Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Życie wieczne dar od Boga
Autor Wiadomość
radek 
mężczyzna


Pomógł: 284 razy
Wiek: 40
Dołączył: 03 Sty 2013
Posty: 2998
Skąd: Choszczno
Wysłany: 2019-02-05, 09:38   

Listek napisał/a:
Naśladując Jezusa uświęcamy się odstępując od zła, czyli grzechu, z pomocą ducha Bożego


Odstępowanie od grzechu polega na zgłębieniu jego sensu i utwierdzeniu w sercu nie grzechu lecz jego głębszej definicji zgodnej z Prawem Bożym. Grzech bowiem nie jest nad Prawem Bożym, lecz w nierozwiniętej świadomości ludzi. Stąd tzw. "gładzenie" grzechu. Jezus jest żywym Prawem Bożym, więc idąc za Nim można być pewnym, że Jego wypowiedzi są ponad grzechami. Zachowanie to wieźć powinno nie do powtarzania grzechu, lecz trzymania się jego głębszej i czystej definicji

Mat 4:16 eib "lud tkwiący w ciemności zobaczył wielkie światło, które wzeszło mieszkańcom mrocznej krainy śmierci."

J 8:12 eib "Jezus znów skierował do nich słowa: Ja jestem światłem świata. Kto idzie za Mną, na pewno nie będzie błądził w ciemności, lecz będzie miał światło życia."
_________________
Lewa szala już nie wzbiera, Prawa decyduje teraz
Mat 3:2 eib "(2) (...) Królestwo Niebios jest blisko."
 
 
 
Listek 


Pomógł: 551 razy
Dołączył: 31 Mar 2013
Posty: 7852
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2019-02-05, 10:13   

radek napisał/a:
Jezus jest żywym Prawem Bożym,


:-)
Wtedy powiedziałem:
„Oto przychodzę;
w zwoju księgi o mnie napisano:
Jest moją radością, mój Boże, czynić Twoją wolę,
a Prawo Twoje mieszka w moim wnętrzu”.


Ps.40, 8-9
_________________
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9
 
 
radek 
mężczyzna


Pomógł: 284 razy
Wiek: 40
Dołączył: 03 Sty 2013
Posty: 2998
Skąd: Choszczno
Wysłany: 2019-03-06, 15:00   

Życie wieczne polega na wiecznym dialogu opieczętowanym przychylnością ciała zrodzonego na podstawie Ducha jednoczącego parę żyjącą. Wiara wiąże się z zapałem do przypodobania się drugiej osobie poprzez wiele zabiegów zgodnie z prawami rządzącymi Światem. Wg mnie najlepszym zabiegiem jest nauczenie swojego szczęścia tylu ilu się da

J 6:45 eib "(45) U proroków czytamy: I będą wszyscy pouczeni przez Boga. Każdy, kto usłyszał i przyjął pouczenie Ojca, przychodzi do Mnie."

J 15:11 eib "Powiedziałem wam to po to, aby moja radość gościła w was i aby wasza radość była pełna."

Ap 22:17 eib "(17) A Duch i Panna Młoda mówią: Przyjdź! Kto słyszy, niech powie: Przyjdź! Każdy, kto jest spragniony, niech przychodzi. Kto chce, niech się napije wody życia — za darmo."

Quran 19:96
96. Zaprawde, tym, którzy uwierzyli i którzy pelnili dobre dziela - Milosierny przygotuje milosc.

Quran 4:1
O ludzie! Bójcie się waszego Pana, który was stworzył z jednej istoty i stworzył z niej drugą do pary; a z nich dwojga rozprzestrzenił wiele mężczyzn i kobiet. Bójcie się Boga, o którego jedni drugich pytacie, i czcijcie łona!
_________________
Lewa szala już nie wzbiera, Prawa decyduje teraz
Mat 3:2 eib "(2) (...) Królestwo Niebios jest blisko."
 
 
 
BoaDusiciel 

Wyznanie: Pan jest moim pasterzem, nie brak mi niczego
Pomógł: 216 razy
Dołączył: 04 Lis 2013
Posty: 5384
Wysłany: 2019-03-06, 17:13   

radek napisał/a:
Życie wieczne polega na wiecznym dialogu opieczętowanym przychylnością ciała zrodzonego na podstawie Ducha jednoczącego parę żyjącą. Wiara wiąże się z zapałem do przypodobania się drugiej osobie poprzez wiele zabiegów zgodnie z prawami rządzącymi Światem.


He ???? :shock:
 
 
radek 
mężczyzna


Pomógł: 284 razy
Wiek: 40
Dołączył: 03 Sty 2013
Posty: 2998
Skąd: Choszczno
Wysłany: 2019-03-06, 17:28   

BoaDusiciel napisał/a:
radek napisał/a:
Życie wieczne polega na wiecznym dialogu opieczętowanym przychylnością ciała zrodzonego na podstawie Ducha jednoczącego parę żyjącą. Wiara wiąże się z zapałem do przypodobania się drugiej osobie poprzez wiele zabiegów zgodnie z prawami rządzącymi Światem.


He ???? :shock:


Mar 10:8 eib "i ci dwoje stają się jednym ciałem . Tak więc nie ma już dwojga — jest jedno ciało."

Dodam, że życie staje się w ich oczach na tyle cenne, że ostatnim czego chce mężczyzna jest zbliżanie się fizyczne do Niewiasty

Mar 14:36 eib "W modlitwie powtarzał: Abba, Ojcze! Dla Ciebie wszystko jest możliwe, oddal ode Mnie ten kielich; jednak niech stanie się nie to, co Ja chcę, ale to, co Ty."
_________________
Lewa szala już nie wzbiera, Prawa decyduje teraz
Mat 3:2 eib "(2) (...) Królestwo Niebios jest blisko."
 
 
 
BoaDusiciel 

Wyznanie: Pan jest moim pasterzem, nie brak mi niczego
Pomógł: 216 razy
Dołączył: 04 Lis 2013
Posty: 5384
Wysłany: 2019-03-06, 17:35   

Jawohl, Herr General, ale co to wszystko ma wspólnego z życiem wiecznym ? :shock:
 
 
BoaDusiciel 

Wyznanie: Pan jest moim pasterzem, nie brak mi niczego
Pomógł: 216 razy
Dołączył: 04 Lis 2013
Posty: 5384
Wysłany: 2019-03-06, 17:40   

radek napisał/a:

Dodam, że życie staje się w ich oczach na tyle cenne, że ostatnim czego chce mężczyzna jest zbliżanie się fizyczne do Niewiasty

[/i]


A co, fizyczne zbliżenie do niewiasty grozi utratą życia ? :shock: Do dziś myślałem, że wręcz przeciwnie - że grozi to powstaniem nowego życia 8-)
 
 
radek 
mężczyzna


Pomógł: 284 razy
Wiek: 40
Dołączył: 03 Sty 2013
Posty: 2998
Skąd: Choszczno
Wysłany: 2019-03-06, 17:51   

BoaDusiciel napisał/a:
Jawohl, Herr General, ale co to wszystko ma wspólnego z życiem wiecznym ? :shock:


Rdz 6:2-3 eib "(2) synowie Boży zauważyli, że córki ludzkie są piękne. Wzięli sobie zatem za żony te wszystkie, które im się spodobały. (3) PAN powiedział wówczas: Nie będzie przebywał mój duch w człowieku na zawsze, ponieważ jest on tylko ciałem. Ograniczę więc czas jego życia do stu dwudziestu lat."

Duch Boży jest Duchem Życia, a że Adam miał 120 lat gdy zginął Abel Bóg postanowił, że tyle będzie wynosiła długość życia ludzi, lecz od Jezusa wiemy

J 5:24 eib "Ręczę i zapewniam, kto słucha mego Słowa i wierzy Temu, który Mnie posłał, ma życie wieczne i nie czeka go sąd, ale przeszedł ze śmierci do życia."
_________________
Lewa szala już nie wzbiera, Prawa decyduje teraz
Mat 3:2 eib "(2) (...) Królestwo Niebios jest blisko."
 
 
 
wybrana 
wybrana

Wyznanie: chrześcijanka
Pomogła: 95 razy
Dołączyła: 17 Mar 2017
Posty: 1751
Skąd: Polska
Wysłany: 2019-03-06, 19:09   

radek napisał/a:
BoaDusiciel napisał/a:
Jawohl, Herr General, ale co to wszystko ma wspólnego z życiem wiecznym ? :shock:


Rdz 6:2-3 eib "(2) synowie Boży zauważyli, że córki ludzkie są piękne. Wzięli sobie zatem za żony te wszystkie, które im się spodobały. (3) PAN powiedział wówczas: Nie będzie przebywał mój duch w człowieku na zawsze, ponieważ jest on tylko ciałem. Ograniczę więc czas jego życia do stu dwudziestu lat."

I ty w te mity wierzysz?
Czy duchy mogły mogły się łączyć z kobietami(stworzeniami)?
Czy kiedyś byli tacy lekarze, co zajmowali się psychiatrią?
Wariatów nigdy nie brakowało.
_________________
JEZUS MOIM ZBAWCĄ
 
 
radek 
mężczyzna


Pomógł: 284 razy
Wiek: 40
Dołączył: 03 Sty 2013
Posty: 2998
Skąd: Choszczno
Wysłany: 2019-03-06, 19:16   

wybrana napisał/a:
radek napisał/a:
BoaDusiciel napisał/a:
Jawohl, Herr General, ale co to wszystko ma wspólnego z życiem wiecznym ? :shock:


Rdz 6:2-3 eib "(2) synowie Boży zauważyli, że córki ludzkie są piękne. Wzięli sobie zatem za żony te wszystkie, które im się spodobały. (3) PAN powiedział wówczas: Nie będzie przebywał mój duch w człowieku na zawsze, ponieważ jest on tylko ciałem. Ograniczę więc czas jego życia do stu dwudziestu lat."

I ty w te mity wierzysz?


Bóg na innych planetach stwarzał podobnie do stworzenia Adama na Ziemi

Hi 38:31-33 eib "(31) Czy wiesz, jak połączyć Plejady lub rozluźnić więzy Oriona? (32) Czy umiesz we właściwym czasie wyprowadzać konstelacje lub pokierować Niedźwiedzicą z jej młodymi? (33) Czy znasz porządek niebios? Czy ustanowiłeś ich władzę na ziemi?"
_________________
Lewa szala już nie wzbiera, Prawa decyduje teraz
Mat 3:2 eib "(2) (...) Królestwo Niebios jest blisko."
 
 
 
Queza 
The Morning Star


Pomogła: 155 razy
Wiek: 42
Dołączyła: 30 Mar 2012
Posty: 4680
Skąd: Bieszczady
Wysłany: 2019-03-06, 19:32   

wybrana napisał/a:

Czy kiedyś byli tacy lekarze, co zajmowali się psychiatrią?
Wariatów nigdy nie brakowało.


Nie wszyscy chorzy są wariatami.
_________________
Matko, która jesteś w Niebie, chroń Nas zawsze w potrzebie. Niech się Imię Twoje święci, miej Nas zawsze w Swej pamięci.
 
 
BoaDusiciel 

Wyznanie: Pan jest moim pasterzem, nie brak mi niczego
Pomógł: 216 razy
Dołączył: 04 Lis 2013
Posty: 5384
Wysłany: 2019-03-06, 20:09   

radek napisał/a:
[3) PAN powiedział wówczas: Nie będzie przebywał mój duch w człowieku na zawsze, ponieważ jest on tylko ciałem. Ograniczę więc czas jego życia do stu dwudziestu lat."[/i]
[/i]


Wygląda na to, że Pan post factum kapnął się, że stworzył cielesnego człowieka. Jak się kapnął, to postanowił skrócić ludzkie życie. Dziwne :roll:
Poza tym - skoro duch przebywał w człowieku - to człowiek nie był tylko ciałem.
Co stało na przeszkodzie, żeby ten duch przebywał np. 1000 lat ?
Znaczy się - czemu akurat 120 lat, a nie 200 albo 20 ???
 
 
radek 
mężczyzna


Pomógł: 284 razy
Wiek: 40
Dołączył: 03 Sty 2013
Posty: 2998
Skąd: Choszczno
Wysłany: 2019-03-18, 15:10   

Bóg stworzył ludzi w idealnym Świecie nawet pod względem słownictwa. Ciała ludzi były zsynchronizowane ze Światem, co wiązało się z naturalną chęcią do życia w tym Świecie bez zarzutu. Aby życie wieczne mogło być dziś możliwe, to zamiast potępiać zło musimy być miłosierni i mądrze wypowiadać się nawet w najtrudniejszych sprawach, mądrze wybaczać grzechy, dążyć do wzbudzenia martwych, a potencjał do tego istnieje, trzeba jedynie poprzez wiedzę harmonizować dążenia

Mt 10:16 eib "Posyłam was jak owce między wilki, bądźcie zatem przebiegli jak węże i niewinni jak gołębie."

J 15:11 eib "(11) Powiedziałem wam to po to, aby moja radość gościła w was i aby wasza radość była pełna."

Quran 2:2-4
To jest Księga - nie ma, co do tego żadnej wątpliwości - droga prosta dla bogobojnych; Dla tych, którzy wierzą w to, co skryte, którzy odprawiają modlitwę i rozdają z tego, w co ich zaopatrzyliśmy; I dla tych, którzy wierzą w to, co tobie zesłaliśmy, i w to, co zostało zesłane przed tobą; oni wierzą mocno w życie ostateczne.
_________________
Lewa szala już nie wzbiera, Prawa decyduje teraz
Mat 3:2 eib "(2) (...) Królestwo Niebios jest blisko."
 
 
 
BoaDusiciel 

Wyznanie: Pan jest moim pasterzem, nie brak mi niczego
Pomógł: 216 razy
Dołączył: 04 Lis 2013
Posty: 5384
Wysłany: 2019-03-18, 16:55   

Ale są ludzie nieuczeni w Piśmie ( np. ja ) i nie mogą pojąć niektórych subtelności.
Np. nie mogę pojąć sensu niektórych boskich postanowień.
Bo najpierw Bóg stworzył ciało człowieka i tchnął w niego ducha.
A potem ten sam Bóg stwierdza:
Nie będzie przebywał mój duch w człowieku na zawsze, ponieważ jest on tylko ciałem. Ograniczę więc czas jego życia do stu dwudziestu lat.
Co to znaczy, że człowiek jest tylko ciałem, skoro nie jest tylko ciałem ?
Ktoś, coś ???? :->
 
 
radek 
mężczyzna


Pomógł: 284 razy
Wiek: 40
Dołączył: 03 Sty 2013
Posty: 2998
Skąd: Choszczno
Wysłany: 2019-03-18, 17:28   

BoaDusiciel napisał/a:
Np. nie mogę pojąć sensu niektórych boskich postanowień.
(...)
Nie będzie przebywał mój duch w człowieku na zawsze, ponieważ jest on tylko ciałem. Ograniczę więc czas jego życia do stu dwudziestu lat.
Co to znaczy, że człowiek jest tylko ciałem, skoro nie jest tylko ciałem ?


Adam nie udowodnił w Edenie, że zasłużył na imię od Boga, dlatego ludzie byli jedynie ciałem. Prawo do ograniczenia czasu życia ludzi wzięło się z wiązania się Synów Prawdziwego Boga z Niewiastami z Ziemi. Sto dwadzieścia lat wzięło się stąd, że gdy Adam miał sto dwadzieścia lat nastąpiła pierwsza śmierć, pismo mówi, że za grzech jest śmierć, a Bóg w tamtej sytuacji ostrzegał, że grzech jest u wrót
_________________
Lewa szala już nie wzbiera, Prawa decyduje teraz
Mat 3:2 eib "(2) (...) Królestwo Niebios jest blisko."
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 11