Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Grzech przeciwko Duchowi Świętemu
Autor Wiadomość
tola 


Pomogła: 36 razy
Dołączyła: 31 Maj 2017
Posty: 664
Wysłany: 2018-12-24, 13:39   

ale jak to proroctwo ma sie do Ismaela i Izaaka

cos mi tu nie pasuje.
 
 
tola 


Pomogła: 36 razy
Dołączyła: 31 Maj 2017
Posty: 664
Wysłany: 2018-12-24, 13:49   

sio napisał/a:
Jachu napisał/a:
Widzę,że nie rozróżniasz grzechu ludzkiego wynikłego z nieznajomości i nieświadomości, od grzechu przeciwko Duchowi Świętemu.


,,wszystkie !!! grzechy i bluźnierstwa których by się ludzie dopuścili , będą im odpuszczone...,,

...@Jachu, nie ma tu potrzeby kombinowania/rozróżniania/ ,,WSZYSTKIE..,, to wszystkie, bez wyjątku !!!!

...moje zrozumienie i osobista refleksja nad miłością Boga Ojca to słowa ,,...nigdy nie otrzyma odpuszczenia ..,, nie dotyczą człowieka a szatana,, nikt z ludzi nie był w niebie ,,...jaśniejącym, Synem Jutrzenki..,,Izaj.14 nikt z ludzi nie był ,,..odbiciem doskonałości, pełnym mądrości, niezrównanie pięknym..,, nikt z ludzi nie ,,...mieszkał w Edenie, ogrodzie Bożym..,, nikt z ludzi nie był ,,...cherubem , doskonałym od dnia stworzenia...,, Ez 28

...mieć takie poznanie, taką wiedzę, taką czystą prawdę, być kimś takim i być kimś tak zaparcie złym, przeciwnym, uparcie wrogim to tylko dla takiej postawy mogę zrozumieć że nie będzie odpuszczenia


hmm ciekawe podejście,ale czy wsród ludzi nie ma takiego a co z pokoleniem Dana
o którym sie mówi ze z niego wyjdzie Syn Zatracenia który bedzie blznił Bogu.
Bogu !
a Goliat a inni ?
 
 
radek 
mężczyzna


Pomógł: 284 razy
Wiek: 40
Dołączył: 03 Sty 2013
Posty: 2998
Skąd: Choszczno
Wysłany: 2018-12-24, 13:51   

Ale proroctwo odnosi się do rodu Ismaela, a Isaac miał dowieść sensu jego zachowania, by mu wybaczono. Chodzi o to, że nie powinniśmy potępiać innych nawet za najcięższe grzechy

Bóg nie wzbudza jedynie ze względu na zaistnienie śmierci, bo to my jesteśmy Jego sługami a nie On naszym sługą i to my powinniśmy wzbudzać dla Niego to co martwe

Łk 23:34 eib "W tym czasie Jezus mówił: Ojcze, przebacz im, bo nie wiedzą, co czynią. Oni zaś losowaniem rozstrzygali, co komu ma przypaść z Jego szat."

Pozdrawiam
_________________
Lewa szala już nie wzbiera, Prawa decyduje teraz
Mat 3:2 eib "(2) (...) Królestwo Niebios jest blisko."
 
 
 
tola 


Pomogła: 36 razy
Dołączyła: 31 Maj 2017
Posty: 664
Wysłany: 2018-12-24, 18:24   

My nie musimy potepiac oni sami sie potepiaja Slowo ich osądza a ja nie muszę.

I wiesz co my tak do konca nie jestesmy zwolnieni z osadu skoro napisano ,ze
nie mamy sie modlic za tym kto grzeszy na śmierc .
 
 
radek 
mężczyzna


Pomógł: 284 razy
Wiek: 40
Dołączył: 03 Sty 2013
Posty: 2998
Skąd: Choszczno
Wysłany: 2018-12-24, 18:35   

tola napisał/a:
My nie musimy potepiac oni sami sie potepiaja Slowo ich osądza a ja nie muszę.

I wiesz co my tak do konca nie jestesmy zwolnieni z osadu skoro napisano ,ze
nie mamy sie modlic za tym kto grzeszy na śmierc .


Ale ja uważam, że nie możemy być powodem zgorszenia, dlatego by nie pomylić się ciągle uważnie słucham i systematycznie się rozwijam

Mat 13:43 eib "(43) Wtedy sprawiedliwi wzejdą jak słońce w Królestwie swego Ojca. Kto ma uszy, niech rozważy moje słowa!"
_________________
Lewa szala już nie wzbiera, Prawa decyduje teraz
Mat 3:2 eib "(2) (...) Królestwo Niebios jest blisko."
 
 
 
tola 


Pomogła: 36 razy
Dołączyła: 31 Maj 2017
Posty: 664
Wysłany: 2018-12-27, 18:16   

O jakim zgorszeniu mowisz ?
 
 
radek 
mężczyzna


Pomógł: 284 razy
Wiek: 40
Dołączył: 03 Sty 2013
Posty: 2998
Skąd: Choszczno
Wysłany: 2018-12-27, 20:12   

Mówię o pogłębianiu niepożądanego, w oczach Boga, stanu naszego rozmówcy. Choćby wszyscy grzeszyli, ja muszę trwać przy postanowieniu, że powodu do grzechu nie dam

Mat 10:16 eib "Posyłam was jak owce między wilki, bądźcie zatem przebiegli jak węże i niewinni jak gołębie."

Mat 5:45 eib "(45) Tak czyniąc, zachowujcie się, jak przystało na dzieci waszego Ojca w niebie. On sprawia, że słońce wschodzi nad złymi i dobrymi, a deszcz spada na sprawiedliwych i niesprawiedliwych."
_________________
Lewa szala już nie wzbiera, Prawa decyduje teraz
Mat 3:2 eib "(2) (...) Królestwo Niebios jest blisko."
 
 
 
tola 


Pomogła: 36 razy
Dołączyła: 31 Maj 2017
Posty: 664
Wysłany: 2018-12-29, 13:52   

powinienes wiedziec ze beda sie gorszyc bo tak lubia bo tak oskarzaja
Jeszua Mesjasz gorszyl religijnych i musieli sie Go pozbyc przez smierc.

Niechce zeby moja ostroznosc wyszla na tchorzostwo zaden apostol nie pasowal
mocom ciemnosci a to im chodzi by cie powstrzymac,
 
 
radek 
mężczyzna


Pomógł: 284 razy
Wiek: 40
Dołączył: 03 Sty 2013
Posty: 2998
Skąd: Choszczno
Wysłany: 2019-04-02, 14:06   

Przedstawiciel tzw. ciemności ceni Mądrość, a Ona wiąże się ze Świętością. Prawa rządzące Światem ustanowione przez Boga są mądre. Grzech jest prawem wiodącym do śmierci, lecz chrzest w Duchu Świętym daje władzę nad grzechem uwalniając spod jego jarzma. Jeśli ochrzczony trwa w Duchu Świętym ma władzę nad życiem

Mat 13:3-9 eib "(3) Wiele im wówczas przekazał, a w swojej mowie odwoływał się do porównań. W jednym z nich powiedział: Pewien siewca wyszedł na pole. (4) Kiedy siał, niektóre ziarna padły na brzeg drogi. Wtedy przyleciały ptaki i zjadły je. (5) Inne padły na grunt skalisty. Nie miały tam wiele gleby. Kiełki szybko strzeliły w górę, bo gleba nie była głęboka. (6) Ale gdy wzeszło słońce, zwiędły. Ze względu na słaby korzeń — uschły. (7) Jeszcze inne padły między ciernie. Ciernie wyrosły i zadusiły je. (8) I w końcu inne padły na żyzną ziemię. Te wydały plon: stokrotny, sześćdziesięciokrotny lub trzydziestokrotny. (9) Kto ma uszy, niech rozważy moje słowa."
_________________
Lewa szala już nie wzbiera, Prawa decyduje teraz
Mat 3:2 eib "(2) (...) Królestwo Niebios jest blisko."
 
 
 
tola 


Pomogła: 36 razy
Dołączyła: 31 Maj 2017
Posty: 664
Wysłany: 2019-04-04, 12:44   

Ciemność Ceni mądrość?
to dlaczego Mądrosc ukrzyzowali ?
Nie wiesz ,ze marosc tego świata jest demoniczna ?
Nie wiesz ze przedstawiciele CIEMNOSCI nie mogli sprostac Madrości Szczepana ?

Nie opowiada bzdur ze marosc tego swiata ciemnosci wiąze sie ze ŚWIĘTOŚCIA
mieszasz madrosc koranu z Marościa i Rozumem z Chochma i Bina czy naprawde nie pojmujesz co robisz ?

Grzech jest prawem jakim prawem czyim ?
wiedzie do śmierci bo jest jej żądłem wiesz o tym ?

O smierci gdzie Żadło twoje ....Wąż wpuscił swój jad w Edenie a my zbieramy tego
skutki .
nie nasz grzech wiedzie nas do smierci bo my rodzimy sie z ZAPISEM GRZECHU I SMIERCI ,mówi o tym ap Paweł którego opluwaja własnie dlatego,zeby ta Prawda
nie ujrzała ŚWIATŁA ,ale Duch Prawdy Objawia Pokornym.

chrzest w Duchu swietym wprowaza zamieszanie powinno sie mówic prawidłowo
Jan powiedział Za mna idzie TEN który ZANURZA W DUCHU- swoim .
WIDZISZ róznice bo wielu nie ma pojecia czym jest chrzest
_________________
Jeszua=YHVH
 
 
radek 
mężczyzna


Pomógł: 284 razy
Wiek: 40
Dołączył: 03 Sty 2013
Posty: 2998
Skąd: Choszczno
Wysłany: 2019-04-04, 14:21   

Napisałem, że ciemność ceni mądrość, lecz nie, że ciemność jest mądrzejsza od Boga, przecież w Edenie Wąż nie odpowiedział Bogu. Jeśli chodzi o cierpienie Jezusa, to nie przyjął On oferty władzy nad Światem od Szatana, wolał oddać się w ręce ludzi
_________________
Lewa szala już nie wzbiera, Prawa decyduje teraz
Mat 3:2 eib "(2) (...) Królestwo Niebios jest blisko."
 
 
 
tola 


Pomogła: 36 razy
Dołączyła: 31 Maj 2017
Posty: 664
Wysłany: 2019-04-04, 15:29   

radek napisał/a:
Napisałem, że ciemność ceni mądrość, lecz nie, że ciemność jest mądrzejsza od Boga, przecież w Edenie Wąż nie odpowiedział Bogu.


Jaka mądrość ceni bo napisałes -Przedstawiciel tzw. ciemności ceni Mądrość, a Ona wiąże się ze Świętością.

coznaczy ,ze w Edenie Wąż nie odpowieział Bogu ?

Quran ceni sobie Węża tak ?


Cytat:
Jeśli chodzi o cierpienie Jezusa, to nie przyjął On oferty władzy nad Światem od Szatana, wolał oddać się w ręce ludzi

Wąż oferował ale za oddanie jemu pokłonu i sie nie doczekał .
radek mozesz wyjasnic te półsłówka ?
_________________
Jeszua=YHVH
 
 
radek 
mężczyzna


Pomógł: 284 razy
Wiek: 40
Dołączył: 03 Sty 2013
Posty: 2998
Skąd: Choszczno
Wysłany: 2019-04-04, 15:49   

tola napisał/a:
Jaka mądrość ceni bo napisałes -Przedstawiciel tzw. ciemności ceni Mądrość, a Ona wiąże się ze Świętością.


Szatan ceni mądrość i świętość, a dowiadujemy się tego np. z próby pożarcia Syna Niewiasty z dwunastego rozdziału Objawienia, bo chciał by On był na jego usługach

Ap 12:4 eib "Jego ogon zmiótł z nieba trzecią część gwiazd i zrzucił je na ziemię. Smok stanął przed kobietą, u której rozpoczął się poród. Chciał pożreć jej dziecko, gdy tylko się urodzi."

tola napisał/a:
coznaczy ,ze w Edenie Wąż nie odpowieział Bogu ?


Chciałem tym uwydatnić, że nie miał przeciw Słowom Boga argumentów

tola napisał/a:
Quran ceni sobie Węża tak ?


Quran uczy o Bogu Miłosiernym i Litościwym i niedoścignionym w sprawiedliwości osądu


tola napisał/a:
Cytat:
Jeśli chodzi o cierpienie Jezusa, to nie przyjął On oferty władzy nad Światem od Szatana, wolał oddać się w ręce ludzi

Wąż oferował ale za oddanie jemu pokłonu i sie nie doczekał .


Szatan chcąc oddać innej osobie władzę nad światem musiał wiedzieć, że oddaje świat w dobre ręce, można tu dopatrzeć się podobieństwa do wymagania Boga co do wyłącznego oddania

tola napisał/a:
radek mozesz wyjasnic te półsłówka ?


Piszę to, co myślę, że powinienem napisać, zawsze możesz dopytać
_________________
Lewa szala już nie wzbiera, Prawa decyduje teraz
Mat 3:2 eib "(2) (...) Królestwo Niebios jest blisko."
 
 
 
tola 


Pomogła: 36 razy
Dołączyła: 31 Maj 2017
Posty: 664
Wysłany: 2019-04-04, 16:23   

radek napisał/a:


Szatan ceni mądrość i świętość, a dowiadujemy się tego np. z próby pożarcia Syna Niewiasty z dwunastego rozdziału Objawienia, bo chciał by On był na jego usługach


kto miał byc na czyich usługach ?

Ap 12:4 eib "Jego ogon zmiótł z nieba trzecią część gwiazd i zrzucił je na ziemię. Smok stanął przed kobietą, u której rozpoczął się poród. Chciał pożreć jej dziecko, gdy tylko się urodzi."

Co tu madrego ze Wąż-Smok chciał pożrec mężczyznę ?
Co to za kobieta moze to przenośnia ?
Cytat:



tola napisał/a:
coznaczy ,ze w Edenie Wąż nie odpowieział Bogu ?


Chciałem tym uwydatnić, że nie miał przeciw Słowom Boga argumentów

tola napisał/a:
Quran ceni sobie Węża tak ?

o jakie słowa chodzi ?
Cytat:

Quran uczy o Bogu Miłosiernym i Litościwym i niedoścignionym w sprawiedliwości osądu

powaznie ? bo patrzac na wyznawców koranu widzi sie wsciekłosc amok białagorączke morowanie ,gwałt .w ty w ktorym miejscu wyczytałas litosc czy kiedy nakazuje bic kobiety ?


Cytat:
Szatan chcąc oddać innej osobie władzę nad światem musiał wiedzieć, że oddaje świat w dobre ręce, można tu dopatrzeć się podobieństwa do wymagania Boga co do wyłącznego oddania


Co znaczy w dobre ręce ? Jeszuah to dobre ręce dla świata ?
przeciez ten świat nie nawidzi Miłosci ,Litosci Miłosierdzia CZYSTOSCI .
_________________
Jeszua=YHVH
 
 
radek 
mężczyzna


Pomógł: 284 razy
Wiek: 40
Dołączył: 03 Sty 2013
Posty: 2998
Skąd: Choszczno
Wysłany: 2019-04-04, 17:08   

tola napisał/a:
radek napisał/a:


Szatan ceni mądrość i świętość, a dowiadujemy się tego np. z próby pożarcia Syna Niewiasty z dwunastego rozdziału Objawienia, bo chciał by On był na jego usługach


kto miał byc na czyich usługach ?

Ap 12:4 eib "Jego ogon zmiótł z nieba trzecią część gwiazd i zrzucił je na ziemię. Smok stanął przed kobietą, u której rozpoczął się poród. Chciał pożreć jej dziecko, gdy tylko się urodzi."

Co tu madrego ze Wąż-Smok chciał pożrec mężczyznę ?
Co to za kobieta moze to przenośnia ?


Może, a miałem na myśli to, że Szatan chciał by Jej Syn był na Jego(Szatana) usługach


tola napisał/a:
coznaczy ,ze w Edenie Wąż nie odpowieział Bogu ?


Chciałem tym uwydatnić, że nie miał przeciw Słowom Boga argumentów

tola napisał/a:
Quran ceni sobie Węża tak ?

o jakie słowa chodzi ?

Sprawa Szatana nie została jeszcze rozliczona. W Biblii czytamy, że jest on wrzucony do jeziora ognia po tysiącletnim panowaniu Chrystusa. Quran ujawnia, że Aniołowie i Duch będą podnosić przez swą postawę ludzi z grzechu przez pięćdziesiąt tysięcy lat

Quran 70:1-4
Zapytał żądający wyjaśnienia o karę spadającą Na niewiernych - której nikt oddalić nie potrafi - Pochodzącą od Boga, władcy stopni. Aniołowie i Duch wznoszą się ku Niemu w Dniu, którego wielkość - pięćdziesiąt tysięcy lat.

tola napisał/a:
Cytat:

Quran uczy o Bogu Miłosiernym i Litościwym i niedoścignionym w sprawiedliwości osądu

powaznie ? bo patrzac na wyznawców koranu widzi sie wsciekłosc amok białagorączke morowanie ,gwałt .w ty w ktorym miejscu wyczytałas litosc czy kiedy nakazuje bic kobiety ?


Quran uczy czcić łona, a ci, co tego nie potrafią nie umieją odnaleźć się w wielu sytuacjach i rozwiązywać problemów, mówię tu o błędach mężczyzn i błędach Niewiast, prowadzących do nieprzyjemnych dla nich sytuacji, prędzej lub później


tola napisał/a:
Cytat:
Szatan chcąc oddać innej osobie władzę nad światem musiał wiedzieć, że oddaje świat w dobre ręce, można tu dopatrzeć się podobieństwa do wymagania Boga co do wyłącznego oddania


Co znaczy w dobre ręce ? Jeszuah to dobre ręce dla świata ?
przeciez ten świat nie nawidzi Miłosci ,Litosci Miłosierdzia CZYSTOSCI .


Ten Świat nie zupełnie rozumie te pojęcia i by być szczęśliwym potrzebuje wiedzy na ich temat
_________________
Lewa szala już nie wzbiera, Prawa decyduje teraz
Mat 3:2 eib "(2) (...) Królestwo Niebios jest blisko."
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,12 sekundy. Zapytań do SQL: 10