Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
Owocem ducha jest: miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność. (List do Galatów 5:21-22)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Rozmowy z Krystianem o moralności
Autor Wiadomość
wuka 

Pomogła: 255 razy
Wysłany: 2020-04-14, 03:47   

Wy wysmiewacie sie ze mnie, ze wierze w jakichs kosmitow. Nie wierze, ale nie bede tego tu tlumaczyc. Chce tylko niesmialo zauwazyc, ze cala idea powrotu czy to Jezusa, cz kogokolwiek (inne ludy tez czekaly na powrot swoich bogow z gwiazd, z nieba), jest wlasnie niczym innym, jak oczekiwaniem na kolejnego Boga z niwba. Prawdziwego, tym razem, jak sie wzajemnie zapewniamy. Mam tu 2 uwagi. Pierwsza to ta, ze zawsze takie powroty byly krwawe dla ludzkosci. Druga - kogo lub co wypatruje najsilniejszy teleskop o nazwie Lucyfer, nalezacy do Watykanu. I na marginesie. W Biblii opisano niejeden kontakt, jak to mowimy: trzeciego stopnia, czy bliskie spotkanie...Trzeba tylko umiec czytac i odczytywac. A dopiero potem wysmiewac i kpic.

Bobo 

Wysłany: 2020-04-14, 08:26   

Brawo! Wuka nie tylko przejrzała tajne cele teleskopu Watykańskiego, ale nawet samego Jezusa, który za pewne przesadził gdy mówił o swoim powrocie.
Wuka przejrzała też nas wszystkich, bo nie umiemy ani czytać ani odczytywać.
Jeszcze raz BRAWO! :fiolki:

wuka 

Pomogła: 255 razy
Wysłany: 2020-04-14, 08:29   

Bobo napisał/a:
Brawo! Wuka nie tylko przejrzała tajne cele teleskopu Watykańskiego, ale nawet samego Jezusa, który za pewne przesadził gdy mówił o swoim powrocie.
Wuka przejrzała też nas wszystkich, bo nie umiemy ani czytać ani odczytywać.
Jeszcze raz BRAWO! :fiolki:

Współczuję ci braku właściwego odczytywania wpisów innych osób i gratuluję swoistego poczucia humoru, a także dziękuję za fiołki. :xcalus:

Queza 
The Morning Star

Pomogła: 155 razy
Wysłany: 2020-04-14, 10:06   

kansyheniek napisał/a:
Kiedy przyszedł raz pierwszy też nie wyglądał jak z obrazka więc czemu ten drugi raz miałby tak wyglądać?
Kto w ogóle mówił,że będzie jak na obrazku?
Typowe bla bla, bla. Takie "pieprzenie".

Za pierwszym razem miałeś jakiekolwiek porównanie? Ja nie jestem mówcą, ale Ty jak coś powiesz, to też pożal się Boże.

Queza 
The Morning Star

Pomogła: 155 razy
Wysłany: 2020-04-14, 10:08   

Krystian napisał/a:
Zobaczyłem.
Ładna kobieta z Ciebie :-)

Być może wyszłam korzystnie na zdjęciu, ale dziękuję.

Krystian napisał/a:
Ja też lubię zwierzęta.
Mam w domu dwa rasowe kotki.

Psy i koty, same psoty.

Krystian 

Wyznanie: Chrystianin
Wysłany: 2020-04-16, 00:18   

Queza napisał/a:
Psy i koty, same psoty.

:-)

Ewangelia Jana 3:16

George 

Wyznanie: NAZAREJCZYK
Wysłany: 2020-04-21, 13:17   

ZAMOS napisał/a:
Henryk napisał/a:
ZAMOS napisał/a:
Marna szansa na to, że Jezus przyjdzie kiedykolwiek i coś zmieni.

Przejawiasz postawę "letniego".

Szansa, jeśli, gdyby...
Ap 3:16-17 bt5 " A tak, skoro jesteś letni i ani gorący, ani zimny, chcę cię wyrzucić z mych ust.
Odpowiedział byś się konkretnie. albo, albo.
Bo jak na razie to jesteś... nijaki...

Prawie dwa tysiące lat temu miał przyjść niebawem, więc, albo się zgubił i nie może tu trafić, albo zwyczajnie to poprostu jest niemożliwe nawet dla Jezusa.
Krystian napisał/a:
To jest brak wiary u Ciebie

Zobacz co mówił Pan Jezus:

Tylko czy Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
Podaj linka gdzie mogę to usłyszeć,

a tak na serio to raczej jest niemożliwe, ponieważ został "złożony w dość makabrycznej ofierze" dla JHWH.

Mylisz Jezusów ZAMOS, i dlatego tracisz wiarę.

Ten mistyczny Jezus, Faryzeusza Pawła, z miasta NAZARET które za czasów Chrystusa jeszcze nie istniało, został złożony w makabrycznej ofierze dla tych którzy dali się pseudo Apostołowi Pawłowi zwieść. Ci naiwni zwiedzeni Żydo-Chrześcijanie będą teraz musieli umrzeć z głodu, bo im Żydzi pozamykali Kościoły i ich kler nie może ich karmić żydowską formą Eucharystii - mięsem i krwią ich Boga.

Historyczny Jezus, Nazarejczyk, został przez Żydów po prostu zamordowany, i po śmierci podniesiony w poczet Bogów. Ten Jezus żyje i ma w opiece tych którzy wyznają Go poprzez wykonywanie tego czego On nauczał. Niestety takich którzy słuchają i wykonują jego poleceń niewielu zostało.

O tym jak historyczny Jezus zapowiedział swoją śmierć czytamy w Ewangeli Mateusza, i ta śmierć nie miała nic wspólnego z krwawą ofiarą złożoną przez swego Ojca.

Podobieństwo o dzierżawcach winnicy
21:33

Innego podobieństwa wysłuchajcie: Był pewien gospodarz, który zasadził winnicę, ogrodził ją płotem, wkopał w nią prasę i zbudował wieżę, i wydzierżawił ją wieśniakom, i odjechał.
21:34

A gdy nastał czas winobrania, posłał sługi swoje do wieśniaków, aby odebrali jego owoce.
21:35

Ale wieśniacy pojmali sługi jego; jednego zbili, drugiego zabili, a trzeciego ukamienowali.
21:36

Znowu posłał inne sługi w większej liczbie niż za pierwszym razem, ale im uczynili to samo.
21:37

A w końcu posłał do nich syna swego, mówiąc: Uszanują syna mego.
21:38

Ale gdy wieśniacy ujrzeli syna, mówili między sobą: To jest dziedzic; nuże, zabijmy go, a posiądziemy dziedzictwo jego.
21:39

I pochwycili go, wyrzucili poza winnicę i zabili.
21:40

Gdy więc przyjdzie pan winnicy, co uczyni owym wieśniakom?
21:41

Mówią mu: Wytraci sromotnie tych złoczyńców, a winnicę wydzierżawi innym wieśniakom, którzy mu we właściwym czasie będą oddawać owoce.
21:42

Rzecze im Jezus: Czy nie czytaliście nigdy w Pismach: Kamień, który odrzucili budowniczowie, stał się kamieniem węgielnym; Pan to sprawił i to jest cudowne w oczach naszych?
21:43

Dlatego powiadam wam, że Królestwo Boże zostanie wam zabrane, a dane narodowi, który będzie wydawał jego owoce.
21:44

I kto by upadł na ten kamień, roztrzaska się, a na kogo by on upadł, zmiażdży go.
21:45

A gdy arcykapłani i faryzeusze wysłuchali jego podobieństw, zrozumieli, że o nich mówi.
21:46

I usiłowali go pojmać, ale bali się ludu, gdyż miał go za proroka.

Kłamstwo może zmienić historię, ale tylko Prawda może zmienić Świat.

”Łatwiej jest oszukać człowieka, niż przekonać go, ze został oszukany"
Mark Twain

ZAMOS 
Lach

Wysłany: 2020-04-26, 19:28   

George napisał/a:
Mylisz Jezusów ZAMOS, i dlatego tracisz wiarę.
Naprawdę trudno się w tych Jezusach połapać. Jeden jest dobry. Uzdrawia, ożywia ludzi i zwierzęta, ale jest też ten z Apokalipsy Jana, o którym mówi się, że to jakiś "baranek". Ma przyjść i wytracić wszystkich co w niego nie wierzą. Nie jest przy tym ważne, czy cokolwiek o tym baranku słyszeli. Jest kilka kwestii, które mnie od chrześcijaństwa odrzucają, a właściwie od bezrozumnej wiary w biblijnego boga Jahwe, Marduka, czy jak on tam się tak naprawdę nazywał. Ja rozumiem słowo Bóg jako istotę niezwykłej mądrości i energii stwórczej, która to energia utrzymuje ten świat w ruchu i życiu do dzisiaj. Prawdziwemu Bogu zatem nie jest potrzebna żadna modlitwa, czy ofiara z tego co On stworzył. Ofiara zawsze jest niszczeniem stworzenia bożego. Podobnie z modlitwą, która jest niczym innym jak zasilaniem naszą energią życiową tego do którego modlitwa jest skierowana. Co zatem jest to za bóg, który potrzebuje naszej energii. Prawda jest taka, że to Bóg zasila nasz świat swym światłem/energią. On nie potrzebuje naszej modlitwy (za, którą idzie nasza energia) i palonych ofiar w żadnej formie. Podobnie sprawa się przedstawia z opieką „wybrańców” i karami boskimi, które jak opisano w biblii są nieadekwatne do przewinień, a nawet bez jakiejkolwiek winy nakładane na ludzi. Karą zwykle tego boga jest śmierć. Biblijny bóg nakazuje by się go bać i bezlitośnie morduje osobiście, lub za pomocą „wybrańców” całe miasta państwa, a w nich kobiety, dzieci i starców. Bóg pustynnych nomadów pozwala kraść, gwałcić kobiety i brać niewolników. Moim zdaniem każda przemoc jest zła. Ja rozumiem, że człowiek krzywdzony ma prawo się bronić używając do tego wszystkich środków jakie posiada. Jednak mordowanie ludzi dlatego, że nie wierzą w tego, czy innego boga jest dla mnie niedopuszczalne. Nie jestem w stanie oddawać czci komuś kogo nie szanuję. Jeżeli myślisz, że jakiś tam Mesjasz przejmie twoje „grzechy” i umieści cię w jakimś królestwie niebieskim, czy innym tego rodzaju miejscu to jesteś w dużym błędzie. Zostałeś jak każdy z nas zwiedziony i nie potrafisz tego pojąć, że zrobili nas i ciebie delikatnie mówiąc w konia. Czytając zapisy Sumerów, a właściwie ludów których tożsamość przejęli „czarnogłowi Sumerowie” wcześniej ich wytracając. Wiemy jak ci tak zwani bogowie ustalali swą władzę na ziemi. Za długo by pisać ponieważ musiałbym zahaczyć mocno o fizykę kwantową, a w niej o właściwościach fal i gęstości świata w którym się to wszystko działo i co się w wyniku manipulacji grawitacją stało na naszej ziemi. Jak dodamy do tego jeszcze zapiski o wojnach bogów to wszystko się składa w całość. Przywódcy religijni ogłupiają ludzi strasząc nas piekłem i innymi tego typu mękami. Nagroda dla wybranych i wiernych. Nie ważne przy tym czy to gorący wyznawca islamu, katolicyzmu czy innej religii był dobrym człowiekiem, czy nie. Ważny byś wierzył w te opowieści o wszechmocnych bogach. Masz się modlić i nie pytać dlaczego. Ja się z tego kilka lat temu wypisałem.

Odpowiedz do tematu