Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
NIESAMOWITE FAKTY STAREGO TESTAMENTU [NIEPODWAŻALY DOWÓD O J
Autor Wiadomość
wuka 

Pomogła: 255 razy
Wiek: 69
Dołączyła: 25 Cze 2016
Posty: 4079
Wysłany: 2019-08-13, 14:16   

Luba napisał/a:

Wuka, dlaczego...?

Nie mam pojecia o OOB, ale rozumiem, ze wyjsc poza cialo mozna tylko duchem....czyz nie....?

Duch jest wolny...cialo go nie ogranicza....nic go nie ogranicza....

Czyz nie taka prawda wynika z Objawienia....?

Aby podazac droga Prawdy musisz przeciez wyjsc duchem, ktory cie ozywia, poza wlasne cialo....Innej opcji nie widze.....Ty widzisz, wuka...?

Wychodzenie poza ciało, tzw. OOBE nie ma NIC wspólnego z prawdą Objawienia, z wolnym duchem itp.
To bardzo niebezpieczne praktyki, które niektórzy uprawiają.
Piszesz, że nie masz pojęcia o OOBE, a ja mam. Nie z obdukcji, ale z literatury w temacie. Kilkadziesiąt lat temu całe mnóstwo książek o tym czytałam zarówno popularnonaukowych, jak i relacji osób, które w tym ugrzęzły.
Po wpisaćh osobnika/osobniczki Metanoja można się domyślić, że tkwi w tym po uszy. I wierz mi, to nie jest zabawa w karciane sztuczki, czy nawet tzw. zabawy w wywoływanie duchów.
Radzę ci raz jeszcze (jeśli masz odwagę) przeczytać wpisy.
U mnie powodują odruch: uciekać jak najdalej, nawet nie dotykać wzrokiem. :bardzo_smutny:
 
 
Luba 

Pomogła: 87 razy
Dołączyła: 18 Mar 2017
Posty: 1307
Wysłany: 2019-08-13, 14:34   

wuka napisał/a:

To bardzo niebezpieczne praktyki, które niektórzy uprawiają.
Piszesz, że nie masz pojęcia o OOBE, a ja mam. Nie z obdukcji, ale z literatury w temacie. Kilkadziesiąt lat temu całe mnóstwo książek o tym czytałam zarówno popularnonaukowych, jak i relacji osób, które w tym ugrzęzły.
Po wpisaćh osobnika/osobniczki Metanoja można się domyślić, że tkwi w tym po uszy. I wierz mi, to nie jest zabawa w karciane sztuczki, czy nawet tzw. zabawy w wywoływanie duchów.
Radzę ci raz jeszcze (jeśli masz odwagę) przeczytać wpisy.
U mnie powodują odruch: uciekać jak najdalej, nawet nie dotykać wzrokiem. :bardzo_smutny:



Na czym polega to niebezpieczenstwo...?

Ja czytam Metanoje i zadnego niebezpieczenstwa tam nie widze...

Jej wpisy sa tak mocne, ze czasami musze czytac po kilka razy, aby nadazyc za jej tokiem myslenia....ale daje rade.... :-D

Prawda w nich zawarta nie trafi do wszystkich...to oczywiste.....

Dla mnie ta Prawda jest brutalna...a Metanoja autentyczna do bolu.... :->
 
 
wuka 

Pomogła: 255 razy
Wiek: 69
Dołączyła: 25 Cze 2016
Posty: 4079
Wysłany: 2019-08-13, 14:41   

Luba napisał/a:
Na czym polega to niebezpieczenstwo...?

Ja czytam Metanoje i zadnego niebezpieczenstwa tam nie widze...

Jej wpisy sa tak mocne, ze czasami musze czytac po kilka razy, aby nadazyc za jej tokiem myslenia....ale daje rade....

Prawda w nich zawarta nie trafi do wszystkich...to oczywiste.....

Dla mnie ta Prawda jest brutalna...a Metanoja autentyczna do bolu....


Jej wpisy nie są żadną prawdą, ale bełkotem opętanej osoby lub pod wpływem środków odurzających lub choroby psychicznej (niepotrzebne skreślić) lub wszystko naraz.
Nie toleruję wulgaryzmów, nie zgadzam się na bluźnienie Bogu (robi to nagminnie), nie pozwalam na wyzwiska w stosunku do ludzi itd.itd.
Te "prawdy" jej mogą co najwyżeć trafić do meneli spod budy z piwem, bo żadne normalne ucho i oko te nie może zaakceptować.
Niebezpieczeństwo jest i to duże (pomijając obrzydliwy język).
Bez względu na to, czy ktoś jest wierzący czy nie, wpisy tego wprowadzają ogromny chaos i zamieszanie. Właściwie nie da się z tym dyskutować.
 
 
Luba 

Pomogła: 87 razy
Dołączyła: 18 Mar 2017
Posty: 1307
Wysłany: 2019-08-13, 15:03   

wuka napisał/a:

Te "prawdy" jej mogą co najwyżeć trafić do meneli spod budy z piwem, bo żadne normalne ucho i oko te nie może zaakceptować.


Do mnie trafiaja....choc ja nie menel....ale mam serce dla meneli....moze dlatego...?

Cytat:
Bez względu na to, czy ktoś jest wierzący czy nie, wpisy tego wprowadzają ogromny chaos i zamieszanie. Właściwie nie da się z tym dyskutować.


Chaos to dobry znak, wuka, w tym swiecie ulozonym wg "mojzeszowego prawa", nazywanego przez trzodke w zagrodkach "bozym".... :-D


Piszac to, chcialabym dodac ci odwagi wobec NOWEGO, ktore nadchodzi wielkimi krokami.... :->


Jezeli narodzilas sie z Ducha, jestes dzieckiem bozym....dziedziczka tych wszystkich wspanialosci, pochodzacych od Ojca...i mozesz byc pewna, ze wlos z glowy ci nie spadnie... :->

Jak zwykle, pozdrawiam w cie w Duchu i Prawdzie.... :->
 
 
wuka 

Pomogła: 255 razy
Wiek: 69
Dołączyła: 25 Cze 2016
Posty: 4079
Wysłany: 2019-08-13, 15:13   

Luba napisał/a:
wuka napisał/a:

Te "prawdy" jej mogą co najwyżeć trafić do meneli spod budy z piwem, bo żadne normalne ucho i oko te nie może zaakceptować.


Do mnie trafiaja....choc ja nie menel....ale mam serce dla meneli....moze dlatego...?

Cytat:
Bez względu na to, czy ktoś jest wierzący czy nie, wpisy tego wprowadzają ogromny chaos i zamieszanie. Właściwie nie da się z tym dyskutować.


Chaos to dobry znak, wuka, w tym swiecie ulozonym wg "mojzeszowego prawa", nazywanego przez trzodke w zagrodkach "bozym".... :-D


Piszac to, chcialabym dodac ci odwagi wobec NOWEGO, ktore nadchodzi wielkimi krokami.... :->


Jezeli narodzilas sie z Ducha, jestes dzieckiem bozym....dziedziczka tych wszystkich wspanialosci, pochodzacych od Ojca...i mozesz byc pewna, ze wlos z glowy ci nie spadnie... :->

Jak zwykle, pozdrawiam w cie w Duchu i Prawdzie.... :->


Ty nie jesteś menel, a ja nie jestem zwierzakiem ludzkim.
Odwagę trzeba mieć, aby takie oszołomstwo uciąć i odrzucić, bo to nie ma nic wspólnego z nadchodzącymi zmianami. A jeśli ma, to naprawdę jest się czego bać.
Widocznie według TYCH kryteriów nie narodziłam się ani z ducha ani bożym dzieckiem nie jestem. Jednak niech tak pozostanie, bo z Metanoją i tymi okropnościami, które tu podaje nie chce mieć NIC wspólnego.
 
 
efroni 

Pomógł: 278 razy
Wiek: 66
Dołączył: 11 Kwi 2013
Posty: 2288
Wysłany: 2019-08-15, 11:27   

RN napisał/a:
LIST DO RZYMIAN 5. 14. BIBLIA WARSZAWSKA

"Lecz śmierć panowała od Adama aż do Mojżesza....... ....''

Jeżeli ''Adam'' nie oznacza imienia własnego, tylko jest tym samym co słowo ''człowiek'' to powyższe zdanie należałoby przetłumaczyc '' lecz śmierc panowała od człowieka aż do Mojżesza''
W takim razie kim był Możesz - chyba nie człowiekiem


To oczywiste, że Mojżesz jest człowiekiem [adamem]
Mnie zastanawia dlaczego jeden z ludzi został nazwany [ok 6000 lat temu ] Człowiekiem przez duże "C"[Adamem]
Co go wyróżniało na tle innych ludzi, że został nazwany synem Bożym , Człowiekiem podobnym do Boga ? To samo co Jezusa ?
Dlaczego śmierć jest liczona od tego Człowieka ? O jaką śmierć chodzi , przecież ludzie umierali tak samo przed Adamem jak i po Adamie ?
Dlaczego do Mojżesza ? To oczywiste . Prawo mówi ; Kto wypełnia przepisy Prawa dzięki nim żyć będzie.
O jaką śmierć chodzi ? O jakie życie chodzi ?
Dlaczego Biblia mówi tylko o dwóch Adamach [Człowiekach] ?
_________________
...ten lud zbliża się do mnie swoimi ustami i czci mnie swoimi wargami, a jego serce jest daleko ode mnie, tak że ich bojaźń przede mną jest wyuczonym przepisem ludzkim...

Nie wierz w ani jedno moje słowo ale sam(a) badaj , sprawdzaj , doświadczaj czy się rzeczy
aby tak mają
 
 
wuka 

Pomogła: 255 razy
Wiek: 69
Dołączyła: 25 Cze 2016
Posty: 4079
Wysłany: 2019-08-15, 11:41   

efroni napisał/a:
O jaką śmierć chodzi , przecież ludzie umierali tak samo przed Adamem jak i po Adamie ?

Kocham cię, efroni, miłością braterską, nawet jeśli ty mnie nie ;-) :mrgreen:
Właśnie wyartykułowałeś rzecz nadzwyczjną. Mianowicie taką najprawdziwszą, że przed ADAMEM byli ludzie. Amen i amen po stokroć. Jednak wiesz, że od tej chwili większość denominacji biblijnie wierzących ma cię za heretyka? Bo przecież świat powstał 6 tys.lat temu, a Adam był pierwszym człowiekiem na tej planecie ;-)
No, ok, dość żartów.
Myślę, że bardzo wazne zdania w całym wpisie napisałeś i nad każdym warto się zastanowić.
Umierali i umierają zarówno przed Adamem jak i po Jezusie i tak będzie ... no właśnie, do kiedy? Tu też ludzie różnie gadają. Jedni, że do przyjścia Jezusa po raz wtóry, inni - inaczej.
Chyba więc musi chodzić o inną śmierć, o duchową. Tylko czy to jest dobre określenie. Może chodzi o śmierć Duszy?
Nie wiem i chętnie poznam zdanie innych.
Wyróżniało Adama-Człowieka chyba to, że dostał tchnienie od Boga (?), takigo świętego-bożego "kopa" do rozwoju?
 
 
Bobo 


Pomógł: 551 razy
Dołączył: 03 Mar 2007
Posty: 13647
Wysłany: 2019-08-15, 12:22   

wuka napisał/a:
Umierali i umierają zarówno przed Adamem jak i po Jezusie

Łączysz ewolucję z Bogiem, czy jak...? :roll:
_________________
Oszołomstwu mówię NIE!
 
 
wuka 

Pomogła: 255 razy
Wiek: 69
Dołączyła: 25 Cze 2016
Posty: 4079
Wysłany: 2019-08-15, 12:33   

Bobo napisał/a:
wuka napisał/a:
Umierali i umierają zarówno przed Adamem jak i po Jezusie

Łączysz ewolucję z Bogiem, czy jak...? :roll:

Nie ma żadnej ewolucji.
A ty znowu do mnie coś masz? Nowy dzień, nowe kopanie?
 
 
Bobo 


Pomógł: 551 razy
Dołączył: 03 Mar 2007
Posty: 13647
Wysłany: 2019-08-15, 12:42   

wuka napisał/a:
A ty znowu do mnie coś masz?

Nie do ciebie tylko do poglądu, że przed Adamem żyli ludzie.
_________________
Oszołomstwu mówię NIE!
 
 
wuka 

Pomogła: 255 razy
Wiek: 69
Dołączyła: 25 Cze 2016
Posty: 4079
Wysłany: 2019-08-15, 12:46   

Bobo napisał/a:
wuka napisał/a:
A ty znowu do mnie coś masz?

Nie do ciebie tylko do poglądu, że przed Adamem żyli ludzie.

Bo żyli. Kropka. :mrgreen: ;-)
 
 
Bobo 


Pomógł: 551 razy
Dołączył: 03 Mar 2007
Posty: 13647
Wysłany: 2019-08-15, 12:59   

wuka napisał/a:
Bo żyli. Kropka.

Czy oparłaś to zdanie na Biblii?
_________________
Oszołomstwu mówię NIE!
 
 
wuka 

Pomogła: 255 razy
Wiek: 69
Dołączyła: 25 Cze 2016
Posty: 4079
Wysłany: 2019-08-15, 13:03   

Bobo napisał/a:
wuka napisał/a:
Bo żyli. Kropka.

Czy oparłaś to zdanie na Biblii?

Także.
"9.I rzekł Pan do niego: Nie! Ktokolwiek by zabił kaina, siedmiokrotną pomstę poniesie. Położył też Pan na kainie znak, aby go nikt nie zabijał, kto go spotka.
Biblia Warszawska I Mojż 4,15
10.I odszedł kain sprzed oblicza Pana, i zamieszkał w ziemi Nod, na wschód od Edenu.
Biblia Warszawska I Mojż 4,16
11.I obcował kain z żoną swoją, a ta poczęła i urodziła Henocha. Potem zbudował miasto i nazwał je imieniem syna swego: Henoch." 1Mojż.
 
 
Bobo 


Pomógł: 551 razy
Dołączył: 03 Mar 2007
Posty: 13647
Wysłany: 2019-08-15, 13:13   

I jak to dowodzi, że przed Adamem żył ktokolwiek? Przecież Kaina zabić mógł ktokolwiek w przyszłości. Przecież ludzkość miała się rozmnażać.
No i gdyby morderstwo dokonane na człowieku było takie złe, to dlaczego akurat to morderstwo popełnione przez Kaina byłoby tak wyjątkowe? Wcześniej nigdy nikt nikogo nie zamordował?
No i pomyśl nad innym aspektem. Dlaczego poumierali ci, którzy żyli przed Adamem?
Dotykam tematu: dlaczego w ogóle ludzie umierają. Jak na to odpowiada Biblia?
_________________
Oszołomstwu mówię NIE!
 
 
RN 


Wyznanie: Wiara Naturalna (Deizm)
Pomógł: 310 razy
Dołączył: 25 Paź 2013
Posty: 5125
Skąd: Ziemia Łódzka
Wysłany: 2019-08-15, 14:40   

efroni napisał/a:
RN napisał/a:
LIST DO RZYMIAN 5. 14. BIBLIA WARSZAWSKA

"Lecz śmierć panowała od Adama aż do Mojżesza....... ....''

Jeżeli ''Adam'' nie oznacza imienia własnego, tylko jest tym samym co słowo ''człowiek'' to powyższe zdanie należałoby przetłumaczyc '' lecz śmierc panowała od człowieka aż do Mojżesza''
W takim razie kim był Możesz - chyba nie człowiekiem


To oczywiste, że Mojżesz jest człowiekiem [adamem]
Mnie zastanawia dlaczego jeden z ludzi został nazwany [ok 6000 lat temu ] Człowiekiem przez duże "C"[Adamem]
Co go wyróżniało na tle innych ludzi, że został nazwany synem Bożym , Człowiekiem podobnym do Boga ? To samo co Jezusa ?
Dlaczego śmierć jest liczona od tego Człowieka ? O jaką śmierć chodzi , przecież ludzie umierali tak samo przed Adamem jak i po Adamie ?
Dlaczego do Mojżesza ? To oczywiste . Prawo mówi ; Kto wypełnia przepisy Prawa dzięki nim żyć będzie.
O jaką śmierć chodzi ? O jakie życie chodzi ?
Dlaczego Biblia mówi tylko o dwóch Adamach [Człowiekach] ?


Pozwolicie Państwo, że i ja napisze, jak rozumiem te fragmenty Słowa Bożego :->

1. Adam został nazwany człowiekiem, bo to podobno był człowiek.
2. Adam miał byc pierwszym ze wszystkich ludzi, tak wiec nie było wtedy porównania, co mogło go wyrózniac wśród innych ludzi.
3. Śmierc jest liczona od tego człowieka, bo podobno nie było wcześniej żadnego innego.
4. Ludzie nie umierali przed Adamem, bo ich podobno wtedy nie było.
5. Jest napisane do smierci Mojżesza, bo prawdopodobnie Pawłowi ( czy tam innemu kto to pisał ) chodziło o pewien podział na ludzi żyjacych bez prawa i tych, którzy byli pod prawem.
To oczywiscie nie jest ścisłe, bo mozna odnosnie tego postawic jeszcze wiele pytań, ale mniej wiecej o to chodziło.
6. Biblia mówi o dwóch Adamach, bo od nich miały miec miejsce kluczowe zwroty w dziejach ludzkości

Wiele osób w słowie Adam widzi to samo znaczenie co słowo człowiek.
Owszem miał to by człowiek, ale jeżeli tylko Adam był człowiekiem, to kim była Ewa :?:
''Pochodzący z ziemi'' lepiej pasuje jako etymologia słowa Adam niż to, że to oznacza ''człowiek''.
Przynajmniej pasuje do biblijnego opisu stworzenia Adama.
Jeżeli jeszcze do tego zapoznamy sie ze znaczeniem słowa Ewa, które ma oznaczac ''dająca życie'', wówczas lepiej bedziemy mogli zrozumiec biblijne opowiadanie o Adamie i Ewie.

Adam = pierwszy człowiek powstały z prochu ziemi ( pochodzący z ziemi)
Ewa = pierwszy człowiek rodzaju żeńskiego, czyli kobieta, matka. A jak matka to znaczy, ze rodząca dzieci ( dająca życie)
_________________
JESZCZE SIĘ TAKI NIE NARODZIŁ, CO BY OPOWIEŚCI BIBLIJNE POGODZIŁ
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 10