Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Otwarty przez: Quster
2009-06-28, 21:51
Boska natura
Autor Wiadomość
prologic

Dołączył: 16 Mar 2008
Posty: 321
Wysłany: 2010-11-03, 15:30   

Dlaczego Bóg jest Bogiem Tesso? Potrafisz odpowiedzieć?
 
 
tessa

Pomógł: 5 razy
Dołączył: 18 Cze 2006
Posty: 4116
Wysłany: 2010-11-04, 13:19   

prologic napisał/a:
tessa napisał/a:
prologic napisał/a:
Byłbym zapomniał...
Tesso, odpowiedz proszę na jedno proste pytanie: DLACZEGO BÓG JEST BOGIEM? Zobaczysz że od tej odpowiedzi zmieni się Twoje myślenie o boskiej naturze. Jestem tego pewien.


Nie zmieni to mojego zdania na temat boskiej natury.W niebie mieszkają osoby duchowe ,które tworzą jedną rodzinę .Jest to Bóg i Jego Syn Jezus oraz inni synowie Boży czyli aniołowie.Wszyscy oni mają tą samą naturę ,czyli są duchami niewidzialnymi dla oczu ludzkich.
Natomiast świat w którym żyjemy jest materialny i człowiek aby się znaleźć w niebie musi ulec przemianie.

1Koryntian 15

42 Podobnie jest ze zmartwychwstaniem umarłych. Zasiewa się w skażeniu, wskrzeszone zostaje w nieskażoności. 43 Zasiewa się w hańbie, wskrzeszone zostaje w chwale. Zasiewa się w słabości, wskrzeszone zostaje w mocy. 44 Zasiewa się ciało fizyczne, wskrzeszone zostaje ciało duchowe. Jeżeli jest ciało fizyczne, to jest też duchowe. 45 Tak nawet jest napisane: „Pierwszy człowiek, Adam, stał się duszą żyjącą”. Ostatni Adam stał się duchem życiodajnym. 46 A jednak pierwsze nie jest to duchowe, lecz to fizyczne, a dopiero potem duchowe. 47 Pierwszy człowiek jest z ziemi i uczyniony z prochu, drugi człowiek jest z nieba. 48 Jaki jest ten uczyniony z prochu, tacy też są ci uczynieni z prochu; i jaki jest ten niebiański, tacy też są ci niebiańscy. 49 I jak nosiliśmy wyobrażenie tego uczynionego z prochu, tak też będziemy nosić wyobrażenie tego niebiańskiego.
50 To jednak mówię, bracia, że ciało i krew nie mogą odziedziczyć królestwa Bożego ani skażenie nie dziedziczy nieskażoności.



No ale przecież tu nic nie pisze o BOSKIEJ NATURZE, po co więc ten cytat? Chyba że nie widzę?? Proszę o podkreślenie miejsca gdzie pisze o boskiej naturze albo o tym że jakieś stworzenie może ją MIEĆ.


Jak to nie pisze?

Pisze bardzo wyraźnie ,że są dwie natury ludzka ziemska i duchowa niebiańska.Bóg jest duchem ,czyli ma ciało duchowe.

44 Zasiewa się ciało fizyczne, wskrzeszone zostaje ciało duchowe. Jeżeli jest ciało fizyczne, to jest też duchowe. 45 Tak nawet jest napisane: „Pierwszy człowiek, Adam, stał się duszą żyjącą”. Ostatni Adam stał się duchem życiodajnym. 46 A jednak pierwsze nie jest to duchowe, lecz to fizyczne, a dopiero potem duchowe. 47 Pierwszy człowiek jest z ziemi i uczyniony z prochu, drugi człowiek jest z nieba. 48 Jaki jest ten uczyniony z prochu, tacy też są ci uczynieni z prochu; i jaki jest ten niebiański, tacy też są ci niebiańscy. 49 I jak nosiliśmy wyobrażenie tego uczynionego z prochu, tak też będziemy nosić wyobrażenie tego niebiańskiego.
 
 
tessa

Pomógł: 5 razy
Dołączył: 18 Cze 2006
Posty: 4116
Wysłany: 2010-11-04, 13:21   

prologic napisał/a:
Dlaczego Bóg jest Bogiem Tesso? Potrafisz odpowiedzieć?


A dlaczego człowiek jest człowiekiem?
 
 
prologic

Dołączył: 16 Mar 2008
Posty: 321
Wysłany: 2010-11-04, 14:49   

tessa napisał/a:
prologic napisał/a:
Dlaczego Bóg jest Bogiem Tesso? Potrafisz odpowiedzieć?


A dlaczego człowiek jest człowiekiem?



Nie wiesz dlaczego Bóg jest Bogiem? i próbujesz czy ja wiem? Wiem Tesso wiem. Prosiłem Cię o odpowiedź na moje pytanie. Odpowiesz to i ja odpowiem :)
 
 
therapon
[Usunięty]

Wysłany: 2010-11-04, 22:26   

tessa napisał/a:
Pisze bardzo wyraźnie ,że są dwie natury ludzka ziemska i duchowa niebiańska.Bóg jest duchem ,czyli ma ciało duchowe.

44 Zasiewa się ciało zmysłowe, wskrzeszone zostaje ciało duchowe. Jeżeli jest ciało zmysłowe, to jest też duchowe. 45 Tak nawet jest napisane: „Pierwszy człowiek, Adam, stał się duszą żyjącą”. Ostatni Adam stał się duchem życiodajnym. 46 A jednak pierwsze nie jest to duchowe, lecz to zmysłowe, a dopiero potem duchowe. 47 Pierwszy człowiek jest z ziemi i uczyniony z prochu, drugi człowiek jest z nieba. 48 Jaki jest ten uczyniony z prochu, tacy też są ci uczynieni z prochu; i jaki jest ten niebiański, tacy też są ci niebiańscy. 49 I jak nosiliśmy wyobrażenie tego uczynionego z prochu, tak też będziemy nosić wyobrażenie tego niebiańskiego.

Przede wszystkim fragment ten mówi o ciałach po zmartwychwstaniu a nie o ciele duchowym Boga. O tym, że Bóg nie ma ciała świadczy fakt, iż werset ten mówi, iż najpierw było ciało zmysłowe a dopiero potem ciało duchowe. Kłóci się to z tym, jakoby Bóg miał mieć ciało duchowe (bo nie byłoby drugie). Jest to największe ale zarazem łatwe do obalenia kłamstwo Strażnicy, która nieskończonego Boga umieściła w ciele duchowym, aby pasowało do jej koncepcji niewidzialnego zmartwychwstania pomazańców, którego przecież nikt nie potrafi udowodnić ani zarazem obalić. :mrgreen:

Bóg jest duchem a tym że duch nie ma ciała przekonuje sam Jezus:

Lk 24:39 Bw "Spójrzcie na ręce moje i nogi moje, że to Ja jestem. Dotknijcie mnie i popatrzcie: Wszak duch nie ma ciała ani kości, jak widzicie, że Ja mam."

W ogóle werset z 1Kor 15:44 został w PNŚ sfałszowany i dostosowany do nauk Strażnicy. Grecki bowiem wyrażenie SOMA PSYCHIKON oznacza "ciało zmysłowe". Gdyby apostoł Paweł chciał użyć sformułowania "ciało fizyczne" napisałby SOMA PHYSIKON. Więcej o tym fałszerstwie tutaj:

http://watchtower.org.pl/...1113-1kor-1544/

http://biblia.webd.pl/forum/viewtopic.php?t=722

Znamy też werset: Który przemieni znikome ciało nasze w postać, podobną do uwielbionego ciała swego (Flp 3:20-21). Znakomicie obala ono twierdzenie Strażnicy o ciałach duchowych, bowiem wyrażnie mówi, że to pierwotne ciało ma zostac przemienione, a nie, że Bóg stworzy duplety ciał. Nauka Ciała Kierowniczego o niewidzialnym zmartwychwstaniu okazuje się więc kłamstwem, bo ciała nadal leżą w grobach i nie uległy żadnej przemianie a więc nie zmartwychwstały.


A tak wracając do tematu Bóg jest Bogiem bowiem posiada naturę boską. Tak jak pies jest psem bo posiada naturę psa a człowiek człowiekiem gdyż posiada naturę człowieka. U Świadków Jehowy Bóg jest takim samym duchem jak anioł Gabriel czy archanioł Michał. Pewnie to koledzy Boga Ojca i Jezusa bo wszyscy podobnież mają tę samą naturę. Tylko ciekawe skąd Swiadkowie Jehowy nauczają, iż Bóg podobnież nie ma początku i jest nieśmiertelny, skoro jest takim samym duchem jak aniołowie, którzy mają początek i nie są nieśmiertelni. :shock:
 
 
rykiw
[Usunięty]

Wysłany: 2010-11-05, 12:17   

Cytat:
[quote="therapon"]

Przede wszystkim fragment ten mówi o ciałach po zmartwychwstaniu a nie o ciele duchowym Boga. O tym, że Bóg nie ma ciała świadczy fakt, iż werset ten mówi, iż najpierw było ciało zmysłowe a dopiero potem ciało duchowe. Kłóci się to z tym, jakoby Bóg miał mieć ciało duchowe (bo nie byłoby drugie). Jest to największe ale zarazem łatwe do obalenia kłamstwo Strażnicy, która nieskończonego Boga umieściła w ciele duchowym, aby pasowało do jej koncepcji niewidzialnego zmartwychwstania pomazańców, którego przecież nikt nie potrafi udowodnić ani zarazem obalić. :mrgreen:

Cytat:

Bóg jest duchem a tym że duch nie ma ciała przekonuje sam Jezus:

Lk 24:39 Bw "Spójrzcie na ręce moje i nogi moje, że to Ja jestem. Dotknijcie mnie i popatrzcie: Wszak duch nie ma ciała ani kości, jak widzicie, że Ja mam."


No to się chyba upiłeś Mirek, bo jak inaczej wytłumaczyć to że dajesz sobie pięścią w szczękę tak bez pardonu, i jawnie depczesz po trójcy?

Starżnica jest głupia i nic nie wie, to już od ciebie słyszeliśmy, ale żeby teraz tak jawnie degradować Jezusa z Boga na jakieś niewiadomoco, to tego jeszcze nie było.

Jeśli bowiem, jak tu twierdzisz, Bóg nie ma ciała duchowego a Jezus go ma, to czyż jawnie nie wykazujesz, że Jezus Bogiem być nie może?

A Twój drugi argument, że Bóg jest duchem... jak ma się oświadczenie Jezusa że On duchem nie jest w kontekście tej niezaprzeczalnej prawdy Biblii?

Jeśli Bóg jest duchem, a Jezus nie jest duchem, jawnie widać że Jezus Bogiem nie jest!

Skąd taki zwrot w "wyznaniu wiary"?

Pozdrawiam
 
 
therapon
[Usunięty]

Wysłany: 2010-11-05, 13:10   

Nic nie ma tu sprzecznego. Powinieneś bowiem wiedzieć, iż Jezus posiada dwie natury: Boga i człowieka. Upewniają nas o tym pewne wersety:

1Ti 2:5 bw Albowiem jeden jest Bóg, jeden też pośrednik między Bogiem a ludźmi, człowiek Chrystus Jezus,

Gdyby Jezus nie był prawdziwym człowiekiem, to nie byłoby pośrednika między Bogiem a ludźmi. I własnie w jego ludzkim ciele mieszka pełnia Bóstwa:

kol 2:9 bw (9) gdyż w nim mieszka cieleśnie cała pełnia boskości

Ten werset jest bez sensu, gdyby Jezus nie miał podwójnej natury: Boga i człowieka.
 
 
prologic

Dołączył: 16 Mar 2008
Posty: 321
Wysłany: 2010-11-05, 15:38   

therapon napisał/a:
tessa napisał/a:
Pisze bardzo wyraźnie ,że są dwie natury ludzka ziemska i duchowa niebiańska.Bóg jest duchem ,czyli ma ciało duchowe.

44 Zasiewa się ciało zmysłowe, wskrzeszone zostaje ciało duchowe. Jeżeli jest ciało zmysłowe, to jest też duchowe. 45 Tak nawet jest napisane: „Pierwszy człowiek, Adam, stał się duszą żyjącą”. Ostatni Adam stał się duchem życiodajnym. 46 A jednak pierwsze nie jest to duchowe, lecz to zmysłowe, a dopiero potem duchowe. 47 Pierwszy człowiek jest z ziemi i uczyniony z prochu, drugi człowiek jest z nieba. 48 Jaki jest ten uczyniony z prochu, tacy też są ci uczynieni z prochu; i jaki jest ten niebiański, tacy też są ci niebiańscy. 49 I jak nosiliśmy wyobrażenie tego uczynionego z prochu, tak też będziemy nosić wyobrażenie tego niebiańskiego.

Przede wszystkim fragment ten mówi o ciałach po zmartwychwstaniu a nie o ciele duchowym Boga. O tym, że Bóg nie ma ciała świadczy fakt, iż werset ten mówi, iż najpierw było ciało zmysłowe a dopiero potem ciało duchowe. Kłóci się to z tym, jakoby Bóg miał mieć ciało duchowe (bo nie byłoby drugie). Jest to największe ale zarazem łatwe do obalenia kłamstwo Strażnicy, która nieskończonego Boga umieściła w ciele duchowym, aby pasowało do jej koncepcji niewidzialnego zmartwychwstania pomazańców, którego przecież nikt nie potrafi udowodnić ani zarazem obalić. :mrgreen:

Bóg jest duchem a tym że duch nie ma ciała przekonuje sam Jezus:

Lk 24:39 Bw "Spójrzcie na ręce moje i nogi moje, że to Ja jestem. Dotknijcie mnie i popatrzcie: Wszak duch nie ma ciała ani kości, jak widzicie, że Ja mam."

W ogóle werset z 1Kor 15:44 został w PNŚ sfałszowany i dostosowany do nauk Strażnicy. Grecki bowiem wyrażenie SOMA PSYCHIKON oznacza "ciało zmysłowe". Gdyby apostoł Paweł chciał użyć sformułowania "ciało fizyczne" napisałby SOMA PHYSIKON. Więcej o tym fałszerstwie tutaj:

http://watchtower.org.pl/...1113-1kor-1544/

http://biblia.webd.pl/forum/viewtopic.php?t=722

Znamy też werset: Który przemieni znikome ciało nasze w postać, podobną do uwielbionego ciała swego (Flp 3:20-21). Znakomicie obala ono twierdzenie Strażnicy o ciałach duchowych, bowiem wyrażnie mówi, że to pierwotne ciało ma zostac przemienione, a nie, że Bóg stworzy duplety ciał. Nauka Ciała Kierowniczego o niewidzialnym zmartwychwstaniu okazuje się więc kłamstwem, bo ciała nadal leżą w grobach i nie uległy żadnej przemianie a więc nie zmartwychwstały.


A tak wracając do tematu Bóg jest Bogiem bowiem posiada naturę boską. Tak jak pies jest psem bo posiada naturę psa a człowiek człowiekiem gdyż posiada naturę człowieka. U Świadków Jehowy Bóg jest takim samym duchem jak anioł Gabriel czy archanioł Michał. Pewnie to koledzy Boga Ojca i Jezusa bo wszyscy podobnież mają tę samą naturę. Tylko ciekawe skąd Swiadkowie Jehowy nauczają, iż Bóg podobnież nie ma początku i jest nieśmiertelny, skoro jest takim samym duchem jak aniołowie, którzy mają początek i nie są nieśmiertelni. :shock:



Therapon nic dodać nic ująć.
Bóg jest Bogiem TYLKO dlatego że ma naturę boską dlatego nie może jej mieć nikt inny i nikt inny jej NIE MA. Bóg jest Bogiem bo ma naturę boską! Jak można twierdzić że ma ją Anioł? Anioł jest Aniołem bo naturę boską??? Po raz kolejny pytam czy Szatan który jest przecież DUCHEM ma naturę boską? No skoro Bóg to DUCH (moim zdaniem NIESTWORZONY) i Anioł DUCH (moim zdaniem STWORZONY) mają tę samą naturę (moim zdaniem zupełnie inną) tylko dlatego że są DUCHAMI (moim zdaniem zupełnie RÓŻNYMI) to ma ją również i Szatan i wszystkie DUCHY wypędzane przez Jezusa i Jego uczniów (o zgrozo!).

Czy ktoś kto głosi że Anioł ma boską naturę w ogóle się nad tym zastanawia? Czy tak trudno dodać sobie do J 4:24 słowo "NIESTWORZONYM", które nie zmienia sensu tego wersetu, jest zgodne z nauką płynącą z Biblii i z logiką i wtedy zweryfikować czy tak można to samo powiedzieć o Aniołach? Bóg jest duchem niestworzonym. Anioł jest duchem.... no ludzie myślcie trochę.


Twierdzenie że Anioł ma naturę boską tak jak Bóg, było by prawdziwe tylko wtedy gdyby Bóg był Bogiem dlatego że jest duchem, wtedy można by wysnuć taki wniosek -> Bóg jest duchem, więc natura boska to natura duchowa... aha no to Anioł też jest duchem więc ma naturę duchową a natura duchowa to BOSKA! A Szatan?? Też jest DUCHEM i ma naturę duchową a natura duchowa to ała ugryzłem się w język... i pewnie dalej tym tokiem myślenia już nikomu nie chciało się iść, bo ktoś zobaczył że to absurdalne i wolał zatrzymać się na Aniele. Prawda jest jednak inna. Po raz kolejny przypominam:
Bóg jest Bogiem nie dlatego że jest duchem ale dlatego że ma NATURĘ BOSKĄ i tu jest cała filozofia. Trzeba umieć odróżnić naturę NIESTWORZONĄ od STWORZONEJ. Nie ma możliwości postawienia znaku równości przy naturze boskiej i anielskiej.


Czy Anioł ma naturę NIESTWORZONĄ? Bo chyba wszyscy się zgadzają że Bóg ma naturę NIESTWORZONĄ? No i co z Szatanem??
 
 
Anowi 


Pomogła: 121 razy
Dołączyła: 02 Wrz 2007
Posty: 10070
Skąd: Bóg wie
Wysłany: 2010-11-05, 19:59   

Bogiem zawsze będzie to coś czemu człowiek oddaje cześć, stawia na piedestale, to co jest dla niego priorytetem
_________________
nie jest bogaty ten, kto posiada wiele,
tylko ten, kto niewiele potrzebuje.
 
 
rykiw
[Usunięty]

Wysłany: 2010-11-06, 21:41   

therapon napisał/a:
Nic nie ma tu sprzecznego. Powinieneś bowiem wiedzieć, iż Jezus posiada dwie natury: Boga i człowieka. Upewniają nas o tym pewne wersety:

1Ti 2:5 bw Albowiem jeden jest Bóg, jeden też pośrednik między Bogiem a ludźmi, człowiek Chrystus Jezus,

Gdyby Jezus nie był prawdziwym człowiekiem, to nie byłoby pośrednika między Bogiem a ludźmi. I własnie w jego ludzkim ciele mieszka pełnia Bóstwa:

kol 2:9 bw (9) gdyż w nim mieszka cieleśnie cała pełnia boskości

Ten werset jest bez sensu, gdyby Jezus nie miał podwójnej natury: Boga i człowieka.



John 4:24: „....Bóg jest duch” ^ Luke 24:39: „..... bo duch nie ma ciała ani kości, jako widzicie, że ja mam” > Jezus nie jest duchem >> Jezus nie jest Bogiem (nawet jeśli byś mu przypisał dziewięć różnych natur).


pozdrawiam
 
 
Yarpen Zirgin 
Katolik


Wyznanie: Kościół katolicki
Pomógł: 16 razy
Wiek: 46
Dołączył: 22 Maj 2006
Posty: 15743
Wysłany: 2010-11-06, 21:55   

Rykiw, drobna uwaga:
To jest polskojęzyczne forum więc podawaj namiary na cytaty z ksiąg Pisma Świętego po polsku. Ok?
_________________
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.
 
 
rykiw
[Usunięty]

Wysłany: 2010-11-07, 00:04   

Yarpen Zirgin napisał/a:
Rykiw, drobna uwaga:
To jest polskojęzyczne forum więc podawaj namiary na cytaty z ksiąg Pisma Świętego po polsku. Ok?


Drogi YZ,
cytuję zawsze za Biblią Gdańską.
Czy uważasz ten przekład za NIE-polski?

pozdrawiam
 
 
Yarpen Zirgin 
Katolik


Wyznanie: Kościół katolicki
Pomógł: 16 razy
Wiek: 46
Dołączył: 22 Maj 2006
Posty: 15743
Wysłany: 2010-11-07, 05:07   

Cytat:
Drogi YZ,
cytuję zawsze za Biblią Gdańską.
Czy uważasz ten przekład za NIE-polski?

Drogi rykiw, czy uważasz, że teksty "John 4:24" i "Luke 24:39" są napisane po polsku?


Ps. Jedyny Luke, który mi się kojarzy, to Skywalker, ale wątpię abyś miał na myśli tego rycerza Jedi. :-)
_________________
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.
 
 
rykiw
[Usunięty]

Wysłany: 2010-11-07, 08:50   

Yarpen Zirgin napisał/a:
Cytat:
Drogi YZ,
cytuję zawsze za Biblią Gdańską.
Czy uważasz ten przekład za NIE-polski?

Drogi rykiw, czy uważasz, że teksty "John 4:24" i "Luke 24:39" są napisane po polsku?


Ps. Jedyny Luke, który mi się kojarzy, to Skywalker, ale wątpię abyś miał na myśli tego rycerza Jedi. :-)


Drogi YZ,
Nie odpowiadaj pytaniem na pytanie.
Moje pytanie brzmiało (i mam nadzieję że teraz na nie odpowiesz) "Czy przekład Biblii Gdańskiej uważasz za NIE-polski?" tj obcojęzyczny przekład?

A z czym Tobie się tekst Pisma kojarzy to już jest Twoim prywatnym problemem.
Zdążyłeś mnie już przekonać, że to co jest napisane i to co się Tobie kojarzy to dwie zupełnie różne rzeczy.
Jeśli chcesz się merytorycznie wypowiedzieć w tej kwestii to wykaż ( a nie mów o swoich skojarzeniach) że ten przekład jest niewłaściwy.


A propos, czy ta rozmowa o Twoich skojarzeniach to ma być jakaś zasłona dymna dla odwrócenia uwagi od argumentu który tu wysunąłem?
pozdrawiam
 
 
Arius 
badacz Biblii


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 25 Lut 2008
Posty: 4947
Skąd: kosmopolita
Wysłany: 2010-11-07, 12:36   

tessa napisał/a:
prologic napisał/a:
Dlaczego Bóg jest Bogiem Tesso? Potrafisz odpowiedzieć?


A dlaczego człowiek jest człowiekiem?


Tesso, prologic stara się filozoficznie podchodzić do nauk biblijnych, więc niech sobie to nadal robi. Biblia nigdzie nie popiera jego 'nauk' gdyż uczy o:
1) naturze duchowej, nieskażonej czyli boskiej
2) naturze cielesnej czyli skażonej.

Nature duchową posiadają tak jak napisałaś BÓG Jehowa, oraz inne duchowe istoty w niebie, otrzymają ją również ludzie w czasie pierwszego zmartwychwstania do życia w niebie, naturę cielesna posiadają nie tylko ludzie, ale i zwierzęta.

Ten podział na natury jest biblijny i w Biblii opisany, innych podziałów nie znalazłem.

Odpowiedzią dla prologica jest: BÓG Jehowa jest tym dla innych istot duchowych w ramach duchowej natury, czym człowiek dla innych istot cielesnych w ramach cielesnej natury.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 12