Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
Owocem ducha jest: miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność. (List do Galatów 5:21-22)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Pochodzenie Ducha Świętego
Autor Wiadomość
daglezja77 

Wysłany: 2016-06-08, 13:32   

Widać te i inne argumenty, oraz logika do trynitarian nie trafia.

Np. adminka zablokowała mi właśnie PW bo skrytykowałem to co pisze w postach. Nie ma po co tu zaglądać.

nesto 

Wyznanie: deizm
Wysłany: 2016-06-12, 09:27   

Duch Święty jest tożsamy z Bogiem Ojcem.
Nie jest to żadna "osoba Boża" ale ten sam Bóg Stworzyciel, którego ja nazywam "Wielkim Duchem" (podobnie jak moi nieznajomi Indianie).

Lukian 

Wyznanie: katolickie
Wysłany: 2016-06-12, 13:24   

EMET napisał/a:
Taka niby kardynalna doktryna o Trójcy, a tylko dwa [2] [ ] wersety "na jej rzecz"

trochę więcej
http://zrodlaobjawienia.b...konomiczna.html
EMET napisał/a:
A przecież, sam Jezus jakże prosto nauczał o swoim Ojcu - 'jedynym prawdziwym Bogu'

W Nowym testamencie jest dziewięć cytatów mówiących o Bóstwie Jezusa:
J 1:1 bp "(1) Na początku było Słowo, a Słowo było u Boga, a Bogiem było Słowo."
J 1:18 bp "(18) Boga nikt nigdy nie widział: Jednorodzony Bóg, który jest na łonie Ojca, dał nam Go poznać."
Rz 9:5 bp "(5) Z nich są patriarchowie i z nich wywodzi się Chrystus według ludzkiego pochodzenia. On jest Bogiem ponad wszystkim, błogosławiony na wieki. Amen."
Tt 2:13 bp "(13) oczekując z radosną nadzieją chwalebnego przyjścia wielkiego Boga i Zbawiciela naszego, Jezusa Chrystusa.
Hbr 1:8-9 bp "(8) O synu jednak: "Tron Twój, o Boże, na wieki wieków, a berłem sprawiedliwym jest berło Twego panowania. (9) Umiłowałeś sprawiedliwość a znienawidziłeś bezprawie, dlatego namaścił Ciebie, Boże, Twój Bóg olejem wesela, a nie żadnego z Twych towarzyszy"."
2P 1:1 bp "(1) Szymon Piotr, sługa i apostoł Jezusa Chrystusa, tym, którzy dzięki sprawiedliwości naszego Boga i Zbawiciela Jezusa Chrystusa otrzymali tę samą co my, cenną wiarę."
1J 5:20 bp "(20) Wiemy także, że Syn Boży przyszedł i dał nam zrozumieć i poznać Prawdziwego [Boga]. My jesteśmy w tym Prawdziwym - w Jego Synu, Jezusie Chrystusie. On jest prawdziwym Bogiem i Życiem wiecznym."

nesto 

Wysłany: 2016-06-12, 13:41   

Lukian, niewiarygodne wprost niezrozumienie tekstu pisanego.
Popatrz "niedouczony" mój kolego:

Słowa Jezusa:
(3) A to jest życie wieczne: aby znali Ciebie, jedynego prawdziwego Boga, oraz Tego, którego posłałeś, Jezusa Chrystusa.
Ew. Jana

Słowa z 1J:
"(20) Wiemy także, że Syn Boży przyszedł i dał nam zrozumieć i poznać Prawdziwego [Boga]. My jesteśmy w tym Prawdziwym - w Jego Synu, Jezusie Chrystusie. On jest prawdziwym Bogiem i Życiem wiecznym."

Czy ów list może być w sprzeczności ze słowami Jezusa. Nie może. Tak więc słowa:
"On jest prawdziwym Bogiem i Życiem wiecznym" muszą odnosić się do Jedynego Prawdziwego Boga - Ojca, w którym jesteśmy POPRZEZ jego syna.

Czy mój niedouczony kolega już jest douczony?

Lukian 

Wyznanie: katolickie
Wysłany: 2016-06-12, 13:53   

a co z pozostałymi 8.? :-P

nesto 

Wysłany: 2016-06-12, 16:00   

A co do tego jednego się zgadzasz?

nesto 

Wysłany: 2016-06-12, 16:09   

Cytat:
J 1:1 bp "(1) Na początku było Słowo, a Słowo było u Boga, a Bogiem było Słowo."

Wypowiedziane słowo było przyczyną stworzenia.
Podobnie jak ktoś powie, że twoje słowo jest prawdą - to nie oznacza, że ty nie mówisz prawdy, tylko twoje słowo. Popatrz - słowo jest TWOJE, tak więc to TY mówisz.
Bogiem było, bo wypowiedziane było przez Boga.
To taki pierwotny ROZKAZ - stań się!
Dzieło stworzenia.

Jezus natomiast był Słowem w sensie takim, że mówił to, co mu Bóg objawił.

Jachu 
cichy,pokorny

Wysłany: 2016-06-12, 16:27   

Cytat:
i sama Miłość

Liczę do trzech i ???

1 Jn 4:8
8. Kto nie miłuje, nie zna Boga, bo Bóg jest miłością.
(BT)

1 Jn 4:16
16. Myśmy poznali i uwierzyli miłości, jaką Bóg ma ku nam. Bóg jest miłością: kto trwa w miłości, trwa w Bogu, a Bóg trwa w nim.
(BT)

Gdzie ta trzecia osoba???
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.

nesto 

Wysłany: 2016-06-12, 16:40   

Miłość nie zazdrości:
(4) Miłość cierpliwa jest, łaskawa jest. Miłość nie zazdrości, nie szuka poklasku, nie unosi się pychą;
1List do Koryntian
Tymczasem:'
(5) Nie będziesz oddawał im pokłonu i nie będziesz im służył, ponieważ Ja Pan, twój Bóg, jestem Bogiem zazdrosnym, który karze występek ojców na synach do trzeciego i czwartego pokolenia względem tych, którzy Mnie nienawidzą.
Ks, Wyjścia

Wniosek:
Bóg biblijny NIE JEST miłością.

Metanoia 
Bóg jest 1

Pomogła: 30 razy
Wysłany: 2016-06-12, 18:35   

nesto napisał/a:

Jezus natomiast był Słowem w sensie takim, że mówił to, co mu Bóg objawił.

Nieprawda. "A Słowo stało się ciałem i zamieszkało wśród nas...”( J 1, 14 )
"Ja i Ojciec jedno jesteśmy" (J 10, 30)

Czy bańka mydlana to błona czy bardziej powietrze w środku?
To taki fajny twór, posiada powierzchnię a w środku posiada nic.
I aby dostać się do tego niewidzialnego nic musimy zawsze przejść przez błonę, która jest przecież jedno z tym co w środku. Przecież nie ma bańki bez powietrza ani nie ma bańki bez błony. I trudno określić co było pierwsze i co ważniejsze czy powierzchnia czy środek.
Per filium czy filioque?
Taka głupia bańka mydlana a taka ciekawa...

daglezja77 

Wysłany: 2016-06-12, 19:40   

Nieprawda. "A Słowo stało się ciałem i zamieszkało wśród nas...”( J 1, 14 ) - ucieleśnienie literalnego slowa Stwórcy i zapowiedzi jego proroków w osobie Jezusa

"Ja i Ojciec jedno jesteśmy" (J 10, 30) - Jedność ideologiczna, słyszałaś o czymś takim?

Metanoia 
Bóg jest 1

Wysłany: 2016-06-12, 20:17   

Poczytaj o tej bańce mydlanej, może zrozumiesz.

Nie mamy żadnego kontaktu z Ojcem. Żadnego.
SŁOWO to jest trochę niefortunna nazwa czegoś co w informatyce ma swoja piękną nazwę
warstwa komunikacji = KOMUNIKAT
Jezus jest Komunikatem pomiędzy Ojcem a nami.
Duch Św. enkapsuluje komunikaty Logosu (uwielbiam nomenklaturę nazewniczą TCP/IP).

Bóg Ojciec jest nieskończonym prawdopodobieństwem. Jest dla nas kompletnie niewidoczny. Nie osiągniesz Go nigdy bo prędzej się dawno przez Niego przestrzelisz niż Go spotkasz.
Im wyżej idziesz nawet w medytacji transcendentalnej to opuszczając swoje ciało, wychodząc poza piramidę spotykasz się tylko samym sobą ale nigdy z Bogiem bo zanim spotkasz się z Nim nastąpi dekonstrukcja Ciebie.
Ojciec jest po prostu energią próżni, jednostajnym 10-cio wymiarowym szumem, w którym są wszystkie możliwe stany wszystkich możliwych wszechświatów we wszystkich ramkach czasowych.
Syn jest tą błoną na bańce mydlanej abyś mógł w ogóle zauważyć Ojca.
bez Syna nie ma Ojca ani Syna bez Ojca.
Oni są Jedno.
Fizycznie są Jedno, nie ideologicznie.

Króluj w nas Jezu Chryste.

nesto 

Wysłany: 2016-06-12, 20:44   

Cytat:
Im wyżej idziesz nawet w medytacji transcendentalnej to opuszczając swoje ciało, wychodząc poza piramidę spotykasz się tylko samym sobą ale nigdy z Bogiem bo zanim spotkasz się z Nim nastąpi dekonstrukcja Ciebie.

czegoś tak głupiego nie czytałem nawet na forum protestanckim :-D

Czy Ty nie umiesz rozmawiać grzecznie? Czemu obrażasz czyjś tekst? I jednocześnie Forum Protestanci?
Ostatnio zmieniony przez ShadowLady86 2016-06-13, 09:22, w całości zmieniany 1 raz  

Metanoia 
Bóg jest 1

Wysłany: 2016-06-12, 20:54   

Twoją wypowiedź pozostaje mi skomentować w dokładnie taki sam sposób:

Wasze wypowiedzi są kłamliwe bo jesteście w mocy diabła – władcy tego świata i autentycznie nie rozumiecie nawet tego co piszę. Ta moc nie pozwoli wam na zrozumienie tych słów.
O TAKICH JAK WY PAN JEZUS CHRYSTUS POWIEDZIAŁ:

43 Dlaczego nie rozumiecie mowy mojej? Bo nie możecie słuchać mojej nauki. 44 Wy macie diabła za ojca i chcecie spełniać pożądania waszego ojca.

Króluj w nas Jezu Chryste

nesto 

Wysłany: 2016-06-13, 15:14   

Napisałem tak, bo tekst:
CYTUJĘ:

nie ma sensu i jest napisany koszmarnym stylem.
A może udajesz, że rozumiesz ten tekst?

Jeśli - piszę do Ciebie ShadowLady - nie rozumiesz tego tekstu, to:

Metanoia napisał/a:
43 Dlaczego nie rozumiecie mowy mojej? Bo nie możecie słuchać mojej nauki. 44 Wy macie diabła za ojca i chcecie spełniać pożądania waszego ojca.

No i co? Jak to jest - rozumiesz czy nie?

Odpowiedz do tematu