Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Czym jest piekło według Biblii
Autor Wiadomość
Albertus 

Wysłany: 2019-03-07, 16:59   

dzozef81 napisał/a:
Albertus napisał/a:
uot;]Jezus mówi że to On sam odbuduje świątynię swego ciała.

Nie można niczego odbudować będąc w niebycie.

Jezus na ziemi był prorokiem i jego słowa „Zburzcie tę świątynie a ja ją wzniosę w trzech dniach na nowo” były słowami Boga Ojca bo jak mówi Pismo to Bóg Ojciec go wskrzesił i to „na pstryk” po trzech dniach i ciało duchowe bo fizyczne zostało dane na ofiarę więc nie mógł otrzymać go z powrotem

Oczywiście są to twierdzenia, delikatnie mówiąc bezpodstawne i mijające się z prawdą.

Prorok, jeśli wypowiadał słowa w Imieniu samego Boga to mówił że są to słowa które wypowiada sam Bóg

Było tak i w ST i w NT( Dz21:11)

Jezus oczywiście nic takiego nie mówi. Mówi jasno że to On odbuduje świątynię swego ciała.

Twierdzenie że akurat w tym miejscu Jezus nie mówi o sobie bo komuś to burzy wcześniej wymyśloną tezę jest po prostu bezpodstawnym zmyślaniem. To nie jest odkrywanie Prawdy zapisanej w Biblii ale naginanie biblii do zmyślonych koncepcji

dzozef81 

Wysłany: 2019-03-07, 18:16   

Cytat:
Czyli z góry zakładasz, że może znasz na nie odpowiedzi.

Ja nie wiem jaki 'elektorat' reprezentujesz: więc pierwsze by się nasunęło takowe - Czy Jehoszua umarł?

Z góry zakładam tylko to,że słowo Boże jest prawdą.
Ciekaw byłem jakie pytania prowokuje moja odpowiedź.
Na forum reprezentuje swoje zdanie w danym temacie- to jak rozumiem słowo Boże.
Jezus umarł i był martwy trzy dni.

bonhart 
bonhart

Wysłany: 2019-03-07, 18:51   

dzozef81
Cytat:
Z góry zakładam tylko to,że słowo Boże jest prawdą.
Ciekaw byłem jakie pytania prowokuje moja odpowiedź.
Na forum reprezentuje swoje zdanie w danym temacie- to jak rozumiem słowo Boże.
Jezus umarł i był martwy trzy dni.

Tak mówi Pismo. :-|

Ale na forum są również tacy, którzy wierzą, że Jehoszua (Jeszua) był i jest Bogiem równym Ojcu.

Np: Jedna z userek ma w 'stopce' (poniżej) - ,,Jeszua=YHVH"

bonhart

BoaDusiciel 

Wyznanie: Pan jest moim pasterzem, nie brak mi niczego
Wysłany: 2019-03-07, 20:14   

Albertus napisał/a:
dzozef81 napisał/a:
Albertus napisał/a:
uot;]Jezus mówi że to On sam odbuduje świątynię swego ciała.

Nie można niczego odbudować będąc w niebycie.

Jezus na ziemi był prorokiem i jego słowa „Zburzcie tę świątynie a ja ją wzniosę w trzech dniach na nowo” były słowami Boga Ojca bo jak mówi Pismo to Bóg Ojciec go wskrzesił i to „na pstryk” po trzech dniach i ciało duchowe bo fizyczne zostało dane na ofiarę więc nie mógł otrzymać go z powrotem

Oczywiście są to twierdzenia, delikatnie mówiąc bezpodstawne i mijające się z prawdą.

Prorok, jeśli wypowiadał słowa w Imieniu samego Boga to mówił że są to słowa które wypowiada sam Bóg

Jezus oczywiście nic takiego nie mówi. Mówi jasno że to On odbuduje świątynię swego ciała.

Twierdzenie że akurat w tym miejscu Jezus nie mówi o sobie bo komuś to burzy wcześniej wymyśloną tezę jest po prostu bezpodstawnym zmyślaniem. To nie jest odkrywanie Prawdy zapisanej w Biblii ale naginanie biblii do zmyślonych koncepcji

Przecież to się kupy nie trzyma i to na poziomie podstawowym, bez względu na kto wskrzesił Jezusa.
Jezus mówi o burzeniu i odbudowie świątyni.
Żydzi są przekonani, że chodzi o budowlę.
Jezus nie wyprowadza ich z błędu. Dlaczego ?
To jest tak, jakby rycerz obiecał księżniczce piękny zamek, a potem kupił jej zamek do drzwi :mrgreen:
...
Rycerzu ! Oddałam ci moje dziewictwo, bo obiecałeś mi piękny zamek ! :xpanda:
- No to masz zamek do drzwi i zamknij się ! :crazy:

Btw - wczoraj pytałem skąd wiadomo, że Jezus mówił o świątyni swego ciała.
Czy wybitni absolwenci odpowiednich szkół raczą mi to wyjaśnić ? :->

dzozef81 

Wysłany: 2019-03-07, 22:33   

Albertus napisał/a:

Powt.Prawa 18:18"Wzbudzę im proroka spośród ich braci, takiego jak ty. Włożę moje słowa w jego usta i będzie mówił do nich wszystko, co mu rozkażę."

2Piotra 1:21„Proroctwo nigdy nie zostało przyniesione z woli człowieka, lecz ludzie mówili od Boga, uniesieni duchem świętym”

Uważam,że jakieś podstawy są a patrząc na proroctwa Jezusa np. o swojej śmierci i zmartwychwstaniu czy czasach końca z mateusza 24 nie widzę odwołań,że to słowa Boga.

bonhart napisał/a:
Ale na forum są również tacy, którzy wierzą, że Jehoszua (Jeszua) był i jest Bogiem równym Ojcu.

Np: Jedna z userek ma w 'stopce' (poniżej) - ,,Jeszua=YHVH"

jeśli o mnie chodzi to ja wierzę,że Jezus jest Synem Bożym nierównym Ojcu.

co do Jeszua=YHVH to trzeba rozwinąć co to ma znaczyć bo dla mnie to niejednoznaczne.

BoaDusiciel napisał/a:
Czy wybitni absolwenci odpowiednich szkół raczą mi to wyjaśnić ?

jest to powiedziane wprost w biblii. czy trzeba to zatem wyjaśniać?

Albertus 

Wysłany: 2019-03-08, 06:28   

Cytat:
Powt.Prawa 18:18"Wzbudzę im proroka spośród ich braci, takiego jak ty. Włożę moje słowa w jego usta i będzie mówił do nich wszystko, co mu rozkażę."

2Piotra 1:21„Proroctwo nigdy nie zostało przyniesione z woli człowieka, lecz ludzie mówili od Boga, uniesieni duchem świętym”

Uważam,że jakieś podstawy są a patrząc na proroctwa Jezusa np. o swojej śmierci i zmartwychwstaniu czy czasach końca z mateusza 24 nie widzę odwołań,że to słowa Boga.

I uważasz że wszystkie słowa które wypowiedział Jezus Chrystus są bezpośrednim cytatem słów Boga Ojca?

Czy tylko te słowa które ty uznasz za słowa Boga Ojca?

dzozef81 

Wysłany: 2019-03-08, 06:59   

Uważam za słowami z listu Piotra,że Proroctwo NIGDY nie jest z woli człowieka tylko ludzie mówią od Boga. Tylko tyle myślę.

Jana 8:26
Wiele mógłbym o was mówić i sądzić, lecz Ten, który mnie posłał, jest wiarogodny, a Ja to, co usłyszałem od niego, mówię do świata.
8:28Wtedy rzekł Jezus: Gdy wywyższycie Syna Człowieczego, wtedy poznacie, że Ja jestem i że nic nie czynię sam z siebie, lecz tak mówię, jak mnie mój Ojciec nauczył.

BoaDusiciel 

Wysłany: 2019-03-08, 07:15   

dzozef81 napisał/a:

BoaDusiciel napisał/a:
Czy wybitni absolwenci odpowiednich szkół raczą mi to wyjaśnić ?

jest to powiedziane wprost w biblii. czy trzeba to zatem wyjaśniać?

W Biblii słowa Jezusa są przytoczone jako "zburzcie tą świątynię".
Jezus nie powiedział "zburzcie świątynię mego ciała".
Mamy do czynienia z interpretacją słów Jezusa i stąd moje pytanie: skąd wiadomo co Jezus miał na myśli, mówiąc o świątyni ?
Ale OK, załóżmy że ta interpretacja jest prawidłowa.
Powstaje następne pytanie: skoro Jezus wiedział, że Żydzi go nie zrozumieli, to dlaczego nie wyjaśnił jaką świątynię miał na myśli ?
No już pomijam, że mówienie o swoim ciele jako o świątyni jest trochę megalomańskie :lol:

dzozef81 

Wysłany: 2019-03-08, 12:55   

Ta interpretacja jest w słowie Bożym tylko ktoś kto je za takie nie uważa ma z tym problem.
Jeśli to proroctwo z jego ust jak pisze wyżej to nie ma tu nic z megalomanii.
To jak traktował naród izraelski i dlaczego też jest napisane.

Chciałbym się trochę zatrzymać nad słowami "świątynia jego ciała"
Czy nie jest tu czasem mowa o ludziach,którzy tworzą "świątynię Bożą" i są "ciałem Chrystusowym" na czele z Chrystusem,który jest fundamentem tej świątyni,a która ma początek właśnie w momencie zmartwychwstania w Duchu po trzech dniach.?
Przecież jest to powiedziane w kontekście świątyni Jerozolimskiej- zburzcie tą a ja postawię inną nie rękoma zbudowaną.
I tą świątynię duchową buduje Ojciec bo to on powołuje.

BoaDusiciel 

Wysłany: 2019-03-08, 13:02   

OK, Kolego sympatyczny :-)
Możesz mi wyjaśnić dlaczego Jezus nie uświadomił Żydów, że nie chodzi mu o budynek świątyni, tylko o coś innego ?
Bo chyba nie negujesz, że nie zrozumieli Jezusa ?

wuka 

Pomogła: 255 razy
Wysłany: 2019-03-08, 14:58   

dzozef81 napisał/a:
Ta interpretacja jest w słowie Bożym tylko ktoś kto je za takie nie uważa ma z tym problem.
Jeśli to proroctwo z jego ust jak pisze wyżej to nie ma tu nic z megalomanii.
To jak traktował naród izraelski i dlaczego też jest napisane.

Chciałbym się trochę zatrzymać nad słowami "świątynia jego ciała"
Czy nie jest tu czasem mowa o ludziach,którzy tworzą "świątynię Bożą" i są "ciałem Chrystusowym" na czele z Chrystusem,który jest fundamentem tej świątyni,a która ma początek właśnie w momencie zmartwychwstania w Duchu po trzech dniach.?
Przecież jest to powiedziane w kontekście świątyni Jerozolimskiej- zburzcie tą a ja postawię inną nie rękoma zbudowaną.
I tą świątynię duchową buduje Ojciec bo to on powołuje.

Tak może wyglądac jedna z interpretacji. Zauważ, że w ciągu 3 dni tej Ludzkiej świątyni jednak nie zbudował, raczej więc wątpię.
Zasadne są pytania Boa, ale jakoś nikt ze znawców i wykładowców na takie pytania nie chce odpowiedzieć.
Człowieku radź sobie sam. :mrgreen: ;-) i kombinuj jak koń pod górkę. :roll:

BoaDusiciel 

Wysłany: 2019-03-08, 16:43   

Skoro Jezus nie mówił o świątyni w sensie budowli i skoro wiedział, że Żydzi go nie zrozumieli, to byłoby logiczne gdyby im wyjaśnił o czym mówi.
Tymczasem Jezus nie odniósł się do żydowskiego stwierdzenia o 46 latach budowania świątyni/budowli.
Możliwe są 2 interpretacje:
1. Jezusowi nie zależało aby być zrozumianym przez Żydów
2. Jezus mówił o świątyni w sensie budowli, a twierdzenie jakoby mówił o świątyni w sensie swojego ciała jest późniejszym wymysłem, mocno naciąganym.
Poza tym zwracam uwagę na sformułowania: 'zburzcie TĘ świątynię' oraz "46 lat budowano TĘ świątynię".
Takie sformułowania wskazują, że rozmowa dotyczyła konkretnej świątyni, a nie jakiejś hipotetycznej.

EMET 

Wyznanie: Świadkowie Jehowy w Polsce
Wysłany: 2019-03-08, 16:54   

wuka napisał/a:

Tak może wyglądać jedna z interpretacji. Zauważ, że w ciągu 3 dni tej Ludzkiej świątyni jednak nie zbudował, raczej więc wątpię.
Zasadne są pytania Boa, ale jakoś nikt ze znawców i wykładowców na takie pytania nie chce odpowiedzieć.
Człowieku radź sobie sam. :mrgreen: ;-) i kombinuj jak koń pod górkę. :roll:

EMET:
Czy mówiąc do słuchających go - Jezus - aby ‘jedli jego ciało oraz pili jego krew’ oraz nie objaśniając tego wiwisekcyjnie „na poczekaniu” jakiś cel w tym miał czy nie miał? Por. 6. Rozdział wg Jana oraz reakcję słuchających w w. 52. Ciekawie też Jezus np. w w. 63.
Tudzież relacja z wg Jana 2:18 – 22, przy tym werset ‘21.’ → będący objaśnieniem spisującego sprawozdanie Jana. Określenie typu „świątynia ciała” nie jest obce językowi Biblii: zwłaszcza, iż chodziło o okres ‘3-dniowy’ [w. 19] oraz o korelację/e/ z tym, co mamy w w. 22a oraz tym, co w Mat 16:21 → patrz też odsyłki do tego wersetu w ‘PNŚ/ZW’ [ed. 2018r.]: Ps 16:10; Izaj 53:12; Mat 17:22, 23; 20:18, 19; Mar 8:31; Łuk 9:22; 24:46; 1Kor 15:3, 4.
Wracając jeszcze do ‘świątyni’, mamy w 1Kor 3:16, 17; 6:19; 2Kor 6:19; Efez 2:21.

Co się tyczy zadawania pytań na Forum, to nie przeceniałbym ani owych pytań, ani roli odpowiadających na owe pytania. Bywa, że są to >pytania, aby pytać<; bądź nawet po odpowiedzi są dalej pytania… Bywa, że tak faktycznie kogoś mogą niekoniecznie interesować czy to pytania, czy odpowiadający na owe. Nawet, gdy odpowiedź jest zadowalająca pod względem metodologicznym, to... i tak nie o to pytającemu chodzi najczęściej. Tzn. tego kogoś mogą odpowiedzi nie zadowalać, ale czy o zadowolenie pytającego [ew. „pytającego”] chodzi przede wszystkim? :aaa:

Stephanos, ps. EMET

BoaDusiciel 

Wysłany: 2019-03-08, 17:44   

Mnie naprawdę interesuje dlaczego Jezus nie wyjaśnił Żydom, że chodzi o 'świątynię ciała', a nie o budowlę, skoro wiedział że źle go zrozumieli.
Bo chyba nikt nie kwestionuje, że źle go zrozumieli ?

Henryk 

Wysłany: 2019-03-08, 18:29   

BoaDusiciel napisał/a:
Mnie naprawdę interesuje dlaczego ...

:xhehe: :xhehe: :xhehe:
Daruj sobie człowieku.
Na kilometr czuć Ciebie nieumiejętnie skrywanym sarkazmem.

Odpowiedz do tematu