Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
Owocem ducha jest: miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność. (List do Galatów 5:21-22)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Jezus Chrystus przyszedł w ciele.Jak to rozumieć?
Autor Wiadomość
Bobo 

Wysłany: 2019-09-10, 09:26   

Henryk napisał/a:
Na razie Jezus Chrystus wybiera "lud dla imienia swego".

Jeśli, Henryku, masz na myśli Dzieje 15:14, to raczej miał to być lud dla imienia Boga (Jehowy) a nie imienia Jezusa.

Henryk 

Wysłany: 2019-09-10, 10:16   

Bobo napisał/a:
Jeśli, Henryku, masz na myśli Dzieje 15:14, to raczej miał to być lud dla imienia Boga (Jehowy) a nie imienia Jezusa.

I Jehowa i Jezus mają wspólne cele, zamiary, plany...

Faktycznie w Dz 15:15 mowa o imieniu Bożym.
Jednak w innych miejscach (1J 2:12; Łk 21:17; J 15:21 i wiele innych) jest mowa o Jezusie.
Nie mniej stanowić będą Ciało Chrystusowe, a nie Boże.
To z Chrystusem będą rządzić, oczywiście wszystko z woli Ojca!
PS:
Dobrze, że tylko tu mnie poprawiasz. :-D

wuka 

Pomogła: 194 razy
Wysłany: 2019-09-10, 10:43   

Henryk napisał/a:
wuka napisał/a:
Kto napełnił Elżbietę ciężarną z Janem Duchem św.? No przecież nie Maria, ale TEN z jej łona, czyli fasolka-Jezus :-D

Ty tak zupełnie poważnie? :aaa:

A tej gęby :-D :-D :-D nie widzisz? ;-)

wuka 

Wysłany: 2019-09-10, 10:54   

Henryk napisał/a:
Biblia nie zawiera ani jednej sugestii o istnieniu „Trójcy”!

To wiem, ale w takim razie wytłumacz mi, dlaczego Duch św. moc, energia itp. ma cechy jak najbardziej OSOBOWE.
W Biblii też nie mamy słowa Jehowa, jest tetragtam niewymawialny i kłótnie od stuleci o ... samogłoski :mrgreen:
Cytat:
Cytat:
Wiem, co to Boża sprawiedliwość.
Ojcu złożył ofiarę.

Jak możesz tak pisać, wierząc, że był jednocześnie Ojcem? :aaa:
Ja niczego takiego nie napisałam. Sama mam z tym problem i nie wygłaszam jakichś tez.

Cytat:
Wiem, co to Boża sprawiedliwość.
Ojcu złożył ofiarę.

Jak możesz tak pisać, wierząc, że był jednocześnie Ojcem? :aaa:
Ja tego nie rozumiem!
Będąc Bogiem, złożył sobie ofiarę z samego siebie jako człowiek? :aaa:
Wybacz. To ponad moją zdolność pojmowania.
Musi to być jakaś „wielka tajemnica wiary”, której zrozumienie nie jest mi dane!
Też tego nie rozumiem i jakoś dotąd nikt nie umiał mi tego wyjaśnić.

LwiPazur

Wysłany: 2019-09-10, 11:51   

Boże przebacz im, bo nie wiedzą co mówią. Jezus Chryste królu wszechświata w którym obecnie żyjemy, który siedzisz po prawicy Ojca, Synu Boga Żywego przebacz im !!!

Henryk 

Wysłany: 2019-09-10, 12:37   

wuka napisał/a:
To wiem, ale w takim razie wytłumacz mi, dlaczego Duch św. moc, energia itp. ma cechy jak najbardziej OSOBOWE.

Ponieważ ducha Bożego można zasmucić, można nawet zgrzeszyć przeciw niemu, czyli świadomie czynić zło, pomimo znajomości woli Bożej.
Łk 12:10 lub "Każdy, kto by powiedział coś przeciw Synowi Człowieczemu, otrzyma przebaczenie. Temu jednak, kto by bluźnił przeciwko Duchowi Świętemu, nie będzie przebaczone."
On w nas wzdycha do Boga, gdy brakuje nam słów. Przypomina nam nasze obowiązki i powinności. Karci nas i oczekuje miłosierdzia. To jest to nowe sumienie, nowy zmysł.
I wcale nie musi być Osobą, która istnieje i myśli samodzielnie.
Duch święty nie siedzi po lewicy Ojca, jak Jezus po prawicy! :roll:
On nigdzie nie siedzi, poza naszymi sercami, umysłem.

wuka 

Wysłany: 2019-09-10, 12:44   

Henryk napisał/a:
wuka napisał/a:

Ponieważ ducha Bożego można zasmucić, można nawet zgrzeszyć przeciw niemu, czyli świadomie czynić zło, pomimo znajomości woli Bożej.
Łk 12:10 lub "Każdy, kto by powiedział coś przeciw Synowi Człowieczemu, otrzyma przebaczenie. Temu jednak, kto by bluźnił przeciwko Duchowi Świętemu, nie będzie przebaczone."
On w nas wzdycha do Boga, gdy brakuje nam słów. Przypomina nam nasze obowiązki i powinności. Karci nas i oczekuje miłosierdzia. To jest to nowe sumienie, nowy zmysł.
I wcale nie musi być Osobą, która istnieje i myśli samodzielnie.
Duch święty nie siedzi po lewicy Ojca, jak Jezus po prawicy! :roll:
On nigdzie nie siedzi, poza naszymi sercami, umysłem.

To ma sens.

wuka 

Wysłany: 2019-09-10, 12:49   

LwiPazur napisał/a:
Boże przebacz im, bo nie wiedzą co mówią. Jezus Chryste królu wszechświata w którym obecnie żyjemy, który siedzisz po prawicy Ojca, Synu Boga Żywego przebacz im !!!

Co ty tam mamroczesz? Czy ktoś yu twierdzi inaczej? Przecież każdy o tym wie gdzie jest i co obecnie robi Chrystus, a także KIM jest.
Skoro teZ to wiesz to po co latasz do spowiedzi do księdza po odpuszczenie? A może sam robisz za księdza, na co by wskazywała modlitwa za nas, grzeszny plebs ;-)
Nigdzie nie jest zakazane myślenie, poszukiwanie, pytanie, rozważanie Pism itd. Wręcz przeciwnie.
I tego się trzymajmy.
A za modły dziękuję, na pewno sie przydadzą, na zapas, jak palnę znowu jakąś :roll: :roll: ;-)

Henryk 

Wysłany: 2019-09-10, 12:52   

LwiPazur napisał/a:

A co zrobili Królowi? :aaa:
Ktoś Go skrzywdził? Ubliżył?

A może jakiś kapłan zamordował go ponownie na ołtarzu w którymś z kościołów- co Ciebie nie obraża ogóle!
Ech, kiedy ludzie zaczną czytać Pismo? :-(

LwiPazur

Wysłany: 2019-09-10, 13:32   

Ofiara krzyżowa Jezusa byłą ofiarą dobrowolną, On sam jej chciał.
W imię Ojca i Syna i Ducha Świętego Jezu Chryste bądź pozdrowiony i pochwalony na wieki wieków amen.

Jachu 
cichy,pokorny

Wysłany: 2019-09-10, 14:21   

A tak to przeżywał :

Łk 12:50-51
50. Chrzest mam przyjąć i jakiej doznaję udręki, aż się to stanie.
51. Czy myślicie, że przyszedłem dać ziemi pokój? Nie, powiadam wam, lecz rozłam.
(BT)
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.

wuka 

Wysłany: 2019-09-11, 10:14   

LwiPazur napisał/a:
Ofiara krzyżowa Jezusa byłą ofiarą dobrowolną, On sam jej chciał.
W imię Ojca i Syna i Ducha Świętego Jezu Chryste bądź pozdrowiony i pochwalony na wieki wieków amen.

Jakąś szopkę odstawiasz, czy co?
Regułki są dobre w podstawówce. Tu ludzie już znają katolickie slogany. Przydałoby się coś merytorycznego...

LwiPazur

Wysłany: 2019-09-11, 13:13   

Cała nauka Kościoła Katolickiego jest w 100% prawdziwa, wszystko co jest na kartach Pisma Świętego jest również prawdą.

wuka 

Wysłany: 2019-09-11, 13:18   

LwiPazur napisał/a:
Cała nauka Kościoła Katolickiego jest w 100% prawdziwa, wszystko co jest na kartach Pisma Świętego jest również prawdą.

hoho, nauka Pisma a nauka KrK to całkiem różne historie. Chyba nie znasz podłoża nauk swojego Kościoła. Ten Kościół to organizacja polityczno społeczna. Taka fabryka, z prezesem, zarządem, kierownikami działów itd. A wierni to ekipa roboli, niewolnicy po prostu. Bardzo żałosny jest wasz kościół, wielce współczuję ludowi, hierarchom ani trochę.

LwiPazur

Wysłany: 2019-09-11, 13:40   

Kościół to Dom Boży.

Odpowiedz do tematu