Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Paweł raz jeszcze
Autor Wiadomość
Jachu 
cichy,pokorny

Pomógł: 445 razy
Wiek: 93
Dołączył: 09 Lis 2008
Posty: 10693
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2019-07-21, 12:58   

Jeżeli nie piszesz bzdur i nieprawdy,To Ciebie nie widzę i widzieć nie będę. Proste.
ps. dobrze Ci życzę
_________________
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.
 
 
wuka 

Pomogła: 255 razy
Wiek: 69
Dołączyła: 25 Cze 2016
Posty: 4079
Wysłany: 2019-07-21, 13:03   

Jachu napisał/a:
Jeżeli nie piszesz bzdur i nieprawdy,To Ciebie nie widzę i widzieć nie będę. Proste.
ps. dobrze Ci życzę

Nie wierzę w twoje życzenia. Nie chcę ich, zraniłeś mnie i to wielokrotnie.
Co dla ciebie jest bzdurą, dla mnie niekoniecznie nią jest.
Nie obrażam ani ciebie ani twojego wyznania (nawet nie jestem pewna, jakie ono jest).
A wątpliwości do różnych tekstów, wykładni, nawet osób z Pisma mam prawo mieć. Wiele osób je ma i po to jest takie forum, aby sobie nawzajem sprawy wyjaśniać. Bez obrzucania się świniami i bez takich porównań.
Nie znasz, Jachu, ani mojej życiowej drogi, ani mojego stanu ducha. Powstrzymaj się więc, prosze od tego nieustannego potępiania wszystkiego, co ci nie pasuje.
 
 
radek 
mężczyzna


Pomógł: 284 razy
Wiek: 40
Dołączył: 03 Sty 2013
Posty: 2998
Skąd: Choszczno
Wysłany: 2019-07-21, 13:06   

wuka napisał/a:
Nawet, jeśli cytujesz Koheleta.


Mt 12:42 eib "(42) Królowa z Południa powstanie na sąd wraz z tym pokoleniem i potępi je, bo przybyła z krańców ziemi słuchać mądrości Salomona, a przecież tutaj chodzi o coś więcej niż w przypadku Salomona."

;-)
_________________
Lewa szala już nie wzbiera, Prawa decyduje teraz
Mat 3:2 eib "(2) (...) Królestwo Niebios jest blisko."
 
 
 
wuka 

Pomogła: 255 razy
Wiek: 69
Dołączyła: 25 Cze 2016
Posty: 4079
Wysłany: 2019-07-21, 13:14   

radek napisał/a:
wuka napisał/a:
Nawet, jeśli cytujesz Koheleta.


Mt 12:42 eib "(42) Królowa z Południa powstanie na sąd wraz z tym pokoleniem i potępi je, bo przybyła z krańców ziemi słuchać mądrości Salomona, a przecież tutaj chodzi o coś więcej niż w przypadku Salomona."

;-)

Owszem, zgadzam się.
Nie lubię tylko być wyzywana i poniżana tylko dlatego, że jestem kobietą i mam swoje zdanie w różnych tematach.
Pouczać też można mądrze, a Jachu ani moim mężem nie jest, ani pastorem, a nawet nie wiem, czy bratem w Chrystusie jest ;-) .
 
 
radek 
mężczyzna


Pomógł: 284 razy
Wiek: 40
Dołączył: 03 Sty 2013
Posty: 2998
Skąd: Choszczno
Wysłany: 2019-07-21, 13:33   

wuka napisał/a:
Nie lubię tylko być wyzywana i poniżana tylko dlatego, że jestem kobietą i mam swoje zdanie w różnych tematach.
Pouczać też można mądrze, a Jachu ani moim mężem nie jest, ani pastorem, a nawet nie wiem, czy bratem w Chrystusie jest ;-) .


Toteż

Mat 5:11 eib "(11) Szczęśliwi jesteście, gdy was będą znieważać, prześladować i kłamliwie zarzucać wam wszelkie zło ze względu na Mnie."
_________________
Lewa szala już nie wzbiera, Prawa decyduje teraz
Mat 3:2 eib "(2) (...) Królestwo Niebios jest blisko."
 
 
 
Queza 
The Morning Star


Pomogła: 155 razy
Wiek: 42
Dołączyła: 30 Mar 2012
Posty: 4680
Skąd: Bieszczady
Wysłany: 2019-07-21, 23:05   

radek napisał/a:
Queza napisał/a:
Metanoia napisał/a:
Pierwsza Ewa to nasz świat, przestrzeń ciemności, spolaryzowana przeciwnie od Boga (odwrócona).


Ewa to mrok? Ciekawe, bo... czasy powrotu Jezusa określane są mianem czasów wielkiego mroku.


Jezus cały czas jest dużo jaśniejszy od całego świata, więc gdy przyjdzie wtedy świat też będzie względem Niego raczej ciemniejszy

Iz 9:1 eib "Lud chodzący w ciemności ujrzał wielkie światło; zabłysło ono nad mieszkańcami ziemi spowitej przez mrok."


Jeżeli Jezus jest teraz kobietą to Jego światło powije mrok?
_________________
Matko, która jesteś w Niebie, chroń Nas zawsze w potrzebie. Niech się Imię Twoje święci, miej Nas zawsze w Swej pamięci.
 
 
radek 
mężczyzna


Pomógł: 284 razy
Wiek: 40
Dołączył: 03 Sty 2013
Posty: 2998
Skąd: Choszczno
Wysłany: 2019-07-22, 04:22   

Queza napisał/a:
Jeżeli Jezus jest teraz kobietą to Jego światło powije mrok?


Jeżeli długość życia podlega pod Słowo Ojca Jezusa, to Jezus będący zwieńczeniem Ducha swego Ojca i "bramą dla owiec" nie podlega śmierci i nie musi przybierać innego ciała ani płci

Rdz 6:3 eib "(3) PAN powiedział wówczas: Nie będzie przebywał mój duch w człowieku na zawsze, ponieważ jest on tylko ciałem. Ograniczę więc czas jego życia do stu dwudziestu lat."

J 10:7-9 eib "(7) Wówczas Jezus zwrócił się do nich ponownie: Ręczę i zapewniam: Ja jestem bramą dla owiec. (8) Wszyscy, ilu ich przyszło przede Mną, to złodzieje i bandyci, lecz owce ich nie posłuchały. (9) Ja jestem bramą. Jeśli ktoś wejdzie przeze Mnie, będzie zbawiony, a gdy wejdzie i wyjdzie, znajdzie sobie pastwisko."

J 3:36 eib "Kto wierzy w Syna, ma życie wieczne, kto natomiast odmawia Synowi posłuszeństwa, nie zazna życia, lecz ciąży na nim Boży gniew."

Owa ciemność wiąże się z cechami osobowości nie płci, inaczej Bóg zabroniłby się wiązać

Ap 21:2 eib "(2) Zobaczyłem też święte miasto, nową Jerozolimę. Zstępowała ona z nieba od Boga. Przygotowana była jak panna młoda, wystrojona dla swego męża."
_________________
Lewa szala już nie wzbiera, Prawa decyduje teraz
Mat 3:2 eib "(2) (...) Królestwo Niebios jest blisko."
 
 
 
Jachu 
cichy,pokorny

Pomógł: 445 razy
Wiek: 93
Dołączył: 09 Lis 2008
Posty: 10693
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2019-07-22, 09:07   

wuka napisał/a:
a nawet nie wiem, czy bratem w Chrystusie jest .


Z pewnością nie jest.
_________________
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.
 
 
Queza 
The Morning Star


Pomogła: 155 razy
Wiek: 42
Dołączyła: 30 Mar 2012
Posty: 4680
Skąd: Bieszczady
Wysłany: 2019-07-22, 09:51   

radek napisał/a:
Queza napisał/a:
Jeżeli Jezus jest teraz kobietą to Jego światło powije mrok?


Jeżeli długość życia podlega pod Słowo Ojca Jezusa, to Jezus będący zwieńczeniem Ducha swego Ojca i "bramą dla owiec" nie podlega śmierci i nie musi przybierać innego ciała ani płci

Rdz 6:3 eib "(3) PAN powiedział wówczas: Nie będzie przebywał mój duch w człowieku na zawsze, ponieważ jest on tylko ciałem. Ograniczę więc czas jego życia do stu dwudziestu lat."

J 10:7-9 eib "(7) Wówczas Jezus zwrócił się do nich ponownie: Ręczę i zapewniam: Ja jestem bramą dla owiec. (8) Wszyscy, ilu ich przyszło przede Mną, to złodzieje i bandyci, lecz owce ich nie posłuchały. (9) Ja jestem bramą. Jeśli ktoś wejdzie przeze Mnie, będzie zbawiony, a gdy wejdzie i wyjdzie, znajdzie sobie pastwisko."

J 3:36 eib "Kto wierzy w Syna, ma życie wieczne, kto natomiast odmawia Synowi posłuszeństwa, nie zazna życia, lecz ciąży na nim Boży gniew."

Owa ciemność wiąże się z cechami osobowości nie płci, inaczej Bóg zabroniłby się wiązać

Ap 21:2 eib "(2) Zobaczyłem też święte miasto, nową Jerozolimę. Zstępowała ona z nieba od Boga. Przygotowana była jak panna młoda, wystrojona dla swego męża."


Niestety, ale się mylisz. Jezus jest teraz kobietą, gwiazdą poranną Ap. 21.16, czyli mną, w dzisiejszych czasach nadszedł czas na Jezusa w roli damskiej, nigdy mi nie dał do zrozumienia, że jest inaczej.
_________________
Matko, która jesteś w Niebie, chroń Nas zawsze w potrzebie. Niech się Imię Twoje święci, miej Nas zawsze w Swej pamięci.
 
 
wuka 

Pomogła: 255 razy
Wiek: 69
Dołączyła: 25 Cze 2016
Posty: 4079
Wysłany: 2019-07-22, 09:59   

Queza napisał/a:
Jezus jest teraz kobietą, gwiazdą poranną Ap. 21.16, czyli mną, w dzisiejszych czasach nadszedł czas na Jezusa w roli damskiej, nigdy mi nie dał do zrozumienia, że jest inaczej.

Kochana, ty się mylisz. Ty nie jesteś Jezusem.
Pamiętasz,że jutrzenką, gwiazdą poranną nazywa się Lucyfera?
Jezus nic nie wspominał o tym, że wcieli się w jakąkolwiek kobietę. Zastanów się ;-)
 
 
radek 
mężczyzna


Pomógł: 284 razy
Wiek: 40
Dołączył: 03 Sty 2013
Posty: 2998
Skąd: Choszczno
Wysłany: 2019-07-22, 10:00   

Queza napisał/a:
Niestety, ale się mylisz. Jezus jest teraz kobietą, gwiazdą poranną Ap. 21.16, czyli mną, w dzisiejszych czasach nadszedł czas na Jezusa w roli damskiej, nigdy mi nie dał do zrozumienia, że jest inaczej.


To jest możliwe
_________________
Lewa szala już nie wzbiera, Prawa decyduje teraz
Mat 3:2 eib "(2) (...) Królestwo Niebios jest blisko."
 
 
 
wuka 

Pomogła: 255 razy
Wiek: 69
Dołączyła: 25 Cze 2016
Posty: 4079
Wysłany: 2019-07-22, 10:03   

radek napisał/a:
Queza napisał/a:
Niestety, ale się mylisz. Jezus jest teraz kobietą, gwiazdą poranną Ap. 21.16, czyli mną, w dzisiejszych czasach nadszedł czas na Jezusa w roli damskiej, nigdy mi nie dał do zrozumienia, że jest inaczej.


To jest możliwe

Co jest możliwe? To, że Queza to Jezus w żeńskiej postaci?
Chyba się pogubiłam i nie nadążam za waszymi myślami.
 
 
radek 
mężczyzna


Pomógł: 284 razy
Wiek: 40
Dołączył: 03 Sty 2013
Posty: 2998
Skąd: Choszczno
Wysłany: 2019-07-22, 10:04   

wuka napisał/a:
Co jest możliwe? To, że Queza to Jezus w żeńskiej postaci?
Chyba się pogubiłam i nie nadążam za waszymi myślami.


Jeśli Ona w ten sposób uważa to ja to szanuję
_________________
Lewa szala już nie wzbiera, Prawa decyduje teraz
Mat 3:2 eib "(2) (...) Królestwo Niebios jest blisko."
 
 
 
Yarpen Zirgin 
Katolik


Wyznanie: Kościół katolicki
Pomógł: 16 razy
Wiek: 46
Dołączył: 22 Maj 2006
Posty: 15743
Wysłany: 2019-07-22, 10:05   

wuka napisał/a:
Pamiętasz,że jutrzenką, gwiazdą poranną nazywa się Lucyfera?

Jak zwykle pokazałaś, że Biblii nie znasz, a się wypowiadasz:

2 Ptr 2,19
Mamy jednak mocniejszą, prorocką mowę, a dobrze zrobicie, jeżeli będziecie przy niej trwali jak przy lampie, która świeci w ciemnym miejscu, aż dzień zaświta, a gwiazda poranna* wzejdzie w waszych sercach.

Ap 22:16
Ja, Jezus, posłałem mojego anioła, by wam zaświadczyć o tym, co dotyczy Kościołów. Jam jest Odrośl i Potomstwo Dawida, Gwiazda świecąca, poranna*.




* łac. lucifer.
_________________
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.
 
 
wuka 

Pomogła: 255 razy
Wiek: 69
Dołączyła: 25 Cze 2016
Posty: 4079
Wysłany: 2019-07-22, 10:06   

radek napisał/a:
wuka napisał/a:
Co jest możliwe? To, że Queza to Jezus w żeńskiej postaci?
Chyba się pogubiłam i nie nadążam za waszymi myślami.


Jeśli Ona w ten sposób uważa to ja to szanuję

Chwilka.
Szanować czyjeś poglądy to jedno. A pokazywać prawdę i wyprowadzać z błędu to inna sprawa.
Przecież nie chcesz, aby błądziła, prawda? :-D
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 10