Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
Owocem ducha jest: miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność. (List do Galatów 5:21-22)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Stwórca- jaki jest?
Autor Wiadomość
Henryk 

Wysłany: 2020-05-29, 15:32   

amiko napisał/a:
Z wypowiedzi Jezusa wynika, że nie uważał za Boga יהוה , boga Żydów. Określał go jako:diabła, zabójcę (lub mordercę w zależności od tłumaczenia), kłamcę, ojca kłamstwa. Jezus nie mówił tych oskarżeń pod adresem swojego Ojca, ale pod adresem, ojca Żydów.

Żebyś jeszcze te "rewelacje" w jakikolwiek sposób uzasadnił...

Zastanawiam się także, czy nie można tego podciągnąć pod rasizm pod adresem Żydów.
Piszesz co prawda o tych sprzed XX wieków, ale czy przyznasz jawnie że dziś wyznają innegoBioga niż wtedy?
Zastanów się zanim odpowiesz!
A rasizm, według woli Właścicielki i regulaminu forum będzie karany grzecznym pożegnaniem się.
Będę za. :-D

BoaDusiciel 

Wyznanie: Pan jest moim pasterzem, nie brak mi niczego
Wysłany: 2020-05-29, 15:35   

wybrana napisał/a:
A czemu to do mnie piszesz? Przecież ja przez cały czas o tym pisze, że Bóg jakiego obraz dał nam Syn Boży, nie jest tym na którego powoływali się Izraelici.

No to może wreszcie odpowiesz mi na te pytania, bo już trzeci raz pytam:
W którym momencie w ST pojawia się "niegodziwiec" ?
Adama i Ewę wygnał niegodziwiec, czy ten dobry Bóg ?
Kain i Abel składali ofiarę Bogu, czy niegodziwcowi ?
Plagi egipskie kto zesłał ?
Podczas wędrówki przez pustynię kto wspomagał Izraelitów ?
Ten, który nakazał zabijać inne plemiona - to ten dobry, czy niegodziwiec ?

wuka 

Pomogła: 255 razy
Wysłany: 2020-05-29, 15:35   

Henryk napisał/a:
będzie karany

I o to chodzi, prawda? Tylko tego nauczyłą cię twoja religia.
I twójh bóg.
KARAĆ, NISZCZYĆ, DOBIJAĆ PRAWDĘ.

amiko

Wyznanie: Słowianin
Wysłany: 2020-05-29, 15:40   

wybrana

wybrana napisał/a:
A czemu to do mnie piszesz? Przecież ja przez cały czas o tym pisze, że Bóg jakiego obraz dał nam Syn Boży, nie jest tym na którego powoływali się Izraelici.

Henryk jako BP wierzy w boga ze ST, który podawał się za Boga יהוה, ale nim nie był i nie jest. Nie jest on Stwórcą (z dużej litery) i nie jest Miłością.
Henryk powinien jasno napisać, że wierzy w boga ze ST. Chyba, że zmienił wierzenie i nawrócił się do Prawdziwego Boga יהוה . :-D
Napisał o Mocy, ale nie wyjaśnił mi jak ją rozumie. Może zabrakło mu mocy.
Bo ja nie wstydzę się ewangelii chrystusowej o obecnym w nas wszystkich Chrystusie,Słowie Bożym (Kol.1.24-28).Jest On bowiem mocą i Mądrością Bożą (1 Kor.1.24) ku zbawieniu dla każdego wierzącego, najpierw dla Żyda, potem dla Greka.

amiko

Wysłany: 2020-05-29, 15:43   

Henryk

W jakiego Boga aktualnie wierzysz? Przytoczyłem słowa Jezusa wypowiedziane do Żydów. Masz do nich jakieś zastrzeżenia, że je podważasz. Jak założyłeś temat o Bogu, to powinieneś napisać o jakiego ci chodzi.
Bo ja nie wstydzę się ewangelii chrystusowej o obecnym w nas wszystkich Chrystusie,Słowie Bożym (Kol.1.24-28).Jest On bowiem mocą i Mądrością Bożą (1 Kor.1.24) ku zbawieniu dla każdego wierzącego, najpierw dla Żyda, potem dla Greka.
Ostatnio zmieniony przez amiko 2020-05-29, 15:45, w całości zmieniany 1 raz  

Henryk 

Wysłany: 2020-05-29, 15:45   

wuka napisał/a:
, DOBIJAĆ PRAWDĘ.

Twoją Prawdę- tak.

wuka 

Wysłany: 2020-05-29, 15:47   

Henryk napisał/a:
wuka napisał/a:
, DOBIJAĆ PRAWDĘ.

Twoją Prawdę- tak.

A jakim prawem odbierasz mi prawo do włąsnego zdania, do rozmów z ludźmi myślącymi podobnie?
Kto cię ustanowił strażnikiem i sędzią mojego poznania, mojej wiary, mojej prawdy, mojego wyznania?
Kto?

amiko

Wysłany: 2020-05-29, 15:48   

Henryk napisał/a:
wuka napisał/a:
, DOBIJAĆ PRAWDĘ.

Twoją Prawdę- tak.

To nie jest prawda wuki, tylko Jezusa. Nam nie przeszkadza, że wierzysz w boga Żydów, ale nie widzę powodu, abyśmy my w niego wierzyli. Zwłaszcza po tym, co powiedział o nim Jezus.

Henryk 

Wysłany: 2020-05-29, 15:48   

amiko napisał/a:
W jakiego Boga aktualnie wierzysz?
Nie uważasz, że to mija osobista sprawa?
Cytat:
Przytoczyłem słowa Jezusa wypowiedziane do Żydów. Masz do nich jakieś zastrzeżenia, że je podważasz.

Tak mam. Gdyby mówił dziś- tamte słowa i do nas- byłyby IDENTYCZNE! :-(
Albo jeszcze gorsze.

amiko

Wysłany: 2020-05-29, 15:49   

wuka napisał/a:
Henryk napisał/a:
wuka napisał/a:
, DOBIJAĆ PRAWDĘ.

Twoją Prawdę- tak.

A jakim prawem odbierasz mi prawo do włąsnego zdania, do rozmów z ludźmi myślącymi podobnie?
Kto cię ustanowił strażnikiem i sędzią mojego poznania, mojej wiary, mojej prawdy, mojego wyznania?
Kto?

Bardzo dobre pytanie.

wuka 

Wysłany: 2020-05-29, 15:54   

Henryk napisał/a:
ie uważasz, że to mija osobista sprawa?

Ja uważam, że w świetle twoich działań nie jest to twoja prywatna sprawa. Skoro dajesz sobie prawo do włądania sumieniami i wiara innych ludzi, to nalezy się tym innym twoja deklaracja.
To także nasza osobista sprawa w KOGO wierzymy i tobie nic do tego. Karami strasząc za wyznawane przez nas inne prawdy niż twoje to prześladowanie nas. Karalne, jak byś nie wiedział, i to z mocy prawa innego niż forumowe.

amiko

Wysłany: 2020-05-29, 15:56   

Henryk

Cytat:
Tak mam. Gdyby mówił dziś- tamte słowa i do nas- byłyby IDENTYCZNE! :-(
Albo jeszcze gorsze.

Nas w to nie mieszaj, my nie wierzymy w boga Żydów. Zresztą on mówił, że jest jedynie bogiem Żydow, a my wierzymy w Boga jakiego przedstawił Jezus. To o co ci chodzi? Nie chcesz się przyznać do boga jakiego wyznajesz? Przecież to nikomu nie przeszkadza.

Henryk 

Wysłany: 2020-05-29, 15:59   

amiko napisał/a:
Zresztą on mówił, że jest jedynie bogiem Żydow,

Kłamiesz.

BoaDusiciel 

Wyznanie: Pan jest moim pasterzem, nie brak mi niczego
Wysłany: 2020-05-29, 16:03   

No przecież jest wyraźnie napisane:

1 Mojżesz zwołał całego Izraela i rzekł do niego: Słuchaj, Izraelu, praw i przykazań, które ja dziś mówię do twych uszu, ucz się ich i dbaj o to, aby je wypełniać. 2 Pan, Bóg nasz, zawarł z nami przymierze na Horebie. 3 Nie zawarł Pan tego przymierza z ojcami naszymi, lecz z nami, którzy tu dzisiaj wszyscy żyjemy. 4 Spośród ognia na Górze mówił Pan z wami twarzą w twarz. 5 W tym czasie ja stałem między Panem a wami, aby wam oznajmić słowa Pana, gdyście się bali ognia i nie weszli na górę. A On mówił: 6 «Jam jest Pan, Bóg twój, który cię wyprowadził z ziemi egipskiej, z domu niewoli. 7 Nie będziesz miał bogów innych oprócz Mnie2. 8 Nie uczynisz sobie posągu ani żadnego obrazu tego, co jest na niebie wysoko albo na ziemi nisko, lub w wodzie poniżej ziemi. 9 Nie będziesz oddawał im pokłonu ani służył. Bo Ja jestem Pan, Bóg twój, Bóg zazdrosny, karzący nieprawość ojców na synach w trzecim i w czwartym pokoleniu - tych, którzy Mnie nienawidzą, 10 a który okazuje łaskę w tysiącznym pokoleniu tym, którzy Mnie miłują i strzegą moich przykazań.

wuka 

Wysłany: 2020-05-29, 16:05   

Henryk napisał/a:
amiko napisał/a:
Zresztą on mówił, że jest jedynie bogiem Żydow,

Kłamiesz.

Czy nie za daleko się posuwasz? To poważny zarzut w stosunku do usera mającego na mysli słowa samego Jezusa, przytoczone w Ewangelii. Ato, że ty je nadinterpretowujesz to twój problem.
Za taki zarzut innego już byś wypunktował.

Odpowiedz do tematu