Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
Owocem ducha jest: miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność. (List do Galatów 5:21-22)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Wersety, które Was poruszyły
Autor Wiadomość
RN 

Wyznanie: Wiara Naturalna (Deizm)
Wysłany: 2019-09-06, 12:45   

Albertus napisał/a:

Poza tym to Paszko uważa że z wersetu:

Jeśli kto przychodzi do Mnie, a nie ma w nienawiści swego ojca i matki, żony i dzieci, braci i sióstr, nadto i siebie samego, nie może być moim uczniem.
(Łk 14,26)

Wynika zagadkowa nienawiść Jezusa do ojca.

Oczywiście, że nie wynika, bo nie wypada, żeby wynikało. Nienawiść to nie to samo co nienawiść :->
Użytkownik Paszko powinien uwzglednić kontekst, gdzie Jezus przypomina dekalog z czczeniem ojca i matki :-)
Nie należy czytać Pisma, jak książki kucharskiej, bo Pismo jest bardziej skomplikowane niż budowa cepa :-)

Listek 

Wysłany: 2019-09-06, 12:59   

Metanoia napisał/a:
Oznajmij to ludowi, ażeby każdy mężczyzna u sąsiada swego i każda kobieta u sąsiadki swej wypożyczyli przedmioty srebrne i złote». (Wj 11, 1-2)

Wj 11:2 pec "Oznajmij, proszę, ludziom, aby każdy mężczyzna uprosił przyjaciela a każda kobieta przyjaciółkę o naczynia ze srebra i ze złota.(3) Bóg dał ludowi przychylność Egipcjan. "

Za lata niewoli Bóg wyznaczył zapłatę dla wychodzących z Egiptu niewolników.

Luba 

Pomogła: 83 razy
Wysłany: 2019-09-06, 13:10   

Listek napisał/a:
bieta przyjaciółkę o naczynia ze srebra i ze złota.(3) Bóg dał ludowi przychylność Egipcjan. "

Za lata niewoli Bóg wyznaczył zapłatę dla wychodzących z Egiptu niewolników.

Jasne, Listek...Jehowa zawsze kierowal sie przeciez moralnoscia Kalego :-D

Henryk 

Wysłany: 2019-09-06, 13:42   

Luba napisał/a:
Jasne, Listek...Jehowa zawsze kierowal sie przeciez moralnoscia Kalego :-D

Ależ nie- proszę bezrozumnej kobiety!
Jehowa zawsze kierował się Sprawiedliwością. :lol:
Ha 2:8 bgn "Gdyż jak ty ograbiłeś liczne narody tak wszystkie narody ograbią ciebie; z powodu ludzkiej, przelanej krwi, z powodu gwałtu spełnionego nad krajem, miastem oraz wszystkimi jego mieszkańcami."
Ciekawym kiedy Ciebie "wynagrodzi"?

Luba 

Wysłany: 2019-09-06, 13:49   

Henryk napisał/a:

Ciekawym kiedy Ciebie "wynagrodzi"?

Ja nie przyjmujmuje łapówek od Jehowy :->

Pozdrawiam cie w Duchu i Prawdzie, Henryku.

chryzolit

Wysłany: 2019-09-06, 14:16   

Luba-wynagrodzenie nie jest łapówką,tylko sprawiedliwością.

Luba 

Wysłany: 2019-09-06, 14:23   

chryzolit napisał/a:
Luba-wynagrodzenie nie jest łapówką,tylko sprawiedliwością.

A wiec jest to sprawiedliwosc, ktora ciebie obejmuje i ty otrzymasz stosowne wynagrodzenie.

Ja na nie gwiżdże :-D

chryzolit

Wysłany: 2019-09-06, 14:53   

Luba.
Wiem że na nie gwiżdżesz,bo jesteś na tym świacie,a bogiem tego świata jest Szatan,ale życie nie trwa wiecznie,a zgodnie z nauka Jezusa i Apostołów,każdy stanie przed Boża stolicą.
Pozdrawiam.

Albertus 

Wysłany: 2019-09-06, 15:05   

RN napisał/a:
Albertus napisał/a:

Poza tym to Paszko uważa że z wersetu:

Jeśli kto przychodzi do Mnie, a nie ma w nienawiści swego ojca i matki, żony i dzieci, braci i sióstr, nadto i siebie samego, nie może być moim uczniem.
(Łk 14,26)

Wynika zagadkowa nienawiść Jezusa do ojca.

Oczywiście, że nie wynika, bo nie wypada, żeby wynikało. Nienawiść to nie to samo co nienawiść :->
Użytkownik Paszko powinien uwzglednić kontekst, gdzie Jezus przypomina dekalog z czczeniem ojca i matki :-)
Nie należy czytać Pisma, jak książki kucharskiej, bo Pismo jest bardziej skomplikowane niż budowa cepa :-)

Oczywiście że nie wynika bo trzeba być konsekwentnym w myśleniu.

Musielibyśmy bowiem przyjąć że Jezus przejawiał też "zagadkową" nienawiść do matki, żony( swojej?), dzieci (co mu bidulki zawiniły?) oraz musielibyśmy przyjąć że Jezus przejawiał też "zagadkową" nienawiść do samego siebie...

Albertus 

Wysłany: 2019-09-06, 15:16   

Paszko napisał/a:

Większość katolików w Polsce nie ma czasu zastanawiać się nad religią, a jak już to robi, to miewa poważne wątpliwości, ja natomiast nie mam żadnych, że Bóg istnieje, że Jezus jest Mesjaszem, a Jego Nauczanie wciąż, po dziś dzień, rozszerza Królestwo Boże i całkowicie odmienia zarówno myślenie, jak i życie. Dlatego zupełnie nie potrafię pojąć, jakie znajdujesz przesłanki do odmówienia mi miana chrześcijanina? Wyjaśnij to proszę, bo inaczej uznam, że Twoje haniebne personalne ataki mają li tylko za zadanie przykryć niewygodną rozmowę na temat gnostyckich elementów w Ew Jn... :roll:

Nie czytasz uważnie tego co ktoś pisze.

Stwierdziłem oczywisty fakt że twoje poglądy nie są chrześcijańskie.

Nie ma kompletnie żadnego znaczenia to ilu formalnych członków chrześcijańskich kościołów ma niechrześcijańskie poglądy.
I tak fakt pozostaje faktem że ich poglądy są niechrześcijańskie.

Natomiast prezentowanie twoich poglądów które sam zaprezentowałeś na forum nie jest żadnym atakiem personalnym.

Proste jak budowa cepa!
Ostatnio zmieniony przez Albertus 2019-09-06, 15:29, w całości zmieniany 1 raz  

Listek 

Wysłany: 2019-09-06, 15:22   

Iz 55:8 ""Bo wasze myśli nie są Moimi myślami ani Moje drogi waszymi drogami" – brzmi wypowiedź Jehowy."

Paszko

Wyznanie: KRK
Wysłany: 2019-09-06, 19:27   

Albertus napisał/a:

Musielibyśmy bowiem przyjąć że Jezus przejawiał też "zagadkową" nienawiść do matki, żony( swojej?), dzieci (co mu bidulki zawiniły?) oraz musielibyśmy przyjąć że Jezus przejawiał też "zagadkową" nienawiść do samego siebie...

Słuszność tych założeń łatwo zweryfikować w Mt 8,21-22, gdzie Jezus wypowiada się cynicznie na temat śmierci czyjegoś ojca; w Mk 3, gdzie Jezus sprawia przykrość całej swojej rodzinie, przede wszystkim zaś matce (Ew Mk 3,31-35), być może wzburzony tym, iż podejrzewają go o popadnięcie w obłęd (Ew Mk 3,21).
Nienawiść do hipotetycznej żony - bo przecież nie miłość - przebija dość wyraźnie ze słów Jezusa w Mt 19,10-12.
O patologicznych relacjach z braćmi, którzy szydzili z Niego, nakłaniając de facto do samobójstwa, poczytać można w Jn 7,1-7, gdzie zresztą zawarta jest także gorzka odpowiedź Jezusa, sugerująca, iż cały świat Go nienawidzi.
Gniewny stosunek do własnego ciała, a także do męskiej seksualności, jest też wyraźnie widoczny w Mt 5,27 i nn.
Cały ten gniew i przebijająca ze słów (a niekiedy także i czynów - Mk 11,15) wściekłość przestaje być zagadką, jeśli przyjmie się, że Jezus dorastał bez biologicznego ojca, w poczuciu krzywdy, będąc narażonym na drwiny patriarchalnego społeczeństwa, dla którego nie był synem swego ojca (Jn 8,19), lecz matki (Mk 6,3).
Ukształtowanie tego rodzaju światopoglądu jest bardzo tajemnicze w świetle "baśni i genealogii" z Ew Mt i Ew Łk - za to znacznie mniej tajemnicze w świetle Celsusa i Toledot Jeszu.

Rzecz jasna, w chwili, kiedy Miriam poczynała dziecko, nie było ani mnie, ani Ciebie - warto jednak pamiętać, że kiedyś chrześcijanie byli przekonani, że Bóg stworzył życie na Ziemi w kilka dni. Dziś papież mówi wprost, że Bóg nie jest czarodziejem, i że tworząc życie na Ziemi posługiwał się ewolucją. Tym samym przyznać trzeba, że wbrew dawnym naiwnym, bajkowym wyobrażeniom, Bóg do tworzenia życia (a poczęcie Jezusa też jest tworzeniem życia) wykorzystuje materialne pośrednictwo. Gdyby u Miriam wystąpiła partenogeneza, urodziłaby ona własnego klona, identycznego pod względem genetycznym, o ile dobrze rozumiem, to dziewczynkę. Potrzebny jest zatem dawca innego kodu genetycznego, który wystąpi jako "posłaniec" Boga.

Albertus napisał/a:

Nie czytasz uważnie tego co ktoś pisze.

Stwierdziłem oczywisty fakt że twoje poglądy nie są chrześcijańskie.

Nie ma kompletnie żadnego znaczenia to ilu formalnych członków chrześcijańskich kościołów ma niechrześcijańskie poglądy.
I tak fakt pozostaje faktem że ich poglądy są niechrześcijańskie.

Czytam bardzo uważnie to, co piszesz i muszę z zaskoczeniem stwierdzić, że Twoje słowa o niechrześcijańskich chrześcijanach urągają rozumowi. W sposób oczywisty także należy podkreślić, że odmawianie chrześcijańskości użytkownikowi forum biblijnego wierzącego w Boga oraz studiującego słowa Jezusa Mesjasza jako jedyną prawdziwą drogę do Boga, jest obraźliwe i świadczy o pomawiającym jak najgorzej, dowodząc jednocześnie, że jedyne argumenty w oczekiwanej z Twojej strony ostrej polemice na temat gnostyckiego aspektu Ew Jn... to argumenty ad personam. :-(

Luba 

Wysłany: 2019-09-07, 00:38   

chryzolit napisał/a:
Luba.
Wiem że na nie gwiżdżesz,bo jesteś na tym świacie,a bogiem tego świata jest Szatan,ale życie nie trwa wiecznie,a zgodnie z nauka Jezusa i Apostołów,każdy stanie przed Boża stolicą.
Pozdrawiam.

Chryzolit, zycie trwa wiecznie. Nie ma poczatku ani konca....ani przeciwienstw.... :->

Smierc nie jest wiec przeciwienstwem zycia, lecz tylko przeciwienstwem narodzin.

I smierc i narodziny naleza wiec do zycia.

W Domu Ojca nie ma tez urzedu sądowego, bo Ojciec nie kieruje sie prawem lecz Prawda , ktorej istotą jest MILOSC.

Prawem kieruje sie niegodziwiec Jehowa i jego przedstawiciele ziemscy, tacy jak Mojzesz czy papiez...CK z Brooklynu...itd....

To Jehowa, wcielony w trojce do dzis straszy ludzi sądami....a ludzie ze strachu przestali wierzyc temu, co widza i slysza, tak jak radzil Syn Bozy: "kto ma uszy niechaj slucha".....

Ty tez uwierzyles w boze sądy i nie sposob wyprowadzic cie z tego blednego myslenia.

Ale jesli nie przestaniesz wierzyc , ze czeka cie sąd bozy, umrzesz jako grzesznik...

Do czego potrzebna ci taka smierc...?

Czy nie lepiej opuscic stara rzeczywistosc i wejsc w nowa....?....gdzie nie ma sedziow ani sądow...?...gdzie wszyscy sa duchowa rodzina...?

Czyz nie taka rzeczywistosc przedstawil nam Ojciec za posrednictwem swojego Syna...?

Pozdrawiam cie w Duchu i Prawdzie :->

Bobo 

Wysłany: 2019-09-07, 06:31   

Luba napisał/a:
Do czego potrzebna ci taka smierc...?

He, he... myślałby kto, że proponujesz 'lepszą' śmierć :mrgreen:

Bobo 

Wysłany: 2019-09-07, 06:32   

Luba napisał/a:
Czyz nie taka rzeczywistosc przedstawil nam Ojciec za posrednictwem swojego Syna...?

Nie.

Odpowiedz do tematu