Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
Owocem ducha jest: miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność. (List do Galatów 5:21-22)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Czyste i nieczyste
Autor Wiadomość
Esther 

Wysłany: 2007-08-22, 12:03   

Maja. napisał/a:
Cytat:
w swoim poście napisałaś:

Cytat:
Bóg nie potępi nas za jedzenie wieprzowiny...

Dlatego wyjaśnia wyjaśniamy Ci, że :
Cytat:
Zakaz spożywania pokarmów nieczystych obowiązuje ludzi do końca świata.

Prorok Izajasz uczy nas:
"... ci, którzy jedzą mięso wieprzowe i płazy, i myszy, wszyscy razem zginą - mówi Pan." - Iz. 66:17.

Spójrz do II Księgi Machabejskiej rozdział 7.
Zobacz, jak męczeńską śmiercią zginęła matka z siedmioma synami, tylko dlatego, że nie chcieli skosztować wieprzowiny zakazanej przez Boga.

Wszystkie dzieci Boże rozróżniają między tym, co nieczyste, a tym, co czyste, oraz między zwierzętami,
które się spożywa, a zwierzętami, których jeść nie wolno

Skoro w proroctwie Izaj. 66:17. Bóg mówi, że osoby, które między innymi spożywają wieprzowinę zginą,
to dlaczego Ty Esther nauczasz inaczej

a gdzie jest napisane, że potępi? że ktoś straci zbawienie, bo je wieprzowinę nieświadomie..?

Maja. napisał/a:
W końcu napisałaś:
Cytat:
wszyscy co spożywają nieczyste zginą,
, cieszę się, ze to zrozumiałaś

dziewczyno nie wiem z czego się cieszysz.. próbuję Ci to uzmysłowić od dłuższego czasu..tylko ze Ty jesteś uparta jak osioł i ciągle swoje, nie znasz moich poglądów a mnie osądzasz i jeszcze wpajasz, ze nauczam inaczej.. nie wiesz jak nauczam.. :-)

prosiłam byś nie używała cytatów..

napisz proszę jeszcze raz, ale bez używania cytatów: co Esther myśli o spożywaniu wieprzowiny!

czytaj ze zrozumieniem!

Maja. 

Wysłany: 2007-08-22, 13:04   

Esther:
Cytat:
a gdzie jest napisane, że potępi? że ktoś straci zbawienie, bo je wieprzowinę nieświadomie..?

Nieświadomie to mogą jeść tylko poganie :mrgreen:
Każde dziecko Boże wie, że nie powinno spożywać takich pokarmów jak np. wieprzowina.
Kapłani powinni pouczać lud o tym, co święte a co pospolite i o tym co czyste, a co nieczyste :idea:

Cytat:
ale nie masz prawa nikogo osądzać czy potępiać!

Ja nie, ale Bóg tak, dlatego to nie są moje nauki, ale nauki Boże :idea:

Cytat:
wpajasz, ze nauczam inaczej.. nie wiesz jak nauczam..

Skoro w swoim poście napisałaś, że Bóg nie potępi nas za jedzenie wieprzowiny...
podczas, gdy Słowo Boże uczy wszystkich, że:
"... ci, którzy jedzą mięso wieprzowe i płazy, i myszy, wszyscy razem zginą - mówi Pan." - Iz. 66:17.
to czy nie nauczasz inaczej :aaa:

Cytat:
nie wiesz jak nauczam..

Nauczasz raz tak a drugi raz inaczej, bo póżniej, być może pod wpływem postów Miriam i moich napisałaś,
że wszyscy co spożywają nieczyste zginą :mrgreen:

Cytat:
prosiłam byś nie używała cytatów..

A dlaczego, czy wstydzisz się tego, co piszesz :?: :oops:
Jak mam ukazać, że to, co piszesz jest nieprawdą? :roll:
Najpierw umieszczam cytat, a póżniej odpowiedni do tego komentarz :-D

Ostatnio zmieniony przez Maja. 2007-08-22, 14:43, w całości zmieniany 1 raz  

Esther 

Wysłany: 2007-08-22, 14:15   

dlatego że wyrywasz moje zdania z kontekstu i wtedy nie mają one sensu..

proszę wiec jeszcze raz: jaki jest mój pogląd na spożywanie wieprzowiny?

czy to trudno zrozumieć? piszesz ze nie wiesz, bo raz piszę tak, a raz tak.. a wcale ze nie.. wyrywasz moje zdania z kontekstu.. w ten sam sposób można i z Jezusa zrobić kłamcę..

więc wiesz czy nie wiesz?

kesja 

Pomogła: 3 razy
Wysłany: 2007-08-22, 14:15   

Muzułmanie nie jedza wieprzowiny ,ale nic nie stoi na przeszkodzie by zabic Zyda.

czy nie jedzenie świniny uswieca Muzułmanina?

kto je niech je z dziekczynieniem
widzisz to takie samo jak i to by sie nie zenic?

Wiem ze tak zawziecie bronisz/cie swoich pogladów aby sie nie okazało ze darmo biegniecie.

czy nie urocze ?

buzi.jpg
Plik ściągnięto 7070 raz(y) 61,23 KB

Esther 

Wysłany: 2007-08-22, 14:37   

nie.. to obrzydliwe.. :mrgreen:

kesja 

Pomogła: 3 razy
Wysłany: 2007-08-22, 14:50   

A to ?

ale miekko.jpg
Plik ściągnięto 7095 raz(y) 28,68 KB

Esther 

Wysłany: 2007-08-22, 14:51   

też :-| jak na mój gust...

Miriam 

Wysłany: 2007-08-22, 15:31   

Esther,

Bóg wyraźnie powiedział w 3 Księdze Mojżeszowej 11:46-47: -

„To jest prawo, dotyczące bydła i ptactwa, i wszelkich istot żyjących, które roją się w wodzie, i wszystkiego,
co żywe pełza po ziemi. Abyście rozróżniali między tym, co nieczyste, a tym, co czyste, oraz między zwierzętami, które się spożywa, a zwierzętami, których jeść nie wolno”.

Czy Ty rozumiesz, co znaczy: Nie wolno :?: :mysli:

Bo wprawdzie piszesz: -

Cytat:
mięsa wieprzowego nie jadam,

Ale zaraz dodajesz: -

Cytat:
jednak jeśli bym zjadła, bo na przykład nie miałabym nic innego do jedzenia, nie będę z tego powodu potępiona,

Nie zdajesz sobie sprawy, że przez to się zanieczyszczasz.

Druga sprawa, to jak czytamy w Księdze Ezechiela 36:26, Bóg mówi: -

„Mojego Ducha dam do waszego wnętrza...".

Bóg Ojciec daje nam Swojego Ducha do naszych wnętrz.

A apostoł Paweł w 1 Liście do Koryntian 6:19-20, pisze: -

„Albo czy nie wiecie, że ciało wasze jest świątynią Ducha Świętego, który jest w was i którego macie od Boga,
i że nie należycie też do siebie samych? Drogoście bowiem kupieni. Wysławiajcie tedy Boga w ciele waszym”.

Nie możemy zanieczyszczać swoich ciał, dlatego,
że one mają być Świątynią Ducha Świętego.

A Ty piszesz: -

Cytat:
mimo iż sama nie jadam mięsa nieczystego, nie potępiam tego który je, czy je czy nie je żyje dla Pana i Pan sądzić go będzie, Pan go powołał, Pan go prowadzi, czy stoi czy leży, do Pana należy, ja nie mam prawa go osądzać.

Ty nie możesz obojętnie przechodzić kogo bliźniego swego. Jeżeli widzisz, że ktoś je takie mięso, to Ty
masz go pouczyć, że mięsa wieprzowego nie możemy spożywać, gdyż Bóg Ojciec nam tego zabronił.

Dalej piszesz: -

Cytat:
powinniśmy szanować nasze ciała.. w końcu muszą nam posłużyć parę latek w tym ziemskim bycie..

Widzisz, że nie chodzi tylko o to, że będziemy chorować.

Esther 

Wysłany: 2007-08-22, 15:48   

hmm...

no cóż..

chyba nie dojdziemy do porozumienia...

Miriam 

Wysłany: 2007-08-22, 16:00   

Esther, czy zgadzasz się z tym, co napisałam :?: :mysli:

Maja. 

Wysłany: 2007-08-22, 16:06   

Esther:
Bóg uczy wszystkie swoje dzieci, że nie wolno nam, między innymi spożywać wieprzowiny, dlatego
nigdy nie nauczaj inaczej

Yarpen Zirgin 
Katolik

Wyznanie: Kościół katolicki
Wysłany: 2007-08-22, 16:59   

Maja. napisał/a:
Bóg uczy wszystkie swoje dzieci, że nie wolno nam, między innymi spożywać wieprzowiny, dlatego
nigdy nie nauczaj inaczej

Bóg, nie wiem czy zauważyłaś, zniósł podział pokarmów na czyste i nieczyste. Prawo Mojżeszowe nie obowiązuje chrześcijan.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.

Esther 

Wysłany: 2007-08-22, 17:28   

tak, ale niektóre dzieci Boże dowiaduja sie o tym szybciej a inne później.. objawienie tego daje Bóg.. my nie jesteśmy w stanie sami z siebie wlać przekonania w serca ludzi, dlatego nie wolno nam osądzać, a raczej modlić sie by Bóg otworzył ich oczy na Słowo Boże i oczywiście ostrzegać o konsekwencjach łamania praw Bożych..bo taka jest nasza rola na tym świecie..

Jednak o wiele ważniejszą kwestią, niż jedzenie wieprzowiny jest pozyskiwanie dusz dla Chrystusa, a z czasem Bóg da objawienie i z tych kwestii..najważniejsze, by ocalić ludzką duszę od piekła, głosić, by sie upamiętali, by zostali ochrzczeni w Chrystusa i by otrzymali pieczęć Ducha Św., aby ną byli zapieczętowani na dzień ostateczny..

Moja opinia jest taka: Bóg dał swoje prawa, by chronić lud przed chorobami, ponieważ wiedział, iż pewne zwierzęta mają negatywny wpływ na organizm człowieka, są dla niego szkodliwe, zakazał ich spożywania. Uczynił to z troski o swój lud, dlatego powiedział, ze kto bedzie posłuszny Bożym przykazaniom, nie spadnie na niego żadna choroba i będzie zył długo.. nie wolno nam niszczyć swiatyni Ducha Świętego, którą jesteśmy.. jednak nigdzie nie jest napisane, że przez spożywanie wieprzowiny utracimy swoje zbawienie (chyba że jemy wbrew przekonaniu, czego nie czynimy zgodnie z przekonaniem jest grzechem - czyli jak wiem że jesć nie mogę, a jem - grzeszę) ).. a mamy zachować nasze ciała nieskalane na dzień sądu..

Jednakże jeśli ktoś poczęstuje nas czymś, nie powinniśmy gorszyć naszego bliźniego i dla spokoju sumienia nie powinniśmy pytać o to z czego potrawa jest sporządzona.. wtedy powinniśmy podziekować Bogu i jeść.. uważam, ze jeśli ktoś jest swiadomy że nie wolno mu jeść wieprzowiny i ma przekonanie w sercu, że to nie podoba się Bogu, nie może kupować wieprzowiny, błogosławić i jeść, bo jest to moim zdaniem hipokryzją.. jednak niech każdy osądza samego siebie czy trwa w sprawiedliwości.. Pan karmi nas swoim Słowem stosownie do tego ile jesteśmy w stanie przyjać, więc niech każdy postępuje zgodnie ze swoim sumieniem i brata swego nie potępia..

Piotr 
hoti phileO su.

Wysłany: 2007-08-22, 17:35   

1 Kor 10

27 Jeżeli zaprosi was ktoś z niewierzących a wy zgodzicie się przyjść, jedzcie wszystko, co wam podadzą, nie pytając o nic - dla spokoju sumienia. 28 A gdyby ktoś powiedział: «To było złożone na ofiarę» - nie jedzcie przez wzgląd na tego, który was ostrzegł, i z uwagi na sumienie. 29 Mam na myśli sumienie nie twoje, lecz bliźniego. Bo dlaczego by czyjeś sumienie miało wyrokować o mojej wolności?18 30 Jeśli ja coś spożywam dzięki czyniąc, to czemu mam być spotwarzany z powodu tego, za co dzięki czynię? 31 Przeto czy jecie, czy pijecie, czy cokolwiek innego czynicie, wszystko na chwałę Bożą czyńcie

Jak to rozumie M&M?
Wyruszcie więc i czyńcie uczniami wszystkie narody, zanurzając ich w Imię Ojca i Syna i Ducha Świętego; ucząc ich zachowywać wszystko, tyle właśnie, ile wam poleciłem; a oto ja jestem z wami przez wszystkie dni, aż do końca epoki. Amen

Maja. 

Wysłany: 2007-08-22, 21:12   

Yarpen Zirgin:

Cytat:
Bóg, nie wiem czy zauważyłaś, zniósł podział pokarmów na czyste i nieczyste. Prawo Mojżeszowe nie obowiązuje chrześcijan.

Yarpen Zirgin, wskaż wersety biblijne, w których Bóg pozwala swoim dzieciom na spożywanie np. wieprzowiny :idea: :roll:

Odpowiedz do tematu