Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
Owocem ducha jest: miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność. (List do Galatów 5:21-22)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Bóg - stały czy zmienny?
Autor Wiadomość
chryzolit

Wysłany: 2019-01-20, 16:00   

R.N.-napisał.
Cytat:
BÓG NIE ZMIENIA SWOICH POSTANOWIEŃ

Bóg jest niezmienny,stały dotrzymujacy słowa w swoich postanowieniach.
Ale ustanawia swoje przymierza,zakon,na zasadzie warunku.
Gdy postanawia czynić coś bezwarunkowego,to niezależnie od sytuacji dotrzymuje słowa.

Jednak relacje z człowiekiem przeważnie buduje na zasadzie warunku.
Bóg obiecuje błogośławieństwo,ale pod warunkiem wierności.Jeżeli więc tej wierności nie ma,następuje karanie pomimo,że wcześniej zapowiadał błogosławieństwo i odwrotnie,jeżeli ktoś się poprawia w swojej niewierności,Bóg często odwołuje wcześniej zapowiedziane karanie.
Takie zachowanie Boga nie podważa jego stałości i doskonałości tylko jest odpowiednie od zachowania człowieka,któremu wcześniej dał wolna wolę.
Pozdrawiam.

Jachu 
cichy,pokorny

Wysłany: 2019-01-20, 16:30   

Mal. 3:6-10
6. Zaiste Ja, Pan, nie zmieniam się, lecz i wy nie przestaliście być synami Jakuba.
7. Od dni waszych ojców odstępowaliście od moich przykazań i nie przestrzegaliście ich. Nawróćcie się do mnie, wtedy i Ja zwrócę się ku wam - mówi Pan Zastępów. Lecz wy pytacie: W czym mamy się nawrócić?
8. Czy człowiek może oszukiwać Boga? Bo wy mnie oszukujecie! Lecz wy pytacie: W czym cię oszukaliśmy? W dziesięcinach i daninach.
9. Jesteście obłożeni klątwą, ponieważ mnie oszukujecie, wy, cały naród.
10. Przynieście całą dziesięcinę do spichlerza, aby był zapas w moim domu, i w ten sposób wystawcie mnie na próbę! - mówi Pan Zastępów - czy wam nie otworzę okien niebieskich i nie wyleję na was błogosławieństwa ponad miarę.
(BW)
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.

Luba 

Pomogła: 87 razy
Wysłany: 2019-01-20, 17:02   

chryzolit napisał/a:
R.N.-napisał.
Cytat:
BÓG NIE ZMIENIA SWOICH POSTANOWIEŃ

Bóg jest niezmienny,stały dotrzymujacy słowa w swoich postanowieniach.
Ale ustanawia swoje przymierza,zakon,na zasadzie warunku.
Gdy postanawia czynić coś bezwarunkowego,to niezależnie od sytuacji dotrzymuje słowa.

Jednak relacje z człowiekiem przeważnie buduje na zasadzie warunku.
Bóg obiecuje błogośławieństwo,ale pod warunkiem wierności.Jeżeli więc tej wierności nie ma,następuje karanie pomimo,że wcześniej zapowiadał błogosławieństwo i odwrotnie,jeżeli ktoś się poprawia w swojej niewierności,Bóg często odwołuje wcześniej zapowiedziane karanie.
Takie zachowanie Boga nie podważa jego stałości i doskonałości tylko jest odpowiednie od zachowania człowieka,któremu wcześniej dał wolna wolę.
Pozdrawiam.

chryzolit...czlowiek majacy wolna wole to czlowiek wolny...a jesli wolny to moze robic co chce :-> w ramach otrzymanej wolnosci.

Ramy tej wolnosci to "ogrodzenie" edenu, za ktorym to ogrodzeniem wolnosci juz nie ma, lecz bezwzgledne prawa Natury, stworzonej przez Boga.

Adam skorzystal z wolnosci i wybral zycie poza "ogrodzeniem", wiedzac doskonale ( bo byl odpowiednio pouczony), ze poza nim nie ma Drzewa Zycia i trzeba poniesc konsekwencje swojej decyzji.

Dzis , dzieki Objawieniu Prawdy, mamy sytuacje analogiczna, po drugiej stronie "ogrodzenia".

Majac wciaz wolna wole, jako, ze Bog nigdy jej nie odebral czlowiekowi, mozemy wejsc przez OTWARTA BRAME tam, gdzie w ramach otrzymanej wolnosci znowu bedzie mozna w pelni korzystac z zycia, bedac pouczonymi, ze ze jedno z dzew ogrodu jest trefne i nalezy go unikac, chcac pozostac w miejscu przygotowanym od poczatku dla dzieci Bozych :->

Nie sadzisz, ze jest to cudownie proste i nacechowane MADROSCIA ?

Nie moze byc inaczej, bo taka wlasnie jest MILOSC :->

Cytat:
Jednak relacje z człowiekiem przeważnie buduje na zasadzie warunku

Wszystkie relacje Boga z czlowiekiem oparte sa na MILOSCI bezwarunkowej :->

Warunki tej MILOSCI (czyli Bogu) dyktuje upadly czlowiek, opisujac swoje dyktatury w swietych ksiegach i wymuszajac na bliznim wiare w ludzkie dziela (literackie) :-(

Jesli mowisz wiec o relacjach warunkowych, to nie moga one dotyczyc Ojca objawionego przez Syna Bozego.

Oczywiscie wiem ze swietych ksiag, ze Jahwe (i nie tylko) dyktuje ludziom mnostwo warunkow (za pomoca swoich przedstawicieli na ziemi), niemozliwych do spelnienia, co prowadzi czlowieka do oporu i obrony przed takim KIMS, kto potrafi szalec z nienawisci i zazdrosci, siejac smierc wsrod swoich stworzen i przeklinajac kazdego, kto osmieli sie poddac w watpliwosc ewangelie smierci.

chryzolit

Wysłany: 2019-01-21, 00:47   

Luba.
Bóg buduje swoje relacje z człowiekiem o charakterze warunkowym i bezwarunkowym.
St,Testament przedstawia opisy w większości o relacjach warunkowych.
Już dawałem przykłady.
Ale szczególnie w No.Przymierzu posiadamy dużo swiadectw o charakterze bezwarunkowego działania.
Piszesz,pieknie,miłośc bezwarunkowa i dokładnie to ona została objawiona w misji Jezusa.
Przytoczę,tylko jeden cytat,którego przekaz,bardzo lubię.
1Jan-4-9
[b]W tym objawiła sie miłość Boga do nas,iż Syna swego jednorodzonego posłał Bóg na świat,abyśmy przezeń żyli.
Na tym polega miłość,że nie myśmy umiłowali Boga,lecz że On nas umiłował i posłał Syna swego jako ubłaganie za grzechy nasze.[/b
]
Pozdrawiam.

Luba 

Wysłany: 2019-01-21, 13:13   

chryzolit napisał/a:

St,Testament przedstawia opisy w większości o relacjach warunkowych.

Tak, chryzolicie...ST opisuje Boga, ktory dyktuje warunki (prawo).
Ja to wiem...taka jest prawda o Bogu Zydow, ktorzy w mysl danego im prawa wydali na Syna Bozego wyrok za " bluznierstwo", czyli za swiadectwo Prawdy.

Co musi sie wydarzyc w zyciu wierzacego czlowieka, aby zrozumial, ze Jahwe jest przeciwnikiem Prawdy i Milosci, ktore sa istota Ojca....Boga Prawdziwego, ktorego objawia Syn...?

Otoz wiele musi sie wydarzyc :->

Przede wszystkim trzeba stac sie "malym dzieckiem" otwartym na MILOSC.

To jest najtrudniejsze, jako, ze nasza podswiadomosc zapisala juz obraz Jahwe i sugestie, ze nie ma innego Boga. Chrzescijanin przyzwyczail sie do obrazu Boga, ktory posiada cechy natury, wykluczajace sie nawzajem.

Pojawia sie jednak Syn Bozy, ktory wiernym Jahwe Zydom mowi wprost, ze sa dziecmi klamcy.

Ja rozumiem, ze nie ode mnie zalezy, komu ty, chryzolicie, uwierzysz...ale robie, co moge, abys mogl stanac po wlasciwej stronie :->

On, swiadomy swojej tozsamosci i sytuacji, Syn Bozy, najbardziej ze wszystkich ludzi doswiadczyl prawa(sprawiedliwosci) danego przez Jahwe...i wie, ze jego "sprawiedliwi" oprawcy " nie wiedzieli co czynia"...

Chryzolicie, czy ty naprawde jestes w stanie pogodzic prawo Jahwe, skazujace Syna za bluznierstwo przeciwko Bogu, z bezwarunkowa MILOSCIA Ojca, dajacego swojemu Synowi na powrot utracone ( za sprawa Jahwe) zycie...?

Czy ty naprawde nie widzisz, ze kaplani Jahwe zlozyli mu- Bogu o imieniu Jahwe- ofiare z zycia doskonalego CZLOWIEKA na jego oltarzu klamstwa ?

chryzolit napisał/a:
Przytoczę,tylko jeden cytat,którego przekaz,bardzo lubię.
1Jan-4-9
[b]W tym objawiła sie miłość Boga do nas,iż Syna swego jednorodzonego posłał Bóg na świat,abyśmy przezeń żyli.
Na tym polega miłość,że nie myśmy umiłowali Boga,lecz że On nas umiłował i posłał Syna swego jako ubłaganie za grzechy nasze.[/b
]
Pozdrawiam.

Bardzo mi milo, ze ziarno Prawdy wzrasta w twoim sercu :->

Ja rowniez czesto rozmyslam nad bezmiarem niezasluzonej milosci, jaka Ojciec kieruje ku nam... bladzacym (na skutek klamstwa) w ciemnosciach swiata, biednym potomkom Adama.

Zmartwychwstaly Syn Bozy wstawia sie za bladzacymi ludzmi u Ojca.

On tez przyczynil sie do tego, ze nie jestesmy tu sami.

On zalozyl tu , na ziemi, swoj doskonaly, duchowy KOSCIOL, ktorego spolecznosc rozdaje za darmo pokarm duchowy swoim, rodzacym sie do Zycia, malym braciom i siostrom...On tez zapewnia im niezbedne do Zycia Swiatlo, pochodzace z Krolestwa Ojca :->

Ja uwierzylam w Milosc, ktora okazal mi Ojciec poprzez zycie i smierc swojego Syna, ktory jest dzieckiem tej samej MILOSCI.

Wiem, ze Jahwe nie jest moim niebianskim Ojcem.

A wiem to od Syna, ktorego swiat widzial i mogl sie na wlasne oczy przekonac, ze w zadnym przypadku nie byl On obrazem Jahwe.

Duch Prawdy prowadzi do "calej Prawdy", ktorej swiadectwo zostalo perfidnie przerwane przez haniebna smierc Syna Bozego.

Dziekujmy Ojcu, za Ducha Prawdy, bez ktorego nigdy nie ujrzelibysmy Swiatla, umozliwiajacedo odnalezienie Drogi do przygotowanego dla nas Domu :->

Jachu 
cichy,pokorny

Wysłany: 2019-01-21, 14:01   

Rz 15:1-4
1. A my, którzy jesteśmy mocni [w wierze], powinniśmy znosić słabości tych, którzy są słabi, a nie szukać tylko tego, co dla nas dogodne.
2. Niech każdy z nas stara się o to, co dla bliźniego dogodne - dla jego dobra, dla zbudowania.
3. Przecież i Chrystus nie szukał tego, co było dogodne dla Niego ale jak napisano: Urągania tych, którzy Tobie urągają, spadły na Mnie.
4. To zaś, co niegdyś zostało napisane, napisane zostało i dla naszego pouczenia, abyśmy dzięki cierpliwości i pociesze, jaką niosą Pisma, podtrzymywali nadzieję.
(BT)

To tak BTW
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.

Listek 

Wysłany: 2019-02-03, 10:25   

Jachu napisał/a:
4. To zaś, co niegdyś zostało napisane, napisane zostało i dla naszego pouczenia, abyśmy dzięki cierpliwości i pociesze, jaką niosą Pisma, podtrzymywali nadzieję.

Tu oczywiście chodzi przede wszystkim o Pisma tzw. ST.

Słowo to bowiem jest bardzo blisko ciebie: w twych ustach i w twoim sercu, byś je mógł wypełnić Pwt.30,14

Jachu 
cichy,pokorny

Wysłany: 2019-02-03, 14:46   

Listek napisał/a:
Tu oczywiście chodzi przede wszystkim o Pisma tzw. ST.

A NT to "gips" ???

Listek 

Wysłany: 2019-02-03, 15:35   

Jachu napisał/a:
A NT to "gips"

Sądzisz,że Paweł ap powoływał się na NT, którego jeszcze nie było ?

Dz 17:11 "A ci byli szlachetniejszego serca od Tesaloniczan i przyjęli słowo z całym zapałem i codziennie badali Pismo, czy tak się rzeczy mają."

Jakie Pismo badali ci z Berei by sprawdzić ,że apostoł mówi prawdę?

Jachu 
cichy,pokorny

Wysłany: 2019-02-03, 16:40   

Jeden z przykładów:

2 Piotr. 1:18-21
18. A my, będąc z nim na świętej górze, usłyszeliśmy ten głos, który pochodził z nieba.
19. Mamy więc słowo prorockie jeszcze bardziej potwierdzone, a wy dobrze czynicie, trzymając się go niby pochodni, świecącej w ciemnym miejscu, dopóki dzień nie zaświta i nie wzejdzie jutrzenka w waszych sercach.
20. Przede wszystkim to wiedzcie, że wszelkie proroctwo Pisma nie podlega dowolnemu wykładowi.
21. Albowiem proroctwo nie przychodziło nigdy z woli ludzkiej, lecz wypowiadali je ludzie Boży, natchnieni Duchem Świętym.

(BW)

tola 

Pomogła: 36 razy
Wysłany: 2019-02-08, 17:39   

Luba napisał/a:

Tak, chryzolicie...ST opisuje Boga, ktory dyktuje warunki (prawo).
Ja to wiem...taka jest prawda o Bogu Zydow, ktorzy w mysl danego im prawa wydali na Syna Bozego wyrok za " bluznierstwo", czyli za swiadectwo Prawdy.

Co musi sie wydarzyc w zyciu wierzacego czlowieka, aby zrozumial, ze Jahwe jest przeciwnikiem Prawdy i Milosci, ktore sa istota Ojca....Boga Prawdziwego, ktorego objawia Syn...?

zaznaczyłam WIELKIE co napisałas o YHVH.
CO MUSI SIE WYDARZYC w twoim zyciu żebys uwierzyła ,że YHVH to Jeszua ?

Cytat:
Otoz wiele musi sie wydarzyc :->

Przede wszystkim trzeba stac sie "malym dzieckiem" otwartym na MILOSC.

To jest najtrudniejsze, jako, ze nasza podswiadomosc zapisala juz obraz Jahwe i sugestie, ze nie ma innego Boga.
Chrzescijanin przyzwyczail sie do obrazu Boga, ktory posiada cechy natury, wykluczajace sie nawzajem.

a kto ci wpisał w podswiadomosc cos takiego ?

Cytat:
Pojawia sie jednak Syn Bozy, ktory wiernym Jahwe Zydom mowi wprost, ze sa dziecmi klamcy.

Powiedział im wprost ,ze gdyby znali Ojca to i JEGO by poznali ale nie znaja ani Ojca ani Jego/

Cytat:
On, swiadomy swojej tozsamosci i sytuacji, Syn Bozy, najbardziej ze wszystkich ludzi doswiadczyl prawa(sprawiedliwosci) danego przez Jahwe...i wie, ze jego "sprawiedliwi" oprawcy " nie wiedzieli co czynia"...

Chryzolicie, czy ty naprawde jestes w stanie pogodzic prawo Jahwe, skazujace Syna za bluznierstwo przeciwko Bogu, z bezwarunkowa MILOSCIA Ojca, dajacego swojemu Synowi na powrot utracone ( za sprawa Jahwe) zycie...?

Czy ty naprawde nie widzisz, ze kaplani Jahwe zlozyli mu- Bogu o imieniu Jahwe- ofiare z zycia doskonalego CZLOWIEKA na jego oltarzu klamstwa ?

Ty to masz fantazje ale ku wlasnej zgubie i widze ze chcesz koniecznie złowić .

Jakos uparcie unikasz podac Słowa Jeszua - NIKT mi Zycia nie odbiera...

Cytat:
Ja uwierzylam w Milosc, ktora okazal mi Ojciec poprzez zycie i smierc swojego Syna, ktory jest dzieckiem tej samej MILOSCI.

wczesniej pisałas ze został złozony w ofierze a teraz o miłosci ojcieca?

Cytat:
Wiem, ze Jahwe nie jest moim niebianskim Ojcem.

A wiem to od Syna, ktorego swiat widzial i mogl sie na wlasne oczy przekonac, ze w zadnym przypadku nie byl On obrazem Jahwe.

Alez On jest Obrazem Siebie Samego Swoim Przemienionym Obrazem ,ale ty o tym nie masz pojęcia ,tak ?
Jeszua jest Ojcem to YHVH ST i Ratunek Nowego Przyierza we Krwi Boga.

Cytat:
Duch Prawdy prowadzi do "calej Prawdy", ktorej swiadectwo zostalo perfidnie przerwane przez haniebna smierc Syna Bozego.

Prowadzi ale ty sie nie poddajesz ,dlaczego ?
Cytat:

Dziekujmy Ojcu, za Ducha Prawdy, bez ktorego nigdy nie ujrzelibysmy Swiatla, umozliwiajacedo odnalezienie Drogi do przygotowanego dla nas Domu :->

Jakie imie tego ojca ?

Luba 

Wysłany: 2019-02-08, 18:30   

tola napisał/a:

Jakie imie tego ojca ?

PRAWDA...MILOSC....MADROSC....ZYCIE.....to niektore z objawionych imion Ojca.

Syn Bozy tyle nam objawil, jesli chodzi o to Imie...ale objawienie jeszcze sie nie zakonczylo, bo Syn Bozy powiedzial, ze to Imie nadal bedzie objawiane....ze Duch Prawdy doprowadzi nas do calej PRAWDY :->

tola 

Wysłany: 2019-02-08, 19:55   

A na powaznie to jakie Imie bo wiesz co napisane
Wywyższ go bo zna Imie Moje .

Listek 

Wysłany: 2019-02-12, 10:12   

tola 

Wysłany: 2019-02-12, 13:18   

Ale, co na to luba listku

Odpowiedz do tematu