Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
Owocem ducha jest: miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność. (List do Galatów 5:21-22)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Co z tym Kodem Leonarda...?.

Czy chrześcijanin powinien oglądnąć film Kod Leonarda...?.
tak
21%
 21%  [ 3 ]
nie
14%
 14%  [ 2 ]
tak - by mieć ocenę co do tematu
21%
 21%  [ 3 ]
nie - ponieważ obraża to moje uczucia religijne
7%
 7%  [ 1 ]
tak - ponieważ to nie ma znaczenia dla mojej wiary
35%
 35%  [ 5 ]
Głosowań: 14
Wszystkich Głosów: 14

Autor Wiadomość
IzajaszSobotnik
[Usunięty]

Wysłany: 2009-11-17, 17:57   

Antykatolickie - tu się zgodze, bo i KRK z chrześcijaństwem ma tyle wspólnego co ja z Kenią lub Lesotho. ;) Niewątpliwie jednak są to dobrze napisane książki, które się czyta łatwo i przyjemnie dla relaksu. :] Pomijając ich niehistoryczność. Co do filmów - słabiutkie, liczyłem na coś lepszego. ;)

Arius 
badacz Biblii

Wysłany: 2009-11-17, 19:10   

Hardi napisał/a:
ogladales ten film "Anioly i demony"? bo ja bylem w kinie i nie zaliczam tego filmu do antychrzescijanskich, ale do antykatolicki a to zasadnicza roznica

"Conan barbarzyńca" też nie jest antychrześcijańskim filmem ;-)

Płaskowicki Rys
[Usunięty]

Wysłany: 2009-11-18, 08:11   

Relatywizm niektórych jest wprost rozbrajający
karmia się wszystkim i nic dla nich nie jest nie czyste bo maja dar
Czasem Arius rozumiem cię gdy krytykujesz ludzi rzekomo posiadających ducha
Duch Sw powinien kierować do Słowa
a tam pisze wszystko wam wolno ale nie wszystko jest pożyteczne
pisze też by się trzymać dobrego
karmienie się treściami anty biblijnymi nie jest pożyteczne
to czyst swiat
pozdrawiam

Arius 
badacz Biblii

Wysłany: 2009-11-18, 09:10   

Płaskowicki Rys napisał/a:
to czyst swiat
pozdrawiam

Nie miałem na myśli w tym wypadku tego, że on jest zielonoświątkowcem, ale zareagowałem na to co napisał. Gdyby to napisał katolik, czy ŚJ, napisałbym identycznie.

Hardi 
Administrator
Classic A2J

Wyznanie: chrześcijanin
Wysłany: 2009-11-18, 13:16   

Arius napisał/a:
Hardi napisał/a:
ogladales ten film "Anioly i demony"? bo ja bylem w kinie i nie zaliczam tego filmu do antychrzescijanskich, ale do antykatolicki a to zasadnicza roznica

"Conan barbarzyńca" też nie jest antychrześcijańskim filmem ;-)

A ogladales ten film "Anioly i demony"? Albo wiesz chociaz o czym mowi?

to czyst swiat
pozdrawiam

Ty rowniez ogladales ten film "Anioly i demony"? Albo wiesz chociaz o czym mowi? Czy po prostu robisz tylko ataka poniewaz autorem tego postu jestem ja?
Pokaz mi te tresci anty biblijne w filmie "Anioly i demony" :!:

Blog ¤¤¤ YouTube ¤¤¤ Chomik ¤¤¤ Słowo Nadziei

Płaskowicki Rys
[Usunięty]

Wysłany: 2009-11-18, 13:20   

Nie ogladam z zasady filmów o tematyce okołoreligijnej/film to obraz -nie chcę sobie zrobić stereotypu w głowie na jakiś temat by mieć serce czyste na przyjęcie głosu Bożego ze Słowa/
więc mnie oświeć
po co ogladasz takie filmy
tyle

Hardi 
Administrator
Classic A2J

Wysłany: 2009-11-18, 13:25   

Skoro nie ogladales to po co sie udzielasz i piszesz glupoty :?: Nie rozumiem takich ludzi....

Dziwne pytanie, dlaczego ogladam takie filmy... Bo nie widze nic zlego w checi poznawania nowych rzeczy... I nie mieszaj teraz tego z biblia, bo to nie ma nic wspolnego... Ten film nie jest religijny, jak juz to antykatolicki

Płaskowicki Rys
[Usunięty]

Wysłany: 2009-11-18, 13:33   

Piszę bo to forum a czy głupoty ?
myśle , że stwierdzenie by nie upodabniać sie do swiata a odnowić przez oczyszcenie umysłu -do którego nawołuje nie jest głupotą
za duzo smieci czerpiemy z kultury masowej i za duzo ich przenosimy na nasze zachowania w społeczności z Bogiem
to ma wpływ na jakość naszej wiary
kazdy jest tym czym sie karmi
w czym tu widzisz głupotę ?
tyle

nike 

Pomogła: 135 razy
Wysłany: 2009-11-18, 13:48   

Warto zabierać głos w tematach które się dobrze zna, bo wtedy wywiązuje się jakaś sensowna dyskusja i jest przyjemna atmosfera. Warto zadawać pytania, bo mozna się czegoś nauczyć. Jednak pisać o rzeczach, których się nie zna, to chyba jest poroniony pomysł. żeby nabijać sobie posty, to chyba nie warto.Tak myślę.

SUB

Wysłany: 2009-11-18, 13:55   

Osobiście znam zarówno książki jak i filmy.
O ile "Kod" był niezłą książką, o tyle "Anioły" to odgrzewaniec, który już nie zainteresował tak bardzo. Podobnie z filmem. W pierwszym, dość fajnie ujęto wątek książki, choć oczywiście film był mocnym uproszczeniem. Drugi film, był już tylko mierną pozycją kinową. Nawet główna rola Toma Hanksa była jakaś niewyraźna. Po filmie wyszedłem z niesmakiem i uboższy o 32 zł.

Jeśli już miałbym zastanawiać się nad dobrym kinem "christFiction" (że tak to nazwę), to na pewno jest nim "Imię Róży". Książka jest rewelacyjna, jak i świetnie zrobiony jest film z kapitalną główną rolą Sean'a Connery.

Powracając do pytania głównego. Wg mojej oceny "Kod...", jak i "Anioły..." jedynie otarły się o wewnątrzkościelne mechanizmy, te zaś są ciekawym i przykrym zjawiskiem (a może i nie, wszak tak musi być). Człowiek który faktycznie szuka prawdziwego Boga Ojca i Chrystusa, nie dozna uszczerbku, bo wszak nie dotyczy go ta kościelna maszyneria.

Płaskowicki Rys
[Usunięty]

Wysłany: 2009-11-18, 13:58   

Nike
Posty moje są o stosunku Biblii do tz sztuki mówiacej o religii
i chyba wyjaśniłem motyw dla którego taka sztuka jest dla mnie mało budujaca
Widziałem kod Leonarda -część bo nie wyrobiłem tego poziomu myśli bałwochwalczej
widziałem Pasję i mi to wystarczy
mam pogląd i o nim piszę -takie filmy służą zaśmiecaniu umysłu stereotypami i pomysłami oddalajacymi od Boga objawionego w Słowie
tyle

nike 

Pomogła: 135 razy
Wysłany: 2009-11-18, 14:12   

takie filmy służą zaśmiecaniu umysłu stereotypami i pomysłami oddalajacymi od Boga objawionego w Słowie

Dla ciebie. A może dla innych nie.

Hardi 
Administrator
Classic A2J

Wysłany: 2009-11-18, 14:35   

Jesli ktos jest wyjatkowo slaby duchowo to byle co potrafi zasmiecic jego umysl i oddalic go od Boga, nawet jakis film "christFiction" (jak to ladnie nazwal SUB).

Ostatnio zmieniony przez Hardi 2009-11-18, 14:38, w całości zmieniany 2 razy  

Arius 
badacz Biblii

Wysłany: 2009-11-18, 14:36   

SUB napisał/a:
Osobiście znam zarówno książki jak i filmy.
O ile "Kod" był niezłą książką, o tyle "Anioły" to odgrzewaniec, który już nie zainteresował tak bardzo. Podobnie z filmem. W pierwszym, dość fajnie ujęto wątek książki, choć oczywiście film był mocnym uproszczeniem. Drugi film, był już tylko mierną pozycją kinową. Nawet główna rola Toma Hanksa była jakaś niewyraźna. Po filmie wyszedłem z niesmakiem i uboższy o 32 zł.

Jeśli już miałbym zastanawiać się nad dobrym kinem "christFiction" (że tak to nazwę), to na pewno jest nim "Imię Róży". Książka jest rewelacyjna, jak i świetnie zrobiony jest film z kapitalną główną rolą Sean'a Connery.

Powracając do pytania głównego. Wg mojej oceny "Kod...", jak i "Anioły..." jedynie otarły się o wewnątrzkościelne mechanizmy, te zaś są ciekawym i przykrym zjawiskiem (a może i nie, wszak tak musi być). Człowiek który faktycznie szuka prawdziwego Boga Ojca i Chrystusa, nie dozna uszczerbku, bo wszak nie dotyczy go ta kościelna maszyneria.

Skoro znasz jego książki, przypomnij mi, w której to była scena ze śmigłowcem, w którym zostali poćwiartowani ludzie. Kilka lat temu czytałem jego książki, dlatego już nie potrafię skojarzyć.

SUB

Wysłany: 2009-11-18, 14:50   

Hardi napisał/a:
Jesli ktos jest wyjatkowo slaby duchowo to byle co potrafi zasmiecic jego umysl i oddalic go od Boga,

Nie zgadzam się z Tobą Przemku. Dla tego mamy wolną wolę, by wybierać, co uznajemy za słuszne a co nie. Mnie osobiście nie gorszą te filmy, co nie znaczy, że Ryś nie ma słuszności, że je odrzuca, jako coś co mu nie jest potrzebne do przeżywania duchowego czy poszukiwania, poznawania Boga. Jego wola, i ma do tego prawo.

Zaś atakowanie dla samego atakowania, jak to pisałeś w jednym ze swoich wcześniejszych postów 'dla odwetu' jest już czymś czego nie przyjmuję. Tu czynisz to kolejny raz.

Odpowiedz do tematu