Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
OBECNIE ŻADEN KOŚCIÓŁ NIE GŁOSI EWANGELII CHRYSTUSOWEJ
Autor Wiadomość
amiko


Wyznanie: Słowianin
Pomógł: 128 razy
Dołączył: 09 Wrz 2006
Posty: 3492
Wysłany: 2013-03-02, 07:30   OBECNIE ŻADEN KOŚCIÓŁ NIE GŁOSI EWANGELII CHRYSTUSOWEJ

Z JAKIEGO POWODU OBECNIE ŻADEN KOŚCIÓŁ NIE GŁOSI EWANGELII CHRYSTUSOWEJ O OBECNYM W NAS WSZYSTKICH CHRYSTUSIE,KTÓRĄ GŁOSIŁ PAWEŁ I APOSTOŁOWIE?

Paweł głosicielem ewangelii chrystusowej (BiZTB, BW)

1 Kol.1.24-29

(24) Teraz raduję się z cierpień, które za was znoszę i dopełniam na ciele moim niedostatku udręk Chrystusowych za ciało jego, którym jest Kościół.
(25) Tego Kościoła sługą zostałem zgodnie z postanowieniem Boga, powziętym co do mnie ze względu na was, abym w pełni rozgłosił Słowo Boże,
(26) tajemnicę, zakrytą od wieków i od pokoleń, a teraz objawioną świętym jego.
(27) Im to chciał Bóg dać poznać, jak wielkie jest między poganami bogactwo chwały tej tajemnicy, którą jest Chrystus w was, nadzieja chwały.
(28) Jego to zwiastujemy, napominając i nauczając każdego człowieka we wszelkiej mądrości, aby stawić go doskonałym w Chrystusie Jezusie;
(29) nad tym też pracuję, walcząc w mocy jego, która skutecznie we mnie działa.


Fragment wersetu 27 w BW jest przetłumaczony jako "Chrystus w was".W pozostałych tłumaczeniach występuje "Chrystus:

- pośród was, (BT)
- pośród nas, (BP)
- wśród was, (BW-P)
-między wami, (BG, BBrz)
- w Jedności z wami (PNŚ)

Ewangelia chrystusowa,którą głosił Paweł dotyczyła Chrystusa,obecnego w nas wszystkich przez swojego Ducha Świętego.Musiała zawierać też wyjaśnienie,na czym polega droga do zbawienia,którą podąża się za obecnym w nas Chrystusem po przyjęciu go jako Pana i Osobistego Zbawiciela.Obecnie żaden kościół nie głosi tej ewangelii i z NT nie wiadomo co wynika z obecności w nas Chrystusa,którego wszyscy otrzymaliśmy w wyniku Nowego Przymierza.

Ewangelia chrystusowa,którą głosił Paweł powinna mieć taką treść:

1 Kol.1 (27) Im to chciał Bóg dać poznać, jak wielkie jest między poganami bogactwo chwały tej tajemnicy, którą jest Chrystus w nich, nadzieja chwały.
(28) Jego to zwiastujemy, napominając i nauczając każdego człowieka we wszelkiej mądrości, aby prowadził go do zbawienia obecny w nim Chrystus.
_________________
Bo ja nie wstydzę się ewangelii chrystusowej o obecnym w nas wszystkich Chrystusie,Słowie Bożym (Kol.1.24-28).Jest On bowiem mocą i Mądrością Bożą (1 Kor.1.24) ku zbawieniu dla każdego wierzącego, najpierw dla Żyda, potem dla Greka.
 
 
Jachu 
cichy,pokorny

Pomógł: 445 razy
Wiek: 93
Dołączył: 09 Lis 2008
Posty: 10693
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2013-03-02, 08:24   

ratao napisał/a:
Ewangelia chrystusowa,którą głosił Paweł dotyczyła Chrystusa,obecnego w nas wszystkich przez swojego Ducha Świętego


Sorki ratao,ale czy Ty rozumiesz,co piszesz? Bo jakoś trudno mi pojać to,co piszesz

Ewangelia to radosna nowina/wesoła nowina,taką nowinę głosili uczniowie Jezusa,-apostołowie i każdy człowiek,do którego serca i rozumu dotarła treść tej Ewangelii,radował się i zaczynał drogę "ku nowości żywota". Nie wszyscy ludzie to przyjmowali wtedy i nie wszyscy ludzie to przyjmują teraz. Więc nie jest prawdą to,co mówisz,że Chrystus jest obecny w nas wszystkich i to 'przez swojego Ducha Świętego"sic
Na dodatek wypada pamiętać,co pisał ewangelista Łukasz:

Łuk. 11:13
13. Jeśli więc wy, którzy jesteście źli, umiecie dobre dary dawać dzieciom swoim, o ileż bardziej Ojciec niebieski da Ducha Świętego tym, którzy go proszą.
(BW)

Rz 8:28-29
28. Wiemy też, że Bóg z tymi, którzy Go miłują, współdziała we wszystkim dla ich dobra, z tymi, którzy są powołani według [Jego] zamiaru.
29. Albowiem tych, których od wieków poznał, tych też przeznaczył na to, by się stali na wzór obrazu Jego Syna, aby On był pierworodnym między wielu braćmi.
(BT)

Nie wszyscy jak" leci" ratao,są wybrani,ale zbawienie w Jezusie Chrystusie dane jest wszystkim. Niestety,nie wszyscy z tego zechcą skorzystać i skorzystają.
_________________
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.
 
 
jgs 
jan

Wyznanie: chrystusowy
Pomógł: 3 razy
Wiek: 63
Dołączył: 14 Lis 2012
Posty: 246
Wysłany: 2013-03-02, 15:52   

Tu.... żeby nawet sam Pan Chrystus Jezus z Nazaretu przemówił to i tak przecież nie miał by żadnych szans... Oczywiście uwzględniając to , że przemówił by jako zwykły człowiek.. tak jak to miało miejsce kiedyś...
_________________
Jan Gryko
 
 
meritus 
meritus

Pomógł: 6 razy
Wiek: 39
Dołączył: 17 Lip 2006
Posty: 4350
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2013-03-02, 23:42   

Tak, tylko ratao, którego jako jedynego mam na liście ignorowanych, głosi jedynie słuszną i najprawdziwszą Ewangelię Chrystusową. On jeden. Jedyny. Ament. :->
 
 
 
Anowi 


Pomogła: 121 razy
Dołączyła: 02 Wrz 2007
Posty: 10070
Skąd: Bóg wie
Wysłany: 2013-03-02, 23:48   

wypuść Go z więzienia
_________________
nie jest bogaty ten, kto posiada wiele,
tylko ten, kto niewiele potrzebuje.
 
 
Supouse 

Wyznanie: Anglikanin, Mormon, Luteranin, Husyta
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 05 Sty 2013
Posty: 510
Wysłany: 2013-03-04, 01:39   

Ratao zapytam w jakim celu napisałeś ten temat?
 
 
Listek 


Pomógł: 551 razy
Dołączył: 31 Mar 2013
Posty: 7852
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2013-04-03, 12:52   

Ewangelia głosi:
Odwróćcie się od grzechów swoich i wejdźcie na drogę Pańską.

Słowniczek

Grzech - to bezprawie,łamanie prawa Bożego.Poznanie grzechu przez Prawo Boże /Rz.7,7
/
Droga Pańska - droga według ducha, który uczy nas jak kochać Boga wypełniając Jego przykazania.Droga na wzór Jezusa.


Życie zgodne z przykazaniami Bożymi jest dowodem żywej wiary, miłości i znajomości Boga jako Zbawiciela (Rz 3:31; Jk 2:17; 1 J 5:3; 1 J 2:3-6; Ef 2:8-10). Jest dowodem, że treść przykazań Bożych została wpisana w nasze serca, „aby słuszne żądania zakonu wykonały się na nas, którzy nie według ciała postępujemy, lecz według Ducha „
(Rz 8:4).Abyście nie dali się uwieść tym,którzy nie szanują praw Bożych (2 P 3,17b). Umarliśmy dla grzechu,żyjemy zaś dla Boga w Chrystusie Jezusie (Rz.6,12).
_________________
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9
 
 
HarryPotter

Wyznanie: Kocham Myszkę <3
Pomógł: 24 razy
Dołączył: 06 Lis 2013
Posty: 349
Wysłany: 2013-11-23, 12:32   

Japończycy nazywają to energią Ki, Chińczycy - Chi. Jak by ją nie nazwać, jest to ta sama energia, przy pomocy której jogini, wywodzący się z kręgu kultury Indii, czynią cuda. Jak się ktoś uprze, może ją nazwać Duchem Świętym. Kwestia nazewnictwa. To tylko forma, a nie treść. Treścią jest energia. Używając jej, powoduje się jej rozrost. Pojawiają się siddhi, moce magiczne. Jest to wskazówka, że jest się na dobrej drodze i jednocześnie zagrożenie, bo niektórzy jogini w pogoni za siddhi, zbaczają ze ścieżki. Siddhi są produktem ubocznym dążenia do boskości, tak jak produktem ubocznym fermentacji jest alkohol. Biada joginowi, który pogrąży się w siddhi, dla samych siddhi. Im bardziej się pożąda siddhi, tym trudniej jest je zdobyć. To akurat jest łatwo zrozumiałe: - im bardziej mężczyzna pragnie kobiety, tym bardziej głupio się zachowuje. Zdobywa ją, kiedy przestaje mu na niej zależeć.


Jak osiągnąć moce nadprzyrodzone?
http://bhawa.fm.interia.pl/metody.htm/

Cytat:
Wstęp

Istnieją dwie drogi do zdobycia mocy nadprzyrodzonych. Pierwsza prowadzi przez praktykę, zmierzającą do wyzwolenia z samsary, to jest z koła narodzin i śmierci. Celem jest tutaj nie osiągnięcie abhidżni, czyli wielkich umiejętności lecz wstąpienie do stanu nieuwarunkowanego, do nirwany. W ostatnim etapie medytacji, zwanej samjamą pojawiają się mimo woli te właśnie umiejętności, do których należą 1. Siły nadnaturalne (siddhi); 2. Jasnowidzenie, czyli "boskie oko" (diwjacaksus); 3. Słyszenie głosów niebiańskich i ludzkich, czyli "boskie ucho" (diwjaśrota); 4. Poznanie myśli drugich ludzi (paracittadżniana); 5. Poznanie poprzednich żywotów (purwanirwasanusmriti). Paradoksalnie im mniej pożąda się tych umjejętności tym łatwiej one przychodzą i szybciej się je zdobywa. Trzeba jednak wiedzieć, że nie pomagają one w osiągnięciu wyzwolenia, lecz stanowią wyraźną przeszkodę w drodze do nirwany. Są one jednak oznaką zbliżania się do stanu wyzwolenia i osiągania stanu arhata. Przed pierwszym soborem buddyjskim w Wajsiali jeden z najbliższych uczniów Buddy, Ananda, nie dostąpił jeszcze stanu arhata i nie chciano go dopuścić do obrad. Wtedy on pośpiesznie przeprowadził praktykę medytacyjną i uzyskał jednocześnie zdolności abhidźnia. Wykazał je, przechodząc przez ścianę skalną jaskini, w której odbywały się obrady.

Druga droga do zdobycia mocy nadprzyrodzonych prowadzi poprzez praktykę jogiczno--tantryczną, zwaną też sadhaną. Stosuje się tutaj takie metody jak powtarzanie mantr czy dharani. Innym środkiem do zdobycia tych zdolności są ćwiczenia pranajamy, czyli ćwiczeń oddechowych, polegającycych na ograniczaniu ilości oddechów a nawet ich całkowitym powstrzymywaniu. Opowiadania o 84 siddhach zawierają przykłady niektórych joginów, którzy najpierw osiągnęli umiejętności nadnaturalne a potem dopiero stan buddy. Droga ta jednak jest dużo trudniejsza i dłuższa. Im bardziej się ich pożąda tym trudniej jest je zdobyć. Wadżrajana, czyli tantryczna odmiana buddyzmu rozwinęła wiele takich metod "na skróty" poprzez praktyki tantryczne, opisane językiem symboli seksualnych, zwanym sandhjabasza, czyli językiem "półcieni" lub jak chce tego M. Eliade sandhabasza, czyli językiem "intencjonalnym".


A odpowiadając na pytanie:
Kościół to instytucja, a instytucje zajmują się zarabianiem na siebie.
 
 
Matii04 

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 13 Paź 2011
Posty: 128
Wysłany: 2013-11-23, 17:46   

Ewangelia jest głoszona po całej ziemi każdy ma dostęp do bibli i może ja czytać jednak większość tego nie robi głoszenie ewangelia tak jak to czynią SJ nie wiem czy przynosi efekt ponieważ Pan Jezus o tym mówił ze taki będzie znak końca czasu wieku ewangelii.Wiek ewangelii nie jest na naprawę Ludzkości ale na zebranie wiernych i żniwo wieku Ewangelii a wiek tysiąclecia będzie na naprawę ludzkości.
 
 
Anna01 
Administrator


Wyznanie: Deizm
Pomogła: 292 razy
Dołączyła: 20 Maj 2006
Posty: 4596
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-11-23, 18:44   

Matii04 napisał/a:
Wiek ewangelii nie jest na naprawę Ludzkości ale na zebranie wiernych i żniwo wieku Ewangelii a wiek tysiąclecia będzie na naprawę ludzkości.

Zupełnie nie rozumiem o co chodzi, a przeczytałam ze 3 razy :shock:
Pod wpływem Ewangelii wielu ludzi się "naprawiło" i dzięki temu, że się naprawiło zostali wiernymi i jest możliwe "zebranie żniwa".
_________________
Miłość nie wyrządza zła bliźniemu. Przeto miłość jest doskonałym wypełnieniem Prawa.
Rzym. 13:10
 
 
Jachu 
cichy,pokorny

Pomógł: 445 razy
Wiek: 93
Dołączył: 09 Lis 2008
Posty: 10693
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2013-11-23, 18:56   

Anna01 napisał/a:
Matii04 napisał/a:
Wiek ewangelii nie jest na naprawę Ludzkości ale na zebranie wiernych i żniwo wieku Ewangelii a wiek tysiąclecia będzie na naprawę ludzkości.

Zupełnie nie rozumiem o co chodzi, a przeczytałam ze 3 razy :shock:
Pod wpływem Ewangelii wielu ludzi się "naprawiło" i dzięki temu, że się naprawiło zostali wiernymi i jest możliwe "zebranie żniwa".


Mt 24:14
14. A ta Ewangelia o królestwie będzie głoszona po całej ziemi, na świadectwo wszystkim narodom. I wtedy nadejdzie koniec.
(BT)
Warto przeczytać cały 24 rozdz. Mateusza z uwagą. Tam nie pisze,że na naprawę,ale na świadectwo. Inaczej po cóż by był Tysiącletni dzień sądu?
_________________
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.
 
 
Henryk 

Pomógł: 453 razy
Dołączył: 10 Lis 2008
Posty: 10237
Wysłany: 2013-11-23, 23:22   

Anna01 napisał/a:
Pod wpływem Ewangelii wielu ludzi się "naprawiło" i dzięki temu, że się naprawiło zostali wiernymi i jest możliwe "zebranie żniwa".

Matka Teresa, Ojciec Pio, Siostra Faustyna? :-?
 
 
meritus 
meritus

Pomógł: 6 razy
Wiek: 39
Dołączył: 17 Lip 2006
Posty: 4350
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2013-11-24, 00:58   

Henryk napisał/a:
Matka Teresa, Ojciec Pio, Siostra Faustyna? :-?

Przeszkadzają ci w czymś?
 
 
 
HarryPotter

Wyznanie: Kocham Myszkę <3
Pomógł: 24 razy
Dołączył: 06 Lis 2013
Posty: 349
Wysłany: 2013-11-24, 05:57   

Nie wiem jak komu, ale mi nie przeszkadzają.
To spoko ziomale.
 
 
Henryk 

Pomógł: 453 razy
Dołączył: 10 Lis 2008
Posty: 10237
Wysłany: 2013-11-24, 06:55   

meritus napisał/a:
Przeszkadzają ci w czymś?

Przecież to Twoi idole. :mrgreen:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 11