Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
Owocem ducha jest: miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność. (List do Galatów 5:21-22)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Władca tego świata
Autor Wiadomość
Lucyfer
[Usunięty]

Wysłany: 2008-01-11, 18:37   Władca tego świata

Nadchodzi czas wyrzucenia władcy tego świata, szatan jest zdenerwowany bliskością tego dnia.
Jan. 12:31
31. Teraz odbywa się sąd nad tym światem; teraz władca tego świata będzie wyrzucony.
(BW)
Jan. 14:30
30. Już wiele nie będę mówił z wami, nadchodzi bowiem władca świata, ale nie ma on nic do mnie;
(BW)
Łuk. 4:5-6
5. I wyprowadził go na górę, i pokazał mu wszystkie królestwa świata w mgnieniu oka.
6. I rzekł do niego diabeł: Dam ci tę całą władzę i chwałę ich, ponieważ została mi przekazana, i daję ją, komu chcę.
(BW)

Obecni rządzący królowie, prezydenci, premierzy otrzymali władzę od tego który jest władcą świata. Stąd mamy takie rządy jakie mamy. Ale na szczęście przychodzi ich kres i ten czas będzie najgorszy, bo szatan jest już zdenerwowany a za chwilę wpadnie we wściekłość.
Jezus mający wszelką władzę na niebie i na ziemi, również nad szatanem, przekaże swoją moc Michałowi i wtedy zacznie się wojna dwóch światów. Świat nowy stoczy wojnę ze światem starym, to będzie wielki ucisk jakiego jeszcze nigdy ludzie nie przeżywali, to będzie coś okropnego.
Dan. 12:1
1. W owym czasie powstanie Michał, wielki książę, który jest orędownikiem synów twojego ludu, a nastanie czas takiego ucisku, jakiego nigdy nie było, odkąd istnieją narody, aż do owego czasu. W owym to czasie wybawiony będzie twój lud, każdy, kto jest wpisany do księgi żywota.
(BW)Obj. 12:5-7
5. I porodziła syna, chłopczyka, który rządzić będzie wszystkimi narodami laską żelazną; dziecię jej zostało porwane do Boga i do jego tronu.
6. I uciekła niewiasta na pustynię, gdzie ma miejsce przygotowane przez Boga, aby ją tam żywiono przez tysiąc dwieście sześćdziesiąt dni.
7. I wybuchła walka w niebie: Michał i aniołowie jego stoczyli bój ze smokiem. I walczył smok i aniołowie jego,
(BW)

WQiemy co szykuje Jezus na tę walkę.
A oto co szykuje szatan na te ostatnie 42 miesiące jego władzy.

Obj. 13:2-7
2. A zwierzę, które widziałem, było podobne do pantery, a nogi jego jak u niedźwiedzia, a paszcza jego jak paszcza lwa. I przekazał mu smok siłę swoją i tron swój, i wielką moc.
3. A jedna z głów jego była śmiertelnie raniona, lecz śmiertelna rana jego była wygojona. I cała ziemia szła w podziwie za tym zwierzęciem.
4. I oddali pokłon smokowi za to, że dał zwierzęciu moc, a także zwierzęciu oddali pokłon, mówiąc: Któż jest podobny do zwierzęcia i któż może z nim walczyć?
5. I dano mu paszczę mówiącą rzeczy wyniosłe i bluźniercze, dano mu też moc działania przez czterdzieści i dwa miesiące.
6. I otworzyło paszczę swoją, by bluźnić przeciwko Bogu, bluźnić przeciwko imieniu jego i przybytkowi jego, przeciwko tym, którzy mieszkają w niebie.
7. I dozwolono mu wszcząć walkę ze świętymi i zwyciężać ich; dano mu też władzę nad wszystkimi plemionami i ludami, i językami, i narodami.
(BW)

maksymilian 
nawrócony

Wysłany: 2008-01-19, 15:39   

I co z tego wynika Lucyferze?
Jak się ustrzec tego gniewu?

Proszę o odpowiedź.

Lucyfer
[Usunięty]

Wysłany: 2008-01-19, 15:47   

maksymilian napisał/a:
I co z tego wynika Lucyferze?
Jak się ustrzec tego gniewu?

Proszę o odpowiedź.
Z tego wynika że już dziś trzeba się opowiedzieć czy popieramy zwierzę polityczne czy popieramy nadchodzącą nową władzę - Królestwo Boże.
Aby się dobrze opowiedzieć trzeba dobrze zbadac co mówi Biblia na ten temat.
Jak się ustrzec tego gniewu? Zależy czyjego gniewu, jeżeli chcemy się ustrzec gniewu Boga to nie możemy popierać ani fizycznie ani duchowo tej władzy szatana na ziemi i nie możemy przyjąć w wielkim ucisku nazwy zwierzęcia politycznego na swoim ciele.
Obj. 14:9-12
9. A trzeci anioł szedł za nimi, mówiąc donośnym głosem: Jeżeli ktoś odda pokłon zwierzęciu i jego posągowi i przyjmie znamię na swoje czoło lub na swoją rękę,
10. To i on pić będzie samo czyste wino gniewu Bożego z kielicha jego gniewu
i będzie męczony w ogniu i w siarce wobec świętych aniołów i wobec Baranka.
11. A dym ich męki unosi się w górę na wieki wieków i nie mają wytchnienia we dnie i w nocy ci, którzy oddają pokłon zwierzęciu i jego posągowi, ani nikt, kto przyjmuje znamię jego imienia.
12. Tu się okaże wytrwanie świętych, którzy przestrzegają przykazań Bożych i wiary Jezusa.
(BW)

Prorok 
:-|

Wysłany: 2008-02-20, 11:50   

Cytujesz jednak tutaj tekst o czasach ostatecznych a chcialbym zauwazyc ze w apokalipsie raczej chodzi tu o pojedyncza osobe a nie o system wladz.

Bobo 

Wysłany: 2008-02-20, 13:38   

Prorok
Cytat:
Cytujesz jednak tutaj tekst o czasach ostatecznych a chcialbym zauwazyc ze w apokalipsie raczej chodzi tu o pojedyncza osobe a nie o system wladz.

Chodzi Tobie o to, że 'zwierze' i 'jego posąg' to pojedyńcze osoby? Czy raczej chodzi Tobie o to, że ten, ktory miałby przyjąć znamię i oddać pokłon to indywidualna sprawa?

Prorok 

Wysłany: 2008-02-20, 14:29   

chodzi mi o zwierze

Bobo 

Wysłany: 2008-02-20, 14:58   

czyli, ze owo zwierzę to jakas jedna osoba? Czy wiesz kto to taki?

Prorok 

Wysłany: 2008-02-20, 15:01   

No nie wiem :D wiem onim tyle ile sam mozesz przeczytac w apokalipsie ;) aczkolwiek wiem ze jest to demon

Bobo 

Wysłany: 2008-02-20, 15:05   

Cytat:
aczkolwiek wiem ze jest to demon

Skąd wiesz, że to demon?

Prorok 

Wysłany: 2008-02-20, 15:15   

Kolega mojego taty uczestniczyl w wyganianiu go.
Pozatym ja sam wyganialem juz falszywego proroka, wiec jezeli on jest demonem, to bestia prawdopodobnie tez.

Lucyfer
[Usunięty]

Wysłany: 2008-02-20, 17:01   

Prorok napisał/a:
W Apokalipsie chodzi o to co zacytowałem z Apokalipsy. Apokalipsa zapowiada że nastąpi taki czas gdy zwierzę polityczne zarząda poparcia od każdego człowieka. Będzie to wtedy gdy Królestwo Boże zapanuje na ziemi, będzie wtedy dwie władze, władza Królestwa i władza zwierzęcia politycznego, będzie to czas decyzji w czasie tego wielkiego ucisku. Każdy sam musi zdecydować czy poprzeć istniejącą władzę czy poprzeć nadchodzącą władzę. Wybór będzie trudny bo z jednej i z drugiej strony będzie kara za nieposłuszeństwo.
Obj. 13:15-17
15. I dano mu tchnąć ducha w posąg zwierzęcia, aby posąg zwierzęcia przemówił i sprawił, że wszyscy, którzy nie oddali pokłonu posągowi zwierzęcia, zostaną zabici.
16. On też sprawia, że wszyscy, mali i wielcy, bogaci i ubodzy, wolni i niewolnicy otrzymują znamię na swojej prawej ręce albo na swoim czole,
17. I że nikt nie może kupować ani sprzedawać, jeżeli nie ma znamienia, to jest imienia zwierzęcia lub liczby jego imienia.
(BW)
Obj. 14:9-10
9. A trzeci anioł szedł za nimi, mówiąc donośnym głosem: Jeżeli ktoś odda pokłon zwierzęciu i jego posągowi i przyjmie znamię na swoje czoło lub na swoją rękę,
10. To i on pić będzie samo czyste wino gniewu Bożego z kielicha jego gniewu i będzie męczony w ogniu i w siarce
wobec świętych aniołów i wobec Baranka.
(BW)

Mamy do wyboru dwie kary, którą wybierzemy?
Jeżeli ktoś nie pokłoni się posągowi zwierzęcia politycznego będzie zabity, a kto się pokłoni też będzie zabity tylko później, w ogniu i siarce.
Taki sam wybór mieli trzej przyjaciele Daniela.
Dan. 3:18-20
18. A jeżeli nie, niech ci będzie wiadome, o królu, że twojego boga nie czcimy i złotemu posągowi, który wzniosłeś, pokłonu nie oddamy.
19. Wtedy Nebukadnesar bardzo się rozgniewał na Szadracha, Meszacha i Abed-Nega i wyraz jego twarzy zmienił się. Odezwał się więc i kazał rozpalić piec siedem razy bardziej niż go zwykle rozpalano.
20. I najmocniejszym mężom w swoim wojsku rozkazał związać Szadracha, Meszacha i Abed-Nega i wrzucić ich do rozpalonego pieca ognistego.
(BW)

Bobo 

Wysłany: 2008-02-20, 20:56   

Proroku
Cytat:
Kolega mojego taty uczestniczyl w wyganianiu go.
Pozatym ja sam wyganialem juz falszywego proroka, wiec jezeli on jest demonem, to bestia prawdopodobnie tez.

Niesamowite! A skąd wiedziałeś, że to ów Biblijny fałszywy prorok i bestia? Przecież demonów jest sporo...

Prorok 

Wysłany: 2008-02-22, 10:10   

Słuchaj kiedy demon sie manifestuje to człowiek zmienia głos na nieludzki (bardzo niski słychać że to nie jest głos człowieka tylko potwora) i przecież gada cały czas coś tam do ciebie. Często się "przedstawiają". Jeżeli w imieniu Jezusa Chrystusa zakarzeszim kłamać to na 99% będą mówić prawdę.

Lucyfer
[Usunięty]

Wysłany: 2008-02-27, 21:14   

Prorok napisał/a:
Słuchaj kiedy demon sie manifestuje to człowiek zmienia głos na nieludzki (bardzo niski słychać że to nie jest głos człowieka tylko potwora) i przecież gada cały czas coś tam do ciebie. Często się "przedstawiają". Jeżeli w imieniu Jezusa Chrystusa zakarzeszim kłamać to na 99% będą mówić prawdę.
Ty opisujesz demony według zmyślonych teorii z telewizji. Demony to inteligentne osoby duchowe które sterują obecnie wszystkimi ludźmi z pewnymi wyjątkami tylko.
Cały świat jest pod wpływem tego władcy który zabił Jezusa a zrobił to rękami ludzi wierzących i dziś on czyni to samo. Prawie cała ludzkość idzie za nim i głosi jego nauki jakoby pochodziły od Boga, wszystkie religie bez wyjątku są jego, on jest ich władcą i bogiem.
Obj. 9:20-21
20. Pozostali ludzie, którzy nie zginęli od tych plag, nie odwrócili się od uczynków rąk swoich, nie przestając oddawać czci demonom oraz bałwanom złotym i srebrnym, i spiżowym, i kamiennym, i drewnianym, które nie mogą ani widzieć, ani słyszeć, ani chodzić,
21. I nie odwrócili się od zabójstw swoich ani od swoich czarów, ani od wszeteczeństwa swego, ani od kradzieży swoich.
(BW)

Prorok 

Wysłany: 2008-02-27, 21:16   

Nie mow mi, że opisuję to z telewizji, bo widziałem te rzeczy i wyganiałem demony.

Odpowiedz do tematu