Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Gej w panstwie i kosciele ...
Autor Wiadomość
tom68 

Wysłany: 2020-06-06, 17:03   Gej w panstwie i kosciele ...

Gej w panstwie i kosciele ..

Biblia glosi milosc do Boga i bliznich nawet tych grzesznych - dla biblijnego chrzescijanina nie ma zgody na przemoc czy nienawisc wobec innych w imie wartosci religijnych czy patriotycznych itd ...

Czy porzadny ( wedlug standardow swieckich a nie biblijnych ) ... czlowiek moze byc gejem ( pamietajmy ze nie aktywny moze byc w kazdym kosciele podobnie jak np alkoholik czy narkoman itp wedlug wszystkich obecnych praw koscielnych )
i np czy gej moze miec dziecko pod opieka...
to ciekawe i trudne pytanie z pozoru bo opinia spoleczna dzis jest temu raczej przeciwna......
ale skoro wiekszosci przemocy wobec kobiet czy dzieci tak w Polsce ale nie tylko ......wedlug roznych organizacji zajmujacych sie tym problem
dzis ma miejsce w rodzinie ......juz nie piszac o przemocy wobec dzieci w takich organizacjach jak kosciol czy szkola....
a przeciez nasze Polskie rodziny sa przewaznie ( hetero-katolickie lub chrzescijanskie )
wiec taka czy inna orientacja czy religia oraz narodowosc nie powinna byc jedynym kryterium w ocenie takiej czy innej osoby w kwestii opieki nad dziecmi ...
zreszta srodowiska skrajnie prawicowe jawnie lub skrycie twierdza ze polskie dzieci powinni wychowywac tylko prawdziwi Polacy
a przeciez prawdziwy Polak to tylko katolik i tylko w takim duchu powinny byc wychowywani "Prawdziwi Polacy"
bo prawoslawie czy protestantyzm to naplywy Polsce kulturowo obce.....
a coz dopiero inne wyznania....
przeciez one zabraniaja transfuzji krwi czy maja dziwne diety a to moze byc grozne dla dzieci w pewnych okolicznosciach...... przynajmniej wedlug prawicy

Mnie zawsze zastanawia jedno.... ze ludzie chetnie powoluja i cytuja biblie jak chodzi o ludzi z LGBT.....
ale jak ich zapytasz o inne nakazy biblijne np Sabat czy abstynencje od alkoholu itd to zawsze padaja dwie odp.....
to bylo dla Zydow lub teraz jest nowe przymierze czasy sie zmienily itd ..
w liberalno-demokratycznym panstwie kazdy wierzacy czy nie wierzacy powinien zyc jak chce i wszyscy powinni sie nawzajem szanowac ...
a wierzacy powinni dawac dobry przyklad innym zyjac wedlug ewangelii ... bo inaczej czekaja nas prawa i panstwa religijne tylko dla wybranych i ich wyznania ..

Ps :

Stanowisko Kosciola ADS w sprawie homoseksualizmu

"Uwazamy, ze wszyscy ludzie bez wzgledu na ich orientacje seksualna, sa kochani przez Boga.
Nie popieramy zadnej formy wyrazania pogardy i szyderstwa dla jakiejkolwiek grupy ludzi."

Kosciol Adwentystow Dnia Siodmego uznaje wartosc kazdej istoty ludzkiej w oczach Boga i pragnie sluzyc kazdemu mezczyznie i kazdej kobiecie w duchu Jezusa.
Wierzymy rowniez ze dzieki Bozej lasce i wsparciu ze strony wspolnoty wierzacych kazda osoba moze zyc w harmonii z zasadami Bozego Slowa.

Jezus potwierdzil godnosc wszystkich istot ludzkich i ze wspolczuciem odnosil sie do osob i rodzin cierpiacych z powodu konsekwencji grzechu.
Oferowal opiekuncza sluzbe i slowa pocieszenia dla osob zmagajacych sie z grzechem.
Wyraznie jednak oddzielal swoja milosc do grzesznikow od jasnego nauczania na temat grzesznych praktyk.
Jako jego uczniowie, adwentysci dnia siodmego staraja sie przestrzegac nauk i przykladu danego przez Pana w prowadzeniu zycia bliskiego Chrystusowi, pelnego wspolczucia i wiernosci.

https://adwent.pl/o-kosciele/oswiadczenia/?fbclid=IwAR0LcHG9fhziJ8KfbjVD15DBAWGdXp5x2ei0v9PJ7-OJ9_hDdAc1Gm17Poc#1464359051153-3846ecc4-5728

Homoseksualizm i katolicyzm. Slowa tego ksiedza otwieraja oczy na nauke Kosciola

https://ksiazki.wp.pl/homoseksualizm-katolicyzm-lgbt-kosciol-katolik-ksiadz-6514644493469825a

Przemoc w rodzinie ....

http://fidesetratio.com.p...rticle/view/242

Prawdziwy Polak to tylko katolik ...

https://oko.press/prawdziwy-polak-katolik-prawdziwy-rosjanin-prawdziwy-grek-prawoslawny-kazdy-uwaza-sie-lepszego-innych/

MarDeb

Wyznanie: Chrześcijanin
Wysłany: 2020-07-05, 11:36   

Jeśli chodzi o argumenty biblijne to w NT też jest ostrzeżenie przed homoseksualizmem. I w sumie 9 z 10 przykaza\n dekoladu zostało powtórzone. Nie powtórzył się jedynie nakaz świecenia szabatu. Może to jest odpowiedź na twoją wątpliwość.

tom68 

Wysłany: 2020-07-07, 11:36   

"Pamiętaj o dniu sabatu"

https://youtu.be/opOSFRL3QmA?t=29

EMET 

Wyznanie: Świadkowie Jehowy w Polsce
Wysłany: 2020-07-07, 15:02   

MarDeb napisał/a:
Jeśli chodzi o argumenty biblijne to w NT też jest ostrzeżenie przed homoseksualizmem. I w sumie 9 z 10 przykaza\n dekoladu zostało powtórzone. Nie powtórzył się jedynie nakaz świecenia szabatu. Może to jest odpowiedź na twoją wątpliwość.

MarDeb napisał/a:
Jeśli chodzi o argumenty biblijne to w NT też jest ostrzeżenie przed homoseksualizmem. I w sumie 9 z 10 przykazań dekalogu zostało powtórzone. Nie powtórzył się jedynie nakaz świecenia szabatu. Może to jest odpowiedź na twoją wątpliwość.

EMET:
Ludzie pokroju toma68 wręcz obsesyjnie prawią o ,szabbacie' [dokładniej: szabbath] -- tudzież owego świętowanie [wg BIBLIJNYCH kryteriów jednakże być to powinno mieć miejsce; lecz, czy tak się u ADS ,sprawy mają'?] -- jednakże cóż z tego, skoro \ o ile już \ tak ciągle "prawią" o ,Dekalogu' ['Dziesięciu Słowach'], o szabbacie, skoro uchybiają temu, co np. w Ks. Szemoth [Wyjścia] 20:1 - 3 oraz 20:7?
Sami ,przed oczy nam kładą tekst': "Bo ktokolwiek by dochował całe Prawo Mojżesza, a potknął się w jednym, stał się winnym wszystkich przepisów Prawa." -- oddanie Jakuba /hebr. Jaakow/ 2:10; 'BGn'], jednak jak się mawia: "bata na siebie samych kręcą": wedle zdroworozsądkowej sentencji: "Według słów twoich sądzę cię" [Łuk 19:22], ew. "bo na podstawie twoich słów zostaniesz uznany za prawego i na podstawie twoich słów zostaniesz potępiony". lub ,klasyczne': "Wiara bez uczynków..." [Jak 1:19 - 26; / 2:14 - 20].

Np. Członkowie KADS uchybiają [!] względem tego, co wyżej zapodałem, ale o ,szabbacie' mogą "prawić" bez końca: nawet wręcz "mantrując" tematykę, będąc - w istocie - obsesjonistami.
Ich "gadka" o tzw. ' TrójPodmiotowym' Bogu, ich "gadka" o tym, że "Owi /ADS/ znają Imię Boże: jeno wymawiania - tegoż Imienia - ,nie nadużywają' jest... jeno czczą retoryką": niczym więcej!!! Świadkom Jehowy [Społeczności o takiej Nazwie...] zarzucają, iż ^^ma \ u Nich \ miejsce nadużywanie Imienia [z ich strony], że traktują Boga JHVH jako wręcz Kolegę, że...^^. A przecież... to nie jest tak, że śladowo [tak pisząc...] o Bogu Najwyższym - oraz o Jego Imieniu - czytamy w Ks. Nowego Przymierza. :aaa: Jak bowiem mielibyśmy zrozumieć teksty typu: "i aby narody wychwalały Boga za jego miłosierdzie. Tak jak jest napisane: "Dlatego będę cię otwarcie wyznawał wśród narodów i będę śpiewał twojemu imieniu" -- do Rzymian 15:9 [por. też ww. 10 - 12]; 'PNŚ-1997'; ew., wg najnowszej wersji ['PNŚ-2018/2019']: "i by narody wychwalały Boga za Jego miłosierdzie: Tak jak napisano: "Dlatego będę cię otwarcie wychwalał wśród narodów i będę wysławiał Twoje imię pieśnią".". Mamy odsyłacz, kierujący nas ku Księdze Biblii, skąd słowa \ owe \ zapodano - Psalm 18:49/50/. Jawnie --- wg zarówno kontekstu fragmentu z 'do Rzymian' -- jak i teraz z Psalmu '18.' --- odniesiono - wg Podmiotu - ku **Bogu bogów**, jak i ku Jego \Tegoż Boga \ świętemu Imieniu; oby ktoś nie "kombinował", iż to o Panu Jezusie pisze...
A np. słowa Marii [ziemskiej matki Jezusa] --- tak z wielką estymą traktowanej przez Rzymsko-katolików i Prawosławnych -- zapodane w wg Łukasza 1:49 [też wersety otaczające] --- ... ku Komu \ wg intencji \ są kierowane? Z pewnością owa Maria [Mirjam] siebie miała \ w tym słynnym fragmencie \ -- zwanym przez katolików MAGNIFICAT -- za ,niewolnicę \ ew. - tak formułując - 'służkę'! \ Jehowy' [por. Łuk 1:48; greckie wyrażenie, w żeńskiej formie "doulēs"]. Takowego uniżającego w postawie \ wyrażenia; [jak to i Mirjam] \ użyła również ongiś przyszła matka -- o imieniu Anna /z hebraj. "Channa"/ -- proroka Samuela [z hebraj.: "Szemuel"] - vide: 1 Samuela 1:11 [[ w hebrajskim tekście 'B.Hebraj.' -- wyrażenie "bo'oni" ]]. Mamy w formie rodzaju męskiego w wypowiedzi ap. Pawła w [Liście] do Filippian 4:12 [vide].
Polecam też teksty: Rzym 2:24; / 9:17; // Dz Ap 2:21; / 15:14, 17; // 1Tym 6:1; // 2Tym 2:19; // Hebr 2:12; / 6:10; 13:15; // Jak 5:10; // 3Jn 1:7 [por. w. 6]; // Obj 3:12; / 11:18; / 13:6; / 14:1; / 15:4; / 16:9; / 22:4. |||

Stephanos, ps. EMET

tom68 

Wysłany: 2020-07-07, 16:23   

Kto tu ma obsesje sabatową przecież to większość z Was ciągle atakuje sabat i dekalog w NT a ja tylko odp na wasze posty zresztą tak jak już tu napisałem czytając wasze "mądrości" można dojść do wniosku że biblia nadaje się tylko do WC -P

Skasowałem kolejny link na temat sabatu.
Tu mamy zgoła inny temat o gejach w państwie i kościele.
Nie może być tak, że nie dbasz o czystość tematów które sobie sam zakładach i... byle o czym zaczniesz to i tak maniakalnie skończysz na sabacie.
Bobo-modo
Ostatnio zmieniony przez Bobo 2020-07-07, 16:42, w całości zmieniany 1 raz  

Bobo 

Wysłany: 2020-07-07, 16:38   

tom68 napisał/a:
Kto tu ma obsesje sabatową przecież to większość z Was ciągle atakuje sabat i dekalog w NT a ja tylko odp na wasze posty

Zaklinasz rzeczywistość tom68. Nie odpisujesz na nasze posty tylko bez końca zakładasz takie same tematy.
Czasem ktoś tobie odpisze, ale większość ma to gdzieś.
Więc nie gadaj, 'mistrzu IGNORANCJI', że ty tylko odpowiadasz na posty użytkowników.
Jeśli założysz kolejny temat o sabacie to go albo skasuje, albo zamknę, bo natworzyłeś już ich tyle, że zastanawiam się czy nie jesteś spamerem. Odgrzewaj stare swoje tematy. Większość w statystyce: 'odpowiedzi' zawiera... 0. Czyli nikt nie odpowiada!

Bobo 

Wysłany: 2020-07-07, 16:40   

tom68 napisał/a:
czytając wasze "mądrości" można dojść do wniosku że biblia nadaje się tylko do WC -P

Zwolnij, zwolnij...

tom68 

Wysłany: 2020-07-07, 17:00   

BOBO - raczej jest odwrotnie ja podałem tu tyle różnych argumentów z biblii i historii oraz teologii itp na rzecz tych poglądów (od biblii po prof A Krawczuka ) że każdy myślący musi na tym pomyśleć niestety zawsze wasza ignorancja wygrywa bo tak wam pasuje i dlatego też się na mnie złośćcie ale dla mnie to jest bez znaczenia nawet jak bym miał odejść z tego forum ja robię swoje być dać świadectwo prawdzie :-D

Bobo 

Wysłany: 2020-07-07, 19:31   

tom68 napisał/a:
BOBO - raczej jest odwrotnie ja podałem tu tyle różnych argumentów z biblii

I znowu skręcasz z tematu.
Udowodniłem twoją nieprawdę, jakobyś tylko odpowiadał na nasze zarzuty. Prawda jest taka, że TY ZAKŁADASZ tematy wg. swojego widzimisie nie pytany przez nikogo.
Zawalasz forum jednym i tym samym wpisem, tymi samymi linkami itd.
Czy naprawdę nie można tego zrozumieć?

booris

Wyznanie: Dub & Motocykl
Wysłany: 2020-07-07, 22:08   

Bobo napisał/a:
Zawalasz forum jednym i tym samym wpisem, tymi samymi linkami itd.
Czy naprawdę nie można tego zrozumieć?

Juz mu na to zwracalem uwage,jak i na to ze pisze w niewlasciwym dziale.Jeden temat juz zamknalem-jezeli beda powstawac nowe,nie zwiazane z dzialem,tez bede sukcesywnie zamykal.

https://www.youtube.com/watch?v=Hbq5UyaM8sk

Bobo 

Wysłany: 2020-07-07, 22:19   

booris napisał/a:
Juz mu na to zwracalem uwage,jak i na to ze pisze w niewlasciwym dziale.Jeden temat juz zamknalem-jezeli beda powstawac nowe,nie zwiazane z dzialem,tez bede sukcesywnie zamykal.

Dobry kierunek. Podobnie trzeba działać gdy tom68 znowu założy nowy temat o tym samym.
No bo tom68 zakłada temat o gejach a wiadomo, że skończy ma sabacie.
Założy temat o inkwizycji a skończ na sabacie.
Nowy jego temat o polityce a skończy na sabacie.
itd, itp.

To nie tylko kwestia niewłaściwego działu ;-)
Ale namolnego wracania do wciąż tego samego tematu.
Tom68 zakłada niby nowe tematy ale one wciąż kończą na tym samym, maniakalnym temacie, czyli: sabat.
To jakaś obsesja?

tom68 

Wysłany: 2020-07-08, 13:37   

BOBO tu pisał do mnie to tu odp a poza tym możecie sobie pozamykać wszystko mi jest wszystko jedno bo to tylko pokazuje jaka jest prawda bo to wy w kółko pytacie o to samo np w temacie soboty itp a ja tylko odp :-D

Bobo 

Wysłany: 2020-07-08, 14:52   

Cytat:
bo to wy w kółko pytacie o to samo np w temacie soboty itp a ja tylko odp :-D

Pokaże te 'nasze' pytania! Kto tu o to pyta??? :evil:

tom68 

Wysłany: 2020-07-08, 15:25   

Cały czas piszecie czyli pytacie czy są jakieś argumenty za sabatem i dekalogiem choćby w NT a ja tylko odp wstawiając różne materiały na ten temat itp a potem jest krzyk że ja pisze tylko o sabacie co zresztą nie jest prawdą bo pisze o wszystkim od biblii po polityka :-D

Bobo 

Wysłany: 2020-07-08, 15:39   

tom68 napisał/a:
ja tylko odp wstawiając różne materiały na ten temat

Różne? Przecież wyszukiwarka forumowa nie kłamie. Wpisz sobie w wyszukiwarce 'atak na sobotę' a znajdziesz jakieś trzydzieści podobnych tematów, założonych przez ciebie. Wiele z nich nie ma odpowiedzi.
Tak jak nikłą liczbę wyświetleń.
Jak napisałem: NIE ZAKŁADAJ tematów z tymi samymi linkami, ani z tym samym tematem.

Odpowiedz do tematu