 

Wysłany: 2017-05-23, 09:02   

Cytat:
Czy chrzescijanin powinien walczyc?"

Oczywiście chrześcijanin przede wszystkim powinien prowadzić walkę duchową.

jeśli natomiast chodzi o walkę zbrojną to pytanie jest źle sformułowane.

Bo oczywiście chrześcijanin powinien unikać wojny.

Natomiast czym innym jest wszczynanie wojny a czym innym obrona mordowanych, gwałconych, i branych w jasyr ludzi przed atakującym wrogiem.

Henryk 

Wysłany: 2017-05-23, 09:46   

Albertus napisał/a:
Natomiast czym innym jest wszczynanie wojny a czym innym obrona mordowanych, gwałconych, i branych w jasyr ludzi przed atakującym wrogiem.

Zdecydowanie inne poglądy posiadali ci, którzy byli prześladowani i zmuszeni do ucieczki z kraju, pod groźbą śmierci.

Wszyscy wiemy, kto był prześladowcą.
Cytat:
POGLĄDY SPOŁECZNE I ETYCZNE ARIAN
[...]
Wojna nawet obronna nie da się pogodzić z obowiązkami chrześcijanina, zbór musi być bezwzględnie pacyfistyczny. Prawo miecza, o ile się wyraża karaniem przestępców przez władzę, nie jest urządzeniem chrześcijańskim. Wierni nie mogą z niego korzystać ani z nim współdziałać. Piastowanie urzędów, z którymi wiąże się to prawo, jest niedopuszczalne dla chrześcijanina. To ujęcie stosunku do państwa oddzieliło arian od reszty społeczeństwa, od wszystkich innych wyznań, czyniąc z nich budowniczych innej społeczności. W państwie Chrystusowym nie wolno nienawidzić żadnego człowieka, bo wrogami nie są ludzie, lecz Szatan, i z nim tylko przystoi wojować Słowem Bożym.

Więcej TU
Aby być prawdziwym naśladowcą Pana, nie wystarczy nazwać się "chrześcijanin".
To wymaga wysiłku i poświęcenia!

BoaDusiciel 

Wyznanie: Idealizm skrajnie materialistyczny
Wysłany: 2017-05-23, 10:04   

Albertus napisał/a:

A polscy kapelanie w Afganistanie to który z tych warunków wypełniają ?

Albertus 

Wysłany: 2017-05-23, 10:22   

Henryk napisał/a:
Albertus napisał/a:

Zdecydowanie inne poglądy posiadali ci, którzy byli prześladowani i zmuszeni do ucieczki z kraju, pod groźbą śmierci.

Wszyscy wiemy, kto był prześladowcą.
Cytat:
POGLĄDY SPOŁECZNE I ETYCZNE ARIAN
[...]
Wojna nawet obronna nie da się pogodzić z obowiązkami chrześcijanina, zbór musi być bezwzględnie pacyfistyczny. Prawo miecza, o ile się wyraża karaniem przestępców przez władzę, nie jest urządzeniem chrześcijańskim. Wierni nie mogą z niego korzystać ani z nim współdziałać. Piastowanie urzędów, z którymi wiąże się to prawo, jest niedopuszczalne dla chrześcijanina. To ujęcie stosunku do państwa oddzieliło arian od reszty społeczeństwa, od wszystkich innych wyznań, czyniąc z nich budowniczych innej społeczności. W państwie Chrystusowym nie wolno nienawidzić żadnego człowieka, bo wrogami nie są ludzie, lecz Szatan, i z nim tylko przystoi wojować Słowem Bożym.

Więcej TU
Aby być prawdziwym naśladowcą Pana, nie wystarczy nazwać się "chrześcijanin".
To wymaga wysiłku i poświęcenia!

Arianie arianom nie równi.

Duża część ludów najeżdżających cesarstwo rzymskie była arianami

Natomiast istnienie braciom polskim zapewniało wojsko polskie zabezpieczające Rzeczpospolitą przed atakami Turcji i Rosji.

Tym arianom ich pacyfizm nie przeszkadzał też współpracować i brać pieniądze z królem szwedzkim którego wojska doprowadziły do śmierci 1/3 ludności Rzeczpospolitej

Henryk 

Wysłany: 2017-05-23, 10:30   

Albertus napisał/a:
Tym arianom ich pacyfizm nie przeszkadzał też współpracować i brać pieniądze z królem szwedzkim którego wojska doprowadziły do śmierci 1/3 ludności Rzeczpospolitej

Przydała by się jakaś wzmianka historyczna o rzeczach, które opisujesz.
Jakiegoś niezależnego od KrK historyka.
Polacy też napadli na radiostację w Gliwicach? :-P
Cytat:
Natomiast istnienie braciom polskim zapewniało wojsko polskie zabezpieczające Rzeczpospolitą przed atakami Turcji i Rosji.

A Kościół Powszechny uniemożliwił im istnienie.

Warto poczytać prawdziwych historyków;
http://www.historycy.org/index.php?showtopic=8952

nesto 

Wysłany: 2017-05-23, 15:33   

Henryk napisał/a:
Daj znać, jak już załatwisz! - dośmiertny katoliku. :lol:

Bardziej tobie zależy na tym, niż mi osobiście jak widzę.
Ja mam to w głębokim.. poważaniu. Nie interesuję się bajkami i bajecznymi rytuałami.
Nie wierzę w katolickie i ogólnie chrześcijańskie brednie.
Zaciekawiło mnie jednak to, czy faktycznie jestem katolikiem, bo się "nie wypisałem".... :roll:

Bo zakładając, że jestem katolikiem, który nie wierzy w katolickie farmazony, to bardzo ciekawe.
Adekwatnie można założyć, że:
Morderca może być bez winy, gdy jest zapisany do jakiejś organizacji pacyfistycznej.
Podobnie koń może być psem, gdy ktoś da mu na imię Azor. :-D

No nie wiem - czyżbym nadal był katolikiem? :-D
Ależ to całkiem niezła jazda. W wolnych chwilach zmienię sobie profil i wywalą "były katolik".. :-P

tom68 

Wysłany: 2017-05-23, 15:36   

Prawda i mity o potopie szwedzkim itp ...
Zdrajca Sobieski, grabiezca Czarniecki, przegrana husaria
O burzliwych i dramatycznych czasach najazdu szwedzkiego, znanego Polakom bardziej z lektury przerysowanego "Potopu" Henryka Sienkiewicza, niz z rzetelnych podrecznikow historii, rozmawiamy ze Slawomirem Lesniewskim, autorem ksiazki "Potop.

http://nowahistoria.inter...ria,nId,2378021

Albertus 

Wysłany: 2017-05-23, 23:54   

Henryk napisał/a:
Albertus napisał/a:

Przydała by się jakaś wzmianka historyczna o rzeczach, które opisujesz.
Jakiegoś niezależnego od KrK historyka.
Polacy też napadli na radiostację w Gliwicach? :-P
Cytat:

A Kościół Powszechny uniemożliwił im istnienie.

Warto poczytać prawdziwych historyków;
http://www.historycy.org/index.php?showtopic=8952

Nie żartuj...

Dla ciebie "prawdziwi historycy" to ci anonimowi na forum Historycy.org ?

A odnośnie podanych prze ze mnie informacji to poczytaj choćby
tutaj

Cytat:
Już w 1632 r. Andrzej Moskorzowski ostrzegał, że prześladowani dysydenci mogą poszukiwać pomocy za granicą. 22 lata później bracia polscy pośredniczyli w kontaktach Radziwiłłów birżańskich ze Szwedami, okazując się wkrótce „wiernymi sprzymierzeńcami protestanckiego najeźdźcy”. Wraz z inwazją, większość socynian, szukając „lepszego bytu i lepszych panów”, nierzadko ulegając pokusie przekupstwa, przykuło się do zwycięskiego rydwanu Karola Gustawa i przez lat kilka „północnemu służyło monarsze”. Już trzy miesiące po desancie potomków walecznych Wikingów unitarianie prosili usilnie o audiencję u Karola Gustawa oraz o korzystne cesje majątkowe (m.in. Wespazjan Szlichtyng żądał części dóbr biskupa krakowskiego). Równocześnie pomagali Szwedom przedostawać się do Chmielnickiego i Siedmiogrodu, a posłom Rakoczego – do króla Szwecji, gromadnie biorąc udział w licznych rabunkach dokonywanych przez wojsko czy ekspedycjach karnych, m.in. w Zakliczynie, Marcinkowicach, Starym Sączu i Krakowie. Jan Potocki wraz ze swymi współwyznawcami demonstracyjnie opanował dla nowego pana Biecz, jego współbrat zaś do tego stopnia żarliwie zbierał kontrybucje na rzecz Szwedów, że zginął pozbawiony życia przez miejscową ludność. Lider arian litewskich Aleksander Mierzeński pertraktował ze Szwedami o poddanie Wielkiego Księstwa Litewskiego; Mikołaj i Aleksander Lubienieccy bronili wraz z wojskami Karola Gustawa Tykocina; najeźdźców wspierali z całą pewnością Zbigniew i Seweryn Morsztynowie, Krzysztof Taszycki, Piotr Królewski i Andrzej Gnoiński. Jan, Mikołaj i Stefan Przypkowscy oraz Wespazjan Schlichting otrzymywali szwedzkie subsydia celowe, ukierunkowane na pozyskiwanie szlachty dla nowych panów, Krzysztof Lubieniecki „zasłynął” z konsekwentnego stosowania zasady „spalonej ziemi”. Władysław Lubieniecki był płatnym agentem, a następnie osobistym sekretarzem księcia siedmiogrodzkiego, wraz ze swym współwyznawcą Samuelem Grądzkim pośredniczył zaś w stworzeniu projektu pierwszego rozbioru Rzeczypospolitej, traktatu w Radnot. S. Lubieniecki jeszcze wiele lat po opuszczeniu kraju (stale otrzymując pensję od króla szwedzkiego, „patrona i protektora najłaskawszego” swych współbraci) nazywał w prywatnej korespondencji Karola Gustawa Wrangla „najsławniejszym bohaterem”.]

nesto 

Wysłany: 2017-05-24, 06:58   

Albertus, najbardziej jednak zdradziecką organizacją był zawsze kościół katolicki.
Nawet wyliczać mi się nie chce, jak ograbiał i ograbia głupich Polaków oraz jak działał na szkodę Polski.

Ktoś zastanawiał się dlaczego Szwedzi napadli na Polaków?
Brakowało im wojenki czy jak?

Henryk 

Wysłany: 2017-05-24, 07:09   

Z Twego cytatu:
Cytat:
gromadnie biorąc udział w licznych rabunkach dokonywanych przez wojsko czy ekspedycjach karnych, m.in. w Zakliczynie, Marcinkowicach, Starym Sączu i Krakowie.

To tak samo, jak oskarżać Badaczy Pisma Świętego czy SJ, o sprzyjanie faszystom, masowe napady na banki i zamachy terrorystyczne.
Ale to nie dziwi.
Mar 13:9 ubg " Lecz miejcie się na baczności, bo będą was wydawać sądom i biczować w synagogach. Staniecie przed namiestnikami i królami z mojego powodu, na świadectwo przeciwko nim."
Arianie byli pacyfistami nosząc w pochwach drewniane szable. Nimi to zapewne siekali na plasterki wrogów. :?: :roll:
Od razu widać ktoś za jeden i kogo słuchasz.
To tak samo prawdziwe, jak „bohaterska” obrona Częstochowy przez Kordeckiego. :xhehe:

Albertus 

Wysłany: 2017-05-24, 16:57   

Henryk napisał/a:
Z Twego cytatu:
Cytat:
gromadnie biorąc udział w licznych rabunkach dokonywanych przez wojsko czy ekspedycjach karnych, m.in. w Zakliczynie, Marcinkowicach, Starym Sączu i Krakowie.

To tak samo, jak oskarżać Badaczy Pisma Świętego czy SJ, o sprzyjanie faszystom, masowe napady na banki i zamachy terrorystyczne.
Ale to nie dziwi.
Mar 13:9 ubg " Lecz miejcie się na baczności, bo będą was wydawać sądom i biczować w synagogach. Staniecie przed namiestnikami i królami z mojego powodu, na świadectwo przeciwko nim."
Arianie byli pacyfistami nosząc w pochwach drewniane szable. Nimi to zapewne siekali na plasterki wrogów. :?: :roll:
Od razu widać ktoś za jeden i kogo słuchasz.
To tak samo prawdziwe, jak „bohaterska” obrona Częstochowy przez Kordeckiego. :xhehe:

czyli uważasz że Pan Jacek Żukowski jest uczestnikiem powszechnego antyariańskiego spisku historyków.... :crazy:

Co do pacyfizmu polskich arian to pacyfistami byli tylko nieliczni natomiast inni walczyli w wojnach i nawet dzielnie sobie poczynali.

Wystarczy poczytać ariańskie zyciorysy.

Na przykład:Zbigniew Morsztyn

Odpowiedz do tematu