Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
Owocem ducha jest: miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność. (List do Galatów 5:21-22)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Kod Biblii
Autor Wiadomość
George 


Wyznanie: NAZAREJCZYK
Pomógł: 23 razy
Dołączył: 02 Paź 2014
Posty: 1464
Wysłany: 2020-01-31, 22:37   Kod Biblii

wuka napisał/a:
George napisał/a:
Poniżej znajduje się link do uzupełnionego MATRIXA:

http://exodus-codes.com/elijah.htm

NIESAMOWITE !!!

Nic nie rozumiem z tej tabeli. Może jakoś skomentujesz?
Kody Biblii, czyli newsy między wersami

https://www.focus.pl/arty...-miedzy-wersami

Osama bin Laden, Barack Obama, Władimir Putin, a nie wykluczone że również Donald Tusk i Jarosław Kaczyński są opisani w Biblii. By się o tym przekonać, trzeba ją tylko odpowiednio odczytać. Tak jak robi to amerykański dziennikarz, Michael Drosnin.

Według Drosina wszystko co wydarzyło się i wydarzy na świecie zostało przewidziane i zapisane przed trzema tysiącami lat w Świętej Księdze. Wiedzę tę jednak zaszyfrowano w taki sposób, by złamanie kodu stało się możliwe dopiero wtedy, gdy człowiek będzie dysponował techniką pozwalającą wyręczyć Boga w doprowadzeniu do końca świata. Ta sama technika da nam jednak szansę na odczytanie ukrytego przekazu i uniknięcie katastrofy.

Kod Biblii

Kilkanaście lat temu Amerykanin Michael Drosninpodzielił się sensacyjną wiadomością ze światem, wydając książkę, która przyniosła mu sławę i fortunę. Po błyskawicznym przetłumaczeniu na kilkanaście języków sprzedano ponad 5 milionów egzemplarzy „Kodu Biblii”.

Drosnin zachował się przyzwoicie i przyznał, że to nie on złamał szyfr. Dokonał tego izraelski matematyk Elijahu Rips, który zauważył, że słowo Tora (hebrajskie określenie pierwszych pięciu ksiąg Biblii) pojawia się w tym samym miejscu na różnych „stronach” spisanego na zwoju świętego tekstu. Biegły w rachunkach szybko obliczył prawdopodobieństwo wystąpienia tej zadziwiającej regularności i wykluczył, by wynikała ona z przypadku.

Zaintrygowany postanowił sprawdzić, czy w Pięcioksiągu nie ma innych, niezwykłych prawidłowości. Wraz z zaprzyjaźnionym informatykiem opracował w tym celu specjalny program komputerowy. Następnie wpisał do komputera cały tekst Tory, ale jedynym ciągiem, bez odstępów między wyrazami i znaków przestankowych. Jedno kliknięcie w klawiaturę wystarczyło do policzenia wszystkich liter – było ich 304 805.

Po wykonaniu tej pracy Rips zaczął sprawdzać, czy przeskakując co dwie, trzy, cztery… litery można odczytywać nowe słowa. Okazało się, że tak. W ten sposób odnalazł imiona 66 wybitnych żydowskich rabinów i myślicieli. Wyniki swej pracy przedstawił w naukowym czasopiśmie „Statistical Science”, ale nie wzbudziły one większego zainteresowania. Wziął się więc za postacie bardziej współczesne.

Przeskakując co 4772 litery komputer odczytał nazwisko ówczesnego premiera Izraela Icchaka Rabina. Następnie podzielił cały tekst Pięcioksiągu na wiersze złożone dokładnie z takiej liczby liter. Dzięki temu nazwisko premiera pojawiło się w jednej pionowej kolumnie. I – ku osłupieniu Ripsa – skrzyżowało z zapisanymi poziomo słowami „zabójca, który zabił bliźniego”.

W alfabecie hebrajskim nie ma oddzielnych oznaczeń dla cyfr, zapisuje się je również literami. Gdy Rips dokonał zamiany, odkrył, że ze słowem Rabin krzyżuje się liczba 5756. Według kalendarza żydowskiego była to data odpowiadająca naszemu rokowi 1995.

Nowy rok żydowski zaczynał się we wrześniu, więc zaniepokojony matematyk przesłał do premiera ostrzeżenie przed zamachem na jego życie. List został zlekceważony, doradcy tłumaczyli potem, że szef rządu otrzymywał mnóstwo podobnych przestróg i pogróżek. Mieli się z czego tłumaczyć, gdyż 4 listopada 1995 r. Icchak Rabin został zastrzelony.

Apokalipsa za progiem

Kilka miesięcy później do Izraela przyjechał Michael Drosnin. Zamierzał przeprowadzić serię wywiadów z politykami i dowódcami wojskowymi. Przypadkiem dowiedział się o człowieku, który odczytał ukrytą treść Biblii. Wyczuł sensację i chociaż jako ateista uważał to za bzdury, postanowił poświęcić godzinę na zapoznanie się z tematem. Godzina zmieniła się w dwa tygodnie pasjonujących rozmów.

Po zamachu na premiera Rabina, Elijahu Rips uwierzył bowiem, że odkrył to, czego bezskutecznie szukały całe pokolenia żydowskich mistyków. I żarliwie przekonywał amerykańskiego gościa o wielkości swego dzieła.

Już w średniowieczu wyznawcy Kabały wierzyli, że Tora poza treścią dostępną dla każdego, kryje w sobie ukryty przekaz. Próbowali go odnaleźć różnymi sposobami. Jedna z metod polegała na zastępowaniu liter cyframi i poszukiwaniu słów o tej samej wartości liczbowej. Zamieniali następnie te słowa miejscami, zestawiali ze sobą, komentowali tworzone z nich zdania. Nikt jednak nie uzyskał wyników akceptowanych przez wszystkich.

Kodu Biblii szukali nie tylko nawiedzeni kabaliści. Wiele lat życia poświęcił na to jeden z największych naukowców wszech czasów, odkrywca prawa grawitacji Izaak Newton. Jak tłumaczył, chciał rozszyfrować „kryptogram ułożony przez Wszechmogącego”.

Nie mógł tego dokonać, gdyż nawet najwybitniejszy umysł nie jest w stanie ogarnąć setek tysięcy liter i odnaleźć ukrytych związków między nimi. Mógł to zrobić dopiero komputer.

Drosnin nie tylko dał się przekonać Ripsowi, ale stał się najbardziej gorliwym wyznawcą i krzewicielem jego teorii. Po powrocie do Stanów sam zasiadł przy komputerze i przystąpił do rozszyfrowywania świętych tekstów. W roku 1997 przedstawił wyniki swej pracy w „Kodzie Biblii”. Wyniki były zdumiewające.

Słowo „Kennedy” krzyżowało się z „Dallas”, „Clinton” z „prezydent”; „Saddam Husajn” ze „scud” (nazwa pocisków). Drosnin odnalazł w Biblii ostrzeżenia przed Hitlerem, zapowiedzi zrzucenia bomby atomowej na Hiroszimę, wybuchu wojny z Irakiem, plagi terroryzmu. Nic więc dziwnego, że jego książka zyskała światowy rozgłos. Nie wszystkich przekonał, ale krytyką się nie przejmował i wzorem hollywoodzkich reżyserów, którzy po sukcesie pierwszego filmu kręcą dalszy ciąg, tworzył kolejne części swego dzieła: „Kod Biblii 2: Odliczanie”, „Kod Biblii 3: Ratunek dla świata”.
Drugi tom ukazał się w rok po zamachach na nowojorskie wieże WTC. Według Drosnina również ten dramat został przepowiedziany. Nazwisko Osamy bin Ladena pojawia się w Biblii w sąsiedztwie słów „miasto” „wieża” i „ogień”; z „Nowym Jorkiem” krzyżuje się data 2001, z „terroryzmem” – „wojna” i „atomowa zagłada”. „ ...
_________________
Błąd w Historii prowadzi do błędu w Doktrynie.

Kłamstwo może zmienić historię, ale tylko Prawda może zmienić Świat.

”Łatwiej jest oszukać człowieka, niż przekonać go, ze został oszukany"
Mark Twain
Ostatnio zmieniony przez Anna01 2020-07-15, 12:27, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
wuka 

Pomogła: 255 razy
Wiek: 65
Dołączyła: 25 Cze 2016
Posty: 4178
Ostrzeżeń:
 1/3/4
Wysłany: 2020-02-01, 11:42   

George
Ja nie o to pytam. Chciałam, abyś mi wytłumaczył tą tabelkę, którą zalinkowałeś.
https://www.focus.pl/artykul/kody-biblii-czyli-newsy-miedzy-wersami?page=2

Ale..ok.
Dla informacji: pierwszy tom „Kod Biblii” czytałam. Dalszych już nie, bo to bez sensu. Już gdzieś na tym forum pisałam, że na podstawie KAŻDEJ odpowiednio obszernej książki można w ten sposób udowodnić WSZYSTKO.
Ponadto, byłeś uprzejmy wkleić jedynie fragment artykułu z „Fokusa”
Może warto inne fragmenty dodać?
„….„Wojna światowa, «atomowa zagłada» i «koniec dni» – wszystkie te frazy są zakodowane razem ze zwrotem «w roku 5766», któremu odpowiada nasz rok 2006” – napisał w Kodzie 2. Jak powszechnie wiadomo świat przetrwał rok, w którym miał się skończyć.
Drosnin pomylił się również w opisie przyszłych losów bin Ladena. Najbardziej poszukiwany terrorysta miał się według niego schronić w Libii i tam przygotować zamach z użyciem bomby atomowej. Wydarzenia potoczyły się zupełnie inaczej, bin Laden nie żyje, w Libii wybuchła rewolucja.”
Tu ważne info:
„Nie tylko ewidentne pomyłki podważają wartość odkryć Ripsa i Drosnina. Czterech australijskich i izraelskich matematyków tworzących tzw. grupę MBBK (od pierwszych liter nazwisk) przetestowało ich metodę i stwierdziło, że za jej pomocą można odczytywać „co się chce, z czego się chce”. Zamiast Biblii wprowadzili do komputera przetłumaczony na hebrajski tekst powieści Lwa Tołstoja „Wojna i pokój” i też uzyskali „zdumiewające skrzyżowania słów”.

A tu jeszcze ważniejsze: „Jeszcze poważniejsze argumenty przedstawili bibliści. Dominikanin Paweł Trzopek, dyrektor biblioteki przy École Biblique et Archéologique w Jerozolimie, zaraz po wydaniu pierwszego tomu „Kodu” przypomniał, że nie zachował się żaden pierwotny rękopis Pięcioksiągu, znamy jedynie ich kopie. Skrybowie przepisujący Torę popełniali błędy i poszczególne egzemplarze nieco różnią się od siebie. W którym więc został zaszyfrowany ukryty tekst?
Stary Testament redagowano przez kilka wieków, w tym czasie zmieniała się ortografia i język. A przecież wystarczy pominąć jedną literę, by kod przestał działać. Mało tego, uczeni w Piśmie wprowadzali też drobne korekty, by usunąć dwuznaczności, które groziły powstaniem herezji. Na przykład w najstarszych tekstach znajduje się zdanie „Pan stał dalej przed Abrahamem”, co mogło oznaczać, że B
óg poniżył się przed człowiekiem. Dokonano więc poprawki, by to jednak „Abraham stał dalej przed Panem” (Księga Rodzaju 18,22).
Żydowscy znawcy Tory zwrócili ponadto uwagę, że odkrywcy kodu manipulują tekstem, by dopasować go do swoich tez. Dotyczy to nawet słów, od których wszystko się zaczęło, czyli przepowiedni zamachu na premiera Rabina. Biblia faktycznie mówi o „zabójcy, który zabił bliźniego”, tyle że zrobił to… „nieumyślnie”. Niby drobne pominięcie, ale całkowicie zmienia wymowę ostrzeżenia.“


https://www.focus.pl/arty...-wersami?page=2

Teraz mamy całość, a nie wybiórczy tekst. To chyba uczciwsze, prawda?
 
 
chryzolit

Pomógł: 166 razy
Dołączył: 19 Maj 2013
Posty: 3865
Wysłany: 2020-02-01, 15:56   

wuka.
Dobry komentarz.
Kabała,ma więcej minusów,niż plusów,więcej jest niebezpieczna.Na swoich stronach ma ją organizacja Żydowska Chabad Lubawicz.
Pozdrawiam.
Cytat.
W tekście pt. „Co to jest kabała?”, który znajduje się na oficjalnym portalu internetowym Chabadu, znajdujemy, cytowane już wyżej, słowa: „Zgodnie z tradycją prawda o Kabale znana była Adamowi”. O jaką tradycję tu chodzi? Ano o Księgę „Zohar”. Czytamy w niej: „Pierwszemu Człowiekowi zesłano z nieba Księgę, w której zapoznał się on z Wyższą Mądrością. Księgę przeznaczono dla Synów Boga, mędrców wiedzących wszystko o dziejach przyszłych pokoleń. Każdy, kto godny jest studiowania owej Księgi, zdobędzie Wyższą Mądrość. (…) Ta Księga – Księga Potomków Adama (są oni wymienieni w Księdze Rodzaju – 5,1-32 – dop. S. K.) – jest księgą pewności, bowiem Święty – niech będzie Błogosławiony – zesłał ją Adamowi (…) za pośrednictwem Raziela, Świętego Anioła, mającego pieczę nad najświętszymi i najwyższymi tajemnicami. A pomieszczono w tej Księdze obrazy okazujące sprawy Wyższej i Świętej Wiedzy; siedemdziesiąt dwa rodzaje wiedzy objawione były w sześciuset siedemdziesięciu wizerunkach Najwyższych Tajemnic. W środku Księgi znajdował się obraz Wiedzy służącej do rozpoznania tysiąca pięciuset kluczy, które nie zostały przekazane Najwyższym Świętym (najwyższemu chórowi anielskiemu – dop. S.K.) (…) I dłoń Adama ukryła tajemnie ową Księgę, i używał jej przez wszystkie dni w skrytości przed Panem. A objawiła mu ona tajemnice Najwyższe, jakich nie znali nawet Aniołowie Pana”.

Księga ta jest w posiadaniu kabalistów. Nazywają ją „Księgą Raziela”.
_________________
Zapraszam - www.refleksjebiblijne.wordpress.com
 
 
Korn

Pomógł: 35 razy
Dołączył: 20 Kwi 2016
Posty: 645
Wysłany: 2020-02-01, 21:01   

George napisał/a:
wuka napisał/a:
George napisał/a:
Poniżej znajduje się link do uzupełnionego MATRIXA:

http://exodus-codes.com/elijah.htm

NIESAMOWITE !!!

Nic nie rozumiem z tej tabeli. Może jakoś skomentujesz?
Kody Biblii, czyli newsy między wersami

https://www.focus.pl/arty...-miedzy-wersami

Osama bin Laden, Barack Obama, Władimir Putin, a nie wykluczone że również Donald Tusk i Jarosław Kaczyński są opisani w Biblii. By się o tym przekonać, trzeba ją tylko odpowiednio odczytać. Tak jak robi to amerykański dziennikarz, Michael Drosnin.

Według Drosina wszystko co wydarzyło się i wydarzy na świecie zostało przewidziane i zapisane przed trzema tysiącami lat w Świętej Księdze. Wiedzę tę jednak zaszyfrowano w taki sposób, by złamanie kodu stało się możliwe dopiero wtedy, gdy człowiek będzie dysponował techniką pozwalającą wyręczyć Boga w doprowadzeniu do końca świata. Ta sama technika da nam jednak szansę na odczytanie ukrytego przekazu i uniknięcie katastrofy.

Kod Biblii

Kilkanaście lat temu Amerykanin Michael Drosninpodzielił się sensacyjną wiadomością ze światem, wydając książkę, która przyniosła mu sławę i fortunę. Po błyskawicznym przetłumaczeniu na kilkanaście języków sprzedano ponad 5 milionów egzemplarzy „Kodu Biblii”.

Drosnin zachował się przyzwoicie i przyznał, że to nie on złamał szyfr. Dokonał tego izraelski matematyk Elijahu Rips, który zauważył, że słowo Tora (hebrajskie określenie pierwszych pięciu ksiąg Biblii) pojawia się w tym samym miejscu na różnych „stronach” spisanego na zwoju świętego tekstu. Biegły w rachunkach szybko obliczył prawdopodobieństwo wystąpienia tej zadziwiającej regularności i wykluczył, by wynikała ona z przypadku.

Zaintrygowany postanowił sprawdzić, czy w Pięcioksiągu nie ma innych, niezwykłych prawidłowości. Wraz z zaprzyjaźnionym informatykiem opracował w tym celu specjalny program komputerowy. Następnie wpisał do komputera cały tekst Tory, ale jedynym ciągiem, bez odstępów między wyrazami i znaków przestankowych. Jedno kliknięcie w klawiaturę wystarczyło do policzenia wszystkich liter – było ich 304 805.

Po wykonaniu tej pracy Rips zaczął sprawdzać, czy przeskakując co dwie, trzy, cztery… litery można odczytywać nowe słowa. Okazało się, że tak. W ten sposób odnalazł imiona 66 wybitnych żydowskich rabinów i myślicieli. Wyniki swej pracy przedstawił w naukowym czasopiśmie „Statistical Science”, ale nie wzbudziły one większego zainteresowania. Wziął się więc za postacie bardziej współczesne.

Przeskakując co 4772 litery komputer odczytał nazwisko ówczesnego premiera Izraela Icchaka Rabina. Następnie podzielił cały tekst Pięcioksiągu na wiersze złożone dokładnie z takiej liczby liter. Dzięki temu nazwisko premiera pojawiło się w jednej pionowej kolumnie. I – ku osłupieniu Ripsa – skrzyżowało z zapisanymi poziomo słowami „zabójca, który zabił bliźniego”.

W alfabecie hebrajskim nie ma oddzielnych oznaczeń dla cyfr, zapisuje się je również literami. Gdy Rips dokonał zamiany, odkrył, że ze słowem Rabin krzyżuje się liczba 5756. Według kalendarza żydowskiego była to data odpowiadająca naszemu rokowi 1995.

Nowy rok żydowski zaczynał się we wrześniu, więc zaniepokojony matematyk przesłał do premiera ostrzeżenie przed zamachem na jego życie. List został zlekceważony, doradcy tłumaczyli potem, że szef rządu otrzymywał mnóstwo podobnych przestróg i pogróżek. Mieli się z czego tłumaczyć, gdyż 4 listopada 1995 r. Icchak Rabin został zastrzelony.

Apokalipsa za progiem

Kilka miesięcy później do Izraela przyjechał Michael Drosnin. Zamierzał przeprowadzić serię wywiadów z politykami i dowódcami wojskowymi. Przypadkiem dowiedział się o człowieku, który odczytał ukrytą treść Biblii. Wyczuł sensację i chociaż jako ateista uważał to za bzdury, postanowił poświęcić godzinę na zapoznanie się z tematem. Godzina zmieniła się w dwa tygodnie pasjonujących rozmów.

Po zamachu na premiera Rabina, Elijahu Rips uwierzył bowiem, że odkrył to, czego bezskutecznie szukały całe pokolenia żydowskich mistyków. I żarliwie przekonywał amerykańskiego gościa o wielkości swego dzieła.

Już w średniowieczu wyznawcy Kabały wierzyli, że Tora poza treścią dostępną dla każdego, kryje w sobie ukryty przekaz. Próbowali go odnaleźć różnymi sposobami. Jedna z metod polegała na zastępowaniu liter cyframi i poszukiwaniu słów o tej samej wartości liczbowej. Zamieniali następnie te słowa miejscami, zestawiali ze sobą, komentowali tworzone z nich zdania. Nikt jednak nie uzyskał wyników akceptowanych przez wszystkich.

Kodu Biblii szukali nie tylko nawiedzeni kabaliści. Wiele lat życia poświęcił na to jeden z największych naukowców wszech czasów, odkrywca prawa grawitacji Izaak Newton. Jak tłumaczył, chciał rozszyfrować „kryptogram ułożony przez Wszechmogącego”.

Nie mógł tego dokonać, gdyż nawet najwybitniejszy umysł nie jest w stanie ogarnąć setek tysięcy liter i odnaleźć ukrytych związków między nimi. Mógł to zrobić dopiero komputer.

Drosnin nie tylko dał się przekonać Ripsowi, ale stał się najbardziej gorliwym wyznawcą i krzewicielem jego teorii. Po powrocie do Stanów sam zasiadł przy komputerze i przystąpił do rozszyfrowywania świętych tekstów. W roku 1997 przedstawił wyniki swej pracy w „Kodzie Biblii”. Wyniki były zdumiewające.

Słowo „Kennedy” krzyżowało się z „Dallas”, „Clinton” z „prezydent”; „Saddam Husajn” ze „scud” (nazwa pocisków). Drosnin odnalazł w Biblii ostrzeżenia przed Hitlerem, zapowiedzi zrzucenia bomby atomowej na Hiroszimę, wybuchu wojny z Irakiem, plagi terroryzmu. Nic więc dziwnego, że jego książka zyskała światowy rozgłos. Nie wszystkich przekonał, ale krytyką się nie przejmował i wzorem hollywoodzkich reżyserów, którzy po sukcesie pierwszego filmu kręcą dalszy ciąg, tworzył kolejne części swego dzieła: „Kod Biblii 2: Odliczanie”, „Kod Biblii 3: Ratunek dla świata”.
Drugi tom ukazał się w rok po zamachach na nowojorskie wieże WTC. Według Drosnina również ten dramat został przepowiedziany. Nazwisko Osamy bin Ladena pojawia się w Biblii w sąsiedztwie słów „miasto” „wieża” i „ogień”; z „Nowym Jorkiem” krzyżuje się data 2001, z „terroryzmem” – „wojna” i „atomowa zagłada”. „ ...


George, nie poznaję Cię. Wierzysz w te łamigłówki napisane wiadomo przez kogo.
A twierdziłeś, że wierzysz tylko w Księgę Hioba i Ewangelię Jana. A tu takie klocki.
 
 
chryzolit

Pomógł: 166 razy
Dołączył: 19 Maj 2013
Posty: 3865
Wysłany: 2020-02-01, 22:16   

A z Chabad Lubawicz mają kontakty najwyżsi przedstawiciele państwa.
_________________
Zapraszam - www.refleksjebiblijne.wordpress.com
 
 
Korn

Pomógł: 35 razy
Dołączył: 20 Kwi 2016
Posty: 645
Wysłany: 2020-02-01, 22:48   

chryzolit napisał/a:
A z Chabad Lubawicz mają kontakty najwyżsi przedstawiciele państwa.


Chabadnicy czekają nadal na zmartwychwstanie swojego rabina-Mesjasza Menachema Mendla.
 
 
chryzolit

Pomógł: 166 razy
Dołączył: 19 Maj 2013
Posty: 3865
Wysłany: 2020-02-01, 23:29   

Wierzą w reinkarnacje,oraz wiele idei negatywnych dla'' goji''
_________________
Zapraszam - www.refleksjebiblijne.wordpress.com
 
 
Korn

Pomógł: 35 razy
Dołączył: 20 Kwi 2016
Posty: 645
Wysłany: 2020-02-01, 23:42   

chryzolit napisał/a:
Wierzą w reinkarnacje,oraz wiele idei negatywnych dla'' goji''


Wierzą jeszcze w to, że tylko Żydzi dostali dusze boskie-ludzkie pod Synajem, a reszta ludzkości to dusze zwierzęce, kończące się tylko na duszy nefesz.

A pierwszy protoplasta Chabadu Szneur Zalman twierdził, że goje powstali od demonów.
Dziwny dla mnie ten Stwórca jak nie umiał stworzyć wszystkich jednakowych. Jednych lepszych a drugich gorszych. Wyglądałoby na to, że to jakiś nieudacznik musiał być.
 
 
chryzolit

Pomógł: 166 razy
Dołączył: 19 Maj 2013
Posty: 3865
Wysłany: 2020-02-02, 00:09   

No tak goje do zniszczenia,to jest idea kluczowa.
_________________
Zapraszam - www.refleksjebiblijne.wordpress.com
 
 
chryzolit

Pomógł: 166 razy
Dołączył: 19 Maj 2013
Posty: 3865
Wysłany: 2020-02-02, 00:22   

Tylko cytat.
Żydowska Supremacja. Dr David Duke
Wstęp do najnowszego wydania ‘Żydowskiej supremacji’


Obiecuję, że ta książka będzie dla ciebie wyzwaniem. Jej niesamowita dokumentacja skonfrontuje niektóre z twoich najbardziej cenionych przekonań. Jeśli możesz, najlepiej jak potrafisz, odłożyć na bok uprzedzenia jakie możesz mieć na ten temat, a nawet uprzedzenia jakie, być może, masz wobec mnie osobiście, będziesz mógł sprawiedliwiej ocenić opinie i dowody w tej książce. To jest wszystko, o co autor może prosić czytelnika, i o to proszę ciebie. Głęboko wierze, że jeśli postarasz się zachować otwarty umysł, to co przeczytasz będzie dla ciebie zaskoczeniem.

Prawdziwa siła tej książki tkwi w jej dokumentacji pochodzącej z głównych źródeł. W rzeczywistości, szybko odkryjesz, że większość moich dokumentów o żydowskiej supremacji i międzynarodowym syjonizmie są ze źródeł żydowskich. One bardziej przekonująco udowadniają mój punkt widzenia, niż cokolwiek mógłbym napisać. Zachęcam was do przejścia do źródeł, które cytuję i sprawdźcie je sami. Poprzez tę książkę, zabiorę was ze sobą w fascynującą podróż odkrywczą do zakazanego tematu. Zachęcam: odważnie zachowaj otwarty umysł podczas badania zagadnień. Jest to jedyny sposób na to, by każdy z nas mógł dowiedzieć się prawdy.

Niektórzy oczernią tę książkę nazywając ją antysemicką. Ale jeszcze nie uważa się za antyamerykańskie badanie historycznego złego traktowania amerykańskich Indian. Nie nazywa się anty-chrześcijańskim rozmowy o ekscesach Inkwizycji. Czy uważa się za anty-białego kogoś, kto dokumentuje historię Jima Crowa na południu USA? Środki masowego przekazu pełne są opowieści o niebezpieczeństwach związanych z ekstremizmem muzułmańskim. Nikt nie mówi, że jest anty-muzułmański ktoś, kto bada skrajne elementy muzułmańskiego fundamentalizmu. Ta książka ośmiela się zbadać zabroniony temat: żydowski ekstremizm.

Ta książka nie jest antysemicka, a jedynie bada i dokumentuje potężne elementy ekstremistyczne etnicznej supremacji, które istniały w społeczności żydowskiej od czasów historycznych do współczesności. Ta książka udowodni, i uczyni to na podstawie w większości źródeł żydowskich, istnienie żydowskich elementów supremacji na wielu najwyższych szczeblach władzy, mediów i potęgi finansowej. Ponieważ każdy, kto zajmuje się tym tematem jest oczerniany jako “antysemita,” ważne jest, że powtórzę z naciskiem, że książka ta nie jest przeciwko wszystkim Żydom, dotyczy tylko żydowskich ekstremistów. Mam wiele szacunku dla poszczególnych Żydów; jest faktycznie dedykowana Żydowi: nieżyjącemu Izraelowi Szahakowi.

Jako wstępne spojrzenie na żydowską supremację, mogę wskazać na bliskie stosunki Białego Domu w Stanach Zjednoczonych z bardzo silną, ekstremistyczną organizacją żydowską Chabad Lubawicz [CL].
Co to jest Chabad Lubawicz? Jest to światowa ultra-ortodoksyjna żydowska organizacja ekstremistyczna, mająca członków w każdym wiodącym państwie świata. Jeśli nie jesteś zaznajomiony z tą organizacją, jej rasowa supremacja zaszokuje cię.

CL uczy, że Goje są nieczystymi, gorszymi stworzeniami, których jedynym celem na ziemi jest służba Żydom. Różni rabini Chabad twierdzą, że Żydzi mają dosłownie DNA Boga, podczas gdy Goje są “niebiańskim odpadem stworzenia.” Często uczą oni, że nie ma grzechu, a jest faktycznie słuszne, by zabić lub oszukać Goja. Niektórzy czytelnicy mogą nie chcieć w to uwierzyć, ale każde szybkie szukanie w Internecie na oficjalnych stronach Chabad i pismach wielu rabinów Chabad zawierają każde słowo, które mówię. Przekonasz się, że wszystko, co jest w ‘Żydowskiej supremacji’ jest dokładnie udokumentowane i posiada odnośniki.

Chabad i inni ekstremistyczni ortodoksyjni rabini często piszą kolumny w największej żydowskiej gazecie w Stanach Zjednoczonych, ‘Jewish Week.’ W gazecie tej znajdziesz postawy supremacyjne, które każdy przyzwoity człowiek nazwałby przerażającymi. Przyjrzyjmy się temu cytatowi:

Co do Gojów … postawa Zalman (była): “dusze Gojów są tak zupełnie inne i gorsze. Są całkowicie złe, bez jakichkolwiek cech odkupienia,” … Jeśli każda prosta komórka ciała Żyda pociąga za sobą boskość, jest częścią Boga, to każdy jej łańcuch DNA jest częścią Boga. W związku z tym, jest coś szczególnego w żydowskim DNA. …
Jeśli Żyd potrzebuje wątroby, czy można wziąć wątrobę przechodzącego niewinnego nie-Żyda by uratować Żyda? Tora prawdopodobnie zezwoli. Żydowskie życie ma nieskończoną wartość,” wyjaśnił. “Jest coś nieskończenie bardziej święte i unikalne w żydowskim życiu niż życiu nie-Żyda. – CL rabin Icchak Ginsburgh w ‘Jewish Week,’ największej żydowskiej publikacji w Stanach Zjednoczonych.

Oświadczenie to wydał główny Lubawicz rabin Icchak Ginsburgh, można je znaleźć w ‘Jewish Week’ z 26.04.1996. Wielu chrześcijan miałoby wątpliwości co do autentyczności tego cytatu tylko dlatego, że nie mogą wierzyć żadnemu przywódcy religijnemu faktycznie mówiącemu, że dla Żyda byłoby moralne zabicie Goja i zabranie mu wątroby. W wielu moich wykładach przedstawiam horror tego co powiedział rabin Ginsburgh, wskazując nie-Żydom wśród słuchaczy, że twierdzi on, że Żydzi mają moralne prawo do zabicia twojej matki lub ojca, syna lub córki, męża lub żony, by zapewnić wątrobę Żydowi. Zło takiego oświadczenia wychodzi po prostu poza rozumienie większości z nas, ale znowu, to oświadczenie zostało wydane w największej, najbardziej popularnej publikacji żydowskiej w Stanach Zjednoczonych.

Za proste cytowanie Ginsburgha i ujawnianie żydowskiej supremacji w moich pracach i wykładach, zostałem potępiony jako nienawistnik, antysemita i bigot. Muszę znosić takie traktowanie przez media, podczas gdy samego Ginsburgha krytyka zaledwie musnęła. Jego wypowiedź nie była wypowiedzią jakiegoś pojedynczego Żyda ekstremisty gdzieś na odległej izraelskiej pustyni, ale jednego z szanowanych przywódców sekty, która rzeczywiście bierze udział w przyjęciach i konferencjach w Białym Domu.

Artykuł w ‘New Republic‘ z 4.05.1992 ujawnił nienawistny anty-gojowski charakter CL:

… istnieje jakieś silne szyderstwo w nowym uniwersalizmie mesjańskim Chabad, w jego misji do Gojów; a na pewno najbardziej nieprzyjemne z nich dotyczy jego skądinąd nieukrywanej, nawet rasowej pogardy wobec Gojów.
… Ponadto, ta charakterystyka Gojów jako z natury złych, jako duchowo i biologicznie gorszych do Żydów, w żaden sposób nie została zmieniona w późniejszych pracach Chabad. (New Republic)
_________________
Zapraszam - www.refleksjebiblijne.wordpress.com
 
 
George 


Wyznanie: NAZAREJCZYK
Pomógł: 23 razy
Dołączył: 02 Paź 2014
Posty: 1464
Wysłany: 2020-02-02, 08:16   KODY W BIBLII

wuka napisał/a:
George
Ja nie o to pytam. Chciałam, abyś mi wytłumaczył tą tabelkę, którą zalinkowałeś.
https://www.focus.pl/artykul/kody-biblii-czyli-newsy-miedzy-wersami?page=2

Ale..ok.
Dla informacji: pierwszy tom „Kod Biblii” czytałam. Dalszych już nie, bo to bez sensu. Już gdzieś na tym forum pisałam, że na podstawie KAŻDEJ odpowiednio obszernej książki można w ten sposób udowodnić WSZYSTKO.
Ponadto, byłeś uprzejmy wkleić jedynie fragment artykułu z „Fokusa”
Może warto inne fragmenty dodać?
„….„Wojna światowa, «atomowa zagłada» i «koniec dni» – wszystkie te frazy są zakodowane razem ze zwrotem «w roku 5766», któremu odpowiada nasz rok 2006” – napisał w Kodzie 2. Jak powszechnie wiadomo świat przetrwał rok, w którym miał się skończyć. ....


https://www.focus.pl/arty...-wersami?page=2

Teraz mamy całość, a nie wybiórczy tekst. To chyba uczciwsze, prawda?


Wuka, artykuł ten i link wkleiłem aby objaśnić czym jest Kod Biblijny.

Opracowanie metody otrzymania nowych tekstów tą metodą jest niepodważalne, choć wyniki jakie otrzymali Rips i Dorsin nie bardzo mnie fascynują.

To co widzisz w Matriksie otrzymanym przez EP

http://exodus-codes.com/elijah.htmhttps://comenearelijah.files.wordpress.com/2012/03/elijahmatrix-small.gif

jest niepodważalne - LINIA PO LINI LOGICZNYCH TEKSTÓW. Tego nie mógł stworzyć przypadek czy inteligencja ludzka.

Nie ma w nich przeskakiwań, otrzymywania wyrazów z pojedynczych liter krzyżujących się, pojedynczych liter czy wyrazów, jak to widzisz w innych matriksach:
Jest tu na Forum kilku znawców antycznego Hebrajskiego, którzy mogli by to lepiej objaśnić, ale oni nabrali wody w 'usta', ponieważ te 'wyniki' nie pasują do ich teologii.
_________________
Błąd w Historii prowadzi do błędu w Doktrynie.

Kłamstwo może zmienić historię, ale tylko Prawda może zmienić Świat.

”Łatwiej jest oszukać człowieka, niż przekonać go, ze został oszukany"
Mark Twain
Ostatnio zmieniony przez George 2020-02-02, 08:37, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
George 


Wyznanie: NAZAREJCZYK
Pomógł: 23 razy
Dołączył: 02 Paź 2014
Posty: 1464
Wysłany: 2020-02-02, 08:32   

Korn napisał/a:
George napisał/a:
wuka napisał/a:
George napisał/a:
Poniżej znajduje się link do uzupełnionego MATRIXA:

http://exodus-codes.com/elijah.htm

NIESAMOWITE !!!

Nic nie rozumiem z tej tabeli. Może jakoś skomentujesz?
Kody Biblii, czyli newsy między wersami

https://www.focus.pl/arty...-miedzy-wersami

Osama bin Laden, Barack Obama, Władimir Putin, a nie wykluczone że również Donald Tusk i Jarosław Kaczyński są opisani w Biblii. By się o tym przekonać, trzeba ją tylko odpowiednio odczytać. Tak jak robi to amerykański dziennikarz, Michael Drosnin.

Według Drosina wszystko co wydarzyło się i wydarzy na świecie zostało przewidziane i zapisane przed trzema tysiącami lat w Świętej Księdze. Wiedzę tę jednak zaszyfrowano w taki sposób, by złamanie kodu stało się możliwe dopiero wtedy, gdy człowiek będzie dysponował techniką pozwalającą wyręczyć Boga w doprowadzeniu do końca świata. Ta sama technika da nam jednak szansę na odczytanie ukrytego przekazu i uniknięcie katastrofy.

Kod Biblii

Kilkanaście lat temu Amerykanin Michael Drosninpodzielił się sensacyjną wiadomością ze światem, wydając książkę, która przyniosła mu sławę i fortunę. Po błyskawicznym przetłumaczeniu na kilkanaście języków sprzedano ponad 5 milionów egzemplarzy „Kodu Biblii”.

Drosnin zachował się przyzwoicie i przyznał, że to nie on złamał szyfr. Dokonał tego izraelski matematyk Elijahu Rips, który zauważył, że słowo Tora (hebrajskie określenie pierwszych pięciu ksiąg Biblii) pojawia się w tym samym miejscu na różnych „stronach” spisanego na zwoju świętego tekstu. Biegły w rachunkach szybko obliczył prawdopodobieństwo wystąpienia tej zadziwiającej regularności i wykluczył, by wynikała ona z przypadku.

Zaintrygowany postanowił sprawdzić, czy w Pięcioksiągu nie ma innych, niezwykłych prawidłowości. Wraz z zaprzyjaźnionym informatykiem opracował w tym celu specjalny program komputerowy. Następnie wpisał do komputera cały tekst Tory, ale jedynym ciągiem, bez odstępów między wyrazami i znaków przestankowych. Jedno kliknięcie w klawiaturę wystarczyło do policzenia wszystkich liter – było ich 304 805.

Po wykonaniu tej pracy Rips zaczął sprawdzać, czy przeskakując co dwie, trzy, cztery… litery można odczytywać nowe słowa. Okazało się, że tak. W ten sposób odnalazł imiona 66 wybitnych żydowskich rabinów i myślicieli. Wyniki swej pracy przedstawił w naukowym czasopiśmie „Statistical Science”, ale nie wzbudziły one większego zainteresowania. Wziął się więc za postacie bardziej współczesne.

Przeskakując co 4772 litery komputer odczytał nazwisko ówczesnego premiera Izraela Icchaka Rabina. Następnie podzielił cały tekst Pięcioksiągu na wiersze złożone dokładnie z takiej liczby liter. Dzięki temu nazwisko premiera pojawiło się w jednej pionowej kolumnie. I – ku osłupieniu Ripsa – skrzyżowało z zapisanymi poziomo słowami „zabójca, który zabił bliźniego”.

W alfabecie hebrajskim nie ma oddzielnych oznaczeń dla cyfr, zapisuje się je również literami. Gdy Rips dokonał zamiany, odkrył, że ze słowem Rabin krzyżuje się liczba 5756. Według kalendarza żydowskiego była to data odpowiadająca naszemu rokowi 1995.

Nowy rok żydowski zaczynał się we wrześniu, więc zaniepokojony matematyk przesłał do premiera ostrzeżenie przed zamachem na jego życie. List został zlekceważony, doradcy tłumaczyli potem, że szef rządu otrzymywał mnóstwo podobnych przestróg i pogróżek. Mieli się z czego tłumaczyć, gdyż 4 listopada 1995 r. Icchak Rabin został zastrzelony.

Apokalipsa za progiem

Kilka miesięcy później do Izraela przyjechał Michael Drosnin. Zamierzał przeprowadzić serię wywiadów z politykami i dowódcami wojskowymi. Przypadkiem dowiedział się o człowieku, który odczytał ukrytą treść Biblii. Wyczuł sensację i chociaż jako ateista uważał to za bzdury, postanowił poświęcić godzinę na zapoznanie się z tematem. Godzina zmieniła się w dwa tygodnie pasjonujących rozmów.

Po zamachu na premiera Rabina, Elijahu Rips uwierzył bowiem, że odkrył to, czego bezskutecznie szukały całe pokolenia żydowskich mistyków. I żarliwie przekonywał amerykańskiego gościa o wielkości swego dzieła.

Już w średniowieczu wyznawcy Kabały wierzyli, że Tora poza treścią dostępną dla każdego, kryje w sobie ukryty przekaz. Próbowali go odnaleźć różnymi sposobami. Jedna z metod polegała na zastępowaniu liter cyframi i poszukiwaniu słów o tej samej wartości liczbowej. Zamieniali następnie te słowa miejscami, zestawiali ze sobą, komentowali tworzone z nich zdania. Nikt jednak nie uzyskał wyników akceptowanych przez wszystkich.

Kodu Biblii szukali nie tylko nawiedzeni kabaliści. Wiele lat życia poświęcił na to jeden z największych naukowców wszech czasów, odkrywca prawa grawitacji Izaak Newton. Jak tłumaczył, chciał rozszyfrować „kryptogram ułożony przez Wszechmogącego”.

Nie mógł tego dokonać, gdyż nawet najwybitniejszy umysł nie jest w stanie ogarnąć setek tysięcy liter i odnaleźć ukrytych związków między nimi. Mógł to zrobić dopiero komputer.

Drosnin nie tylko dał się przekonać Ripsowi, ale stał się najbardziej gorliwym wyznawcą i krzewicielem jego teorii. Po powrocie do Stanów sam zasiadł przy komputerze i przystąpił do rozszyfrowywania świętych tekstów. W roku 1997 przedstawił wyniki swej pracy w „Kodzie Biblii”. Wyniki były zdumiewające.

Słowo „Kennedy” krzyżowało się z „Dallas”, „Clinton” z „prezydent”; „Saddam Husajn” ze „scud” (nazwa pocisków). Drosnin odnalazł w Biblii ostrzeżenia przed Hitlerem, zapowiedzi zrzucenia bomby atomowej na Hiroszimę, wybuchu wojny z Irakiem, plagi terroryzmu. Nic więc dziwnego, że jego książka zyskała światowy rozgłos. Nie wszystkich przekonał, ale krytyką się nie przejmował i wzorem hollywoodzkich reżyserów, którzy po sukcesie pierwszego filmu kręcą dalszy ciąg, tworzył kolejne części swego dzieła: „Kod Biblii 2: Odliczanie”, „Kod Biblii 3: Ratunek dla świata”.
Drugi tom ukazał się w rok po zamachach na nowojorskie wieże WTC. Według Drosnina również ten dramat został przepowiedziany. Nazwisko Osamy bin Ladena pojawia się w Biblii w sąsiedztwie słów „miasto” „wieża” i „ogień”; z „Nowym Jorkiem” krzyżuje się data 2001, z „terroryzmem” – „wojna” i „atomowa zagłada”. „ ...


George, nie poznaję Cię. Wierzysz w te łamigłówki napisane wiadomo przez kogo.
A twierdziłeś, że wierzysz tylko w Księgę Hioba i Ewangelię Jana. A tu takie klocki.


Korn, ten Matrix jest tylko potwierdzeniem że Księga Hioba jest natchnioną przez samego Boga. Powinien zachęcić on do jej studiowania.

Kod rozszyfrowany przez EP, utworzony głównie z tekstów proroków i Księgi Hioba, nie mógł być przypadkiem, i nie mógł też być stworzony przez ludzką inteligencję.https://comenearelijah.files.wordpress.com/2012/03/elijahmatrix-small.gif
_________________
Błąd w Historii prowadzi do błędu w Doktrynie.

Kłamstwo może zmienić historię, ale tylko Prawda może zmienić Świat.

”Łatwiej jest oszukać człowieka, niż przekonać go, ze został oszukany"
Mark Twain
 
 
chryzolit

Pomógł: 166 razy
Dołączył: 19 Maj 2013
Posty: 3865
Wysłany: 2020-02-02, 10:31   

George-napisał.
Cytat:
Opracowanie metody otrzymania nowych tekstów tą metodą jest niepodważalne, choć wyniki jakie otrzymali Rips i Dorsin nie bardzo mnie fascynują.

To co widzisz w Matriksie otrzymanym przez EP

George,propagujesz,jedna z dziedzin kabały żydowskiej.
Wszystkie kopie tekstu Pism Hebrajskich sę bardzo młode.
Natchniony jest przekaz,a nie wyrazy zapisów,ponieważ wszyscy badacze tekstu [poza tymi od teorii spiskowych]uważają,że zawsze jest jakiś margines wyrazów,które w przepisywaniu wielowiekowym uległy zmianie,nie zmieniając znaczenia przekazu,ale zmieniały one litery,ich ilość i jakość.Autor natchnionego tekstu piszący orginał wyrażał myśl,idee tego co otrzymał od Boga.Ponadto znaczenie wyrazów w czasie ulegało zmianie,na wskutek zmieniającego sie języka,a język hebrajski od tych zmian nie był wolny.
W doskonałym świecie Boski przekaz na pewno jest idealistyczny,ale w takim człowiek nie żyje.
Pozdrawiam.
_________________
Zapraszam - www.refleksjebiblijne.wordpress.com
 
 
wuka 

Pomogła: 255 razy
Wiek: 65
Dołączyła: 25 Cze 2016
Posty: 4178
Ostrzeżeń:
 1/3/4
Wysłany: 2020-02-02, 12:56   

George napisał/a:
aby objaśnić czym jest Kod Biblijny.

Zorientowałam się, że czytasz tylko siebie. W każdym razie na pewno nie przeczytałeś moich wpisów w tej sprawie.
Nie ma sensu w ten sposób rozmawiać.
 
 
efroni 

Pomógł: 278 razy
Wiek: 63
Dołączył: 11 Kwi 2013
Posty: 2304
Wysłany: 2020-02-02, 19:17   

Wszystko to bowiem dzieje się ze względu na was, aby, im więcej jest uczestników łaski, tym bardziej obfitowało dziękczynienie ku chwale Bożej.
Dlatego nie upadamy na duchu; bo choć zewnętrzny nasz człowiek niszczeje, to jednak ten nasz wewnętrzny odnawia się z każdym dniem.
(2Kor 4;15-16)

Stwierdzam przeto istnienie takiego oto prawa: ilekroć chcę czynić dobro, narzuca mi się zło.
Mój wewnętrzny człowiek bowiem znajduje upodobanie w Prawie Bożym,lecz w członkach moich widzę inne prawo.
Ono to przeciwstawia się prawu mojego umysłu i poddaje mnie w niewolę przebywającego we mnie prawa grzechu.
Nieszczęśliwy ja człowiek; kto mnie wyzwoli z ciała tej śmierci?
(Rzym 7;21-24)

Ozdobą waszą niech nie będzie to, co zewnętrzne, trefienie włosów, złote klejnoty lub strojne szaty,
lecz ukryty wewnętrzny człowiek z niezniszczalnym klejnotem łagodnego i cichego ducha, który jedynie ma wartość przed Bogiem.
(1Piotra 3;3-4)

"zewnętrzny człowiek", "wewnętrzny człowiek" w człowieku .
Człowiek wewnętrzny tak kocha swojego człowieka zewnętrznego jak mąż kocha swoją żonę
[ciało z mego ciała , kość z moich kości]
Dla człowieka wewnętrznego nie ma nic bliższego jego sercu niż człowiek zewnętrzny
Człowiek wewnętrzny to Chrystus w nas , to nasze prawdziwe , duchowe , boskie "ja"
Żeby ten wewnętrzny człowiek mógł się uaktywnić i uświęcić [zbawić] zewnętrznego człowieka , potrzebuje Światła .
Tylko dzięki temu Światłu Chrystus w nas [wewnętrzny (duchowy) człowiek] zacznie uświęcać zewnętrznego człowieka
i transformować go w dobro i to jest zbawienie człowieka,to jest wybawienie człowieka od jego grzechów
Ale aby tak się stało to ten zewnętrzny człowiek powinien narodzić się na nowo [z wody i Ducha]
Gdy zewnętrzny człowiek stanie się pojemnikiem [z gliny] przepuszczającym Światło ,to to Światło daje wewnętrznemu człowiekowi moc , siłę miłości [świecenie]
która nie tylko zbawia [uświęca] człowieka zewnętrznego [cielesnego] od jego grzechów
ale przede wszystkim sprawia, że wewnętrzny człowiek będzie w stanie prawdziwie [ w sposób doskonały] wypełnić przykazania i Tory Bożej i Jezusa ; "miłuj bliźniego swego, jak siebie samego”.

Jeżeli tak się nie stanie [jeżeli człowiek zewnętrzny nie narodzi się na nowo] to Chrystus w nas
[ukryty wewnętrzny człowiek (w nas)z niezniszczalnym klejnotem łagodnego i cichego ducha] pozostanie nierozwiniętym zarodkiem , poronionym płodem
a my będziemy tak daleko od swego zbawienia, jakby Chrystus nigdy się nie narodził , jakby nigdy na świat nie przyszedł .

Podobnie [zewnętrzne , wewnętrzne] możemy powiedzieć o Biblii . Ta zewnętrzna część, te litery, to zewnętrzny, niedoskonały cielesny człowiek
A ta wewnętrzna , ukryta część, to to co duchowe , to to co skrywają litery ów wewnętrzny doskonały [duchowy] człowiek.
Gdy człowiek czyta tylko litery to jeszcze nie ma u niego prawdziwej potrzeby duchowego .
Taki człowiek pozostaje na poziomie wiedzy [nauki denominacyjne, swoje przemyślenia, ezoteryka, kabała, gnoza], taki człowiek szuka wiedzy a nie zbawienia .
_________________
...ten lud zbliża się do mnie swoimi ustami i czci mnie swoimi wargami, a jego serce jest daleko ode mnie, tak że ich bojaźń przede mną jest wyuczonym przepisem ludzkim...

Nie wierz w ani jedno moje słowo ale sam(a) badaj , sprawdzaj , doświadczaj czy się rzeczy
aby tak mają
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,1 sekundy. Zapytań do SQL: 12