Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
Owocem ducha jest: miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność. (List do Galatów 5:21-22)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Wersety, które Was poruszyły
Autor Wiadomość
Metanoia 
Bóg jest 1

Pomogła: 23 razy
Wysłany: 2019-09-02, 19:50   

Bóg daje tę łaskę grzesznikom właśnie na drodze samozbawienia,
\Wołając do Jezusa nadal wołasz do Siebie.
Tyko tego nie wiesz.

Chryzolit, przestań wreszcie chryzolić.

Luba 

Pomogła: 83 razy
Wysłany: 2019-09-02, 19:58   

Albertus napisał/a:

Natomiast my zbawienia oczekujemy od Boga który daje łaskę grzesznikom

W praktyce twojej organizacji to nie "Bog daje laske grzesznikom" lecz wasz "ojciec sw.", za posrednictwem uswieconego -przez niego samego -duchowienstwa :-D

Oczywiscie nie za darmo :-D

Archaizmy opowiadasz. Tego nikt juz prawie nie kupuje ...poza czlonkami subkultury z beretami w nazwie... :-D

chryzolit

Wysłany: 2019-09-02, 20:17   

Metanoia-napisała.
Cytat:
Tyko tego nie wiesz.

Piszesz na drodze samo zbawienia,tak dokładnie uczył Szymon Mag.
Chryzolit,podaje prawdę i będę to przedstawiał.
Zaawansowana magia i okultyzm należą do świata Szatana.
Pozdrawiam.

Metanoia 
Bóg jest 1

Wysłany: 2019-09-02, 20:25   

Głupiś a do tego zmyślasz.

Luba 

Pomogła: 83 razy
Wysłany: 2019-09-02, 20:32   

Metanoia napisał/a:
Głupiś a do tego zmyślasz.

Normalnie kabaret :xhehe:

chryzolit

Wysłany: 2019-09-02, 20:57   

Metanoia - napisała.
Cytat:
głupis i do tego zmyślasz

Nie zmyslam.Cytat.
Cytat:
Szymon miał nauczać, że człowieka zbawia wiara w niego, a uczynki nie są potrzebne do zbawienia. Ta niezgodność z nauczaniem chrześcijańskim o uczynkach, wypływających z wiary, prowadziła to do swoistej amoralności wpisanej w doktrynę Szymona - można było czynić cokolwiek, bo jedynie wyznawanie jego jako Boga miało moc zbawczą. Był to zaczątek idei gnozy - zbawiającej wiedzy.
.
Pozdrawiam.

Luba.
Jeżeli Twoje popieranie,czy przynależność do okultyzmu to kabaret.
To powodzenia.

wybrana 
wybrana

Wyznanie: chrześcijanka
Pomogła: 47 razy
Wysłany: 2019-09-02, 21:02   

Metanoia napisał/a:
Tyko tego nie wiesz.

Samozbawienia - tak, ale tylko przez wiarę Chrystusową - zbawienną.
Wiarę zbawienną dał nam Jezus, bo Jezus jest prawdą i drogą do Ojca.
Dlatego mamy iść za Jezusem i naśladować Jezusa.
A co to znaczy iść za Jezusem? - to znaczy przyjąć nauki i wskazówki Jezusa.
A co nauczał Jezus? - nauczał, by miłość i dobro zamieszkało w naszym sercu.

Metanoia 
Bóg jest 1

Wysłany: 2019-09-02, 21:04   

Mitologia chrześcijańska.
Mitologia czyli zbiór mitów.
Zacytowałeś Wiki a tam stoi jak byk, że "miał nauczać" ale nie napisano, że nauczał.

chryzolit

Wysłany: 2019-09-02, 21:09   

Metanoia-kawałek z wywiadu.
Cytat:
Według filozofa są znaczące różnice w pojmowaniu zbawienia między chrześcijaństwem a gnostycyzmem. – Chrześcijanie nigdy nie twierdzą, że świat, który nas otacza jest w całości złym więzieniem, z którego musimy się wyzwolić. Natomiast wszystkie ruchy związane z gnostycyzmem mówią, że rzeczywistość jest czymś w rodzaju „Matrixa”. Aby się wyzwolić musimy odrzucić iluzję i poznać prawdę, której najważniejszą cechą jest fakt, że jest ukryta. Wiedza tajemna mówi o tym jak naprawdę zbudowany jest świat i dlaczego doszło do upadku – mówił Napiórkowski.

Zdaniem gościa Polskiego Radia 24 elementy mitologii gnostyckiej można odnaleźć we współczesnej kulturze, mimo że ostatni gnostycy zostali wybici przez Kościół w średniowieczu. – Wynika to z tego, że gnostycyzm chrześcijański był wcieleniem mitu, który pojawiał się na całym świecie. Idea ciała jako więzienia duszy pojawiała się u Hindusów, Platona, wierzeniach orfickich i alchemików. Elementy gnostyckie obecne są też np. w popkulturze we wspomnianym „Matrixie”. Dzisiaj pojawiają się teorie, że świat jest tylko projekcją wirtualnej rzeczywistości lub wielką reklamą stworzoną przez korporacje. Teorie spiskowe również mają zabarwienie gnostyckie. – stwierdził wykładowca UW.

Obudz się.
Pozdrawiam.

Metanoia 
Bóg jest 1

Wysłany: 2019-09-02, 21:10   

I znów karuzela...

A skąd ta miłość się bierze w naszych sercach?
Od nas samych w wyższym wymiarze.
Dlaczego?
Gdyż człowiek składa się z dwóch czterowymiarowych rzeczywistości.
Jest pięciowymiarowym elementem, którego całości nie można zobaczyć w tym świecie i w jednym życiu.
Chrystus jest naturalną konsekwencją ciebie jak naturalne jest posiadanie dwóch komór serca dwóch nerek lub dwóch płuc.
Dwóch półkul mózgowych.
Tak samo naturalne jest posiadanie Dwóch światów Diabła i Chrystusa
Ewy i Adama.

wybrana 
wybrana

Wysłany: 2019-09-02, 21:12   

Metanoia napisał/a:
Mitologia chrześcijańska.
Mitologia czyli zbiór mitów.
Zacytowałeś Wiki a tam stoi jak byk, że "miał nauczać" ale nie napisano, że nauczał.

Nie popisuj się, bo jesteś tak porąbana, że wyobraźnia tego nie ogarnia.
Piszesz same slogany i swoje wymyslone urojone teorie.
Mam propozycje do wszystkich, niech te panie piszą same ze sobą i nie karmić troli, a ja już nie chcę z nimi rozmawiać, bo tu nie ma argumentów. Nie uzdrowimy, no chyba że ktoś z moderacji pomoże.
Dla mnie Lena(fałszywa Metanoia) i Luba - straciły całkowicie moje jakiekolwiek poważanie.

RM 

Wyznanie: Unitarianizm jest błędem
Wysłany: 2019-09-02, 21:19   

No tak, umknęła mi ta polaryzacja. Jednak Metanoia, w Twoim rozumowaniu są luki, a rozkładanie tego na części to zbyt duża praca, a poza tym, dla mnie, praca pozbawiona sensu.

Luba,
ja w ogóle nie latam.
Tego, co ja piszę, nie da się pogodzić z treściami Metanoi, bo tą dwa różne światy. Ja bazuję na pismach, a weryfikacji dokonuję poprzez obserwowanie zmian we mnie i w moim otoczeniu. Nie mam żadnych osobistych objawień. W każdym razie na tyle osobistych, aby pozostawały w sprzeczności z pismami.
Największy dysonans pomiędzy mną a Metanoią, to kwestia dualizmu. U Metanoi wszystko jest oparte na eksploatowaniu koncepcji dualizmu. Cała treść tego przekazu wynika z przeciwieństw pomiędzy stosowanymi pojęciami. Ja piszę o świecie jednorodnym, harmonijnym, uporządkowanym wektorem wskazującym na centrum, w którym jest Bóg. W moim przekazie, dualizm znajduje jedynie zastosowanie w percepcji świata fizycznego, wewnątrz tego świata. Żadnego dualizmu w przestrzeni duchowej i żadnego dualizmu pomiędzy światem duchowym i fizycznym. Świat duchowy i fizyczny Bóg stworzył do harmonii i symbiozy, nie zaś do wzajemnych antagonizmów.
Napisałem na tym Forum naprawdę sporo. Niedługo będzie 3 tyś postów, w pośród których bardzo niewiele jest takich o małej wadze. Nie chcę powtarzać treści już kiedyś wypowiedzianych, tym bardziej, że i zainteresowania jakoś nie dostrzegam.

Alberusie,
sądzę, że masz świadomość, iż Twoje korzenie są w najbardziej stagnacyjnej religii, jaka istnieje. :-D Od wielu wieków to samo. Nawet tak patologiczny model, jak święta rodzina, się nie zmienia. Rozwój musi być oparty na progresie, na dynamice zmian. Nie można się rozwijać i być cały czas w tym samym miejscu. Widzisz, religia w której tkwisz, ma takie prerogatywy, że zbawi tak samo konia, jak i człowieka. :mrgreen:

wybrana 
wybrana

Wysłany: 2019-09-02, 21:22   

chryzolit napisał/a:
Metanoia-kawałek z wywiadu.
Cytat:
Według filozofa są znaczące różnice w pojmowaniu zbawienia między chrześcijaństwem a gnostycyzmem. – Chrześcijanie nigdy nie twierdzą, że świat, który nas otacza jest w całości złym więzieniem, z którego musimy się wyzwolić. Natomiast wszystkie ruchy związane z gnostycyzmem mówią, że rzeczywistość jest czymś w rodzaju „Matrixa”. Aby się wyzwolić musimy odrzucić iluzję i poznać prawdę, której najważniejszą cechą jest fakt, że jest ukryta. Wiedza tajemna mówi o tym jak naprawdę zbudowany jest świat i dlaczego doszło do upadku – mówił Napiórkowski.

Zdaniem gościa Polskiego Radia 24 elementy mitologii gnostyckiej można odnaleźć we współczesnej kulturze, mimo że ostatni gnostycy zostali wybici przez Kościół w średniowieczu. – Wynika to z tego, że gnostycyzm chrześcijański był wcieleniem mitu, który pojawiał się na całym świecie. Idea ciała jako więzienia duszy pojawiała się u Hindusów, Platona, wierzeniach orfickich i alchemików. Elementy gnostyckie obecne są też np. w popkulturze we wspomnianym „Matrixie”. Dzisiaj pojawiają się teorie, że świat jest tylko projekcją wirtualnej rzeczywistości lub wielką reklamą stworzoną przez korporacje. Teorie spiskowe również mają zabarwienie gnostyckie. – stwierdził wykładowca UW.

Obudz się.
Pozdrawiam.

Nie porównujmy tego,co ta pani pisze z gnostycyzmem, bo gnostycyzm wcale nie był tak daleko od prawdy. To, co ta pani głosi, to zaprzeczenie istnienie Boga, bo głosi, że my dla siebie jesteśmy Bogami. Głosi wykluczenie naszej chrześcijańskiej podstawy jaką jest Zbawiciel - Jezus. To teoria szatańska w całej pełni.
Mam nadzieje, że ktoś zlituje się nad tym forum i zbanuje tą bestię.

Metanoia 
Bóg jest 1

Wysłany: 2019-09-02, 21:25   

RM napisał/a:
Albertusie. Widzisz, religia w której tkwisz, ma takie prerogatywy, że zbawi tak samo konia, jak i człowieka. :mrgreen:

1:0 dla RM
Mocny cios, nie wiem jak on się po tym sierpowym pozbiera.

RM, to nie dualizm, to superpozycja.
Ciemność nie istnieje.
Pamiętaj o tym, że Adam spotyka Ewę ale jeszcze się nie obudził to jest ciągle Jego sen.
Nie ma takiej Ewy, którą Ty sobie wyobraziłeś.

wybrana napisał/a:
i zbanuje tą bestię.

Bestia.
Niczym Mike Tyson teologii..

chryzolit

Wysłany: 2019-09-02, 21:28   

Metanoia-
Z historii,twojego guru,lub jednego z nich..
Cytat.
Cytat:
Helena, sydońska prostytutka, została przez Szymona wykupiona z domu publicznego i podróżowała razem z nim, będąc otaczaną czcią Sofią u boku Boga, który ją odnalazł i zbawił. Para ta stała się archetypiczną syzygią "heretyka i nierządnicy", jako głównych form działalności diabelskiej. Późniejszym powtórzeniem tego schematu stał się czarownik Faust i upadła Małgorzata z "Fausta" Goethego.
Pozdrawiam.

Odpowiedz do tematu