Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
BART D. EHRMAN
Autor Wiadomość
wybrana 
wybrana

Wyznanie: chrześcijanka
Pomogła: 95 razy
Dołączyła: 17 Mar 2017
Posty: 1751
Skąd: Polska
Wysłany: 2019-03-28, 15:53   

RN napisał/a:
Jachu napisał/a:

15. A z ust jego wychodzi ostry miecz, którym miał pobić narody, i będzie nimi rządził laską żelazną. On sam też tłoczy kadź wina zapalczywego gniewu Boga, Wszechmogącego.[/u]


Teraz widzisz użytkowniczo o nicku wybrana, jaki niebezpieczny będzie Jezus.
Już nie będzie nadstawiania policzka, oddawania płaszcza, za to będzie ostry miecz i kadż gniewu. :->


11:27Wszystko zostało mi przekazane przez Ojca mego i nikt nie zna Syna tylko Ojciec, i nikt nie zna Ojca, tylko Syn i ten, komu Syn zechce objawić.
11:28Pójdźcie do mnie wszyscy, którzy jesteście spracowani i obciążeni, a Ja wam dam ukojenie.
11:29Weźcie na siebie moje jarzmo i uczcie się ode mnie, że jestem cichy i pokornego serca, a znajdziecie ukojenie dla dusz waszych.
11:30Albowiem jarzmo moje jest miłe, a brzemię moje lekkie.
_________________
JEZUS MOIM ZBAWCĄ
 
 
RM 

Wyznanie: Unitarianizm jest błędem
Pomógł: 157 razy
Dołączył: 20 Mar 2012
Posty: 3253
Wysłany: 2019-04-06, 20:23   

RN napisał/a:
Do tego co mówi Ehrman, może dojśc kazdy. Warunkiem jest wolny umysł.


Kiedy kucharz zaczyna cenzurować poezję, wolność umysłu w niczym mu nie pomoże.
Biblia nie jest książką teologiczną, antropologiczną, historyczną, psychologiczną, pomimo, że zawiera wątki z każdej z tych dziedzin. Biblia zawiera błędy, dlaczego miałoby to poddawać w wątpliwość sens zawartych w niej treści? Została napisana przez wielu autorów, którzy mieli różną świadomość duchową i pozostawali na różnych poziomach poznania treści duchowych, pisali w różnych uwarunkowaniach społecznych i historycznych oraz różniła ich kultura, z której się wywodzili. Co zatem miałoby być niewłaściwego w tym, że zawiera treści logiczne sprzeczne? Inaczej, dlaczego logiczna poprawność miałaby świadczyć o jej prawdziwości? Kto ustalił taki klucz rozumienia poprawności?

Biblia zawiera przekaz, który daje człowiekowi odpowiedzi na określone pytania, jesli tylko ten człowiek potrafi rozróżnić religię od duchowości.
 
 
RN 


Wyznanie: Wiara Naturalna (Deizm)
Pomógł: 310 razy
Dołączył: 25 Paź 2013
Posty: 5125
Skąd: Ziemia Łódzka
Wysłany: 2019-04-06, 22:42   

RM napisał/a:



Biblia nie jest książką teologiczną,


Biblia usiłuje być książką teologiczną.

RM napisał/a:

Biblia zawiera błędy, dlaczego miałoby to poddawać w wątpliwość sens zawartych w niej treści?


To, że zawiera błędy :-)

RM napisał/a:
Inaczej, dlaczego logiczna poprawność miałaby świadczyć o jej prawdziwości? Kto ustalił taki klucz rozumienia poprawności?


Logiczna poprawność jeszcze nie jest niezbitym dowodem na prawdziwość, ale co powiedzieć, gdy tej prawdziwości przyjdzie nam szukać tam, gdzie brak jakiejkolwiek logiki.

RM napisał/a:
Biblia zawiera przekaz, który daje człowiekowi odpowiedzi na określone pytania, jesli tylko ten człowiek potrafi rozróżnić religię od duchowości.


Biblia jako całość nie daje człowiekowi odpowiedzi na żadne pytanie, wręcz przeciwnie, rodzi tylko wątpliwości.
_________________
JESZCZE SIĘ TAKI NIE NARODZIŁ, CO BY OPOWIEŚCI BIBLIJNE POGODZIŁ
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 10