Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Dekalog w bblii ...
Autor Wiadomość
wuka 

Pomogła: 255 razy
Wiek: 69
Dołączyła: 25 Cze 2016
Posty: 4079
Wysłany: 2020-07-03, 17:22   

Bobo napisał/a:
35 Po jakimś czasie Jehowa rzekł do Mojżesza: „Człowiek ten ma być bezwarunkowo uśmiercony, ukamienowany kamieniami przez całe zgromadzenie na zewnątrz obozu”. 36 Toteż całe zgromadzenie wyprowadziło go poza obóz iukamienowało go kamieniami, tak iż umarł, jak to Jehowa nakazał Mojżeszowi. (Liczb 15:32-36)

I to już powinno każdemu dać do myślenia i to w kilku kwestiach:
- jak takiego boga można nazwać MIŁOŚCIĄ?
- kim była ta osoba, która takie nakazy wymyślila i takie kary za błahostki
Bobo napisał/a:

32 Kiedy synowie Izraela dalej przebywali na pustkowiu

Człowiek spotkany przez nich na pustkowiu z całą pewnością nie miał pojęcia, że ktoś wymyślił takie nakazy, aby drewna nie zbierać, bo za to się ginie. Nawet powątpiewam, że na tym pustkowiu człowiek miał orientację, że to akurat sabat, a nie wtorek.
Jak dla mnie jest to pierwszy przyczynek (jeden z wielu), aby wiać jak najdalej, bo z kimś takim, jak może być normalnemu człowiekowi po drodze?!
 
 
tom68 

Dołączył: 09 Sty 2013
Posty: 4701
Wysłany: 2020-07-03, 17:23   

Gdzie pracowali handel to nie praca to zarobek :-D
_________________
tom68
 
 
Henryk 

Pomógł: 453 razy
Dołączył: 10 Lis 2008
Posty: 10237
Wysłany: 2020-07-03, 17:43   

wuka napisał/a:
I to już powinno każdemu dać do myślenia i to w kilku kwestiach:
- jak takiego boga można nazwać MIŁOŚCIĄ?
- kim była ta osoba, która takie nakazy wymyślila i takie kary za błahostki

Jak do taboretu... :-(
Lepiej już nie dawaj sobie do myślenia, bo nic z tego nie wychodzi.
A takiego Boga można nazwać Prawodawcą, Sprawiedliwością, Mądrością sięgającą nie tylko "dziś", ale i wieków przyszłych?
Nic tylko małpia miłość... :cry: Cacy, cacy, niezależnie co zrobisz.
Żadnych praw, żadnych żądań w stosunku do stworzenia, tylko miłość i miłość.
Cytat:
Człowiek spotkany przez nich na pustkowiu z całą pewnością nie miał pojęcia, że ktoś wymyślił takie nakazy, aby drewna nie zbierać, bo za to się ginie.

Napisz swoją wersję- i tak nie będziesz pierwsza. :crazy:
 
 
chryzolit

Pomógł: 166 razy
Dołączył: 19 Maj 2013
Posty: 3854
Wysłany: 2020-07-03, 18:30   

booris-Napisał.
Cytat:
Wybacz,ale ja nie pisalem o Kosidowskim,a o tym ze Ty jestes nieprzygotowany merytorycznie by odniesc sie do tego co cytuje RN.Natomiast bardzo czesto odnosisz sie do stanu umyslu RN-a,jednoczesnie zaciemniajac obraz dyskusji wtretami o rewolucji francuskiej,Stalinie i Hitlerze oraz Kosidowskim,ktory mialby byc tworca rewolucji komunistycznej.
Prawdopodobnie o Kosidowskim zle mnie zrozumiałeś,miałem na mysli ateizm,który należy do idei Rewolucji komunistycznej i do religi tego systemu.Kosidowski jedynie ją krzewił,poprzez walkę z Biblią i Bogiem.

Gdybym nie był przygotowany do rozmowy na ten temat nie podejmował bym go.
Przytaczając cytaty i nawiązując do Rewolucji Francuskiej czynie to z w pełni uzasadnionych powodów.
Polecam Ci odkrytą ostatnio przeze mnie książkę pt.Czarna Księga Rewolucji Francuskiej-Renauld Eskande.

To praca zbiorowa 42-historyków francuskich,to ważne bo wielu autorów i ciekawe fakty.
Ale tej literatury jest sporo.
ciekawe myśli,np,gdyby nie Rewolucja francuska nie byłoby Rewolucji Pazdziernikowe w 1917.
Z tym że ta druga oparta nie na Deizmie,tylko ateizmie ,mam na myśli tylko stosunek do Boga.
Pomijam teraz inne kwestie.
Rewolucja brutalna,krwawa i wyniszczająca.
Dlaczego?
Jaki był cel tej rewolucji i następnych.?
Może należałoby przenieść tą rozmowę do działu o ateizmie.?
Pozdrawiam.
_________________
Zapraszam - www.refleksjebiblijne.wordpress.com
 
 
booris

Wyznanie: Dub & Motocykl
Pomógł: 180 razy
Dołączył: 17 Kwi 2015
Posty: 3027
Skąd: Amsterdam,Londyn,Barcelona
Wysłany: 2020-07-03, 18:48   

Caly czas uciekasz w watki poboczne,chryzolicie.
_________________
Mówię tylko do tych którzy chcą mnie słuchać
Ci którzy nie chcą nie obchodzą mnie
Po co mam czas tracić na mówienie do ściany
Ściana i tak zawsze swoje wie

https://www.youtube.com/watch?v=Hbq5UyaM8sk
 
 
chryzolit

Pomógł: 166 razy
Dołączył: 19 Maj 2013
Posty: 3854
Wysłany: 2020-07-03, 18:53   

booris-Napisał.
Cytat:
Caly czas uciekasz w watki poboczne,chryzolicie.
Nic o tm nie wiem.
Czy możesz jasniej?
Pozdrawiam.
_________________
Zapraszam - www.refleksjebiblijne.wordpress.com
 
 
RN 


Wyznanie: Wiara Naturalna (Deizm)
Pomógł: 310 razy
Dołączył: 25 Paź 2013
Posty: 5125
Skąd: Ziemia Łódzka
Wysłany: 2020-07-03, 19:01   

To, co pisze chryzolit to jest wszystko prawda. Deizm powstał tylko dlatego, aby wzniecać rewolucje, szerzyć terror, no i walczyć z Bogiem.

Jednak te wszystkie okropności, których się dopuścił, sięgały tylko do grobu i dalej już nic nie mogły zrobić. Biblia naucza, że nie należy się takiego bać, bo nie jest w stanie swoim okrucieństwem sięgnąć poza grób i ścigać swoje ofiary przez całą wieczność w piekle.
Ale takie rzeczy za sprawą swoich wyroków ma robić pokorny i usługujący Jezus wraz ze swym Ojcem, który jest miłością.
To na mocy ich decyzji, wrzucani będą ludzie do ognia piekielnego na wieczne męki, gdzie robak nie ginie, a ogień nie gaśnie
Ale trzeba powiedzieć, że ci ludzie poniosą słuszną karę, bo nie powiedzieli Ty jesteś syn Boga Prawdziwego, Ty jesteś Panem.
Co innego łotr na krzyżu, który swoje przykładne życie uwieńczył takim powiedzeniem i od razu został przyjęty do raju.
_________________
JESZCZE SIĘ TAKI NIE NARODZIŁ, CO BY OPOWIEŚCI BIBLIJNE POGODZIŁ
 
 
booris

Wyznanie: Dub & Motocykl
Pomógł: 180 razy
Dołączył: 17 Kwi 2015
Posty: 3027
Skąd: Amsterdam,Londyn,Barcelona
Wysłany: 2020-07-03, 19:04   

Przeczytaj jeszcze raz na co Ci zwrocilem uwage i powtarzalem wielokrotnie w moich postach,lacznie z przedostatnim.
_________________
Mówię tylko do tych którzy chcą mnie słuchać
Ci którzy nie chcą nie obchodzą mnie
Po co mam czas tracić na mówienie do ściany
Ściana i tak zawsze swoje wie

https://www.youtube.com/watch?v=Hbq5UyaM8sk
 
 
chryzolit

Pomógł: 166 razy
Dołączył: 19 Maj 2013
Posty: 3854
Wysłany: 2020-07-03, 19:41   

Booris -Jasniej,proszę.
Pozdrawiam.
_________________
Zapraszam - www.refleksjebiblijne.wordpress.com
 
 
Bobo 


Pomógł: 551 razy
Dołączył: 03 Mar 2007
Posty: 13647
Wysłany: 2020-07-03, 19:56   

tom68 napisał/a:
Gdzie pracowali handel to nie praca to zarobek

Nie czytasz tylko fantazjujesz.

15 Wowych dniach widziałem wJudzie ludzi depczących winne tłocznie wsabat oraz znoszących kopy zboża iwkładających je na osły, atakże wino, winogrona ifigi oraz wszelkiego rodzaju brzemię, iprzynosili to do Jerozolimy wdzień sabatu; izacząłem świadczyć przeciw nim wdniu, wktórym sprzedawali żywność.  Tyryjczycy zaś mieszkali wmieście iprzynosili ryby oraz wszelkiego rodzaju towar, isprzedawali wsabat zarówno synom Judy, jak iwJerozolimie. 17 Zacząłem więc wytykać winę dostojnikom judzkim, mówiąc im: „Cóż to za zła rzecz, której się dopuszczacie, bezczeszcząc dzień sabatu? 18 Czyż nie wten sposób postępowali wasi praojcowie, tak iż nasz Bóg sprowadził na nas całe to nieszczęście, atakże na to miasto? Tymczasem wy dokładacie do płonącego gniewu przeciwko Izraelowi, gdyż bezcześcicie sabat”. (Nehemiasza 13:15-18)

Naprawdę dźwiganie ciężarów, uprawianie handlu, deptanie winnych tłoczni to... nie praca???????
Myśl co chcesz, ale chyba nie doceniasz czytelników tego forum.
Myślisz, że uwierzymy takim bzdurom, jakie wypisujesz?
Tylko nie cytuj Dunkiela...
_________________
Oszołomstwu mówię NIE!
 
 
chryzolit

Pomógł: 166 razy
Dołączył: 19 Maj 2013
Posty: 3854
Wysłany: 2020-07-03, 20:01   

RN-Napisał.
Cytat:
To, co pisze chryzolit to jest wszystko prawda. Deizm powstał tylko dlatego, aby wzniecać rewolucje, szerzyć terror, no i walczyć z Bogiem.

Jednak te wszystkie okropności, których się dopuścił, sięgały tylko do grobu i dalej już nic nie mogły zrobić. Biblia naucza, że nie należy się takiego bać, bo nie jest w stanie swoim okrucieństwem sięgnąć poza grób i ścigać swoje ofiary przez całą wieczność w piekle.
Ale takie rzeczy za sprawą swoich wyroków ma robić pokorny i usługujący Jezus wraz ze swym Ojcem, który jest miłością.
To na mocy ich decyzji, wrzucani będą ludzie do ognia piekielnego na wieczne męki, gdzie robak nie ginie, a ogień nie gaśnie
Ale trzeba powiedzieć, że ci ludzie poniosą słuszną karę, bo nie powiedzieli Ty jesteś syn Boga Prawdziwego, Ty jesteś Panem.
Co innego łotr na krzyżu, który swoje przykładne życie uwieńczył takim powiedzeniem i od razu został przyjęty do raju

Cytat za Wikipedia.
Cytat:
Nieśmiertelność duszy

Deiści posiadać szereg przekonań o duszy. Niektóre, takie jak Pana Herberta z Cherbury i William Wollaston , stwierdził, że istnieją dusze, przetrwać śmierci, w zaświatach są nagradzani lub karani przez Boga za ich zachowanie w życiu. Niektóre z nich, takie jak Franklina , uważa się wcielenie lub zmartwychwstania. Inne, takie jak Thomas Paine , miał ostateczne przekonania o nieśmiertelności duszy:

Na Biblie powołujesz się,a jak zwykle nie wiesz co ona pisze,tylko wymyślasz sobie w głowie co rozumiał Jezus,a po tem go tym obciążasz.Jeżeli masz takie dane to powiedz mi gdzie mógł pójść twój promotor Paine.?

Jezus nie uczył o fizycznych mękach w piekle czyli jakim s stanie wymyślonym.
Nie rozumiesz co to jest przypowieść i ciągle powtarzasz niedorzeczności.
I ciagle to samo.
Pozdrawiam.
_________________
Zapraszam - www.refleksjebiblijne.wordpress.com
 
 
RN 


Wyznanie: Wiara Naturalna (Deizm)
Pomógł: 310 razy
Dołączył: 25 Paź 2013
Posty: 5125
Skąd: Ziemia Łódzka
Wysłany: 2020-07-03, 20:52   

chryzolit napisał/a:
. gdzie mógł pójść twój promotor Paine.?


To zależy, który werset się przeczyta

chryzolit napisał/a:
Jezus nie uczył o fizycznych mękach w piekle czyli jakim s stanie wymyślonym.

Oczywiście, że nie uczył o fizycznych mękach, tylko o duchowych przyjemnościach w ogniu wiecznym

chryzolit napisał/a:
Nie rozumiesz co to jest przypowieść i


Rozumiem, bo to akurat jest dokładnie wytłumaczone.

Przypowieści ( podobieństwa) są po to, aby patrzeć, a nie ujrzeć, słuchać, a nie rozumieć i żeby się nie nawrócić i nie dostąpić odpuszczenia

EWANGELIA MARKA 4. 11 - 12. BIBLIA WARSZAWSKA

I odpowiedział im: Powierzono wam tajemnicę Królestwa Bożego; tym zaś, którzy są zewnątrz, wszystko podaje się w podobieństwach, aby patrząc, widzieli, a nie ujrzeli; i słuchając słyszeli, a nie rozumieli, żeby się czasem nie nawrócili i nie dostąpili odpuszczenia.
_________________
JESZCZE SIĘ TAKI NIE NARODZIŁ, CO BY OPOWIEŚCI BIBLIJNE POGODZIŁ
 
 
tom68 

Dołączył: 09 Sty 2013
Posty: 4701
Wysłany: 2020-07-03, 21:14   

Bobo - ja żartuje z Twojego pisania i szukania dziury w całym bo zakaz pracy w sabat dla wierzących ( poza opieką nad chorymi i potrzebującymi ) jest tak jasny ze sprawa zarabiania w sabat np w służbie zdrowia to kwestia uboczna bez znaczenia i ADS ja sobie rozwiązali dając te pieniądze innym w potrzebie a Ty szukasz problemu na siłę bo Ci sabat nie pasuje jako taki tyle i tu jest Wasz problem :-D
_________________
tom68
 
 
chryzolit

Pomógł: 166 razy
Dołączył: 19 Maj 2013
Posty: 3854
Wysłany: 2020-07-03, 21:28   

RN-Napisał.
Cytat:
Oczywiście, że nie uczył o fizycznych mękach, tylko o duchowych przyjemnościach w ogniu wiecznym
I tak wiesz swoje.
Dalej to co przytaczasz to akurat dla Ciebie,ponieważ sam to wybrałeś,być na zewnątrz,do nikogo nie możesz mieć pretensji.
Pozdrawiam.
_________________
Zapraszam - www.refleksjebiblijne.wordpress.com
 
 
RN 


Wyznanie: Wiara Naturalna (Deizm)
Pomógł: 310 razy
Dołączył: 25 Paź 2013
Posty: 5125
Skąd: Ziemia Łódzka
Wysłany: 2020-07-04, 00:48   

chryzolit napisał/a:

Dalej to co przytaczasz to akurat dla Ciebie,ponieważ sam to wybrałeś,być na zewnątrz,do nikogo nie możesz mieć pretensji.
Pozdrawiam.


Ja wybrałem to, co zostało napisane.
A Ty temu co zostało napisane robisz już nie makijaż, ale operacje plastyczną.
_________________
JESZCZE SIĘ TAKI NIE NARODZIŁ, CO BY OPOWIEŚCI BIBLIJNE POGODZIŁ
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 10