Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Rozmowy z Krystianem o moralności
Autor Wiadomość
ZAMOS 
Lach

Pomógł: 76 razy
Wiek: 67
Dołączył: 19 Paź 2012
Posty: 2102
Skąd: Wieś pod Warszawą
Wysłany: 2020-04-06, 09:50   Rozmowy z Krystianem o moralności

To przykład ze stalinowskiej metodyki nauczania wierności władzy, gdzie Pawlik Morozow donosi na swego ojca stał się „bohaterem” kraju rad. Widzisz Krystianie dlatego w prawie jest zasada bezstronności. Nie wolno pod żadnym pozorem odczłowieczać ludzi, a funkcjonariusz karzący swoją matkę człowiekiem już nie jest, a maszyną ślepo posłuszną władzy. Wiem, że nie wiesz, ale władza, pomimo że została wybrana w „wolnych” wyborach oficjalnie ma służyć dobru społecznemu i budowaniu wielkości państwa wcale taka nie jest. Zachodzi zatem duże prawdopodobieństwo, że prawo jakie władza tworzy jest robione tak by swą władzę umocnić. Drugim negatywnym „prawem w prawie” jest immunitet nietykalności władzy, co jest niemoralnym i nie powinno mieć miejsca w żadnym PRAWIE! Polityk, sędzia, czy prokurator powinien być tak samo traktowany jak każdy inny. Wiem, że jest cicha zmowa korporacyjna w tych zawodach i trudno byłoby takie prawo egzekwować, ale uprawomocnienie nietykalności tych ludzi powoduje jeszcze większą degenerację, więc ci funkcjonariusze czują się bezkarni i szkodzą społeczeństwu bardzo. Jest to bardzo skomplikowany problem tak prawny, jak moralny i duchowy zarazem. Doskonale zdaję sobie sprawę z tego, że musi być jakaś siła, która czuwa na bezpieczeństwem wewnątrz kraju i przed zagrożeniem z zewnątrz, jednak to co jest teraz mnie nie zadowala. Rad bym jeszcze przeczytał jakie są jeszcze inne pytania w testach psychologicznych, jak oczywiście to nie jest tajemnicą.
 
 
wuka 

Pomogła: 255 razy
Wiek: 69
Dołączyła: 25 Cze 2016
Posty: 4079
Wysłany: 2020-04-06, 10:40   

Moje pytanie do Krystiana, czy gdyby dostał rozkaz strzelać to by go wykonał, poskutkowało tym, że nie chce ze mną gadać i chyba wywalił mnie z znajomych :mrgreen:
ale to też jest odpowiedź.
Nie ma nic do rzeczy fakt, że dawniej była milicja (na którą Krystian się powołał i ZOMO) i to oni zabijali bezbronnych ludzi w Trójmieście. Teraz wszystko zmierza do tego samego, pretekst tylko inny. Pytałam, czy strzelając do "obcych" potrafi sobie wyobrazić twarz matki, żony, siostry, dziecka ?
Cóż, apel z YT jednak był zasadny :-/
 
 
Krystian 


Wyznanie: Chrystianin
Pomógł: 106 razy
Wiek: 51
Dołączył: 17 Gru 2011
Posty: 4197
Wysłany: 2020-04-06, 18:19   

ZAMOS napisał/a:
Nie wolno pod żadnym pozorem odczłowieczać ludzi, a funkcjonariusz karzący swoją matkę człowiekiem już nie jest, a maszyną ślepo posłuszną władzy.


Super odpowiedź
Dostałby się do policji.
Kandydaci do policji, twierdzą, że będą karać.
Dlatego psycholog ich odrzuca.
Poprawna odpowiedź:
Pouczę swoją matkę, ale jej nie dam mandatu.
Brawo Zamosie :-)
_________________
Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny.

Ewangelia Jana 3:16
 
 
Krystian 


Wyznanie: Chrystianin
Pomógł: 106 razy
Wiek: 51
Dołączył: 17 Gru 2011
Posty: 4197
Wysłany: 2020-04-06, 18:40   

wuka napisał/a:
Moje pytanie do Krystiana, czy gdyby dostał rozkaz strzelać to by go wykonał,


Tłumaczyłem Ci już kilka razy, a Ty nadal swoje
Te pytanie jest poniżej pasa, nawet tego policyjnego

wuka napisał/a:
Nie ma nic do rzeczy fakt, że dawniej była milicja (na którą Krystian się powołał i ZOMO)


Ma bardzo duże znaczenie, ale ty faktów nie przyjmujesz.
ZOMO, ORMO,MO już nie istnieje.
Obecna policja pomaga obywatelom.
_________________
Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny.

Ewangelia Jana 3:16
 
 
wuka 

Pomogła: 255 razy
Wiek: 69
Dołączyła: 25 Cze 2016
Posty: 4079
Wysłany: 2020-04-06, 18:58   

Krystian napisał/a:
Obecna policja pomaga obywatelom.

Aż się oplułam. No weź :mrgreen: :xhehe:
Krystian napisał/a:
ty faktów nie przyjmujesz.
Ależ przyjmuję. Wiem dokładnie, że dawniejsza milicja przyjęła obecnie nazwę policja. Wiele osób z starych struktur pozostało, no w tej chwili pewnie są na wymarciu lub na emeryturkach cieplutkich i milutkich. Wiem też, że ZOMO przestało istnieć. Wiem też, że mnóstwo ludzi z tych dawnych struktur to obecnie bramkarze w różnych podejrzanych klubikach, to ochroniarze tudzież inne szemrane zawody. Potrzebne, jasne.
Ja tam ani do milicji, ani do policji nic nie miałam ani nie mam.
W ogóle nie wiem po co ta dyskusja. Ja tylko wstawiłam filmik z apelem do wojska i policji, aby nie powtórzyła się (w razie czego, co nie daj boże) sytuacja sprzed kilkudziesięciu lat, gdzie Polak do Polaka strzelał :-(
Niech żyją służby mundurowe, ahoj.
 
 
Krystian 


Wyznanie: Chrystianin
Pomógł: 106 razy
Wiek: 51
Dołączył: 17 Gru 2011
Posty: 4197
Wysłany: 2020-04-06, 19:30   

wuka napisał/a:
Ależ przyjmuję. Wiem dokładnie, że dawniejsza milicja przyjęła obecnie nazwę policja.


Ty wiesz i ja wiem, co to była milicja.
Z racji naszego wieku.
Ja uczę młodzież, czym ma być policja

pozdrawiam
_________________
Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny.

Ewangelia Jana 3:16
 
 
wybrana 
wybrana

Wyznanie: chrześcijanka
Pomogła: 95 razy
Dołączyła: 17 Mar 2017
Posty: 1751
Skąd: Polska
Wysłany: 2020-04-06, 19:31   

A ja tam na policję nie narzekam. Prawo nie jest idealne, ale nie wyobrażam sobie życia bez policji. Dzięki tym służbą czuje się o wiele bezpieczniej. Praca w policji to służba i to czasem bardzo niewdzięczna.
_________________
JEZUS MOIM ZBAWCĄ
 
 
Krystian 


Wyznanie: Chrystianin
Pomógł: 106 razy
Wiek: 51
Dołączył: 17 Gru 2011
Posty: 4197
Wysłany: 2020-04-06, 19:46   

wybrana napisał/a:
A ja tam na policję nie narzekam. Prawo nie jest idealne, ale nie wyobrażam sobie życia bez policji. Dzięki tym służbą czuje się o wiele bezpieczniej. Praca w policji to służba i to czasem bardzo niewdzięczna.


Bardzo słusznie :-)
Bez wojska niektóre państwa sobie spokojnie radzą.
Natomiast bez policji nastałaby anarchia. :-(
_________________
Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny.

Ewangelia Jana 3:16
 
 
ZAMOS 
Lach

Pomógł: 76 razy
Wiek: 67
Dołączył: 19 Paź 2012
Posty: 2102
Skąd: Wieś pod Warszawą
Wysłany: 2020-04-07, 06:58   

Krystian napisał/a:
Natomiast bez policji nastałaby anarchia.
Tu się z tobą nie zgodzę. Ludzie z natury są dobrzy i nawet przestępca w swoim środowisku chce za takiego uchodzić. Co w ogóle rozumiesz przez słowo "anarchia"?
Dawniej w czasach wojny, czy zagrożenia i tylko wtedy powoływano oddziały zbrojne do walki z wrogiem, gdzie przestępca też był wrogiem i to była prawdziwa milicja. W USA było podobnie i to się sprawdzało znakomicie. Lokalna społeczność wybierała szeryfa, a ten dobierał sobie współpracowników tylu ilu było mu potrzebnych. Jednak czasy się zmieniły i w dużych miastach zaszła potrzeba specjalizacji i coś poszło nie tak. Myślę, że dobrym rozwiązaniem było by szef policji powinien być co 5 lat wybierany w wyborach bezpośrednich w każdym mieście i gminie. Podobnie sprawa powinna się przedstawiać z sędziami i prokuratorami. Mało tego to sędzia powinien zacząć sądzić po ukończeniu 50 lat i nie dłużej jak do 65 roku życia. W tym czasie jakby popełnił przestępstwo wyrok razy dwa zawsze to raz, a dwa to zaniechanie ścigania i zacieranie przestępstw powinno być karane jeszcze surowiej. No i musiałoby być łatwym odwołanie takiego co sobie z taką pracą nie radzi. Ważnym jest też powszechny dostęp do broni nawet automatycznej dla rodowitych obywateli państwa polskiego. Tak jak kiedyś było w USA. Idziesz do sklepu i kupujesz oznakowaną broń, która jest przestrzelana i skatalogowana. Mój dom moja twierdza. Prawo do strzelania w każdego kto na moją działkę wejdzie bez zaproszenia. Zapewniam was, że przestępczość w postaci gwałtów i napadów spadłaby prawie do zera w rok, a w razie wojny jak 1939 mielibyśmy się czym bronić. Niema na świecie armii, która by spacyfikowała wszystkich obywateli, gdzie w każdym domu jest kilka sztuk broni i skrzynka amunicji.
 
 
bartek212701 


Pomógł: 162 razy
Wiek: 31
Dołączył: 03 Sty 2010
Posty: 9277
Skąd: Lublin
Wysłany: 2020-04-07, 07:54   

ZAMOS napisał/a:
u się z tobą nie zgodzę.

Ja również :-)
_________________
Izaj. 33:6-Mądrość i umiejętność będą utwierdzeniem czasów twoich, siłą i obfitem zbawieniem twem, a bojaźń Pańska skarbem twoim.
 
 
Krystian 


Wyznanie: Chrystianin
Pomógł: 106 razy
Wiek: 51
Dołączył: 17 Gru 2011
Posty: 4197
Wysłany: 2020-04-07, 13:27   

ZAMOS napisał/a:
Tu się z tobą nie zgodzę. Ludzie z natury są dobrzy i nawet przestępca w swoim środowisku chce za takiego uchodzić. Co w ogóle rozumiesz przez słowo "anarchia"?


Możesz się nie zgadzać nic mi do tego.
Tylko jak Ci się zacznie pupa palić - nie dzwoń na policję.
Jeżeli chodzi o posiadanie broni jestem za.

Anarchia, co to znaczy?
Zapytaj wujka
Dla mnie to prawo dżungli
_________________
Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny.

Ewangelia Jana 3:16
 
 
booris

Wyznanie: Dub & Motocykl
Pomógł: 180 razy
Dołączył: 17 Kwi 2015
Posty: 3027
Skąd: Amsterdam,Londyn,Barcelona
Wysłany: 2020-04-07, 13:46   

Krystian napisał/a:
Anarchia, co to znaczy?
Zapytaj wujka
Dla mnie to prawo dżungli

Dla ciebie to prawo dzungli,bo kojarzysz anarchie tylko z chaosem.A anarchia to nie tylko chaos i bezkrolewie.Sam jestes anarchista,tylko nie zdajesz sobie z tego sprawy.
_________________
Mówię tylko do tych którzy chcą mnie słuchać
Ci którzy nie chcą nie obchodzą mnie
Po co mam czas tracić na mówienie do ściany
Ściana i tak zawsze swoje wie

https://www.youtube.com/watch?v=Hbq5UyaM8sk
 
 
kansyheniek 


Pomógł: 55 razy
Dołączył: 22 Wrz 2007
Posty: 2459
Skąd: Kleve,Niemcy
Wysłany: 2020-04-07, 14:09   

Jestem zdziwiony, że ty Krystianie popierasz powszechny dostęp do broni palnej.
Żadne europejskie państwo nie ma dopasowanego systemu prawnego by coś takiego wdrożyć.
Poza tym to mżonki, że zmniejszy to przestępczość.
W USA przestępczość jest mniejsza?
Co do policji.
W chyba każdym europejskim kraju policja jest narzędziem politycznym i to niestety widać czasami dość wyraźnie.
Ale przyznaję, że ktoś musi porządku pilnować.
_________________
"NIE JEST WAŻNE KTO MA RACJĘ,ALE CO JEST RACJĄ!!!"
 
 
Krystian 


Wyznanie: Chrystianin
Pomógł: 106 razy
Wiek: 51
Dołączył: 17 Gru 2011
Posty: 4197
Wysłany: 2020-04-07, 16:04   

kansyheniek napisał/a:
Jestem zdziwiony, że ty Krystianie popierasz powszechny dostęp do broni palnej.


Przestępcy mają, więc dlaczego uczciwym obywatelom się zabrania?
Zanim policja do Ciebie przyjedzie, może nawet minąć godzina.
Co wtedy zrobisz, jak przestępca ma broń i chce zatłuc Twoją rodzinę?
_________________
Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny.

Ewangelia Jana 3:16
 
 
Krystian 


Wyznanie: Chrystianin
Pomógł: 106 razy
Wiek: 51
Dołączył: 17 Gru 2011
Posty: 4197
Wysłany: 2020-04-07, 16:10   

kansyheniek napisał/a:
Poza tym to mżonki, że zmniejszy to przestępczość.
W USA przestępczość jest mniejsza?


Nie chodzi o przestępczość tylko o samoobronę.
W dodatku w USA dom jest święty.
Przestępca jak go naruszy, ma świadomość, że może dostać kulę w łeb.
Natomiast w Polsce jest paranoja.
Przed prokuratorem się tłumaczą ofiary, które się broniły przed napastnikami.
_________________
Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny.

Ewangelia Jana 3:16
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 11