Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
PANSTWO I KOSCIOL CZYLI W JAKIM KRAJU JUZ ZYJEMY ...
Autor Wiadomość
wuka 

Pomogła: 255 razy
Wiek: 69
Dołączyła: 25 Cze 2016
Posty: 4079
Wysłany: 2019-12-22, 12:13   

tom68 napisał/a:
Adwentysci DS od lat mowia o takim zagrozeniu chocby na podstawie biblijnych proroctw szczegolnie ksiag proroka Daniela i Objawienia ap Jana ... ze przed powrotem Jezusa mozliwe bedzie odrodzenie w nowej formie ideii sojuszu " Tronu i oltrza" ale tym razem wydaniu globalnym ... bo tym mowi np ksiazka Ellen G W Wielki Boj wydana po raz pierwszy w 1884 roku ... Wielki boj ksiazka Ellen G W ... jest bezsprzecznie jednym z najwiekszych bestsellerow swiatowej literatury religijnej ....

Ani pani Ellen tego nie odkryła, ani jej książka nie jest tak rewelacyjna, jak tu promujesz. Wiem, czytałam.
Właściwie każdy kto zajmuje się proroctwami głosi podobnie i żadna tu wyjątkowa zasługa ADS. Natomiast ty, Tomaszu, promujesz KrK. Pewnie robisz to mimo woli.
;-)
 
 
Henryk 

Pomógł: 453 razy
Dołączył: 10 Lis 2008
Posty: 10237
Wysłany: 2019-12-22, 12:31   

Luba napisał/a:
Wow....jaka uniwersalna prawda :->

Zawsze i wszedzie aktualna :->

Cóż za błyskotliwe spostrzeżenie! :aaa:
Zaskoczyłaś prawdziwie mego ducha. :xhehe:
 
 
Luba 

Pomogła: 87 razy
Dołączyła: 18 Mar 2017
Posty: 1307
Wysłany: 2019-12-22, 12:52   

Henryk napisał/a:
Luba napisał/a:
Wow....jaka uniwersalna prawda :->

Zawsze i wszedzie aktualna :->

Cóż za błyskotliwe spostrzeżenie! :aaa:
Zaskoczyłaś prawdziwie mego ducha. :xhehe:



Naprawde ?

A ty , Henryku, przejawiasz ducha zyda czy goja....?
 
 
tom68 

Dołączył: 09 Sty 2013
Posty: 4701
Wysłany: 2019-12-22, 13:00   

Ap Jan czy prorok Daniel tez dużo pisali o Rzymie i Babilonie ale co się dziwić przecież to Żydzi i może Masoni :-D
_________________
tom68
 
 
wuka 

Pomogła: 255 razy
Wiek: 69
Dołączyła: 25 Cze 2016
Posty: 4079
Wysłany: 2019-12-22, 13:02   

tom68 napisał/a:
Ap Jan czy prorok Daniel tez dużo pisali o Rzymie i Babilonie ale co się dziwić przecież to Żydzi i może Masoni :-D

:mrgreen: Chyba głównie cykliści :xhehe:
 
 
Krystian 


Wyznanie: Chrystianin
Pomógł: 106 razy
Wiek: 51
Dołączył: 17 Gru 2011
Posty: 4197
Wysłany: 2019-12-22, 15:37   

tom68 napisał/a:
Ap Jan czy prorok Daniel tez dużo pisali o Rzymie i Babilonie ale co się dziwić przecież to Żydzi i może Masoni


Ty się raczej zastanów czy wyznajesz jako adwentysta judaizm czy chrystianizm.
Bo wybierasz sobie jak Listek przykazania z prawa mojżeszowego, które Chrystian nie dotyczą.
_________________
Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny.

Ewangelia Jana 3:16
 
 
tom68 

Dołączył: 09 Sty 2013
Posty: 4701
Wysłany: 2019-12-22, 16:44   

Jezus i ap Pawel itp nie mogli wzywac ludzi do lamania dekalogu (bo byliby falszywymi prorokami ) mogli co najwyzej krytykowac faryzeiski sposob obchodzenia sabatu itp swiat ....

Jezus jak i ap Pawel w NT wykladaja nam oraz powtarzaja i przypominaja tylko nauki podane juz przez Boga prorokom i Mojzeszowi a poza tym ciekawe ze wielu chrzescijan woli nasladowac w zyciu nauki i tradycje ludzi niz nauki i zyczaje Jezusa .... a mimo to uwaza sie za wierzacych w Jezusa ....

Adwentysci wierza ze czlowiek jest zbawiony z wiary tylko dzieki ofierze Jezusa ale wiare mozna ocenic po uczynkach wiec swietuja biblijny sabat -
sobote i przestrzegaja 10 przykazan dekalogu oraz dobrze czynia wszystkim ... Jesli jednak ktos dzis uwaza ze moze nie przestrzegac IV przykazania biblijnego dekalogu o swieceniu Soboty , to czemu przestrzega np. II czy reszty przykazan , postawa biblijnych chrzescijan swietujacych niedziele jest nielogiczna bo albo przestrzegamy caly biblijny dekalogo albo nie . :-P
_________________
tom68
 
 
Krystian 


Wyznanie: Chrystianin
Pomógł: 106 razy
Wiek: 51
Dołączył: 17 Gru 2011
Posty: 4197
Wysłany: 2019-12-22, 17:08   

tom68 napisał/a:
Adwentysci wierza ze czlowiek jest zbawiony z wiary tylko dzieki ofierze Jezusa ale wiare mozna ocenic po uczynkach wiec swietuja biblijny sabat -
sobote i przestrzegaja 10 przykazan dekalogu oraz dobrze czynia wszystkim ... Jesli jednak ktos dzis uwaza ze moze nie przestrzegac IV przykazania biblijnego dekalogu o swieceniu Soboty , to czemu przestrzega np. II czy reszty przykazan , postawa biblijnych chrzescijan swietujacych niedziele jest nielogiczna bo albo przestrzegamy caly biblijny dekalogo albo nie .


Dekalog jest częścią prawa mojżeszowego, które przypominam nie dotyczy chrystian.
Fakt, że bezpośrednio Bóg dał go Mojżeszowi, ale konkretnemu narodowi
Ja jestem Pan, twój Bóg, który cię wywiódł z ziemi egipskiej, z domu niewoli.

Jesteś starożytnym Izraelitą?
Bóg Cię wywiódł z ziemi egipskiej?
Wiem, że jesteś człowiekiem niepełnosprawnym fizycznie i bardzo Tobie współczuje, ale badz chociaz sprawnym umysłowo.
Tego Ci życzę z całego serca.
_________________
Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny.

Ewangelia Jana 3:16
 
 
tom68 

Dołączył: 09 Sty 2013
Posty: 4701
Wysłany: 2019-12-22, 17:47   

Mnie zawsze zastanawia jedno ze ludzie chetnie powoluja i cytuja biblie jak chodzi o ludzi z LGBT ale jak ich zapytasz o inne nakazy biblijne np Sabat czy abstynencje od alkoholu itd to zawsze padaja dwie odp to bylo dla Zydow lub teraz jest nowe przymierze czasy sie zmienily itd ..


Czy sabat obowiazuje w Nowym Przymierzu - debata (NAPISY PL)
https://youtu.be/x59v-dvBbKU
_________________
tom68
 
 
Krystian 


Wyznanie: Chrystianin
Pomógł: 106 razy
Wiek: 51
Dołączył: 17 Gru 2011
Posty: 4197
Wysłany: 2019-12-22, 18:32   

tom68 napisał/a:
Mnie zawsze zastanawia jedno ze ludzie chetnie powoluja i cytuja biblie jak chodzi o ludzi z LGBT ale jak ich zapytasz o inne nakazy biblijne np Sabat czy abstynencje od alkoholu itd to zawsze padaja dwie odp to bylo dla Zydow lub teraz jest nowe przymierze czasy sie zmienily itd ..


Ty chyba czytasz jakąś inna Biblie, albo ADS całkiem Cię zindoktrynował jak świadków CK

Gdzie Żydom Bóg zabronił spożywania alkoholu :aaa:
_________________
Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny.

Ewangelia Jana 3:16
 
 
tom68 

Dołączył: 09 Sty 2013
Posty: 4701
Wysłany: 2019-12-22, 18:34   

Ciału, jako świątyni Ducha Św należy się troska, co wiąże się z powstrzymywaniem od używania narkotyków w tym alkoholu, tytoniu oraz takich używek, jak kawa czy herbata albo wieprzowiny itp. pokarmów które Biblia uznaje za nieczyste ( według księgą Mojżesza ) nauka teraz potwierdza że są to rzeczy niezdrowe i dlatego adwentyści są czasem jaroszami itp. choć nie jest to zasada .
ŚWIĄTYNIA BOŻA
http://www.portalcel.pl/t...swiatynia-boza/
_________________
tom68
 
 
Bobo 


Pomógł: 551 razy
Dołączył: 03 Mar 2007
Posty: 13647
Wysłany: 2019-12-22, 18:38   

tom68 napisał/a:
adwentyści są czasem jaroszami itp. choć nie jest to zasada .

Jeśli to nie jest zasada to tym bardziej prawo.
Czyli... grzeszę, pijąc herbatę?Kawę? lub jem wieprzowinę?
No to po co propagować coś, co nie jest ani zasadą biblijną a tym bardziej prawem?
_________________
Oszołomstwu mówię NIE!
 
 
wuka 

Pomogła: 255 razy
Wiek: 69
Dołączyła: 25 Cze 2016
Posty: 4079
Wysłany: 2019-12-22, 18:40   

tom68 napisał/a:
oraz takich używek, jak kawa czy herbata

:mrgreen: :xhehe: :xhehe: :xhehe: a wody z kranu z chlorem zabrania się czy nie? Czy moge ze stawku przynosić wodę, czy muszę szukać źródełka? I co mogę na tej wodzie sobie ugotować do picia? Kawy - nie, herbaty - nie. Już wiem: woda przegotowana z wodą nieprzegotowaną.

Ależ z was niewolnicy! Dramat, tragedia. W życiu bym do takiej społeczności nie przystała. Jedną nogą u Mojżesza drugą...nawet nie w NT, bo i Jezus pił wino. Co za grzesznik :mrgreen:
 
 
tom68 

Dołączył: 09 Sty 2013
Posty: 4701
Wysłany: 2019-12-22, 18:59   

Pewnie w czasach Jezusa o Żydach poganie mówili to samo co dziś Ty o ADS

1 Kor. 6:9-10
9. Albo czy nie wiecie, ze niesprawiedliwi Krolestwa Bozego nie odziedzicza? Nie ludzcie sie! Ani wszetecznicy, ani balwochwalcy, ani cudzoloznicy, ani rozpustnicy, ani mezoloznicy,
10. Ani zlodzieje, zas chciwcy, ani pijacy, zas oszczercy, ani zdziercy Krolestwa Bozego nie odziedzicza.
(BW)

Jezusa nazywano Nazarejczykiem .... ( ta nazwa nie musi pochodzic tylko od rodzimego miasta Jezusa Nazaretu bo moze tez oznaczac sluby Nazyreatu pamietajmy ze Nazarejczykiem byl tez Jan Ch a moze i brat Jezusa Jakub Sprawiedliwy I biskup zboru Jerozolimy jak podaje mam Biblia i tradycja np patrz ew Luk 1,5 i apokryfy itp. )


Biblia pic czy nie pic kazanie Jaroslaw Jarosz

http://www.youtube.com/watch?v=uIhl9s2HuBo
_________________
tom68
 
 
wuka 

Pomogła: 255 razy
Wiek: 69
Dołączyła: 25 Cze 2016
Posty: 4079
Wysłany: 2019-12-22, 19:09   

Wymigujesz się, a ja zadałam konkretne pytanie.
Co wolno mi pić?
Kawy, herbaty - nie. Alkoholu nie piję nigdy, nawet wina.
Jak sądzę, nie będziesz mnie namawiał do picia napojów typu cola itp. - nie przełknę, nawet, jesli będzie nakaz.
A ty kota ogonem odwracasz i bezczelnie mi piszesz to:"
Pewnie w czasach Jezusa o Żydach poganie mówili to samo co dziś Ty o ADS".
Tak, Tomasz, bezczelnie. Poganką nie jestem i ani w jednym zdaniu w poprzednim wpisie nie kłamałam. Jezus pił wino? Pił. A wy zabraniacie. Kto stworzył kawę i herbatę (krzewy). Czyżby dobry Bóg na naszą zgubę dał nam je?
O takiej postawie, jak reprezentujesz w tej kwestii (w kwestii nakazów i zakazów) mówi się hipokryzja, mówi się: sami nie wchodza innym zabraniają, mówi się: "świętsi od papieża".
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 10