Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Czy Maria matka Jezusa to tradycyjna Maryja ?
Autor Wiadomość
tom68 

Dołączył: 09 Sty 2013
Posty: 4701
Wysłany: 2017-08-16, 11:12   

Proszę trzymać się tematu :-P
_________________
tom68
 
 
George 


Wyznanie: NAZAREJCZYK
Pomógł: 23 razy
Dołączył: 02 Paź 2014
Posty: 1463
Wysłany: 2017-08-16, 14:40   Re: Adam / Czerwony / Edom / Jezus

Korn napisał/a:
George napisał/a:
Korn napisał/a:
George napisał/a:
Korn napisał/a:


Powiedz mi drogi George. Dlaczego Bóg stworzył tak niedoskonałych ludzi, niby na podobieństwo Boga, a tak niedoskonałych. Dlaczego tak spartaczył robotę.

Znam wszystkie kabalistyczne odpowiedzi, na które rzygam. O jakimś popie...lonym doskonaleniu świata, kiedy w pobliżu są zabijane dzieci, ludzie chorują, dzieci tracą matki i
ojców. Z ludzi prawych są stwarzani zwyrodnialcy i mordercy. Czemu to ma służyć?

Po co opowiadać o dobru kiedy złoczyńcy są na górze? Po co grać na emocjach, mamić sprawiedliwością. Z historii znamy wiele przypadków ludobójstwa. Gdzie podziały się nauki Jezusa? Zadeptano je !!

Opowiada się o lepszych i gorszych i tym podobnych religijnych dyrdymałach, a życie toczy swoje scenariusze. Zawsze pod dyktando bogatych. Rotszyld i Rockefeeler to wiedzą. Dlatego tak urządzają świat. I piszą nowe scenariusze.


Bóg Najwyższy niczego nie spartaczył Korn, choć zachowanie jednego z Jego stworzeń - Niszczyciela / Jehowy, wymyka się czasem z pod Jego kontroli.

Korn, pozwól że zapytam - czy ty masz dzieci ? Czy masz nad nimi pełną kontrolę ?


Spójrzmy co o historii powstania złych ludzi powiedział nam sam Chrystus:

Przypowieść o Chwaście (Mt 13, 24-30)
Cytat:

«Przedłożył im inną przypowieść:

Królestwo niebieskie podobne jest do człowieka, który posiał dobre nasienie na swej roli.

Lecz gdy ludzie spali, przyszedł jego nieprzyjaciel, nasiał chwastu między pszenicę i odszedł.

A gdy zboże wyrosło i wypuściło kłosy, wtedy pojawił się i chwast.


Słudzy gospodarza przyszli i zapytali go:

„Panie, czy nie posiałeś dobrego nasienia na swej roli? Skąd więc wziął się na niej chwast?”

Odpowiedział im:
„Nieprzyjazny człowiek to sprawił.”


Rzekli mu słudzy:
„Chcesz więc, żebyśmy poszli i zebrali go?”

A on im odrzekł:
"Nie, byście zbierając chwast, nie wyrwali razem z nim i pszenicy. Pozwólcie obojgu róść aż do żniwa; a w czasie żniwa powiem żeńcom: Zbierzcie najpierw chwast i powiążcie go w snopki na spalenie; pszenicę zaś zwieźcie do mego spichlerza.”«


Wyjaśnienie przypowieści o chwaście (Mt 13, 36-43)

«Wtedy odprawił tłumy i wrócił do domu. Tam przystąpili do Niego uczniowie, mówiąc: „Wyjaśnij nam przypowieść o chwaście.”

On odpowiedział: „Tym, który sieje dobre nasienie, jest Syn Człowieczy.

Rolą jest świat, dobrym nasieniem są synowie królestwa, chwastem zaś synowie Złego.

Nieprzyjacielem, który posiał chwast jest diabeł;
żniwem jest koniec świata, a żeńcami są aniołowie.

Jak więc zbiera się chwast i spala w ogniu, tak będzie przy końcu świata.

Syn Człowieczy pośle aniołów swoich: ci zbiorą z Jego królestwa wszystkie zgorszenia oraz tych, którzy dopuszczają się nieprawości, i wrzucą ich w piec rozpalony; tam będzie płacz i zgrzytanie zębów. Wtedy sprawiedliwi jaśnieć będą jak słońce w królestwie Ojca swego.

Kto ma uszy niechaj słucha!”»


Czy rozumiesz tą przypowieść Korn ?

Czyż nie mówi ona nam wyraźnie że Nieprzyjaciel / Diabeł posiał swoje dzieci pośród dzieci Boże ?

Czyż Ewangelii Jana 8 Chrystus nie mówi nam tego samego ?

W Ewangelii Jana, w rozdziale 8 czytamy:

Cytat:

" (31) Mówił więc Jezus do Żydów,
którzy uwierzyli w Niego: Jeżeli wytrwacie w słowie moim, prawdziwie uczniami moimi będziecie (32) i poznacie prawdę, a prawda was wyswobodzi. ...

(41) Wy spełniacie uczynki swojego ojca.

Na to mu rzekli: My nie jesteśmy zrodzeni z nierządu; mamy jednego Ojca, Boga.

(42) Rzekł im Jezus: Gdyby Bóg był waszym Ojcem, miłowalibyście mnie, Ja bowiem wyszedłem od Boga i oto jestem. Albowiem nie sam od siebie przyszedłem, lecz On mnie posłał. ...

(44) Ojcem waszym jest diabeł i chcecie postępować według pożądliwości ojca waszego. On był mężobójcą od początku i w prawdzie nie wytrwał, bo w nim nie ma prawdy.
Gdy mówi kłamstwo, mówi od siebie, bo jest kłamcą i ojcem kłamstwa."


Czy nie zauważyłeś że w 10 przykazaniach (które historycznie złożone były w I wieku naszej ery przez Faryzeusza Józefa Flawiusza - a nie przez Boga - jak to nam Żydzi wmówili) zabrakło przykazania ”NIE KŁAM” ?

Wiesz przecież jak bardzo Chrystus nienawidził kłamców.

Czy zastanawiałeś się kiedykolwiek kim faktycznie jest Diabeł / Szatan ?
Jeśli powiem że jest on współtwórcą świata i twórcą swojego narodu to czy zgodzisz się ze mną ?


Jakiego Boga / Pana wyznaje Izrael ?


Drogi George nad wszystkim się zastanawiałem. Mam swoje lata i jeszcze jako taki rozum.
Z natury nie jestem służalczy. Nikomu bym nie wyrządził krzywdy !!!


Widzisz George, zawsze zło zwycięża-choćby Ormianie zabici. Choćby wszystkie wojny gdzie ginęły dzieci i matki. I czyżby Bóg oddał władzę szatanowi? I co On chce udowodnić po co mu te doświadczenia. Jakby do gardła ktoś ci przystawił nóż? to co mam opowiadać.

Był taki kabalista Sabataj Cwi ogłoszony mesjaszem( to z nich, jak wspominałeś, to oni stali się mordercami Ormian) i jak go postraszyli śmiercią to przestąpił na Islam ten mesjasz.

Tak to właśnie wygląda !


Szatan ma władzę nad tym Światem - Ziemią, i sam Chrystus nam o tym mówił.
Ale ten świat jest prawie niewidzialną cząstką Wszechświatu, nad którym panuje Bóg Najwyższy.

Ten Świat to - Poligon, gdzie trwa walka pomiędzy dobrem a złem. Mamy tu okazje tak naprawdę się sprawdzić, pokazać czy potrafimy odróżnić zło od dobra, i wstawić się za tym drugim - odnaleźć PRAWDĘ.

Nagroda za 'wygraną' to wieczność z Bogiem Najwyższym, a kara z zbrodnie i kłamstwa to ....

Jeśli nie jesteś wegetarianinem to zastanów się co o tym świecie myślała krówka, kura czy świnka której mięsko zjadło się na obiadek. Przecież jeśli nie uznajemy miłosierdzia Boga to czymże różnimy się od tych zwierzątek ? Czy one mają prawo się użalać ? Czy ich nie boli gdy są zabijane ?

Osobiście uważam że nigdy nie powinniśmy tracić nadziei, i wiary w miłosierdzie Boga Najwyższego.

Jeśli chodzi o Ormian to znalazłem ciekawy artykół o spaleniu Smyrny. Załważ że tam nie tylko islamskie meczety ale i żydowskie synagogi ocalały.

https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Wielki_pożar_Smyrny

Cytat:
Wielki pożar Smyrny (w historiografii greckiej Katastrofa Smyrny, gr: Καταστροφή της Σμύρνης, tur: Büyük İzmir Yangını) – pożar, który w dniach 13–17 września 1922 zniszczył całkowicie dzielnice chrześcijańskie (grecką, francuską i ormiańską), nie wyrządzając równocześnie żadnych strat w kwartałach żydowskim i tureckim [1]


Przypomniała mi się historia jak to Żydzi w roku 64 AD podpalili Rzym, i zwalili winę na Nazarejskich / Ormiańskich Chrześcijan.
W Smyrnie też obwiniano Ormiańskich Chrześcijan o podpalanie własnych domów, a czyja to była robota ???

Pozdrawiam
George



Wegetarianinem nie jestem. Ojciec mój dożył prawie 90 lat, Mama jeszcze żyje. Ale to nie jest istotne. SS-mani też dożywali prawie 100 lat i to jest zastanawiające.

Nie to nie jest zastanawiające. Tak się działo. Bo zatarło się dobro ze złem.
Jedni drugich posłali do pieców=zło trymfuje.

Walić judaizm bo to nie religia Mojżesza=Midianity Jetro
Judaizm to faryzeusze.


Nie chodziło mi o wegetarianizm, lecz o żal do Boga o cierpienie i niesprawiedliwość na tym świecie.
W przypowieści o chwaście Chrystus wyjaśnił nam że Bóg, który jest Miłością, nie chce aby z Jego woli / rozkazu ginęli niewinni ludzie, którzy jeszcze nie wykażą się czynieniem dobra na tej ziemi.

Cytat:

„Panie, czy nie posiałeś dobrego nasienia na swej roli? Skąd więc wziął się na niej chwast?”

Odpowiedział im:
„Nieprzyjazny człowiek to sprawił.”


Rzekli mu słudzy:
„Chcesz więc, żebyśmy poszli i zebrali go?”

A on im odrzekł:
"Nie, byście zbierając chwast, nie wyrwali razem z nim i pszenicy.


Pozwólcie obojgu róść aż do żniwa; a w czasie żniwa powiem żeńcom: Zbierzcie najpierw chwast i powiążcie go w snopki na spalenie; pszenicę zaś zwieźcie do mego spichlerza.”«


Są dziś tacy ludzie - dzieci 'Złego', którzy uważają że czynienie zła jest rzeczą normalną, i starają się czynić choć mniejsze zło - ponieważ za czynienie większego zła mogło by im się oberwać.

Chrystus jednak dał nadzieję i tym złym ludziom, nauczając ich, że jeśli przyjmą Jego naukę - religię / Prawdę / Nazarę, to postępowanie zgodnie z Nazarą - czynienie dobra a nie zła, da im Zbawienie.

Niewielu jednak uwierzyło Jego słowom, ponieważ czynienie uczynków ich 'Ojca' sprawia im większą przyjemność.

Cytat:

" (31) Mówił więc Jezus do Żydów,
którzy uwierzyli w Niego: Jeżeli wytrwacie w słowie moim, prawdziwie uczniami moimi będziecie (32) i poznacie prawdę, a prawda was wyswobodzi. ...



Jeśli chodzi o religię Jetra, który według Talmudu był Edomitą / potomkiem Ezawa,
to Izraelici w jego religii / Nazarze długo nie wytrwali.

Odstępstwem od nakazów Mojżesza byli już pierwsi Izraelscy królowie, Saul i Dawid, ci którzy wbrew nakazom Mojżesza zabijali niewinnych ludzi.

Pozdrawiam
George
_________________
Błąd w Historii prowadzi do błędu w Doktrynie.

Kłamstwo może zmienić historię, ale tylko Prawda może zmienić Świat.

”Łatwiej jest oszukać człowieka, niż przekonać go, ze został oszukany"
Mark Twain
 
 
Korn

Pomógł: 36 razy
Dołączył: 20 Kwi 2016
Posty: 674
Wysłany: 2017-08-16, 19:52   

Jest to wielce prawdopodobne, że tak się właśnie stało George. Wystarczy przeanalizować postępowanie Izraelczyków, od Mojżesza do Ezdrasza. Żadnej poprawy z pokolenia na pokolenie, mimo zaszczytu "wybraństwa" mimo znanemu prawu-kodeksowi postępowania-żadnej pokory.
Jeszcze jako tako funkcjonowało to za czasów sędziów. Przestrzegano prawa. Tak na dobre zaczęto się zmieniać i odchodzić od etycznego postępowania za czasów proroka Samuela.
Samuel nie był taką krystaliczną postacią jak się Go kreśli i opisuje.

Namaścił swoich synów na sędziów czego mu nie było wolno, a Ci sądzili za łapówki, korupcja szalała, mieli gdzieś prawo, liczyły się pieniądze.

Dlatego lud niezadowolny z takiego stanu rzeczy z takich protekcyjnych osądów zapragnął tak jak w krajach ościennych, żeby sądził ich król. Liczyli na to, że może osądy króla będą sprawiedliwsze-taką mieli nadzieje. Wrzenie ludu rosło dlatego Samuel namaścił im na króla Saula.. Królowie nie byli w cale lepsi-prostym pasterzom uderzyła władza do głowy. Stali się pyszni zadufani w sobie=władza ich przerosła. Mieli gdzieś prawo.

Oddali się rozpuście i dążeniu do posiadania dóbr materialnych=omijali prawo.
Jakby przeanalizować cały Tanach, to jest on naznaczony bezustannymi wojnami, zabijaniem i rozpustą.

I to robili ludzie którzy, jak wierzy 3/4 Świata,że są wybrani i to oni przynieśli prawo. A oni mieli prawo gdzieś.
 
 
George 


Wyznanie: NAZAREJCZYK
Pomógł: 23 razy
Dołączył: 02 Paź 2014
Posty: 1463
Wysłany: 2017-08-20, 12:35   Czy Jakub był synem Szatana / Lucyfera ?

Korn napisał/a:
Jest to wielce prawdopodobne, że tak się właśnie stało George. Wystarczy przeanalizować postępowanie Izraelczyków, od Mojżesza do Ezdrasza. Żadnej poprawy z pokolenia na pokolenie, mimo zaszczytu "wybraństwa" mimo znanemu prawu-kodeksowi postępowania-żadnej pokory.
Jeszcze jako tako funkcjonowało to za czasów sędziów. Przestrzegano prawa. Tak na dobre zaczęto się zmieniać i odchodzić od etycznego postępowania za czasów proroka Samuela.
Samuel nie był taką krystaliczną postacią jak się Go kreśli i opisuje.

Namaścił swoich synów na sędziów czego mu nie było wolno, a Ci sądzili za łapówki, korupcja szalała, mieli gdzieś prawo, liczyły się pieniądze.

Dlatego lud niezadowolny z takiego stanu rzeczy z takich protekcyjnych osądów zapragnął tak jak w krajach ościennych, żeby sądził ich król. Liczyli na to, że może osądy króla będą sprawiedliwsze-taką mieli nadzieje. Wrzenie ludu rosło dlatego Samuel namaścił im na króla Saula.. Królowie nie byli w cale lepsi-prostym pasterzom uderzyła władza do głowy. Stali się pyszni zadufani w sobie=władza ich przerosła. Mieli gdzieś prawo.

Oddali się rozpuście i dążeniu do posiadania dóbr materialnych=omijali prawo.
Jakby przeanalizować cały Tanach, to jest on naznaczony bezustannymi wojnami, zabijaniem i rozpustą.

I to robili ludzie którzy, jak wierzy 3/4 Świata,że są wybrani i to oni przynieśli prawo. A oni mieli prawo gdzieś.


Tworząc Świat, myślę że Bóg miał inne plany w stosunku do ludzkości, ale pomieszał je Szatan, dokładając swoje stworzenia do Tego co tworzył Bóg; czytamy o tym w kilku Biblijnych księgach.

Pisaliśmy już kiedyś o tym w temacie 'Kain'.

http://biblia.webd.pl/for...der=asc&start=0

Jak uczył nas Sokrates, Bóg, który jest Stworzycielem Wszeświatu, jest stworzycielem tylko rzeczy dobrych, nie może On być więc jedynym Twórcą.

Aniołowie, łącznie z Szatanem, są w stanie płodzić dzieci, i w Biblii jest odnotowanych kilka przykładów płodzenia dzieci przez anioły, czy synów Bożych. Jednym z tych przykładów jest poczęcie Kaina, który będąc dzieckiem Szatana z zazdrości zabił Abla.

W Księdze Rodzaju w rozdziale 4 czytamy:

http://www.biblia.info.pl/biblia.php

(1) Adam obcował z żoną swoją Ewą, a ta poczęła i urodziła Kaina.
Wtedy rzekła: Wydałam na świat mężczyznę z pomocą Pana.


Jan w swojej ewangelii wyjaśnia nam kim był Kain,

W Ewangelii Św. Jana, Rozdział 3 czytamy:

" (9) Kto z Boga się narodził, grzechu nie popełnia, gdyż posiew Boży jest w nim, i nie może grzeszyć, gdyż z Boga się narodził.

(10) Po tym poznaje się dzieci Boże i dzieci diabelskie. Kto nie postępuje sprawiedliwie, nie jest z Boga, jak też ten, kto nie miłuje brata swego.

(11) Albowiem to jest zwiastowanie, które słyszeliście od początku, że mamy się nawzajem miłować;

(12) nie jak Kain, który wywodził się od złego (Szatana) i zabił brata swego."


Że Aniołowie, zwani też synami Boga, płodzili dzieci mowi nam też Księga Rodzaju, w rozdziale 6.

"(1) A kiedy ludzie zaczęli rozmnażać się na ziemi i rodziły im się córki,

(2) ujrzeli synowie boży, że córki ludzkie były piękne. Wzięli więc sobie za żony te wszystkie, które sobie upatrzyli.

(3) I rzekł Pan: Nie będzie przebywał duch mój w człowieku na zawsze, gdyż jest on tylko ciałem.
Będzie więc życie jego trwać sto dwadzieścia lat.

(4) A w owych czasach, również i potem, gdy synowie boży obcowali z córkami ludzkimi, byli na ziemi olbrzymi, których im one rodziły.
To są mocarze, którzy z dawien dawna byli sławni."



Zwróć uwagę Korn na słowa "rownież i potem", ponieważ odnoszą się one do czasów po potopie i dotyczą również potomków Noego i Abrahama, co znaczy że niektórzy z potomków Noego czy Abrahama byli tworzeni przez Boga, inni jak np. Nimrod, który pierwszy przeciwwstawił się Bogu, mogli być spłodzeni przez Szatana.

W Księdze Hioba - rozdział 33, czytamy słowa Eliha:

(1) Teraz więc, Jobie (Hiobie), słuchaj mojej mowy! Nadstaw ucha na wszystkie moje słowa!
(2) Oto otwieram usta, mam słowa na końcu języka.
(3) Ze szczerego serca wypływają moje słowa, moje wargi wypowiadać będą słowa rozumne.
(4) Duch Boży stworzył mnie, a tchnienie Wszechmocnego ożywiło mnie.

Kiedy w NT czytamy Opowieść o Chwaście, Ewangelia Mateusza, rozdział 13, czy Ewangelię Jana, rozdział 8, w której Jezus mówi Żydom o ich pochodzeniu, możemy wtedy zrozumieć kim byli założyciele dwóch narodów - EZAW / EDOM i JAKUB / IZRAEL o których mówi nam Księga Rodzaju 25.

Ale zerknijmy najpierw na Przypowieść o Chwaście.

Ewangelia Mateusza - Rozdział 13

http://www.biblia.info.pl/biblia.php

(24) Inne podobieństwo podał im, mówiąc:

Podobne jest Królestwo Niebios do człowieka, który posiał dobre nasienie na swojej roli.

(25) A kiedy ludzie spali, przyszedł jego nieprzyjaciel i nasiał kąkolu między pszenicę, i odszedł.

(26) A gdy zboże podrosło i wydało owoc, wtedy się pokazał i kąkol.

(27) Przyszli więc słudzy gospodarza i powiedzieli mu: Panie, czy nie posiałeś dobrego nasienia na swojej roli? Skąd więc ma ona kąkol?

(28) A on im rzekł: To nieprzyjaciel uczynił.

A słudzy mówią do niego: Czy chcesz więc, abyśmy poszli i wybrali go?

(29) A on odpowiada:
Nie! Abyście czasem wybierając kąkol, nie powyrywali wraz z nim i pszenicy.

(30) Pozwólcie obydwom róść razem aż do żniwa. A w czasie żniwa powiem żeńcom:
Zbierzcie najpierw kąkol i powiążcie go w snopki na spalenie, a pszenicę zwieźcie do mojej stodoły."

Teraz wiemy już dlaczego zło tryumfuje w dzisiejszym świecie

Pozdrawiam
George
_________________
Błąd w Historii prowadzi do błędu w Doktrynie.

Kłamstwo może zmienić historię, ale tylko Prawda może zmienić Świat.

”Łatwiej jest oszukać człowieka, niż przekonać go, ze został oszukany"
Mark Twain
 
 
nesto 


Wyznanie: deizm
Pomógł: 174 razy
Dołączył: 02 Kwi 2012
Posty: 4212
Skąd: były katolik
Wysłany: 2017-08-20, 12:48   

George napisał/a:
Jednym z tych przykładów jest poczęcie Kaina, który będąc dzieckiem Szatana z zazdrości zabił Abla.

W Księdze Rodzaju w rozdziale 4 czytamy:

http://www.biblia.info.pl/biblia.php

(1) Adam obcował z żoną swoją Ewą, a ta poczęła i urodziła Kaina.
Wtedy rzekła: Wydałam na świat mężczyznę z pomocą Pana.


Czyli wg ciebie Kain był rzeczywistym, fizycznym dzieckiem szatana?
_________________
Krowy będą się źrebili, kobyły cielili, owieczki prosili, chłop z chłopem spać będzie, baba z babą, wilki latać będą, bociany pływać, słońce wzejdzie na zachodzie, a zajdzie na wschodzie!
 
 
George 


Wyznanie: NAZAREJCZYK
Pomógł: 23 razy
Dołączył: 02 Paź 2014
Posty: 1463
Wysłany: 2017-08-20, 17:20   

nesto napisał/a:
George napisał/a:
Jednym z tych przykładów jest poczęcie Kaina, który będąc dzieckiem Szatana z zazdrości zabił Abla.

W Księdze Rodzaju w rozdziale 4 czytamy:

http://www.biblia.info.pl/biblia.php

(1) Adam obcował z żoną swoją Ewą, a ta poczęła i urodziła Kaina.
Wtedy rzekła: Wydałam na świat mężczyznę z pomocą Pana.


Czyli wg ciebie Kain był rzeczywistym, fizycznym dzieckiem szatana?


Szatan nie jest postacią fizyczną, ale jest też w stanie tworzyć.
O potomstwie Szatana pisaliśmy już wcześniej:
http://biblia.webd.pl/for...t=10601&start=0
_________________
Błąd w Historii prowadzi do błędu w Doktrynie.

Kłamstwo może zmienić historię, ale tylko Prawda może zmienić Świat.

”Łatwiej jest oszukać człowieka, niż przekonać go, ze został oszukany"
Mark Twain
 
 
nesto 


Wyznanie: deizm
Pomógł: 174 razy
Dołączył: 02 Kwi 2012
Posty: 4212
Skąd: były katolik
Wysłany: 2017-08-21, 06:51   

Proste pytanie, a odpowiedź bez sensu..
_________________
Krowy będą się źrebili, kobyły cielili, owieczki prosili, chłop z chłopem spać będzie, baba z babą, wilki latać będą, bociany pływać, słońce wzejdzie na zachodzie, a zajdzie na wschodzie!
 
 
eksplorator
[Usunięty]

Wysłany: 2018-10-26, 08:16   

Lukian napisał/a:
a co to znaczy że Jezus jest Panem? bo według mnie oznacz to że jest Bogiem


Dobrze że napisałeś „według mnie”, bo według Biblii Jezus jest Synem Bożym. Nie Bogiem!

Dowód masz chociażby w Księdze Micheasza, gdzie potwierdzono, że ten, który będzie „panował w imieniu Boga”, miał swój początek w „zamierzchłych czasach, w dniach pradawnych”;

Cytat:
Mich 5;2 "A ty, Betlejem Efrata, choć jesteś zbyt małe, by się znaleźć między miastami Judy, to z ciebie wyjdzie władca, który w moim imieniu będzie panował w Izraelu, ten, którego początek sięga zamierzchłych czasów, dni pradawnych"


Czy Bóg miał swój początek? Jeżeli odpowiedziałeś, że „nie”, dobrze odpowiedziałeś, bo ten, którego świat zrobił Bogiem, jest tak naprawdę stworzeniem Bożym, który miał swój początek;

Cytat:
Kol 1;15 "On jest obrazem niewidzialnego Boga, pierwszym spośród całego stworzenia"

Obj 3;14 "Do anioła zboru w Laodycei napisz: Tak mówi Amen, świadek, który jest wierny i prawdziwy, początek stworzenia Bożego"


Werset z Micheasza kryje w sobie jeszcze więcej niespodzianek! Czy Bóg może panować w czyimś imieniu? Jeżeli odpowiedziałeś „nie”, to dobrze odpowiedziałeś, a o tym, który miał narodzić się w Betlejem jest mowa, że „w moim imieniu będzie panował w Izraelu”.

Czy Jezus przyszedł w imieniu swojego Ojca? Sprawdźmy, co sam o tym powiedział;

Cytat:
Mat 23;39 "Bo mówię wam, że odtąd na pewno nie będziecie mnie widzieć, aż powiecie‚ Błogosławiony, który przychodzi w imieniu Jehowy"

Jan 10;25 "Jezus im odrzekł: „Już wam mówiłem, a jednak nie wierzycie. Świadczą omnie dzieła, których dokonuję w imieniu swojego Ojca"


Ileż jeszcze będziecie robić Bogiem kogoś, kto sam stwierdził, że nie jest równy Bogu, a uczniowie to tylko potwierdzili?;

Cytat:
Jan 14;28 "Słyszeliście, jak wam mówiłem, że odchodzę i znowu do was przyjdę. Jeśli mnie kochacie, to będziecie się cieszyć, że idę do Ojca, bo Ojciec jest większy niż ja"

Fil 2;5,6 "Zachowujcie takie samo nastawienie umysłu, jakie miał Chrystus Jezus.Chociaż istniał on w postaci Bożej, nie brał pod uwagę, żeby sięgnąć po coś, do czego nie miał prawa, i zrównać się z Bogiem"
 
 
Henryk 

Pomógł: 453 razy
Dołączył: 10 Lis 2008
Posty: 10237
Wysłany: 2018-10-26, 10:56   

[quote="eksplorator"]Czy Bóg miał swój początek? Jeżeli odpowiedziałeś, że „nie”, dobrze odpowiedziałeś, bo ten, którego świat zrobił Bogiem, jest tak naprawdę stworzeniem Bożym, który miał swój początek;

Cytat:
Kol 1;15 "On jest obrazem niewidzialnego Boga, pierwszym spośród całego stworzenia"

Obj 3;14 "Do anioła zboru w Laodycei napisz: Tak mówi Amen, świadek, który jest wierny i prawdziwy, początek stworzenia Bożego"


Co do początku, to jeszcze kilka...

J 8:14 dos "Jezus im odpowiedział: Nawet jeśli Ja świadczę o sobie samym, moje świadectwo jest prawdziwe, gdyż wiem, skąd przybyłem i dokąd zmierzam; wy natomiast nie wiecie, skąd przychodzę i dokąd zmierzam."
J 1:3 dos "Wszystko dzięki Niemu się stało i bez Niego nie stało się nic, co istnieje."
Kol 1:15-18 psz "On, Chrystus, jest widzialnym obrazem niewidzialnego Boga, pierworodnym wobec wszelkiego stworzenia. (16) Bo to przez Niego Bóg stworzył wszystko, co jest w niebie i na ziemi: to, co widoczne, i to, czego nie można zobaczyć, cały świat duchowy z jego królestwami i księstwami, władcami i zwierzchnościami. Wszystko to zostało stworzone przez Niego i dla Niego. (17) On już istniał, zanim cokolwiek powstało, i wszystko istnieje dzięki Niemu. (18) On jest Głową ciała, czyli kościoła. On jest początkiem wszystkiego i pierwszym, który zmartwychwstał – by się okazało, że jest najdoskonalszy we wszystkim."
J 17:5 psz "Teraz więc, Ojcze, otocz Mnie tą chwałą, którą miałem u Ciebie, zanim powstał świat."
Ap 2:8 psz "Aniołowi kościoła w Smyrnie napisz tak: Oto słowa Tego, który jest Pierwszy i Ostatni, który umarł, ale ożył."
J 8:23 br "A On rzekł do nich: Wy jesteście z nizin ziemi, a Ja jestem z wysoka. Wy jesteście z tego świata, a Ja nie jestem z tego świata."
J 8:58 br "Odpowiedział im Jezus: Zaprawdę, zaprawdę powiadam wam, nim jeszcze pojawił się Abraham, Ja już byłem."
 
 
Paszko


Wyznanie: KRK
Pomógł: 37 razy
Dołączył: 31 Maj 2016
Posty: 453
Wysłany: 2018-10-26, 18:18   

eksplorator napisał/a:
według Biblii Jezus jest Synem Bożym. Nie Bogiem!
[...]
Ileż jeszcze będziecie robić Bogiem kogoś, kto sam stwierdził, że nie jest równy Bogu


Według Biblii Mesjasz, Syn Boga, jest Bogiem:

Do którego bowiem z aniołów powiedział kiedykolwiek:
Ty jesteś moim Synem,
Jam Cię dziś zrodził?

[...]
Do Syna zaś:
Tron Twój, Boże na wieki wieków,
berło sprawiedliwości berłem królestwa Twego.
Umiłowałeś sprawiedliwość, a znienawidziłeś nieprawość,
dlatego namaścił Cię, Boże, Bóg Twój
olejkiem radości bardziej niż Twych towarzyszy.

(Hbr 1,5-9)

zaś Jezus Mesjasz jest królem:

Piłat zapytał Go:
«Czy Ty jesteś królem żydowskim?»
Odpowiedział mu: «Tak, Ja nim jestem».

(Mk 15,2)

podczas gdy prawdziwym królem, czyli Panem, jest Bóg:

Pan, wasz Bóg, jest królem waszym
(1 Sm 12,12)

Ja jestem Pan, wasz Święty,
Stworzyciel Izraela, wasz Król!

(Iz 43,15)

Bóg jako Duch (Jn 4,24) sprawuje władzę i sądy (Ps 82,6) nad Izraelem, ponieważ w Mesjaszu - człowieku namaszczonym Duchem Boga - jest sam Bóg:

Oto ostatnie słowa Dawida. Wyrocznia Dawida, syna Jessego, wyrocznia człowieka wyniesionego wysoko, pomazańca Boga Jakubowego, śpiewaka psalmów Izraela:
«Duch Pański mówi przez mnie
i Jego słowo jest na moim języku.
(2 Sm 23,1-2)

Bóg jest Duchem (Jn 4,24)
To, co się z ciała narodziło, jest ciałem, a to co się z Ducha narodziło – jest Duchem (Jn 3,6)
Ja i Ojciec jedno jesteśmy (Jn 10,30)

Namaszczenie Duchem Boga jest odwrotnością opętania przez złego ducha.

«Na imię mi "Legion", bo nas jest wielu».
«Czego chcesz ode mnie, Jezusie, Synu Boga Najwyższego? Zaklinam Cię na Boga, nie dręcz mnie!»
«Poślij nas w świnie, żebyśmy w nie wejść mogli»
(Mk 5)
- to wszystko powiedział zły duch przez człowieka, a Jezus, rozmawiając z człowiekiem, rozmawiał ze złym duchem. Podobnie kto rozmawiał z Jezusem, rozmawiał z Bogiem, a kto słuchał Jezusa, słuchał Boga:

kto Mnie przyjmuje, przyjmuje Tego, który Mnie posłał
(Mt 10,40)

Kto łańcuchy kruszył, a pęta rozrywał - "Legion" czy Gerazeńczyk? Kto powie, że nie był to "Legion", źle powie.
Kto uzdrawiał i nauczał - Jezus czy Bóg? Kto powie, że nie był to Bóg, źle powie.

Słów tych, które wam mówię, nie wypowiadam od siebie
(Jn 14,10)
A nauka, którą słyszycie, nie jest moja – ale Tego, który Mnie posłał (Jn 14,24)
Ojciec, który trwa we Mnie, On sam dokonuje tych dzieł (Jn 14,10)

Dlatego póki żyję, będę nazywał Bogiem kogoś, kto sam stwierdził, że nie jest równy Bogu, Syna zaś - Ojcem.
_________________
ΛΕΓΕΙ ΙΗΣΟΥΣ ΟΥΚ ΕΣΤΙΝ ΤΕΘΑΜΜΕ
ΝΟΝ Ο ΟΥΚ ΕΓΕΡΘΗΣΕΤΑΙ
 
 
Henryk 

Pomógł: 453 razy
Dołączył: 10 Lis 2008
Posty: 10237
Wysłany: 2018-10-26, 19:12   

Paszko napisał/a:
Dlatego póki żyję, będę nazywał Bogiem kogoś, kto sam stwierdził, że nie jest równy Bogu, Syna zaś - Ojcem.

A jak będziesz nazywał Ducha Świętego? :xhehe:
 
 
Jachu 
cichy,pokorny

Pomógł: 445 razy
Wiek: 93
Dołączył: 09 Lis 2008
Posty: 10693
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2018-10-26, 19:16   

Można skonfrontować :

Jan. 10:33-39
33. Odpowiedzieli mu Żydzi, mówiąc: Nie kamienujemy cię za dobry uczynek, ale za bluźnierstwo i za to, że Ty, będąc człowiekiem, czynisz siebie Bogiem.
34. Odpowiedział im Jezus: Czyż w zakonie waszym nie jest napisane: Ja rzekłem: Bogami jesteście?
35. Jeśli nazwał bogami tych, których doszło słowo Boże [a Pismo nie może być naruszone],
36. Do mnie, którego Ojciec poświęcił i posłał na świat, wy mówicie: Bluźnisz, dlatego, że powiedziałem: Jestem Synem Bożym?

37. Jeśli nie wykonuję dzieła Ojca mojego, nie wierzcie mi;
38. Jeśli zaś wykonuję, to choćbyście mi nie wierzyli, wierzcie uczynkom, abyście poznali i wiedzieli, że we mnie jest Ojciec, a Ja w Ojcu.
39. Tedy znowu starali się go pojmać; lecz On uszedł ich ręki.

(BW)
_________________
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.
 
 
Paszko


Wyznanie: KRK
Pomógł: 37 razy
Dołączył: 31 Maj 2016
Posty: 453
Wysłany: 2018-10-26, 23:29   

Henryk napisał/a:

A jak będziesz nazywał Ducha Świętego? :xhehe:


Tak samo, jak Jezus nazywa Ducha w Mt 16,17.

Jachu napisał/a:
Można skonfrontować


To tak, jakby na siłę konfrontować Mk 5,7-12 z Mk 5,18-19, by wykryć pozorną tylko niezgodność w nadprzyrodzonej ontologii bytu ziemskiego.

Paradoks boskości obecnej w człowieku to biblijny fakt i zarazem ważny aspekt zarówno mesjanizmu, jak i nauczenia Jezusa, który zaprasza nas do mistycznej kontemplacji tajemnicy królowania Boga w człowieku, podczas gdy odmawianie bóstwa Jezusowi Mesjaszowi nie daje wierzącym żadnego pożytku.
_________________
ΛΕΓΕΙ ΙΗΣΟΥΣ ΟΥΚ ΕΣΤΙΝ ΤΕΘΑΜΜΕ
ΝΟΝ Ο ΟΥΚ ΕΓΕΡΘΗΣΕΤΑΙ
 
 
Henryk 

Pomógł: 453 razy
Dołączył: 10 Lis 2008
Posty: 10237
Wysłany: 2018-10-27, 08:08   

Paszko napisał/a:

Tak samo, jak Jezus nazywa Ducha w Mt 16,17.

Czytajmy:
Mt 16:17 bt5 "Na to Jezus mu rzekł: Błogosławiony jesteś, Szymonie, synu Jony. Albowiem nie objawiły ci tego ciało i krew, lecz Ojciec mój, który jest w niebie."
Tam nazwał Ducha Świętego- Ojcem.
A co stoi na przeszkodzie, aby Jezus nazywał Ducha- Synem?
Przecież cała trójka jest według Ciebie równa sobie.

Ojciec też może zamiennie nazywać Jezusa Duchem Świętym? ;-)
 
 
Paszko


Wyznanie: KRK
Pomógł: 37 razy
Dołączył: 31 Maj 2016
Posty: 453
Wysłany: 2018-10-27, 13:20   

Henryk napisał/a:

A co stoi na przeszkodzie, aby Jezus nazywał Ducha- Synem?

Syn jest uwikłany w cielesność od czasu stworzenia Adama, tj. Człowieka, syna Boga i przodka zarówno Izraela, jak i samego Mesjasza (Łk 3,38). Pojęcie Syna, zanim zredefiniował je duchowo Jezus (Jn 1,12-13), oznaczało także cały lud Izraela (Wj 4,22). W NT Bóg jest Duchem (Jn 4,24), z którego rodzą się duchowo synowie Boga (Jn 1, Jn 3). Gdybyś więc na gruncie NT powiedział, że Duch jest Synem, to byłoby to duchowo uprawnione wobec synów Boga (Jn 1,12-13), skoro powiedziano: co się z Ducha narodziło, jest Duchem (Jn 3,6).

Henryk napisał/a:

Przecież cała trójka jest według Ciebie równa sobie.

Dokładniej rzecz ujmując: jest tym samym.

Henryk napisał/a:

Ojciec też może zamiennie nazywać Jezusa Duchem Świętym? ;-)


Jeśli mnie pytasz, czy Bóg, który jest Duchem, może nazywać Ducha Boga, który nauczał przez Jezusa, Duchem, to uważam, że wręcz nie ma innego wyjścia.
_________________
ΛΕΓΕΙ ΙΗΣΟΥΣ ΟΥΚ ΕΣΤΙΝ ΤΕΘΑΜΜΕ
ΝΟΝ Ο ΟΥΚ ΕΓΕΡΘΗΣΕΤΑΙ
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,11 sekundy. Zapytań do SQL: 11