Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
pierwszy jeździec to nie antychryst
Autor Wiadomość
MieczDucha 
Binitarianizm


Wyznanie: Binitarianizm kondycjonalizm anihilacjonizm
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 02 Lis 2010
Posty: 483
Skąd: Puławy
Wysłany: 2018-06-24, 07:31   pierwszy jeździec to nie antychryst

http://mieczducha888.blog...-to-symbol.html Pierwszy jeździec na białym koniu to moim zdaniem nie antychryst, ale uczniowie Zbawiciela którzy bezgranicznie będą na NIM polegać, ufać - którzy będą MU wierzyć całym sercem i z łaski przez wiarę będą zwycięzcami w finale czasów ostatecznych. Odczytanie pierwszego jeźdźca jako bezgranicznie ufających i poddanych JEZUSOWI - PANU panów i Zbawcy jest moim zdaniem najlepszą interpretacją i bardzo dobrą wiadomością dla chrześcijan, uczniów na bardzo ciężkie czasy i wielkie burze jakie nadejdą na świat i na Kościół. Więcej moich argumentów w powyższym linku

, prośmy WSZECHMOGĄCEGO JEZUSA aby przygotował nas i kościoły na początek boleści który prędzej czy później rozpocznie się. W JEZUSIE lęki m.in przed śmiercią znikają - http://mieczducha888.blog...wolniczego.html
_________________
o moim wypadku : - http://mieczducha888.blog...-uratowany.html

antychryst : http://mieczducha888.blog...hrzescijan.html

, BINITARIANIZM : http://biblia.webd.pl/forum/viewtopic.php?t=9634
 
 
eksplorator
[Usunięty]

Wysłany: 2018-07-16, 23:39   Re: pierwszy jeździec to nie antychryst

MieczDucha napisał/a:
Pierwszy jeździec na białym koniu to moim zdaniem nie antychryst, ale uczniowie Zbawiciela


Cytat:
Obj 19;11-13 PNŚ "I ujrzałem niebo otwarte, a oto biały koń. A siedzący na nim, zwany Wiernym i Prawdziwym, w prawości sądzi i prowadzi wojnę. Jego oczy to ognisty płomień, a na jego głowie wiele diademów. Ma napisane imię, którego nie zna nikt prócz niego, i jest przyobleczony w wierzchnią szatę spryskaną krwią, a imię, którym go zwą, brzmi Słowo Boga"


W powyższych wersetach jest zawartych tyle informacji, że nie sposób się pomylić o kogo chodzi;

1. „Wiernym i Prawdziwym” – Jezus jest Świadkiem Wiernym i Prawdziwym

Cytat:
Obj 3;14 A do anioła zboru w Laodycei napisz: To mówi Amen, świadek wierny i prawdziwy, początek stworzenia Bożego


2. „w prawości sądzi” - to o Jezusie proroczo pisał Izajasz, że w „prawości będzie sądził”

Cytat:
Iz 11;4 "I w prawości osądzi maluczkich, a w prostolinijności udzieli upomnienia na rzecz potulnych na ziemi. I uderzy ziemię rózgą swoich ust, a duchem swoich warg uśmierci niegodziwca"


3. „prowadzi wojnę” - Jezus jest ustanowionym przez Boga Królem, który ma zmiażdżyć w bitwie wszystkie niegodziwe królestwa ziemi;

Cytat:
Dan 2;44 "A za dni tych królów Bóg nieba ustanowi królestwo, które nigdy nie zostanie obrócone wniwecz. Ito królestwo nie przejdzie na żaden inny lud. Zmiażdży ono wszystkie owe królestwa ipołoży im kres, lecz samo będzie trwać po czasy niezmierzone"

Obj 16;14-15 "Są to w rzeczywistości wypowiedzi natchnione przez demony i dokonują znaków, i wychodzą do królów całej zamieszkanej ziemi, żeby ich zgromadzić na wojnę wielkiego dnia Boga Wszechmocnego.„Oto przychodzę jak złodziej. Szczęśliwy, kto czuwa i strzeże swych szat wierzchnich, żeby nie chodzić nago i żeby nie patrzono na jego hańbę"


4. „na jego głowie wiele diademów” – kto może mieć wiele diademów? Król królów i Pan Panów

Cytat:
Obj 19;16 "A na swej szacie wierzchniej, mianowicie na udzie, ma napisane imię: Król królów i Pan panów"

Ps 132;17,18 "Tam sprawię, że urośnie róg Dawida.Przygotowałem lampę mojemu pomazańcowi. Nieprzyjaciół jego przyodzieję hańbą,ale na nim będzie kwitł jego diadem"


5. „imię, którym go zwą, brzmi Słowo Boga” – kto jest nazwany 'Słowem'?

Cytat:
Jan 1;1,2,14 "Na początku był Słowo, a Słowo był u Boga i Słowo był bogiem.Ten był na początku u Boga. A Słowo stał się ciałem i przebywał wśród nas, i widzieliśmy chwałę jego, chwałę, jaka się od ojca należy jednorodzonemu synowi"


Cytat:
Obj 6;2 PNŚ "I ujrzałem, a oto koń biały, a siedzący na nim miał łuk; i dano mu koronę, i wyruszył — zwyciężając i żeby dopełnić swego zwycięstwa"


Jeźdźcem na białym koniu nie może być nikt inny jak Jezus, któremu dano koronę, aby służyły mu wszystkie narody;

Cytat:
Dan 7;14 PNŚ "I dano mu panowanie i dostojeństwo oraz królestwo, aby jemu służyły wszystkie ludy, grupy narodowościowe i języki. Panowanie jego to panowanie po czas niezmierzony, które nie przeminie, a jego królestwo nie będzie obrócone wniwecz"

Obj 14;14 PNŚ "I ujrzałem, a oto biały obłok, a na obłoku zasiadał ktoś podobny do syna człowieczego[/u], mający na [u]swej głowie złotą koronę, a w swej ręce ostry sierp"
 
 
tola 


Pomogła: 36 razy
Dołączyła: 31 Maj 2017
Posty: 664
Wysłany: 2018-07-23, 09:56   

Nie o tego konia chodzi ale tego z pieczeci.



" I zobaczyłem, gdy Baranek otworzył pierwszą z pieczęci, i usłyszałem pierwsze z czterech stworzeń mówiące jakby głosem gromu: Chodź i zobacz.
2 I zobaczyłem, a oto biały koń, ten zaś, który na nim siedział, miał łuk.
I dano mu koronę, i wyruszył jako zwycięzca, żeby zwyciężać." -
Objawienie Jana 6:1-2 UBG --

To jezdziec który zabijał zwyciezał wierzacych on jakos nie pasuje by chodziło
o uczniów ktorzy zwyciezali ale ze byli zabijani.
 
 
eksplorator
[Usunięty]

Wysłany: 2018-07-23, 10:00   

tola napisał/a:
Nie o tego konia chodzi ale tego z pieczeci.


Udowodnij, że były dwa białe konie ... cytatami z Biblii, oczywiście
 
 
tola 


Pomogła: 36 razy
Dołączyła: 31 Maj 2017
Posty: 664
Wysłany: 2018-07-23, 10:16   

Ty podałes inny werset czyli podałes ze na Białym koniu jechal Słowo Boze
a Mieczu podaje biały kon z jeżdzcem który trzyma Łuk moze sa tez strzały
jakos nie spotkałam zeby Jeszua zamienił Miecz na łuk zawsze był Biecz a jesli sie
myle to napewno masz wersety prostujace :-D
 
 
eksplorator
[Usunięty]

Wysłany: 2018-07-23, 10:58   

Wersety poproszę ... Twoja wykładnia bez wersetów to pustosłowie!
 
 
eksplorator
[Usunięty]

Wysłany: 2018-07-23, 11:15   

tola napisał/a:
Słowo Boze
a Mieczu podaje biały kon z jeżdzcem który trzyma Łuk moze sa tez strzały
jakos nie spotkałam zeby Jeszua zamienił Miecz


Cytat:
Obj 19;15 A z jego ust wychodzi ostry, długi miecz, aby mógł nim uderzyć narody

Obj 1;16 I miał w swej prawej ręce siedem gwiazd, a z jego ust wychodził ostry, długi miecz obosieczny, a jego oblicze było jak słońce, gdy świeci w swej mocy

2 Tes 2;8 A wtedy zostanie objawiony ów czyniciel bezprawia, którego Pan Jezus zgładzi duchem swoich ust i unicestwi ujawnieniem swej obecności

Heb 4;12 Bo słowo Boże jest żywe i oddziałuje z mocą, i jest ostrzejsze niż wszelki miecz obosieczny, i przenika aż do rozdzielenia duszy i ducha, a także stawów i ich szpiku, i jest zdolne rozeznać myśli i zamiary serca.


'Słowo Boże' wyobraża 'Miecz obosieczny', bo 'Prawdy' nie można pokonać.

Jan 17;16 PNS "Uświęć ich przez prawdę; twoje słowo jest prawdą"


Cytat:
Obj 6;2 I ujrzałem, a oto koń biały, a siedzący na nim miał łuk; i dano mu koronę, i wyruszył — zwyciężając i żeby dopełnić swego zwycięstwa.


Komu Bóg dał Koronę, żeby objął w posiadanie Królestwo? ... podpowiem... Jezusowi

Cytat:
Obj 14;14 I ujrzałem, a oto biały obłok, a na obłoku zasiadał ktoś podobny do syna człowieczego, mający na swej głowie złotą koronę, a w swej ręce ostry sierp


Znasz innego 'Syna Człowieczego', który miał otrzymać Koronę?
 
 
tola 


Pomogła: 36 razy
Dołączyła: 31 Maj 2017
Posty: 664
Wysłany: 2018-07-23, 11:39   

6
1 I ujrzałem:
gdy Baranek otworzył pierwszą z siedmiu pieczęci,
usłyszałem pierwsze z czterech Zwierząt
mówiące jakby głosem gromu:
«Przyjdź!»
2 I ujrzałem:
oto biały koń,
a siedzący na nim miał łuk.

I dano mu wieniec,
i wyruszył jako zwycięzca, by [jeszcze] zwyciężać2.

Baranek otwiera pieczec
a tu masz Biały Kon
11 Potem ujrzałem niebo otwarte:
a oto - biały koń,
a Ten, co na nim siedzi, zwany Wiernym i Prawdziwym,
oto sprawiedliwie sądzi i walczy5.
12 Oczy Jego jak płomień ognia,
a wiele diademów na Jego głowie.
Ma wypisane imię, którego nikt nie zna prócz Niego6.
13 Odziany jest w szatę we krwi skąpaną,
a imię Jego nazwano: Słowo Boga7.


ten drugi :-)
.
az zaczełam szperac w sieci i trafilam na taki wpis
https://kjb24.pl/sa-czterej-jezdzcy-apokalipsy/

Diametralnie przeciwny pogląd głosi słynny amerykański ewangelista przebudzeniowy
Billy Graham, który uznał jeźdźca na białym koniu za Antychrysta, lub symbol fałszywych proroków. Według niego Antychryst udaje Chrystusa, który również będzie jechał na białym koniu (por. Ap 19.11-16).
W Ap 19 Jezus ma jednak wiele koron, a jeździec w Ap 6 tylko jedną, która została mu podana. Zdaniem Billy’ego Grahama wskazuje to na trzecią osobę dającą władzę jeźdźcy, aby wykonał swe dzieło.
 
 
Listek 


Pomógł: 551 razy
Dołączył: 31 Mar 2013
Posty: 7852
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2018-07-23, 11:45   

_________________
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9
 
 
eksplorator
[Usunięty]

Wysłany: 2018-07-23, 12:18   

tola napisał/a:
oto biały koń,
a siedzący na nim miał łuk


Cytat:
Iz 49;1,2 PNŚ "Posłuchajcie mnie, wyspy, i wytężajcie uwagę, wy, dalekie grupy narodowościowe. Jehowa powołał mnie jeszcze w łonie. Już od wnętrza mej matki wspomniał o moim imieniu. I upodobnił me usta do ostrego miecza. Ukrył mnie w cieniu swej ręki. Uczynił ze mnie wypolerowaną strzałę. Schował mnie w swoim kołczanie"


Miecz wychodzący z usta wyobraża ostre, zdecydowane orędzia Jehowy Boga, wypowiadane przez Jego sługi, w tym Jezusa, którzy jak strzały zmierzają z tym słowem w konkretnym celu.

Jezus, "wyruszając na podbój", żeby zwyciężać, wpierw ogłosi wyroki swego Ojca, które będą ostre i stanowcze, a dopiero potem zostanie wykonany wyrok, ponieważ łuk który trzyma w ręku, nie jest tam bez powodu;


Cytat:
Iz 3;13 PNŚ "Jehowa staje, żeby toczyć spór, i powstaje, żeby wydać wyrok na ludy"
 
 
tola 


Pomogła: 36 razy
Dołączyła: 31 Maj 2017
Posty: 664
Wysłany: 2018-07-23, 12:32   

Mozeicos wtym jest ze bialy to papiezale TU chodzi o zwyciezanie tych ktorzy poszli
za Mesjaszem Jeszua
A to zaczeło sie wczesniej posmierci i Zmartwychwstaniu a nie dopiero papiestwo.
moze konstantyn oni nosili wience a tu chodzi własnie o wieniec a nie korone.

czyzby wszystkie konie to atak na wyznawców Jeszua Mesjasza ze jest YHVH ?
 
 
tola 


Pomogła: 36 razy
Dołączyła: 31 Maj 2017
Posty: 664
Wysłany: 2018-07-23, 12:41   

eksplorator napisał/a:
tola napisał/a:
oto biały koń,
a siedzący na nim miał łuk


Cytat:
Iz 49;1,2 PNŚ "Posłuchajcie mnie, wyspy, i wytężajcie uwagę, wy, dalekie grupy narodowościowe. Jehowa powołał mnie jeszcze w łonie. Już od wnętrza mej matki wspomniał o moim imieniu. I upodobnił me usta do ostrego miecza. Ukrył mnie w cieniu swej ręki. Uczynił ze mnie wypolerowaną strzałę. Schował mnie w swoim kołczanie"


Miecz wychodzący z usta wyobraża ostre, zdecydowane orędzia Jehowy Boga, wypowiadane przez Jego sługi, w tym Jezusa, którzy jak strzały zmierzają z tym słowem w konkretnym celu.

Jezus, "wyruszając na podbój", żeby zwyciężać, wpierw ogłosi wyroki swego Ojca, które będą ostre i stanowcze, a dopiero potem zostanie wykonany wyrok, ponieważ łuk który trzyma w ręku, nie jest tam bez powodu;


Cytat:
Iz 3;13 PNŚ "Jehowa staje, żeby toczyć spór, i powstaje, żeby wydać wyrok na ludy"
WEZ sie zastanów

Baranek Otwiera Pieczecie i zapowiada przesladowanie zwyciezanie
swietych
ajesli isc twoja mysla to drugi kon ma wielki Miecz,czyli to Jezus ?
 
 
tola 


Pomogła: 36 razy
Dołączyła: 31 Maj 2017
Posty: 664
Wysłany: 2018-07-23, 12:51   

Iz 49;1,2 PNŚ "Posłuchajcie mnie, wyspy, i wytężajcie uwagę, wy, dalekie grupy narodowościowe. Jehowa powołał mnie jeszcze w łonie.
Już od wnętrza mej matki wspomniał o moim imieniu.
I upodobnił me usta do ostrego miecza.
Ukrył mnie w cieniu swej ręki.
Uczynił ze mnie wypolerowaną strzałę.
Schował mnie w swoim kołczanie"


Ukryty Mesjasz ale zobacza KOGO przebili.
 
 
David77 


Pomógł: 68 razy
Dołączył: 19 Mar 2011
Posty: 3818
Skąd: MÜNCHEN
Wysłany: 2018-07-23, 15:55   

tola,
Cytat:

Ukryty Mesjasz ale zobacza KOGO przebili.


Dosłownie przebili SYNA BOŻEGO Rzymianie , twierdzenie że Boga można zabić rozbawia mnie do łez :-D
_________________
יֵּשׁוּעַ הוּא הָאָדוֹן
 
 
tola 


Pomogła: 36 razy
Dołączyła: 31 Maj 2017
Posty: 664
Wysłany: 2018-07-23, 19:39   

David77 napisał/a:
tola,
Cytat:

Ukryty Mesjasz ale zobacza KOGO przebili.


Dosłownie przebili SYNA BOŻEGO Rzymianie , twierdzenie że Boga można zabić rozbawia mnie do łez :-D

Sie smiej ale wiesz co mówi przysłowie ?

Widac nie potrafisz pojac a łatweto nie jest ,przyznaje jak mozna podniesc reke na Boga
Widzisz jak pomniejszyłes znaczenie Ofiary ,smiechem .
Owszem zymianie ale Piotr mówi Wy zabiiscie Sprawiedliwego ekami bezboznych !
Dlatego ujrza KOGO PRZEBILI oj beda biadac i biadac .
Nadziemskie władze zapózno sie połapały Kim jest TEN NA KRZYZU .
Tak Boga nie mozna zabic dlatego zobacza Kogo bili pluli zmasakrowali .

ty jeszcze nie czujesz jeszcze nie .
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,11 sekundy. Zapytań do SQL: 10