Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Dziś będziesz ze mną w raju (Łk 23:43)
Autor Wiadomość
EMET 

Wyznanie: Świadkowie Jehowy w Polsce
Pomógł: 248 razy
Dołączył: 04 Wrz 2006
Posty: 11186
Wysłany: 2009-08-05, 23:32   

Petroniusz napisał/a:
therapon napisał/a:
Jachu napisał/a:
Niestety,zarzucasz mi nieprawdę,nawet nieznajomośc,a nie odróżniasz wizji od rzeczywistości.

Jeśli Jezus obiecuje łotrowi, iż będzie razem z nim w raju w niebie to ja mu wierzę i nie wykrzywiam prostych dróg pańskich.


Ktos to kwestionuje? :mrgreen:



EMET:
Przedkładam np. mój post --
http://biblia.webd.pl/for...ighlight=#26380

Wiesz przecież, Petroniuszu, iż są tacy, którzy wyrażają pogląd, że: "Raj jest częścią Hadesu".
To, jakby ratując tezę, iż 'łotr tego samego dnia, którego Jezus złożył mu obietnicę, znalazł się z Jezusem w... Raju'. A skoro taki wniosek, to i chcąc być konsekwentnym, powiedzmy, ukuwa się tezę jak powyżej.
Na Forum pl.soc.religia było to przerabiane po wielekroć.

Wiadomo bowiem, że Jezus po śmierci znalazł się w Hadesie [po grecku] czyli [po hebrajsku] Szeolu - por. Dzieje Ap 2:27, 31; 13:35.


Stephanos, ps. EMET
_________________
„Wielu będzie biegać tu i tam [po hebrajsku: < jᵊszōṭᵊṭû >], i nastanie obfitość prawdziwej wiedzy” -- Daniela 12:4b; ‘PNŚ/ZW’, Przypis.
 
 
therapon
[Usunięty]

Wysłany: 2009-08-05, 23:46   

EMET napisał/a:
Wiesz przecież, Petroniuszu, iż są tacy, którzy wyrażają pogląd, że: "Raj jest częścią Hadesu".

Nie kto inny jak sam Jezus wyrażał taki pogląd wiele razy. Na przykład tę naukę ukazał Chrystus w przypowieści o „Łazarzu i bogaczu” (Łk 16:19-31). Jakby nie interpretować tej przypowieści, nie można posądzać Pana Jezusa o wymyślenie opowiadania o egzystencji duszy po śmierci, w którą sam by nie wierzył lub uczyć, że On o duszy nie myślał. Jezus opowiedział tę przypowieść w obecności faryzeuszy (Łk 16:14), a oni w nieśmiertelność dusz wierzyli. Pamiętajmy też o tym, że we wszystkich przypowieściach elementy występujące w nich istnieją w rzeczywistości. Nauki o nieśmiertelności duszy nie można też przeciwstawiać zmartwychwstaniu ciał bo i o nim mówi ta przypowieść (Łk 16:31). Jeśli ktoś odrzuca z niej egzystencję dusz po śmierci, musi też konsekwentnie odrzucić prawdę o zmartwychwstaniu. Łono Abrahama (Łk 16:22) z tej przypowieści to hades sprawiedliwych (por. hades niesprawiedliwych - Łk 16:23), w którym przebywają dusze oczekujące na ofiarę Jezusa, aby być z Nim (Ap 6:9 por. „łono Ojca” J 1:18, czyli niebo). Szkoły rabinów za czasów Chrystusa nauczały, że dusza człowieka może osiągnąć zaraz po śmierci albo „łono Abrahama” (Łk 16:23), które jest miejscem pośrednim przed zmartwychwstaniem albo cierpienie w gehennie (Łk 16:23n.). Widać jak podobny był pogląd rabinów do nauki Jezusa (por. Mt 23:3).
 
 
Petroniusz 


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 28 Maj 2006
Posty: 3052
Wysłany: 2009-08-06, 00:23   

nike napisał/a:
therapon,

Ty tak mocno nie na widzisz Strażnicy,że nie możesz wyrobić i w każdym poście, do czy od tematu ją naruszasz. Przecież to jest tylko czasopismo, a popatrz jaką moc ma. Już ci kilka razy zwracałam uwagę, ale ty nie reagujesz, chyba już przestanę zwracać ci uwagę. Może jak zmienisz wstążeczkę na dłuższą do się zastanowisz. Wybór należy do ciebie.


Od tego sa OSTRZEZENIA. Gosc notorycznie po nas jedzie, a nikt nie ma odwagi przylozyc mu w koncu klapsa.
_________________
Petroniusz Arbiter
 
 
Petroniusz 


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 28 Maj 2006
Posty: 3052
Wysłany: 2009-08-06, 00:26   

EMET napisał/a:
Petroniusz napisał/a:
therapon napisał/a:
Jachu napisał/a:
Niestety,zarzucasz mi nieprawdę,nawet nieznajomośc,a nie odróżniasz wizji od rzeczywistości.

Jeśli Jezus obiecuje łotrowi, iż będzie razem z nim w raju w niebie to ja mu wierzę i nie wykrzywiam prostych dróg pańskich.


Ktos to kwestionuje? :mrgreen:



EMET:
Przedkładam np. mój post --
http://biblia.webd.pl/for...ighlight=#26380

Wiesz przecież, Petroniuszu, iż są tacy, którzy wyrażają pogląd, że: "Raj jest częścią Hadesu".
To, jakby ratując tezę, iż 'łotr tego samego dnia, którego Jezus złożył mu obietnicę, znalazł się z Jezusem w... Raju'. A skoro taki wniosek, to i chcąc być konsekwentnym, powiedzmy, ukuwa się tezę jak powyżej.
Na Forum pl.soc.religia było to przerabiane po wielekroć.

Wiadomo bowiem, że Jezus po śmierci znalazł się w Hadesie [po grecku] czyli [po hebrajsku] Szeolu - por. Dzieje Ap 2:27, 31; 13:35.


Stephanos, ps. EMET


To rzeczywiscie malo elegancka interpretacja. Jak widac, jest ktos, komu zalezy na umiejscowieniu Raju w Hadesie. Juz raz mu sie udalo Raj zbeszczescic, sprowadzajac smierc. Teraz jeszcze trzeba Raj opluc, wciskajac go do Hadesu. :-/
_________________
Petroniusz Arbiter
 
 
Jachu 
cichy,pokorny

Pomógł: 445 razy
Wiek: 93
Dołączył: 09 Lis 2008
Posty: 10693
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2009-08-06, 13:00   

therapon napisał/a:
Jeśli Jezus obiecuje łotrowi, iż będzie razem z nim w raju w niebie to ja mu wierzę i nie wykrzywiam prostych dróg pańskich.


A tu już kombinujesz przyjacielu jak "koń pod górę", przecież Jezus tak nie powiedział,
a ty jak i inni zwolennicy raju w niebie,dodajesz tekstu od siebie,nie z Biblii,a w dodatku
jeszcze pokrzykujesz na czerwono,mnie nie obrazisz,szkoda twego zachodu,lepiej czytaj i rozumuj ,zdjąwszy wyznaniowe okulary,może wreszcie coś ujrzysz,tego Ci życzę.
1 Piotr. 5:5
5. (...) Pokorą bądźcie wewnątrz ozdobieni, gdyż Bóg pysznym się sprzeciwia, a pokornym łaskę daje.
(BG)
 
 
Arius 
badacz Biblii


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 25 Lut 2008
Posty: 4947
Skąd: kosmopolita
Wysłany: 2009-08-06, 13:03   

Jachu napisał/a:
therapon napisał/a:
Jeśli Jezus obiecuje łotrowi, iż będzie razem z nim w raju w niebie to ja mu wierzę i nie wykrzywiam prostych dróg pańskich.


A tu już kombinujesz przyjacielu jak "koń pod górę", przecież Jezus tak nie powiedział,
a ty jak i inni zwolennicy raju w niebie,dodajesz tekstu od siebie,nie z Biblii,a w dodatku
jeszcze pokrzykujesz na czerwono,mnie nie obrazisz,szkoda twego zachodu,lepiej czytaj i rozumuj ,zdjąwszy wyznaniowe okulary,może wreszcie coś ujrzysz,tego Ci życzę.
1 Piotr. 5:5
5. (...) Pokorą bądźcie wewnątrz ozdobieni, gdyż Bóg pysznym się sprzeciwia, a pokornym łaskę daje.
(BG)


Ja tego przekrętasa wrzuciłem tam, gdzie być powinien i nie muszę się przejmować tą pisaniną bluźniącą BOGU JHWH.
 
 
Jachu 
cichy,pokorny

Pomógł: 445 razy
Wiek: 93
Dołączył: 09 Lis 2008
Posty: 10693
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2009-08-06, 13:31   

Yarpen Zirgin napisał/a:
Wszyscy chrzescijanie, Jachu. Paweł nie czyni żadnego znaku, że mówi do wybranych, a nie do ogółu Tesalonicznan.


Nie wszyscy Yarpenie i to z całą pewnością nie wszyscy,takiej obietnicy Pan nie uczynił wszystkim. Znasz Biblię ? Skoro znasz,rozumiesz jej przesłanie,to winieneś to wiedzieć.
Kiedyś-dawno temu wielu zwodzicieli wyszło na świat i poczynili szkody jako "kąkol"
Ich nasienie,uczniowie,plenili się przez wieki,ale ostatecznie kąkol mial byc pierwej zebrany i "spalony",tylko prawdziwa "pszenica" miała być zebrana do gumna (stodoły).
Jeżeli taki jest zapis Biblijny,to odważysz się jemu zaprzeczyćć ?
Jeżeli chcesz,to poczytaj uważnie,może coś zrozumiesz,może.

http://dabhar.org/wt/R3317.htm

Z pozdrowieniami Jachu
 
 
Yarpen Zirgin 
Katolik


Wyznanie: Kościół katolicki
Pomógł: 16 razy
Wiek: 46
Dołączył: 22 Maj 2006
Posty: 15743
Wysłany: 2009-08-06, 13:39   

Nie wyskakuj z "kąkolem", tylko zerknij do 1 Tes 4,1-18 i sprawdź, do kogo św. Paweł skierował te słowa. :-)
_________________
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.
 
 
Jachu 
cichy,pokorny

Pomógł: 445 razy
Wiek: 93
Dołączył: 09 Lis 2008
Posty: 10693
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2009-08-06, 13:58   

Czyżbyś to wziął do siebie ? Przecież takiej sugestii nie uczyniłem,ani zamierzałem. :aaa:


Edit:

Jeżeli chodzi o Twoje pytanie,To Apostał Paweł pisał te słowa do zboru w Tesalonice,
a to byli jedni z pierwszych Chrześcijan ,jeszcze w czystości wiary.
 
 
therapon
[Usunięty]

Wysłany: 2009-08-06, 19:00   

Jachu napisał/a:
therapon napisał/a:
Jeśli Jezus obiecuje łotrowi, iż będzie razem z nim w raju w niebie to ja mu wierzę i nie wykrzywiam prostych dróg pańskich.

A tu już kombinujesz przyjacielu jak "koń pod górę", przecież Jezus tak nie powiedział,

Powiedział wyraźnie "będziesz ze mną w raju". A skoro z nim to i w niebie, bo Jezus jest w niebie. Chyba, że wyślesz Jezusa na ziemię. :lol:

Słowa Jezusa są jednoznaczne, tak jak i słowa apostała Pawła. Porównaj dwie wypowiedzi:

Lk 23:43 Bw „I rzekł mu: Zaprawdę, powiadam ci, dziś będziesz ze mną w raju.”

1Tes 4:16-17 Bw „Gdyż sam Pan na dany rozkaz, na głos archanioła i trąby Bożej zstąpi z nieba; wtedy najpierw powstaną ci, którzy umarli w Chrystusie,(17) potem my, którzy pozostaniemy przy życiu, razem z nimi porwani będziemy w obłokach w powietrze, na spotkanie Pana; i tak zawsze będziemy z Panem.”


Jest przeciez bezsprzeczne, z czym nawet ty sam się zgadzasz, iż apostoł Paweł mówił o porwaniu do nieba aby być z Panem Jezusem w raju w niebie. Podobne słowa wyrzekł Jezus do dobrego łotra. Obiecał mu raj w niebie. Ja wierzę, że to prawda. A ty dalej przekręcaj słowa naszego Pana. :idea:

Jeśli nie wierzysz, iż raj już w czasach apostoła Pawła był w niebie, to przeczytaj sobie dwie ważne wypowiedzi z NT, które wyraźnie umiejscawiają raj w niebie:

2Kor 12:1-4 Bw „Muszę się chlubić, choć nie ma z tego żadnego pożytku; toteż przejdę do widzeń i objawień Pańskich.(2) Znałem człowieka w Chrystusie, który przed czternastu laty - czy to w ciele było, nie wiem, czy poza ciałem, nie wiem, Bóg wie - został uniesiony w zachwyceniu aż do trzeciego nieba.(3) I wiem, że ten człowiek - czy to w ciele było, czy poza ciałem, nie wiem, Bóg wie -(4) został uniesiony w zachwyceniu do raju i słyszał niewypowiedziane słowa, których człowiekowi nie godzi się powtarzać.”

A zatem biblia umiejscawia raj w (trzecim) niebie. I zobaczmy jeszcze jak pozostale dwa wersety pięknie korespondują z powyzszym. I jeszcze jedno: Zwróćmy uwagę, ze wedlug powyższego wersetu raj istnial w czasach apostola Pawla ponieważ wspomniany człowiek był w nim, wrócił i opowiedział to Pawlowi.

A czyje więc głosy były słyszane w tym raju jeżeli ci, co powinni tam być spali jeszcze snem śmierci? :?:

Chciałbym zwrócić uwagę na jeszcze jeden aspekt: apostoł Paweł, bo o nim mowa w wersecie, widział raj poza swoim ciałem. Jak ktoś może być w ciele lub poza ciałem jeśli jest on swoim ciałem? Jeśli mogę być w ciele lub poza ciałem, to znaczy, że nie jestem ciałem. Ten fragment biblijny podaje więc jeszcze jedną prawdę: człowiek poza jaźnią cielesną posiada jeszcze jaźń duchową. Dzisiaj powiedzielibysmy, iż posiada duszę. Omawiany werset jest na to kolejnym dowodem.

Oto kolejne wersety:

Ap 2:7 Bw „Kto ma uszy, niechaj słucha, co Duch mówi do zborów. Zwycięzcy dam spożywać z drzewa żywota, które jest w raju Bożym.”

Ap 3:21 Bw „Zwycięzcy pozwolę zasiąść ze mną na moim tronie, jak i Ja zwyciężyłem i zasiadłem wraz z Ojcem moim na jego tronie.”


tutaj też wyraźnie raj opisany jest w niebie. Czytamy tam że z drzewa życia (zauważmy, nie z drzewka owocowego, ale życia) będą spożywać zwycięzcy, a parę wersetów dalej czytamy, że Ci zwycięzcy zasiądą na Chrystusowym tronie (Obj 3:21). A gdzie jest tron Chrystusowy? Oczywiście, że w niebie. A więc raj jest też w niebie. :crazy:

Dzisiaj właśnie w szczególny sposób, tuż przed powtórnym przyjściem Chrystusa, diabłu zalezy, aby uspić czujność ludzi wprowadzając ich w błąd i mówiąc, iż raj nie istnieje. :shock:
Ostatnio zmieniony przez therapon 2009-08-06, 19:32, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Jachu 
cichy,pokorny

Pomógł: 445 razy
Wiek: 93
Dołączył: 09 Lis 2008
Posty: 10693
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2009-08-06, 19:32   

therapon napisał/a:
Powiedział wyraźnie "będziesz ze mną w raju". A skoro z nim to i w niebie, bo Jezus jest w niebie. Chyba, że wyślesz Jezusa na ziemię.


No widzisz,taka z tobą dyskusja :znowu łyknąłeś "dziś",aby przejśc do dalszego krętactwa. Pan Jezus wstąpił jak wiesz do nieba nie pierwszego dnia,bo zmarwychwstał trzeciego,a łotr nie zmartwychwstał trzeciego dnia, w zaufaniu powiem ci - wcale jeszcze nie zmartwychwstał,jak i nikt z rodzaju ludzkiego na ziemi.
Jesteś rzecznikiem przegranej sprawy. Myślę,że do końca nie będziesz znał Prawdy,
a jedynie będziesz usiłował forsować swoje "prawdy" Juz nie dyskutuję z tobą. EOT
 
 
therapon
[Usunięty]

Wysłany: 2009-08-06, 19:33   

Jachu, ja w ogóle nie mówiłem o słowie "dziś". A ty jak zwykle zmieniasz niewygodne słowa. Nawet nie odniosłeś się do argumentacji. :-D
 
 
machabeusz 

Pomógł: 6 razy
Dołączył: 06 Lip 2007
Posty: 3321
Wysłany: 2009-08-06, 21:27   

Dobrze therapon piszesz , dobrze :-D
Dokładnie tak samo to widzę odnosnie raju. Uważam jednak , że ów raj jest w niebie trzecim. Prawdopodobnie jest siedem poziomów nieba.
_________________
Jesteś lub byłeś świadkiem Jehowy?

http://forum.zbawieniedlaciebie.pl/index.php

http://machabeusz7.bloog.pl/
 
 
Yarpen Zirgin 
Katolik


Wyznanie: Kościół katolicki
Pomógł: 16 razy
Wiek: 46
Dołączył: 22 Maj 2006
Posty: 15743
Wysłany: 2009-08-06, 23:02   

Jachu napisał/a:
Jeżeli chodzi o Twoje pytanie,To Apostał Paweł pisał te słowa do zboru w Tesalonice,
a to byli jedni z pierwszych Chrześcijan ,jeszcze w czystości wiary.

Czyli, jeżeli dobrze rozumiem, ta część listu św. Pawła wg. Ciebie nie jest skierowana do wszystkich chrześcijan ze wszystkich wieków i pokoleń?
_________________
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.
 
 
Płaskowicki Rys
[Usunięty]

Wysłany: 2009-08-07, 09:38   

YZ
czy polecenie zbudowania arki było skierowane do Mojżesza ?
on też ratował
wszystko w Biblii ma swój czas
cała Biblia jest Duchem natchniona
co nie oznacza ,ze każda fraza jest tu i teraz dla mnie
Ale ty to wiesz
a twoje pytanie do Jacha to twoja zwykła taktyka szukania dziur w nauczaniu protestantów
po tym jak taką "perłę" błąd protestanta znajdziesz to bedziesz mógł to opublikować na swoim obiektywnym blogu -pełnym błędów i rzekomych błędów protestantów
Pamięytaj jednak ,że to że inni popelniają błędy nie zmazuje naszych własnych i ich nie usprawiedliwia
Więc chodzbyś opublikował tysiące i tysiące tysięcy cudzych błędów
to ty też błądzisz
/wszyscy zbłądzili -każdy w swoją stronę poszedł/
więc jak chcesz się "pocieszać" to czyń tak dalej -ale ci to tylko zaszkodzi
Bóg żyje
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 10