Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
Owocem ducha jest: miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność. (List do Galatów 5:21-22)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Pamiętnik jednej Biblii.
Autor Wiadomość
nike 

Pomogła: 135 razy
Wysłany: 2008-03-20, 15:02   Pamiętnik jednej Biblii.

15-go STYCZNIA
Odpoczywałam przez cały tydzień. Pierwsze cztery wieczory Nowego Roku moja gospodyni czytał a mnie regularnie. Teraz wydaje mi sie,że o mnie zapomniała.

2-go LUTEGO
Sprzątanie! Starto ze mnie kurz tak jak z otaczających mnie przedmiotów i znowu postawiono na półkę.

7-go LUTEGO
Moja gospodyni wzięła mnie na krótką chwilę, aby wypisać potrzebne jej miejsca i udała sie do kościoła.

7-go MARCA
Dzisiaj ze mnie starli kurz i położyli na stół w pokoju gościnnym. Zacni goście byli i poszli,a ja znów znalazłam sie na półce.

2-go KWIETNIA
Dzień pełen pracy. Moja gospodyni prowadziła godzinę modlitewna i otworzyla mnie w celu znalezienia odnośników. Miała wiele trudności w znalezieniu potrzebnych miejsc, bo nie jest ze mną dobrze4 zaznajomiona.

5-go MAJA
Przyjechała babcia, jestem na jej kolanach. Ona dlugo czytala 1 list do Koryntian 13 i ostatnie trzy wiersze 15-go rozdziału.

7-go, 8-go, i 9-go MAJA
Byłam na kolanach babci każdego dnia po obiedzie. Jeszcze teraz leżę u niej na kolanach. Jak przyjemnie jest wiedzieć, że cię doceniają, lubią i trzymają tak delikatnie. Przez jakiś czas babcia mnie czyta, a potem siedzi i rozmyśla.

10-go MAJA
Babcia odjechała, a ja znowu jestem na starym miejscu.

4-go CZERWCA
Ktoś włożył między moje kartki kilka listków koniczyny.

1-go LIPCA
Dzisiaj położono mnie do walizki razem z innymi rzeczami.
Gospodarze wyjeżdżają na urlop.

7-go LIPCA
Ciągle jeszcze jestem w walizce, wszystko inne zostało z walizki wyjęte. Widocznie inne rzeczy są ważniejsze.

10-go LIPCA
Nadal jestem w walizce.

15-go LIPCA
Jestem już w domu. Znowu na dawnym miejscu. Nie mogę zrozumieć, po co mnie ze sobą zabrano w podróż. Przecież ani razu nie opuściłam walizki.

1-go SIERPNIA
Jest dość gorąco. Położyli na mnie dwa czasopisma, jakąś książkę i stary kapelusz. Tak bym chciała, żeby to wszystko ze mnie zdjęli.

10-go WRZEŚNIA
Sprzątanie. Starto ze mnie kurz i postawiono z powrotem w to samo miejsce. Ciężko mi jest w samotności. Ach, gdyby znowu przyjechała babcia!

5-go PAŹDZIERNIKA
Zanieśli mnie do kościoła na zjazd.
W odpowiedzi na pytanie "Kto przyniósł ze sobą Biblię?"
gospodyni podniosła mnie do góry i zostałam policzona razem z innymi Bibliami. cieszylam się i z tego, że chociaż do czegoś byłam potrzebna.

31-go GRUDNIA
Jutro ludzie z zamkniętymi oczyma będą otwierać moje stronice i kłaść palec na jakis werset, a potem otwierając oczy, czytać to miejsce. A jeśli palec zatrzyma sie na Ew.Jana 5:39 ?!! Jutro nowy rok. Ciekawe czy będę tak samo samotna jak w ubiegłym roku? Czy będę na półce w kurzu, pod czasopismami, książkami, starymi kapeluszami, w walizce przez całe tygodnie?
Ach, gdyby tylko moi właściciele częściej mnie czytali, niewątpliwie znaleźliby we mnie pokarm dla duszy i pożyteczne wskazówki dla życia. Tak chciałabym im pomóc!
Pomódlcie sie, aby wkrótce została mi dana taka możliwość.

Yarpen Zirgin 
Katolik

Wyznanie: Kościół katolicki
Wysłany: 2008-03-20, 15:40   

Ot, tekst napisany przez osobę, która Biblię stawia na pierwszym miejscu...

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.

wit
Wyznawca Istniejącego

Wysłany: 2008-03-22, 22:09   

Yarpen Zirgin napisał/a:

Jednak cała rzecz dotyczy pamiętnika, tak jakby był on pisany przez Biblię, co też jasno wynika z tytułu i treści, więc nie rozumiem Twojej obiekcji Yarpen. Czepiasz się poprostu.

tessa

Wysłany: 2008-03-23, 04:13   

Yarpen Zirgin napisał/a:

A na którym miejscu ma być Biblia Słowo od Boga ,jak nie na pierwszym?

Mateusza 6:33

„Stale więc szukajcie najpierw królestwa oraz Jego prawości, a wszystkie te inne rzeczy będą wam dodane.

Najpierw czyli na pierwszym miejscu jest szukanie królestwa.A gdzie można prawdę o nim znależć?
W Biblii.

Yarpen Zirgin 
Katolik

Wysłany: 2008-03-24, 21:12   

wit napisał/a:
Jednak cała rzecz dotyczy pamiętnika, tak jakby był on pisany przez Biblię, co też jasno wynika z tytułu i treści, więc nie rozumiem Twojej obiekcji Yarpen. Czepiasz się poprostu.

Tak? To dlaczego ten pamietnik nie został spisany np. z punktu widzenia Biblii, która leży w domu dajmy na to protestanckim albo w kościele?

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.

Yarpen Zirgin 
Katolik

Wysłany: 2008-03-24, 21:15   

tessa napisał/a:
A na którym miejscu ma być Biblia Słowo od Boga ,jak nie na pierwszym?

Bóg ma być na pierwszym miejscu, a nie Biblia. :-)

nike 

Wysłany: 2008-03-24, 22:53   

Ja w ogóle nie rozumiem o co tobie Yarpen się rozchodzi?
Dostałam mejlem ten pamiętnik, bardzo mi się spodobał i pomyślałam,że wkleję go bo warto czasami się zastanowić i pomedytować, z biblią czy o bblii. Czepiasz się, zupełnie bez żadnego powodu, weź sobie na wstrzymanie, bo to już się smutne robi.

Yarpen Zirgin napisał/a:
Bóg ma być na pierwszym miejscu, a nie Biblia. :-)

To są twoje słowa do tessy a jak ty sądzisz, czy ona nie ma Boga na pierwszym miejscu?
Biblia jednak jest słowem Boga i też powinna być na pierwszym miejscu. juz ci w jednym temacie pisałam, czepisz się słówek, czy to jest normalne? Zapytaj się sam siebie.

wit
Wyznawca Istniejącego

Wysłany: 2008-03-25, 12:49   

Yarpen Zirgin napisał/a:

Tak? To dlaczego ten pamietnik nie został spisany np. z punktu widzenia Biblii, która leży w domu dajmy na to protestanckim albo w kościele?

No tak Yarpen, Ty jak zwykle musisz stwarzać problemy. Pod swoim nickiem powinieneś mieć podpis - problemowy, tak jak ja mam - niesakramentalny. :-P

Racz zauważyć, że ten temat należy traktować niejako z przymrużeniem oka, a Ty widocznie musisz wszędzie, gdzie to tylko możliwe, wtrącić swoje trzy grosze. Tak było na obu forach protestanckich, i tak jest tutaj. Nawet z Bobem o lakoniczne słowo "opłatek" musiałeś toczyć spór; chociaż z punktu widzenia laika (mam tu na myśli Boba, który katolikiem chyba nie był, więc nie musi operować słowem "hostia"), określenie "opłatek" powinno poprawne.

Zgodnie z tradycją, żeby wyszło na Twoje, ostatnie słowo należy do Ciebie, gdyż ja nie zamierzam odpowiadać w tak błahych sprawach. Zresztą jakiś tydzień, a może i dłużej, nie będzie mnie na forum, więc mojej ewentualnej szybkiej riposty nie spodziewaj się. :-)

Yarpen Zirgin 
Katolik

Wysłany: 2008-03-25, 14:01   

wit napisał/a:
Racz zauważyć, że ten temat należy traktować niejako z przymrużeniem oka, a Ty widocznie musisz wszędzie, gdzie to tylko możliwe, wtrącić swoje trzy grosze.

Racz zauwazyć, że ja napisałem komentarz, do którego miałem pełne prawo. Aferę robisz ty...

wit napisał/a:
Nawet z Bobem o lakoniczne słowo "opłatek" musiałeś toczyć spór; chociaż z punktu widzenia laika (mam tu na myśli Boba, który katolikiem chyba nie był, więc nie musi operować słowem "hostia"), określenie "opłatek" powinno poprawne.

I tu też nie masz mojej winy, ponieważ to Bobo nie mógł ścierpieć, że katolik poprawił mu błąd merytoryczny i zaczął się o to awanturować.

Yarpen Zirgin 
Katolik

Wysłany: 2008-03-25, 14:10   

nike napisał/a:
Ja w ogóle nie rozumiem o co tobie Yarpen się rozchodzi?
Dostałam mejlem ten pamiętnik, bardzo mi się spodobał i pomyślałam,że wkleję go bo warto czasami się zastanowić i pomedytować, z biblią czy o bblii.

Natomiast mi nasunął pewne wnioski co do mentalności autora, więc je zapisałem celem udostępnienia ich ogółowi. :)

Cytat:
Czepiasz się, zupełnie bez żadnego powodu, weź sobie na wstrzymanie, bo to już się smutne robi.

Na wstrzymanie weź lepiej ty, bo niepotrzebnie robisz aferę na mój temat...

nike napisał/a:
To są twoje słowa do tessy a jak ty sądzisz, czy ona nie ma Boga na pierwszym miejscu?

Nie wiem, co ona ma na pierwszym miejscu. Ja skomentowałem określone zdanie.

nike 

Wysłany: 2008-03-25, 14:23   

Yarpen Zirgin napisał/a:
Natomiast mi nasunął pewne wnioski co do mentalności autora, więc je zapisałem celem udostępnienia ich ogółowi. :)

Nie rozumiem tego co napisałeś?

Yarpen Zirgin napisał/a:

Ja wzięłam i dlatego od razu tobie nie odpisałam, bo wtedy mój post byłby bardzo nie miły.

Yarpen Zirgin napisał/a:

Ale zastanów się, czy myślałeś jak te kilka słów pisałeś.

Yarpen Zirgin 
Katolik

Wysłany: 2008-03-25, 15:46   

nike napisał/a:
Yarpen Zirgin napisał/a:

Nie rozumiem tego co napisałeś?

Napisze prostszymi słowami:
Zacytowany przez Ciebie tekst spowodował zaistnienie myślowego procesu kojarzenia faktów, którego efektem było wyciągnięcie określonych i bardzo konkretnych wniosków na temat autora tekstu. Ubocznym efektem w/w procesu myślowego było pojawienie sie nieodpartej chęci podzielenia się wyciągniętymi wnioskami z ogółem forumowiczów, co z kolei pociągnęło za sobą uruchomienie funkcji motorycznych w moim organizmie i zapisanie tychże wniosków w postaci odpowiedzi na twój post.

Inaczej mówiąc:
Napisałem kometnarz na temat autora. :mrgreen:

Cytat:
Yarpen Zirgin napisał/a:

Ja wzięłam i dlatego od razu tobie nie odpisałam, bo wtedy mój post byłby bardzo nie miły.

Więc teraz teź weź na wstrzymanie. :-)

Cytat:
Yarpen Zirgin napisał/a:

Ale zastanów się, czy myślałeś jak te kilka słów pisałeś.

Oczywiście.
Jeszcze nie udało mi się niczego zapisać bez wcześniejszego uruchomienia procesu myślenia. :-)

nike 

Wysłany: 2008-03-25, 18:27   

Yarpen napisał

Cytat:
Jeszcze nie udało mi się niczego zapisać bez wcześniejszego uruchomienia procesu myślenia. :-)

To sie cieszę,że myślisz, jak piszesz, bo wydawało mi się,---- ach ok. :-)

Odpowiedz do tematu