Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Piekło
Autor Wiadomość
Esther 

Wysłany: 2006-11-22, 21:08   

No jasne i pewnie Bóg nas nieliteralnie stworzył, a Jezus nieliteralnie za nas umarł, w sumie to nasze istnienie moze wydać sie nam równie nieliteralne, a cały swiat wcale nie musiał zostać literalnie stworzony.

Nie musisz wierzyć Pismu, to jest Twój wybór, bo w poprzednim poście napisałaś właśnie że nie wierzysz!!!

jest wyraźnie napisane w Obj 20:10, że diabeł, zwierze, fałszywy prorok będą tam dręczeni dniem i nocą na wieki wieków..więc wyrwij ta strone w Biblii, jeśli ją jeszcze masz, żeby pasowała ci do tej garstki Pism, którymi karmi cię Twój starszy, ten od tych "kanałów" :crazy:

znów pozostawiam wszystkie zamieszczone przez Ciebie Pisma bez komentarza i dopóki nie uwierzysz, że Pismo z Obj 20:10 jest prawdą, nie mamy, o czym mówić..
możesz szukać odpowiedzi, dlaczego to Pismo nie pasuje do Twojej filozofii o miłosiernym Bogu, ale nigdy jej nie znajdziesz, jeśli mówisz, ze nie wierzysz w to Pismo.

Yarpen Zirgin 
Katolik

Wyznanie: Kościół katolicki
Wysłany: 2006-11-22, 21:29   

Tessa, fragmencik Biblii mówiący o wiecznej męce:

Ap 20:10 PNS
„A Diabeł, który ich wprowadzał w błąd, został wrzucony do jeziora ognia i siarki, gdzie już się znajdowali zarówno Bestia, jak i fałszywy prorok; i będą męczeni dzień i noc na wieki wieków.”

To jak: Nauczanie o wiecznej męce potępionych jest nauką niebiblijną?

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.

Maja. 

Wysłany: 2006-11-23, 00:43   

:shock: Zobaczmy, co na temat piekła mówił nasz Zbawiciel :shock: :

Ew. Łuk. 12,4-5.
"Powiadam zaś wam przyjaciołom moim, nie bójcie się tych, którzy zabijają ciało, a potem nie mają już nic do zrobienia.
Ale wskaże wam, kogo się bać macie! Bójcie się tego, który, gdy zabija,
ma moc wrzucić do piekła. Zaiste powiadam wam:
Tego się bójcie!”

W Ew. Marka 9,43-48. czytamy:
„A jeśli cię gorszy ręka twoja, odetnij ją; lepiej jest dla ciebie wejść kaleką do żywota, niż mieć dwoje rąk, a pójść do piekła
w ogień nieugaszony,
gdzie robak ich nie umiera, a ogień nie gaśnie. A jeśli cię gorszy noga twoja, odetnij ją; lepiej jest dla ciebie wejść kulawym do żywota, niż mieć dwie nogi, a być wrzuconym do piekła, gdzie robak ich nie umiera, a ogień nie gaśnie.
I jeśli cię gorszy oko twoje, wyłup je; lepiej jest dla ciebie jednookim wejść do Królestwa Bożego, niż mieć dwoje oczu,
a być wrzuconym do piekła, gdzie robak ich nie umiera, a ogień nie gaśnie.”

Ew. Mat. 5,22.
„A Ja wam powiadam, że każdy, kto się gniewa na brata swego, pójdzie pod sąd, a kto by rzekł bratu swemu Racha,
stanie przed Radą Najwyższą, a kto by rzekł: Głupcze,
pójdzie ogień piekielny.”

Ew.Mat. 25,41.
"Wtedy powie i tym po lewicy: Idźcie precz ode mnie, przeklęci, w ogień wieczny, zgotowany diabłu i jego aniołom"

Nasz Zbawiciel nauczał, że piekło istnieje.
Mówił również o karze, która jest gorsza od śmierci.

W Ew. Mat. 26,24 czytamy:
"Syn człowieczy wprawdzie odchodzi, jak o nim napisano, ale biada temu człowiekowi, przez którego Syn Człowieczy będzie wydany! Lepiej by mu było, gdyby się ów człowiek nie urodził"

Zobacz również Ew. Mat. 18,6-9, Hebraj. 10,28-31.

O jakiej karze gorszej od śmierci mówił nasz Zbawiciel :?: , o karze piekła, o której mówił tyle razy w różnych okolicznościach.

W Księdze Objawienia 14,9-11 czytamy:
"... i będzie męczony w ogniu i w siarce wobec świętych aniołów i wobec Baranka. A dym ich męki unosi się w górę
na wieki wieków i nie mają wytchnienia we dnie i w nocy, ci..."

Nasz Zbawiciel nauczał, że piekło istnieje, kto się ośmieli uczyć inaczej :?: :mysli:

Maja.

nike 

Pomogła: 135 razy
Wysłany: 2006-11-23, 17:40   

Moje wyrozumienie na PIEKŁO BIBLIJNE

Biblia uczy o dwóch piekłach----Ob.Jana 20:14---A śmierć i [1]Hades wrzucone są w [2]jezioro ogniste. To jest śmierć wtóra. BG.
Jakie greckie słowa odróżniają je od siebie?
[1] Hades Obj.Jana 20:13-14----Śmierć i Hades wydały umarłych, ktorzy w nich byli, a smierć i Hades wrzucone są w jezioro ogniste.

[2]Gehenna Mat10:28---Bójcie sie tego, ktory może i duszę i ciało zatracić w gehennie.
Jakiego słowa używa hebrajski Stary Testament w odniesieniu do obydwu rodzajów piekła?/b]

[b]Szeol: Ps.16:10---Nie zostawisz duszy mojej w Szeolu, ani nie dopuścisz świętemu twemu oglądać skażenia. Ijoba 7:9---Jak niszczeje oblok i przemija, tak zstepujący do Szeolu nie wyjdzie.

Kto idzie do pierwszego piekła?

[1] Zli Ps.55:15---Niech ich smierć zaskoczy, niech żywcem zstąpią do Szeolu, bo zlość jest w ich mieszkaniu. 1Król.2:6--Nie dopuści, aby jego siwizna w pokoju zeszła do Szeolu.
[2]Dobrzy np. Jakub, Józef,Ijob, Jezus,Dawid,Ezechiasz itp.---1Mojż.37:35---W żałobie zejdę do syna mego do Szeolu, Ijob.14:13---Obyś mnię ukrył w Szeolu, schowal mnie, aż uśmierzy sie twój gniew, wyznaczył mi kres, a potem wspomniał na mnie!Ps.16:10 [por.Dz.Ap.2:27-31]--Bo nie zostawisz duszy mojej w Szeolu. Iz.38:10--Wejdę do bram Szeolu pozbawiony będę ostatka lat swoich.

Co wprowadza ludzi do pierwszego piekła?

[1] Grzech/b]---1 Kor.15:55,56---Gdzież jest, o śmierci, zwyciestwo twoje? Gdzieś jest o Hadesie, żądło twoje? A żądłem śmierci jest grzech.
[2] [b]Smierć Ps.18:6---Więzy Szeolu otoczyły mnie, pochwyciły mnie sidła smierci.
[3] Utrapienie Ps.88:3---Nasycona jest utrapieniem dusza moja,a żywot mój przybliżył się do Szeolu. Jan. 2:3---Wzywalem Pana w mojej niedoli i odpowiedział mi, z głębi Szeolu wołałem i wysłuchał mojego głosu.
[4] Ból Ps. 116:3---Oplotły mnie więzy smierci, dosięgły mnie pęta Szeolu.

Kiedy ludzie wchodzą do pierwszego piekła?

W chwili smierci 1Król.2:9----Aby jego siwizna zbroczona krwią zstąpila do Szeolu. Ijoba 17:16--W glębię Szeolu zstąpie, ponieważ w prochu wspólny odpoczynek wszystkich.Ijoba 21:13---W dobrobycie spędzają swoje dni, a we mgnieniu oka do Szeolu zstępują. Przyp.Sal.7:27---Dom jest jak droga do Szeolu, wiodące do komnat smierci. Przyp.Sal.9:18---Nie wie,że tam są umarli, a ci których wezwała,są w głębokościach Szeolu.

Kiedy ludzie wychodzą z pierwszego piekła

Przy obudzeniu umarłych Ijoba 14:12,13---Człowiek, gdy się położy, nie wstanie, dopóki niebo nie przeminie; nie ocuci się i nie obudzi się ze swojego snu. Obyś mnie ukrył w Szeolu, schował mnie, aż uśmierzy się twój gniew, wyznaczyl mi kres, a potem wspomniał na mnie1 Dz.Ap.2:31--Przewidując to mowil o zmartwychwstaniu Chrystusa,że nie pozostanie dusza jego w Hadesie ani cialo jego nie ujrzy skażenia. Obj.Jana 20:12,13---I widzialem umarłych stojących przed tronem, wydalo morze umarlych, którzy w nim byli, także śmierć i Hades wydały umarłych ktorzy w nich byli.

wyraz Hebrajski,Szeol przytrafia się w Pismach Starego Terstamentu 65 razy
W polskiej Biblii wyraz Szeol został przetłumaczony 42 razy na wyraz grób raz na wyraz ziemię raz na wyraz przepaści raz na wyraz drogi piekielnei raz na wyraz dół głęboki Amos 9:2. Przyp.Sal.7:27;Ps.86:13 W tłumaczeniu z Wulgaty przez księdza Wujka Szeol jest przetłumaczony 64 razy na pieklo a raz na śmierć
Natomiast w N.testamencie grecki wyraz [b]Hades/b] ma to samo dokładnie znaczenie co hebrajski Szeol Narazie tyle. o pierwszym Biblijnym piekle. O drugim jeżeli będzie taka potrzeba. pozdrowka.

Maja. 

Wysłany: 2006-11-24, 07:30   

Nike, Pan Jezus jest Prawdą, i Jego Słowo jest prawdą :idea: .
On ucząc o piekle, nie mówił o grobie, bo w grobie nie ma przecież ognia.
„Ogień wieczny”, „męka wieczna” - to nie śmierć, ani grób.
Pan Jezus ukazywał piekło, jako miejsce kary dla bezbożnych.

Ew. Łuk. 12,4-5.
"Powiadam zaś wam przyjaciołom moim, nie bójcie się tych, którzy zabijają ciało, a potem nie mają już nic do zrobienia.
Ale wskaże wam, kogo się bać macie! Bójcie się tego, który, gdy zabija, ma moc wrzucić do piekła. Zaiste powiadam wam:
Tego się bójcie!”

Ew. Mat. 5,22.
„A Ja wam powiadam, że każdy, kto się gniewa na brata swego, pójdzie pod sąd, a kto by rzekł bratu swemu Racha,
stanie przed Radą Najwyższą, a kto by rzekł: Głupcze, pójdzie ogień piekielny.”

Ew.Mat. 25,41.
"Wtedy powie i tym po lewicy: Idźcie precz ode mnie, przeklęci, w ogień wieczny, zgotowany diabłu i jego aniołom"

Nasz Zbawiciel nauczał, że piekło istnieje.
Mówił również o karze, która jest gorsza od śmierci.

"Syn człowieczy wprawdzie odchodzi, jak o nim napisano, ale biada temu człowiekowi, przez którego Syn Człowieczy będzie wydany! Lepiej by mu było, gdyby się ów człowiek nie urodził"
( Zobacz również Ew. Mat. 18,6-9, Hebraj. 10,28-31.)

O jakiej karze, gorszej od śmierci mówił nasz Zbawiciel :?: :-? , o karze piekła, o której mówił tyle razy w różnych okolicznościach.

Nike, czy teraz widzisz, że Pan Jezus ukazywał piekło, jako miejsce kary dla bezbożnych :?: :mysli:

Maja.

Esther 

Wysłany: 2006-11-24, 11:59   

Tak, Maju

ale z greckiego piekło określa różne rzeczy.

Jest piekło i jest jezioro ogniste i na pewno w jeziorze ognistym będzie unosił się dym męki, będą tam dręczeni dniem i noca na wieki wieków Obj 20:10, ktokolwiek tam trafi.

jednak jeśli chodzi o Szeol, to skłaniałabym sie ku krainie umarłych, nie będzie to miłe miejsce z pewnością, ale trafią tam ludzie przed Sądem Ostatecznym i tam oczekiwac będą dopiero na ów Sąd, nie będzie dotyczyć ich pierwsze zmartwychwstanie.

Mi sie podoba twoje studium Nike.

Tak czy inaczej wiele Pism wskazuje na to, ze miejsce wiecznej męki istnieje i nie ma to znaczenia, czy jest nim piekło czy jezioro ogniste. Ważne, aby zrobić wszystko, aby tam nie trafić...

nike 

Wysłany: 2006-11-24, 20:35   

Esther napisał/a:
Tak czy inaczej wiele Pism wskazuje na to, ze miejsce wiecznej męki istnieje i nie ma to znaczenia, czy jest nim piekło czy jezioro ogniste. Ważne, aby zrobić wszystko, aby tam nie trafić...

Porozmawiajmy na ten temat, zacytuj te pisma, chetnie podejme dyskusję. :-)

nike 

Wysłany: 2006-11-24, 20:38   

Maja. napisał/a:
Nike, Pan Jezus jest Prawdą, i Jego Słowo jest prawdą .

Czy ty Maju wierzysz,że Nowy Testament byl spisany w grece czy w języku polskim?Bo jeżeli w polskim to masz rację, ale jeżeli w grece to niestety nie masz.

Maja. 

Wysłany: 2006-11-25, 19:55   

nike, Duch Święty wprowadza nas w pełnię prawdy, i On przypomina nam nauki naszego Zbawiciela :-) .

W grobie jest tylko ciało, i to zarówno sprawiedliwego, jak i bezbożnego.
Pismo Święte uczy nas, że człowiek słada się z ciała, ducha i duszy - 1 Tes.5,23.

W Ew. Marka 9,43-48. czytamy:
„A jeśli cię gorszy ręka twoja, odetnij ją; lepiej jest dla ciebie wejść kaleką do żywota, niż mieć dwoje rąk, a pójść do piekła
w ogień nieugaszony, gdzie robak ich nie umiera, a ogień nie gaśnie. A jeśli cię gorszy noga twoja, odetnij ją; lepiej jest
dla ciebie wejść kulawym do żywota, niż mieć dwie nogi, a być wrzuconym do piekła, gdzie robak ich nie umiera, a ogień
nie gaśnie.
I jeśli cię gorszy oko twoje, wyłup je; lepiej jest dla ciebie jednookim wejść do Królestwa Bożego, niż mieć
dwoje oczu, a być wrzuconym do piekła, gdzie robak ich nie umiera, a ogień nie gaśnie.”

napisz, jak rozumiesz zdanie, "a być wrzuconym do piekła, gdzie robak ich nie umiera, a ogień nie gaśnie." :?: :mysli: .

W Księdze Objawienia 14,9-11 czytamy:
"... i będzie męczony w ogniu i w siarce wobec świętych aniołów i wobec Baranka. A dym ich męki unosi się w górę
na wieki wieków i nie mają wytchnienia we dnie i w nocy, ci..."

A jak rozumiesz ten werset :?: :mysli: .

Maja.
Ostatnio zmieniony przez Maja. 2006-11-25, 20:36, w całości zmieniany 1 raz  

Maja. 

Wysłany: 2006-11-25, 20:30   

nike, Pan Jezus mówił o karze, która jest gorsza od śmierci.

Zobacz również Ew. Mat. 18,6-9, Hebraj. 10,28-31.

O jakiej karze, gorszej od śmierci mówił nasz Zbawiciel :?: :mysli:

Maja.

nike 

Wysłany: 2006-11-25, 21:26   

Chciałabym żebyś dokładnie przeanalizowala teksty które ja zacytowalam, i ustosunkowala sie do nich narazie tyle.

Maja. 

Wysłany: 2006-11-25, 23:30   

nike, jeżeli chcesz, abym prowadziła z Tobą dyskusję na ten temat, to najpierw odpowiedz na moje pytania :-D

Maja.

nike 

Wysłany: 2006-11-25, 23:39   

Moje było pierwsze i nie odpowiedziałaś na nie. :-(

Maja. 

Wysłany: 2006-11-25, 23:46   

nike napisała:
Cytat:
Moje było pierwsze i nie odpowiedziałaś na nie.

:shock: zobacz, że nad Twoim postem jest mój umieszczony :roll: , dlatego nie wymiguj się od odpowiedzi :-D .

Maja.

Lee
[Usunięty]

Wysłany: 2006-11-27, 04:15   

Esther napisał/a:
Tak, Maju

Esther, polecam artykuly na temat piekla itp.
Nie zaszkodzi kiedy zobaczysz inna strone medalu, czy raczej inna opcje co do wiecznej kary.
Ja osobiscie nie wierze w ,,wieczne meczenie/torturowanie potepionych''

Oto linki
Torturowanie diabła - Objawienie 20,10
http://www.arekwis.republ.../mekiobjaw.html
Dusza
http://www.arekwis.republ...duszazenek.html
Czym jest śmierć?
http://www.arekwis.republ...klo/smierc.html

Nie znam autorow tych teskstow, ani nie wiem skad sa. Artykuly poszerzyly moja wiedze i umocnily mnie w mojej niepewnosci co do status quo w temacie ,,piekla''.
Jesli bedziesz miala chwile aby przeczytac chociaz jeden artykul, prosze napisz czy dal ci on do myslenia.

Pozdrawiam
Lee

Odpowiedz do tematu