Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
Owocem ducha jest: miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność. (List do Galatów 5:21-22)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Amma
Autor Wiadomość
RN 

Wyznanie: Wiara Naturalna (Deizm)
Wysłany: 2020-04-21, 15:26   

A kto będzie sądził dwanaście pokoleń Izraela :?:

Krystian 

Wyznanie: Chrystianin
Wysłany: 2020-04-21, 16:31   

wuka napisał/a:
Załamka.
Ale dzięki, starałeś się

Trudno, że nie uznajesz apostoła Pawła.
Twój wybór.
Pan Jezus go uznał.
Jednakże, być może nawet Pana Jezusa nie uznajesz.
Tobie jest bardziej blisko do ateistów niż wierzących.

Ewangelia Jana 3:16

booris

Wyznanie: Dub & Motocykl
Wysłany: 2020-04-21, 17:31   

Krystian,zagadke mam dla Ciebie.Dwa zegarki-jeden spieszy sie sekunde na dobe,a drugi stoi-ktory z nich jest dokladniejszy?

https://www.youtube.com/watch?v=Hbq5UyaM8sk

Queza 
The Morning Star

Pomogła: 155 razy
Wysłany: 2020-04-21, 18:08   

Maciej... Paweł... trudne, ale nie wiem, czy to jest warte waszych włosów na głowie.

Krystian 

Wysłany: 2020-04-21, 18:58   

booris napisał/a:
Krystian,zagadke mam dla Ciebie.Dwa zegarki-jeden spieszy sie sekunde na dobe,a drugi stoi-ktory z nich jest dokladniejszy?

Oba wskazują czas

Henryk 

Wysłany: 2020-04-21, 19:03   

Krystian napisał/a:
Oba wskazują czas

Nawet zepsuty wskazuje dokładny czas!
- Dwa razy na dobę. :-D

wuka 

Pomogła: 255 razy
Wysłany: 2020-04-21, 19:19   

Krystian napisał/a:
wuka napisał/a:
Załamka.
Ale dzięki, starałeś się

Trudno, że nie uznajesz apostoła Pawła.
Twój wybór.
Pan Jezus go uznał.
Jednakże, być może nawet Pana Jezusa nie uznajesz.
Tobie jest bardziej blisko do ateistów niż wierzących.

:mrgreen: W czym ten werdykt ma komuś pomóc lub zaszkodzić? Jakie to ma znaczenie? Czy to jest jedyna odpowiedź na szereg pytań, które zadałam?
Typowe. Nic do tematu, za to ocena wydana i szuflada zamknięta.
Wolę być szczerą ateistką niż fałszywą chrześcijanką, czy tam kimkolwiek.

Krystian 

Wysłany: 2020-04-21, 20:08   

Henryk napisał/a:
- Dwa razy na dobę.

Dla Boga nie istnieje czas.
W tym kontekście napisałem ateiście.

Krystian 

Wysłany: 2020-04-21, 20:13   

wuka napisał/a:
W czym ten werdykt ma komuś pomóc lub zaszkodzić?

to nie werdykt, tylko stwierdzenie faktu.
blisko Ci do ateistów

booris

Wysłany: 2020-04-21, 20:47   

Krystian napisał/a:
Henryk napisał/a:
- Dwa razy na dobę.

Dla Boga nie istnieje czas.
W tym kontekście napisałem ateiście.

Pawel,to ten zegarek ktory chodzi i sie spieszy.I nigdy nie pokazuje wlasciwego czasu.Ateista to ten zepsuty zegarek.Nie chodzi,ale wlasciwy czas pokazuje az dwa razy na dobe.Ktory jest dokladniejszy?
W tym kontekscie napisalem chrzescijaninowi.

Krystian 

Wysłany: 2020-04-21, 21:21   

booris napisał/a:

Nie jestem chrześcijaninem, tylko chrystianinem
zobacz, co mam pod zdjęciem

booris

Wysłany: 2020-04-21, 21:35   

Krystian napisał/a:
booris napisał/a:

Nie jestem chrześcijaninem, tylko chrystianinem
zobacz, co mam pod zdjęciem

A ja nie jestem ateista i juz wielokrotnie Ci o tym pisalem.Konsekwentnie to lekcewazysz,wiec nie oczekuj niczego innego w zamian.

Krystian 

Wysłany: 2020-04-21, 22:26   

booris napisał/a:
A ja nie jestem ateista i juz wielokrotnie Ci o tym pisalem.Konsekwentnie to lekcewazysz,wiec nie oczekuj niczego innego w zamian.

Więc kim jesteś, bo nie pamiętam.

efroni 

Wysłany: 2020-04-22, 10:47   

wuka napisał/a:

Teraz ten zwrot każdy do wszystkiego stosuje.
Wiesz co? Ja kiedyś dokłądnie tak, jak ty powyżej (mam na myśli cały post, a nie tylko cytat), zamykałabym usta ludziom, którzy mieliby takie pytania czy wątpliwości, jak napisałam w poprzednich wpisach.
Ja nie wyrokuję i nie nakazuję wierzyć w to, co piszę. To tylko myśli, które mi się nasuwają widząc chociażby owoce nauk Pawłą w różnych Kościołach (od KrK poczynając) do wszelkiej maści protestanckich denominacji.
Co to za wybór skoro masz dwóch, piszesz. Pewnie na jakiejś zasadnej przesłance właśnie tych dwóch Apostołowie głosujący ich zarekomendowali. Nie wiem.
Nikt mi jeszcze nie odpowiedział na wielokrotnie stawiane pytanie, gdzie Paweł zniknął na kilka lat po swoim rzekomym widzeniu Jezusa i od kogo przez te lata nauki pobierał. On twierdzi, że od samego Jezusa. Cóż. Czyli był w niebie z Jezusem i nauki pobierał, potem zjawił się przed Piotrem i innymi i oni stwierdzili, że może nauczać, bo jest OK. Tak?
Niestety, tak to wygląda,

Trochę inaczej to wygląda .
Dwunastego apostoła wybierano po wniebowstąpieniu Jezusa a przed zesłaniem Ducha Świętego .
Przed zesłaniem D.Św. Piotr to raptus, który czy czyni [dobył miecza] czy mówi [ choćby wszyscy opuścili Jezusa on go nie opuści], czyni i mówi nie myśląc co czyni czy mówi .
I tu ten raptus znowu dał znać o sobie .
Nie wy mnie wybraliście, ale Ja was wybrałem - do Jezusa a nie do Piotra należy wybór apostołów
Zamiast czekać cierpliwie na wybór Jezusa , sami weszli w jego rolę i sami wybrali dwunastego apostoła.
To ludzie dokonali wyboru a nie Jezus - ludzie nie mający Ducha Bożego .
I taka jest prawda .
To Paweł, nie Maciej, został wybrany przez Jezusa a ten wybór potwierdzają inni apostołowie jak i ci do których zawitał z "dobrą nowiną" a on sam o sobie pisze ;
Paweł, apostoł nie od ludzi ani przez człowieka, lecz przez Jezusa Chrystusa i Boga Ojca
I nie ma znaczenia co kto w tej sprawie myśli albo czy wierzy czy nie wieży temu , taka jest prawda biblijna i tej prawdy nikt i nic nie zmieni .
Nawiasem mówiąc nie spotkałem się z czymś takim by tą prawdę biblijna jakakolwiek denominacja potępiła [ z krk na czele]

Paweł z Tarsu to gruntownie wykształcony faryzeusz w szkole Gamaliela Starszego.
Gruntownie wykształcony tzn. że i nauki mistyczne judaizmu nie były mu obce .

w południe podczas drogi zobaczyłem, królu, światło z nieba, jaśniejsze niż blask słońca. Rozbłysło ono wokół mnie i wokół tych, którzy ze mną wędrowali
Gdy wszyscy padliśmy na ziemię, usłyszałem czyjś głos — ktoś przemówił do mnie w języku hebrajskim:
‚Saulu, Saulu, czemu mnie prześladujesz? Sam sobie wyrządzasz krzywdę, wierzgając przeciw ościeniom
Zapytałem: ‚Kim jesteś, Panie?’. A Pan rzekł: ‚Ja jestem Jezus, którego ty prześladujesz.
Wstań jednak, bo po to ci się ukazałem, żeby cię wybrać na sługę i świadka — byś głosił o tym, co widziałeś i co jeszcze dam ci zobaczyć
Będę cię ratował przed tym ludem i przed narodami, do których cię posyłam żeby im otworzyć oczy
by odwrócili się od ciemności i skierowali ku światłu, by odeszli spod władzy Przeciwnika [Szatana] pod władzę Boga.

...............
Wtedy powiedziałem: ‚Co mam robić, Panie?’. A Pan rzekł do mnie: ‚Wstań i idź do Damaszku. Tam dowiesz się wszystkiego, co masz robić’ .
Ponieważ oślepiony blaskiem tego światła nic nie widziałem, moi towarzysze poprowadzili mnie do Damaszku za rękę.

..................
Lecz Pan mu [Ananiaszowi] powiedział: „Idź! Bo ten człowiek jest moim naczyniem wybranym.
On zaniesie moje imię do innych narodów, a także do królów i do ludu Izraela.
Wyraźnie mu pokażę, jak wiele musi wycierpieć ze względu na moje imię”.
Ananiasz poszedł więc do tego domu, włożył na Saula ręce i powiedział:
„Saulu, bracie, Pan Jezus, który ukazał ci się w drodze, posłał mnie, żebyś odzyskał wzrok i został napełniony duchem świętym”.
Wtedy natychmiast spadły mu z oczu jakby łuski i odzyskał wzrok. Potem został ochrzczony. A gdy coś zjadł, nabrał sił.
Jakiś czas pozostał z uczniami w Damaszku.
Od razu zaczął głosić w synagogach, że Jezus jest Synem Bożym.

,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
Skoro muszę się szczycić, choć nie jest to pożyteczne, to poruszę sprawę nadprzyrodzonych wizji i objawień od Pana.
Znam człowieka żyjącego w jedności z Chrystusem, który 14 lat temu został porwany do trzeciego nieba.
Nie wiem, czy to było w ciele, czy poza ciałem — Bóg to wie.
Tak, znam takiego człowieka — czy to było w ciele, czy poza ciałem, nie wiem, Bóg to wie.
Został on porwany do raju i usłyszał słowa, których nie można wypowiadać, których człowiekowi nie wolno wymawiać.

Zważywszy na jego [Pawła] wykształcenie i mistycyzm [wizje i objawienia od Pana] nie ma żadnej potrzeby wyjaśniać od kogo "pobierał nauki".
Problemy z tym może mieć tylko ktoś, kto jest niedowiarkiem biblijnym .

Cytat:
Owoce, efroni, owoce. Zobacz co nauki Pawła zrobiły np. w krk.
Nie odrzucam jego pism jako całości, nie o to chodzi. Jednak w sprawie kobiet zrobił wiele złego. I za to go nie lubię. Kilka innych "drobiazgów" bym dorzuciła, ale nie będę okrutna ;-) :-D

Po owocach poznaje się każdego , Ciebie też .
Natomiast jeżeli chodzi o kobiety to w mistycyzmie żydowskim "kobieta" to właściwość otrzymywania [stworzenie] a "mężczyzna" to właściwość obdarzania , altruizmu [Bóg].
Mistycyzm nie uczy o ludziach z krwi i kości ale uczy o "człowieku wewnętrznym " , o jego właściwościach , uczuciach , odczuciach , mocach, silach, które są w człowieku .
Ponieważ we właściwości otrzymywania ukryty jest przeciwnik [satan] to nauczycielem innych powinien być tylko ten, który łączy te dwie właściwości
[ otrzymuje światło by tym światłem, które otrzymuje obdarzać innych, nie myśląc o swoich korzyściach]

Jezus gani uczonych w Piśmie i faryzeuszy za to, że ukrywają wiedzę o Królestwie Bożym .
Ukrywają przed innymi i są jak pies ogrodnika , sami nie wchodzą [ dlatego że ukrywają] i innym nie pozwalają [ci inni nie mają wiedzy jak wejść]
Wg. mistycyzmu tacy mężczyźni są "kobietami".

Nikt , z Pawłem włącznie, nie zabrania Ci nauczać [wiele kobiet nauczało i naucza ]
To nie szata i nie wyświęcenie człowieka przez człowieka na kaznodzieję sprawia, że ktoś jest kaznodzieją głoszącym nauki Boże
- wystarczy właściwość otrzymywanie dla obdarzania, dla altruizmu a nie dla swojej chwały .

Wy zaś jesteście wybranym plemieniem, królewskim kapłaństwem, narodem świętym, ludem [Bogu] na własność przeznaczonym,
abyście ogłaszali dzieła potęgi Tego, który was wezwał z ciemności do przedziwnego swojego światła,
wy, którzyście byli nie-ludem, teraz zaś jesteście ludem Bożym, którzyście nie dostąpili miłosierdzia, teraz zaś jako ci, którzy miłosierdzia doznali .

Pismo mówi tu tylko o mężczyznach ? Tylko do mężczyzn są skierowane te słowa ?

Nie wierz w ani jedno moje słowo ale sam(a) badaj , sprawdzaj , doświadczaj czy się rzeczy
aby tak mają

Queza 
The Morning Star

Pomogła: 155 razy
Wysłany: 2020-04-22, 21:20   

efroni napisał/a:
Masz tu dwóch i wybierz sobie jednego . Co to za wybór ? To żaden wybór .
Gdyby tu był pusty los to wtedy byłby jakiś wybór .
A może Duch nie chciał żadnego z nich ?
Gdyby padł pusty los to by znaczyło że ani Józef ani Maciej a kto inny powinien być apostołem Pana w miejsce Judasza.
To że los padł na Macieja nie znaczy, że to był wybór zgodny z Bożą intencją .
Masz tu dwóch i wybierz sobie jednego . Taki wybór to żaden wybór .

Jak się wybiera prezydenta to są jakieś puste losy? :-D Zawsze się wybiera między kimś a kimś. Tu padło na Macieja.

Odpowiedz do tematu