Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
Owocem ducha jest: miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność. (List do Galatów 5:21-22)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Zwierzęta składane w ofierze
Autor Wiadomość
tola 

Pomogła: 35 razy
Wysłany: 2019-02-12, 14:43   

wuka tobie nie potrzeba sie cofac do kalwina lutra papieża ani do sali królestwa .
Pytaj Pana Jeszua Jego Duch Objawia.
a
Henryk zapomiał ze jemu przeznaczona ziemia no chyba ze jest'szychą' bo tylko
te 144 000 ida do nieba reszta ma ziemie patyki i nawet chleba ni wina nie tykaja.

wuka 

Pomogła: 80 razy
Wysłany: 2019-02-12, 14:46   

tola napisał/a:
wuka tobie nie potrzeba sie cofac do kalwina lutra papieża ani do sali królestwa .
Pytaj Pana Jeszua Jego Duch Objawia.
a
Henryk zapomiał ze jemu przeznaczona ziemia no chyba ze jest'szychą' bo tylko
te 144 000 ida do nieba reszta ma ziemie patyki i nawet chleba ni wina nie tykaja.

Wiem, tola, i to jest wielka ulga, odkąd "załapałam" tą prawdę.
Tak, właśnie tą pychę z 144 000 i wiele innych rozsianych "prawd" po wszelkich denominacjach miałam na mysli. Co odłam to inna prawda :roll:

Luba 

Pomogła: 82 razy
Wysłany: 2019-02-12, 15:44   

wuka napisał/a:
Można wnioskować, że odrzycasz wybiórczo niektóre Prawa z ST (mojżeszowe), ale jak w takim razie wyjaśnić to, że Jezus powoływał się na te prawa i na Mojżesza?

Czy mozesz podac jakies przyklady wypowiedzi Jezusa, w ktorych powoluje sie on na prawo ofiarnicze....?

A skoro jestes sklonna uwierzyc, ze na podstawie zlozonej ofiary mamy zbawienie ( czyli sprawiedliwosc boza), to jak sie to ma z kolei do nauki Pawla, ze "zbawienie jest z laski przez wiare"...?

Moje wyjasnienie jest takie, ze ani Zydzi (wyznawcy Jahwe) ani wywodzacy sie z nich faryzeusz Pawel, nigdy nie poznali Prawdy( zatwardzialosc serc).

Poznanie Prawdy jest sprawą kluczową w bozym planie zbawienia ludzkosci.

A jesli chodzi o Jezusa, to on zawsze powolywal sie na Tore Boga, nigdy na PM.

Oczywiscie kazdy pouczacz na kazdym forum religijnym twierdzi, ze PM to Tora, ze Jezus to ofiara, ze Pawel to najprawdziwszy apostol itd.

Punktem wyjscia w sprawie oddzielenia w Biblii ziarna od plewy jest uswiadomienie sobie faktu, ze pszenica zostala wrecz zagluszona przez chwast i tylko dzieki pomocy Ducha Prawdy moze byc dostrzezona na kartach tej ksiegi, ktora zydo-chrzescijanie tak zredagowali, aby nikogo do wlasciwego poznania nie doprowadzila .

Prawdziwe poznanie wyzwalajacej Prawdy, ktorej swiadectwo dal Syn Bozy, nie jest rezultatem czytania Biblii "jak leci", lecz wlasnie umiejetnoscią duchową bezblednego rozpoznawania "glosu Pasterza".

Te mozliwosc posiadają wylącznie dzieci boze, ktore nie identyfikują sie z zadnym ziemskim kosciolem, lecz z KOSCIOLEM duchowym, zbudowanym na Prawdzie (SKALE) :->

Spory religijne, doktrynalne... są rzeczywistoscią "niegodziwca" i zawsze prowadzą na manowce.

To nie czlowiek czlowieka ratuje z upadku, lecz Ojciec, ktory objawia swojemu dziecku Prawde...tak, jak w przypadku Piotra.

Jest to zawsze i wszedzie sprawa indywidualna, nieporownywalna z czymkolwiek innym.

Dzieci boze rozpoznaje sie po tym, ze laczy je milosc, ktorej swiat nie rozumie i zwalcza ją na wszelkie mozliwe, religijne sposoby, np. sugerujac, ze to new age... :-D

Na dzieciach bozych nie robi to jednak zadnego wrazenia, poniewaz one naleza do innej rzeczywistosci, ktora moca Ducha Bozego chroni je przed religijno-swiatowymi mackami :->

Caly "swiat" (system religijny) jednomyslnie nienawidzi narodzonych do Zycia jednostek.

Ale Syn Bozy przez Ducha Prawdy dodaje nam wciaz odwagi i sily do nieustannego przekazywania Jego wiernego Slowa :->

Luba 

Wysłany: 2019-02-12, 16:59   

tola napisał/a:

Przez Jeremiasza Duch Jego mówi ;kradniecie ,mordujecie a potem przychodzicie ....
myslicie ,ze Ja tego nie widze?
czy ty jestes uczennica kubika bo macie ten sam styl bluznienia YHVH.

Tolu...Biblia to mniej lub bardziej chaotyczny zbior opowiesci o ludziach, zmagajacych sie z wlasna duchowoscia... :->

Wypominany przez was ciagle Henry Kubik nie jest wprawdzie bohaterem biblijnym, ale zmaga sie duchowo jak i ci wszyscy ludzie, opisani w swietej ksiedze :-D

Ty niczym sie nie roznisz od tych ludzi.

Wszyscy jestesmy tacy sami w naszej upadlej naturze.

Ja oczywiscie nie mam pojecia jak z toba rozmawiac, abys wreszcie zrozumiala, ze nie jestem niczyim wrogiem....ani twoim, ani Pawla, ani Listka....ani Jahwe... :->

Odkąd Ojciec okazal mi niezasluzenie swoja Milosc, przez Jej pryzmat zobaczylam dopiero w jakim nedznym polozeniu znalazl sie "swiat" za sprawa "swietych ksiag" i ich "uczonej" wykladni przez wszelkiej masci "nauczycieli"....

Kubik jest jednym z nich :-D

Ty jakos nie potrafisz pojac, ze ktos moze byc wolny od nienawisci i strachu :->

Pogrązasz sie coraz bardziej w swoim fanatyzmie ...a przez to otacza cie coraz potezniejszy mur klamstwa....W kazdym wolnym czlowieku dopatrujesz sie wroga....wroga wlasnego i wroga zydowskiego bostwa, ktore wzielo twoj umysl i serce pod przemozną okupacje :-(

Pozdrawiam cie w Duchu i Prawdzie :->

Luba 

Wysłany: 2019-02-12, 18:13   

wuka napisał/a:

(...)
O miom losie od zawsze i na zawsze decyduje mój Bóg i Jego Syn Chrystus Jezus. I chwała Mu za to, że już nic nie muszę udowadniać przed nikim.

Wuka, jestes wolna!!!!!!!!!!!!!!!!! :->

Witaj w KOSCIELE na SKALE :->

:xcalus:

chryzolit

Wysłany: 2019-02-12, 18:17   

Luba napisała.
Cytat:
Wypominany przez was ciagle Henry Kubik nie jest wprawdzie bohaterem biblijnym, ale zmaga sie duchowo jak i ci wszyscy ludzie, opisani w swietej ksiedze :-D
Tak,zauważyłem,że filozofia Kubika,przejawia się w argumentacji w ostatnim czasie.
Co o tym myślicie.???
Pozdrawiam.

Luba 

Wysłany: 2019-02-12, 18:28   

chryzolit napisał/a:

Tak,zauważyłem,że filozofia Kubika,przejawia się w argumentacji w ostatnim czasie.
Co o tym myślicie.???
Pozdrawiam.

H. Kubik to ofiara Brooklynu :-(

Mysli, ze uwolnil sie spod wladzy "Straznicy"....ale demony przeszlosci nadal go przesladuja...Mam nadzieje, ze spotka Prawde na swojej drodze, ktora go uwolni od tego przekletego pietna religii.

George 

Wyznanie: NAZAREJCZYK
Wysłany: 2019-02-12, 20:34   JAHWE vs. JEHOWAH

Proszę nie mylcie Boga JAHWE - Ojca Chrystusa,
z JEHOWĄ - Bogiem Izraela.

Kilka faktów z języka hebrajskiego.

Po pierwsze, Bóg / Ojciec Chrystusa nie nosi imienia JeHoWaH, lecz JAHWE - ZBAWICIEL.

HoWaH w języku hebrajskim oznacza niszczyciel burzy-woda, mąciciel, wprowadzający chaos, lub ruinę.

Ciekawe są sytuacje w których wypowiada się jakiś wyraz ze zmienioną jedną literą.

Zachor to po hebrajsku pamiętaj.
Nachor to imię brata Abrahama.

Ja (heb. miotła) HoWaH (heb. niszczyciel)

"Gnostyckie teksty stwierdzają jasno, że Jehowa jest Przywódcą Archonów, rodzajem gadziego obcego drapieżnika (predatora), który dominuje w gałęzi mentalnej obcych w formie embrionalnej lub Szarego.

Jehowa, którego Gnostycy nazywali Yaldabaoth, jest naprawdę pozaziemską istotą, której królestwem jest system planetarny niezależny od ziemi, słońca i księżyca. Jest nie zaawansowaną istotą (tzn. bardziej rozwiniętą od ludzi), obłąkanym obcym z pewnymi nadludzkimi lub boskimi mocami.

Gnostycy nauczali, że Jehowa infekuje ludzkość w przekonaniu, że jest ich bogiem stwórcą, ale w rzeczywistości nie potrafi stworzyć niczego."

JEHOWAH - NISZCZYCIEL

Czy Miłosierny Bóg Najwyższy jest niszczycielem? Napewno NIE.

Co mowi Biblila o JEHOWIE?

1 moj
6:17 Bo oto Ja sprowadzę potop na ziemię, aby zniszczyć pod niebiem wszelkie ciało, w którym jest dech życia. Wszystko, co jest na ziemi, zginie.

13:10 Wtedy Lot podniósłszy oczy, widział, że cały okręg nadjordański - zanim Pan zniszczył Sodomę i Gomorę - był obfity w wodę, jak ogród Pana, jak ziemia egipska, aż do Soaru.

2moj
12:23 Gdyż Pan przechodzić będzie, aby uderzyć Egipcjan. A gdy ujrzy krew na nadprożu i na obu odrzwiach, ominie Pan te drzwi i nie pozwoli NISZCZYCIELOWI wejść do domów waszych, aby zadać cios.

1 kron
5:25 Lecz gdy nie dochowali wierności Bogu swoich ojców i dopuścili się cudzołóstwa z bogami ludów ziemi, które Bóg zniszczył przed nimi,

Psalm
28:5 Bo nie zważają na sprawy Pana, Ani na dzieła rąk jego, Przeto zniszczy ich i nie odbuduje.

52:7 Przeto Bóg zniszczy cię na wieki, Pochwyci cię i wyrwie z namiotu I wykorzeni cię z ziemi żyjących. Sela.

78:47 Zniszczył gradem winnice ich, A sykomory ich szronem.

105:33 Zniszczył ich winorośle i figowce I połamał drzewa ich kraju.

Izajasza
10:16 Dlatego Pan, Pan Zastępów, ześle na jego tuszę suchoty, a pod jego potęgą zapłonie ogień jak pożar.

10:17 I światłość Izraela stanie się ogniem, a jego Święty płomieniem, który w jednym dniu spali i pochłonie jego ciernie i oset.

10:18 Zniszczy doszczętnie wspaniały jego las i sad, i będzie tak, jak gdyby umierał śmiertelnie chory.

13:5 Ciągną z dalekiej ziemi, od krańców nieba, Pan i narzędzia jego grozy, aby zniszczyć całą ziemię.
13:6 Biadajcie! Bo bliski jest dzień Pana, który nadchodzi jako zagłada od Wszechmocnego.

13:16 Ich niemowlęta zostaną na ich oczach roztrzaskane, ich domy splądrowane a żony zgwałcone.
13:17 Oto Ja pobudzę przeciwko nim Medów, którzy o srebro nie dbają i w złocie się nie lubują.
13:18 Łuki pobiją młodzieńców. Nad płodem łona matki nie zlitują się, ich oko nie weźmie względu na dzieci.
13:19 I stanie się z Babilonem, perłą królestw, chlubą i dumą Chaldejczyków, to, co się stało z Sodomą i Gomorą, które zniszczył Bóg

24:1 Oto Pan spustoszy ziemię i zniszczy ją, sprawi zamieszanie na jej powierzchni i rozproszy jej mieszkańców.
24:2 Ten sam los co lud spotka i kapłana, sługę i jego pana, służącą i jej panią, kupującego i sprzedającego, pożyczającego i biorącego pożyczkę, lichwiarza i jego dłużnika.
24:3 Doszczętnie spustoszona i złupiona będzie ziemia, gdyż Pan wypowiedział to słowo.

26:14 Umarli nie ożyją, duchy zmarłych nie wstaną z martwych, dlatego że nawiedziłeś ich i zniszczyłeś, i zatarłeś wszelką pamięć o nich.

36:10 A poza tym, czy wbrew woli Pana wyruszyłem przeciwko tej ziemi, aby ją zniszczyć? To Pan rzekł do mnie: Wyrusz przeciwko tej ziemi i zniszcz ją!

54:16 Ja bowiem stworzyłem kowala, który rozdmuchuje żar w węglu i wyrabia przydatne dla siebie narzędzia, lecz Ja też stworzyłem niszczyciela, aby wytracał.

Jeremiasza
15:6 Ty mnie odrzuciłaś, mówi Pan, tyłem się do mnie odwróciłaś. Wyciągnąłem więc moją rękę przeciwko tobie i zniszczyłem cię, mam dość pobłażania.

31:28 I będzie tak, że jak pilnowałem ich, aby wykorzeniać i wypleniać, burzyć i niszczyć, i sprowadzać nieszczęście, tak będę ich pilnował, aby budować i sadzić - mówi Pan.

47:4 Z powodu dnia, który nadchodzi, aby zniszczyć wszystkich Filistynów, wytępić każdego, kto by Tyrowi i Sydonowi pozostał jako pomocnik, albowiem Pan zniszczy Filistynów, resztki z wyspy Kaftor.

48:8 I nadciągnie niszczyciel na każde miasto, i żadne nie ocaleje, spustoszona będzie dolina i zniszczona będzie równina - rzekł Pan.

48:15 Niszczyciel Moabu ruszył przeciwko niemu, a kwiat jego młodzieży idzie na rzeź, mówi Król, a jego imię Pan Zastępów.

48:18 Zejdź z miejsca chwały, a siądź w kałuży, mieszkanko Dybonu, gdyż niszczyciel Moabu ruszył przeciwko tobie, zniszczył twoje warownie!

48:32 Bardziej niż opłakiwano Jaezer, będę opłakiwał ciebie, winogradzie Sybmy, którego latorośle rozrastały się aż do morza, sięgały aż do Jazer; na twoje owocobranie i na twoje winobranie wpadł niszczyciel.

51:11 Wyostrzcie strzały, namaśćcie tarcze! Pan pobudził ducha królów medyjskich, gdyż jego plan skierowany jest przeciwko Babilonowi, aby go zniszczyć; taka jest bowiem pomsta Boga, pomsta za jego świątynię.

51:55 Gdyż Pan niszczy Babilon i usuwa z niego wielki gwar; choćby ich fale huczały jak potężne wody i rozlegał się hałaśliwy ich głos,

51:62 I powiedz: Panie, Ty powiedziałeś o tym miejscu, że je zniszczysz, tak że nie będzie w nim mieszkał ani człowiek, ani bydło, lecz będzie pustkowiem po wieczne czasy.

Treny
1:15 Odrzucił Pan z mojego grona wszystkich bohaterów. Zwołał przeciwko mnie zgromadzenie, by zniszczyć moją młodzież. Pan podeptał w tłoczni dziewiczą córkę Judzką.

2:2 Pan zniszczył bezlitośnie wszystkie niwy Jakuba, w swojej zapalczywości zburzył twierdze córki Judzkiej, rzucił o ziemię, zhańbił królestwo i jego książąt.
2:3 W żarze gniewu złamał wszelką siłę Izraela, cofnął swoją prawicę, gdy nieprzyjaciel się zbliżał, i rozpalił przeciwko Jakubowi ogień płonący, który dokoła pożera.
2:4 Naciągnął swój łuk jak nieprzyjaciel, jego prawica jest podniesiona, i zabił jak wróg wszystko, co jest rozkoszą dla oczu. Na namiot córki Syjońskiej wylał swoją zapalczywość jak ogień.
2:5 Pan stał się jak wróg, zniszczył Izraela; zniszczył wszystkie jego pałace, rozwalił jego twierdze. I pomnożył u córki Judzkiej smutek i narzekanie.

2:9 Zapadły się w ziemię jej bramy, zniszczył i połamał jej zawory, jej król i książęta są u pogan, pozbawieni zakonu, a także jej prorocy nie miewają widzenia od Pana

3:4 Zniszczył moje ciało i skórę, połamał moje kości.

Ezechiela
5:16 Wypuszczę na was zgubne strzały głodu, które będą niszczycielkami wysłanymi na was przeze mnie, aby was zgubić, a nadto ześlę na was głód i uszczuplę zapasy chleba,
5:17 I ześlę na was głód i dzikie zwierzęta, aby uczyniły was bezdzietnymi, zaraza i przelew krwi przejdą pośród ciebie i sprowadzę na ciebie miecz - Ja, Pan, powiedziałem.

22:31 Dlatego musiałem wylać na nich swój gniew, zniszczyłem ich w ogniu mojej popędliwości i ich postępki zwaliłem im na głowę - mówi Wszechmocny Pan.

30:11 Zostaną sprowadzeni: On, a wraz z nim jego lud, najsroższy spośród narodów, aby zniszczyć kraj; wydobędą swoje miecze przeciwko Egiptowi i pokryją kraj pobitymi.
30:12 Osuszę odnogi Nilu i sprzedam kraj w ręce złych ludzi; ręką cudzoziemców spustoszę kraj i wszystko, co go wypełnia - Ja, Pan, to powiedziałem.

43:3 A widzenie, które miałem, było podobne do owego widzenia, które miałem wówczas, gdy przybył, aby zniszczyć miasto, i podobne do owego widzenia, które miałem nad rzeką Kebar. I upadłem na twarz.

43:8 Gdyż kładli swoje progi obok moich progów i stawiali swoje odrzwia obok moich odrzwi, zostawiając tylko mur między mną a sobą. I bezcześcili święte imię moje przez ohydne swoje czyny, których się dopuszczali, tak że zniszczyłem ich w moim gniewie.

Daniela
2:44 Za dni tych królów Bóg niebios stworzy królestwo, które na wieki nie będzie zniszczone, a królestwo to nie przejdzie na inny lud; zniszczy i usunie wszystkie owe królestwa, lecz samo ostoi się na wieki,

7:26 Potem odbędzie się sąd i pozbawią go władzy, aby ją ostatecznie zniszczyć i obalić.

Ozeasza
5:7 Dopuścili się zdrady wobec Pana, napłodzili dzieci nieprawego łoża, dlatego niszczyciel pożre ich wraz z ich rolami.

8:14 Izrael zapomiał o swoim Stworzycielu i zbudował sobie świątynie. Również Juda zbudował wiele miast obronnych. Ześlę więc ogień na jego miasta, aby zniszczył jego pałace.

Amosa
2:9 A przecież to Ja wytępiłem przed wami Amorejczyka, wysokiego jak cedr, mocnego jak dąb; jego owoc wyniszczyłem z góry, a jego korzenie z dołu.

Micheasza
6:13 Dlatego i Ja zacznę cię karać, niszczyć z powodu twoich grzechów.

Nahuma
1:7 Dobry jest Pan, ostoją jest w dniu ucisku; on zna tych, którzy mu ufają,
1:8 Przeprowadza ich przez wezbrane fale. Lecz niszczy swoich przeciwników, a swoich nieprzyjaciół wpędza w mrok.

Habakuka
2:10 Umyśliłeś coś, co przyniesie hańbę twojemu domowi: Zniszczyłeś wiele ludów, straciłeś prawo do życia.

Sofoniasza
2:13 Wyciągnie swoją rękę przeciwko północy i zniszczy Asyrię, Niniwę obróci w pustkowie, w kraj suchy, jak pustynię.

Zachariasza
5:4 Zesłałem ją - mówi Pan Zastępów - i wchodzi do domu złodzieja, i do domu tego, kto fałszywie na moje imię przysięga, i pozostaje w jego domu, i niszczy go wraz z jego drzewem i jego kamieniami.

12:9 W owym dniu będę dążył do tego, aby zniszczyć wszystkie narody, które wyruszyły przeciwko Jeruzalemowi.

1koryntian
3:17 Jeśli ktoś niszczy świątynię Bożą, tego zniszczy Bóg, albowiem świątynia Boża jest święta, a wy nią jesteście.

10:10 Ani nie szemrajcie, jak niektórzy z nich szemrali, i poginęli z ręki Niszczyciela.

15:24 Potem nastanie koniec, gdy odda władzę królewską Bogu Ojcu, gdy zniszczy wszelką zwierzchność oraz wszelką władzę i moc.

Objawienie
9:11 I miały nad sobą jako króla anioła otchłani, którego imię brzmi po hebrajsku Abaddon, po grecku zaś imię jego brzmi Apollyon (Niszczyciel).

Kłamstwo może zmienić historię, ale tylko Prawda może zmienić Świat.

”Łatwiej jest oszukać człowieka, niż przekonać go, ze został oszukany"
Mark Twain

George 

Wysłany: 2019-02-12, 20:37   BÓG JAHWE - Ojciec Chrystusa

JAHWE to jeden z głównych Elohimów (bogów) - to Bóg Edomu / Idumejczyków / Esseńczyków - religijnych Nazarejczyków,

i PROSZĘ nie mylić Go z JEHOWĄ - Bogiem Żydów / Izraela.

Imię Jahwe oznacza 'ZBAWICIEL',

a dokładne tłumaczenie (z Żydo-hebrajskiego języka) imienia Jehowa to - 'NISZCZYCIEL'.

JAHWE, nie był jednak w oryginalnym poczcie Elohimów, a jeżeli był, to cztery tysiące lat temu został On zesłany przez Boga (EL) na ziemię, i został zrodzony z kobiety.

Znamy jego imię JAHWE z wykopalisk archeologicznych Sumeru, odnalezione na tabliczkach datowanych ok. 2000 lat p.n.e., ale imię to NIE występuje jako imię Boga lecz człowieka.

W książce "Cywilizacja Żydowska" czytamy:

- "W Babilonii znane było także imię Jahu, względnie Jahweh, ale nie znamy tam ani jednego Boga o nazwie podobnej."

Na Malcie, na ścianie antycznej świątyni Ġgantija in Xagħra, Gozo, widnieje imię Jahwe. Jest to jedna z najstarszych inskrypcji w języku Fenickim, pochodząca z roku ok. 1500 p.n.e.. Odkryta w roku 1912, mówi nam ona:
- "Z miłości do naszego Ojca Jahwe". {"To the love of our Father Jahwe".}

3500 lat temu Fenicjanie uważali Jahwe za swojego Ojca - Patryjarchę, nasówa się więc pytanie - kim właściwie byli Fenicjanie, ludzie pochodzący od Jahu / Jahwe? Kim był Patriarcha Fenicjan?

W księdze Dawne Dzieje Izraela - Józefa Flawiusza, czytamy że Fenicjanie to Idumejczycy / Edomici, a wiemy przecież że Patryjarchą Edomitów jest Ezaw.

but Phoenicians and Syrians; (ARAMEANS)

but being afterward subdued by the Jews, and compelled to be circumcised, and to unite into one nation, and be subject to the same laws, they were called Jews."

Na pewno Fenicjanie to nie Żydzi, którzy uzurpują sobie dziś prawo do tej świątyni, i do Boga Jahwe.
http://en.wikipedia.org/wiki/Talk:Phoenicia

'Jahwe'- jako imię Boga - pojawia się po raz pierwszy w semickiej kulturze Arabii (Semici to potomkowie Sema syna Noego, w tym wypadku Minejczycy / Esseńczycy (potomkowie Ezawa), z wyznania Nazarejczycy, i proszę nie mylić ich z Żydami, innymi Izraelitami, czy z żydowską religią).

Wyryta w skale Minejska inskrypcja z XV wieku p.n.e. pokazuje Boskie imię JAH, Którego drugie imię to MIŁOŚĆ (WADD). Prawdopodobnie tu, w Arabii w krainie Midianitów / Kenitów, Mojżesz poznał swojego Boga Jahwe (Księga Sdz 1,16; Lb 10,29).

Na długo zanim Mojżesz wylądował w krainie Midjanitów, Jahwe był Patronem opiekuńczym Edomickiego miasta Ejlat nad Morzem Czerwonym.

Eliat nad Morzem Czerwonym to antyczny port państwa Edomu (potomków Ezawa), a znaczenie słowa Edom to Czerwony. Morze Czerwone było w antycznych czasach zwane Morzem Edomu.

Z archeologii i Biblii wiemy że Jah / Jahwe pochodził z Edomu, państwa w Palestynie, z okresu kiedy Żydzi byli jeszcze w egipskiej niewoli, i wyznawali wielu bogów.

Jest też inna ciekawa opinia na temat Boga Jahwe, oparta na kulturze Wedyjskiej.

"Pradawny wedyjski Bóg Słońce imieniem Yahvah czczony był na Bliskim Wschodzie, w Arabii, a także w Egipcie i Mezopotamii, a odmiany jego imienia jak Yave, Yahve czy Yayash znane są doskonale.
Wszyscy zatem, którzy swoje źródła religijne i metafizyczne wywodzą od Boga Słońca imieniem Yahvah (YHVH) powinni na dobre zająć się zgłębianiem wedysjkiego oryginału.
Zatem zarowno tradycje żydowska, chrześijańska jak i islamska powinny powrócić do swoich korzeni, którymi są Wedy oraz tradycyjny, magiczny kult solarny, gdzie Yahvah, Yahve, YHVH jest tajemnym wedyjskim imieniem Boga Słońca! "

Według mnie, ci ludzie nie wielbili Słońca, ale Miłosiernego Boga, którego w swych rysunkach wyrażali pod postacią Światłości i Ciepła - Słońca. Taka forma inskrypcji znana jest również z historii Egiptu, z epoki faraona Akanentona.
Tak też wyglądają dziś dzisiejsze monstrancje.

W Wikipedii czytamy też:

- "Dowody z antycznego Egiptu

Według Botterwika i Rinerena, najwcześniejsze występowanie imienia "Yahu" jest włączone w nazwę "kraina Shasu-y/iw", na egipskiej liście nazw regionów odnalezionej w świątyni Amona w Solebie (zob. również Shasu of Yhw), z czasów Amenhotepa III (1402-1363 pne.).[3]"
------------
"Evidence from ancient Egypt
According to Botterweck and Ringgren, the earliest known occurrence of the name "Yahu" is its inclusion of the name "the land of Shasu-y/iw" in a list of Egyptian place names found in the temple of Amon at Soleb (see also Shasu of Yhw), from the time of Amenhotep III (1402-1363 BCE).[3] "
------------
- "Nazwa tego miejsca wskazuje na assocyjację z ze wschodnimi ludami z 14-tego do 13-tego wieku pne. Późniejsze wzmianki z ery Ramzesa II (ok. 1303 - 1213 pne.) łączą Yahu z Górami Seiru." (Seir to Biblijny Edom)
-----------
"The place name appears to be associated with Asiatic nomads in the 14th to 13th centuries BCE. A later mention from the era of Ramesses II (c. 1303 BCE – 1213 BCE) associates Yahu with Mount Seir."
-----------
- "wnioskując z tych dokumentów, ogólnie uważa się że Yahu odnosi się do miejsca w obrębie Moabu i Edomu.[4] Czy Bóg był nazwany od miejsca, czy miejsce od Boga, nie zostało jeszcze ustalone [5].
------------
"From this, it is generally supposed that this Yahu refers to a place in the area of Moab and Edom.[4] Whether the god was named after the place, or the place named after the god, is undecided.[5]"
------------
http://en.wikipedia.org/w...anaanite_deity)

Zadziwiającym jest że Egipskiego Boga Ozyrysa też nazywano JAH, i jest to klucz do rozwiązania zagadki kim w rzeczywistości był JAHWE.

W Wiki czytamy:

"Ozyrys
http://pl.wikipedia.org/wiki/Ozyrys

Poślubił Izydę, był władcą ziemi, podziemi i krainy umarłych (Pola Jaru). Miał dwóch synów: Anubisa z Neftydą i Horusa z Izydą.

Przed wiekami nauczył ludzi uprawy roli. Został zabity przez swojego brata Setha, ...

Ozyrys nie mógł żyć na ziemi, ale żył w zaświatach.

Przedstawiany był w postaci człowieka w koronie atef na głowie z insygniami władzy królewskiej w dłoniach - berłem heka, symbolizującym władzę, oraz biczem neheh, symbolizującym wieczność,...

Jego personifikacją było lunarne bóstwo Jah.

Został zabity przez własnego brata a następnie wskrzeszony przez bogów, stał się władcą świata podziemnego i sędzią zmarłych. Z biegiem czasu przemienił się w uniwersalnego boga - najważniejszy przejaw panteistycznego bytu."

Ale my wiemy że Jah to nie żadne lunarne bóstwo lecz Jahwe, Bóg który objawił się i dał przykazania Mojżeszowi w krainie Midjan,

i wiemy też że w religii Minejczyków Jah był nazwany Wadd - Bóg braterskiej miłości i przyjaźni,

i że Fenicjanie / Idumejczycy / Edomici - uważali Jahwe za swojego Patryjarchę, a z Biblii wiemy że ich Patryjarchą był przecież sam Ezaw / Edom,

i wiemy z wykopalisk archeologicznych Sumeru, że odnaleziono na tabliczkach datowanych ok. 2000 lat p.n.e., imię JAH, ale imię to NIE występuje jako imię Boga lecz człowieka,

i wiemy też że Egipski Bóg JAH, zanim został Bogiem, był człowiekiem który został,zabity przez własnego brata, tak jak Ezaw / Edom został zabity przez Jakuba / Izraela, o czym czytamy w bardzo popularnych apokryfach - 'Księdze Jubileuszów', i w 'Testamencie Dwunastu Patryjarchów'.

Czyli że JAH / JAHU / JAHWE - to wyniesiony do statusu Boga Patryjarcha Edomitów - EZAW, i na pewno nie jest JAHWE tym samym Bogiem co JEHOWA - 'Mocny Bóg Izraela'.

Chrystus to Syn Boga Jahwe / Ezawa. Nawet orginalne imię Chrystusa w Sanskrycie i w antycznym języku Arabskim - to EZAW.

Dlatego Siedem Duchów Bożych, które są przed Jego Tronem, symbolizuje siedmioro dzieci Ezawa / Edoma, wnuka Abrahama i starszego bliźniaczego brata Jakuba / Izraela.

Oto ich imiona:

Marysia,
Pusia,
Elifaz,
Reuel,
Jeusz,
Jalam,
Korah

Są to dzieci Ezawa / Edoma, którego z antycznych Sumeryjskich i Egipskich tekstów znamy jako Jah, a z Fenickich jako Jahwe.

Fragmenty z Księgi Jaszera mówiący nam o dwóch córkach Ezawa / Edomu. Podobną wersję podaje nam Księga Rodzaju / Genesis 36.

[quote]
"22 A oto imiona córek, które urodziła (Judyta) Ezawowi: starsza miała na imię Marysia, a młodsza Pusia."...

“21 A oto pokolenia Ezawa, które urodziły mu się w kraju Kanaan, a miał Ezaw pięciu synów.

22 I Ada urodziła Ezawowi jego pierworodnego Elifaza, a także Reuela, a Oholibama urodziła mu Jeusza, Jalama i Koracha.

23 Oto dzieci Ezawa, które urodziły mu się w kraju Kanaan.

A synami Elifaza, syna Ezawa, byli Teman, Omar, Sefo, Gatam, Kenaz i Amalek,

a synami Reuela byli Nachat, Zerach, Szamma i Mizza.

24 A synami Jeusza byli Timna, Alwa i Jetchet. (// - Timna to córka a nie syn, została ona pierwszym Dukiem / Księżniczką Edomu jak czytamy w Genesis 36)

A synami Jalama byli Ala, Finor i Kenaz. (// - Ala to też córka a nie syn)

25 A synami Koracha byli Teman, Mibzar, Magdiel i Eram.

To są rodziny synów Ezawa według ich księstw w kraju Seir.”

Mark Twain

tola 

Pomogła: 35 razy
Wysłany: 2019-02-12, 20:57   

Edom został przeklety i bedzie zniszczony tak powiedział Duch Mesjasza przez Habakuka.
A ty mozesz sobie pisac wierzyc układac jak ci sie tylko podoba.
Narobiłes sobie ehowa czy nie jehowa miotła czy co tam jeszcze a On wybije wszystkie hybrydy podobnie jak to robił w ST,

George 

Wysłany: 2019-02-12, 21:22   SEIR

tola napisał/a:
Edom został przeklety i bedzie zniszczony tak powiedział Duch Mesjasza przez Habakuka.
Narobiłes sobie ehowa czy nie jehowa miotła czy co tam jeszcze a On wybije wszystkie hybrydy podobnie jak to robił w ST,

“W Starym Testamencie Seir (heb. seir, włochaty) to nazwa, która odnosi się do wielu regionów, ale przede wszystkim jest to miejsce związane z Chorytami (Rdz 14,6; 36; Pwt 2,4),

a następnie z Edomitami, potomkami Ezawa.

Jednak nazwa Seir jest ważna przede wszystkim dlatego, że Stary Testament teofanię, podczas której Bóg JHWH ukazał się Mojżeszowi, objawił swoje imię, nadał przykazania i związał ze sobą lud Izraela lokalizuje właśnie w górach Seira. wiele przemawia więc za tym, że jest to lokalizacja, w której należałoby poszukiwać góry Synaj.

Księga Powtórzonego Prawa 33,2 zawierająca błogosławieństwo Mojżesza i Księga Sędziów 5, 4 zawierająca pieśń Debory – oba fragmenty uważane przez biblistów za bardzo stare – zgodnie przyznają,

że Bóg JHWH wyszedł z Seira.

Pwt 33,2
Sdz 5,4

Pan przyszedł z Synaju
i zaświecił im z Seiru,
zajaśniał z góry Paran.

Panie, gdy wychodziłeś z Seir,
gdy kroczyłeś z pól edomskich,
ziemia zatrzęsła się.
Również niebiosa kropiły,
tak, obłoki kropiły wodą.”

Mark Twain

wybrana 
wybrana

Wyznanie: chrześcijanka
Pomogła: 47 razy
Wysłany: 2019-02-12, 23:13   Re: SEIR

George napisał/a:
tola napisał/a:

“W Starym Testamencie Seir (heb. seir, włochaty) to nazwa, która odnosi się do wielu regionów, ale przede wszystkim jest to miejsce związane z Chorytami (Rdz 14,6; 36; Pwt 2,4),

Jednak nazwa Seir jest ważna przede wszystkim dlatego, że Stary Testament teofanię, podczas której Bóg JHWH ukazał się Mojżeszowi, objawił swoje imię, nadał przykazania i związał ze sobą lud Izraela lokalizuje właśnie w górach Seira. wiele przemawia więc za tym, że jest to lokalizacja, w której należałoby poszukiwać góry Synaj.

Księga Powtórzonego Prawa 33,2 zawierająca błogosławieństwo Mojżesza i Księga Sędziów 5, 4 zawierająca pieśń Debory – oba fragmenty uważane przez biblistów za bardzo stare – zgodnie przyznają,

Pwt 33,2
Sdz 5,4

Pan przyszedł z Synaju
i zaświecił im z Seiru,
zajaśniał z góry Paran.

ziemia zatrzęsła się.

22:41A gdy się zeszli faryzeusze, zapytał ich Jezus,
22:42Mówiąc: Co sądzicie o Chrystusie? Czyim jest synem? Mówią mu: Dawidowym.
22:43Rzecze im: Jakże więc Dawid w natchnieniu Ducha nazywa go Panem, gdy mówi:
22:44Rzekł Pan Panu memu: Siądź po prawicy mojej, aż położę nieprzyjaciół twoich pod nogi twoje.
22:45Jeśli więc Dawid nazywa go Panem, jakże może być synem jego?

A wracając do tematu, to może odpowiesz, czy Edomici, Esejczycy - składali dla "Boga" ofiary ze zwierząt?

RN 

Wyznanie: Wiara Naturalna (Deizm)
Wysłany: 2019-02-12, 23:43   Re: SEIR

wybrana napisał/a:

EWANGELIA MATEUSZA 1. 1. BIBLIA WARSZAWSKA

''Rodowód Jezusa Chrystusa, syna Dawidowego, syna Abrahamowego."

OBJAWIENIE JANA 22. 16. BIBLIA WARSZAWSKA

''Ja, Jezus, wysłałem anioła mego, by poświadczył wam to w zborach. Jam jest korzeń i ród Dawidowy, gwiazda jasna poranna."

George 

Wysłany: 2019-02-12, 23:59   Re: SEIR

wybrana napisał/a:
George napisał/a:
tola napisał/a:

Pwt 33,2
Sdz 5,4

Pan przyszedł z Synaju
i zaświecił im z Seiru,
zajaśniał z góry Paran.

ziemia zatrzęsła się.

22:41A gdy się zeszli faryzeusze, zapytał ich Jezus,
22:42Mówiąc: Co sądzicie o Chrystusie? Czyim jest synem? Mówią mu: Dawidowym.
22:43Rzecze im: Jakże więc Dawid w natchnieniu Ducha nazywa go Panem, gdy mówi:
22:44Rzekł Pan Panu memu: Siądź po prawicy mojej, aż położę nieprzyjaciół twoich pod nogi twoje.

A wracając do tematu, to może odpowiesz, czy Edomici, Esejczycy - składali dla "Boga" ofiary ze zwierząt?

Oczywiście że nie z niczemu niewinnych zwierząt, ale z Kadzidła / Frankincense.

Gdyby Hiob, który był potomkiem Ezawa i drugim Królem Edomu, składał ofiary ze zwierząt, to przy jego sposobie oddawania czci Bogu niewiele by mu tych zwierząt zostało.

W Księdze Hioba, Rozdział 1 czytamy:
”5 Gdy przeminął czas ucztowania, Hiob dbał o to, by dokonywać ich oczyszczenia. Wstawał wczesnym rankiem i składał całopalenie stosownie do ich liczby.

Bo mówił Hiob do siebie: «Może moi synowie zgrzeszyli i złorzeczyli2 Bogu w swym sercu?» Hiob zawsze tak postępował.”

O prawdziwym Kadzidle, które Hiob używał do ofiar całopalnych można poczytać w ciekawym artykule pod tym linkiem:
http://www.pyszne-zycie.p...wdziwe-kadzidlo

Mark Twain

George 

Wysłany: 2019-02-13, 01:57   Re: SEIR

RN napisał/a:
wybrana napisał/a:

EWANGELIA MATEUSZA 1. 1. BIBLIA WARSZAWSKA

''Rodowód Jezusa Chrystusa, syna Dawidowego, syna Abrahamowego."

OBJAWIENIE JANA 22. 16. BIBLIA WARSZAWSKA

''Ja, Jezus, wysłałem anioła mego, by poświadczył wam to w zborach. Jam jest korzeń i ród Dawidowy, gwiazda jasna poranna."

A kim właściwie była matka Dawida ?

Czy była ona Żydówką ?

Według Prawa, aby Dawid mógł być Żydem to jego matka musiała by być Żydowką ;)

Mark Twain

Odpowiedz do tematu