Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
Owocem ducha jest: miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność. (List do Galatów 5:21-22)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Pamięć przodków
Autor Wiadomość
potencjan 

Wysłany: 2018-08-01, 14:25   Pamięć przodków

Kontynuacja szkodliwej, destrukcyjnej i z konsekwencjami pamięci przodków kultu religijno - folklorystycznego stworzonej materii, nazwanej umownie, czyli zjawisk astronomicznych przesilenia zimowego i wiosennego, palenie ognisk, stypy pogańskiej etc....Połączone z wydarzeniami biblijnymi, bez weryfikacji odkryć nauki, zbieżnej z Biblią - instrukcją życia w systemie duchowo - informacyjnym, jest zbiorową nieświadomością, czynienia destrukcyjnych falowych zakłóceń w systemie, za które poniesie się konsekwencje.

booris

Wyznanie: Dub & Motocykl
Wysłany: 2018-08-01, 18:30   

Wytlumacz mi prosze,dlaczego pamiec o moich przodkach,ich swieta,obyczaje,wierzenia i tradycje,mam zastapic dokladnie tym samym,tylko ze zydowskim?

potencjan 

Wysłany: 2018-08-01, 19:49   

booris napisał/a:
Wytlumacz mi prosze,dlaczego pamiec o moich przodkach,ich swieta,obyczaje,wierzenia i tradycje,mam zastapic dokladnie tym samym,tylko ze zydowskim?

Pamięć twoich przodków to, wigilia o genealogi stypy pogańskiej, 25 grudzień, dzień wszystkich pogańskich bożków, malowanie jaj o genealogii celtycko-pogańskiej etc...Obrzydliwości dla Boga Wszechmogącego. Izrael za pogańskie zwyczaje szedł do niewoli lub ginął.

booris

Wyznanie: Dub & Motocykl
Wysłany: 2018-08-02, 00:19   

Wigilia to akurat nie stypa poganska,jak piszesz,a poklosie zydowskiego liczenia czasu,gdzie dzien zaczyna sie i konczy o zmierzchu.Stypa to raczej Dzien Zmarlych i Zaduszki.25 grudzien to nie dzien wszystkich bozkow,a Mitry,ktory to wlasnie 25 grudnia sie urodzil.Mitrze tez zawdzieczasz niedziele,jako wolny dzien.Ale mniejsza...Nie odpowiedziales mi,dlaczego stare,polskie,przedchrzescijanskie zwyczaje,tradycje i wierzenia mam zastapic zydowskimi?

potencjan 

Wysłany: 2018-08-02, 08:06   

booris napisał/a:
Wigilia to akurat nie stypa poganska,jak piszesz,a poklosie zydowskiego liczenia czasu,gdzie dzien zaczyna sie i konczy o zmierzchu.Stypa to raczej Dzien Zmarlych i Zaduszki.25 grudzien to nie dzien wszystkich bozkow,a Mitry,ktory to wlasnie 25 grudnia sie urodzil.Mitrze tez zawdzieczasz niedziele,jako wolny dzien.Ale mniejsza...Nie odpowiedziales mi,dlaczego stare,polskie,przedchrzescijanskie zwyczaje,tradycje i wierzenia mam zastapic zydowskimi?

Bóg Wszechmogący ustanowił szabat - sobota, dzień odpoczynku w trosce o zdrowie nasze (Rdz 2,2-3)

Jachu 
cichy,pokorny

Wysłany: 2018-08-02, 11:05   

potencjan napisał/a:
Bóg Wszechmogący ustanowił szabat - sobota, dzień odpoczynku w trosce o zdrowie nasze (Rdz 2,2-3)

Czyli Żydów. I wszystko jasne :xhehe:
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.

potencjan 

Wysłany: 2018-08-02, 15:26   

Jachu napisał/a:
potencjan napisał/a:

Czyli Żydów. I wszystko jasne :xhehe:

Szabat - sobota jest ustanowiony w trosce o zdrowie każdego z nas. Analogicznie do stworzonego świata, który Bóg Wszechmogący stworzył dla wszystkich.

Jachu 
cichy,pokorny

Wysłany: 2018-08-02, 18:03   

potencjan napisał/a:
Szabat - sobota jest ustanowiony w trosce o zdrowie każdego z nas. Analogicznie do stworzonego świata, który Bóg Wszechmogący stworzył dla wszystkich.

Absolutna nieprawda,Zakon został dany od Boga dla Żydów przez Mojżesza. Tylko im dany był Zakon.
Inni nie byli zobowiązani do przestrzegania Zakonu.

Ps. 147:19-20
19. Oznajmił swe słowo Jakubowi, Ustawy swe i prawa Izraelowi.
20. Nie uczynił tak żadnemu ludowi, Dlatego nie znają jego praw. Alleluja
.
(BW)
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.

Listek 

Wysłany: 2018-08-02, 19:22   

Jachu napisał/a:
Oznajmił swe słowo Jakubowi

Nowe przymierze także należy do Izraela.

Rz 9:4
Cytat:
"Są to Izraelici, do których należą przybrane synostwo i chwała, przymierza i nadanie Prawa, pełnienie służby Bożej i obietnice."

Jachu,jak chcesz korzystać z ich dóbr duchowych bez wszczepienia w Izrael Boży, który jest ciałem Mesjasza i święci szabat?
Ostatnio zmieniony przez Listek 2018-08-02, 19:35, w całości zmieniany 1 raz  

Jachu 
cichy,pokorny

Wysłany: 2018-08-02, 19:27   

Hebr. 3:1-6
1. Przeto, bracia święci, współuczestnicy powołania niebieskiego, zważcie na Jezusa, posłańca i arcykapłana naszego wyznania,
2. Wiernego temu, który go ustanowił, jak i Mojżesz był wierny w całym domu Bożym.
3. Uznany On bowiem został za godnego o tyle większej chwały od Mojżesza, o ile większą cześć ma budowniczy od domu, który zbudował.
4. Albowiem każdy dom jest przez kogoś budowany, lecz tym, który wszystko zbudował, jest Bóg.
5. Wszak i Mojżesz był wierny jako sługa w całym domu jego, aby świadczyć o tym, co miało być powiedziane,
6. Lecz Chrystus jako syn był ponad domem jego; a domem jego my jesteśmy, jeśli tylko aż do końca zachowamy niewzruszenie ufność i chwalebną nadzieję
.

(BW)

I tu jest mowa o Izraelu Duchowym. Po co Niebie Zakon Ziemski,dla grzeszników dany???

Listek 

Wysłany: 2018-08-02, 19:39   

Jachu,czemu cytujesz list kierowany do Żydów ?

Jachu 
cichy,pokorny

Wysłany: 2018-08-02, 20:36   

A Korneliusz i następni z Pogan,którzy byli powoływani,to już niekoniecznie byli Żydami.
Czy ktoś śmiałby podważać wolę Pana???

Dz.Ap. 13:46
46. Wtedy Paweł i Barnaba odpowiedzieli odważnie i rzekli: Wam to najpierw miało być opowiadane Słowo Boże, skoro jednak je odrzucacie i uważacie się za niegodnych życia wiecznego, przeto zwracamy się do pogan.
(BW)
Dz.Ap. 18:6
6. Lecz gdy mu się sprzeciwiali i bluźnili, otrząsnąwszy szaty, rzekł do nich: Krew wasza na głowę waszą, ja jestem czysty, od tej chwili pójdę do pogan.
(BW)
Dz.Ap. 22:21
21. I rzekł do mnie: Idź, bo Ja cię wyślę daleko do pogan.
(BW)
Dz.Ap. 28:28
28. Niechże wam więc będzie wiadome, że do pogan posłane zostaje to zbawienie Boże, oni też słuchać będą.
(BW)
Rzym. 11:11
11. Mówię tedy: Czy się potknęli, aby upaść? Bynajmniej. Wszak wskutek ich upadku zbawienie doszło do pogan, aby w nich wzbudzić zawiść.
(BW)
Gal. 2:9
9. Otóż, gdy poznali okazaną mi łaskę, Jakub i Kefas, i Jan, którzy są uważani za filary, podali mnie i Barnabie prawicę na dowód wspólnoty, abyśmy poszli do pogan, a oni do obrzezanych;
(BW)

Listek 

Wysłany: 2018-08-03, 08:44   

Jachu napisał/a:
Wszak wskutek ich upadku zbawienie doszło do pogan, aby w nich wzbudzić zawiść.

To jest plan Boży by poprzez zazdrość o to,że ludzie z pogan przyjęli Boga Izraela ,doprowadzić do wiary tych,niektórych, odłamanych,którzy z natury należą do drzewa oliwnego Boga.

Rz 11:28 bt5
Cytat:
"Co prawda - gdy chodzi o Ewangelię - są oni nieprzyjaciółmi ze względu na wasze dobro; gdy jednak chodzi o wybranie, są oni - ze względu na praojców - umiłowani."

Wychodzący z pogaństwa stają się dziećmi Bożymi wierzącymi w Prawo i Proroków , zbudowani na fundamencie apostołów i proroków ,gdzie kamieniem węgielnym jest Mesjasz Jeszua.

Stają się współobywatelami świętych Izraelitów i domownikami Boga.

Bóg wierzących z pogan wszczepia w Swoje drzewo oliwne i wtedy wszystkie przymierza ( tj z Noem,z Abrahamem,Mojżeszem ,Dawidem i z Jeszuą),które mają moc do dziś, należą także do nich.

Cytat:
A przyszedłszy zwiastował pokój wam, którzyście daleko, i pokój tym, którzy blisko, (18) bo przez Niego jedni i drudzy w jednym Duchu mamy przystęp do Ojca. (19) A więc nie jesteście już obcymi i przychodniami, ale jesteście współobywatelami świętych i domownikami Boga - (20) zbudowani na fundamencie apostołów i proroków, gdzie kamieniem węgielnym jest sam Chrystus Jezus.
Efezjan 2,17-20

Dz 24:14
Cytat:
służę Bogu moich ojców, wierząc we wszystko, co napisane zostało w Prawie i u Proroków.
- powiedział Pawel ap.

Jachu 
cichy,pokorny

Wysłany: 2018-08-03, 12:36   

Listku,to co piszesz,to dla mnie "sieczka" bez ładu i składu.

Pod Zakonem byli Żydzi i konwertyci, dla Chrześcijan wzorcami są Jezus i Apostołowie,a zakon pełnił rolę nauczyciela/pedagoga do Chrystusa.
Biblia wyraźnie stwierdza,że: "Z uczynków Zakonu nie bywa usprawiedliwione żadne ciało"

Przez Zakon jest poznanie grzechu,ale nie przez jego praktykowanie,lecz przez jego nauki.

Listek 

Wysłany: 2018-08-03, 17:04   

Jachu napisał/a:
dla Chrześcijan wzorcami są Jezus i Apostołowie,

Jeszua i Apostołowie nauczali Tory Boga pomagając nawracającym się w odejściu od niewoli grzechu ,w narodzeniu na nowo z Ducha i wody,w życiu według Tory Boga po zanurzeniu, w wytrwaniu w dobru.

Mt 5:17 stern
Cytat:
"Nie sądźcie, że przyszedłem, aby znieść Torę czy Proroków. Nie przyszedłem znieść, lecz nadać pełnię."

Rz 2:13 stern "
Cytat:
Bo to nie tych, którzy słyszą Torę, uznaje Bóg za sprawiedliwych, ale ci, którzy wykonują to, co mówi Tora, będą uczynieni sprawiedliwymi w oczach Bożych."

Rz 2:18 stern
Cytat:
"i znasz Jego wolę, i popierasz to, co słuszne, bo zostałeś pouczony przez Torę,"

Rz 3:31 stern
Cytat:
"Czy wynika stąd, że przez tę ufność unieważniamy Torę? Nigdy w życiu! Przeciwnie, my Torę potwierdzamy."

Jk 1:25 stern
Cytat:
"Ale jeśli ktoś wpatrzy się uważnie w doskonałą Torę, która daje wolność, i trwa, stając się nie zapominalskim słuchaczem, ale wykonawcą dzieła, którego ona wymaga, będzie błogosławiony w tym, co czyni."

Odpowiedz do tematu