Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Święta tajemnica
Autor Wiadomość
Elius

Wyznanie: Moim Panem jest Isus.
Pomógł: 65 razy
Dołączył: 08 Paź 2009
Posty: 2037
Skąd: Miasto święte.Druga brama od południa.
  Wysłany: 2009-10-08, 17:35   Święta tajemnica

Obj.11:15 I zadął w trąbę siódmy anioł. I w niebie rozległy się donośne głosy, mówiące: „Królestwo świata stało się królestwem naszego Pana i jego Chrystusa, i będzie królował na wieki wieków
Obj.10:7 ale w dniach głosu siódmego anioła, gdy będzie miał zadąć w trąbę, rzeczywiście dopełni się święta tajemnica Boga według dobrej nowiny, którą On oznajmił swoim niewolnikom, prorokom.
Czym jest ta święta tajemnica.
1 Kor.15:51;52 Oto wam mówię świętą tajemnicę: Nie wszyscy zapadniemy w sen śmierci, ale wszyscy będziemy przemienieni, 52 w jednym momencie, w mgnieniu oka, podczas ostatniej trąby. Bo trąba zabrzmi i umarli zostaną wskrzeszeni jako nie podlegający skażeniu, a my będziemy przemienieni.
Pytanie do ŚJ skoro według nich panowanie Królestwa Bożego to rok 1914 werset Obj.11:15 -siódma trąba to w czasie tej trąby dopełni się święta tajemnica a co nią jest:ostatni werset jaki przytoczyłem.
Oznacza to,że pomazańcy Śj powinni już być porwani do nieba wraz z żyjącymi wszyscy w jednym momencie w mgnieniu oka,podczas ostatniej trąby.A jednak oni żyją,więc sądzę,że nie są tymi za kogo się podają.Powinno już ich nie być.Chyba,że.
2 Tes.2 1-5A jeśli chodzi, bracia, o obecność naszego Pana, Jezusa Chrystusa, oraz zgromadzanie nas do niego, prosimy was, 2 żebyście nie dali się szybko wytrącić ze swego sposobu rozumowania ani poruszyć czy to przez jakąś natchnioną wypowiedź, czy przez ustną wiadomość, czy przez list rzekomo od nas, jakoby już nastał dzień Jehowy.

3 Niech was nikt w żaden sposób nie bałamuci, ponieważ on nie nastanie, dopóki wpierw nie nadejdzie odstępstwo i nie zostanie objawiony człowiek bezprawia, syn zagłady. 4 Ten się przeciwstawia oraz wynosi nad każdego, kto jest zwany „bogiem” lub przedmiotem wielbienia; zasiada też w świątyni Boga, publicznie podając się za boga. 5 Czy nie pamiętacie, że wam o tym mawiałem, gdy jeszcze byłem z wami

Zachęcam do wypowiedzi ŚJ i wszystkich zainteresowanych.
 
 
Jachu 
cichy,pokorny

Pomógł: 445 razy
Wiek: 90
Dołączył: 09 Lis 2008
Posty: 10727
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2009-10-09, 13:40   

Elihu napisał/a:
Obj.10:7 ale w dniach głosu siódmego anioła, gdy będzie miał zadąć w trąbę, rzeczywiście dopełni się święta tajemnica Boga według dobrej nowiny, którą On oznajmił swoim niewolnikom, prorokom.
Czym jest ta święta tajemnica.
1 Kor.15:51;52 Oto wam mówię świętą tajemnicę: Nie wszyscy zapadniemy w sen śmierci, ale wszyscy będziemy przemienieni, 52 w jednym momencie, w mgnieniu oka, podczas ostatniej trąby. Bo trąba zabrzmi i umarli zostaną wskrzeszeni jako nie podlegający skażeniu, a my będziemy przemienieni.


http://www.nastrazy.pl/bi...p?s=wyklad5.htm
A tu cytat z powyższego:

"Jeżeli chodzi o czas, to tajemnica Boża skończy się w czasie brzmienia siódmej [symbolicznej] trąby (Obj. 10:7). Odnosi się to do tajemnicy w obu używanych znaczeniach: tajemnicy różnych zarysów Boskiego planu, które wówczas staną się znane i zrozumiałe, i "tajemnicy Bożej", Kościoła, ucieleśnienia tego planu. Obie będą zrealizowane. Ukrywany w tajemnicy plan wybierze pełną, całkowitą liczbę członków Ciała Chrystusowego i tym samym ono, CIAŁO CHRYSTUSOWE, będzie zupełne. Plan przestanie być tajemnicą, ponieważ nie będzie już celu jej zachowywania. Wspaniałość tajemnicy tak długo ukrywanej w obietnicach, typach i figurach, oraz cudowna łaska zlewana na tych, którzy są powołani do udziału w tej tajemnicy (Efez. 3:9), są znakami, iż dzieło, które nastąpi po jej ukończeniu, musi być dziełem olbrzymim, wspaniałym, godnym takich wielkich przygotowań. Z powodu tego dzieła Jahwe przez sześć tysięcy lat utrzymywał ludzkość w oczekiwaniu i nadziei. Jakże wspaniałych błogosławieństw dla świata możemy się spodziewać, gdy zasłona tajemnicy zostanie usunięta i gdy zstąpią deszcze błogosławieństw! To właśnie do tej chwili wszelkie stworzenie wzdycha i wespół boleje oczekując zakończenia się tajemnicy - objawienia się synów Bożych, obiecanego "Nasienia", w którym wszyscy będą błogosławieni (Rzym. 8:19, 21- 22)."

Niedzielna Modlitwa

"Tobie ofiaruję
Wszystkie serca uderzenia - są Twoje,
Twoje ludzkie sprawy moje,
Wszelka radość i cierpienia,
Przejaw woli i myślenia,
Boże mój, błogosławiony!
Wszelki strach mój i nadzieja,
Każdy uśmiech i westchnienia,
Każdy hymn i pieśni me
"Laudamus Te".

Weź je wszystkie, święty Panie.
Zwiąż je sznurem tajnym swym,
Siebie wielbij w moim stanie,
O, Uwielbiony!
Niech Twe Słowo je pomnoży,
Wzmocnij, poświęć, Panie, ożyw
W doskonałej swej miłości,
W którejś jest niedościgniony."
_________________
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.
 
 
Lucyfer
[Usunięty]

Wysłany: 2010-08-10, 19:01   Re: Święta tajemnica

Elihu napisał/a:
Obj.11:15 I zadął w trąbę siódmy anioł. I w niebie rozległy się donośne głosy, mówiące: „Królestwo świata stało się królestwem naszego Pana i jego Chrystusa, i będzie królował na wieki wieków

Pytanie do ŚJ skoro według nich panowanie Królestwa Bożego to rok 1914 werset Obj.11:15 -siódma trąba to w czasie tej trąby dopełni się święta tajemnica a co nią jest:ostatni werset jaki przytoczyłem.
Oznacza to,że pomazańcy Śj powinni już być porwani do nieba wraz z żyjącymi wszyscy w jednym momencie w mgnieniu oka,podczas ostatniej trąby.A jednak oni żyją,więc sądzę,że nie są tymi za kogo się podają.
Zachęcam do wypowiedzi ŚJ i wszystkich zainteresowanych.

Jeśli chodzi o te siedem trąb to literatura ŚJ zapewnia że to już było, czyli było siedem kolejnych kongresów i już aniołowie trąbili, wszystko jest jasne.
Królestwa Bożego jeszcze nie ma, przynajmniej to widzimy. ŚJ przyznają że ich Królestwo Boże jest niewidoczne, urodziło się na ziemi i uciekło do nieba i stamtąd Jezus rządzi nad nimi i w tym sensie żyją w Królestwie.
A teraz odpowiem ci na pytanie kiedy siódmy anioł zatrąbi.
Pod koniec wielkiego ucisku który jest bardzo blisko przed nami.
Królestwo świata stało się królestwem naszego Pana i jego Chrystusa, i będzie królował na wieki wieków
Naszym Panem jest Jezus a jego wyznaczony Chrystus to Michał, syn człowieczy.
 
 
Efraim 

Wiek: 32
Dołączył: 14 Lip 2010
Posty: 1035
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2010-08-10, 19:04   

Lucyfer,
Cytat:
Królestwo świata stało się królestwem naszego Pana i jego Chrystusa, i będzie królował na wieki wieków
Naszym Panem jest Jezus a jego wyznaczony Chrystus to Michał, syn człowieczy.


Michał,żyje teraz na ziemi,czy jak :-| Bo nie rozumiem.Możesz mi wyjaśnić :?:
_________________
Refleksja na temat Trójcy Świętej
Łuk 2:52: "Jezusowi zaś przybywało mądrości i wzrostu oraz łaski u Boga i u ludzi."
Jezus nie równa się Bóg.To DWIE odrębne istoty.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 11