Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Szukajcie najpierw Królestwa Bożego i tajemnic Jego...
Autor Wiadomość
Krystian 

Wyznanie: Chrystianin
Wysłany: 2020-02-17, 18:30   

To w życiu Hioba są pokazane wszystkie stany emocjonalne człowieka przegranego,który wszystko stracił w swoim życiu,przeżył on bunt przeciw Bogu,przeżył bezradność,brak wpływu na cokolwiek i stan rozpaczy,wszystko nie ma sensu,stan rozpaczy który prowadził do braku sensu życia i chęci śmierci.

Dobrze napisane Chryzolicie.
Dlatego, taki bunt przeciw Bogu - tutaj występuje.
Hiob, pomimo tylu przejść, nie stracił wiary w Boga.
A tutaj piszą, że stracili wiarę, bo ksiądz, pastor, pop czy inny kaznodzieja ich zawiódł.
A, kto kazał im wierzyć w kazania, tych ludzi :!:
No przecież nie Bóg i Jego Syn Pan Jezus.
Wierzyli swoim kapłanom, zamiast czytać Biblię.

Ewangelia Jana 3:16

Bobo 

Wysłany: 2020-02-17, 18:40   

Krystian napisał/a:
A tutaj piszą, że stracili wiarę, bo ksiądz, pastor, pop czy inny kaznodzieja ich zawiódł.
A, kto kazał im wierzyć w kazania, tych ludzi

A dlaczego TY im nie uwierzyłeś?
Możesz pisnąć im choć słowo, żeby inni też nie wierzyli jak ty nie wierzysz?

Listek 

Wysłany: 2020-02-20, 15:09   

Krystian napisał/a:
Wierzyli swoim kapłanom, zamiast czytać Biblię.

Co z tego ,że ktoś czyta Pismo, jeśli buntuje się przeciw Prawu Boga,przeciw przykazaniom w porządku Melchizedeka?

1J 5:3 "Bo miłość do Boga polega na tym, że przestrzegamy jego przykazań; a przecież jego przykazania nie są uciążliwe"

amiko

Wyznanie: Słowianin
Wysłany: 2020-02-27, 01:01   

efroni

http://biblia.webd.pl/for...r=asc&start=120

Cytat:
efroni napisał: "Tora jest napisana tak ,że nie ma tam kropek , przecinków , spacji .
Zaczyna się litera bet a kończy się literą lamet („l”) w ten sposób jest SŁOWEM BOŻYM [jednym słowem]
Pierwsza i ostatnia litera SŁOWA tworzy słowo lew co znaczy „serce” .
Najpotężniejszą wiedzą , mądrością jest Miłość a miłość w nas to Bóg w nas" .

Miłość to Bóg, obecny w naszych sercach duchowych jako Duch Boży, Królestwo Boże, Chrystus, itd.
Bo ja nie wstydzę się ewangelii chrystusowej o obecnym w nas wszystkich Chrystusie,Słowie Bożym (Kol.1.24-28).Jest On bowiem mocą i Mądrością Bożą (1 Kor.1.24) ku zbawieniu dla każdego wierzącego, najpierw dla Żyda, potem dla Greka.

efroni 

Wysłany: 2020-02-27, 10:19   

ratao napisał/a:
efroni

http://biblia.webd.pl/for...r=asc&start=120

Cytat:
efroni napisał: "Tora jest napisana tak ,że nie ma tam kropek , przecinków , spacji .
Zaczyna się litera bet a kończy się literą lamet („l”) w ten sposób jest SŁOWEM BOŻYM [jednym słowem]
Pierwsza i ostatnia litera SŁOWA tworzy słowo lew co znaczy „serce” .
Najpotężniejszą wiedzą , mądrością jest Miłość a miłość w nas to Bóg w nas" .

Miłość to Bóg, obecny w naszych sercach duchowych jako Duch Boży, Królestwo Boże, Chrystus, itd.

Zgadza się .
Jednakże jest problem . Mamy duchowe serca ?
Biblia mówi o człowieku zewnętrznym ze swoją człowieczą [niektórzy mówią "zwierzęcą" ] duszą, ze swoim ludzkim duchem , ze swoim kamiennym sercem .
Żeby człowiek zewnętrzny , cielesny się narodził , to co kobiece i to co męskie musi się połączyć .
Z tak powstałej komórki rozwija się życie dziecka, dotąd aż narodzi się człowiek .

Ten człowiek wewnętrzny w nas , Adam [Człowiek, przez duże "C"] w nas , Chrystus w nas, ze swą boską duszą , ze swoim Bożym Duchem , ze swoim mięsistym sercem
rodzi się w nas tak samo jak zrodził się w Marii .
Duch Święty zstąpi na ciebie i moc Najwyższego osłoni cię. Dlatego też Święte, które się narodzi, będzie nazwane Synem Bożym.
Wierzysz że Chrystus narodził się w betlejemskim żłobie , lecz biada ci jeżeli nie narodzi się w tobie - pisał A. Mickiewicz .
Gdy Duch Boży , to co boskie , męskie zstępuje do człowieka i łączy się z tym co żeńskie w człowieku ,
wtedy rodzi się Chrystus w nas , Adam [Człowiek ] w nas, syn Boży w nas, ze swą boską duszą w nas , ze swoim Bożym Duchem w nas , ze swoim mięsistym sercem w nas .

A więc wszystko zaczyna się od Ducha Bożego [którego posyła do nas Chrystus Boży]
Kiedy , w jakich okolicznościach, w jaki sposób [co trzeba zrobić ] przychodzi do ciała człowieka Duch Boży ?
Co wyróżniało Korneliusza , goja , oficera kohorty Italskiej, że zstąpił do niego [do jego ciała] Duch Boży ?

Tora zaczyna się od litery bet co znaczy "dom" . Ostatnia i pierwsza litera SŁOWA [Tory] tworzy słowo lew co znaczy "miłość'
Jeśli ktoś mnie miłuje, będzie zachowywał moje SŁOWO. I mój Ojciec go umiłuje, i przyjdziemy do niego, i u niego zamieszkamy.
Miłość Boża , miłość Chrystusowa , znajdą mieszkanie , dom, w ciele człowieka
i tylko o tym , mówi SŁOWO [Tora] Boże , i tylko o tym mówi Jezus , wcielone SŁOWO Boże , tylko o tym i o niczym innym .

Nie wierz w ani jedno moje słowo ale sam(a) badaj , sprawdzaj , doświadczaj czy się rzeczy
aby tak mają

amiko

Wysłany: 2020-03-05, 08:57   

Listek

Listek napisał/a:
radek napisał/a:
. Prawo Boże nie ma granic i jest ponad naszą świadomością dlatego uniżenie się w swym sercu względem Niego jest poczytane za sprawiedliwość

Ps 19:8 bgn "Prawo WIEKUISTEGO jest doskonałe nawraca duszę"

Wolą Bożą jest uświęcenie naszych naszych dusz, a Prawo dusz nie uświęca

1 Tes.4.3 Taka jest bowiem wola Boża: uświęcenie wasze, żebyście się powstrzymywali od wszeteczeństwa
Gal.5.18 A jeśli Duch was prowadzi, nie jesteście pod zakonem.
Rzym.7.6 Teraz zaś straciło moc nad nami Prawo, gdy umarliśmy temu, co trzymało nas w jarzmie, tak, że możemy pełnić służbę w nowym duchu, a nie według przestarzałej litery.
2 Kor.3.6 On też sprawił, żeśmy mogli stać się sługami Nowego Przymierza, przymierza nie litery, lecz Ducha; litera bowiem zabija, Duch zaś ożywia.
Efez.6.6 Nie służąc dla oka, jak ci, którzy chcą podobać się ludziom, lecz jak słudzy Chrystusa, czyniąc wolę Boga z serca;
2 Kor.3.3 Wiadomo przecież, że jesteście listem Chrystusowym sporządzonym przez nasze usługiwanie; napisanym nie atramentem, ale Duchem Boga żywego, nie na tablicach kamiennych, lecz na tablicach serc ludzkich.

Jesteś listem Chrystusowym, czy Listkiem zakonowym?
Bo ja nie wstydzę się ewangelii chrystusowej o obecnym w nas wszystkich Chrystusie,Słowie Bożym (Kol.1.24-28).Jest On bowiem mocą i Mądrością Bożą (1 Kor.1.24) ku zbawieniu dla każdego wierzącego, najpierw dla Żyda, potem dla Greka.

Listek 

Wysłany: 2020-03-05, 16:47   

ratao napisał/a:
Wolą Bożą jest uświęcenie naszych naszych dusz, a Prawo dusz nie uświęca

Mylisz się ratao.

Prawo Boga to Jego słowa życia wypowiedziane do ludzi.

Prawo nie tylko uświęca ,ale słowa w nim zawarte mają moc zbawić duszę.

Jk 1:21 bt2 "Odrzućcie przeto wszystko, co nieczyste, oraz cały bezmiar zła, a przyjmijcie w duchu łagodności zaszczepione w was słowo, które ma moc zbawić dusze wasze."

" Prowadź rozmowy z rozumnymi, a każda twoja mowa niech będzie o Prawie Najwyższego"
Ostatnio zmieniony przez Listek 2020-03-05, 16:56, w całości zmieniany 1 raz  

wuka 

Pomogła: 255 razy
Wysłany: 2020-03-05, 16:54   

Listek napisał/a:
słowa w nim zawarte mają moc zbawić duszę.

Mylisz się. Chrystus zbawia, a nie jakieś słowa ze ST i fakt, czy od piątku wieczora wcinam koszerne żarcie.

Listek 

Wysłany: 2020-03-05, 19:01   

wuka napisał/a:
Chrystus

Ap 19:13 bg "A przyodziany był szatą omoczoną we krwi, a imię jego zowią Słowo Boże."

Jk 1:21 " przyjmijcie w duchu łagodności zaszczepione w was słowo, które ma moc zbawić dusze wasze."

amiko

Wysłany: 2020-03-09, 08:56   

efroni

Cytat:
Zgadza się. Jednakże jest problem . Mamy duchowe serca ?

2 Kor.3.3 Wiadomo przecież, że jesteście listem Chrystusowym sporządzonym przez nasze usługiwanie; napisanym nie atramentem, ale Duchem Boga żywego, nie na tablicach kamiennych, lecz na tablicach serc ludzkich.
Rzym.5.5 ...bo Miłość Boża rozlana jest w sercach naszych przez Ducha Bożego, który nam jest dany.

Serce fizyczne odnosi się do ciała fizycznego.
Serce duchowe odnosi się do naszego ducha ludzkiego, którym jest każdy z nas jako dziecko Boże. Sercem naszego ducha ludzkiego jest obecny w nas Bóg jako: Duch Boży,Miłość, Słowo, Słowo Boże, Królestwo Boże, Chrystus, Ja Jestem, itd.

Cytat:
Jeśli ktoś mnie miłuje, będzie zachowywał moje SŁOWO. I mój Ojciec go umiłuje, i przyjdziemy do niego, i u niego zamieszkamy.

Miłość Boża , miłość Chrystusowa , znajdą mieszkanie , dom, w ciele człowieka
i tylko o tym , mówi SŁOWO [Tora] Boże , i tylko o tym mówi Jezus , wcielone SŁOWO Boże , tylko o tym i o niczym innym .

Jan.14.23
BT W odpowiedzi rzekł do niego Jezus: Jeśli Mnie kto miłuje, będzie zachowywał moją naukę, a Ojciec mój umiłuje go i przyjdziemy do niego, i mieszkanie u niego uczynimy.
.BW Odpowiedział Jezus i rzekł mu: Jeśli kto mnie miłuje, słowa mojego przestrzegać będzie, i Ojciec mój umiłuje go, i do niego przyjdziemy, i u niego zamieszkamy.

Tak jak napisałem powyżej, Słowem Bożym jest obecny w naszym duchu ludzkim Chrystus. Z tego prostego faktu wynika, że nie może nim być Tora. Dla mnie wynika,że Tora ma wyeliminować obecnego w nas Chrystusa jako naszego Zbawiciela.

Podobnie KrK przez swoje wymyślone sakramenty wyeliminował Chrystusa. U protestantów jest podobnie, ale w nieco inny sposób.

amiko

Wysłany: 2020-03-09, 09:10   

wuka

wuka napisał/a:
Listek napisał/a:
słowa w nim zawarte mają moc zbawić duszę.

Mylisz się. Chrystus zbawia, a nie jakieś słowa ze ST i fakt, czy od piątku wieczora wcinam koszerne żarcie.

Masz świętą rację, że to Chrystus jako prawdziwe Słowo Boże zbawia , a nie Tora.
Z tego powodu o Chrystusie jako Słowie powinno się pisać z dużej litery.

BW Jak.1.21 Przeto odrzućcie wszelki brud i nadmiar złości i przyjmijcie z łagodnością wszczepione w was Słowo, które może zbawić dusze wasze.

wuka 

Wysłany: 2020-03-09, 09:12   

Listek napisał/a:
Ap 19:13 bg "A przyodziany był szatą omoczoną we krwi, a imię jego zowią Słowo Boże."

Jak pięść do nosa. Oczywiście. I tym mieczem będzie łby ścinał a wy będziecie sprzątać przez tysiąc lat i brodzić w tej krwi niewiernych. Ale frajda.🤮

wuka 

Wysłany: 2020-03-09, 09:15   

ratao napisał/a:
Tak jak napisałem powyżej, Słowem Bożym jest obecny w naszym duchu ludzkim Chrystus. Z tego prostego faktu wynika, że nie może nim być Tora. Dla mnie wynika,że Tora ma wyeliminować obecnego w nas Chrystusa jako naszego Zbawiciela.

Otóż to.
ratao napisał/a:
Podobnie KrK przez swoje wymyślone sakramenty wyeliminował Chrystusa. U protestantów jest podobnie, ale w nieco inny sposób.

Z moich doświadczeń i obserwacji wynika, że jedni są warci drugich.

Listek 

Wysłany: 2020-03-10, 13:17   

ratao napisał/a:
Masz świętą rację, że to Chrystus jako prawdziwe Słowo Boże zbawia

Tora Boga to Słowo Boga.

Hbr 8:10 "Bo takie oto przymierze zawrę z domem Israela po tych dniach .
Włożę Moją Torę w ich umysły i wypiszę ją na ich sercach; ja będę ich Bogiem, a oni będą moim ludem."

J 17:17 "Uświęć ich w prawdzie. Słowo Twoje jest prawdą."- powiedział Syn Boży do Ojca Niebiańskiego.

amiko

Wysłany: 2020-03-11, 11:31   

Listek

Listek napisał/a:
ratao napisał/a:
Masz świętą rację, że to Chrystus jako prawdziwe Słowo Boże zbawia

Tora Boga to Słowo Boga.

Hbr 8:10 "Bo takie oto przymierze zawrę z domem Israela po tych dniach .
Włożę Moją Torę w ich umysły i wypiszę ją na ich sercach; ja będę ich Bogiem, a oni będą moim ludem."

J 17:17 "Uświęć ich w prawdzie. Słowo Twoje jest prawdą."- powiedział Syn Boży do Ojca Niebiańskiego.

Jeśli z Kol.1.25-27 wynika, że Chrystus jest Słowem Bożym, to nie może nim być Tora.

Głoszenie nieprawdy jest grzechem, który zaciemnia duszę, a celem wiary jest zbawienie duszy przez jej uświęcanie.

Odpowiedz do tematu