Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
Owocem ducha jest: miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność. (List do Galatów 5:21-22)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Amma
Autor Wiadomość
Queza 
The Morning Star

Pomogła: 155 razy
Wysłany: 2020-04-18, 17:28   

wuka napisał/a:
Queza napisał/a:
Jak forum zniknie,

Dlaczego miałoby zniknąć? Przecież Anny nie ma od długiego czasu, a jednak forum nadal jest. Od lat. Co takiego się stało, że nagle zaczynacie mówić, że akurat teraz forum zniknie?

Jakaś taka panika jest. Ratao pisał, że dostał wiadomość, że płatność należy zrobić jak najszybciej. To coś może oznaczać.

Krystian 

Wyznanie: Chrystianin
Wysłany: 2020-04-19, 01:16   

[quote]Oj jakie brednie piszesz. Bóg stworzył człowieka na obraz swój obdarzając człowieka Duchem Bożym. Człowiek - został wyróżniony wśród stworzeń Bożych. Płeć, ani cialo nie ma tu znaczenia.

To jest Twoja wersja Biblii, apostoł Paweł pisał tak:

Bo najpierw został stworzony Adam, potem Ewa. (14) I nie Adam został zwiedziony, lecz kobieta, gdy została zwiedziona, popadła w grzech

Ewangelia Jana 3:16

RN 

Wyznanie: Wiara Naturalna (Deizm)
Wysłany: 2020-04-19, 08:13   

Coś dla Quezy i ratao.
Bóg energia, mężczyzna i kobieta.

https://www.onet.pl/styl-...etal&utm_medium

wybrana 
wybrana

Wyznanie: chrześcijanka
Pomogła: 95 razy
Wysłany: 2020-04-19, 08:45   

[quote="Krystian"]
Cytat:
Oj jakie brednie piszesz. Bóg stworzył człowieka na obraz swój obdarzając człowieka Duchem Bożym. Człowiek - został wyróżniony wśród stworzeń Bożych. Płeć, ani cialo nie ma tu znaczenia.

Bo najpierw został stworzony Adam, potem Ewa. (14) I nie Adam został zwiedziony, lecz kobieta, gdy została zwiedziona, popadła w grzech
No i co z tego, że tak pisał, czy na podstawie tych słów wykluczasz, że Bóg stworzył kobietę.

efroni 

Wysłany: 2020-04-19, 09:18   

Bóg jest Miłością

Czym jest Miłość ?
To byt osobowy ? Nie .
To system ? Nie .
Mówią, że to "chemia" , ale co za tym słowem się kryje ?
Czy tą "chemię" można zmierzyć ?
Gdyby była wielkością fizyczna można by JĄ było zmierzyć , zobaczyć .
Nie można JEJ zmierzyć , zobaczyć bo jest Duchem [Bóg jest Duchem], ale można odczuć , poczuć , że JEST , że ISTNIEJE .
Przecież ONA sama o sobie mówi JHVH tzn. JESTEM - po prostu JESTEM , ISTNIEJĘ .
Jest ONA wszystkim we wszystkim i we wszystkich i wszystko sobą wypełnia .

Jest jak eter (fizyka) ? Nie , ale jest Środowiskiem w którym istnieje wszystko co istnieje
Jest Środowiskiem w którym żyje wszystko co żyje .
To rodzaj mocy , energii , władzy , siły stwórczej ? Nie tylko to, jest przecież i mądra i inteligentna i dobra .
Mówią, że jedyną miarą miłości jest czas , ale ta Miłość nie ma ani początku ani końca .
TA Miłość cierpliwa jest, łaskawa jest.
TA Miłość nie zazdrości, nie szuka poklasku, nie unosi się pychą;
TA Miłość nie dopuszcza się bezwstydu, nie szuka swego, nie unosi się gniewem, nie pamięta złego;
TA Miłość nie cieszy się z niesprawiedliwości, lecz współ-weseli się z prawdą.

Jest Miłość i jest miłość , ale i o TEJ Miłości i o tej miłości mówimy TA , ONA a więc żeńska.
Bóg który jest Miłością to Abba[Ojciec]/Ima[Matka] zarazem.
To doskonała nierozdzielna jedność miłości rodzicielskiej [ojcowskiej i matczynej] , to jak awers i rewers jednej monety .

Nie wierz w ani jedno moje słowo ale sam(a) badaj , sprawdzaj , doświadczaj czy się rzeczy
aby tak mają

Queza 
The Morning Star

Pomogła: 155 razy
Wysłany: 2020-04-19, 18:59   

efroni napisał/a:
to jak awers i rewers jednej monety .

To porównanie podoba mi się.

efroni 

Wysłany: 2020-04-20, 09:22   

Cytat:

- każda translacja , pomniejsza przekaz oryginału
- nie ma w j. hebrajskim imienia "Adam" , to tak jakby komuś w Polsce nadać imię "Człowiek"

Bo najpierw został stworzony Człowiek[ po hebrajsku Adam] , potem Ḥawwā tj. "dająca życie" .
Jeżeli patrzymy na kolejność stwarzania to widzimy, że to co doskonale [ Człowiek] zostało stworzone na końcu dni [ to Ḥawwā tj. "dająca życie" została stworzona na końcu dni]
A mężczyzna [isz] widząc swoją mężatkę [iszę] powiedział ;Ta dopiero jest kością z moich kości i ciałem z mego ciała!
To znaczy że ciało Człowieka które zostało stworzone na końcu dni jest doskonałe - tak samo doskonale jak dusza i duch Człowieka .

I nie Człowiek został zwiedziony , to znaczy że dopóki ciało dusza i duch Człowieka są jednością [ są razem ,są zjednoczeni] to nic i nikt nie zdoła zwieźć Człowieka .
Ewa została zwiedziona wtedy gdy była w oddzieleniu a to znaczy że grzech [pokuszenie]
ma władzę nad nami wtedy gdy ciało , duch i dusza człowieka nie są jednością .
I dlatego to nie Ewę obwinia się o grzech a Człowieka .
I dlatego tenże sam Paweł pisze ; A więc jak wskutek przestępstwa jednego Człowieka spadło potępienie na wszystkich ludzi,
tak też dzięki sprawiedliwemu postępowaniu jednego Człowieka na wszystkich ludzi zstąpiła sprawiedliwość, która napełnia życiem [ dająca życie].

Nie wierz w ani jedno moje słowo ale sam(a) badaj , sprawdzaj , doświadczaj czy się rzeczy
aby tak mają

Krystian 

Wysłany: 2020-04-20, 13:46   

wybrana napisał/a:
No i co z tego, że tak pisał, czy na podstawie tych słów wykluczasz, że Bóg stworzył kobietę.

Nie wykluczam i tego nie napisałem.
Chodzi mi tylko, że kobieta nie jest obrazem Boga bezpośrednio jak Adam.

Mężczyzna bowiem nie powinien nakrywać głowy, gdyż jest obrazem i odbiciem chwały Bożej; lecz kobieta jest odbiciem chwały mężczyzny. (8) Bo nie mężczyzna jest z kobiety, ale kobieta z mężczyzny. (9) Albowiem mężczyzna nie jest stworzony ze względu na kobietę

wuka 

Pomogła: 255 razy
Wysłany: 2020-04-20, 14:34   

Krystian napisał/a:
Mężczyzna bowiem nie powinien nakrywać głowy, gdyż jest obrazem i odbiciem chwały Bożej; lecz kobieta jest odbiciem chwały mężczyzny. (8) Bo nie mężczyzna jest z kobiety, ale kobieta z mężczyzny. (9) Albowiem mężczyzna nie jest stworzony ze względu na kobietę

Paweł, oczywiście :roll: i już powód dla wszystkich, aby kobiety traktować przez stulecia, jak śmieci.

Krystian 

Wysłany: 2020-04-20, 15:21   

wuka napisał/a:
Paweł, oczywiście i już powód dla wszystkich, aby kobiety traktować przez stulecia, jak śmieci.

Negujesz Pawła jako apostoła :roll:

wuka napisał/a:
i już powód dla wszystkich, aby kobiety traktować przez stulecia, jak śmieci.

Nigdzie apostoł Paweł tak się nie wypowiedział.
Kazał szanować żony,wdowy, natomiast przeciwstawiał się, aby jak teraz w zborach protestanckich, kobiety pełniły funkcję biskupie itd.

wuka 

Wysłany: 2020-04-20, 15:49   

Krystian napisał/a:

Negujesz Pawła jako apostoła

W którym miejscu neguję?
Krystian napisał/a:

Nigdzie apostoł Paweł tak się nie wypowiedział.

Jak to nie? Właśnie takim, jak powyżej zacytowałeś, tłumaczeniem sprawy stworzenia wyraźnie daje sygnał do traktowania kobiety, jako sort poza nawiasem. Co skrupulatnie panowie wypełniali i wypełniają do dziś. Szczególnie jest to widoczne właśnie u tych bardzo religijnych, bo "lewactwo", jak to jesteście uprzejmi pisać, zazwyczaj traktuje kobiety lepiej niż chrześcijanie fundamentaliści, niż inni ludzie Ksiąg. O to mi chodzi i to można zauważyć zarówno w przekazach historycznych, jak też w życiu codziennym.
A osoba Pawła, jako Apostoła, budzi moją wątpliwość. Apostołem dwunastym w miejsce Judasza został wybrany, według Dziejów Ap. Maciej. Kombinacje i akrobacje tłumaczenia, że to nie była wola boska...cóż. Wszystko zostało wykonane przez obecnych tam Apostolów jak nakazywała ich tradycja i mówienie, że to było przed wylaniem Ducha św. jest do bani i tyle. W takim razie powinniśmy wszystko, co wydarzyło się przed wylanie Ducha traktować z przymrużeniem oka. Niesmiało zauważam, że Paweł nie był obecny przy wylaniu Ducha św. na Apostołów, ale to już się pomija milczeniem i nie jest żadnym problemem dla nikogo. Dla mnie jednak jest. Paweł dostał się do ich, Apostołów, grona niejako od kuchni ;-) , a obecnie wiedzie prym i na jego naukach jest zbudowane zachodnie chrześcijaństwo. Co kuriozalne...Prawosławie i inne odłamy chrześcijaństwa wzięły początek z nauk Apostołów , z tych chodzących z Jezusem, a teraz mówi się o nich heretycy i odstępcy.
Dziwy, ot co.

Krystian 

Wysłany: 2020-04-20, 16:42   

wuka napisał/a:
W którym miejscu neguję?

Nawet w tym ostatnim.
Chyba siebie czytasz?

wuka 

Wysłany: 2020-04-20, 17:03   

Krystian napisał/a:
wuka napisał/a:
W którym miejscu neguję?

Nawet w tym ostatnim.
Chyba siebie czytasz?

Tak, dopisałam, jako uwagę poboczną.
Powiedz mi jednak, co to ma wspólnego - moja pierwsza uwaga, pierwszy wpis pod twoim zacytowaniem Pawła? Jaki jest związek nakazów Pawła w sprawie poniżania kobiet z tym, czy ja go uznaję lub nie za apostoła? Bo na to kierujesz rozmowę, a nie na problem kobiet, jako gorszych i podporządkowanych bezwzględnie mężczyznom, bo jakiś tam Paweł tak powiedział. Pewnie w ogóle sobie sprawy nie zdawał z konsekwencji swoich słów i skutku dla wielu pokoleń kobiet. Tak to jest, jak się każde słowo podane w biblii traktuje dosłownie.
Zapytajmy może Jezusa, o Jego stosunek i nastawienie do kobiet? Było całkiem inne niż wielki apostoł narodów do wierzenia i wykonania podaje. Czy nie skłania to nikogo do refleksji? Dlaczego nie? Bo tak wygodnie? Bo ktoś kiedyś powiedział i w życie wprowadził, więc problemu nie ma i kobiety mają schylić głowy i w milczeniu każdą podłość znosić? Bo Paweł powiedział, że Adam ma chwałę, a ona już nie?

Bobo 

Wysłany: 2020-04-20, 17:19   

Biblia jest mądra. Przewidziała nawet i to, że niektórzy kompletnie nie będą pojmować listów Pawła:

Ponadto cierpliwość naszego Pana uważajcie za wybawienie, jak to też napisał do was nasz kochany brat Paweł zgodnie z daną mu mądrością.  Wypowiada się o tych rzeczach we wszystkich swoich listach. Są w nich jednak pewne sprawy trudne do zrozumienia, które— podobnie jak resztę Pism— ludzie niemający wiedzy i niestali przekręcają ku własnej zgubie. (2 Piotra 3:15,16)

Wuki nie było a jakby o wuce pisali :-P

Krystian 

Wysłany: 2020-04-20, 18:32   

wuka napisał/a:
Zapytajmy może Jezusa, o Jego stosunek i nastawienie do kobiet?

Myslisz, że Pan Jezus miał inny pogląd na rolę kobiet?
To dlaczego Pawła oświecił i stał się apostołem pogan?

Odpowiedz do tematu