Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Wiara w Biblię
Autor Wiadomość
Henryk 

Pomógł: 453 razy
Dołączył: 10 Lis 2008
Posty: 10237
Wysłany: 2020-01-31, 09:08   

Marius Bienius napisał/a:
Rozumiesz w ogóle pojęcie absurdu?

Jak na razie, to nie podałeś przykładu absurdu spisanego w Biblii.
 
 
chryzolit

Pomógł: 166 razy
Dołączył: 19 Maj 2013
Posty: 3854
Wysłany: 2020-01-31, 10:41   

Marius Bienius,ma w tekscie przewodnim.
Cytat:
"Zobaczyć świat w ziarnku piasku, niebiosa w jednym kwiecie z lasu,
W ściśniętej dłoni zamknąć bezmiar, w godzinie nieskończoność czasu"

Prawdopodobnie wyrażasz tym zapisem swoje tęsknoty marzenia czy pragnienia.
Dobrze,to świadczy że to co masz nie daje Ci satysfakcji,,nie daje Ci pełni szczęścia.

Czy nie jest to naturalne?Czy to co jest naturalne ma zostać zniszczone w człowieku?

Bo ten świat nie daje pełni szczęścia,nie daje doskonałego życia,ale o czym to świadczy?
Czy nie o tym że to utracił.a bez nadziei od Boga,nie ma nic tylko droga do piachu,a Słowo uczy nie,to nie jest wieczny proces,on się odmieni w następnej epoce,w Królestwie J.Chrystusa.
Cytat:
Napisałeś-booris
Ze sie wtrace-nie udowadnia sie nieistnienia.Jak czegos nie ma,to nie ma.
Marius Bienius-odpisał.
Oni jeszcze tego nie wiedzą :-)
Oczywiście należy pamiętać, że brak na coś dowodu nie może być dowodem braku tego czegoś, ale zaiste logicznym błędem (żeby nie powiedzieć, że to głupie) jest prośba o przedstawienie dowodu na nieistnienie czegoś.

Logika nie jest potwierdzeniem prawdy,bo często przy jej pomocy udowadnia się błąd.
Po co udowadniać coś czego nie ma.?
Ale nie ma Boga w Twojej świadomości,a ona nie jest całością wszechświata,ani też nie jest świadomością innych.
Jeżeli więc,chcesz przekonać kogoś kto uważa,że jest Bóg,do tego że go nie ma,musisz posłużyć się argumentacją.
Z kad wiesz,że Boga nie ma?
Bo ja wiem że jest.
Jeżeli więc uważasz że nie ma potrzeby udowadniać tego czego nie ma,to dlaczego dyskutujesz o tym czego nie ma.
Dlaczego podważasz to co jest świadectwem,tego czego nie ma?
Jeżeli nie ma czegoś w Twojej świadomości nie znaczy że tego nie ma w ogóle,a Ty chciałbyś aby tak było.
A dlaczego nie ma Boga w Twojej świadomości,bo przez różne doświadczenia i przemyślenia ją wyrzuciłeś,a może zawsze ta świadomość była uboga.?
Dziwne te materialistyczne spojrzenia i zachowania,całkiem nie realistyczne.
Pozdrawiam.
_________________
Zapraszam - www.refleksjebiblijne.wordpress.com
 
 
booris

Wyznanie: Dub & Motocykl
Pomógł: 180 razy
Dołączył: 17 Kwi 2015
Posty: 3027
Skąd: Amsterdam,Londyn,Barcelona
Wysłany: 2020-01-31, 12:09   

Henryk napisał/a:
Marius Bienius napisał/a:
Rozumiesz w ogóle pojęcie absurdu?

Jak na razie, to nie podałeś przykładu absurdu spisanego w Biblii.

(20) I tak mężczyzna dał nazwy wszelkiemu bydłu, ptakom powietrznym i wszelkiemu zwierzęciu polnemu.
_________________
Mówię tylko do tych którzy chcą mnie słuchać
Ci którzy nie chcą nie obchodzą mnie
Po co mam czas tracić na mówienie do ściany
Ściana i tak zawsze swoje wie

https://www.youtube.com/watch?v=Hbq5UyaM8sk
 
 
Henryk 

Pomógł: 453 razy
Dołączył: 10 Lis 2008
Posty: 10237
Wysłany: 2020-01-31, 12:20   

booris napisał/a:
(20) I tak mężczyzna dał nazwy wszelkiemu bydłu, ptakom powietrznym i wszelkiemu zwierzęciu polnemu.

Za dużo zwierząt, aby spamiętał nazwy? :roll:

A nie jest absurdem, że ziemia sama wydała żywe istoty? :xhehe:
Rdz 1:24 bw "Potem rzekł Bóg: Niech wyda ziemia istotę żywą według rodzaju jej: bydło, płazy i dzikie zwierzęta według rodzajów ich. I tak się stało."
 
 
booris

Wyznanie: Dub & Motocykl
Pomógł: 180 razy
Dołączył: 17 Kwi 2015
Posty: 3027
Skąd: Amsterdam,Londyn,Barcelona
Wysłany: 2020-01-31, 12:53   

Henryk napisał/a:
Za dużo zwierząt, aby spamiętał nazwy?

Tez dobry pomysl -moze nie tyle spamietal,co wymyslil.Natomiast ja sie zastanawiam ile czasu zajelo Adamowi nadanie nazwy kazdemu zwierzeciu.Starczyloby mu na to jego prawie tysiacletniego zycia?
_________________
Mówię tylko do tych którzy chcą mnie słuchać
Ci którzy nie chcą nie obchodzą mnie
Po co mam czas tracić na mówienie do ściany
Ściana i tak zawsze swoje wie

https://www.youtube.com/watch?v=Hbq5UyaM8sk
 
 
Henryk 

Pomógł: 453 razy
Dołączył: 10 Lis 2008
Posty: 10237
Wysłany: 2020-01-31, 12:59   

[quote="booris"]
Henryk napisał/a:
Tez dobry pomysl -moze nie tyle spamietal,co wymyslil.Natomiast ja sie zastanawiam ile czasu zajelo Adamowi nadanie nazwy kazdemu zwierzeciu.Starczyloby mu na to jego prawie tysiacletniego zycia?


Burek, Azor, Mikuś, Reks, Kajtek, Szarik, Reksio, Misiek...
Faktycznie dużo...
Weźmy na to myszy, króliki- te to się dopiero mnożą. :aaa: :xhehe:
 
 
booris

Wyznanie: Dub & Motocykl
Pomógł: 180 razy
Dołączył: 17 Kwi 2015
Posty: 3027
Skąd: Amsterdam,Londyn,Barcelona
Wysłany: 2020-01-31, 13:06   

No widzisz.Fajnie,ze sie w tym zgadzamy.Czyli sprawa absurdow zostala juz wyjasniona pozytywnie.
Natomiast gdybys wyrazil ochote dalszego zglebiania tematu,to na pewno znajdzie sie ich wiecej.
_________________
Mówię tylko do tych którzy chcą mnie słuchać
Ci którzy nie chcą nie obchodzą mnie
Po co mam czas tracić na mówienie do ściany
Ściana i tak zawsze swoje wie

https://www.youtube.com/watch?v=Hbq5UyaM8sk
 
 
Marius Bienius 


Pomógł: 58 razy
Wiek: 44
Dołączył: 09 Wrz 2012
Posty: 1012
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: 2020-01-31, 15:03   

Henryk napisał/a:
Marius Bienius napisał/a:
Rozumiesz w ogóle pojęcie absurdu?

Jak na razie, to nie podałeś przykładu absurdu spisanego w Biblii.

Sam na pewno coś znajdziesz :-)
Ale podpowiem Ci. Przeczytaj sobie fragment o parzeniu zwierząt, które patrzyły na patyki.
Natchnione słowo nieco kuleje tam z genetyką.

chryzolit napisał/a:
Marius Bienius,ma w tekscie przewodnim.
Cytat:
"Zobaczyć świat w ziarnku piasku, niebiosa w jednym kwiecie z lasu,
W ściśniętej dłoni zamknąć bezmiar, w godzinie nieskończoność czasu"

Prawdopodobnie wyrażasz tym zapisem swoje tęsknoty marzenia czy pragnienia.
Dobrze,to świadczy że to co masz nie daje Ci satysfakcji,,nie daje Ci pełni szczęścia.

Dziękuję Ci za tę, jakże fantastyczną, psychoanalizę :-)
Zapewniam Cię, że jestem szczęśliwy. Nie występują u mnie żadne tęsknoty za czymś nadprzyrodzonym.
A propos, ten tekst nie jest o tęsknocie, marzeniach i pragnieniach.

chryzolit napisał/a:

Bo ten świat nie daje pełni szczęścia,nie daje doskonałego życia,ale o czym to świadczy?
Czy nie o tym że to utracił.a bez nadziei od Boga,nie ma nic tylko droga do piachu,a Słowo uczy nie,to nie jest wieczny proces,on się odmieni w następnej epoce,w Królestwie J.Chrystusa.

Zgadzam się :-) Ten świat nie daje niczego doskonałego.
Tylko po co deprecjonować życie i świat w oczekiwaniu na rzekomo jakiś lepszy?
Ciesz się człowieku tym życiem. Uśmiechnij się, raduj się tym, że żyjesz.
Życie nie nabiera swojej wartości tylko dlatego, że po śmierci rzekomo spotkasz Odyna albo innego Allaha.
Wartość życia polega zupełnie na czymś innym. I nie potrzeba do tego niczego niewidzialnego :-)

chryzolit napisał/a:

Logika nie jest potwierdzeniem prawdy,bo często przy jej pomocy udowadnia się błąd.

Przeczytaj sobie własne słowa jeszcze raz :-D


chryzolit napisał/a:

Jeżeli więc uważasz że nie ma potrzeby udowadniać tego czego nie ma,to dlaczego dyskutujesz o tym czego nie ma.
Dlaczego podważasz to co jest świadectwem,tego czego nie ma?
Jeżeli nie ma czegoś w Twojej świadomości nie znaczy że tego nie ma w ogóle,a Ty chciałbyś aby tak było.
A dlaczego nie ma Boga w Twojej świadomości,bo przez różne doświadczenia i przemyślenia ją wyrzuciłeś,a może zawsze ta świadomość była uboga.?
Dziwne te materialistyczne spojrzenia i zachowania,całkiem nie realistyczne.
Pozdrawiam.

Nie chodzi o udowadnianie czegoś, czego nie ma.
Chodzi o to, że Ty wierzysz, że Bóg istnieje i wchodzi w interakcję z człowiekiem. Jeżeli zatem jest tak, jak mówisz, to możemy to sprawdzić.
To Ty twierdzisz, że Biblia jest natchnionym słowem Boga. Jeżeli zatem tak jest, możemy to zbadać, bo materiał do badań jest pokaźny.
Ja nie będę Cię przekonywał do tego, że Boga nie ma. Ale mogę z Tobą dyskutować na temat tego, że argumenty, które przedstawiasz na poparcie swoich tez o istnieniu Boga,
nie są na tyle przekonywujące, żeby uznać, że Bóg istnieje.
Rozumiesz już w czym tkwi różnica?
_________________
"Zobaczyć świat w ziarnku piasku, niebiosa w jednym kwiecie z lasu,
W ściśniętej dłoni zamknąć bezmiar, w godzinie nieskończoność czasu"
 
 
Henryk 

Pomógł: 453 razy
Dołączył: 10 Lis 2008
Posty: 10237
Wysłany: 2020-01-31, 15:28   

Marius Bienius napisał/a:
Przeczytaj sobie fragment o parzeniu zwierząt, które patrzyły na patyki.
Natchnione słowo nieco kuleje tam z genetyką.

Nawet przeczytajmy sobie dla przypomnienia.
Rdz 30:37-39 br "Wtedy nazbierał Jakub świeżych gałązek topoli, drzewa migdałowego oraz platanu. Zdjął z nich korę, ale tak, że były na nich widoczne okrągłe, białe prążki.(38)Obłupione z kory gałązki powtykał wokół koryt z wodą do pojenia zwierząt. Idąc do owych koryt z wodą, zwierzęta musiały przechodzić koło tych gałązek. Tam też zwykle się parzyły.(39)Ich potomstwo było pokryte sierścią w prążki, w cętki i łaty."
Sugerujesz, że pod wpływem patrzenia się owiec na gałązki, Jakub decydował o maści zwierząt?
Nawet pisarz księgi rodzaju wiedział, że takie coś może zdarzyć się jedynie przy pomocy cudu.
Na pewno nikomu nie udało się powtórzyć takiego eksperymentu.
Dla Boga nie ma rzeczy niemożliwych. Jak potrafił spowodować, że ziemia wydała zwierzęta, i to każde w swym gatunku!, to tym bardziej mógł zadecydować o ich umaszczeniu.
Chyba że samo stworzenie zwierząt i ich dzisiejsze istnienie jest absurdem? :lol:

Cuda, które były czynione kiedyś, dziś w bardzo wielu przypadkach, nie są już "cudami", ponieważ sami potrafimy czynić podobne rzeczy.
Samo latanie ludzi w powietrzu jeszcze dwieście lat temu byłoby cudem i zarazem absurdem, gdyby ktoś o tym mówił.
 
 
Marius Bienius 


Pomógł: 58 razy
Wiek: 44
Dołączył: 09 Wrz 2012
Posty: 1012
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: 2020-01-31, 16:06   

Henryk napisał/a:

Sugerujesz, że pod wpływem patrzenia się owiec na gałązki, Jakub decydował o maści zwierząt?
Nawet pisarz księgi rodzaju wiedział, że takie coś może zdarzyć się jedynie przy pomocy cudu.
Na pewno nikomu nie udało się powtórzyć takiego eksperymentu.

To nie ja sugeruję. Autor owego tekstu to napisał.
Zgadnij dlaczego nikomu nie udało się tego powtórzyć.
Oczywiście to idealne miejsce, gdzie można włożyć cud, bo przecież dla Boga nie ma nic nie możliwego :-)


Henryk napisał/a:

Cuda, które były czynione kiedyś, dziś w bardzo wielu przypadkach, nie są już "cudami", ponieważ sami potrafimy czynić podobne rzeczy.
Samo latanie ludzi w powietrzu jeszcze dwieście lat temu byłoby cudem i zarazem absurdem, gdyby ktoś o tym mówił.

Ludzie nie latają w powietrzu. A to, że mamy maszyny, które nas w powietrzu przenoszą, to nie cuda, tylko czysta nauka.
Ludzie wcześniej po prostu nie zdawali sobie z tego sprawy, że taka technologia będzie możliwa.
Jakież to cuda były ongiś czynione, a które to nie są już cudami, bo sami je potrafimy czynić? Oświeć mnie, proszę.
_________________
"Zobaczyć świat w ziarnku piasku, niebiosa w jednym kwiecie z lasu,
W ściśniętej dłoni zamknąć bezmiar, w godzinie nieskończoność czasu"
 
 
Henryk 

Pomógł: 453 razy
Dołączył: 10 Lis 2008
Posty: 10237
Wysłany: 2020-01-31, 16:42   

Marius Bienius napisał/a:
Jakież to cuda były ongiś czynione, a które to nie są już cudami, bo sami je potrafimy czynić? Oświeć mnie, proszę.

Uwaga!
Świecę! :xhehe:
Najnormalniejsza selekcja w hodowli.
Leczenie trądu, gruźlicy i wielu innych, do niedawna śmiertelnych chorób.
 
 
Marius Bienius 


Pomógł: 58 razy
Wiek: 44
Dołączył: 09 Wrz 2012
Posty: 1012
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: 2020-01-31, 17:11   

Henryk napisał/a:
Marius Bienius napisał/a:
Jakież to cuda były ongiś czynione, a które to nie są już cudami, bo sami je potrafimy czynić? Oświeć mnie, proszę.

Uwaga!
Świecę! :xhehe:
Najnormalniejsza selekcja w hodowli.
Leczenie trądu, gruźlicy i wielu innych, do niedawna śmiertelnych chorób.

Za bardzo jednak nie świecisz. Dzięki rozwojowi rolnictwa, medycyny, nauki mamy takie dobrodziejstwa. Nie ma w tym żadnych cudów.
Cudem to by było, gdyby nagle wszyscy modlący się o wyzdrowienie zostali uleczeni z tych chorób. Jakoś tak chyba się nie stało.
_________________
"Zobaczyć świat w ziarnku piasku, niebiosa w jednym kwiecie z lasu,
W ściśniętej dłoni zamknąć bezmiar, w godzinie nieskończoność czasu"
 
 
booris

Wyznanie: Dub & Motocykl
Pomógł: 180 razy
Dołączył: 17 Kwi 2015
Posty: 3027
Skąd: Amsterdam,Londyn,Barcelona
Wysłany: 2020-01-31, 17:26   

Henryk napisał/a:
Leczenie trądu, gruźlicy i wielu innych, do niedawna śmiertelnych chorób.

Te choroby sa nadal smiertelne.To ze nauczylismy sie im zapobiegac,tego nie zmienilo.
_________________
Mówię tylko do tych którzy chcą mnie słuchać
Ci którzy nie chcą nie obchodzą mnie
Po co mam czas tracić na mówienie do ściany
Ściana i tak zawsze swoje wie

https://www.youtube.com/watch?v=Hbq5UyaM8sk
 
 
chryzolit

Pomógł: 166 razy
Dołączył: 19 Maj 2013
Posty: 3854
Wysłany: 2020-01-31, 17:28   

Marius Bienius-napisał.
Cytat:
Dziękuję Ci za tę, jakże fantastyczną, psychoanalizę :-)
Zapewniam Cię, że jestem szczęśliwy. Nie występują u mnie żadne tęsknoty za czymś nadprzyrodzonym.
A propos, ten tekst nie jest o tęsknocie, marzeniach i pragnieniach

Raz jeszcze zacytuje,szczególnie drugą część.
Cytat:
W ściśniętej dłoni zamknąć bezmiar, w godzinie nieskończoność czasu"
Jeżeli znaczenie tych słów ma realny fizyczny wymiar,to podziwiam twoje możliwości i umiejętności.
Napisałes.
Cytat:
Zgadzam się :-) Ten świat nie daje niczego doskonałego.
Tylko po co deprecjonować życie i świat w oczekiwaniu na rzekomo jakiś lepszy?
Ciesz się człowieku tym życiem. Uśmiechnij się, raduj się tym, że żyjesz.
Życie nie nabiera swojej wartości tylko dlatego, że po śmierci rzekomo spotkasz Odyna albo innego Allaha.
Wartość życia polega zupełnie na czymś innym. I nie potrzeba do tego niczego niewidzialnego

Na czymś innym,tylko nie wiadomo na czym.?
Co to jest wartość przeżywania ludzkiego życia?
Czy opiera się ono na materialnym funkcjonowaniu w materialnym świecie i zdobywaniu jego możliwości.?
Bo nawet kiedy zajmujemy się własną duchowością,chodzimy do teatru czy zajmujemy się literaturą itd.
to i tak nie uciekniemy od podstawowych pytań i co dalej.
Rozwój naszej ludzkiej duchowości jedynie może być w pełni,kiedy opieramy go na społeczności z Ojcem i to Ojcem wieczności.
W przypadku braku tej społeczności,niczym nie wypełnimy tej pustki,bo ona jest naturalną potrzebą człowieka,bo poszukiwanie Boga i życie z Nim w społeczności jedynie daje pełnie bezpieczeństwa duchowego.
To tak jak byśmy nie posiadali dobrego kontaktu z naszymi fizycznymi rodzicami..
Możemy żyć bez niego,ale nic nie wypełni nam brak tych dobrych relacji z nimi.
Co więcej dobry kontakt ze Stwórcą,czyni motywacje do działania i duchowego rozwoju na polach nigdy nie dostępnych i nieznanych,dla materialisty.
Napisałeś.
Cytat:
chryzolit napisał/a:

Logika nie jest potwierdzeniem prawdy,bo często przy jej pomocy udowadnia się błąd.
Marius Bienius-odpisał.
Przeczytaj sobie własne słowa jeszcze raz

Nie wiem dlaczego nie możesz zrozumieć tego zapisu,to proste logika nie jest prawdą,ona może prowadzić do prawdy,ale tez może prowadzić do błędu,co więcej do zła.
Jezus nie jest logiką-Tylko jak sam się przedstawił prawdą i drogą i życiem.
Tak takie pojęcia mogą być poza Twoją strefą,której granice sam wyznaczyłeś przez własny materializm.
Napisałes.
Cytat:
Nie chodzi o udowadnianie czegoś, czego nie ma.
Chodzi o to, że Ty wierzysz, że Bóg istnieje i wchodzi w interakcję z człowiekiem. Jeżeli zatem jest tak, jak mówisz, to możemy to sprawdzić.
To Ty twierdzisz, że Biblia jest natchnionym słowem Boga. Jeżeli zatem tak jest, możemy to zbadać, bo materiał do badań jest pokaźny.
Ja nie będę Cię przekonywał do tego, że Boga nie ma. Ale mogę z Tobą dyskutować na temat tego, że argumenty, które przedstawiasz na poparcie swoich tez o istnieniu Boga,
nie są na tyle przekonywujące, żeby uznać, że Bóg istnieje.
Rozumiesz już w czym tkwi różnica?
Nie nie możemy tego sprawdzić,ponieważ ty jako materialista,sam się skazałeś na niezrozumienie jak to ująłeś interakcji Boga z człowiekiem,dlaczego.?
Ponieważ ograniczyłeś pole możliwości poznawczych rzeczy duchowych,a szczególnie Boga do szkiełka i oka,jako materialista.

Dla mnie osobiste doświadczenia,są dowodem,którego Ty nie doświadczysz z racji eliminacji Boga z życia.
Dowodem istnienia Boga dla mnie jest osobista z Nim relacja,to jest doświadczenie,a nie ma mocniejszych dowodów na poznanie czegoś/kogoś niż przez doświadczenie i duchowe potwierdzenie,
jesteś na przykład skazany na niezrozumienie słów.
Duch Boży poświadcza,duchowi naszemu że jesteśmy dziećmi Bożymi.
Ja to mam potwierdzone,mój duch o tym wie,a Ty o tym nie wiesz.
Przykro mi tak to działa,nie doświadczysz tego,bo sam sobie o tym zdecydowałeś,wybrałeś.
Dlatego również nie zrozumiesz co to jest natchnienie w przekazie,bo nigdy tego nie doświadczyłeś.
Dlatego też nie możesz ze mną dyskutować,o rzeczach,których nie poznałeś i ich nie doświadczyłeś.
A ewentualne dyskusje skończą się negacją z Twojej strony z prostych powodów,ograniczyłeś sie tylko o szkiełka i materialistycznego oka.
Pozdrawiam.
_________________
Zapraszam - www.refleksjebiblijne.wordpress.com
 
 
Henryk 

Pomógł: 453 razy
Dołączył: 10 Lis 2008
Posty: 10237
Wysłany: 2020-01-31, 17:30   

Marius Bienius napisał/a:
Dzięki rozwojowi rolnictwa, medycyny, nauki mamy takie dobrodziejstwa.

Co też jest to wszystko cudem przepowiedzianym na dzisiejsze czasy od wieków?...
Dn 12:4 ubg "Ale ty Danielu zamknij te słowa i zapieczętuj tę księgę aż do czasu ostatecznego. Wielu będzie przebiegać, a pomnoży się wiedza."
lub inny przekład: a rozmnoży się umiejętność.
Nie prędzej, aż w czasach ostatecznych.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,11 sekundy. Zapytań do SQL: 11