Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
Owocem ducha jest: miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność. (List do Galatów 5:21-22)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Bóg - stały czy zmienny?
Autor Wiadomość
Listek 

Wysłany: 2019-02-12, 13:29   

J 17:26 stern "Objawiłem im Twoje imię i dalej będę objawiał, aby miłość, którą mnie umiłowałeś, była w nich i abym ja sam był z nimi zjednoczony"- powiedział Syn Boży do Ojca Niebiańskiego.

wuka 

Pomogła: 255 razy
Wysłany: 2019-02-12, 13:38   

Luba pisze: "Wiem, ze Jahwe nie jest moim niebianskim Ojcem. "

Nie można jednak miec na imię :mądrość, dobroć itd.", jak piszesz. To są cechy, atrybuty.
Ja mam tez przeogromne wątpliwości co do Jahwe, ale jednak Pan Jezus mówił: JaJestem, a to Jahwe (oczywiście, tak się tłumaczy i przekłada to Imię - ja tu stosuję ogromny skrót myślowy).
Poza tym gdzieś czytałam twoją wypowiedź, że YHWH to Jezus (ktoś cię pytał wprost). Więc nieco się pogubiłam.
Jeśli Ojciec, do którego modlił sie Pan Jezus to nie Jahwe, to wszyscy mamy problem. Trzeba zweryfikować ST ;-) . Dlaczego Pan Jezus cytował ST?

Listek 

Wysłany: 2019-02-12, 13:53   

wuka napisał/a:
Dlaczego Pan Jezus cytował ST?

Bo to jest słowo Boże, o którym Jezus dał świadectwo,że jest prawdą.

J 17:17 stern "Przeznacz ich do świętości poprzez prawdę - Twoje słowo jest prawdą."- powiedział Syn Boży do Ojca Niebiańskiego.

Pwt 9:10 bgn "wtedy WIEKUISTY dał mi dwie kamienne tablice, zapisane palcem Bożym, a na nich wszystkie słowa, które spośród ognia, na górze, wypowiedział do was WIEKUISTY w dzień zgromadzenia."

Nowe Przymierze przynosi zapis Bożego słowa na tablicach żywych serc i w umyśle ludzi nowo narodzonych.To są te samiuśkie słowa od Boga.
Nic nie dodawać jak faryzeusze i nic nie ujmować jak biskupi kat.
Ostatnio zmieniony przez Listek 2019-02-12, 14:05, w całości zmieniany 1 raz  

tola 

Pomogła: 36 razy
Wysłany: 2019-02-12, 14:05   

Uświęć ich - czyli oddziel dla Siebie - W PRAWDZIE
i wyjasnia
.
SŁOWO TWOJE (Ja)Jest PRAWDA.

JEDNĄ OFIARĄ
Uczynił ich DOSKONAŁYMI przez;
USWIECENI przez posłuszenstwo PRAWDZIE
.
Ja JESTEM DROGA-PRAWDA-ŻYCIE.

Oni sa Moimi ...

Luba 

Pomogła: 87 razy
Wysłany: 2019-02-12, 17:43   

tola napisał/a:
Ale, co na to luba listku

Luba ogarnia zydowskie fantazje i stawia teze, ze naiprawdziwszymi imionami Ojca sa PRAWDA , MILOSC, ZYCIE, MADROSC....i wszystkie inne imiona, ktorych jeszcze nie znamy... :->

Zydzi w zatwardzialosci swoich serc uparli sie przy JHWH...i nikt z nich nie potrafi wyjasnic, co dobrego to imie oznacza.... :->

W swietle PRAWDY okazuje sie, ze imie JHWH nie oznacza nic dobrego dla jego wyznawcow...

Poza tym Syn Bozy uswiadamia nas, ze to imie jest zaprzeczeniem PRAWDY.

( "Waszym ojcem jest diabel (...) on byl zabojca, gdy rozpoczynal(...) i Prawdy w nim nie ma")

Dla mnie takim klamca i zabojca jest Mojzesz....od samego poczatku... :->

JHWH to wytwor zydowskiej fantazji.

Listek 

Wysłany: 2019-05-15, 19:56   

Jk 1:17 "Każde dobro, jakie otrzymujemy, i wszelki dar doskonały zstępują z góry, od Ojca świateł, u którego nie ma przemiany ani cienia zmienności."

radek 
mężczyzna

Wysłany: 2019-07-06, 13:21   

Moją uwagę zwrócił ostatnio zapis w "Powtórzonym Prawie" o Egipcie nazwanym piecem do wytopu żelaza i nazwanie Boga "ogniem trawiącym", cztery wersy dalej

Pwt 4:20 eib "(20) Was natomiast PAN wziął i wyprowadził z Egiptu, z tego pieca do wytopu żelaza, abyście należeli do Niego jako lud, który jest Jego dziedzictwem, jak to właśnie jest dzisiaj."

Pwt 4:24 eib "(24) PAN, twój Bóg, jest bowiem ogniem trawiącym, Bogiem zazdrosnym."

Queza 
The Morning Star

Pomogła: 155 razy
Wysłany: 2019-07-07, 19:22   

Mamy, my ludzie temperaturę ciała około 36,6, więc z tym ogniem jest coś na rzeczy... :-D

Henryk 

Wysłany: 2019-07-08, 06:44   

radek napisał/a:
Moją uwagę zwrócił ostatnio zapis w "Powtórzonym Prawie" o Egipcie nazwanym piecem do wytopu żelaza i nazwanie Boga "ogniem trawiącym", cztery wersy dalej

Pwt 4:20 eib "(20) Was natomiast PAN wziął i wyprowadził z Egiptu, z tego pieca do wytopu żelaza, abyście należeli do Niego jako lud, który jest Jego dziedzictwem, jak to właśnie jest dzisiaj."

Pwt 4:24 eib "(24) PAN, twój Bóg, jest bowiem ogniem trawiącym, Bogiem zazdrosnym."

Czy zwróciłeś także uwagę, w jakim celu wytapia w piecach się rudę?

Czyż jedynym celem nie jest oddzielenie szlaki od żelaza?

Odrzuca się wszystko co nieprzydatne, a pozostawia czysty metal.

Listek 

Wysłany: 2019-07-08, 07:06   

Cytat:
w jakim celu wytapia w piecach się rudę?

Bóg czyta nasze serca i widzi gdzie jeszcze nie jesteśmy całkiem czyści.

Iz.1,(16)" Obmyjcie się, oczyśćcie się, usuńcie wasze złe uczynki sprzed moich oczu, przestańcie źle czynić!
(17) Uczcie się dobrze czynić, przestrzegajcie prawa, brońcie pokrzywdzonego, wymierzajcie sprawiedliwość sierocie, wstawiajcie się za wdową!
(18) Chodźcie więc, a będziemy się prawować— mówi Pan! Choć wasze grzechy będą czerwone jak szkarłat, jak śnieg zbieleją; choć będą czerwone jak purpura, staną się białe jak wełna.
(19) Jeżeli zechcecie być posłuszni, z dóbr ziemi będziecie spożywać,

(20) Lecz jeżeli będziecie się wzbraniać i trwać w uporze, miecz was pożre, bo usta Pana tak powiedziały! (21) Jakąż nierządnicą stało się to miasto wierne, niegdyś pełne praworządności, sprawiedliwość w nim mieszkała, a teraz mordercy!
(22) Twoje srebro obróciło się w żużel, twoje wino zmieszane z wodą. (23) Twoi przewodnicy są buntownikami i wspólnikami złodziei, wszyscy lubią łapówki i gonią za darami, nie wymierzają sprawiedliwości sierocie, a sprawa wdów nie dochodzi przed nich.

(24) Dlatego tak mówi Pan Zastępów, Mocarz Izraela: Biada! Ulżę sobie na moich nieprzyjaciołach i pomszczę się na moich wrogach! (25) I zwrócę swoją rękę przeciwko tobie, i wytopię w tyglu twój żużel, i usunę wszystkie twoje przymieszki. "

Ml 3:6 "Ponieważ Ja, Pan, nie zmieniam się, dlatego wy, synowie Jakuba, nie zostaliście wyniszczeni"

radek 
mężczyzna

Wysłany: 2019-07-08, 09:00   

Henryk napisał/a:
radek napisał/a:

Czy zwróciłeś także uwagę, w jakim celu wytapia w piecach się rudę?

Być może o to chodziło w tym fragmencie, ale poruszyłem ten temat ze względu na zapisy o rózdze żelaznej w Objawieniu Jana i znaczenie Egiptu

Listek 

Wysłany: 2019-07-08, 11:09   

radek napisał/a:
zapisy o rózdze żelaznej

Pan będzie pasał narody rózgą żelazną bo nie przestrzegają Bożego Prawa.

Ap 12:5 "I porodziła Syna - Mężczyznę, który wszystkie narody będzie pasał rózgą żelazną"

"Wszystkie przykazania Jego są trwałe, ustalone na wieki, na zawsze, nadane ze słusznością i mocą".
Ps.111,7-8

Yarpen Zirgin 
Katolik

Wyznanie: Kościół katolicki
Wysłany: 2019-07-08, 11:25   

Czy przestrzegasz przepisów Prawa Mojżeszowego?

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.

wuka 

Pomogła: 255 razy
Wysłany: 2019-07-08, 11:40   

Yarpen Zirgin napisał/a:
Czy przestrzegasz przepisów Prawa Mojżeszowego?
Tematem jest:"Bog staly czy zmienny". Zaloz sobie temat:"Czy Listek przestrzega PM?" Troche konsekwencji w dzialalnosci na forum. Dopiero co w temacie o spowiedzi wiles sie, a chwile potem co robisz???

Bobo 

Wysłany: 2019-07-08, 12:00   

Cytat:
Bóg - stały czy zmienny?

Czy sprowadzamy Boga do prądu? No bo mamy takie opcje prądu stały lub zmienny :-)

Odpowiedz do tematu