Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Auschwitz
Autor Wiadomość
tropiciel 


Pomógł: 63 razy
Dołączył: 11 Kwi 2013
Posty: 4962
Wysłany: 2018-02-12, 07:47   

Przyczyny negowania Holocaustu

Oprócz wyraźnej złej woli (antysemityzm) istnieją też inne przyczyny, które powodują negowanie zbrodni Holocaustu także przez niektórych badaczy tej kwestii, których obiektywizm jest podważany przez wiele autorytetów zajmujących się tym tematem:

Najbardziej znany na świecie obóz zagłady Auschwitz był obozem „wielofunkcyjnym”, tzn. był także więzieniem i obozem pracy. W Auschwitz istniały różne kategorie więźniów: najgorszy status mieli Żydzi, Cyganie i radzieccy jeńcy wojenni, najczęściej przeznaczeni do jak najszybszego zabicia. W lepszej sytuacji były pozostałe narodowości; ich przedstawiciele niekiedy pełnili różne odpowiedzialne funkcje w obozie, co dawało im nieco lepsze warunki życia, lepsze jedzenie, a w nagrodę za dobrą pracę otrzymywali np. pozwolenia na kąpiel w basenie lub wstęp do domu publicznego, gdzie korzystali z usług więźniarek. Te przykłady z „lepszego” życia obozowego są czasem przedstawiane jako rzekomy dowód, że w obozie „żyło się znośnie”.

Żydzi mordowani byli głównie nie w Auschwitz, lecz w obozach śmierci (tzw. „fabrykach śmierci”): Treblinka, Sobibór i Bełżec (zamordowano w nich około 1 700 000 ludzi, o 600 000 więcej niż w Auschwitz), które zbudowano wyłącznie w celu szybkiego i masowego zabijania. Poza nieliczną obsługą nikt w tych obozach nie mieszkał ani nie pracował; przywożeni Żydzi byli mordowani w komorach gazowych w ciągu pierwszego dnia po przyjeździe. Były to obozy o niewielkiej powierzchni i nielicznych zabudowaniach, które nie dają możliwości wyobrażenia sobie skali i tempa popełnianych tam morderstw (np. w lipcu i sierpniu 1942 w Treblince zabijano około 10 000 ludzi dziennie). Zwłoki systematycznie palono w specjalnych piecach w wysokiej temperaturze, aby poza popiołem po zamordowanych nie pozostał żaden ślad.

Obozy śmierci zniszczono już w 1943, kiedy wykonały swoje zadanie – wymordowanie Żydów z gett. Budynki rozebrano, tereny zaorano i zalesiono lub przekazano gospodarstwom rolnym. Przez wiele lat po wojnie nie znano nawet dokładnego obszaru i wyglądu tych obozów. Przy życiu pozostali tylko bardzo nieliczni świadkowie zbrodni (głównie więźniowie z obsługi obozu, którym udało się uciec).
Komory gazowe wyglądały pozornie jak łaźnie, aby nie wywoływać paniki wśród wpędzanych tam ludzi. System zabijania gazem miał na celu zmniejszenie do minimum kontaktu Niemców z aktem zabójstwa. Zwłoki usuwali więźniowie.

Niemcy zatrudnieni w „fabrykach śmierci” byli w większości ludźmi przeciętnymi, nie wyróżniającymi się na ogół szczególnym sadyzmem. System obozowy był pomyślany tak, aby minimalizować ich kontakt z aktami zbrodni. Większość z nich nie uważała się za winnych masowego zabójstwa, tłumaczyli sobie, że „tylko wypełniali rozkazy”.
Większość decyzji dotyczących szczegółów mordowania Żydów Niemcy wydawali ustnie, gdyż zdawali sobie sprawę ze zbrodniczego charakteru rozkazów; w późniejszym okresie celowo niszczono dokumentację, do dziś zachowało się niewiele dokumentów.


Niestety dzisiaj w Polsce nie brakuje takich antysemitów, którzy zaprzeczają Holocaustowi !


________________________________________
 
 
rol23 

Wyznanie: Bóg YHWH i Syn Boży Jezus
Pomógł: 23 razy
Dołączył: 02 Sty 2016
Posty: 1587
Skąd: Polska
Wysłany: 2018-02-16, 08:46   

Prawdziwi Izraelici słuchają Boga i uznają Jego Syna. A ci o których słyszymy to zdrajcy i oszuści i szuje. Według nich: "państwo polskie lub naród były odpowiedzialne za zbrodnie popełnione na polskiej ziemi w czasie wojny" oraz "udział Polaków w mordowaniu Żydów w czasie wojny był powszechny"
https://wiadomosci.wp.pl/yad-vashem-chce-zmiany-ustawy-o-ipn-udzial-polakow-w-mordowaniu-zydow-byl-powszechny-6220708707190913a
_________________
Poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli (J 8,32 )
 
 
ZAMOS 
Lach

Pomógł: 76 razy
Wiek: 67
Dołączył: 19 Paź 2012
Posty: 2102
Skąd: Wieś pod Warszawą
Wysłany: 2018-02-17, 00:59   

tropiciel napisał/a:
najgorszy status mieli Żydzi, Cyganie i radzieccy jeńcy wojenni, najczęściej przeznaczeni do jak najszybszego zabicia.

To nieprawda. Obóz w Oświęcimiu powstał w połowie 1940 roku i pierwszymi więźniami byli pospolici przestępcy z których Niemcy później zrobili kapo. Następnymi więźniami byli Polacy i sporadycznie Cyganie. Obóz był przeznaczony do przetrzymywania wszelkiego rodzaju wrogów reżimu. Trafiali tam polscy inteligenci, oficerowie Wojska Polskiego działający w podziemiu, młodzi ludzie próbujący przedrzeć się na Węgry i dalej do Francji i Anglii. Potem znów przywożono tam przestępców, coraz częściej Cyganów i Rosjan.
Pierwszych Żydów zaczęto tam przywozić pod koniec roku 1942 do 1944, zatem Żydzi byli tam więzieni niecałe 2 lata. Polaków w Oświęcimiu zginęło najwięcej i taka jest prawda.
Nie wiem dlaczego tak kłamiesz?
tropiciel napisał/a:
(np. w lipcu i sierpniu 1942 w Treblince zabijano około 10 000 ludzi dziennie).

Zdajesz sobie sprawę z tego jak wielka to ilość zwłok i ile do spalenia ich potrzeba energii? Energii, której Niemieccy oprawcy nie mieli. Teraz w krematorium by spalić jedne zwłoki potrzeba specjalnego pieca w którym jest temperatura 1200 ºC i zwłoki palą się ponad godzinę do dwóch. Policz proszę jak potrafisz ile czasu i krematoriów musiałoby być by spalić 10 000 zwłok. Mi wychodzi jakby palono przez 24 godziny bez przerw na oczyszczenie i załadowanie nowych zwłok potrzeba by około 416 krematoriów. Nie pisz tylko, że do pieców można załadować więcej zwłok. Otóż wiem, że można, ale nie utrzyma się wysoka temperatura, a co za tym idzie szybkość palenia zmaleje kilkukrotnie. Dodać należy, że w krematoriach obozowych palono węglem i drzewem, zatem kilka wrzuconych tam zwłok paliło się kilkanaście godzin.

Na więcej twych bzdur nie chce mi się już odpowiadać. Ucz się Tropicielu, ucz i zacznij wreszcie czytać nie tylko strażnicę.
 
 
RN 


Wyznanie: Wiara Naturalna (Deizm)
Pomógł: 310 razy
Dołączył: 25 Paź 2013
Posty: 5125
Skąd: Ziemia Łódzka
Wysłany: 2018-02-19, 20:30   

Premier Morawiecki ma przeprosić Izrael za to, że wymienił obok Polaków, Rosjan, również Żydów, którzy sami siebie też potrafili wydawać.
Strasznie to oburzyło Premiera Izraela Netanjahu, który żąda od tymczasowego zawiadowcy kolonii Polin Mateusza Morawieckiego przeprosin.

Sprawę skomentowała min. Telewizja TYN w programie ''fakty po faktach''.

Gośćmi programu byli Paweł Śpiewak i Jacek Santorski, obaj pochodzenia żydowskiego, pełniący różne funkcje z ramienia lub za rządów platformy obywatelskiej.
Prowadząca program Diana Rudnik od początku programu zarzuciła rezydentowi kolonii Polin, brak empatii dla narodu żydowskiego :-D po takiej wypowiedzi. Jednocześnie było pełne zrozumienie, a nawet zbagatelizowanie dla incydentu namalowanych swastyk na polskiej ambasadzie w Tel awiwie. Policja izraelska stwierdziła, że prowadzi w tej sprawie śledztwo i na razie nie wie kto to zrobił. Najwyrażniej przed polską ambasadą nie ma monitoringu ;-)

A co powiedzieli żydowscy goście programu. :?:
Morawieckiemu i chyba w ogóle mieszkańcom kolonii Polin zarzucono brak wiedzy, antysemityzm, krzywą gębę, którą trzeba obejrzeć w lustrze i oczywiście zaproponowano w tej sytuacji przeprosiny, które zresztą zainicjowała udająca powagę prowadząca program Diana Rudnik

https://fakty.tvn24.pl/fakty-po-faktach,57/pawel-spiewak-i-jacek-santorski-w-faktach-po-faktach,816216.html

Poniżej kilka linków do filmów o współpracy żydów z hitlerowcami.

https://www.youtube.com/watch?v=DTKnN_FGX8E
https://www.youtube.com/watch?v=8V9IKYfCF-k
https://www.youtube.com/watch?v=GBsaQCgAtI0
_________________
JESZCZE SIĘ TAKI NIE NARODZIŁ, CO BY OPOWIEŚCI BIBLIJNE POGODZIŁ
 
 
ZAMOS 
Lach

Pomógł: 76 razy
Wiek: 67
Dołączył: 19 Paź 2012
Posty: 2102
Skąd: Wieś pod Warszawą
Wysłany: 2018-02-19, 21:31   

Każdy Polak wie jak zachowywali się Żydzi podczas II wojny światowej, ale mało kto wie co robili na terenach okupowanych przez sowietów po 17 września 39, gdzie masowo wydawali Polaków czerwonym oprawcom, a i sami byli w szeregach NKWD na szczytach władzy. Podczas dalszej okupacji Polski, przez komuchów sowieckich Stalin z pełną premedytacją wysyłał Żydów do rozprawiania się z Polakami, przed którymi kompleks niższości mają do dzisiaj. Mordowali, więc zajadle każdy POLSKI PATRIOTYZM. Czytałem, że Rosjanie zamordowali, lub wywieźli w głąb Rosji ponad trzy miliony Polaków z tego przynajmniej połowę dokonali Żydzi w armii sowieckiej. Ja nie znam przypadku, żeby jakiś Żyd na terenach zajętych przez sowietów pomógł chodź jednemu Polakowi. Nadmienię tylko, że sławetne Jedwabne było wtedy po 17.9 1939 pod okupacją sowietów.

 
 
ZAMOS 
Lach

Pomógł: 76 razy
Wiek: 67
Dołączył: 19 Paź 2012
Posty: 2102
Skąd: Wieś pod Warszawą
Wysłany: 2018-02-19, 21:59   

Pan Gadowski mówi troszkę o zbrodniach Żydowskich na Żydach, cytując na początku też Zyda
 
 
RN 


Wyznanie: Wiara Naturalna (Deizm)
Pomógł: 310 razy
Dołączył: 25 Paź 2013
Posty: 5125
Skąd: Ziemia Łódzka
Wysłany: 2018-02-19, 22:28   

ZAMOS napisał/a:
Każdy Polak wie jak zachowywali się Żydzi podczas II wojny światowej, ale mało kto wie co robili na terenach okupowanych przez sowietów po 17 września 39, gdzie masowo wydawali Polaków czerwonym oprawcom, a i sami byli w szeregach NKWD na szczytach władzy. Podczas dalszej okupacji Polski, przez komuchów sowieckich Stalin z pełną premedytacją wysyłał Żydów do rozprawiania się z Polakami, przed którymi kompleks niższości mają do dzisiaj. Mordowali, więc zajadle każdy POLSKI PATRIOTYZM. Czytałem, że Rosjanie zamordowali, lub wywieźli w głąb Rosji ponad trzy miliony Polaków z tego przynajmniej połowę dokonali Żydzi w armii sowieckiej. Ja nie znam przypadku, żeby jakiś Żyd na terenach zajętych przez sowietów pomógł chodź jednemu Polakowi. Nadmienię tylko, że sławetne Jedwabne było wtedy po 17.9 1939 pod okupacją sowietów.

Obrazek


Też słyszałem o tym, że wśród mordujących polskich oficerów NKWD- zistów było wielu Żydów.
Żydzi byli wszędzie tam, gdzie można było mieć wpływ na władzę ( niezależnie od ustroju ), łatwy zarobek itp.
To co się teraz dzieje świadczy o tym, że jest to naród całkowicie bezwstydny i pasożytniczy.
Niestety nie ma w Polsce rządzących, którzy chcieliby sprawy nazwać po imieniu.
Uprawia się politykę wyjątkowo służalczą wobec Izraela i USA.
Żyd nie jest wstanie Polaka obrazić.
Sikają nam na głowę, a my mówimy, że to deszcz pada.
Niektórzy nawet znajdują w tym pozytywy mówiąc, że to ciepły deszczyk, wiosenny.
Inni pewnie by powiedzieli, że powinniśmy się cieszyć, że tylko sikają, bo przecież mogliby zrobić nam kupę na głowę.
Polska polityka zupełnie zbankrutowała. Nie mamy żadnych sojuszników. Jakimi sojusznikami są USA I IZRAEL ostatnie ostoje, możemy się obecnie przekonać.
Liczy się tylko interes.
Kaczyński myślał, że w porozumieniu z Orbanem z Węgier czy Czechami stworzy jakąś przeciwwagę dla Putina :-)
Okazało się, że Orban puścił oko Putinowi, bo chce mieć tańsze surowce, a nie tak, jak my, jakąś okrężną drogą chcemy te surowce sprowadzać. Orban też potrafił postawić się jedynemu na świecie państwu, gdzie naziści mogą działać legalnie, czyli Ukrainie.
Gdy zobaczył, że fundacje i różne przybudówki Hitlerka naszych czasów Sorosa szkodzą państwu węgierskiemu, zaczął robić porządki.
Czesi z kolei poza Rosją wchodzą w układy z Chinami. Każdy patrzy na interes swojego państwa, tylko my wojujemy.
Ja jednak uważam, że nie mamy do czynienia z dyletanckimi rządami. Te rządy są w pełni świadome co robią, wykonując polecenia różnego międzynarodowego lobby.
_________________
JESZCZE SIĘ TAKI NIE NARODZIŁ, CO BY OPOWIEŚCI BIBLIJNE POGODZIŁ
 
 
RN 


Wyznanie: Wiara Naturalna (Deizm)
Pomógł: 310 razy
Dołączył: 25 Paź 2013
Posty: 5125
Skąd: Ziemia Łódzka
Wysłany: 2018-03-04, 23:15   

Przedsiębiorstwo Holocaust.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Przedsi%C4%99biorstwo_Holocaust#Reprywatyzacja_w_Polsce

http://allegro.pl/przedsi...ars_rule_id=201
_________________
JESZCZE SIĘ TAKI NIE NARODZIŁ, CO BY OPOWIEŚCI BIBLIJNE POGODZIŁ
 
 
RN 


Wyznanie: Wiara Naturalna (Deizm)
Pomógł: 310 razy
Dołączył: 25 Paź 2013
Posty: 5125
Skąd: Ziemia Łódzka
Wysłany: 2018-03-05, 09:02   

Jeszcze są uczciwi Żydzi.
https://pl.wikipedia.org/wiki/Norman_Finkelstein
_________________
JESZCZE SIĘ TAKI NIE NARODZIŁ, CO BY OPOWIEŚCI BIBLIJNE POGODZIŁ
 
 
Manna z nieba 


Wyznanie: Deizm.Baczna obserwatorka życia.
Pomogła: 304 razy
Dołączyła: 28 Mar 2013
Posty: 3454
Wysłany: 2018-03-05, 19:38   

Rzadko wypowiadam się tu na tematy polityczne. Ale dziś uważam, że powinnam.
Poniższa wypowiedz jest zgodna z tym co myśle w tym temacie.
Za Pawłem Trembeckim:
„Wstyd, którego się już nie da wymazać.
Kiedy mój ojciec opowiadał mi, jak podczas wyzwalania Polski spod niemieckiej okupacji, polscy partyzanci strzelali w plecy Armii Polskiej idącej z Armią Radziecką, byłem naprawdę zbulwersowany. Nie rozumiałem, jak to możliwe, i dlaczego Polak Polakowi strzelał w plecy. Przecież walczyli z tym samym wrogiem... Kiedy moja babcia opowiadała mi, jak polskie kobiety zabierały koce, którymi Niemki uciekające przed Armią Radziecka okrywały niemowlęta, bolało mnie to do szpiku kości. Bo co nam były winne te małe dzieci, które nie rozumiały polityki i wojny? Wstydziłem się tego, ale wychowany w komunistycznej Polsce, byłem pewny, że to były przypadki wyjątkowe i jednostkowe. Nas, młodych ludzi, wychowanych w systemie słusznie minionym, uczono o bohaterstwie swojego narodu, o jego niezwykłej sile fizycznej i moralnej. Wystarczy pooglądać sobie Czterech pancernych czy Klossa, ale także takie filmy, jak Akcja pod Arsenałem, czy Zamach, albo np. Kanał albo Godzina W. System komunistyczny bardzo gloryfikował polskich bohaterów. Byliśmy naprawdę dumni ze swego narodu. To my, jak tych trzystu Spartan broniących swego imperium...my na Westerplatte, my na poczcie gdańskiej, my w powstaniu warszawskim, my na Monte Cassino, etc, etc...
Oczywiście dochodziły nas słuchy, że byli wśród nas Polacy zdrajcy, Polacy kolaboranci, ale uważaliśmy ich za zgniłe jednostki nie warte wspomnień.
Ja też w to wierzyłem. Wierzyłem, że Jedwabne, o ile jest niechlubną kartą w naszych dziejach, o tyle jest przypadkiem jednostkowym. Było to złe, lecz wyjątkowe i nie stanowiło nawet ułamka reguły, według której zachowywaliśmy się, jako naród, przyzwoicie.
Dopiero ustawa PIS, która chciałaby nakazywać wszystkim mówić o Polsce wyłącznie dobrze, ukazała nam jądro problemu. Konflikt z Izraelem sprawił, że wszyscy sięgamy do niechlubnych statystyk i okazuje się, że te przypadki współpracy Polaków z reżimem hitlerowskim w celu eliminacji Żydów, to nie były jakieś skrajne, jednostkowe przypadki. Statystyki mówią o tysiącach Żydów wydanych hitlerowcom przez Polaków, a jeszcze większa jest liczba tych, którzy przejmowali dobra materialne po Żydach, którzy zostali zabrani do obozów koncentracyjnych. Dla mnie, Polaka wychowanego dumnie w czasach komunizmu jest to prawdziwy szok. Nie wiem, czy mam mieć żal, czy mam być wdzięczny rządom PIS, za to, że ta prawda o moim narodzie wyszła na jaw. Odczuwam wstyd, wstyd, którego nie jestem w stanie pohamować. I taka mi do głowy przychodzi refleksja...Tak, to nie my zbudowaliśmy obozy śmierci, nie my wymyśliliśmy komory gazowe, ale ilu ludzi trafiło tam dzięki naszym rodakom, dzięki ich chciwości i zawiści...? Może jednak, ta jedna cegła w obozach koncentracyjnych jest nasza, polska???
Wojna była dawno temu. Powoli wymierają ludzie, którzy ją pamiętają. Większość z nich pogodziła się z tym, że oprócz bohaterów we wszystkich narodach byli ludzie gotowi ze strachu na czyny niegodne istoty ludzkiej. Gdyby nie PIS, wszyscy byśmy o tym zapomnieli, żyli byśmy dniem dzisiejszym, pozostawiając przeszłość do oceny historykom.
Ale niestety, trafiły nam się rządy, które próbują na nowo napisać historię i mają problem z pogodzeniem się z prawdą. Rozpętali wojnę, która niczego dobrego dla Polski nie przyniesie. Media całego świata, od Kanady po Australię, piszą dziś o wydarzeniach z tamtych czasów. Francja, która w czasie wojny utrzymywała z Niemcami szorstka przyjaźń, Norwegia , która kolaborowała z faszystami zupełnie jawnie. Wszystkie te kraje już dawno rozliczyły się z przeszłością. Dziś piszą o polskich zdrajcach. Sami nie wpadli na ten temat. To PIS im go podsunął.
Młodzi ludzie, pokolenia powojenne i dalekie od tej tematyki, dziś szukają w internecie nieznanego im do tej pory słowa szmalcownik i czytają, że to był Polak, który okradł Żydów zabieranych do obozu.
Gratulacje PISie, jeśli do tej pory, ktoś nie wiedział, kto to jest folksdojcz i szmalcownik i co to są polskie obozy śmieci, to dziś już prostytutka wie. Wszystko dzięki wam.
Zawsze uważałem, że prawda jest najważniejsza. Żyłem 50 lat w przekonaniu, że jesteśmy wspaniałym, bohaterskim narodem i byłbym szczęśliwy hodując ten obraz w swoim sercu. Niestety, PIS to zniszczył. Doprowadził do sytuacji, kiedy musiałem zasięgnąć języka w statystykach historycznych i dowiedzieć się, jak wielka była skala polskich grzechów wobec własnego narodu pochodzenia Żydowskiego.
Wstydzę się, wstydzę się być Polakiem coraz bardziej. Okazuje się, że nic w tym kraju nie dzieje się przypadkiem. Nie ma już sensu usprawiedliwiać Polaków, którzy, niby z biedy, wzięli 500+ i za ten program sprzedali wolność i demokrację. Okazuje się, że wielu Polaków ma naturę Judasza, że nic się dla nich nie liczy, tylko własny zysk, że patriotyczne hasła są tylko parasolką, która ma ten brud nikczemności ukryć. My już nie mamy twarzy, my Polacy, mamy już tylko gębę, którą nasza własna dyplomacja nam przyprawia.
Smutek, smutek tego Polaka lewaka wychowanego w czasach komuny, pełnego honoru i frazesów o bohaterstwie swojego narodu. Coś, co hodujemy w sercach od dzieciństwa, a co powoli jest nam odbierane. To jest chyba nasza największa porażka. PIS odkrywa nam mroczną prawdę o naszych prawdziwych dziejach. Robi to i może powinniśmy być za to wdzięczni. A może wolelibyśmy się łudzić, że jesteśmy Chrystusem narodów...
Nie wiem, nie ma wyrobionego zdania. Próbuję na siłę podnieść sobie samoocenę, wmawiając, że ja jestem inny, że nikt z mojej rodziny tak się nie zachowywał. Ale czy to coś zmienia? Każdy, spotkany przeze mnie Polak, może być dziś potomkiem folksdojcza albo szmalcownika.
Tak to widzi świat i nawet te występy antysemitów i faszystów obchodzących urodziny Hitlera stają przed nami dziś w innym świetle. Moja biedna Ojczyzna, kraj z obrzydliwą przeszłością, i teraźniejszością nie dającą szansy na świetlaną przyszłość. Czy to jest jakieś przekleństwo, że urodziliśmy się Polakami? W kraju, w którym jednostki wykazały się niezwykłymi wyczynami i heroizmem, ale ich zasługi giną w czarnym blasku polityków, którzy potrafią uwydatnić tylko najgorsze cechy swojego narodu. Dziękujemy ci PISie za tę darmową reklamę, która obiegła cały świat...

To jest jakiś obłęd, to jakieś szaleństwo, którego nie pojmuję. Czasami chciałbym bym zasnął, by tego już nie słuchać. Ale trwam... jak żywy obraz tego, że nie jesteśmy tacy, jak nas wszyscy widzą. Ja Polak, ja Europejczyk, ja demokrata i humanista, miłośnik przyrody i uczciwy człowiek. Nie folksdojcz, nie homofob, nie rasista nie, faszysta, nie szmalcownik...
Wiem, zaraz będzie wiele hejtu na temat tego, że ja bronię Żydów. To jest oczywiście zupełnie oddzielny temat. Ale nie o nich tu naprawdę chodzi, lecz o nas. O to, kim naprawdę jesteśmy.”
_________________
Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające.
 
 
RN 


Wyznanie: Wiara Naturalna (Deizm)
Pomógł: 310 razy
Dołączył: 25 Paź 2013
Posty: 5125
Skąd: Ziemia Łódzka
Wysłany: 2018-03-05, 20:27   

Manna z nieba napisał/a:

Kiedy mój ojciec opowiadał mi, jak podczas wyzwalania Polski spod niemieckiej okupacji, polscy partyzanci strzelali w plecy Armii Polskiej idącej z Armią Radziecką, byłem naprawdę zbulwersowany.


''W latach 1944 - 1947 bandy ( UPA, OUN, NSZ i inne ) dokonały blisko 30 tys. napadów, zamordowano około 16 tys. działaczy lewicowych.........''

Cytat z książki Historia Polski 1864 -1948 - autor prof. Jerzy Buszko

Dzisiaj polscy politycy składają wieńce na grobach żołnierzy NSZ, a Sławomir Cenckiewicz żołnierzy LWP forsujących Odrę i zdobywających Berlin nazywa bandytami.
_________________
JESZCZE SIĘ TAKI NIE NARODZIŁ, CO BY OPOWIEŚCI BIBLIJNE POGODZIŁ
 
 
efroni 

Pomógł: 278 razy
Wiek: 66
Dołączył: 11 Kwi 2013
Posty: 2288
Wysłany: 2018-03-06, 20:23   

RN napisał/a:
Manna z nieba napisał/a:

Kiedy mój ojciec opowiadał mi, jak podczas wyzwalania Polski spod niemieckiej okupacji, polscy partyzanci strzelali w plecy Armii Polskiej idącej z Armią Radziecką, byłem naprawdę zbulwersowany.


''W latach 1944 - 1947 bandy ( UPA, OUN, NSZ i inne ) dokonały blisko 30 tys. napadów, zamordowano około 16 tys. działaczy lewicowych.........''

Cytat z książki Historia Polski 1864 -1948 - autor prof. Jerzy Buszko

Dzisiaj polscy politycy składają wieńce na grobach żołnierzy NSZ, a Sławomir Cenckiewicz żołnierzy LWP forsujących Odrę i zdobywających Berlin nazywa bandytami.


Józef Buszko. Był długoletnim członkiem Komitetu Redakcyjnego kwartalnika KC PZPR „Z Pola Walki”, w którym publikowano artykuły na temat historii polskiego i międzynarodowego ruchu robotniczego i komunistycznego.
Historia Polski 1864-1948, Warszawa 1978 (kolejne wydania: II – 1979, IV – 1982, X – 1986, XI – 1987, XII – 1988, XIII – 1989).

Czyli nic nowego pod słońcem .
Czerwoni i brunatni oprawcy to ofiary a ich ofiary to oprawcy .
Moc i siła lewackiej propagandy w pełnej krasie .
_________________
...ten lud zbliża się do mnie swoimi ustami i czci mnie swoimi wargami, a jego serce jest daleko ode mnie, tak że ich bojaźń przede mną jest wyuczonym przepisem ludzkim...

Nie wierz w ani jedno moje słowo ale sam(a) badaj , sprawdzaj , doświadczaj czy się rzeczy
aby tak mają
 
 
Korn

Pomógł: 36 razy
Dołączył: 20 Kwi 2016
Posty: 674
Wysłany: 2018-03-06, 20:56   

Dlaczego zbanowano ZAMOSA? czy mógłby banujący przedstawić swoją prywatną interpretację? Bo jak mniemam taką własnie się kierował.
A ja uważam, że trzeba rozświetlać horyzonty i nie bać się różnorakich poglądów.
Trzeba dyskutować i nie dać poddać się presji innych-jakich innych? A kto ma w ogóle rację?
Czy banujący tę rację posiadać może? Nie, nie posiada jej.
 
 
RN 


Wyznanie: Wiara Naturalna (Deizm)
Pomógł: 310 razy
Dołączył: 25 Paź 2013
Posty: 5125
Skąd: Ziemia Łódzka
Wysłany: 2018-03-06, 22:17   

''Podziemie oparte na NSZ miało charakter faszystowski i wysuwało na plan pierwszy w swej działalności akcje typowo terrorystyczne i dywersyjne...... ......Przede wszystkim jednak liczyło na rychły wybuch nowej, trzeciej wojny światowej, w której państwa zachodnie, wespół z uzależnionymi teraz od siebie Niemcami - uderzą na Związek Radziecki, dokonując zarazem poprzez swoją interwencję zbrojną obalenia ustroju demokracji ludowej w Polsce i w innych krajach Europy środkowo - wschodniej. Niezawodnym Środkiem militarnym do pokonania ZSRR miała być - zdaniem tych kół- broń atomowa znajdująca się w wyłącznym posiadaniu Amerykanów.''

Historia Polski 1864 - 1948. prof Józef Buszko

Plan Dropshot. https://pl.wikipedia.org/wiki/Plan_Dropshot

1. 300 bomb atomowych na Związek Radziecki
2. 25 bomb na Moskwę
3. Polska i inne państwa socjalistyczne kontrolowane przez 15 dywizji
_________________
JESZCZE SIĘ TAKI NIE NARODZIŁ, CO BY OPOWIEŚCI BIBLIJNE POGODZIŁ
 
 
efroni 

Pomógł: 278 razy
Wiek: 66
Dołączył: 11 Kwi 2013
Posty: 2288
Wysłany: 2018-03-06, 23:13   

podziemie oparte na NSZ miało charakter faszystowski
To że tak napisał długoletnim członek Komitetu Redakcyjnego kwartalnika KC PZPR „Z Pola Walki” nie znaczy, że jest to stwierdzenie wolne od lewackiej propagandy .
A to że NSZ wysuwało na plan pierwszy w swej działalności akcje typowo terrorystyczne i dywersyjne[przeciw komu ? przeciw ludności ?]
świadczy o tym, że komunistyczny rząd był postrzegany jak okupacyjny rząd .

Akcje terrorystyczne i dywersyjne to typowe akcje partyzantów [ bojowników o wolność] .
Takie akcje są podejmowane przeciw każdemu okupantowi .
Dlaczego sowiecki okupant miałby być wyjątkiem ?
Komunizm to gorsza zaraza niż faszyzm .
_________________
...ten lud zbliża się do mnie swoimi ustami i czci mnie swoimi wargami, a jego serce jest daleko ode mnie, tak że ich bojaźń przede mną jest wyuczonym przepisem ludzkim...

Nie wierz w ani jedno moje słowo ale sam(a) badaj , sprawdzaj , doświadczaj czy się rzeczy
aby tak mają
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 10