Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
DEKALOG I DZIEN SWIETY SOBOTA CZY NIEDZIELA W ST i NT .
Autor Wiadomość
tom68 

Dołączył: 09 Sty 2013
Posty: 4701
Wysłany: 2018-07-05, 15:39   

Jestem od wielu lat religioznawcą a wiec czy tam i oglądam wiele i to nie tylko z zakresu chrześcijaństwa i nie mam innego autorytetu poza biblią i Bogiem :-P

Swiadectwo wiary TG
http://www.youtube.com/wa...O-LZetbHOxstrgm
_________________
tom68
 
 
EMET 

Wyznanie: Świadkowie Jehowy w Polsce
Pomógł: 248 razy
Dołączył: 04 Wrz 2006
Posty: 11186
Wysłany: 2018-07-05, 21:08   

tom68 napisał/a:
Jestem od wielu lat religioznawcą a wiec czy tam i oglądam wiele i to nie tylko z zakresu chrześcijaństwa i nie mam innego autorytetu poza biblią i Bogiem :-P


EMET:
Ta pomieszczona - przez Ciebie - ikonka najlepiej dowodzi, iż jednak masz dystans do siebie samego. :crazy:
Żaden z Ciebie religioznawca, żaden z Ciebie biblista, natomiast ironicznie brzmi Twoje oznajmienie: "i nie mam innego autorytetu poza biblią i Bogiem" [powinno być: Biblią, nawiasem wtrącę]. Dowiodłeś tego wielokrotnie, iż masz, jak to się miewa, Biblię i Jej autorytet w "głębokim poważaniu"...

No nic: mamy 21:07 i wywołać wesołość u kogoś [np. u mnie] - to niezła sprawa, niezła. ;-)

Stephanos, ps. EMET
_________________
„Wielu będzie biegać tu i tam [po hebrajsku: < jᵊszōṭᵊṭû >], i nastanie obfitość prawdziwej wiedzy” -- Daniela 12:4b; ‘PNŚ/ZW’, Przypis.
 
 
tom68 

Dołączył: 09 Sty 2013
Posty: 4701
Wysłany: 2018-07-06, 12:15   

Chyba piszesz o sobie :-P
_________________
tom68
 
 
booris

Wyznanie: Dub & Motocykl
Pomógł: 180 razy
Dołączył: 17 Kwi 2015
Posty: 3027
Skąd: Amsterdam,Londyn,Barcelona
Wysłany: 2018-07-06, 14:06   

Deklarujesz sie jako religioznawca-na jakich religiach sie znasz?
_________________
Mówię tylko do tych którzy chcą mnie słuchać
Ci którzy nie chcą nie obchodzą mnie
Po co mam czas tracić na mówienie do ściany
Ściana i tak zawsze swoje wie

https://www.youtube.com/watch?v=Hbq5UyaM8sk
 
 
tom68 

Dołączył: 09 Sty 2013
Posty: 4701
Wysłany: 2018-07-06, 15:59   

Judaizm Chrześcijaństwo Islam Hinduizm Buddyzm itd. :-D
_________________
tom68
 
 
tola 


Pomogła: 36 razy
Dołączyła: 31 Maj 2017
Posty: 664
Wysłany: 2018-07-06, 18:33   

a tak od konca do czego ci buddyzm induizm islam,jakto sie ma do Jezusa Ukzyzowanego?
 
 
tom68 

Dołączył: 09 Sty 2013
Posty: 4701
Wysłany: 2018-07-06, 19:09   

W Islamie Jezus to prorok w Hinduizmie kolejne wcielenie Wisznu w Buddyzmie wielki guru :->
_________________
tom68
 
 
Listek 


Pomógł: 551 razy
Dołączył: 31 Mar 2013
Posty: 7852
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2018-07-06, 21:55   

tom68 napisał/a:
Ciekawe ze wielu chrzescijan woli nasladowac w zyciu nauki i tradycje ludzi niz nauki i zyczaje Jezusa .


Bo człowiek lubuje się w swoich dziełach , przepisach, instrukcjach.A często nawet się buntuje przeciw Bożym ,uświęcającym przykazaniom.

, Mk 7:9 bw
Cytat:
"I mówił im [Jezus}: Chytrze uchylacie przykazanie Boże, aby naukę swoją zachować."


Efez.2,10)
Cytat:
Jesteśmy bowiem Jego dziełem, stworzeni w Chrystusie Jezusie dla dobrych czynów, które Bóg z góry przygotował, abyśmy je pełnili.


Dobre czyny wynikają z pełnienia przygotowanych przykazań Boga.

Rz 13:9
Cytat:
"Albowiem przykazania:
Nie cudzołóż,
nie zabijaj,
nie kradnij,
nie pożądaj,
i wszystkie inne - streszczają się w tym nakazie: Miłuj bliźniego swego jak siebie samego!"
_________________
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9
 
 
Jachu 
cichy,pokorny

Pomógł: 445 razy
Wiek: 93
Dołączył: 09 Lis 2008
Posty: 10693
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2018-07-07, 11:11   

Jak. 2:8-10
8. Jeśli jednak wypełniacie zgodnie z Pismem królewskie przykazanie: Będziesz miłował bliźniego swego jak siebie samego, dobrze czynicie.
9. Lecz jeśli czynicie różnicę między osobami, popełniacie grzech i jesteście uznani przez zakon za przestępców.
10. Ktokolwiek bowiem zachowa cały zakon, a uchybi w jednym, stanie się winnym wszystkiego.

(BW)
_________________
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.
 
 
EMET 

Wyznanie: Świadkowie Jehowy w Polsce
Pomógł: 248 razy
Dołączył: 04 Wrz 2006
Posty: 11186
Wysłany: 2018-07-07, 11:52   

Jachu napisał/a:
Jak. 2:8-10
8. Jeśli jednak wypełniacie zgodnie z Pismem królewskie przykazanie: Będziesz miłował bliźniego swego jak siebie samego, dobrze czynicie.
9.[color=blue] Lecz jeśli czynicie różnicę między osobami, popełniacie grzech i jesteście uznani przez zakon za przestępców[/color].
10. Ktokolwiek bowiem zachowa cały zakon, a uchybi w jednym, stanie się winnym wszystkiego.

(BW)


EMET:
Właśnie...
Treść pomieszczona w w. 10 jest bardzo, ale to bardzo charakterystyczna, gdyż... Ci, którzy tak lansują i lansują -- Innych chcąc podobnie, jak Oni sami... -- Zakon i przestrzeganie 'Zakonu' [dokładnie powinno być: Prawa] obowiązującym uczynić --> jakoś niekoniecznie [eufemizm] dokładnie i precyzyjnie chcą jawnym ukazać, jak to z Nimi samymi w uczynkach 'prozakonnych' jest!?
Nie przypadkiem ktoś [ew., w l.mnogiej] zajął się tzw. 'skodyfikowaniem' PRAW i wręcz policzeniem/!/, stąd liczba - 613. Jakoś -- poza ogólnikami i tzw. 'wzniosłościami' -- niewiele dowiadujemy się, jak owi - 'proZakonni' - realizują i które realizują: z podaniem motywacji, z podaniem uzasadnień z Ksiąg Biblii: zwłaszcza osadzając to w realiach... NOWEGO PRZYMIERZA [nie, zaś, Starego Przymierza]. :->
por. mój post z kliknięciem w zapodany link -- http://biblia.webd.pl/for...ghlight=#435088

Skoro odnośnie 'obrzezki', która m.in. sprawiła Naradę Jerozolimską - "m.in.", bowiem, co czytamy w Dz Ap 15:5, 6/?/ - mamy późniejsze rozstrzygnięcie z przywołaniem "duch święty [inni: Duch Święty] i my sami uznaliśmy za słuszne" w Dz Ap 15:28, 29; to jak to z innymi sprawami - poza wymienionymi w ww. 19, 20, 28, 29, też w Dz Ap 21:25? :aaa:

Skoro z 'obrzezką' - "tak, a nie inaczej", to jak z "innymi sprawami": tylko konkretnie z udokumentowaniem przedłożyć: bez, jak to piszę, jeno "wzniosłych" ogólników??? ;-)

Stephanos, ps. EMET
_________________
„Wielu będzie biegać tu i tam [po hebrajsku: < jᵊszōṭᵊṭû >], i nastanie obfitość prawdziwej wiedzy” -- Daniela 12:4b; ‘PNŚ/ZW’, Przypis.
 
 
tola 


Pomogła: 36 razy
Dołączyła: 31 Maj 2017
Posty: 664
Wysłany: 2018-07-07, 12:50   

tom68 napisał/a:
W Islamie Jezus to prorok w Hinduizmie kolejne wcielenie Wisznu w Buddyzmie wielki guru :->

kto ci to powiedział skad to wziałes i do czego ci Bóg YHVH , zeby Go ponizać ?


dlaczego islam -allah - zabija za wiare w Jezusa?
 
 
Jachu 
cichy,pokorny

Pomógł: 445 razy
Wiek: 93
Dołączył: 09 Lis 2008
Posty: 10693
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2018-07-07, 13:42   

EMET napisał/a:
Skoro z 'obrzezką' - "tak, a nie inaczej", to jak z "innymi sprawami": tylko konkretnie z udokumentowaniem przedłożyć: bez, jak to piszę, jeno "wzniosłych" ogólników???


Ano m.innymi tak,że nie można wybierać "po uważaniu" tego,co mi odpowiada,-np. Sabat/Szabat,a nie odpowiada już literalne Obrzezanie,aczkolwiek są to dwie nierozłączne składowe Zakonu,o innych nie wspominając.
_________________
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.
 
 
tom68 

Dołączył: 09 Sty 2013
Posty: 4701
Wysłany: 2018-07-07, 14:25   

Jezus w islamie ...

http://religie.wiara.pl/doc/472218.Jezus-w-islamie
_________________
tom68
 
 
Listek 


Pomógł: 551 razy
Dołączył: 31 Mar 2013
Posty: 7852
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2018-07-07, 15:56   

EMET napisał/a:
jak z "innymi sprawami"


EMET,dla zbawienia czyli uwolnienia od grzechów i śmierci wiecznej Chrystus oddał swoje życie,przelał krew na Golgocie.Bóg usprawiedliwił grzechy naszego "starego człowieka" sam, pod warunkiem naszego odwrócenia się od zła.

W tym zbawieniu z łaski mamy wytrwać do końca uświęcając się zgodnie z wolą Bożą.

Kto kradł ,niech już nie kradnie .
Ef 4:28
Cytat:
"Kto dotąd kradł, niech już przestanie kraść, lecz raczej niech pracuje uczciwie własnymi rękami, by miał z czego użyczać potrzebującemu."


Otrzymany duch Boży prowadzi wierzącego do Słowa Bożego i uzdalnia do przestrzegania przykazań na wzór Mesjasza.

Zbawienie jest darem więc na nic nie musimy zapracowywać . Jednak nasze nowe narodzenie powoduje,że Bóg Swoja Torę utrwala w naszym umyśle i zapisuje na naszym sercu, a duch Boży motywuje nas do przestrzegania Tory Boga.

Cytat:
Ducha mojego chcę tchnąć w was i sprawić, byście żyli według mych nakazów i przestrzegali przykazań, i według nich postępowali.
Ezch.36,27

Hbr 8:10 wsp
Cytat:
"We właściwym czasie - mówi Pan - zawrę z ludem Izraela inne Przymierze: utrwalę moje Prawa w ich umyśle i zapiszę je w ich sercach. Ja będę ich Bogiem, a oni będą moim ludem."
_________________
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9
 
 
Listek 


Pomógł: 551 razy
Dołączył: 31 Mar 2013
Posty: 7852
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2018-07-07, 16:11   

Jachu napisał/a:
nie można wybierać "po uważaniu" tego,co mi odpowiada


To duch Boży prowadzi Cię przez Torę i przekonuje do jej wypełniania.



Tora Boga to instrukcja życia zgodna z Jego wolą .

Jk 1:23
Cytat:
"Jeżeli bowiem ktoś tylko przysłuchuje się słowu, a nie wypełnia go, podobny jest do męża oglądającego w lustrze swe naturalne odbicie.
"

Rz 3:20 psz
Cytat:
"Bo w oczach Boga nikt nie zostanie usprawiedliwiony na podstawie przestrzegania Prawa. Ono pokazuje jedynie, czym jest grzech."


Dlatego nie mylmy zbawienia,które jest darem z uświęceniem życia po przyjęciu łaski.

Dla uświęcenia koniecznie trzeba przestać kraść, cudzołożyć,krzywoprzysięgać,pożądać cudzej własności i unikać wszelkich innych grzechów.

1J 3:4 stern
Cytat:
"Każdy, kto ciągle grzeszy, gwałci Torę - przecież grzech jest pogwałceniem Tory."
_________________
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 11