Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
Owocem ducha jest: miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność. (List do Galatów 5:21-22)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
"Wielka rzesza" z księgi Objawienia
Autor Wiadomość
Bobo 

Wysłany: 2008-01-13, 16:37   

nike...
Cytat:
Witaj Bobo nie umknął mi uwadze ten temat, tylko czy ja na prawdę mam go pisać na forum? Ale skoro masz takie życzenie to i owszem piszę.

No nie, nike! Trochę się dziwię, że nie miałaś ochoty na pisanie, przecież zanim zadałem te pytania, to dyskutowaliśmy aż miło :-D (przynajmniej mi miło). Nie zauważyłem u ciebie żadnych oporów aż tu... no cóż, podobno kobiety nie należy rozumieć, kobiety należy akceptować :-D :-D (żartuję!!!)

O co mi chodzi w tym temacie...
Z tego co się zorientowałem, to wg. Ciebie żyjemy już w 1000-leciu. Pytałem o to, od kiedy owo 1000 lat się zaczęło ale... jakoś nie sprecyzowałaś. Być może chodzi Tobie o to, że od 1874 roku zaczęła się Paruzja i zarazem 1000 letnie Panowanie Jezusa (nie jestem pewny czy tak wierzysz ale... boję się już pytać, gdyż znów mi napiszesz, że cię męczę :-D ).
Gdyby tak było to znaczyłoby, że:
1. klasa pomazańców (144000) już w komplecie zasiada na tronach w niebie.
2. ich szaty już nie mogą ulec skażeniu, zanieczyszczeniu (są nieśmiertelni i niezniszczalni, doskonali itp.)
3. Nie ma też żadnych innych pretendentow do Wysokiego Powołania (dobrze okresliłem)
4. co idzie w w/w punktem, żaden członek należący do wielkiej rzeszy też nie pojawi się, bo temat zamknięto przed 1874.
5. Okres Laodycei zaczął się wg. Ciebie w 1874 a Laodycejczycy mieli sobie kupować nowe białe szaty u Jezusa.
6. Zważywszy, że Okres Laodycei pokrywa się z 1000 leciem więc dlaczego istnieje wciąż możliwość kupowania białych szat w tym okresie? Przecież drzwi do nieba już zamknięte...

PS. Oczywiście pewne rzeczy założyłem, gdyż nie mam precyzyjnych danych, a pytać się już boje... ;-)

nike 

Pomogła: 135 razy
Wysłany: 2008-01-13, 22:57   

Bobo napisał/a:
Z tego co się zorientowałem, to wg. Ciebie żyjemy już w 1000-leciu. Pytałem o to, od kiedy owo 1000 lat się zaczęło ale... jakoś nie sprecyzowałaś. Być może chodzi Tobie o to, że od 1874 roku zaczęła się Paruzja i zarazem 1000 letnie Panowanie Jezusa (nie jestem pewny czy tak wierzysz ale... boję się już pytać, gdyż znów mi napiszesz, że cię męczę :-D

Zgadza się, już pisałam wyżej żyjemy w początkach tysiąclecia od roku 1874. Dlaczego sie boisz, chętnie rozmawiam z tobą i chyba nie dałam ci odczuć,że nie chcę więcej pisać. Czasami temat sie odłoży, bo trzeba poszperać w literaturze i potem się zapomni. Rutherford wierzył również w Tysiąclecie od 1874 przynajmniej na początku, wydał przecież Dokonaną Tajemnicę gdzie dokładnie ten temat opisuje. Po jakimś czasie nowe światło zajaśniało i nie tylko w naukach ale i w nazwie.

Bobo napisał/a:
1. klasa pomazańców (144000) już w komplecie zasiada na tronach w niebie.

Tak wierzę

Bobo napisał/a:
2. ich szaty już nie mogą ulec skażeniu, zanieczyszczeniu (są nieśmiertelni i niezniszczalni, doskonali itp.)

tak
Bobo napisał/a:
3. Nie ma też żadnych innych pretendentow do Wysokiego Powołania (dobrze okresliłem)

dobrze
Bobo napisał/a:
4. co idzie w w/w punktem, żaden członek należący do wielkiej rzeszy też nie pojawi się, bo temat zamknięto przed 1874.

tak do wysokiego Powołania drzwi są zamknięte, ale są inne natury w niebie nie tylko boska.

Bobo napisał/a:
5. Okres Laodycei zaczął się wg. Ciebie w 1874 a Laodycejczycy mieli sobie kupować nowe białe szaty u Jezusa.

Ten tekst nie odnosi się ani do M.Stadka ani do W.Grona jest tutaj przedstawiony zupełnie inny temat. Białe szaty----przypisana zasługa Chrystusa, tutaj chodzi o nominalny kościół który został w Laodycei usunięty z ust pańskich.
Za Nowe Stworzenia Jezus swoją zasługę zastosował aktualnie.
Bobo napisał/a:
6. Zważywszy, że Okres Laodycei pokrywa się z 1000 leciem więc dlaczego istnieje wciąż możliwość kupowania białych szat w tym okresie? Przecież drzwi do nieba już zamknięte...

Okres Laodycei jest ostatnim okresem tego wielkiego Kościoła Nominalnego, składającego się z Ewangelicznej pszenicy i kąkolu.
Obj. 3:15 Znam uczynki twoje => uczynki mają większą wagę niż wiara. Ani zimny => nie starający się być przedstawicielem Prawdy Bożej. Ani gorący => pełen zapału i poświecenia dla Chrystusa.
Obj. 3:16 A tak => jak nominalny cielesny Izrael był odrzucony R. P. 33, tak Nominalne Chrześcijaństwo, którego tamten był obrazem, zostało odrzucone wiosną w 1878 r. Ponieważ jesteś => Nominalny Kościół. Letni => trzymają się Pisma Św. pozornie, a rzeczywistość pokazuje, że zaniedbują go. Wyrzucę cię => " Jeśli Bóg przyrodzonym gałęziom nie przepuścił, wiedz, że i tobie nie przepuści " . - Rz. 11, 12Z ust moich => nie znam cię więcej jako narzędzie mówcze.
Obj. 3:17 Albowiem mówisz => Nominalny Kościół naszych czasów. Jestem bogaty => liczebnie i w dobrobycie. Posiadam wszelkie światło duchowe jakie istnieje na świecie. Posiada " wiele dóbr złożonych na wiele lat " . " Siedzę jako królowa, a nie jestem wdową i smutku nie ujrzę " . - Łuk. 12, 19; Obj. 12, 17; 18, 17. " Nawróćcie się do mnie, a nawrócę się do was, mówi Pan Zastępów. Ale mówicie: w czymże się nawrócimy " . - Mal. 3, 7. Misją Chrystusową jest to, że " ubogim Ewangelia jest opowiadana " - Mat. 11, 5. Ubogi => pod względem posiadania Prawdy i ducha Prawdy. Ślepy => " krótko widzący " nie może widzieć długości, szerokości, wysokości i głębokości miłości Bożej, ani wysokiego powołania Kościoła lub naprawienia wszystkich rzeczy dla świata. " Bóg świata tego oślepił zmysły " . - 2Kor. 4, 4. I nagi => obnażony i obdarty z szat sprawiedliwości Chrystusowej, przez kler i wyższych krytyków Ewolucji. Warunki w jakich znajduje się Protestantyzm, a który był objawiony na światowym Kongresie Religijnym.
Obj. 3:18 Kupić u mnie => kosztem oddania siebie na ofiarę Bogu. Złota => prawdziwe niebieskie bogactwo, Boską naturę. W ogniu doświadczonego => uwolniony od ziemskich naleciałości przez ciężkie próby i doświadczenia. " Niech wam nie będzie rzeczą dziwną ten ogień, który na was przychodzi ku doświadczeniu waszemu " . - 1Piotr. 4, 12. Czy można odłączyć żużel bez tygla i płomienia?Szaty białe => przypisaną sprawiedliwość Chrystusową, która często jest odrzucana. A oczy twoje namaż => oczy wyrozumienia. Maścią wzrok leczącą => którą jest cichość, poświęcenie i poddanie się woli Bożej. Abyś widział => piękność Planu Bożego.

Bobo 

Wysłany: 2008-01-15, 11:55   

Cytat:
Rutherford wierzył również w Tysiąclecie od 1874 przynajmniej na początku, wydał przecież Dokonaną Tajemnicę gdzie dokładnie ten temat opisuje

Pewnie wiesz i to, że Dokonana Tajemnica to... bardziej pośmiertne dzieło Russella niż pióro Rutherforda ;-) Ale mniejsza z tym...
Cytat:
tak do wysokiego Powołania drzwi są zamknięte, ale są inne natury w niebie nie tylko boska.

Owszem, tylko nigdzie w Biblii nie spotkalem się z powolaniem ludzi do innej natury. jesli już mowa to o powolaniu ludzi tylko do wysokiego powolania, czyli na trony. Rozumiem, że jesli ktoś nie wytrwa to... będzie rownież w niebie ale już nie w boskiej naturze. (tak zdaje się powstaje Wielkiego Grono, przecież Bóg nie załozył, że pewni ludzie z założenia bedą się zaliczać do tej klasy. Są to... ci, ktorzy nie wytrwali w drodze na tron). Wnioskuję więc, że jesli już Wielkie Powołanie jest zamkniete to... nikt z Wielkiego Grona już się nie pojawi, bo skąd, skoro Bóg już nikogo nie powołuje na tron? Rozumiesz mnie dobrze? Inaczej: Jeśli są zawody w biegach to istnieje możliwość, że pojawią się zwycięzcy i wejdą na podium ale pojawią się również ci co nie zdobyli żadnego medalu (4, 5, 6 miejsca). Jesli zawody już skończono i bieg nie ma sensu, gdyż medali zabrakło to, logiczne, że i miejsca 4,5,6 i dalsze też nie będą osiągnięte. Więc wnioskuję, że Wielkie grono mogło zaistnieć tylko w czasie, zanim skompletowano Królów i Kapłanów. jesli już zakończono to i nikt nie mógł dołaczyć do Wielkiego Grona.
Więc? Jesli w 1874 zakończono kompletowanie 144000 to rozumiem, że od tego czasu Wielkie grono zacznie topnieć. Będą żyć jeszcze jakiś czas dopuki ostatni z wielkiego grona nie umrze. Zważ, że do dziś upłynęło jakieś 134 lata! Czy wg. Ciebie dziś, w roku 2008 istnieje jeszcze klasa Wielkiego grona?

Cytat:
Ten tekst nie odnosi się ani do M.Stadka ani do W.Grona jest tutaj przedstawiony zupełnie inny temat. Białe szaty----przypisana zasługa Chrystusa, tutaj chodzi o nominalny kościół który został w Laodycei usunięty z ust pańskich.

A ja dostrzeżam w tym tekście coś innego. Ujęłaś swoją myśl jako fakt dokonany. A skąd wiesz, że Jezus wypluł ów zbor z ust? mamy tam raczej ostrzeżenia a nie czynność dokonaną:
'zamierzam cię wypluć...' - nie został jeszcze wypluty, jest tylko zamiar.
'radzę ci kupić...' - Jezus podpowiada co robić żeby nie został wypluty.
'bądź gorliwy i okaż skruchę...' - gdyby wyplucie było postanowione, to na co zacheta do skruchy?
'zwyciężającemu dam zasiąść ze mną na tronie...' - wciąż członkowie zboru w Laodycei mają szansę być w klasie Wysokiego Powołania.
Orędzie do tego zboru ukazywało, owszem, mankamenty ale przecież nie czytamy nigdzie, że bracia z Laodycei nie usłuchali skarcenia i na pewni zostali wypluci z ust. Być może tak stało się tylko z jednostkami.
Wg. mnie to orędzie dotyczy zboru pomazańców, skoro mogą okazać skruchę i na powrót mieć nadzieję na tron... to by tez wskazywało, że... tronu im nie zabrano, tylko dlatego, że pojawił się 'dołek'. Mogli odbudować swoją wiarę i gorliwość i spowrotem zasiąść na tronach a nie stać się klasą Wielkiego Grona 'przed tronem'.

Z drugiej strony... skoro Wielkie Grono wychodzi z wielkiego ucisku... to znaczyż że ów ucisk powinien już być za nami, gdyż dziś tego grona już nie ma, gdyż wymarło pomiędzy 1874 a dziś.

nike 

Wysłany: 2008-01-15, 14:52   

Bobo napisał/a:
Pewnie wiesz i to, że Dokonana Tajemnica to... bardziej pośmiertne dzieło Russella niż pióro Rutherforda ;-) Ale mniejsza z tym...
Cytat:

Niestety nie jest to pośmiertne dzieło Russella, ponieważ wiele rzeczy o których pisał Russell w rękopisie zostało przez Rutherforda i jego przyjaciół którzy kończyli tom poprawionych.
Gdyby to było pośmiertne dzieło oddane rzetelnie to wszystkie grupy badackie korzystaliby z tego Tomu. Jest to dzieło Rutherforda Woodwortha i Fishera.

Bobo napisał/a:
Owszem, tylko nigdzie w Biblii nie spotkalem się z powolaniem ludzi do innej natury. jesli już mowa to o powolaniu ludzi tylko do wysokiego powolania, czyli na trony.

Wydaje mi się,że wyżej wkleiłam dość obszerne wyjaśnienie tego tematu.

Cytat:
A skąd wiesz, że Jezus wypluł ów zbor z ust?

Przeczytaj jeszcze raz mój powyższy tekst i powiedz mi w którym miejscu ja powiedziałam,że Bóg wypluł jakiś Zbór? Ja powiedziałam,że zostal wypluty z ust pańskich kościół nominalny, bo do tej pory był kubkiem nalewającym, ponieważ wybierała się w kościele nominalnym przez 2000 lat Oblubienica Pańska.

Bobo napisał/a:
Jesli w 1874 zakończono kompletowanie 144000 to rozumiem, że od tego czasu Wielkie grono zacznie topnieć. Będą żyć jeszcze jakiś czas dopuki ostatni z wielkiego grona nie umrze. Zważ, że do dziś upłynęło jakieś 134 lata! Czy wg. Ciebie dziś, w roku 2008 istnieje jeszcze klasa Wielkiego grona?

Nigdzie też nie pisałam,że w roku 1874 zakończono kompletowanie kościola, przeczytaj dokładnie co ja w moim poście napisałam.

machabeusz 

Wysłany: 2008-01-15, 19:39   

Tomy Russela...
:roll:

Zwykłe książki i ludzkie nauki.
Gdy czytam tę polemikę na tym wątku , to niewiele brakuje , a uwierzę , że żyję już w tysiącletnim Królestwie Bożym! :xhehe:
Podobno Russel wyliczył , że "sprawiedliwi" Starego Testamentu mieli zmartwychwstać na początku zeszłego stulecia i pobudowano rezydencje dla nich gdzieś na Brooklynie.
Prawda li to?

http://forum.zbawieniedlaciebie.pl/index.php

http://machabeusz7.bloog.pl/

nike 

Wysłany: 2008-01-15, 20:57   

machabeusz napisał/a:
Tomy Russela...

Gdy czytam tę polemikę na tym wątku , to niewiele brakuje , a uwierzę , że żyję już w tysiącletnim Królestwie Bożym! :xhehe:
Podobno Russel wyliczył , że "sprawiedliwi" Starego Testamentu mieli zmartwychwstać na początku zeszłego stulecia i pobudowano rezydencje dla nich gdzieś na Brooklynie.
Prawda li to?

machabeuszu kilka razy już ci pisałam,żebyś nie operował nazwiskami jeżeli nie znasz prawdy. Co ty chcesz przez ten post osiągnąć? Chcesz mnie ośmieszyć, uważasz,że udało ci się? Nie, pomyliłeś się, pośmiej się śmiech to zdrowie, kłamstwo jednak na zdrowie nikomu nie wyszłóo do tej pory i chyba nie wyjdzie też tobie.

Bobo 

Wysłany: 2008-01-15, 21:56   

Oj nike... trudno mi coś ustalić z Tobą, wciąż mam wrażenie, że niechętnie udzielasz odpowiedzi a tylko jakoś tak 'półgębkiem' za przeproszeniem i skazujesz mnie na domysły a jak gdzieś 'przeholuję' to zaprzeczasz i... właściwie odwołujesz mnie do poprzednich postów. Więc... to forum dyskusyjne. jesli czegoś nie rozumiem, to... zapewniam cię, że ja, Bobo uważnie przeczytałem to co napisalaś. A skoro pytam, to znaczy, że udzieliłaś 1. za mało informacji albo 2. w ogóle nie ma tam tego, o co pytam... :-D

Więc... najpierw zacytuję Ciebie:
Cytat:
Zgadza się, już pisałam wyżej żyjemy w początkach tysiąclecia od roku 1874.

Więc jaki mogę wyciągnąć wniosek? Skoro Tysiąclecie od 1874 roku to uznałem, że 144000, skoro wg. Obj. 20:6 ma panować własnie przez owe 1000 lat to znaczy, że już wszyscy są wniebie. No bo jak inaczej...?
A teraz piszesz:
Cytat:
Nigdzie też nie pisałam,że w roku 1874 zakończono kompletowanie kościola, przeczytaj dokładnie co ja w moim poście napisałam

Więc kiedy zakończono? Bo teraz mi wychodzi, że 1000-lecie już leci od ponad 130 lat a 144000 będzie panować mniej niż tysiąc. Jak to jest? Nie odsyłaj mnie do swoich postów wcześniejszych i nie wyciągaj szybko wnioskow, że tam już jest wszystko na ten temat... bo nie ma.
Piszesz coś takiego:
Cytat:
Wydaje mi się,że wyżej wkleiłam dość obszerne wyjaśnienie tego tematu.
(to dot. powolanie innego niż natura boska).
A odwołujesz mnie do tego:
Cytat:

I tylko tyle? Odwołujesz mnie do tego zdania? Tu nic nie ma z tego, o co pytam... nike, ty żartowałaś, prawda? :lol:
Cytat:
Przeczytaj jeszcze raz mój powyższy tekst i powiedz mi w którym miejscu ja powiedziałam,że Bóg wypluł jakiś Zbór? Ja powiedziałam,że zostal wypluty z ust pańskich kościół nominalny

Ty pisalaś o proroczym odpowiedniku zboru w Laodycei. Pamiętaj, że pierwotnie owe zbory, rzeczywiście istniejące (Efez, Laodycea, Sardes itd.) otrzymały owe upomnienia. One wtedy istniały faktycznie i takie faktyczne problemy istniały. One prawdziwie były zborami chrześcijańskimi i tak należałoby je traktować. Więc jesli zastosujemy mysli do współczesności to... nie do nominalnego kościoła ale do przwdziwych zborów i jednostek w nich istniejących. Takie problemy miały się pojawiać w naszych zborach a nie w Nominalnym Chrześcijanstwie. Inaczej, pisząc dawnym językiem typ powinien odpowiadać antytypowi.
Więc jak to jest z tym Wysokim Powołaniem? Wciąż trwa? W czasie tysiąclecia? czy już się skończyło? Kiedy?

Lucyfer
[Usunięty]

Wysłany: 2008-01-15, 22:28   

machabeusz napisał/a:
Tomy Russela...

Prawda li to?
Wtedy kiedy pobudowano to Russel już nie żył i tego nie widział. Te budowle świadczyły o głębokiej wierze tych budujących, oni wierzyli w szybkie zmartwychwstanie.
Jesli chodzi o tysiąclecie to zacznie się ono w drugiej połowie roku 2011 i wtedy nastąpi też pierwsze zmarwychwstanie.

nike 

Wysłany: 2008-01-15, 22:33   

Bobo odsyłam ciebie na stronkę www.epifania.pl i tam otwórz sobie Tom 17 Pastora PL Johnsona pod tytułem Tysiąclecie od pierwszego rozdziału dowiesz się wszystkiego, co ciebie interesuje. Nie ma sensu żebym wklejała cały rozdział. Pozdrawiam :-D

machabeusz 

Wysłany: 2008-01-16, 12:44   

nike napisał/a:
machabeusz napisał/a:
Tomy Russela...

Prawda li to?

machabeuszu kilka razy już ci pisałam,żebyś nie operował nazwiskami jeżeli nie znasz prawdy. Co ty chcesz przez ten post osiągnąć? Chcesz mnie ośmieszyć, uważasz,że udało ci się? Nie, pomyliłeś się, pośmiej się śmiech to zdrowie, kłamstwo jednak na zdrowie nikomu nie wyszłóo do tej pory i chyba nie wyjdzie też tobie.

Nie wiem , czy zauważyłaś Nike , ale ja nie napisałem tego w formie stwierdzenia, ale zapytania (zaznaczyłem na czarno).
Zarzut kłamstwa , który kierujesz pod moim zdresem jest co najmniej nieelegancki.Gdzie skłamałem?
Zamiast odpowiedzieć na moje pytanie, to odwracasz kota ogonem?

Piszesz jakieś ludzkie wydumki potwierdzając je tomami Russela , a nie Biblią.Nie dziw się , że spotykasz się z ironią , pionieważ to forum jest o Biblii , a nie o jakichś ludzkich książkach.Swoje przekonania masz zbudowane na człowieku , który nie żyje już prawie sto lat... :roll:

Nauczasz o końcu powołania w 1874 roku. Kto ciebie upoważnił do tego?
Wyjrzyj przez okno i zobacz , że nie żyjemy jeszcze w tysiącleciu , Nike...

Zdajesz sobie sprawę z tego, że ktoś czytający twoje posty o słabej wierze mógłby uwierzyć w to , co piszesz? :-?
Gdyby te twoje tomy miały jakąkolwiek wartość , to byłyby rozpowszechniane , a tymczasem są bardziej niż "białym krukiem" pod tym względem.

nike 

Wysłany: 2008-01-16, 19:19   

machabeusz napisał/a:
Zarzut kłamstwa , który kierujesz pod moim zdresem jest co najmniej nieelegancki.Gdzie skłamałem?
Zamiast odpowiedzieć na moje pytanie, to odwracasz kota ogonem?

Mój zarzut nie jest elegancki, ale twój jest bardziej nie elegancki, to ty jesteś dżentelmenem czy sie mylę?
skłamałeś w tym miejscu;Podobno Russel wyliczył , że "sprawiedliwi" Starego Testamentu mieli zmartwychwstać na początku zeszłego stulecia i pobudowano rezydencje dla nich gdzieś na Brooklynie. jest to po prostu kłamstwo.

machabeusz napisał/a:
Piszesz jakieś ludzkie wydumki potwierdzając je tomami Russela , a nie Biblią.Nie dziw się , że spotykasz się z ironią , pionieważ to forum jest o Biblii , a nie o jakichś ludzkich książkach.Swoje przekonania masz zbudowane na człowieku , który nie żyje już prawie sto lat... :roll:

Każdy na forum ma prawo pisać co chce byleby w temacie więc nie zwracaj mi uwagi, Moje posty na pewno nie są dłuższe od twoich. Konkurencja dla ciebie machabeuszu to ja chyba nie jestem jak myślisz? ;-)

machabeusz 

Wysłany: 2008-01-17, 19:45   

[quote="nike"]

Cytat:
ty jesteś dżentelmenem czy sie mylę?

Owszem , nie mylisz się.

Cytat:
skłamałeś w tym miejscu;Podobno Russel wyliczył , że "sprawiedliwi" Starego Testamentu mieli zmartwychwstać na początku zeszłego stulecia i pobudowano rezydencje dla nich gdzieś na Brooklynie. jest to po prostu kłamstwo.

A czy ty w ogóle rozumiesz znaczenie słowa "podobno"? :-?
Zapytałem w następnym zdaniu czy to jest prawda.
TEGO NIE ZAUWAŻYŁAŚ??? :shock:

Jak na wierzącą osobę , to trochę zbyt pochopnie szafujesz słowem "kłamca" , nie sądzisz?
Zamiast odpowiedzieć wprost i zdementować moją niewłaściwą wiedzę pod tym względem , to robisz ze mnie kłamcę , po prostu...?
Zdrowo przesadziłaś , Nike.

Cytat:
Każdy na forum ma prawo pisać co chce byleby w temacie więc nie zwracaj mi uwagi

Mylisz się.
Po pierwsze: to nie piszesz w temacie.
Po drugie: na tym forum nie pisze się co chce.
Argumenty dotyczące nauk powinny pochodzic z Biblii , a nie z książek jakichś ludzi.Poczytaj regulamin , Nike...

Cytat:
Konkurencja dla ciebie machabeuszu to ja chyba nie jestem jak myślisz? ;-)

Zgadzam się z tobą.

Nauczanie ludzi , że żyjemy już w Tysiącletnim Królestwie od ponat stu lat , to żarty jakieś , a nie poważne merytoryczne dyskusje.
W takim razie tylko kilka tysiący ludzi ( BPŚ)na całym świecia wie o tym? :shock: :roll:

Super...
W takim razie , jeśli to jest nieprawda co piszesz ,a co do tego nie ma najmniejszych wątpliwości , to pomyśl komu najbardziej zależy na tym , aby ludzi ogłupić i karmić takimi nonsensami.

Wystarczy rozejrzeć się wokół i stwierdzić ,że świat idzie ku zagładzie , a nie ku odnowie.

tessa

Wysłany: 2008-01-18, 18:25   

Cytat:
Wystarczy rozejrzeć się wokół i stwierdzić ,że świat idzie ku zagładzie , a nie ku odnowie.

A czy rozpoczęcie władzy królewskiej Jezusa miało oznaczać dla ziemi odnowę ?
Od razu nie miało być odnowy jakiej oczekujemy ,by ziemia stała się pięknym rajem.

Wprost przeciwnie.

Jak czytasz?

Objawienie 12, gdy Jezus pokonał Szatana zasiadł na tronie i strącił go w pobliże ziemi ,co się stało?
"Biada ziemi" ....więc tak miało być ,Jezus miał "panować wśród nieprzyjaciół"
Psalm 110:1, ........Wypowiedź Jehowy do mego Pana:
„Siądź po mojej prawicy,
aż położę twych nieprzyjaciół jako podnóżek dla twoich stóp”.

2 Laskę twej siły Jehowa pośle z Syjonu, mówiąc:
„Wyrusz na podbój między swoich nieprzyjaciół”.

Objawienie 12
Zrzucony więc został wielki smok, pradawny wąż, zwany Diabłem i Szatanem, który wprowadza w błąd całą zamieszkaną ziemię; zrzucony został na ziemię, a z nim zostali zrzuceni jego aniołowie. 10 I usłyszałem donośny głos w niebie, mówiący:

„Teraz nastało wybawienie i moc, i królestwo naszego Boga, i władza jego Chrystusa, ponieważ zrzucony został oskarżyciel braci naszych, który dniem i nocą oskarża ich przed naszym Bogiem
Dlatego weselcie się niebiosa i wy, którzy w nich przebywacie! Biada ziemi i morzu, ponieważ zstąpił do was Diabeł, pałając wielkim gniewem, bo wie, że mało ma czasu”.

Objawienie 6
I ujrzałem, gdy Baranek otworzył jedną z siedmiu pieczęci, i usłyszałem jedno z czterech żywych stworzeń, mówiące głosem jak grom: „Przyjdź!” 2 I ujrzałem, a oto koń biały, a siedzący na nim miał łuk; i dano mu koronę, i wyruszył — zwyciężając i żeby dopełnić swego zwycięstwa.

3 A gdy otworzył drugą pieczęć, usłyszałem drugie żywe stworzenie, mówiące: „Przyjdź!” 4 I wyszedł inny koń, maści ognistej, a siedzącemu na nim dano zabrać pokój z ziemi, tak by jedni drugich zabijali; i dano mu wielki miecz.

5 A gdy otworzył trzecią pieczęć, usłyszałem trzecie żywe stworzenie, mówiące: „Przyjdź!” I ujrzałem, a oto koń czarny, a siedzący na nim miał w swej ręce wagę szalkową. 6 I usłyszałem głos jak gdyby pośród czterech żywych stworzeń, mówiący: „Kwarta pszenicy za denara i trzy kwarty jęczmienia za denara; a nie wyrządzaj szkody oliwie i winu”.

7 A gdy otworzył czwartą pieczęć, usłyszałem głos czwartego żywego stworzenia, mówiący: „Przyjdź!” 8 I ujrzałem, a oto koń blady, a siedzący na nim miał na imię Śmierć. A tuż za nim podążał Hades. I dano im władzę nad czwartą częścią ziemi, aby zabijali długim mieczem i niedoborem żywności, i śmiertelną plagą, i przez dzikie zwierzęta ziemi.

Księga Objawienia wyjaśnia też ,że miały być wojny ,zarazy ,głód ....właśnie z chwilą objęcia władzy przez Jezusa.Jednak Jezus wyruszył na podbój swych nieprzyjaciół i z pewnością dopełni swego zwycięstwa.Pokona ostatecznie wszystkich wrogów Jehowy w wojnie Bożej Armagedonu.

Objawienie 19

I ujrzałem niebo otwarte, a oto biały koń. A siedzący na nim, zwany Wiernym i Prawdziwym, w prawości sądzi i prowadzi wojnę. 12 Jego oczy to ognisty płomień, a na jego głowie wiele diademów. Ma napisane imię, którego nie zna nikt prócz niego, 13 i jest przyobleczony w wierzchnią szatę spryskaną krwią, a imię, którym go zwą, brzmi Słowo Boga. 14 Również wojska, które były w niebie, podążały za nim na białych koniach, odziane w biały, czysty, delikatny len. 15 A z jego ust wychodzi ostry, długi miecz, aby mógł nim uderzyć narody, i będzie je pasł rózgą żelazną. On też depcze winną tłocznię gniewu srogiego zagniewania Boga Wszechmocnego. 16 A na swej szacie wierzchniej, mianowicie na udzie, ma napisane imię: Król królów i Pan panów.

17 Ujrzałem również anioła stojącego w słońcu; i zawołał donośnym głosem, i powiedział do wszystkich ptaków, które latają środkiem nieba: „Chodźcie tutaj, zgromadźcie się na wielką wieczerzę Boga, 18 żeby jeść ciała królów i ciała dowódców wojskowych, i ciała siłaczy, i ciała koni i tych, którzy na nich siedzą, i ciała wszystkich, tak wolnych, jak i niewolników, i małych, i wielkich”.

Jednak Tysiącletnie panowanie Jezusa to kwestia przyszłości.
Rozpocznie się ono po Armagedonie.Teraz Jezus panuje nad swoim zborem i "wśród nieprzyjaciół".A po Armagedonie będzie panował nad ziemią przeobrażoną w raj.To jego panowanie będzie trwać 1000 lat.Szatan wtedy będzie zamknięty w otchłani.
Objawienie 20:4
I ujrzałem anioła zstępującego z nieba z kluczem od otchłani i wielkim łańcuchem w swej ręce. 2 I schwytał smoka, pradawnego węża, którym jest Diabeł i Szatan, i związał go na tysiąc lat. 3 I wrzucił go do otchłani, i zamknął ją, i nad nim opieczętował, żeby już nie wprowadzał w błąd narodów, aż się skończy tysiąc lat. Potem ma być wypuszczony na krótki czas.

4 I ujrzałem trony, i byli ci, którzy na nich zasiedli, i dano im władzę sądzenia. Tak, ujrzałem dusze tych, których stracono toporem za świadczenie o Jezusie i za mówienie o Bogu, tych, którzy nie oddali czci ani bestii, ani jej wizerunkowi i którzy nie przyjęli znamienia na swe czoło ani na rękę. I ożyli, i królowali z Chrystusem przez tysiąc lat. 5 (Pozostali z umarłych nie ożyli, aż się skończyło tysiąc lat). To jest pierwsze zmartwychwstanie. 6 Szczęśliwy i święty jest każdy, kto ma udział w pierwszym zmartwychwstaniu; nad tymi druga śmierć nie ma władzy, lecz będą kapłanami Boga i Chrystusa i będą z nim królować przez tysiąc lat.

machabeusz 

Wysłany: 2008-01-19, 18:37   

[quote="tessa"]
Cytat:

Cytat:
A czy rozpoczęcie władzy królewskiej Jezusa miało oznaczać dla ziemi odnowę ?
Od razu nie miało być odnowy jakiej oczekujemy ,by ziemia stała się pięknym rajem.

Oczywiście , że nie od razu , ale od 1874 roku , to mamy już 134 lata i jak na razie lepiej ,to nie jest.

Cytat:
Księga Objawienia wyjaśnia też ,że miały być wojny ,zarazy ,głód ....właśnie z chwilą objęcia władzy przez Jezusa.

Opis 24 rozdziału Mateusza i inne fragmenty Pisma mówią o wydarzeniach , które miały poprzedzić przyjście Pana , a nie potwierdzić , że już przyszedł.To jest zasadnicza różnica Tesso.
Mat. 24:33
33. Tak i wy, gdy ujrzycie to wszystko, wiedzcie, że blisko jest, tuż u drzwi.
(BW)

"jest blisko" , a nie , że już przyszedł.

Cytat:
Jednak Jezus wyruszył na podbój swych nieprzyjaciół i z pewnością dopełni swego zwycięstwa.

Już wyruszył? :-?

Cytat:
Pokona ostatecznie wszystkich wrogów Jehowy w wojnie Bożej Armagedonu.

Oczywiście , że tak.
Królowie ziemi i ich wojska wyruszą na wojnę przeciwko Królestwu Bożemu:
Ps. 2:1-3
1. I Czemuż to burzą się narody, A ludy myślą o próżnych rzeczach?
2. Powstają królowie ziemscy I książęta zmawiają się społem Przeciw Panu i Pomazańcowi jego:
3. Zerwijmy ich więzy I zrzućmy z siebie ich pęta!
(BW)

Cytat:
Jednak Tysiącletnie panowanie Jezusa to kwestia przyszłości.

Co do tego nie ma najmniejszej wątpliwości ,Tesso. ;-)

Nie rozumiem jak można wierzyć w coś takiego , że od 134 lat żyjemy w tysiącletnim Królestwie... :roll:
Russel nauczał wiele różnych niedorzeczności.Wiesz na przykład jakich?
Twierdził i nauczał ,że nie będzie zagłady bezbożnych w końcu świata. :-?

Iść tylko na ulicę i mówić o tym ludziom... :roll:
Do pokuty to nauki te nie prowadzą na pewno.
Pan Jezus wzywał do pokuty i to samo powinniśmy robić my wszyscy wierzący.
Ostrzegać przed nadchodzącym gniewem i ratować z ognia ludzi.
Judy 1:23
23. Wyrywając ich z ognia, ratujcie ich; dla drugich miejcie litość połączoną z obawą, mając odrazę nawet do szaty skalanej przez ciało.
(BW)

Pozdrawiam.

tessa

Wysłany: 2008-01-19, 20:29   

Nie zrozumiałeś wersetów podanych przeze mnie?

Czy wiesz ,że objęcie władzy przez Chrystusa to jest koniec czasów pogan i początek boleści?

Mateusza 24:

3 A gdy siedział na Górze Oliwnej, podeszli do niego na osobności uczniowie, mówiąc: „Powiedz nam: Kiedy to nastąpi i co będzie znakiem twojej obecności oraz zakończenia systemu rzeczy?”

4 A Jezus, odpowiadając, rzekł do nich: „Baczcie, żeby was nikt nie wprowadził w błąd; 5 bo wielu przyjdzie, powołując się na moje imię i mówiąc: ‚Ja jestem Chrystusem’; i w błąd wprowadzą wielu. 6 Będziecie słyszeć o wojnach, a także wieści wojenne; baczcie, żebyście się nie przerazili. Bo to musi nastąpić, ale to jeszcze nie koniec.

7 „Powstanie bowiem naród przeciw narodowi i królestwo przeciw królestwu, będą też niedobory żywności i trzęsienia ziemi w jednym miejscu po drugim. 8 Wszystko to jest początkiem dręczących boleści.

Więc jak ma być lepiej skoro Jezus przepowiedział coś przeciwnego?

Odpowiedz do tematu