Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Biblia a reinkarnacja
Autor Wiadomość
tom68 

Dołączył: 09 Sty 2013
Posty: 4701
Wysłany: 2017-05-24, 16:35   Biblia a reinkarnacja

Biblia a reinkarnacja

a ) Poglad wierzacych w reinkarnacje w Janie Ch odrodzila sie dusza lub duch proroka Eliasza ... b) Poglad wierzacych w zmartwychwstanie Jan Ch dzialal w mocy i duchu proroka Eliasza ...

Jest roznica miedzy tym czy w Janie Ch odrodzila sie dusza proroka Eliasza ... Czy Jan Ch dzialal w mocy i duch proroka Eliasza .... W pierwszym wypadku jest to kolejne wcielenie proroka Eliasza w Janie Ch ... W drugim tylko odrodzenie mocy i ducha proroka Eliasza w misji Jana Ch ...

Reinkarnacja to inaczej wedrowka swiadomej siebie duszy lub ducha z ciala do ciala ( czlowieka lub zwierzecia itp ) Slownik Religii PIW

Dla wszystkich co uznaja reinkarnacje w Biblii np Chrzescijan Gnostykow dzis to sa Rozokrzyzowcy ... Skoro wszystko wraca ponownie "zmartwychwstaje " to dusza - duch tez wraca podobnie jak Eliasz powrocil w osobie Jana Ch a Jezus juz kiedys zyl jako Noe dlatego Jezus na ktorego stapil duch " boskiego Chrystusa" w czasie chrztu mowi ze byl przed Abrahamem ...

Mdr 8:19-20
19. Bylem dzieckiem dorodnym i dusza przypadla mi dobra,
20. a raczej: bedac dobrym wszedlem do ciala nieskalanego.
(BT)

Kazn. 3:15
15. To, co jest, bylo juz dawno, a to, co bedzie, tez juz jest od dawna; bo Bog przywraca to, co przeminelo.

Mat. 17:10-13
10. I pytali go uczniowie, mowiac: Czemu wiec uczeni w Pismie powiadaja, ze wpierw ma przyjsc Eliasz?
11. A On, odpowiadajac, rzekl: Eliasz przyjdzie i wszystko odnowi.
12. Lecz powiadam wam, ze Eliasz juz przyszedl i nie poznali go, ale zrobili z nim, co chcieli, Tak i Syn Czlowieczy ucierpi od nich.
13. Wtedy zrozumieli uczniowie, ze mowil do nich o Janie Chrzcicielu.

1 Piotr. 3:18-20
18. Gdyz i Chrystus raz za grzechy cierpial, sprawiedliwy za niesprawiedliwych, aby was przywiesc do Boga; w ciele wprawdzie poniosl smierc, lecz w duchu zostal przywrocony zyciu.
19. W nim tez poszedl i zwiastowal duchom bedacym w wiezieniu,
20. Ktore niegdys byly nieposluszne, gdy Bog cierpliwie czekal za dni Noego, kiedy budowano arke, w ktorej tylko niewielu, to jest osiem dusz, ocalalo przez wode.

Jan. 8:58
58. Odpowiedzial im Jezus: Zaprawde, zaprawde powiadam wam, pierwej niz Abraham byl, Jam jest.

(BW)

Ps :

Znakiem tradycyjnego chrzescijanstwa jest obecnie swiecenie niedzieli i wiara w niesmiertelnosc duszy oraz wieczne pieklo ( biblijne pieklo to inaczej grob i wieczny niebyt )... katolicy prawoslawni i wielu protestantow oraz Swiadkowie J itp. Chrzescijanie biblijni dzis to np K ADS itp. swietuja Sobote i wierza w zycie wieczne sprawiedliwych po zmartwychwstaniu na nowej ziemi z Jezusem ...

Czy dusza jest ....

https://youtu.be/Ib0pGHhBOMw
_________________
tom68
 
 
karol210


Pomógł: 27 razy
Dołączył: 05 Lut 2016
Posty: 916
Wysłany: 2017-05-24, 16:57   

Reinkarnacja? Chodzi o odnowe w Duchu Św.
Reinkarnacja i wiara w nią to bład i demonizm
_________________
Refleksja:

https://youtu.be/zfusL3xTKn4

http://m.ulub.pl/wojxsP7O...mnie-przyjmiesz
 
 
tom68 

Dołączył: 09 Sty 2013
Posty: 4701
Wysłany: 2017-05-25, 12:54   

W tym systemie wierzen nie ma za bardzo miejsca np. na nauke o zbawcy czy zmartwychwstaniu bo jest ono tu niepotrzebne a o wszystkim decyduja nasze uczynki poniewaz za nie otrzymujemy nagrode lub kare w kazdym miejscu i czasie gdy sie odradzamy.. dlatego ten system wierzen byl i jest obecny w poganskich religiach i nie mozna go latwo pogodzic z takimi religiami jak Judaizm czy Chrzescijanstwo albo Islam .

Najwiecej zamieszania w tym temacie robi tak zwana Ewangelia Wodnika slaba kombinacja Ezoterykow ewangelii i apokryfow oraz nauk religii dalekiego wschodu z przelomu XIX i XX w
_________________
tom68
 
 
karol210


Pomógł: 27 razy
Dołączył: 05 Lut 2016
Posty: 916
Wysłany: 2017-05-30, 19:27   

Tak czy siak reinkarnacja nie istnieje jest zbładzeniem od Osoby ktora daje zycie i decyduje czy bedziemy zyc czy pomrzemy.
Reinkarnacje zaliczam do demonizmu Buddy ktory zyl i ma nad soba siedem węży a wąż jak wiecie jakim jest usposobieniem.Bym wiecej napisal o Świadomosci ducha kazdego czlowieka ale nie pojelibyscie napewno .. Mysli sie duchowo a zyje pod materializmem.
Zada sobie kazdy pytanie czy boi sie smierci czlowiek zyjacy duchowo smierci nie boi sie jej wogule a zyjacy demonicznymi praktykami szuka Boga a Boga nie moze znalesc bo w nich nie ma Prawdziwego Boga
_________________
Refleksja:

https://youtu.be/zfusL3xTKn4

http://m.ulub.pl/wojxsP7O...mnie-przyjmiesz
 
 
Andżelika_FS 
Ostra Siostra


Wyznanie: teizm
Pomogła: 28 razy
Wiek: 45
Dołączyła: 02 Lip 2016
Posty: 536
Skąd: Dornach/Kruszewnia
Wysłany: 2017-05-31, 01:00   

karol210 napisał/a:
Bym wiecej napisal o Świadomosci ducha kazdego czlowieka ale nie pojelibyscie napewno ..

Napisz więcej. Jestem świeżo po lekturze Eliphasa Leviego ("Magia Wysoka. Część praktyczna: Rytuał") i nie bardzo sobie wyobrażam, żeby ktoś bardziej ściemniał niż on, więc i Twoje enuncjacje przeczytam i się nad nimi pochylę (choćby były naprawdę dziwaczne). Dalej, sprawdź mnie.
 
 
tom68 

Dołączył: 09 Sty 2013
Posty: 4701
Wysłany: 2017-05-31, 17:34   

Zakładają teoretycznie że reinkarnacje istnieje to nic nie zmienia w naszym życiu mamy żyć według ewangelii i przestrzegać biblijnego dekalogu ...
_________________
tom68
 
 
amiko


Wyznanie: Słowianin
Pomógł: 128 razy
Dołączył: 09 Wrz 2006
Posty: 3492
Wysłany: 2017-05-31, 21:01   

O reinkarnacji jest napisane e Biblii wystarczająco jasno.Na Ziemi żyjemy,aby w kolejnych inkarnacjach.oczyszczać się z naszych grzechów z pomocą Chrystusa,obecnego w nas wszystkich przez swojego Ducha Świętego.Taką ewangelię chrystusową o obecnym w nas wszystkich Chrystusie,głosił Paweł i Apostołowie (1 Kol.1.24-29).Z jakiego powodu obecne chrześcijaństwo nie głosi ewangelii chrystusowej,nie muszę tłumaczyć.
_________________
Bo ja nie wstydzę się ewangelii chrystusowej o obecnym w nas wszystkich Chrystusie,Słowie Bożym (Kol.1.24-28).Jest On bowiem mocą i Mądrością Bożą (1 Kor.1.24) ku zbawieniu dla każdego wierzącego, najpierw dla Żyda, potem dla Greka.
 
 
tom68 

Dołączył: 09 Sty 2013
Posty: 4701
Wysłany: 2017-06-02, 13:41   

Chrzescijanstwo a reinkarnacja ...

Gnostycy chrzescijanie np Katarzy a dzis to sa Rozokrzyzowcy wierza w reinkarnacje i interpretuja Biblie po swojemu np uwazaja ze Jan Ch byl reinkarnacja Eliasza itd .

W tym systemie wierzen nie ma za bardzo miejsca np. na nauke o zbawcy czy zmartwychwstaniu bo jest ono tu niepotrzebne a o wszystkim decyduja nasze uczynki poniewaz za nie otrzymujemy nagrode lub kare w kazdym miejscu i czasie gdy sie odradzamy.. dlatego ten system wierzen byl i jest obecny w poganskich religiach i nie mozna go latwo pogodzic z takimi religiami jak Judaizm czy Chrzescijanstwo albo Islam .

Najwiecej zamieszania w tym temacie robi tak zwana Ewangelia Wodnika slaba kombinacja Ezoterykow ewangelii i apokryfow oraz nauk religii dalekiego wschodu z przelomu XIX i XX w

Religie Swiata Iskry



Ps :
Czy dusza jest ....
https://youtu.be/Ib0pGHhBOMw
_________________
tom68
 
 
karol210


Pomógł: 27 razy
Dołączył: 05 Lut 2016
Posty: 916
Wysłany: 2017-06-05, 20:32   

Dusza jest i demon tez wie ze jest a co to jest z Duchem Św reinkarnacja czy odnowa?
Nowe cialo a nie przechodzenie z roslin do zwierzat do czlowieka i nadludzi zwanych wielkimi.
Chrystus ostał sie najmniejszy i powoływał sie przy śmierci Ojcze przyjmij ducha mego..


Jest nad wszystkim Bóg i moc i Duch Św i Umiłowany Syn po prawicy a my?reinkarnacja smiech na sali.
Nowe zycie lub smierc zadna reinkarnacja.

Reinkarnacja a hipnoza??.
Toz to samo przywoluja porzednie zycia a to demon przemawia gdy wychodzi tzn oddaje dusze czlowiek w praktykach m.in w hipnozie co sie dzialo np.400lat temu wiem mialem z tym do czynienia cierpienie i bol gdy odwracasz sie od szatana zada taki ból ze lecisz do psychiatryka w szoku i wiedzcie ze swiat niwidzialny jest bardziej realny niz nasz zwykly ból.
Tam jest ALBO NIEWYOBRAZALNE SZCZESCIE nawet w trzecim niebie albo ALBO NIEWYOBRAZALNE SZCZESCIE przy rekach Jezusa tzn jego Aniolach gdy mnie uwolnil z tych praktyk reinkarnacji hipnoz i wychodzeniu dusza z ciala.
Sil nieczystych jest mnogo i zwodniczych praktyk i na to uwazajcie
_________________
Refleksja:

https://youtu.be/zfusL3xTKn4

http://m.ulub.pl/wojxsP7O...mnie-przyjmiesz
 
 
karol210


Pomógł: 27 razy
Dołączył: 05 Lut 2016
Posty: 916
Wysłany: 2017-06-06, 04:10   

Niewyobrazalne cierpienie lub niewyobrazalne Szczescie to chcialem napisac.
Przepraszam tak mi sie napisalo ze wzgledu na wdziecznosc tj Niewyobrazalne szczescie ×2 napisalem ale gdy ktos wejdzie praktykami demonicznymi i odwroci sie od demona zareczam diabel nie popusci pokaze swoją sile niewyobrazalnego bólu tj. Rozerwanie zameczenie bol ziemski to pestka w porownaniu jaki naprawde moze zadac a od tamtego wyrwania przez Jezusa i doznania tej RĘKI tj jiz ulgi i NIEWYOBRAZALNEGO Szczescia ktora wyrwała i śmierc nie zrobi juz i zaden ból nawet zadnego wrazenia i chocbym konał lata w ziemskich mękach Bogu nie ubliże bo wiem co czeka u demonów sił nieczystych a wszelakie mają upodobania sadyzmu że chcialoby sie umrzec a nie mozna.
Do konca zycia bede i po kazdy dzien pamietam wyjscie z okultyzmu a wyrwał mnie Chrystus a Go nie znałem tylko wołalem o pomoc wszystko
_________________
Refleksja:

https://youtu.be/zfusL3xTKn4

http://m.ulub.pl/wojxsP7O...mnie-przyjmiesz
 
 
Hansel1 

Dołączył: 27 Kwi 2017
Posty: 34
Wysłany: 2017-12-07, 11:49   

 
 
tom68 

Dołączył: 09 Sty 2013
Posty: 4701
Wysłany: 2017-12-07, 12:46   

Hindusi uwazaja ze Biblia zostala z czasem zafalszowane przez duchownych i dlatego np Biblia obecnie nie uczy jasno o wedrowce dusz ... choc wedlug nich Jezus mowiac ze Jan Ch byl Eliaszem uczy o reinkarnacji Mat. 17:11-13 tylko ze Oni uwazaja za prawdziwe slowo Boze tylko Wedy .... ) Chrzescijanie biblijni wierza ze Biblie napisal Duch Sw rekami prorokow i apostolow i ze chronil ja Bog przez wieki dlatego uwazaja ja za Slowo Boze .... Z punktu widzenia greckiego czy hinduskiego juz wszyscy mozemy byc bogami bo czy psalm 82:6 nie mówi bogami jestescie a Jezus tez o tym mowi w ew Jana Jan. 10:34-36 ( ktorzy popadli w w materie inaczej grzech i musza ponownie odzyskac swoja boska nature i wiedze przez zycie i nauke na ziemi jak Jezus czy Budda tak ucza hinduskie Wedy ) i tu trzeba wybrac ktora teoria ma racje ....
_________________
tom68
 
 
Hansel1 

Dołączył: 27 Kwi 2017
Posty: 34
Wysłany: 2018-01-04, 13:37   

tom68 napisał/a:
Hindusi uwazaja ze Biblia zostala z czasem zafalszowane przez duchownych i dlatego np Biblia obecnie nie uczy jasno o wedrowce dusz
Nie tylko oni.
 
 
karol210


Pomógł: 27 razy
Dołączył: 05 Lut 2016
Posty: 916
Wysłany: 2018-01-05, 07:16   

A Duch jest ostry jak obusieczny miecz tzn na nasze czasy jak najostrzejsza Żyletka ....

Odświeżyć wiesz co to znaczy zadne Słowo nie bedzie pomylone
_________________
Refleksja:

https://youtu.be/zfusL3xTKn4

http://m.ulub.pl/wojxsP7O...mnie-przyjmiesz
 
 
Quinque 


Wyznanie: Katolickie - obrządek łaciński
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 29 Gru 2017
Posty: 600
Wysłany: 2018-01-05, 11:25   

Kogo obchodzi co uważają Hindusi o Biblii? Tak samo nas nie obchodzi Amaterasu, Wisznu czy Koran
_________________
"Bękart diabła czy dziecko Boże. Stara gwardia czy cyber młodzież
Kto kręci globem? Iluminacja, masońskie loże
Czarna magia, zdefiniuj chorobę. Jaka jest prawda za c$#j się nie dowiesz"
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 10