Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
Owocem ducha jest: miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność. (List do Galatów 5:21-22)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Czyste i nieczyste
Autor Wiadomość
Esther 

Wysłany: 2007-07-30, 22:49   

niech każdy postępuje zgodnie ze swoim przekonaniem, jeśli uważacie że jesteście potępione jak jecie, nie jedzcie, bo inaczej będziecie grzeszyć..

jednak nie osądzajcie wszystkich jedną miarą, bo Waszą miarą i Bóg Was sądzić będzie.. tak samo ostro z uczynków jak Wy to czynicie, a nikomu nie udało się jeszcze zakonu wypełnić.. Wam też się nie uda, choćbyście miały ze swej komory modlitewnej nie wychodzić..

Kesjo nie potępiajmy słabszych w wierze, wszak czy stoją czy leża, czy jedzą drób czy warzywa, do Pana należą.. oby tylko zdążyły pewnego dnia przyjąć swe zbawienie z łaski..

każdy chrześcijanin będzie sądzony z tego, co Pan objawił w Jego sercu, nikt nie będzie sądzony z czegoś o czym pojęcia nie miał, z poznania, które nie zostało mu dane..

kesja 

Pomogła: 3 razy
Wysłany: 2007-07-31, 16:15   

[quote="Esther"]niech każdy postępuje zgodnie ze swoim przekonaniem, jeśli uważacie że jesteście potępione jak jecie, nie jedzcie, bo inaczej będziecie grzeszyć..

jednak nie osądzajcie wszystkich jedną miarą, bo Waszą miarą i Bóg Was sądzić będzie.. tak samo ostro z uczynków jak Wy to czynicie, a nikomu nie udało się jeszcze zakonu wypełnić.. Wam też się nie uda, choćbyście miały ze swej komory modlitewnej nie wychodzić..
Cytat:

Kesjo nie potępiajmy słabszych w wierze, wszak czy stoją czy leża, czy jedzą drób czy warzywa, do Pana należą.. oby tylko zdążyły pewnego dnia przyjąć swe zbawienie z łaski..

ba ,gdyby to było ,jak mówisz - słabsze w wierze - ale Duchem czuje ze to jest zabawa
drwiny ,przeciez jeśli wiedza TO , to i wiedza ,że Stare przemineło
WSZYSTKO NOWYM CZYNIE.
każdy chrześcijanin będzie sądzony z tego, co Pan objawił w Jego sercu, nikt nie będzie sądzony z czegoś o czym pojęcia nie miał, z poznania, które nie zostało mu dane.

W tym przypadku ne można powiedzieć ,ze nie maja pojecia
dobrze zna/ja Biblie
poprostu judzą.

Maja. 

Wysłany: 2007-07-31, 17:03   

Esther
Cytat:
każdy chrześcijanin będzie sądzony z tego, co Pan objawił w Jego sercu, nikt nie będzie sądzony z czegoś
o czym pojęcia nie miał, z poznania, które nie zostało mu dane.

Esther, żebyś nie mówiła póżniej Bogu, że o tym nie wiedziałaś, Bóg zwraca ci uwagę, przez nasze usta :-D
Poznasz to po tym, że będzie to potwierdzone w Słowie Bożym :idea:

Zakaz spożywania zwierząt nieczystych jest postanowieniem Bożym.
Chrystus przepisów pokarmowych nie zniósł, czego dowodem jest między innymi fakt przestrzegania ich przez apostołów po Jego wniebowstąpieniu.

Apostoł Piotr kilkanaście lat po wniebowstąpieniu Chrystusa mówi:
"... nigdy nie jadłem nic skalanego i nieczystego." - Dz. Ap. 10:14.

Zakaz spożywania pokarmów nieczystych obowiązuje ludzi do końca świata.
Prorok Izajasz uczy nas:
"... ci, którzy jedzą mięso wieprzowe i płazy, i myszy, wszyscy razem zginą - mówi Pan."

Skoro Bóg mówi, że te osoby zginą, to kto ośmieli się uczyć inaczej :?:

kesja 

Wysłany: 2007-08-02, 11:52   

i nie brał udziału w biesiadach na rzecz obcych bogów nie chodził do zagajników
gdzie zajadano miesoku czci....

Jeśli nie przyjmiecie łaski daremne wasze przestrzeganie tego co tyczy ciała a nie
Zbawienia Duszy i nie mówcie przed Bogiem ze o tym nie słyszałas/cie

Esther 

Wysłany: 2007-08-02, 22:34   

MM, widzę, ze się nie zrozumiałyśmy :-)

ja mam nadzieję, że załatwiasz się do dołka i go zakopujesz, obchodzisz święto szałasów i będziesz obrzezać synów..

źle trafiłyście :mrgreen: mięsa wieprzowego nie jadam, bo zostało mi to objawione i mam przekonanie w sercu, że nie jest to dobre dla świątyni Ducha Świętego, którą jestem, jednak jeśli bym zjadła, bo na przykład nie miałabym nic innego do jedzenia, nie będę z tego powodu potępiona, gdyż jestem w Chrystusie.. może to zaszkodzić jedynie mojemu zdrowiu..

mimo iż sama nie jadam mięsa nieczystego, nie potępiam tego który je, czy je czy nie je żyje dla Pana i Pan sądzić go będzie, Pan go powołał, Pan go prowadzi, czy stoi czy leży, do Pana należy, ja nie mam prawa go osądzać :-D

a wiedza i objawienie tego w sercu to dwie róne kwestie, Ty wiesz że wielu rzeczy czynić nie powinnaś, a czynisz je, gdyż jesteś słaba w swym ciele, jeśli jest ci to objawione, nie czyń tego, ale i pozwól innym żyć wedle przekonania jakie mają.. w końcu kwestia jedzenia/niejedzenia jest błahostką.. tym, którzy mają Ducha Świętego, to co, należy, Duch Święty objawi, wprowadzi we wszelką prawdę.. a Ty powinnaś więcej się modlić o braci, którzy grzeszą, bo jedynie Duch Św. daje przekonanie o grzechu a nie Wasze posty.. jeśli więc uważacie że ktoś grzeszy, módlcie się a Pan przywiedzie go do upamiętania :-D

kesja 

Wysłany: 2007-08-04, 17:15   

Esther napisał/a:
MM, a Ty powinnaś więcej się modlić o braci, którzy grzeszą, bo jedynie Duch Św. daje przekonanie o grzechu a nie Wasze posty.. jeśli więc uważacie że ktoś grzeszy, módlcie się a Pan przywiedzie go do upamiętania :-D

4 Tak i wy, bracia moi, dzięki ciału Chrystusa umarliście dla Prawa, by złączyć się z innym - z Tym, który powstał z martwych, byśmy zaczęli przynosić owoc Bogu.

5 Jak długo bowiem wiedliśmy życie cielesne, grzeszne namiętności [pobudzane] przez Prawo działały w naszych członkach, by owoc przynosić śmierci.

6 Teraz zaś straciło moc nad nami Prawo, gdy umarliśmy temu, co trzymało nas w jarzmie, tak, że możemy pełnić służbę w nowym duchu, a nie według przestarzałej litery.

jak MM moze osądzac kogos ,że grzeszy ?
wedłe jakiej zasady - czy swojej wiary według Zakonu?

Paweł wyraźnie mówi ze TEN kto grzeszy zyje POD Prawem - pod SąDEM a nie w łasce
a to znaczy ze nie nalezy do JEZUSA .

Maja. 

Wysłany: 2007-08-14, 03:54   

Cytat:

i nie brał udziału w biesiadach na rzecz obcych bogów nie chodził do zagajników
gdzie zajadano miesoku czci....

Jeśli nie przyjmiecie łaski daremne wasze przestrzeganie tego co tyczy ciała a nie
Zbawienia Duszy i nie mówcie przed Bogiem ze o tym nie słyszałas/cie

Właśnie dlatego, że apostoł Paweł nie przyjął łaski Bożej nadaremnie, nie jadł nic skalanego i nieczystego tak,
jak Bóg nakazał, nie brał udziału w biesiadach na rzecz obcych bogów i we wszystkim był posłuszny Chrystusowi Panu.

Dlaczego więc nie naśladujecie apostołów, aby czynić to, co Pan Jezus nakazuje?

Nasz Zbawiciel mówi:
"Dlaczego mówicie do mnie: Panie, Panie, a nie czynicie tego, co mówię?"- Ew. Łuk.6:46.

Dlaczego to robicie :?: :oops:

Maja. 

Wysłany: 2007-08-14, 04:14   

Esther:
Cytat:
mięsa wieprzowego nie jadam, bo zostało mi to objawione i mam przekonanie w sercu, że nie jest to dobre dla świątyni Ducha Świętego, którą jestem, jednak jeśli bym zjadła, bo na przykład nie miałabym nic innego do jedzenia, nie będę z tego powodu potępiona, gdyż jestem w Chrystusie.. może to zaszkodzić jedynie mojemu zdrowiu..

mimo iż sama nie jadam mięsa nieczystego, nie potępiam tego który je, czy je czy nie je żyje dla Pana i Pan sądzić go będzie, Pan go powołał, Pan go prowadzi, czy stoi czy leży, do Pana należy, ja nie mam prawa go osądzać

Zakaz spożywania pokarmów nieczystych obowiązuje ludzi do końca świata.

Prorok Izajasz uczy nas:
"... ci, którzy jedzą mięso wieprzowe i płazy, i myszy, wszyscy razem zginą - mówi Pan." - Iz. 66:17.

Spójrz do II Księgi Machabejskiej rozdział 7.
Zobacz, jak męczeńską śmiercią zginęła matka z siedmioma synami, tylko dlatego, że nie chcieli skosztować wieprzowiny zakazanej przez Boga.

Wszystkie dzieci Boże rozróżniają między tym, co nieczyste, a tym, co czyste, oraz między zwierzętami,
które się spożywa, a zwierzętami, których jeść nie wolno

Skoro w proroctwie Izaj. 66:17. Bóg mówi, że osoby, które między innymi spożywają wieprzowinę zginą,
to dlaczego Ty Esther nauczasz inaczej :?:

Esther 

Wysłany: 2007-08-14, 14:41   

dlaczego mnie osądzasz? :-( żałosne..

brak słów..

wskaż mi jeden fragment w Biblii, który daje Ci prawo, by potępiać bądź osądzać bliźniego, bo ja Ci mogę cytować mnóstwo takich, które świadczą, że NIE MASZ PRAWA TEGO CZYNIĆ!

czego ja nauczam, możesz mi powiedzieć? powiedz mi swoimi słowami jaki jest mój pogląd na spożywanie wieprzowiny?
Ostatnio zmieniony przez Esther 2007-08-18, 14:06, w całości zmieniany 1 raz  

kesja 

Wysłany: 2007-08-14, 14:53   

Kto je dla YHVH JE
kto nie je dla YHVH nie je
dlaczego osadzasz tego ,kto nie postępuje tak jak ty?

a zreszta kto wie ?
moze i ty opychasz sie kaszanka a wargami udajesz innego ?

jesli ty osadzasz i potepiasz kogos z powodu pokarmu świeta szabatu nowiu
to stawiasz siebie na miejscu Sedziego ,podczas gdy sama to czynisz
Sad na siebie sciagasz.

Esther 

Wysłany: 2007-08-15, 22:56   

Acha i jeszcze jedno M&M!

czy Ty wiesz, dlaczego te osoby zginą??

Miriam 

Wysłany: 2007-08-19, 18:57   

Ester napisała: -

Cytat:

Dlatego, że nie są posłuszni Bogu.

Quster 

Wyznanie: Chrześcijanin
Wysłany: 2007-08-20, 00:52   

Miriam napisał/a:

Cytat:

a ty nie grzeszysz ? nie popelniasz błędów ? czy czasem jesteś nie posłuszna Bogu ?

NIEBO - Chrześcijanie tyle mówią o niebie, ponieważ Nowy Testament głosi niebo jako nadzieję dla wierzących (1 Piotra 1:4; Kolosan 1:5; Hebrajczyków 3:1). Mówienie o niebie nie wyklucza wiary w życie na ziemi, ponieważ niebo jest tam, gdzie jest Bóg. Gdy Bóg zstąpi między ludzi i zamieszka wśród nich, to tam będzie też niebo (Objawienie 21:1-5). Wielu komentatorów uważa, że niebo i ziemia staną się jednym.

DUSZA NIEŚMIERTELNA - Ks. Wincenty Granat napisał: "Tylko Bóg jest nieśmiertelny z całej istoty swego bytu, tj. nigdy nie może przestać istnieć; wszystko poza Nim jest przygodne, może tedy zniknąć, a więc z tej racji jest śmiertelne. Mówiąc o nieśmiertelności duszy ludzkiej mamy na uwadze jej naturę nie zawierającą w sobie pierwiastków wewnętrznego rozkładu, czyli z tego względu nie podlegającą śmierci. Mimo to dusza ludzka jako byt przygodny mogłaby przestać istnieć, jeśli Bóg nie powstrzymywałby jej stale w bytowaniu i działaniu" ("Eschatologia", s. 79).

"Bo wasze myśli nie są moimi myślami (...) jak niebiosa przewyższają ziemie, tak (...) moje myśli – wasze myśli." Izajasza 55:8-9

"W (...) dyskusji jest mnóstwo sloganów, które nie powinny zastępować myślenia" LB

Esther 

Wysłany: 2007-08-20, 08:45   

Miriam napisał/a:

Cytat:

no ale dlaczego jeśli ktos spozywa wieprzowinę, umrze? czy nie dlatego, ze po prostu jest niezdrowa? zauważ że nie jest w Biblii napisane, ze kto je żarcie z fast foodów umrze.. a tak będzie, bo jest ono niezdrowe, istnieje duze prawdopodobieństwo, że osoba, która odżywia sie regularnie w tego typu miejscach, będzie otyła, a co za tym idzie, moze nabawić się chorób wieńcowych, miażdżycy, tłuszczycy, cukrzycy, sklerozy i wielu innych schorzeń..

Bóg dał prawa, by nas chroniły, nie po to by obciążyć nas jakimś jarzmem..Bóg nie potępi nas za jedzenie wieprzowiny... jednak nie mamy co liczyć na to, iż przeżyjemy setki lat ciesząc sie zdrowiem..ponieważ zaśmiecamy nasze ciało wszelkiego rodzaju toksynami, które mało iż powodują choroby układy krążenia, powodują iż substancje toksyczne wytwarzają komórki nowotworowe, które zamykane są w postaci 'guzów' w organiźmie człowieka w czymś zwanym potocznie 'śmietnikiem" czyli w miejscu które nie jest używane przez człowieka, bądź używane w niewłaściwy sposób.. np.: badania naukowe dowodzą, iż kobiety, które nie karmią piersia są bardziej narażone na raka piersi.. kobiety które zażywają zbyt dużą liczbę leków hormonalnych mogą spodziewać się raka szyjki macicy.. osoby, które spożywają niezdrowe dla organizmu używki moga nabawić się raka wątroby bądź układu pokarmowego..a także chorób wieńcowych..

tak więc nie ma co doszukiwać sie tu jakichś duchowych rzeczy.. spożywanie wieprzowiny i mięsa nieczystego jest dla organizmu szkodliwe i pewnym jest fakt, iż każdy kto nie dba o swoje ciało, musi liczyć sie z tego długotrwałymi konsekwencjami.. naszym obowiązkiem jest przestrzec ludzi.. by dbali o swoje ciało, o swoje zdrowie, jednak wybór pozostawiamy im samym, gdyż Bóg nie dał nam prawa potępiać czy osądzać brata...

M&M czy możecie powiedzieć mi czy to co napisałam jest niezgodne z Biblią? bo jakoś mi się nie wydaje..

jarek
[Usunięty]

Wysłany: 2007-08-20, 09:09   

Ci co się niby zdrowo odzywiają tez pomrą, a zysku na duszy nie uswiadczą, bo maja zatrute umysły. Jedyne co kala człowieka pochodzi z jego wnętrza. To jest nieczyste, a nie to co Bóg w Chrystusie oczyścił.

Ot taka sobie sugestia.

Odpowiedz do tematu