Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
Owocem ducha jest: miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność. (List do Galatów 5:21-22)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Niewiasta z Apokalipsy ta sama co z 1 Moj 3;15
Autor Wiadomość
Bobo 

Wysłany: 2011-12-01, 14:38   

Henryk napisał/a:
Daniel pod postacią zwierząt przedstawiał imperia.
Dn 7:17 br " Te cztery wielkie bestie - to czterej królowie, którzy pojawią się na ziemi."

Biblia pod postacią zwierząt przedstawia też Diabła. A to wąż, a to ryczący lew...
Skoro Objawienie podaje, że smok walczył i przegrał i został zrzucony z nieba wraz ze swoimi aniołami, znaczy, że pod pojęciem kryje się nie tyle imperium polityczne co konkretne istoty duchowe.
Nie ma przesłanek, że smok z ks. Objawienia to Rzym. Tym bardziej, że zwrot: zwany szatanem... nie znaczy, że tylko tak Rzym zwano...
O Jezusie też zapowiadano: z imienia zwany będzie Cudowny Doradca, Książę Pokoju itd.
Też zwany. Czy to znaczy, że taki nie był i ograniczało się to tylko do nazwy bez pokrycia w rzeczywistości?
Dlaczego ten zwrot miałby sugerować, że smok ZWANY Szatanem i Diabłem faktycznie jest tylko zwany, bo tak naprawdę nim nie jest? Jakieś przesłanki?

Czy możesz sprecyzować: Kiedy na ziemi żyje 'reszta potomstwa niewiasty'? Czy owa reszta żyła w czasie panowania imperium rzymskiego?

Natomiast, co do dziecka niewiasty. Objawienie podaje, że będzie pasł narody rózgą żelazną. Czy są w Biblii podobne określenia, pomagające ustalić tożsamość owego pasterza? Owszem, i wcale nie zastosowano ich do papiestwa czy antychrysta:

Psalm 2 poświęcony władzy Jezusa jako króla zapowiada:

Potłuczesz je (narody) berłem żelaznym, niczym naczynie garncarskie je roztrzaskasz (Psalm 2:9)

Widać tu Jezusa z czymś żelaznym w ręku.

Laskę twej siły Jehowa pośle z Syjonu, mówiąc: „Wyrusz na podbój między swoich nieprzyjaciół (Psalm 110:2)

Laska siły? Pasuje do dziecka.
A już wprost, ten sam zwrot, jaki zastosowano do dziecka, zastosowano i do Jezusa:

A z jego ust wychodzi ostry, długi miecz, aby mógł nim uderzyć narody, i będzie je pasł rózgą żelazną. On też depcze winną tłocznię gniewu srogiego zagniewania Boga Wszechmocnego. (Objawienie 19:15)

Ani chybi, dziecko to... Królestwo Boże z Jezusem na czele.

Henryk 

Wysłany: 2011-12-01, 14:54   

Bobo napisał/a:
Ani chybi, dziecko to... Królestwo Boże z Jezusem na czele.

Ani chybi, nie trzyma się kupy. :mrgreen:
Niewiasta urodziła Królestwo. :aaa:
Gdyby jeszcze urodziła jeszcze kamień...
Dn 2:35 bp "Wówczas zostały zdruzgotane razem: żelazo, glina, brąz, srebro i złoto. I stały się jak plewy z letnich klepisk, a wiatr uniósł je i nie znaleziono po nich żadnego śladu. Kamień zaś, który uderzył w posąg, stał się wielką górą i napełnił całą ziemię."

Bobo 

Wysłany: 2011-12-01, 15:16   

Henryk napisał/a:
Niewiasta urodziła Królestwo.

Napisz jakąś sensowną argumentację. Czemu się dziwisz temu terminowi? Różne rzeczy, mówiąc symboliką Biblii, można urodzić. Więc ci, co będą sprawować władzę są przecież: zrodzeni. Na nowo oczywiście. Dlaczego takie określenie, jak myślisz? Czujesz? Nie czujesz...

3 Błogosławiony niech będzie Bóg i Ojciec naszego Pana, Jezusa Chrystusa, gdyż stosownie do swego wielkiego miłosierdzia dał nam — przez zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa spośród umarłych — nowe zrodzenie do żywej nadziei, 4 do dziedzictwa niezniszczalnego i nieskalanego, i niewiędnącego. Jest ono w niebiosach zachowane dla was, 5 strzeżonych mocą Bożą przez wiarę ku wybawieniu, które jest gotowe, by je objawiono w czasie ostatnim.

Jezus i 144000 są nowo zrodzonymi z ducha do nadziei niebiańskiej w charakterze królów w Królestwie, jak wyjaśnia Piotr.

To jak z tą kwestią: Kiedy żyła 'reszta potomstwa niewiasty'? (możesz ustalić okres?)

Henryk 

Wysłany: 2011-12-01, 18:05   

Bobo napisał/a:
To jak z tą kwestią: Kiedy żyła 'reszta potomstwa niewiasty'? (możesz ustalić okres?)

Niewiasta jako Oblubienica Barankowa wyłoniła się w dniu pięćdziesiątnicy.
Jezus prosił za uczniami, oraz za tymi, których uczniowie „urodzą”.
J 17:8-9 br „ Przekazałem im bowiem słowa, które Ty Mi dałeś, i oni je przyjęli. Uznali, że Ja rzeczywiście przyszedłem od Ciebie, i uwierzyli, że Ty Mnie posłałeś. (9) Ja za nimi proszę, nie proszę za światem, proszę za tymi, których Ty sam Mi dałeś, ponieważ do Ciebie należą."
J 17:20 kow "Nie tylko za nich się modle, lecz także za tych, którzy uwierzą we mnie dzięki ich słowu."
Paweł także „urodził” niejednego...
Flm 1:10 bw " proszę cię za synem moim, Onezymem, którego urodziłem w więzieniu,"
Tak więc uważam, że potomstwo niewiasty żyje niemal 2000 lat.

Bobo 

Wysłany: 2011-12-01, 18:23   

Henryku, pytam o resztę, resztę a nie całe potomstwo.

I rozgniewał się smok na kobietę, i odszedł, aby walczyć z resztą jej potomstwa, z tymi, którzy zachowują przykazania Boga i mają świadectwo Jezusa Chrystusa. (Obj 12:17 Gdańska uwspółcześniona)

Kiedy na ziemi była/jest już tylko resztka potomstwa niewiasty?

No i wciąż nie wyjaśniasz kogo w obrazie z Galatów dot. Hagar i Sary... czyim dzieckiem był Jezus.

Henryk 

Wysłany: 2011-12-01, 19:07   

Bobo napisał/a:
Henryku, pytam o resztę, resztę a nie całe potomstwo.

To proste.
Reszta potomstwa to ci, którzy nie przyłączyli się do odstępstwa.
To ci, którzy pozostali wierni.
Cytat:
No i wciąż nie wyjaśniasz kogo w obrazie z Galatów dot. Hagar i Sary... czyim dzieckiem był Jezus.

Tego nie wyjaśnię, ponieważ nie da się. _ Źle zadałeś pytanie.
Jeśli Jezus do potomek Ewy z Księgo rodzaju.
Jeśli Kościół (144 000) to obiecane nasienie Abrahama, Izaak. Duchowy syn Abrahama i Sary.

Anowi 

Pomogła: 121 razy
Wysłany: 2011-12-01, 19:22   

Bobo napisał/a:

ani jednej ani drugiej

Bobo 

Wysłany: 2011-12-01, 20:14   

Anowi napisał/a:
ani jednej ani drugiej

Trochę mało, aby jakoś zareagować.

Jezus jednak był synem jakiejś kobiety (i w cale nie chodzi mi o fizyczną kobietę np. Marię lub Ewę)

Skoro pomazańcy są dziećmi niewiasty wyobrażonej przez Sarę, a Jezus:

Gdyż zarówno uświęcający, jak i uświęcani, wszyscy pochodzą od jednego i z tego powodu nie wstydzi się on nazywać ich „braćmi (Hebr 2:11)

16 Bo w rzeczywistości bynajmniej nie dopomaga aniołom, lecz dopomaga potomstwu Abrahama. 17 Musiał zatem pod każdym względem stać się podobny do swych „braci (Hebr 2:16,17)

Mówiąc językiem symbolicznym Biblii, pomazańcy są dziećmi Sary i Abrahama. Jezus jest w tym obrazie 'bratem' pomazańców. Więc... kto jest jego symboliczną matką i ojcem? Sara i Abraham.

Idźmy dalej... skoro Jezus jest synem 'Sary', a Badacze P.Św. uważają, że Sara jest zaślubiona Barankowi czyli Jezusowi to... wychodziłoby na to, że w tym obrazie Abraham wyobrażałby... Jezusa. Jak to możliwe, skoro Jezus jest dzieckiem Abrahama? ;-)

Jedyne logiczne wyjaśnienie, to takie, że małżonka Abrahama w tym obrazie to... na pewno nie oblubienica. Oblubienica przecież nie 'urodziła' Jezusa...

na pewno niektórym pomogłoby narysowanie drzewa genealogicznego :mrgreen:

Henryk 

Wysłany: 2011-12-02, 08:04   

Bobo napisał/a:
Jezus jednak był synem jakiejś kobiety (i w cale nie chodzi mi o fizyczną kobietę np. Marię lub Ewę)

Jezus był przedewszystkim synem Boga.
Ludzkie ciało otrzymał od Marii. Życie od Ojca.
Obrazów na Jezusa było wiele.
Mojżesz, Dawid, Abraham, Eliasz, Baranek, Cielec, wejście do Przybytku i setka innych.

Cytat:
.Idźmy dalej... skoro Jezus jest synem 'Sary', a Badacze P.Św. uważają, że Sara jest zaślubiona Barankowi czyli Jezusowi to... wychodziłoby na to, że w tym obrazie Abraham wyobrażałby... Jezusa. Jak to możliwe, skoro Jezus jest dzieckiem Abrahama? ;-)

Badacze uważają,że Sara była Żoną Abrahama. Nie brała ślubu z Jezusem.
J 8:58 nwt-pl " Jezus im rzekł: "Zaprawdę, zaprawdę wam mówię: zanim Abraham zaczął istnieć, ja już byłem"."

Bobo 

Wysłany: 2011-12-02, 08:44   

Henryk napisał/a:
Badacze uważają,że Sara była Żoną Abrahama. Nie brała ślubu z Jezusem.

Zgrywasz czy jak? Przecież piszę o obrazie z Galatów...

Kto był matką Jezusa, skoro Jezus jest bratem pomazańców? ;-)

Henryku, jakbyś nie kombinował... :-D

Henryk 

Wysłany: 2011-12-02, 12:32   

Bobo napisał/a:
Kto był matką Jezusa, skoro Jezus jest bratem pomazańców? ;-)

Jeszcze raz wyraźnie piszę:
Jezus nie miał nigdy symbolicznej Matki, ani Bóg symbolicznej żony. :!:

Jest to ludzki wymysł. Niemożliwy do udowodnienia!
Nie przekonasz mnie, że jest nią Organizacja. :xhehe: :crazy:

Jeśli na siłę chcesz matkę, to można ją znaleźć dla pomazańców (chrystusów) - nigdy dla człowieka Jezus!
A tą "matką" może być tylko Duch święty.

Jachu 
cichy,pokorny

Wysłany: 2011-12-02, 13:13   

Nasienie Abrahamowe:

Gal. 3:16
16. Lecz Abrahamowi uczynione są obietnice i nasieniu jego; nie mówi: I nasieniom jego, jako o wielu, ale jako o jednem: I nasieniu twemu, które jest Chrystus.
(BG)
Gal. 3:27
27. Bo którzykolwiek jesteście w Chrystusa ochrzczeni, w Chrystusaście się oblekli.
(BG)

Gal. 3:29
29. A jeźliście wy Chrystusowi, tedyście nasieniem Abrahamowem, a według obietnicy dziedzicami.
(BG)

Abraham w tym obrazie wskazuje na Jahwe
Sara wskazuje na Przymierze Obietnicy
Izaak jako syn Abrahama i Sary,na podstawie tego obrazu wskazuje na Chrystusa i Jego Ciało- Kościół.

Tak Bóg powiedział przez "anioła" :

1 Moj. 22:15-18
15. Tedy zawołał Anioł Pański na Abrahama po wtóre z nieba mówiąc:
16. Przez siebie samego przysiągłem, mówi Pan: Ponieważeś to uczynił, a nie sfolgowałeś synowi twemu, jedynemu twemu;
17. Błogosławiąc, błogosławić ci będę, a rozmnażając rozmnożę nasienie twoje
, jako gwiazdy niebieskie, i jako piasek, który jest na brzegu morskim a odziedziczy nasienie twoje bramy nieprzyjaciół twoich.
18. I błogosławione będą w nasieniu twojem wszystkie narody ziemi, dla tego, żeś usłuchał głosu mego.
(BG)

Abraham w tym miejscu i w tym obrazie wskazuje-obrazuje Boga Najwyższego i Jego Ofiarę z Syna (Jesusa Chrystusa),którą przygotował i na którą zezwolił w swoim Planie
Zbawienia ludzkości.

Gwiazdy niebieskie,to potomstwo w duchowej naturze ale z ziemi wzięte,wybrane.
Piasek na brzegu morskim,to odnowiona ludzkość na ziemi po Tysiącleciu.
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.

Bobo 

Wysłany: 2011-12-02, 15:07   

Henryk napisał/a:
Jeszcze raz wyraźnie piszę:
Jezus nie miał nigdy symbolicznej Matki, ani Bóg symbolicznej żony.

Argument bym wolał a nie emocjonalne wykrzykniki.
No jak! Jachu sam podaje, że symboliczną żoną Abrahama, który wyobraża Jehowę jest Sara, czyli jak Jachu wyjaśnia, obietnica Abrahamowa. Nie gracie, Ty i Jachu w tej samej lidze?

Więc Jehowa ma symboliczną małżonkę, jest nią wg. Badaczy: obietnica. Tylko, że to dość niekonsekwentne. Abraham wyobraża pewną osobę (Jehowę), Izaak wyobraża też osobę (Jezusa) a Rebeka wyobraża grono osób (pomazańców). Tylko Sara wyobraża abstrakcyjne pojęcie (obietnicę)????

nike 

Pomogła: 135 razy
Wysłany: 2011-12-02, 15:09   

Proponuję o Przymierzu Sary przeczytać artykuł z z Tom 15 "Chrystus duch Przymierza" rozdział 11 pod tytułem "Różne Boskie Przymierza" Pastora Johnsona.

http://epifania.pl/archiwum/01/e15/e15.pdf

Jachu 
cichy,pokorny

Wysłany: 2011-12-02, 16:16   

:-D A ja proponuję to:

Trzy Wielkie Przymierza:

http://dabhar.org/wt/R4318.htm
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.

Odpowiedz do tematu