Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
Owocem ducha jest: miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność. (List do Galatów 5:21-22)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Władca tego świata
Autor Wiadomość
efroni 

Wysłany: 2014-03-17, 09:22   

Henryk napisał/a:
Bóg ustanowił jednego władcę nad Ziemią.
Człowieka.
Nigdy tego zdania nie zmienił.
Gen 1:28 bt "Po czym Bóg im błogosławił, mówiąc do nich: Bądźcie płodni i rozmnażajcie się, abyście zaludnili ziemię i uczynili ją sobie poddaną; abyście panowali nad ptactwem podniebnym, nad rybami morskimi i nad wszystkimi zwierzętami pełzającymi po ziemi."

Więc przyczyną wszelkiego zła na ziemi jest człowiek (adam adamah - człowiek ziemi)

fauxpas napisał ; "czy zgadzasz się, że w jakimś sensie Bóg chciał, aby Lucyfer stał się szatanem, zbuntował, skusił do grzechu pierwszych ludzi i doprowadził do ich upadku?"

Co to znaczy że Bóg jest JEDEN ?
To znaczy że nie ma nikogo prócz Niego , to znaczy że nie ma żadnej
innej siły zdolnej przeciwstawić się Jemu .
Mało tego , wszystko co uczynił jest dobre , bardo dobre .

Stwórca czyni dobro i tylko dobro .
Co się dzieje jeżeli stworzenie odrzuca dobro ? Pojawia się zło .
Gdy stworzenie znowu przyjmuje dobro , zło znika wg. tego samego
prawa wg. którego gdy pojawia się światło , ciemność znika .

Dlaczego najpiękniejszy z pięknych , wyniesiony nad innych Aniołów
stał sie przeciwnikiem ? Jak stał się przeciwnikiem ?
Bóg jest b.dobrym psychologiem i zna swoje stworzenia .
To wyjątkowe piękno tego Anioła i wyniesienie nad innych rodzi u niego dumę .
Duma jest dobra jeżeli stworzenie jest dumne ze swojego Stwórcy , że Stwórca go takim uczynil i że jest to tylko zasługa Stwórcy ,
ale jeżeli jest dumne ze swej piękności i wyniesienia i jezeli myśli
że ta piekność i wyniesienie to jego zasługa to to jest zła duma
Taka duma rodzi miłość własną , uwielbienie samego siebie .
I to jest przeciwne Bogu który jest Miłością , emanacją , dawaniem .

Stwórca dopuścił do połączenia
tego narcyza z kobietą a ta urodziła giganta , gigantyczną siłę i moc
o imieniu EGO ? Do czego EGO jest potrzebne ?
Na to pytanie każdy powinien szukać odpowiedzi sam , bo jezeli zostanie podana na tacy
to nie zostanie przyjęta .

Nie wierz w ani jedno moje słowo ale sam(a) badaj , sprawdzaj , doświadczaj czy się rzeczy
aby tak mają
Ostatnio zmieniony przez efroni 2014-03-17, 09:46, w całości zmieniany 1 raz  

Eliot 

Wysłany: 2014-03-17, 09:43   

Anna01 napisał/a:
AEliot napisał/a:
Panie i Panowie...
Chwilę mnie nie było i od razu kilkadziesiąt postów zostało opublikowanych, które przejrzałem ale niestety nie znalazłem odpowiedzi na moje pytanie: kiedy szatan otrzymał władzę?
Pytanie: "od kogo ją otrzymał" jest chyba zbędne... Wszak to Bóg dzierżył całą władzę nad wszechświatem wobec czego to On mógł być dawcą... Ale kiedy?
Mamy jakieś koncepcje?

:->

Szatan otrzymał władzę (sam sobie wziął), gdy ludzie posłuchali się jego, a nie Boga.
Uwolnili zło. Olali (sorry) Boga. Czyli:" Chcieliście zło ..... to macie ! Pomogę Wam przejść przez życie, ale za wiele ode mnie nie oczekujcie, jeśli sami pozostajecie - z własnej woli i uczynków - pod wpływem zła. Dam Wam szansę w tym świecie, ale nagrodę co niektórzy otrzymają kiedyś tam, w moim świecie. "
Boże wybacz, jeśli coś kręcę. :prosze:

Jest to jakaś koncepcja ale póki co, pozostaję przy wersji biblijnej :-)

Czy sztan sam sobie wziął tą władzę? Być może ale wówczas dyskusja szatana z Jezusem a zwłaszcza wypowiedzi tego ostatniego stają się trochę dziwne:

Luk 4:5-8 bw "(5) I wyprowadził go na górę, i pokazał mu wszystkie królestwa świata w mgnieniu oka. (6) I rzekł do niego diabeł: Dam ci tę całą władzę i chwałę ich, ponieważ została mi przekazana, i daję ją, komu chcę. (7) Jeśli więc Ty oddasz mi pokłon, cała ona twoja będzie. (8) A odpowiadając Jezus rzekł mu: Albowiem napisano: Panu Bogu swemu pokłon oddawać i tylko jemu będziesz służył."

Zwóćmy uwagę, że Jezus nie zakwestionował wypowiedzi diabła ani nie zarzucił mu kłamstwa. Jedynie posługując się Pismem wyjaśnił swoje stanowisko.
Pozostaję zatem na stanowisku, że w tym przypadku diabeł nie kłamał i rzeczywiście otrzymał władzę nad światem. Korespondują z tym inne wypowiedzi Pism przytaczane przez Was.

W dalszym ciągu otwarte pozostaje pytanie: kiedy otrzymał tą władzę?
"Sławiłem więc radość, bo nic dla człowieka lepszego pod słońcem, niż żeby jadł, pił i doznawał radości, i by to go cieszyło w jego trudzie za dni jego życia, które pod słońcem daje mu Bóg." (Ecc 8:15 bt)

Eliot 

Wysłany: 2014-03-17, 09:50   

KobietaZMagdali napisał/a:
Możecie mnie nazwać ciemnogrodem, ale wydaje mi się że wiele problemów psychicznych może być wywołana pośrednim lub bezpośrednim działanie szatana. Zwłaszcza stany lękowe, niska samoocena, wiara w to że jestem zły, do niczego się nienadaję, myśli samobójcze. Szatanowi zależy byśmy uwierzyli, że Bóg nas już dawno skreślił i nie ma dla nas ratunku. Wtedy nawet nie próbujemy szukać Boga. Co nie znaczy, że depresji itp nie nalezy leczyć. Wręcz przeciwnie szybko i zdecydowanie. I wspomagac modlitwą

Ja również z ciemnogrodu... :-D
Oczywiście tak, jak Ania napisała, wiele rzeczy, które kiedyś były przypisywane działaniu diabła obecnie przypisuje się chorobom psychicznym. Generalnie żyjąc w cywilizowanej Europie trudno odnaleźć ślady działania diabła, które byłyby niezaprzeczalne.
Jednak wystarczy trochę poszperać w dziejach Afryki, żeby pozbyć się wątpliwości, że "ciemna strona mocy" to nie są bajki. No chyba, że krok po kroku i takie rzeczy dałoby się wyjasnić, jak chociażby klasyczny przykład zombi (to juz nie Afryka, rzecz jasna).
Niemniej Jezus wypędzał demony, które nie tylko przechodziły na innego "żywiciela" np. w postaci świń ale również konwersowały z Jezusem w najlepsze. Hm... ciekawostką niewyjasnioną pozostaje wszak "wysyp" demonów za czasó Jezusa. Nigdy wcześniej nie notowano chyba takiej skali zjawiska (w Biblii) ani nigdy później (w realu).
"Sławiłem więc radość, bo nic dla człowieka lepszego pod słońcem, niż żeby jadł, pił i doznawał radości, i by to go cieszyło w jego trudzie za dni jego życia, które pod słońcem daje mu Bóg." (Ecc 8:15 bt)

Rethel
[Usunięty]

Wysłany: 2014-03-17, 09:53   

fauxpas napisał/a:
Och, może nie zrozumiałem: czy zgadzasz się, że w jakimś sensie Bóg chciał, aby Lucyfer stał się szatanem, zbuntował, skusił do grzechu pierwszych ludzi i doprowadził do ich upadku?

Bóg stworzył wszystko - i na tej podstawie można by go za wszystko obwiniać...
Najlepiej gdyby nic nie stwarzał - ten dobrze robi, kto nic nie robi...

Cytat:
W takim razie tym bardziej może stać się złym, skoro sam te słowa definiuje :-D .

No nie może, bo musiałby istnieć nadrzędny miernik dobra i zła, a takiego nie ma.
Bóg jest miarą dobra i zła, więc gdy określi coś jako dobro, to jest to dobre.

Rethel
[Usunięty]

Wysłany: 2014-03-17, 09:58   

AEliot napisał/a:

U zarania:
http://biblia.webd.pl/for...p=324198#324198
Ostatnio zmieniony przez 2014-03-17, 09:58, w całości zmieniany 1 raz  

Henryk 

Wysłany: 2014-03-17, 09:58   

AEliot napisał/a:

Dobra metoda! :lol:
Tylko... że są i inne tłumaczenia:
Luk 4:6 bp […] bo do mnie należy, i daję je, komu chcę."
Luk 4:6 bt […] bo mnie są poddane i mogę je dać, komu zechcę."
Luk 4:6 kow […] bo do mnie należy i mogę ją dać, komu zechcę."
- a to pozwala na wyciągnięcie innych wniosków. :-P

Henryk 

Wysłany: 2014-03-17, 10:34   

Łk 22:29 bp "A Ja przekazuję wam królestwo, jak Ojciec Mi przekazał,"
Jezus mówiąc „przekazuję”- użył słowa: (διεθετο) dietheto.
Luk 4:6 bt " i rzekł do Niego diabeł: Tobie dam potęgę i wspaniałość tego wszystkiego, bo mnie są poddane i mogę je dać, komu zechcę."
Szatan w tym miejscu twierdzi: (παραδεδοται) paradedotai

Eliot 

Wysłany: 2014-03-17, 10:43   

Henryk napisał/a:
AEliot napisał/a:

Dobra metoda! :lol:
Tylko... że są i inne tłumaczenia:
Luk 4:6 bp […] bo do mnie należy, i daję je, komu chcę."
Luk 4:6 bt […] bo mnie są poddane i mogę je dać, komu zechcę."
Luk 4:6 kow […] bo do mnie należy i mogę ją dać, komu zechcę."
- a to pozwala na wyciągnięcie innych wniosków. :-P

Ano... rzeczywiście :-D
Hm... trzeba to zbadać.
Wreszcie jakiś konkret - dzięki Henryku :-D

Anna01 
Administrator

Wyznanie: Deizm
Pomogła: 291 razy
Wysłany: 2014-03-17, 11:16   

AEliot napisał/a:
Hm... ciekawostką niewyjasnioną pozostaje wszak "wysyp" demonów za czasó Jezusa. Nigdy wcześniej nie notowano chyba takiej skali zjawiska (w Biblii) ani nigdy później (w realu).

A to dlatego, że dopiero Jezus - jako jedyny pośrednik - objawił ( uzmysłwił ludziom) zło w jakim ludzie tkwili.
Prawdziwa wiara przyniesiona przez Jezusa czyniła cuda i ....wypędzała demony.
Dzisiaj jest podobnie - wierząc w Miłość Boga i Jezusa zło ma ograniczony dostęp, bo staramy się postępować zgodnie z Dekalogiem (nie mylić z prawem mojżeszowym, a właściwie z lewickim )
Rzym. 13:10

Bob 

Wysłany: 2014-03-17, 11:30   

Anna01 napisał/a:
A to dlatego, że dopiero Jezus - jako jedyny pośrednik - objawił ( uzmysłwił ludziom) zło w jakim ludzie tkwili.

A potem Jezus "wyjął" to zło z człowieka i "wsadził" je w stado z natury dobrych i przyjaznych świń. Po czym te obdarowane tym człowieczym złem, nie wiedząc jak się w takiej nietypowej sytuacji zachować zupełnie straciły świńskie głowy i zamiast jak dotąd spokojnie sobie chrumkać przy korytku, nie pomne ze są zwięrzętami lądowymi a nie wodnymi, rzuciły się z urwiska w morze i poszły na dno bul, bul, bul...

Co na to zieloni i greenpeace?
Ostatnio zmieniony przez Bob 2014-03-17, 12:02, w całości zmieniany 1 raz  

Anna01 
Administrator

Wyznanie: Deizm
Pomogła: 291 razy
Wysłany: 2014-03-17, 11:57   

AEliot napisał/a:

Wtedy gdy człowiek go aktywowal.
Bóg znał dobro i zło, a ponieważ stworzył nas na podobieństwo swoje musiał nam przekazać i tą wiedzę. Ale postanowił wspaniałomyślnie nas chronić.
"Nie klikaj w ten plik bo jest zawirusowany ! " Czlowiek jednak kliknął i uwolnił trojana, który drąży = ma władzę nad kompem, niszczy. Bóg musialby zrobić reset, ale skasowałby wszystko i to co jest nie skażone jeszcze wirusem.
Rozumiesz teraz Boga ? Że w tej sytuacji dozwala na dzialanie szatana-zła ?

Jana 3
(16) Tak bowiem Bóg umiłował świat, że Syna swego Jednorodzonego dał, aby każdy, kto w Niego wierzy, nie zginął, ale miał życie wieczne. (17) Albowiem Bóg nie posłał swego Syna na świat po to, aby świat potępił, ale po to, by świat został przez Niego zbawiony.
Rzym. 13:10

RN 

Wyznanie: Wiara Naturalna (Deizm)
Wysłany: 2014-03-17, 12:08   

Bob napisał/a:
Anna01 napisał/a:

A potem Jezus "wyjął" to zło z człowieka i "wsadził" je w stado z natury dobrych i przyjaznych świń. Po czym te obdarowane tym człowieczym złem, nie wiedząc jak się w takiej nietypowej sytuacji zachować zupełnie straciły świńskie głowy i zamiast jak dotąd spokojnie sobie chrumkać przy korytku, nie pomne ze są zwięrzętami lądowymi a nie wodnymi, rzuciły się z urwiska w morze i poszły na dno bul, bul, bul...

Co na to zieloni i greenpeace?

Te świnie były zarażone afrykańskim pomorem i rzucenie ich z urwiska, było utylizacją.

Rethel
[Usunięty]

Wysłany: 2014-03-17, 12:55   

AEliot napisał/a:
Ano... rzeczywiście :-D
Hm... trzeba to zbadać.
Wreszcie jakiś konkret - dzięki Henryku :-D

Nie daj się tak szybko zbadaczyć Henrykowi :-P

Romaniuk: "mnie bowiem zostało powierzone"
Warszawska: "ponieważ została mi przekazana"
Najnowszy przekład BTB ros. - "wszystko to mi oddano"
Tak samo podaje Biblia Russella... :-P
itp.

Poza tym, sama logika wskazuje, że skoro Bóg stworzył ludzkość i ziemię,
a Szatan mówi że to jest jego i może z tym robić co chce, no to jakimś
tytułem to posiadał. W przeciwnym razie kłania się vidmizm...

Ozeasz

Wyznanie: Nie namawiajcie mnie do zmiany religii
Wysłany: 2014-03-17, 14:10   

Obj.Jana 17:16-17 A dziesięć rogów, które widziałeś, i zwierzę, ci znienawidzą wszetecznicę i spustoszą ją, i ogołocą, i ciało jej jeść będą, i spalą ją w ogniu. (17) Bóg bowiem natchnął serca ich, by wykonali jego postanowienie i by działali jednomyślnie, i oddali swoją władzę królewską zwierzęciu, aż wypełnią się wyroki Boże.

Pytanie powstaje czy szatan w ogole ma jakakolwiek wladze jesli na pewne rzeczy Pan Bog dozwala, jak w przypadku Hioba 1:12 Na to rzekł Pan do szatana: Oto wszystko, co ma, jest w twojej mocy, tylko jego nie dotykaj! I odszedł szatan sprzed oblicza Pana. tutaj pokazane jest ze Pan Bog oddal wszystko co Hiob posiadal w moc szatana lecz jego samego kazal nie dotykac, w tym przypadku nasuwa sie mysl ze wszystko co jest posluszne i oddane Bogu szatan nad tym wladzy nie ma, lecz to co nie jest Boze oddane jest w moc szatana, moc ktorej nigdy oficjalnie od Boga nie otrzymal i rowniez kiedy kusil Jezusa nie posiadal zadnej wladzy wiec i niczego nie mogl Jezusowi dac, tylko szatanowi sie wydaje ze taka moc posiada w rzeczywistosci posiada moc na pewno wieksza niz ludzka, pewnie taka sama jaka posiadal w niebie lecz nie jest to moc Boska, lecz oddaje ja swoim podwladnym Obj.Jana 13:4-8 I oddali pokłon smokowi za to, że dał zwierzęciu moc, a także zwierzęciu oddali pokłon, mówiąc: Któż jest podobny do zwierzęcia i któż może z nim walczyć? (5) I dano mu paszczę mówiącą rzeczy wyniosłe i bluźniercze, dano mu też moc działania przez czterdzieści i dwa miesiące. (6) I otworzyło paszczę swoją, by bluźnić przeciwko Bogu, bluźnić przeciwko imieniu jego i przybytkowi jego, przeciwko tym, którzy mieszkają w niebie. (7) I dozwolono mu wszcząć walkę ze świętymi i zwyciężać ich; dano mu też władzę nad wszystkimi plemionami i ludami, i językami, i narodami. (8) I oddadzą mu pokłon wszyscy mieszkańcy ziemi, każdy, którego imię nie jest od założenia świata zapisane w księdze żywota Baranka, który został zabity

fauxpas 
sqrt(-1)

Wyznanie: Reformowany charyzmatyk
Wysłany: 2014-03-17, 17:28   

Rethel napisał/a:
fauxpas napisał/a:
Och, może nie zrozumiałem: czy zgadzasz się, że w jakimś sensie Bóg chciał, aby Lucyfer stał się szatanem, zbuntował, skusił do grzechu pierwszych ludzi i doprowadził do ich upadku?

Bóg stworzył wszystko - i na tej podstawie można by go za wszystko obwiniać...
Najlepiej gdyby nic nie stwarzał - ten dobrze robi, kto nic nie robi...

Właśnie paradoksalnie nie mamy o co Go oskarżać :-D . Ale widzę, że chyba generalnie się zgadzamy.

Cytat:
Cytat:
W takim razie tym bardziej może stać się złym, skoro sam te słowa definiuje :-D .

No nie może, bo musiałby istnieć nadrzędny miernik dobra i zła, a takiego nie ma.
Bóg jest miarą dobra i zła, więc gdy określi coś jako dobro, to jest to dobre.

Ale może zrobić coś i nazwać to złym. Albo odwrotnie.

Odpowiedz do tematu