Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
Owocem ducha jest: miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność. (List do Galatów 5:21-22)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Niewiasta z Apokalipsy ta sama co z 1 Moj 3;15
Autor Wiadomość
Lucyfer
[Usunięty]

Wysłany: 2007-06-22, 10:42   Niewiasta z Apokalipsy ta sama co z 1 Moj 3;15

1 Moj. 3:15
15. I ustanowię nieprzyjaźń między tobą a kobietą, między twoim potomstwem a jej potomstwem; ono zdepcze ci głowę, a ty ukąsisz je w piętę.
(BW)
Obj. 12:1-2
1. I ukazał się wielki znak na niebie: Niewiasta odziana w słońce i księżyc pod stopami jej, a na głowie jej korona z dwunastu gwiazd;
2. A była brzemienna, i w bólach porodowych i w męce rodzenia krzyczała.
(BW)

Proroctwo z księgi Rodzaju o niewieście jest wyjaśnione w Apokalipsie i nie dotyczy Marii ani Jezusa.
Apostoł Jan w wizji widział Niewiastę odzianą w słońce, czyli Boga, i księżyc pod stopami jej, czyli Jezus, oraz 12 gwiazd, czyli Apostołów Baranka.
Ta Niewiasta to Oblubienica Jezusa jakimi są 144 tysiące jego braci wykupionych z ziemi by byli po tysiącleciu w niebie.
Gdy Jezus umył 12 gwiazdom-apostołom stopy, to pokazał kim jest w tej wizji Jana, czyli księżycem.
Słońcem jest Bóg nasz Ojciec:Ps. 84:12
12. Albowiem słońcem i tarczą jest Pan, Bóg, Łaski i chwały udziela Pan, Nie odmawia tego, co dobre, tym, Którzy żyją w niewinności.
(BW)

Jezus jest wiernym księżycem, odbiciem promieni słońca, czyli swojego Ojca.

Ps. 89:38
38. Jak księżyc, ustanowiony na wieki, Wierny świadek na niebie. Sela.
(BW)Obj. 1:5
5. I od Jezusa Chrystusa, który jest świadkiem wiernym, pierworodnym z umarłych i władcą nad królami ziemskimi. Jemu, który miłuje nas i który wyzwolił nas z grzechów naszych przez krew swoją,
(BW)

A zatem to nie Jezus się urodzi ze swojej Oblubienicy tylko inni i to będzie to nasienie które zmiażdży głowę węża.
 
 
marcin. 
fidei defensor


Dołączył: 09 Sie 2006
Posty: 391
Skąd: okolice Warszawy
Wysłany: 2007-06-22, 13:59   

pytania:
- skąd się wzieło te 144tyś?
- co to znaczy "wykupionych z ziemi"?
- "tysiąc lat u Boga trwa tyle co jeden dzień" (2Piotr 3:8) czyli co? jak odczytywać 1000-letnie panowanie? Jak jeden dzień?
- 12 gwiazd? 12 apostołów, 12 pokoleń Izraela etc etc liczba pełna?
- jakie jest potomstwo owej :niewiasty:?
- kto zmiażdżył głowę szatanowi?
- jaka pięta, jakie ukąszenie?
_________________
Christe Eleison
Kyrie Eleison
Ostatnio zmieniony przez Esther 2007-06-22, 21:24, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Lucyfer
[Usunięty]

Wysłany: 2007-06-22, 15:48   

marcin. napisał/a:

pytania:
- skąd się do diabła wzieło te 144tyś?
Do diabła to wzięło się stąd że 144 tysiące diabłów się zbuntowało w niebie i Bóg postanowił ich wymienić na innych, wziętych z ziemi. Jezus przyszedł na ziemę by tu poszukać takich którzy zastąpią tamtych w niebie. Aby ich zastąpić, trzeba najpierw powołać wielu a mało wybrać z tej ziemi a potem ich zamienić na aniołów. Ponieważ zbuntowała się taka liczba 144 tysiące dlatego tyle potrzeba aby tamtych zastąpić i stąd ta liczba 144 tysiące. To do diabła, diabeł przyczynił się do tego że będziemy w niebie i Bóg w ten sposób pokazał kto tu rządzi. Nie słuchasz, jesteś wyrzucony a twoje miejsce zajmie inny i kropka.
Obj. 14:1-3
1. I widziałem, a oto Baranek stał na górze Syjon, a z nim sto czterdzieści cztery tysiące tych, którzy mieli wypisane jego imię na czole i imię jego Ojca.
3. I śpiewali nową pieśń przed tronem i przed czterema postaciami i przed starszymi; i nikt się tej pieśni nie mógł nauczyć, jak tylko owe sto czterdzieści cztery tysiące tych, którzy zostali wykupieni z ziemi.
(BW)

Powinieneś czytać Apokalipsę to byś wiedział o tej liczbie.

Cytat:

- co to znaczy "wykupionych z ziemi"?
Wykupiony to taki za którego zapłacono odpowiednią cenę a tą ceną było życie Jezusa, to on wykupił i uczynił tych ludzi królami i aniołami, by rządzili przez tysiąc lat na ziemi a potem będą zabrani do nieba i nie będzie ich wśród ludzi. Czyli to są wykupieni z ziemi. Reszta ludzi będzie na ziemi, więcej Bogu aniołów nie potrzeba, będzie znów komplet.
Obj. 5:9-10
9. I zaśpiewali nową pieśń tej treści: Godzien jesteś wziąć księgę i zdjąć jej pieczęcie, ponieważ zostałeś zabity i odkupiłeś dla Boga krwią swoją ludzi z każdego plemienia i języka, i ludu, i narodu,
10. I uczyniłeś z nich dla Boga naszego ród królewski i kapłanów, i będą królować na ziemi.

(BW)

Jak widzisz z każdego narodu Bóg wybrał przedstawicieli by byli królami i kapłanami, oni będą rządzić. Nie wszyscy ludzie będą rządzić tylko wybrana garstka z tych miliardów, reszta ma słuchać.

Cytat:

- "tysiąc lat u Boga trwa tyle co jeden dzień" (2Piotr 3:8) czyli co? jak odczytywać 1000-letnie panowanie? Jak jeden dzień?
Trochę sobie to pomieszałeś bo u Boga naszych tysiąc lat to dla Niego jakby tylko jeden dzień.
Ps. 90:4
4. Albowiem tysiąc lat w oczach twoich Jest jak dzień wczorajszy, który przeminął, I jak straż nocna.
(BW)

To tysiącletnie panowanie to jakby jeden dzień dla Boga, zgadza się bo On inaczej liczy czas.
Cytat:

- 12 gwiazd? 12 apostołów, 12 pokoleń Izraela etc etc liczba pełna?

Bóg sobie podzielił te 144 tysiące na 12 części i dlatego Jezus wybrał 12 Appostołów którzy są znakiem o kogo chodzi. Ci Apostołowie też będą rządzić na ziemi w Królestwie jak będą wzbudzeni po wielkim ucisku. Aby rządzić trzeba najpierw usunąć te rządy na ziemi a do tego potrzebna jest wielka moc którą Jezus obiecał dwom świadkom. Oni utorują drogę dla pozostałych.
12 pokoleń Izraela to są ludzie wybrani ze wszystkich narodów i nazwani nowym Izraelem, bo Bóg kogo chce tego nazywa Izraelem, tak jak nazwał Jakuba Izraelem a mógł kogo innego tak nazwać i właśnie tak nazywa tych których Jezus wybrał.Cytat:

- jakie jest potomstwo owej :niewiasty:?
- kto zmiażdżył głowę szatanowi?
- jaka pięta, jakie ukąszenie?

Całość tych 144 tysięcy zostało nazwane Oblubienicą Jezusa, czyli tą Niewiastą z raju i Apokalipsy. Z tej Niewiasty urodzą się królowie ziemi, czyli otrzymają w odpowiednim czasie moc od Boga i będą rządzić. Stanie się to w wielkim ucisku. Świat nie będzie chciał się pogodzić że ci królowie zaczną rządzić na ziemi i rządy tego świata będą z nimi walczyć by ich pokonać i nie dać im rządzić jako Królestwo Boże.
Największą moc będzie miało dwóch świadków a jeden z nich został upoważniony przez Jezusa by zarządzał na ziemi i w niebie, to jest ten właśnie Michał, wielki ksiązę z Daniela na czas ucisku.
Michał urodzi się na świat i rozpocznie rządy nad narodami. Za chwilę to zobaczysz.

Obj. 12:1-2
1. I ukazał się wielki znak na niebie: Niewiasta odziana w słońce i księżyc pod stopami jej, a na głowie jej korona z dwunastu gwiazd;
2. A była brzemienna, i w bólach porodowych i w męce rodzenia krzyczała.
(BW)Obj. 12:5-7
5. I porodziła syna, chłopczyka, który rządzić będzie wszystkimi narodami laską żelazną; dziecię jej zostało porwane do Boga i do jego tronu.
6. I uciekła niewiasta na pustynię, gdzie ma miejsce przygotowane przez Boga, aby ją tam żywiono przez tysiąc dwieście sześćdziesiąt dni.
7. I wybuchła walka w niebie: Michał i aniołowie jego stoczyli bój ze smokiem. I walczył smok i aniołowie jego,
(BW)


Jak widzisz potomstwo tej niewiasty to dziecko, czyli książę Michał który się urodzi, potem następni się urodzą.
Jak widzisz po 1260 dniach Michał pójdzie do nieba by diabłem rzucić o ziemię aż ziemia się zatrzęsie. Wtedy będzie ta wojna i poniżenie szatana. Ale zmiażdżenie głowy będzie tysiąc lat później. Czyli te 144 tysiące zmiażdżą głowę szatana, tego starodawnego węża. To co oni przejdą to tylko jakby ukąszenie węża w ich piętę. Dlatego my nie boimy się stąpać po wężach bo jak nas ukąszą w pięte to my mu zmażdżymy głowę i mózg szatana stanie się prochem ziemi. Szatan będzie wiecznie lizał proch ziemi.


OBLUBIENICA


Obj. 22:17
A Duch i oblubienica mówią:Przyjdź!

A ten, kto słyszy, niech powie: Przyjdź!

A ten, kto pragnie, niech przychodzi, a kto chce, niech darmo weźmie wodę żywota.

 
 
Miłujący prawdę 

Dołączył: 28 Cze 2006
Posty: 1134
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2007-10-27, 13:56   

„Niewiasta” z Rodzaju 3:15.
Gdy Bóg ogła­szał wyrok na przodków ludzkości, Adama i Ewę, obiecał, że pojawi się potomstwo „niewiasty”, któ­re rozgniecie głowę węża (Rdz 3:15).
Była to „święta tajemnica”, którą Bóg postanowił wyja­wić w stosownym czasie (Kol 1:26). Okoliczności, w jakich wypowiedziano to proroctwo, pomagają ustalić tożsamość wspomnianej „niewiasty”. Jej potomstwo miało zmiażdżyć głowę węża.
Oczy­wiście nie mógł tego uczynić zwykły człowiek, po­nieważ - jak wskazuje Biblia - Bóg nie mówił tu o literalnym zwierzęciu.
Z Objawienia 12:9 wyni­ka, że tym „wężem” jest osoba duchowa-Szatan Diabeł. A zatem proroczą „niewiastą” nie może być kobieta, np. Maria, matka Jezusa. Nieco świat­ła na tę sprawę rzuca wypowiedź apostoła Pawła z Galatów 4:21-31.

We fragmencie tym apostoł napisał, że Hagar, nałożnica Abrahama, wyobraża miasto Jerozoli­mę, a jej „dziećmi” są członkowie narodu izra­elskiego, objęci przymierzem Prawa.
Natomiast Sara - żona Abrahama, niewiasta wolna - sym­bolizuje „Jerozolimę górną”, duchową matkę apos­toła i innych chrześcijan zrodzonych z ducha.
Ta niebiańska „matka” to zarazem „matka” Chrys­tusa, najstarszego z duchowych braci, których Ojcem jest Bóg (Heb 2:11, 12).
Płynie stąd wniosek, zgodny z całym Pismem Świętym, że „niewiasta” z Rodzaju 3:15 to „nie­wiasta” duchowa.
I podobnie jak „oblubienicą” czy „małżonką” Chrystusa nie jest pojedyncza kobieta, lecz całe grono osób duchowych (Obj 21:9), tak też „niewiastę” będącą matką duchowych synów Bo­ga, czyli Jego „żonę” (wspomniana w przytoczo­nych powyżej proroctwach Izajasza i Jeremiasza), stanowi cała grupa istot duchowych przebywają­cych w niebie. A zatem wyobraża ona niebiańską organizację.
„Niewiastę” tę opisano w wizji Jana zanotowanej w 12 rozdz. Objawienia. Powiedziano tam, że uro­dziła syna, władcę, który ma „paść wszystkie na­rody rózgą żelazną” (por. Ps 2:6-9; 110:1, 2).
Jan otrzymał tę wizję długo po tym, jak Jezus naro­dził się jako człowiek i został namaszczony na Me­sjasza. Ponieważ jednak wizja ta wyraźnie odno­si się do niego, musi mieć związek nie z jego ziemskimi narodzinami, lecz z innym wydarze­niem- z objęciem przez niego władzy królew­skiej.
Opisuje więc narodziny mesjańskiego Króle­stwa Bożego.
Z dalszej części tej wizji wynika, że Szatan prze­śladuje „niewiastę” i toczy wojnę z „pozostały­mi z jej potomstwa” (Obj 12:13, 17).
Ponieważ „niewiasta” znajduje się w niebie, Szatan zaś był już wtedy zrzucony na ziemię (Obj 12:7-9), nie miał zatem dostępu do osób wchodzących w skład „niewiasty”, a przebywających w dziedzinie nie­biańskiej.
Mógł jednak oddziaływać na „pozosta­łych z jej potomstwa”, na jej dzieci, czyli ducho­wych braci Jezusa Chrystusa żyjących jeszcze na ziemi.
I właśnie w ten sposób prześladował „nie­wiastę”.
_________________
"Jako żyje Jehowa, będę mówił to, co powie mój Bóg"
 
 
Lucyfer
[Usunięty]

Wysłany: 2007-12-25, 02:15   

Miłujący prawdę napisał/a:
„Niewiasta” z Rodzaju 3:15.
Gdy Bóg ogła­szał wyrok na przodków ludzkości, Adama i Ewę, obiecał, że pojawi się potomstwo „niewiasty”, któ­re rozgniecie głowę węża (Rdz 3:15).
Ta niebiańska „matka” to zarazem „matka” Chrys­tusa, najstarszego z duchowych braci, których Ojcem jest Bóg (Heb 2:11, 12).
Płynie stąd wniosek, zgodny z całym Pismem Świętym, że „niewiasta” z Rodzaju 3:15 to „nie­wiasta” duchowa.
I podobnie jak „oblubienicą” czy „małżonką” Chrystusa nie jest pojedyncza kobieta, lecz całe grono osób duchowych (Obj 21:9), tak też „niewiastę” będącą matką duchowych synów Bo­ga, czyli Jego „żonę” (wspomniana w przytoczo­nych powyżej proroctwach Izajasza i Jeremiasza), stanowi cała grupa istot duchowych przebywają­cych w niebie. A zatem wyobraża ona niebiańską organizację.
„Niewiastę” tę opisano w wizji Jana zanotowanej w 12 rozdz. Objawienia. Powiedziano tam, że uro­dziła syna, władcę, który ma „paść wszystkie na­rody rózgą żelazną” (por. Ps 2:6-9; 110:1, 2).
Jan otrzymał tę wizję długo po tym, jak Jezus naro­dził się jako człowiek i został namaszczony na Me­sjasza.
Małe sprostowanie:Niewiasta z Apokalipsy nie może być matką Jezusa Chrystusa. I nie ma dwóch Niewiast Bożych opisanych w Apokalipsie. Jest tylko opisana niewiasta Szatana i Niewiasta Boża.
Podobnie mamy w Rodzaju 3:15.1 Moj. 3:15
15. I ustanowię nieprzyjaźń między tobą a kobietą, między twoim potomstwem a jej potomstwem; ono zdepcze ci głowę, a ty ukąsisz je w piętę.
Bóg zapowiedział walkę z dwoma potomstwami, jedno od szatana a drugie z kobiety.
W Apokalipsie jest opisana niewiasta i Jezus jest opisany jako księżyc pod stopami Apostołów gdy umył im nogi. Ta niewiasta miała 12 gwiazd, 12 Apostołów Chrystusowych a księżyc był pod jej stopami. Niewiasta nie mogła urodzić księżyc, czyli Jezusa, tylko urodziła kogoś innego na 1260 dni. Niewiasta po urodzeniu dziecka była na ziemi przerz 1260 dni, a ziemia w tym czasie była pustynią bo deszcz został zatrzymany na 1260 dni.
Niewiasta miała dwa skrzydła na 1260 dni, czyli trzy i pół czasu. Te dwa skrzydła na 1260 dni to dwóch świadków w ciągu 1260 dni.
Skoro niewiasta miała urodzić dziecko na początku 1260 dni, staje się jasne że dotyczy to urodzenia najpierw jednego z tych dwóch świadków na 1260 dni.
Obj. 12:5-6
5. I porodziła syna, chłopczyka, który rządzić będzie wszystkimi narodami laską żelazną; dziecię jej zostało porwane do Boga i do jego tronu.
6. I uciekła niewiasta na pustynię, gdzie ma miejsce przygotowane przez Boga, aby ją tam żywiono przez tysiąc dwieście sześćdziesiąt dni.
(BW)

Niewiasta musi urodzić dziecię na początku tych 1260 dni gdy księżyc czyli Jezus da moc dwom świadkom i rozpocznie się wielki ucisk.
Obj. 12:1
1. I ukazał się wielki znak na niebie: Niewiasta odziana w słońce i księżyc pod stopami jej, a na głowie jej korona z dwunastu gwiazd;

Księżyc pod stopami niewiasty pokazuje nam miejsce Jezusa przy tym urodzeniu dziecka przez niewiastę.
Gdy Jezus umył nogi Apostołom to pokazał im coś więcej niż tylko to że jest ich sługą.
Jan. 13:6-7
6. Podszedł też do Szymona Piotra, który mu rzekł: Panie, Ty miałbyś umywać nogi moje?
7. Odpowiedział Jezus i rzekł mu: Co Ja czynię, ty nie wiesz teraz, ale się potem dowiesz.

Potem się dowiesz, i dowiedzieliśmy się z Objawienia że Jezus jest tym księżycem a słońcem jest Bóg.
Gdyby niewiasta urodziła księżyc to wtedy moglibyśmy mówić że tym dzieckiem jest Jezus, ale tak nie było w tej wizji. Zatem pozostaje tylko jeden z tych dwóch świadków którzy będą działać 1260 dni i przez nich niewiasta będzie żywiona w tym czasie wielkiego ucisku.
Obj. 12:5-6
5. I porodziła syna, chłopczyka, ...
6. I uciekła niewiasta na pustynię, gdzie ma miejsce przygotowane przez Boga, aby ją tam żywiono przez tysiąc dwieście sześćdziesiąt dni.Obj. 12:14
14. I dano niewieście dwa skrzydła wielkiego orła, aby poleciała na pustynię na miejsce swoje, gdzie ją żywią przez czas i czasy, i pół czasu, z dala od węża.

Te dwa skrzydła niewiasty przez 1260 dni, czyli trzy i pół czasu, będą żywić niewiastę z dala od wężą. Wąż starodawny będzie jeszcze przez te 1260 dni w niebie a niewiasta na ziemi która będzie pustynią z powodu braku deszczu przez 1260 dni. W niebie nie będzie pustyni, tam deszcz nie musi padać. Niewiasta będzie na ziemi i musi być żywiona. Żywność dla niewiasty i dla wszystkich ludzi dobrej woli będzie miało tych dwóch świadków wyznaczonych przez Ojca Jezusa.
Obj. 11:3-6
3. I dam dwom moim świadkom moc, i będą, odziani w wory, prorokowali przez tysiąc dwieście sześćdziesiąt dni.
4. Oni to są dwoma drzewami oliwnymi i dwoma świecznikami, które stoją przed Panem ziemi,
5. A jeżeli ktoś chce im wyrządzić szkodę, ogień bucha z ich ust i pożera ich wrogów; tak musi zginąć każdy, kto by chciał im wyrządzić szkodę.
6. Oni mają moc zamknąć niebiosa, aby nie padał deszcz za dni ich prorokowania; mają też moc nad wodami, by je zamieniać w krew i dotknąć ziemię wszelką plagą, ilekroć zechcą.

To naprawdę będzie wielki ucisk gdy będą zamieniać wodę w krew tak jak 3500 lat temu w Egipcie. Gdy deszcz będzie zatrzymany to nietrudno sobie wyobrazić że ziemia stanie się pustynią, będą braki żywnośći i wielu ludzi umrze z głodu, dlatego niewiasta będzie żywiona na tej ziemi, na tej pustyni przez 1260 dni.
Niewiasta z Apokalipsy to nie wszyscy aniołowie w niebie tylko wybrani na ziemi, wykupieni z ziemi by w przyszłości, po tysiącleciu być w niebie. Liczba tego potomtwa to liczba 144 tysiące. To z nich urodzi się dziecko które otrzyma wszelką władzę na niebie i na ziemi od Jezusa Chrystusa. To Jezus wtedy na początku tych 1260 dni wielkiego ucisku ustanowi swego sługę nad całym swoim mieniem.
Oczywiście to dziecko po 1260 dniach będzie zabrane do nieba na zaproszenie Boga. Bóg mówi "Wstąpcie tutaj" i będzie porwane do tronu Bożego.
Wtedy ten syn człowieczy otrzyma władzę na wieki wieków, będzie to Michał, wielki książę i sługa Jezusa Chrystusa.
Ten nowy władca ziemi wyrzuci szatana z nieba i da mu czas 30 dni na odwianie plew od tych wybranych którzy będą wtedy na ziemi.
W niebie odbędzie się walka między potomstwem kobiety a potomstwem szatana.
Obj. 12:7
7. I wybuchła walka w niebie: Michał i aniołowie jego stoczyli bój ze smokiem. I walczył smok i aniołowie jego,
 
 
nike 

Pomogła: 135 razy
Dołączyła: 05 Sie 2006
Posty: 10689
Wysłany: 2007-12-25, 19:53   

Ja widzę różnicę między Księgą Rodzaju 3:15--- a Apokalipsą 12:5- według mnie jest tutaj mowa o dwóch różnych wydarzeniach.

1 Moj. 3:15). W tym figuralnym języku mówił Pan o obaleniu władzy złego; o zwycięstwie, które przyjdzie właśnie z rodziny Adamowej. To nasienie niewiasty, jak wszyscy dobrze wiemy, znalazło wypełnienie w Chrystusie. Po czterech tysiącach lat upadku, Bóg posłał Swego Syna, “zrodzonego z niewiasty” i w ten sposób członka utożsamionego z upadłym rodzajem ludzkim, “aby z łaski Bożej za wszystkich śmierci skosztował” - wziął na siebie karę każdego człowieka, zdjął przekleństwo z każdego, to jest wyrok śmierci - i nadał każdemu, przeto takie usprawiedliwione stanowisko, by mogło mu być udzielone prawo życia - zachowanie, którego przyniosłoby w nagrodę życie wieczne.

Owo Nasienie nie wcześniej zdepcze głowę węża, aż zostanie wybrane, rozwinięte i wywyższone do sprawowania władzy. „A Bóg pokoju rychło zetrze Szatana pod stopami waszymi” (Rzym. 16:20 NB; 1 Mojż. 3:15). W Wieku Ewangelii czysta panna, wierny Kościół, przygotowuje się na przyjście Oblubieńca. Na końcu Wieku Ewangelii, gdy będzie ona już gotowa (Obj. 19:7), przyjdzie Oblubieniec i ci, którzy będą gotowi, wejdą z Nim na wesele. Gdy drugi Adam i druga Ewa połączą się, wówczas rozpocznie się chwalebne dzieło restytucji. W następnym świecie, w nowym niebie i nowej ziemi, Kościół nie będzie już dłużej zaręczoną panną, lecz Oblubienicą. Wówczas spełnią się następujące słowa: „A duch i oblubienica mówią: Przyjdź!, a ten, kto słyszy niech powie: Przyjdź! A ten kto pragnie, niech przychodzi, a kto chce, niech darmo bierze wodę żywota” – Obj. 22:17 NB.Apokalipsa 12:5--

Obj.Jana 12:5 –Wielu stosuje ten wiersz do narodzenia Jezusa lub klasy Chrystusowej i te poglądy traktowane powierzchownie mogą wydawać się poprawne, lecz gdy głębiej badamy, to widzimy, że tak nie jest. Urodzenie syna mężczyznę, reprezentuje raczej obrazowe narodzenie antychrysta, fałszywego lub podrobionego Chrystusa, papiestwo, które później miało panować nad narodami z żelazną władzą i tak czyniło we wczesnym średniowieczu. Papiestwo początkowo było stosunkowo słabe i niezdolne do powstania przeciw pogańskiemu Cesarstwu Rzymskiemu z jego cesarzami posiadającymi pożądany tytuł PONTIFEX MAXSIMUS—głównego władcy religijnego.
_________________
http://biblos.feen.pl/index.php
 
 
Lucyfer
[Usunięty]

Wysłany: 2007-12-25, 21:06   

nike napisał/a:
Ja widzę różnicę między Księgą Rodzaju 3:15--- a Apokalipsą 12:5- według mnie jest tutaj mowa o dwóch różnych wydarzeniach.

Apokalipsa 12:5--

Obj.Jana 12:5 –Wielu stosuje ten wiersz do narodzenia Jezusa lub klasy Chrystusowej i te poglądy traktowane powierzchownie mogą wydawać się poprawne, lecz gdy głębiej badamy, to widzimy, że tak nie jest. Urodzenie syna mężczyznę, reprezentuje raczej obrazowe narodzenie antychrysta, fałszywego lub podrobionego Chrystusa, papiestwo, które później miało panować nad narodami z żelazną władzą i tak czyniło we wczesnym średniowieczu. Papiestwo początkowo było stosunkowo słabe i niezdolne do powstania przeciw pogańskiemu Cesarstwu Rzymskiemu z jego cesarzami posiadającymi pożądany tytuł PONTIFEX MAXSIMUS—głównego władcy religijnego.

To nie papiestwo się urodzi z tej niewiasty Bozej tylko męższczyzna z krwi i kości. To nie antychryst będzie porwany do nieba, do tronu Bożego by otrzymać wszelką władzę nad narodami. Taką władzę posiada Jezus Chrystus od pierwszego wieku gdy zmartwychwstał.
Mat. 28:18-20
18. A Jezus przystąpiwszy, rzekł do nich te słowa: Dana mi jest wszelka moc na niebie i na ziemi.
A oto Ja jestem z wami po wszystkie dni aż do skończenia świata.

To Jezus Chrystus może tę władzę przekazać Michałowi, bo sam tak powiedział:Obj. 2:25-28
25. Trzymajcie się tylko mocno tego, co posiadacie, aż przyjdę.
26. Zwycięzcy i temu, kto pełni aż do końca uczynki moje, dam władzę nad poganami,
27. I będzie rządził nimi laską żelazną, i będą jak skruszone naczynia gliniane.
28. Taką władzę i Ja otrzymałem od Ojca mojego; dam mu też gwiazdę poranną.
(BW)

Niewiasta, Oblubienica Jezusa Chrystusa urodzi mu dziecko któremu Jezus da moc, przekaże Królestwo. Jezus mówi: Dam moc!Obj. 11:3
3. I dam ... moc,
Ta moc to moc nad poganami dopóki istnieją i będą wtedy przez 1260 dni wielkiego ucisku poganie pod działaniem tej mocy księcia Michała podczas wielkiego ucisku.
Dan. 12:1
1. W owym czasie powstanie Michał, wielki książę, który jest orędownikiem synów twojego ludu, a nastanie czas takiego ucisku, jakiego nigdy nie było, odkąd istnieją narody, aż do owego czasu. ..
(BW)

To dziecko z Niewiasty Bożej to nie żaden antychryst tylko książę Michał z wielką mocą i chwałą.
Obj. 12:1-2
1. I ukazał się wielki znak na niebie: Niewiasta odziana w słońce i księżyc pod stopami jej, a na głowie jej korona z dwunastu gwiazd;
2. A była brzemienna, i w bólach porodowych i w męce rodzenia krzyczała.
(BW)
Obj. 12:5-7
5. I porodziła syna, chłopczyka, który rządzić będzie wszystkimi narodami laską żelazną; dziecię jej zostało porwane do Boga i do jego tronu.
6. I uciekła niewiasta na pustynię, gdzie ma miejsce przygotowane przez Boga, aby ją tam żywiono przez tysiąc dwieście sześćdziesiąt dni.
7. I wybuchła walka w niebie: Michał i aniołowie jego stoczyli bój ze smokiem. I walczył smok i aniołowie jego,
(BW)

To nie antychryst będzie walczył ze smokiem tylko książę Michał gdy pójdzie do nieba na zaproszenie Boga: Wstąpcie tutaj.Obj. 11:12
12. I usłyszeli głos donośny z nieba, mówiący do nich: Wstąpcie tutaj! I wstąpili do nieba w obłoku, nieprzyjaciele zaś ich patrzyli na nich.
(BW)
 
 
nike 

Pomogła: 135 razy
Dołączyła: 05 Sie 2006
Posty: 10689
Wysłany: 2007-12-25, 23:31   

Lucyfer napisał/a:
To nie papiestwo się urodzi z tej niewiasty Bozej tylko męższczyzna z krwi i kości. To nie antychryst będzie porwany do nieba, do tronu Bożego by otrzymać wszelką władzę nad narodami. Taką władzę posiada Jezus Chrystus od pierwszego wieku gdy zmartwychwstał.


Jest wiele bogów, są też różne nieba.

Papiestwo było stopniowo wywyższane do stanowiska, tytułów, uszanowania i chwały jako przypuszczalne prawdziwe "nasienie" niewiasty, tak,że wyniosło się :nad to wszystko, co się zowie Bogiem, albo co ma boską cześć, tak iz on w kościele Bożym jako Bóg usiądzie, udawając się za Boga" [theos bóg znaczy potężny władca] ---2 Tes.2:4 slowo to często uzywane jest w Biblii w odniesieniu do kogoś innego niż Jehowa----Jan.10:34,35; Dz.Ap. 7:40,43; 17:23; 1Kor.8:5. W taki sposób papiestwo zostalo porwane do boga i do stolicy jego.szatana Z napuszonymi i bluźnierczymi wielkimi słowami przywłaszczyło sobie stanowisko, jako bóg na ziemi, panując w miejsce Chrystusa -- Dan. 7:25; Obj. 13:5-6;

W pierwszym okresie wywyższenia papiestwa narody w całości stawały się nominalnymi członkami kościoła; w przeciwnym razie były uznawane za pogan. Od wszystkich, którzy wyznawali Chrystusa, oczekiwano podporządkowania się zwyczajom i prawom hierarchii dążącej stopniowo do samo wywyższenia się. Kiedy błąd – zawsze bardziej popularny niż prawda – zyskiwał większy wpływ i siłę, wówczas ścigał, zakazywał i oczerniał Prawdę oraz wszystkich, którzy ją wyznawali. To właśnie był czas, kiedy – jak pokazano w Objawieniu – prawdziwy Kościół (niewiasta) uciekł na pustynię – w odosobnienie (Obj. 12:6). Odrzucenie to było spowodowane jej wiernością Prawdzie, prawdziwemu Panu i Głowie Kościoła. W tych czasach, kiedy odstępcy stawali się książętami, prawdziwi, pokorni święci doświadczali tego, przed czym Pan ostrzegał zarówno ich, jak i wszystkich innych pobożnych – doświadczali prześladowań. Teściowa była przeciwko synowej, ojciec przeciwko synowi, brat przeciwko bratu. Najwięksi wrogowie człowieka często rzeczywiście znajdowali się w jego własnym domu. Czy cokolwiek mogło bardziej zetrzeć lub zgniatać świętych Najwyższego niż takie prześladowania, trwające przez wiele stuleci?

Tytuły papiestwa.
Dziedzic apostołów; Piotr we władzy
Klucznik Królestwa Niebieskiego
Arcykapłan naznaczony z pełnią władzy
Zastępca Chrystusa
Królewski Kapłan
Głowa wszystkich świętych kościołów
Zwierzchnik uniwersalnego kościoła
Biskup biskupów, to jest Najwyższy Arcykapłan
Władca Domu Pańskiego
Pan apostolski i Ojciec ojców
Główny Pasterz i Nauczyciel
Lekarz dusz
Skała, której pyszne bramy piekła nie przemogą
Nieomylny Papież
Głowa wszystkich świętych kapłanów Bożych
_________________
http://biblos.feen.pl/index.php
 
 
Lucyfer
[Usunięty]

Wysłany: 2007-12-26, 11:10   

nike napisał/a:
Lucyfer napisał/a:
To nie papiestwo się urodzi z tej niewiasty Bozej tylko męższczyzna z krwi i kości. To nie antychryst będzie porwany do nieba, do tronu Bożego by otrzymać wszelką władzę nad narodami. Taką władzę posiada Jezus Chrystus od pierwszego wieku gdy zmartwychwstał.


Jest wiele bogów, są też różne nieba.

Papiestwo było stopniowo wywyższane do stanowiska, tytułów, uszanowania i chwały jako przypuszczalne prawdziwe "nasienie" niewiasty, tak,że wyniosło się :nad to wszystko, co się zowie Bogiem, albo co ma boską cześć, tak iz on w kościele Bożym jako Bóg usiądzie, udawając się za Boga" [theos bóg znaczy potężny władca] ---2 Tes.2:4 slowo to często uzywane jest w Biblii w odniesieniu do kogoś innego niż Jehowa----Jan.10:34,35; Dz.Ap. 7:40,43; 17:23; 1Kor.8:5. W taki sposób papiestwo zostalo porwane do boga i do stolicy jego.szatana Z napuszonymi i bluźnierczymi wielkimi słowami przywłaszczyło sobie stanowisko, jako bóg na ziemi, panując w miejsce Chrystusa -- Dan. 7:25; Obj. 13:5-6;


Na temat papiestwa wspomina inny fragment Apokalipsy gdzie przyrównano religię do wielkiej wszetecznicy która z królami ziemi uprawia wszeteczeństwo duchowe. To państwo polityczne daje pieniądze na kościoły, płaci księżom za usługi religijne w szkole, we wojsku, policji, itd. Religia np. w Polsce jest to bardzo widoczne, ma wpływ na partie polityczne i decydyje o uchwalanych ustawach.
Obj. 17:3-6
3. I zaniósł mnie w duchu na pustynię. I widziałem kobietę siedzącą na czerwonym jak szkarłat zwierzęciu, pełnym bluźnierczych imion, mającym siedem głów i dziesięć rogów.
4. A kobieta była przyodziana w purpurę i w szkarłat, i przyozdobiona złotem, drogimi kamieniami i perłami; a miała w ręce swej złoty kielich pełen obrzydliwości i nieczystości jej nierządu.
5. A na czole jej wypisane było imię o tajemniczym znaczeniu: Wielki Babilon, matka wszetecznic i obrzydliwości ziemi.
6. I widziałem tę kobietę pijaną krwią świętych i krwią męczenników Jezusowych. A ujrzawszy ją, zdumiałem się bardzo.
(BW)

Jan był bardzo zdumiony tym co zobaczył że religia Rzymska zamordowała Apostołów i potem zasiadała za to nad królami ziemskimi.
To ta kobieta-religia jest tą złą kobietą wszeteczną, a inna kobieta przedstawiona w Apokalipsie która nie współpracuje z królami ziemi i nad nimi nie panuje jest tą kobietą Bożą. Jan widział Niewiastę Bożą odzianą w słońce, czyli Boga, i odzianą w księzyc, czyli Jezusa Chrystusa, i to ona urodzi dziecko Boże które otrzyma potężną władzę w czasie wielkiego ucisku. To dziecko Boże jest tym które po 1260 dniach będzie zabrane do nieba , do tronu Bożego i otrzyma wszelką władzę na ziemi w miejsce zrzuconego szatana.
Bóg postanowił wywyższyć syna człowieczego, nie mylić z Jezusem. Jezus już ma wszelką moc na niebie i na ziemi od pierwszego wieku i tylko czekał aż urodzi się jego syn któremu przekaże tę swoją moc.
Mat. 24:47
47. Zaprawdę powiadam wam, że postawi go nad całym mieniem swoim.
Dan. 12:1
1. W owym czasie powstanie Michał, wielki książę, ...
 
 
nike 

Pomogła: 135 razy
Dołączyła: 05 Sie 2006
Posty: 10689
Wysłany: 2007-12-26, 11:30   

Lucyfer napisał/a:
Na temat papiestwa wspomina inny fragment Apokalipsy gdzie przyrównano religię do wielkiej wszetecznicy która z królami ziemi uprawia wszeteczeństwo duchowe.


To nie znaczy,że Obj.12:5 --nie może odnosić sie do papiestwa.
_________________
http://biblos.feen.pl/index.php
 
 
Lucyfer
[Usunięty]

Wysłany: 2007-12-26, 11:57   

nike napisał/a:
Lucyfer napisał/a:
Na temat papiestwa wspomina inny fragment Apokalipsy gdzie przyrównano religię do wielkiej wszetecznicy która z królami ziemi uprawia wszeteczeństwo duchowe.


To nie znaczy,że Obj.12:5 --nie może odnosić sie do papiestwa.
Obj. 12:5
5. I porodziła syna, chłopczyka, który rządzić będzie wszystkimi narodami laską żelazną; dziecię jej zostało porwane do Boga i do jego tronu.
(BW)

Ten werset nie może odnosić się do papiestwa, bo nie papiestwo będzie zabrane do nieba i nie papiestwo otrzyma władzę nad narodami od Jezusa Chrystusa.
Słowa które Jan napisał "urodziła syna" odnoszą się do człowieka wybranego przez Boga do sprawowania władzy nad ziemią w czasie wielkiego ucisku i potem przez całą wieczność.
Warunkiem otrzymania takiej władzy od Jezusa jest trzymanie tego co posiadamy od niego, czyli prawdziwych nieskażonych nauk i wytrwanie aż do jego przyjścia i rozpoczęcia się wielkiego ucisku zwanym końcem świata.
Obj. 2:25-28
25. Trzymajcie się tylko mocno tego, co posiadacie, aż przyjdę.
26. Zwycięzcy i temu, kto pełni aż do końca uczynki moje, dam władzę nad poganami,
27. I będzie rządził nimi laską żelazną, i będą jak skruszone naczynia gliniane.
28. Taką władzę i Ja otrzymałem od Ojca mojego; dam mu też gwiazdę poranną.
(BW)

Gwiazda poranna oznacza gwiazdę pierwszą na niebie, potem będą inne gwiazdy widoczne.
Dan. 12:3
3. Lecz roztropni jaśnieć będą jak jasność na sklepieniu niebieskim, a ci, którzy wielu wiodą do sprawiedliwości, jak gwiazdy na wieki wieczne.
(BW)
 
 
nike 

Pomogła: 135 razy
Dołączyła: 05 Sie 2006
Posty: 10689
Wysłany: 2007-12-26, 12:09   

Lucyfer napisał/a:
Ten werset nie może odnosić się do papiestwa, bo nie papiestwo będzie zabrane do nieba i nie papiestwo otrzyma władzę nad narodami od Jezusa Chrystusa.


Dlaczego? Czyż papiestwo nie rządziło władzą żelazną? napisałam wmoim poście przeczytaj. A w jaki sposób Jezus jako dziecię został porwany do Boga?a jego matka na 1260 dni uciekła na pustynię? Kiedy to było?
_________________
http://biblos.feen.pl/index.php
 
 
Lucyfer
[Usunięty]

Wysłany: 2007-12-26, 13:00   

nike napisał/a:
Lucyfer napisał/a:
Ten werset nie może odnosić się do papiestwa, bo nie papiestwo będzie zabrane do nieba i nie papiestwo otrzyma władzę nad narodami od Jezusa Chrystusa.


Dlaczego? Czyż papiestwo nie rządziło władzą żelazną? napisałam wmoim poście przeczytaj. A w jaki sposób Jezus jako dziecię został porwany do Boga?a jego matka na 1260 dni uciekła na pustynię? Kiedy to było?
Papiestwo rządziło wraz z królami ziemi i słowa o rządzeniu laską żelazną nie odnoszą się do papiestwa. Jezus też rządzi laską żelazną a nie drewnianą jak Mojżesz.
Apokalipsa czyli Objawienie przyszłości nie opisuje ponownie narodzin Jezusa i jego matki. Jezus powiedział że te rzeczy z wizji będą wkrótce czyli w przyszłości a wizja była dana pod koniec pierwszego wieku gdy Jezus już był w niebie 70 lat i rządził jak chciał nad szatanem i nad wszystkim.
Te 1260 dni dopiero nadejdą w czasie wielkiego ucisku gdzie Bóg przygotował specjalne działania podobne do tych jakie były w Egipcie 3500 lat temu podczas wyjścia Izraela jak i do tych z Sodomy gdzie dwóch aniołów spaliło tamte miasta.
Teraz będzie podobnie tylko na większą skalę, taraz cały świat jest nazwany w przenośni Egiptem i Sodomą.
Obj. 11:8
8. A ich trupy leżeć będą na ulicy wielkiego miasta, które w przenośni nazywa się Sodomą i Egiptem, gdzie też Pan ich został ukrzyżowany,
(BW)

Jak już pisałem wcześniej, niewiasta będzie na pustyni, czyli na ziemi bez deszczu, gdy urodzi jednego z tych dwóch świadków a potem drugiego.
Bóg zaplanował wielki ucisk z wielkimi wydarzeniami takimi jak zamiana wody w krew, zatrzymanie deszczu, przybliżenie słońca i księżyca do ziemi i wiele tysięcy innych bardzo wielkich wydarzeń które zapowiadać będzie dwóch proroków przez 1260 dni. Ten czas nadejdzie wkrótce gdy Jezus da moc i to będzie rządzenie laską żelazną, bo co zapowie ten Michał, jeden z dwóch wybranych do tego celu pomazańców, to Bog uczyni, w tym sensie to należy odczytywać że będzie to rządzenie laską żelazną.
Mojżesz miał laskę drewnianą i nią dokonywał cudów a teraz będzie laska żelazna o wiele miliardów mocniejsza niż tamta.
2 Moj. 4:17
17. A laskę tę weź do ręki swojej, bo nią będziesz dokonywał znaków.
(BW)

Napewno znasz wydarzenia z Egiptu które trwały zaledwie 37 dni a teraz będą trwały przez 1260 dni czyli trzy i pół roku.
Nasz Bóg jest Bogiem Wszechmogącym a nie bogiem symbolicznym który nie potrafi nic widzialnego uczynić jak to nauczają religie.
Te wszystkie religie zaciemnily plan Boży i nauczały opacznie o Bogu, poniosą za to karę, wrzucenie do jeziora ognia na wieczne potępienie i spalenie.
Obj. 18:21-24
21. I podniósł jeden potężny anioł kamień, duży jak kamień młyński, i wrzucił go do morza, mówiąc: Tak jednym rzutem zostanie strącone wielkie miasto Babilon, i już go nie będzie.
22. I już nie rozbrzmi w tobie gra harfiarzy ani muzyków, ani flecistów, ani trębaczy, już też nie będzie u ciebie mistrza jakiegokolwiek rzemiosła, ani już nie usłyszy się u ciebie huku młyna:
23. I nie zabłyśnie już w tobie blask świecy, i nie usłyszy się w tobie głosu oblubieńca ani oblubienicy; gdyż kupcy twoi byli wielmożami ziemi, gdyż czarami twymi dały się zwieść wszystkie narody.
24. W nim też znaleziono krew proroków i świętych, i wszystkich, którzy zostali pomordowani na ziemi.
(BW)

To książe Michał zarządzi likwidację wszelkiej religii i narody będą musiały to wykonać zgodnie z wolą Boga Wszechmogącego. Narody będą zmuszone laską żelazną wprowadzić wolę Michała i wolę jego Pana bo inaczej spadną na nich wielkie plagi, o wiele większe niż te w Egipcie.
Ten wielki ucisk to będzie wielki dzień Pana.
Mal. 3:17-21
17. Będą moją własnością - mówi Pan Zastępów - w dniu, który Ja przygotowuję, i oszczędzę ich, jak ktoś oszczędza swojego syna, który mu służy.
18. Wtedy znowu dostrzeżecie różnicę między sprawiedliwym a bezbożnym, między tym, kto Bogu służy, a tym, kto mu nie służy.
19. Bo oto nadchodzi dzień, który pali jak piec. Wtedy wszyscy zuchwali i wszyscy, którzy czynili zło, staną się cierniem. I spali ich ten nadchodzący dzień, - mówi Pan Zastępów - tak, że im nie pozostawi ani korzenia, ani gałązki.
20. Ale dla was, którzy boicie się mojego imienia, wzejdzie słońce sprawiedliwości z uzdrowieniem na swoich skrzydłach. I będziecie wychodzić z podskakiwaniem, jak cielęta wychodzące z obory.
21. I podepczecie bezbożnych tak, że będą prochem pod waszymi stopami w dniu, który Ja przygotowuję - mówi Pan Zastępów.
(BW)

Bóg przygotował specjalny wielki dzień swojej chwały, ten dzień który według Apokalipsy liczy 1440 dni naszych jest wielkim dniem w którym wydarzy się wszystko co Bóg zapowiedział. Z tych 1440 dni, przeznaczono na działanie dwóch świadków 1260 dni, potem 30 dni na działanie szatana, potem 45 dni na działania wojenne na miejscu zwanym Armagedon gdy narody po zabiciu dwóch świadków i pozostałych braci Jezusa ogłoszą "pokój i bezpieczeństwo"
1 Tes. 5:3-4
3. Gdy mówić będą: Pokój i bezpieczeństwo, wtedy przyjdzie na nich nagła zagłada, jak bóle na kobietę brzemienną, i nie umkną.
4. Wy zaś, bracia, nie jesteście w ciemności, aby was dzień ten jak złodziej zaskoczył.
(BW)

Papiestwo zginie na początku tych 1260 dni w ciągu jednej godziny, czyli w ciągu 60 naszych dni.
Nie należy lekceważyć proroctw Biblijnych i tłumaczyć sobie że to symbolicznie już było bo to naprawdę nadejdzie i będzie, bo Bóg jest Bogiem Wszechmogącym a nie symbolicznym bożkiem jak to przedstawiają wszystkie religie.
 
 
Miłujący prawdę 

Dołączył: 28 Cze 2006
Posty: 1134
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2007-12-31, 20:39   

Święta tajemnica Boga została odsłonięta (Objawienie 10:7). Królestwo Jehowy, podległe Jego Mesjaszowi, jest już dynamiczną rzeczywistością. Sprawuje władzę!
Dla Szatana i jego nasienia obecność tego Królestwa oznacza zgubę, natomiast dla Nasienia niebiańskiej organizacji Bożej — chwalebne zwycięstwo.
Jednakże siódmy anioł nie przestał jeszcze dąć w trąbę, ma bowiem do wyjawienia o wiele więcej szczegółów dotyczących trzeciego biada (Objawienie 11:14).

Znaki opisane w rozdziałach od 12 do 14 Księgi Objawienia pomogą nam pogłębić docenianie wszystkiego, co się wiąże z trzecim biada oraz z doprowadzeniem do końca świętej tajemnicy Bożej - Rodzaju 3:15.

Jan widzi teraz wielki znak, mający nader doniosłe znaczenie dla ludu Bożego.
Znak ten wprowadza pasjonującą proroczą wizję, której sens wyjaśniono po raz pierwszy w Strażnicy angielskiej z 1 marca 1925 roku w artykule „Narodziny narodu”, a potem w książce Wyzwolenie, wydanej w roku 1926. Ów promienny snop zrozumienia Biblii miał historyczne znaczenie dla rozwoju dzieła Jehowy.
Pozwólmy więc Janowi opisać ten stopniowo odsłaniany dramat: „I było widać wielki znak w niebie: niewiasta przyobleczona w słońce, a pod jej stopami księżyc, a na jej głowie korona z dwunastu gwiazd, i była brzemienna. I woła w boleściach i w męce rodzenia” (Objawienie 12:1, 2).

Po raz pierwszy Jan widzi w niebie niewiastę. Oczywiście nie chodzi o prawdziwą kobietę, lecz o znak, czyli symbol (Objawienie 1:1).
Co ona wyobraża?
W natchnionych proroctwach kobiety czasami przedstawiają organizacje niejako poślubione wybitnym osobistościom.
W Pismach Hebrajskich naród izraelski określano mianem małżonki Jehowy Boga (Jeremiasza 3:14).
Pisma Greckie nazywają zbór namaszczonych duchem chrześcijan oblubienicą Chrystusa (Objawienie 21:9-14).
Niewiasta, którą widzi tu Jan, również jest komuś poślubiona i oczekuje rozwiązania. Kto jest jej mężem? Otóż później jej dziecko „zostało porwane do Boga i do Jego tronu” (Objawienie 12:5).
Jehowa tym samym uznaje dziecko za swoje. A zatem kobieta oglądana przez Jana musi być symboliczną małżonką Jehowy.

Około ośmiu stuleci wcześniej Jehowa zwrócił się do tej symbolicznej kobiety słowami: „Wszyscy twoi synowie będą uczniami Jehowy” (Izajasza 54:5, 13).

Jezus przytoczył to proroctwo i wskazał, że synami tymi są jego wierni naśladowcy, którzy później utworzyli zbór namaszczonych chrześcijan (Jana 6:44, 45).
Skoro tak, to członkowie owego zboru, nazywani synami Bożymi, są również dziećmi symbolicznej małżonki Boga (Rzymian 8:14).
Apostoł Paweł dodaje tu jeszcze jeden istotny szczegół, pisząc:
Jeruzalem zaś górne cieszy się wolnością. Ono to właśnie jest naszą matką” (Galacjan 4:26, Bp).
A więc „niewiasta” z wizji Jana to ‛Jeruzalem górne’.

Ale czym właściwie jest Jeruzalem górne?
Skoro Paweł nazywa je „górnym”, a Jan widzi je w niebie, więc najwyraźniej nie chodzi o ziemskie miasto; nie można go również utożsamić z „Nowym Jeruzalem”, ponieważ organizacja ta jest oblubienicą Chrystusa, a nie małżonką Jehowy (Objawienie 21:2).

Zwróćmy uwagę, iż niewiasta nosi koronę z dwunastu gwiazd. Liczba 12 odnosi się do zupełności organizacyjnej. Toteż 12 gwiazd wydaje się wskazywać, że chodzi o niebiańską strukturę organizacyjną, analogiczną do struktury ziemskiej, jaką było starożytne Jeruzalem.
A zatem Jeruzalem górne jest wszechświatową organizacją podległych Jehowie stworzeń duchowych, która występuje w charakterze Jego małżonki, usługując Mu i wydając potomstwo.

Niewiasta, którą widzi Jan, jest przyobleczona w słońce i ma pod stopami księżyc. Dodajmy do tego koronę z gwiazd, a okaże się, że jest zewsząd otoczona światłami niebieskimi. Dniem i nocą oświeca ją łaska Boża.
Jakże trafny to symbol prześwietnej niebiańskiej organizacji Jehowy!

Poza tym owa niewiasta jest brzemienna i odczuwa bóle porodowe. Woła do Boga o pomoc, co dowodzi, że nastał czas rozwiązania.
W Biblii bóle porodowe często wyobrażają trud, jaki trzeba ponieść, żeby osiągnąć coś ważnego. (Porównaj Psalm 90:2, BT; Przysłów [Przypowieści] 25:23, NW; Izajasza 66:7, 8).
Niewątpliwie takiego właśnie bólu doznała niebiańska organizacja Jehowy, przygotowując się do tego historycznego porodu.

Co dalej ogląda Jan? Dalej czytasz:
I było widać inny znak w niebie: a oto wielki smok barwy ognistej, mający siedem głów i dziesięć rogów, a na jego głowach siedem diademów; a jego ogon wlecze trzecią część gwiazd nieba — i zrzucił je na ziemię. I smok stał przed niewiastą, która właśnie miała urodzić, aby mógł, gdy już ona urodzi, pożreć jej dziecko” (Objawienie 12:3, 4).
_________________
"Jako żyje Jehowa, będę mówił to, co powie mój Bóg"
 
 
nike 

Pomogła: 135 razy
Dołączyła: 05 Sie 2006
Posty: 10689
Wysłany: 2008-01-01, 23:57   

No i co dalej już koniec?
_________________
http://biblos.feen.pl/index.php
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,09 sekundy. Zapytań do SQL: 12