Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Otchłań

Czym otchłań?
jest miejscem rzeczywistym w sferze niematerialnej
38%
 38%  [ 5 ]
jest wyłącznie symboliczna
53%
 53%  [ 7 ]
nie można dokładnie określić
7%
 7%  [ 1 ]
Głosowań: 13
Wszystkich Głosów: 13

Autor Wiadomość
Prorok 
:-|

Dołączył: 16 Lut 2008
Posty: 112
Skąd: Glinianka w niebie ;)
Wysłany: 2008-03-12, 20:02   

Cytat:
Jak to "nieważne"?
Złe duchy są duchami , czy czym innym?

W naszym tłumaczeniu bibli słowo "duch" oznacza to samo co "astralny". Ja to rozrówniam. "duch" używam jako duchy ludzi, a wszystkie inne byty "duchowe" nazywam astralnymi. Szczerze mówiąc nie wiem skąd to wziołem ale jakoś mi to zostało. Spróbuję pisać językiem naszych przekładów abyśmy się lepiej rozumieli.
Cytat:
Jesli są duchami ,czyli tak jak uczy Pismo ,to twoje wizje dotyczące tego , że .

Heh, mówiąc ciało masz na myśli ciało materialne. Chodzi mi cały czas o ciała astralne.
Większość bytów duchowych jest zbudowana z:
- spectrum
- ciała DUCHOWEGO
- energi
Dotyczy to prawie wszystkich stworzeń duchowych, nielicząc dusz.
Gdy wyczerpie się załóżmy energia, jego ciało DUCHOWE obumiera. Jednak spectrum jest NIEZNISZCZALNE i idzie do fontanny itd. Zresztą gdyby nie było takiego mechanizmu, to demony wolały by umrzeć bo nie czekały by ich wtedy wieczne męki.
Cytat:
Wtedy są duchami w ciałach - a z tym to ciężko się by było zgodzić , bo dlatego opętuja ludzi a nawet zwierzęta , ponieważ chcą być w jakimkolwiek ciale , a nie że są w swoich ciałach.

One opętują ludzi dlatego, że wtedy mają do nich bezpośredni dostęp i mogą im zrobić o wiele więcej niż gdyby byli poza nimi. Zwierzęta tylko opętują z 2 powodów:
- bez ciał materialnych światło słoneczne zadaje im ból ( nie jakiś masakryczny ale skuteczny )
- aby zaatakować nimi ludzi
Cytat:
No i właśnie o to chodzi.Napisać coś prawdziwego i przy okazji wszczepić kłamstwo mające na celu oddalenie od miłości Bożej.
Pochodzenie takich proroctw jest bardzo podejrzane.Dostrzegam w tym ingerencję i natchnienie złego.

Osobiście nie widzę tam nic co by miało odwieść od miłości Bożej ;)
Może to trochę przesada z tą "ingerencją złego". W końcu ta książka ma charakter ewangelizacyjny
Narazie nie mogę sprawdzić wszystkiego co tam pisze (wole narazie tam nie wchodzić :D) ale to co mogę sprawdzić to sprawdziłem i mam następujące wnioski
- opisuje ona dobrą konstrukcję piekłą, ale nie całkowitą
- trochę przekręca wypowiedzi niektórych ludzi tam byjących
- Dobrze opisuje wygląd duszy ludzi i demonów
- Wiekszość rzeczy które napisała jako coś co się domyśliłą jest błedne
- wedłuch mnie rzeczywiście tak mogą wyglądać tortury piekielne, co donrze tłumaczy jeden werset
- To że demony ich zaciągają łańcuchami... :-/ hmmm może wtedy zaciągały wedłuch mnie powinna to robić śmierć, ale według bibli śmierć została pokonana (zapieczętowana? ) przez zmartwychwstanie Jezusa, i zostanie uwolniona podczas 4 pieczęci. Być morze rzeczywiście wtedy zaciągały ludzi do piekła demony ale jakoś niegdy nie wiedziałem czegoś takiego.. :-?
Cytat:
No to zdecyduj się.Albo tym jądrem jest "serce piekła" albo gehenna.
A może mi powiesz , że jedno i drugie to to samo?

Chodziło mi o jądro ziemi :mrgreen: :mrgreen:
Przecierz serce piekła jest to poprostu miejsce w szeolu... Ono raczej jest bo wiedziałem o nim wcześniej. Chociaż po głebszych przemyśleniach wątpię rzeczywiście żeby ono żyło :-P
Cytat:
Określenie "piekło" jest podejrzane , bo widac tutaj dendencyjne tłumaczenie ludzi , którzy za wszelką ceną chcieli tę naukę przekazać innym

Możesz to nazwać sercem szeolu.
A tak wogóle to ten niby "tunel ciemności" czy coś w tym stylu to jest Abbadon o którym misze w Job 26,6; Prz 15,11; 28,8 (sory ale te wersety z wiki przekopiowałem bo nie miałem czasu szukać, dlatego przepraszam z góry jeżeli są to błędne wersety)
Cytat:
Ciekawe dlaczego nie przetłumaczono na piekło wszystkich wersetów w Biblii ze słowa szeol...
Gdyby tak ktoś zrobił ,to wyszłyby takie abstrakcje ,że szkoda gadać.
Dopasowano do nauki jedynie te wersety , które łatwo było podrobić.
Według mnie jest czysta i perfidna manipulacja wołająca o pomstę.

Dla mnie wogóle nie powinno się tłumaczyć tych słów tylko pozostawić nazwę szeol.
Gdzieś nawet przetłumaczyli ją jako krainę milczenia :evil:
 
 
Prorok 
:-|

Dołączył: 16 Lut 2008
Posty: 112
Skąd: Glinianka w niebie ;)
Wysłany: 2008-03-12, 20:02   

Cytat:
Jak to "nieważne"?
Złe duchy są duchami , czy czym innym?

W naszym tłumaczeniu bibli słowo "duch" oznacza to samo co "astralny". Ja to rozrówniam. "duch" używam jako duchy ludzi, a wszystkie inne byty "duchowe" nazywam astralnymi. Szczerze mówiąc nie wiem skąd to wziołem ale jakoś mi to zostało. Spróbuję pisać językiem naszych przekładów abyśmy się lepiej rozumieli.
Cytat:
Jesli są duchami ,czyli tak jak uczy Pismo ,to twoje wizje dotyczące tego , że .

Heh, mówiąc ciało masz na myśli ciało materialne. Chodzi mi cały czas o ciała astralne.
Większość bytów duchowych jest zbudowana z:
- spectrum
- ciała DUCHOWEGO
- energi
Dotyczy to prawie wszystkich stworzeń duchowych, nielicząc dusz.
Gdy wyczerpie się załóżmy energia, jego ciało DUCHOWE obumiera. Jednak spectrum jest NIEZNISZCZALNE i idzie do fontanny itd. Zresztą gdyby nie było takiego mechanizmu, to demony wolały by umrzeć bo nie czekały by ich wtedy wieczne męki.
Cytat:
Wtedy są duchami w ciałach - a z tym to ciężko się by było zgodzić , bo dlatego opętuja ludzi a nawet zwierzęta , ponieważ chcą być w jakimkolwiek ciale , a nie że są w swoich ciałach.

One opętują ludzi dlatego, że wtedy mają do nich bezpośredni dostęp i mogą im zrobić o wiele więcej niż gdyby byli poza nimi. Zwierzęta tylko opętują z 2 powodów:
- bez ciał materialnych światło słoneczne zadaje im ból ( nie jakiś masakryczny ale skuteczny )
- aby zaatakować nimi ludzi
Cytat:
No i właśnie o to chodzi.Napisać coś prawdziwego i przy okazji wszczepić kłamstwo mające na celu oddalenie od miłości Bożej.
Pochodzenie takich proroctw jest bardzo podejrzane.Dostrzegam w tym ingerencję i natchnienie złego.

Osobiście nie widzę tam nic co by miało odwieść od miłości Bożej ;)
Może to trochę przesada z tą "ingerencją złego". W końcu ta książka ma charakter ewangelizacyjny
Narazie nie mogę sprawdzić wszystkiego co tam pisze (wole narazie tam nie wchodzić :D) ale to co mogę sprawdzić to sprawdziłem i mam następujące wnioski
- opisuje ona dobrą konstrukcję piekłą, ale nie całkowitą
- trochę przekręca wypowiedzi niektórych ludzi tam byjących
- Dobrze opisuje wygląd duszy ludzi i demonów
- Wiekszość rzeczy które napisała jako coś co się domyśliłą jest błedne
- wedłuch mnie rzeczywiście tak mogą wyglądać tortury piekielne, co donrze tłumaczy jeden werset
- To że demony ich zaciągają łańcuchami... :-/ hmmm może wtedy zaciągały wedłuch mnie powinna to robić śmierć, ale według bibli śmierć została pokonana (zapieczętowana? ) przez zmartwychwstanie Jezusa, i zostanie uwolniona podczas 4 pieczęci. Być morze rzeczywiście wtedy zaciągały ludzi do piekła demony ale jakoś niegdy nie wiedziałem czegoś takiego.. :-?
Cytat:
No to zdecyduj się.Albo tym jądrem jest "serce piekła" albo gehenna.
A może mi powiesz , że jedno i drugie to to samo?

Chodziło mi o jądro ziemi :mrgreen: :mrgreen:
Przecierz serce piekła jest to poprostu miejsce w szeolu... Ono raczej jest bo wiedziałem o nim wcześniej. Chociaż po głebszych przemyśleniach wątpię rzeczywiście żeby ono żyło :-P
Cytat:
Określenie "piekło" jest podejrzane , bo widac tutaj dendencyjne tłumaczenie ludzi , którzy za wszelką ceną chcieli tę naukę przekazać innym

Możesz to nazwać sercem szeolu.
A tak wogóle to ten niby "tunel ciemności" czy coś w tym stylu to jest Abbadon o którym misze w Job 26,6; Prz 15,11; 28,8 (sory ale te wersety z wiki przekopiowałem bo nie miałem czasu szukać, dlatego przepraszam z góry jeżeli są to błędne wersety)
Cytat:
Ciekawe dlaczego nie przetłumaczono na piekło wszystkich wersetów w Biblii ze słowa szeol...
Gdyby tak ktoś zrobił ,to wyszłyby takie abstrakcje ,że szkoda gadać.
Dopasowano do nauki jedynie te wersety , które łatwo było podrobić.
Według mnie jest czysta i perfidna manipulacja wołająca o pomstę.

Dla mnie wogóle nie powinno się tłumaczyć tych słów tylko pozostawić nazwę szeol.
Gdzieś nawet przetłumaczyli ją jako krainę milczenia :evil:
 
 
Prorok 
:-|

Dołączył: 16 Lut 2008
Posty: 112
Skąd: Glinianka w niebie ;)
Wysłany: 2008-03-12, 20:02   

Cytat:
Jak to "nieważne"?
Złe duchy są duchami , czy czym innym?

W naszym tłumaczeniu bibli słowo "duch" oznacza to samo co "astralny". Ja to rozrówniam. "duch" używam jako duchy ludzi, a wszystkie inne byty "duchowe" nazywam astralnymi. Szczerze mówiąc nie wiem skąd to wziołem ale jakoś mi to zostało. Spróbuję pisać językiem naszych przekładów abyśmy się lepiej rozumieli.
Cytat:
Jesli są duchami ,czyli tak jak uczy Pismo ,to twoje wizje dotyczące tego , że .

Heh, mówiąc ciało masz na myśli ciało materialne. Chodzi mi cały czas o ciała astralne.
Większość bytów duchowych jest zbudowana z:
- spectrum
- ciała DUCHOWEGO
- energi
Dotyczy to prawie wszystkich stworzeń duchowych, nielicząc dusz.
Gdy wyczerpie się załóżmy energia, jego ciało DUCHOWE obumiera. Jednak spectrum jest NIEZNISZCZALNE i idzie do fontanny itd. Zresztą gdyby nie było takiego mechanizmu, to demony wolały by umrzeć bo nie czekały by ich wtedy wieczne męki.
Cytat:
Wtedy są duchami w ciałach - a z tym to ciężko się by było zgodzić , bo dlatego opętuja ludzi a nawet zwierzęta , ponieważ chcą być w jakimkolwiek ciale , a nie że są w swoich ciałach.

One opętują ludzi dlatego, że wtedy mają do nich bezpośredni dostęp i mogą im zrobić o wiele więcej niż gdyby byli poza nimi. Zwierzęta tylko opętują z 2 powodów:
- bez ciał materialnych światło słoneczne zadaje im ból ( nie jakiś masakryczny ale skuteczny )
- aby zaatakować nimi ludzi
Cytat:
No i właśnie o to chodzi.Napisać coś prawdziwego i przy okazji wszczepić kłamstwo mające na celu oddalenie od miłości Bożej.
Pochodzenie takich proroctw jest bardzo podejrzane.Dostrzegam w tym ingerencję i natchnienie złego.

Osobiście nie widzę tam nic co by miało odwieść od miłości Bożej ;)
Może to trochę przesada z tą "ingerencją złego". W końcu ta książka ma charakter ewangelizacyjny
Narazie nie mogę sprawdzić wszystkiego co tam pisze (wole narazie tam nie wchodzić :D) ale to co mogę sprawdzić to sprawdziłem i mam następujące wnioski
- opisuje ona dobrą konstrukcję piekłą, ale nie całkowitą
- trochę przekręca wypowiedzi niektórych ludzi tam byjących
- Dobrze opisuje wygląd duszy ludzi i demonów
- Wiekszość rzeczy które napisała jako coś co się domyśliłą jest błedne
- wedłuch mnie rzeczywiście tak mogą wyglądać tortury piekielne, co donrze tłumaczy jeden werset
- To że demony ich zaciągają łańcuchami... :-/ hmmm może wtedy zaciągały wedłuch mnie powinna to robić śmierć, ale według bibli śmierć została pokonana (zapieczętowana? ) przez zmartwychwstanie Jezusa, i zostanie uwolniona podczas 4 pieczęci. Być morze rzeczywiście wtedy zaciągały ludzi do piekła demony ale jakoś niegdy nie wiedziałem czegoś takiego.. :-?
Cytat:
No to zdecyduj się.Albo tym jądrem jest "serce piekła" albo gehenna.
A może mi powiesz , że jedno i drugie to to samo?

Chodziło mi o jądro ziemi :mrgreen: :mrgreen:
Przecierz serce piekła jest to poprostu miejsce w szeolu... Ono raczej jest bo wiedziałem o nim wcześniej. Chociaż po głebszych przemyśleniach wątpię rzeczywiście żeby ono żyło :-P
Cytat:
Określenie "piekło" jest podejrzane , bo widac tutaj dendencyjne tłumaczenie ludzi , którzy za wszelką ceną chcieli tę naukę przekazać innym

Możesz to nazwać sercem szeolu.
A tak wogóle to ten niby "tunel ciemności" czy coś w tym stylu to jest Abbadon o którym misze w Job 26,6; Prz 15,11; 28,8 (sory ale te wersety z wiki przekopiowałem bo nie miałem czasu szukać, dlatego przepraszam z góry jeżeli są to błędne wersety)
Cytat:
Ciekawe dlaczego nie przetłumaczono na piekło wszystkich wersetów w Biblii ze słowa szeol...
Gdyby tak ktoś zrobił ,to wyszłyby takie abstrakcje ,że szkoda gadać.
Dopasowano do nauki jedynie te wersety , które łatwo było podrobić.
Według mnie jest czysta i perfidna manipulacja wołająca o pomstę.

Dla mnie wogóle nie powinno się tłumaczyć tych słów tylko pozostawić nazwę szeol.
Gdzieś nawet przetłumaczyli ją jako krainę milczenia :evil:
 
 
machabeusz 

Pomógł: 6 razy
Dołączył: 06 Lip 2007
Posty: 3321
Wysłany: 2008-03-13, 19:18   

[quote="Prorok"]

Cytat:
"duch" używam jako duchy ludzi, a wszystkie inne byty "duchowe" nazywam astralnymi.

A duchy gigantów...? :xhehe:

Cytat:
Osobiście nie widzę tam nic co by miało odwieść od miłości Bożej ;)

Nie dostrzegasz tego?
:shock:
Przedstawia się Boga jako przechadzającego się po piekle i rozmawiającego z potępionymi , co za każdym razem kończy się bluźnierstwami pod Jego adresem.Coś w stylu wycieczki krajoznawczej... :roll:

Cytat:
Może to trochę przesada z tą "ingerencją złego". W końcu ta książka ma charakter ewangelizacyjny

Nawracanie się ze strachu przed piekłem zamiast przyjść do Boga z miłości.
Jeżeli to zazywasz ewangelizacją , to najwyraźniej mamy inne definicje słowa "Ewangelia".

Cytat:
- wedłuch mnie rzeczywiście tak mogą wyglądać tortury piekielne, co donrze tłumaczy jeden werset
- To że demony ich zaciągają łańcuchami... :-/ hmmm może wtedy zaciągały

Ciekawe jak ty to sobie w głowie ułożyłeś... :-?
Najpierw piszesz:
Cytat:
demony wolały by umrzeć bo nie czekały by ich wtedy wieczne męki.


Demony się znęcają nad ludźmi jako wyraźna wola Boża, a potem nastąpi odmiana i to demony będą dręczone. :roll:
Nie obraź się , ale nie mogę się powstrzymać od spazmatycznego śmiechu. :lol: :lol: :lol:

A demony przez kogo będą męczone?
Szatan w gehennie , one też... :-?

Nieźle to wygląda , nie powiem. :crazy:
Podsumujmy:
Obecnie na ziemi demony dręczą ludzi.Potem po śmierci , gdy się nie nawrócą , to dręczą ich w piekle (hades) , a następnie dla odmiany po sądzie ostatecznym (wytchnienie przynajmniej na chwilę) znowu do piekła , ale tym razem już na maxa , czyli wieki wieczne.
Tam już razem z demonami (starzy znajomi) i szatanem w nieskończoność męki w ogniu.
Sprostuj , jeśli w czymś się pomyliłem , ale nie sądzę.

Cytat:
wedłuch mnie powinna to robić śmierć, ale według bibli śmierć została pokonana (zapieczętowana? ) przez zmartwychwstanie Jezusa

Według ciebie to śmierć ma to robić?
Hej , a demony miałyby być bezczynne?
Odnośnie śmierci , to pokonana będzie po zmartwychwstaniu Kościoła 1 Kor.15:54,55.

Cytat:
Być morze rzeczywiście wtedy zaciągały ludzi do piekła demony ale jakoś niegdy nie wiedziałem czegoś takiego.. :-?

Mówię ci , że to jest stek bredni.Nie wierz temu , że demony dręczą w piekle ludzi.To nie ma zupełnie sensu i rzutuje bezpośrednio na Boga , który rzekomo miałby coś z tym wspólnego.
Bóg nie ma z tym nic wspólnego.To właśnie narzędzia szatana robią wszystko co mogą , aby dzieci Boże w to uwierzyły.Właśnie to oddala od miłości Boga.

Cytat:
Dla mnie wogóle nie powinno się tłumaczyć tych słów tylko pozostawić nazwę szeol.
Gdzieś nawet przetłumaczyli ją jako krainę milczenia :evil:

Tutaj masz rację.
Wyobraź sobie sytuację , gdzie w Biblii nigdzie nie ma słowa piekło , tylko zawsze jest szeol/hades lub gehenna.
W życie nie wierzyłbyś w jakieś piekło , tylko w sąd i trafienie do jeziora ognistego potępionych.
Szeol jest przechowalnią duchów ludzi , którzy wyjdą stamtąd na sąd ostateczny.Wyrok nastąpi dopiero potem ,a nie że już cierpią w ogniu piekielnym na wieki jak opisują to podejrzane "ewangelizacyjne" wizje.

Słyszałeś o jakimś sercu piekła? :-?
Ciekawe skąd , bo w Biblii nie uświadczysz niczego takiego.
_________________
Jesteś lub byłeś świadkiem Jehowy?

http://forum.zbawieniedlaciebie.pl/index.php

http://machabeusz7.bloog.pl/
 
 
Prorok 
:-|

Dołączył: 16 Lut 2008
Posty: 112
Skąd: Glinianka w niebie ;)
Wysłany: 2008-03-13, 21:35   

Cytat:
A duchy gigantów...?

Ich jest tak mało że prawie wcale...
Cytat:
Jeżeli to zazywasz ewangelizacją , to najwyraźniej mamy inne definicje słowa "Ewangelia"

Dobra nowina ;)
Cytat:
Demony się znęcają nad ludźmi jako wyraźna wola Boża, a potem nastąpi odmiana i to demony będą dręczone.
Nie obraź się , ale nie mogę się powstrzymać od spazmatycznego śmiechu.

nO W GEHHENNIE nie ?
Cytat:
Sprostuj , jeśli w czymś się pomyliłem , ale nie sądzę.

Oprócz tego że ująłeś to ironicznie to coś podobnego. Ale myślę że być może demony równierz ich dręczą, ale "troche" rzadziej niż w tym proroctwie...
Cytat:
Hej , a demony miałyby być bezczynne?

Pójdź sobie kiedyś na specer po 2 planie to zobaczysz tą "bezczynność"
Cytat:
Słyszałeś o jakimś sercu piekła?
Ciekawe skąd , bo w Biblii nie uświadczysz niczego takiego.

Przy 9 br jest taki portal który tam prowadzi - stoi przy nim astaroth.
Czy mógłbyś w końcu dać te wersety które zaprzeczają temu proroctwu ?
 
 
kansyheniek 


Pomógł: 55 razy
Dołączył: 22 Wrz 2007
Posty: 2459
Skąd: Kleve,Niemcy
Wysłany: 2008-03-13, 22:03   

Prorok napisał/a:
Pójdź sobie kiedyś na specer po 2 planie to zobaczysz tą "bezczynność"


Prorok napisał/a:
Przy 9 br jest taki portal który tam prowadzi - stoi przy nim astaroth.
Czy mógłbyś w końcu dać te wersety które zaprzeczają temu proroctwu ?


Przyznam szczerze niesamowity jest ten Prorok.
Skad ty czlowieku bierzesz te rewelacjie jesli mozna spytac?
_________________
"NIE JEST WAŻNE KTO MA RACJĘ,ALE CO JEST RACJĄ!!!"
 
 
machabeusz 

Pomógł: 6 razy
Dołączył: 06 Lip 2007
Posty: 3321
Wysłany: 2008-03-14, 19:49   

[quote="Prorok"]

Cytat:
A duchy gigantów...?

Cytat:
Ich jest tak mało że prawie wcale...

Jak to mało...Widziałeś jakiegoś?
Nie są przypadkiem złymi duchami? 8-)
Za życia w ciele były złe , a po śmierci są już tylko duchami.Jak by na to nie patrzeć , to są "złe duchy".

Cytat:
Jeżeli to zazywasz ewangelizacją , to najwyraźniej mamy inne definicje słowa "Ewangelia"

Cytat:
Dobra nowina ;)

"Dobra Nowina o Królestwie Bożym."Ja zaś w wizjach męczarni piekielnych nigdzie wzmianek o Królestwie nie widzę.Strach tylko...
Demony pod protektoratem Jezusa dręczą tam ludzi... :shock:
Ty naprawdę nie widzisz w tym nic niepokojącego? :-?


Cytat:
Oprócz tego że ująłeś to ironicznie to coś podobnego. Ale myślę że być może demony równierz ich dręczą, ale "troche" rzadziej niż w tym proroctwie...

"Trochę rzadziej".Ciekawie to określiłeś.Trochę , to masz na myśli , że jest ich mniej , czy są po prostu łaskawsze?

Cytat:
Czy mógłbyś w końcu dać te wersety które zaprzeczają temu proroctwu ?

No to trochę o tym popiszę jak chcesz.Przede wszystkim , to w tej wizji jest mowa o tym , że w piekle , gdzie dusze się obecnie męczą będzie tak już na zawsze i że już stamtąd nie wyjdą.Jest to kłamstwem , ponieważ "piekło (hades)wyda umarłych na sąd ostateczny i pomiędzy umarłymi będą zapisani w księdze życia".Dopiero wtedy źli pójdą w ogień wieczny.(Obj.20:11-15).
Druga sprawa , to jest taka , że hades/szeol jest miejscem ciemności , gdzie spoczywają duchy zmarłych i czekają na sąd (Ps.143:3 ; Przyp.2:18 ; 1Sam. 2:6 ; Hebr.9:27).
Popatrz na przykład na to:
Kazn. 6:4-5
4. Bo ten przychodzi na świat jako nic i odchodzi w ciemność, i ciemność okrywa jego imię,
5. Nie widzi też słońca i o niczym nie wie, i ma milszy spokój niż tamten.
(BW)

Umarli nic nie wiedzą i śpią po prostu.

Kazn. 9:5-6
5. Wiedzą bowiem żywi, że muszą umrzeć, lecz umarli nic nie wiedzą i już nie ma dla nich żadnej zapłaty, gdyż ich imię idzie w zapomnienie.
6. Zarówno ich miłość, jak ich nienawiść, a także ich gorliwość dawno minęły; i nigdy już nie mają udziału w niczym z tego, co się dzieje pod słońcem.
(BW)

Dziwne , że muszę ci pisac o krainie umarłych...
Biblia bardzo jasno to miejsce opisuje.Umarli czekają na sąd i dopiero po sądzie otrzymają karę.

To w co ty wierzysz zaprzecza Bożej sprawiedliwości i nauce o sądzie ostatecznym.
Najpierw ludzie cierpią na ziemi , potem w piekle , a następnie w jeziorze ognia...?

Kim jest zatem Bóg?
Powiedzmy sobie to szczerze. :-|

On jest sprawiedliwy i miłosierny , a nie jest podobny do diabła i jego aniołów, który tylko chciałby znęcać się nad ludźmi -nawet po śmierci.
Takie nauki szargają imie Boże i Jego czystość , bo On nie ma nic wspólnego z ciemnością.
Ja musze ciebie nauczać takich rzeczy? :shock:
Mówię ci: poczytaj Biblię , a nie jakieś bluźniercze wizje.To dobra rada , Proroku.

W tych wizjach ludzie bluźnią za każdym razem w obecności Jezusa i tak bez końca...

Aha , jeszcze jedno: tam jest napisane wprost , że ludzie w piekle po wypaleniu w ogniu otrzymują nowe ciała i taki cykl jest w nieskończoność.
Otóż w hadesie są duchy ludzi i nikt tam nie mógł dostać ciała , bo to by było zmartwychstaniem.
Na to wychodzi ,że Bóg stwarza tam ludziom ciągle nowe ciała w celu dręczenia?

Bóg chce więc tego i lubuje się w tym czy jak?
Przechadza się jeszcze tam na dodatek i oprowadza swoje owieczki po piekle... :roll:
_________________
Jesteś lub byłeś świadkiem Jehowy?

http://forum.zbawieniedlaciebie.pl/index.php

http://machabeusz7.bloog.pl/
 
 
Prorok 
:-|

Dołączył: 16 Lut 2008
Posty: 112
Skąd: Glinianka w niebie ;)
Wysłany: 2008-03-16, 13:48   

Cytat:
Jak to mało...Widziałeś jakiegoś?
Nie są przypadkiem złymi duchami?

Mówiłem ci że określeniem "złe duchy" opisywane są w bibli demony a nie duchy gigantów...
 
 
tessa

Pomógł: 5 razy
Dołączył: 18 Cze 2006
Posty: 4116
Wysłany: 2008-03-17, 10:37   

Prorok napisał/a:
Cytat:
Jak to mało...Widziałeś jakiegoś?
Nie są przypadkiem złymi duchami?

Mówiłem ci że określeniem "złe duchy" opisywane są w bibli demony a nie duchy gigantów...


Giganci zginęli w potopie.

Rodzaju 6

1 A gdy zaczęło przybywać ludzi na powierzchni ziemi i rodziły się im córki, 2 synowie prawdziwego Boga zaczęli zwracać uwagę na córki ludzkie, jako że były piękne; i pojmowali za żony wszystkie, które sobie wybrali. 3 Potem Jehowa rzekł: „Duch mój nie będzie bez końca oddziaływał na człowieka, bo jest on też ciałem. Dlatego jego dni potrwają sto dwadzieścia lat”.

4 W owych dniach byli na ziemi nefilimowie, a także potem, gdy synowie prawdziwego Boga dalej współżyli z córkami ludzkimi i one rodziły im synów; byli to mocarze, którzy istnieli od dawna, ludzie sławni.

5 A Jehowa widział, że ogromna jest niegodziwość człowieka na ziemi i że każda skłonność myśli jego serca przez cały czas jest wyłącznie zła. 6 I Jehowa żałował, że uczynił ludzi na ziemi, i bolał w swym sercu. 7 Toteż Jehowa rzekł: „Zetrę z powierzchni ziemi ludzi, których stworzyłem, od człowieka do zwierzęcia domowego, do wszelkiego innego poruszającego się zwierzęcia i do latającego stworzenia niebios, gdyż żałuję, że ich uczyniłem”. 8 Lecz Noe znalazł łaskę w oczach Jehowy.

Ocalał tylko Noe wraz z rodziną .Potomstwo córek ludzkich i zbuntowanych aniołów ,czyli giganci zginęli w wodach potopu.
 
 
machabeusz 

Pomógł: 6 razy
Dołączył: 06 Lip 2007
Posty: 3321
Wysłany: 2008-03-17, 19:13   

[quote="tessa"]

Cytat:
Giganci zginęli w potopie.

Ocalał tylko Noe wraz z rodziną .Potomstwo córek ludzkich i zbuntowanych aniołów ,czyli giganci zginęli w wodach potopu.


Dziękujemy ci za przypomnienie , Tesso.

Odpowiedz nam jednak: na jakiej podstawie twierdzisz , że zniknęli całkowicie , skoro giganci byli potomstwem istot zarówno duchowych i cielesnych? 8-)

Czy giganci nie byli również duchami?
_________________
Jesteś lub byłeś świadkiem Jehowy?

http://forum.zbawieniedlaciebie.pl/index.php

http://machabeusz7.bloog.pl/
 
 
Bobo 


Pomógł: 551 razy
Dołączył: 03 Mar 2007
Posty: 13647
Wysłany: 2008-03-17, 19:25   

Cytat:
Czy giganci nie byli również duchami?

Tak, to musielibyśmy przyjąć, że istoty duchowe rozmnażają się jak ludzie, co wg. mnie raczej nie do przyjęcia. Nie ma czegoś takiego, że duch rodzi ducha z pomocą kobiety. Istoty duchowe są stwarzane przez Boga.
Co się z ciała urodziło, ciałem jest.
Czyżby demony przechytrzyły Boga i znalazły sposób aby ich było więcej?
_________________
Oszołomstwu mówię NIE!
 
 
machabeusz 

Pomógł: 6 razy
Dołączył: 06 Lip 2007
Posty: 3321
Wysłany: 2008-03-17, 20:13   

[quote="Bobo"]

Cytat:
Czy giganci nie byli również duchami?

Cytat:
Tak, to musielibyśmy przyjąć, że istoty duchowe rozmnażają się jak ludzie, co wg. mnie raczej nie do przyjęcia. Nie ma czegoś takiego, że duch rodzi ducha z pomocą kobiety.

Zauważ jednak , że rodzili się giganci , którzy byli źli z natury.
Następował pewien proces trudny do wytłumaczenia.Anioł mógł się rozmnażać.Zapragnął kobiety.Dodatkowa ciekawostka jest taka , że brali je sobie "za żony".Żona to dość konkretne określenie...


Cytat:
Czyżby demony przechytrzyły Boga i znalazły sposób aby ich było więcej?

A gdzie jest napisane , że ci aniołowie byli demonami?
:shock:

Byli sobie aniołami i "raz-dwa" stali się źli na wskroś?
:-? Myślę , że ci właśnie aniołowie nie byli demonami , bo Pismo wprost mówi co się z nimi stało po potopie.
Byli to zbuntowani synowie Boży, którzy co do jednego zostali schwytani i wtrąceni do tartaru.Czekają na sąd.Przez kogo będą sądzeni , to też wiesz...
Skoro Pismo mówi , że "aniołów sądzić będziemy" , to znaczy , że będą to nadal aniołowie , a nie demony.
_________________
Jesteś lub byłeś świadkiem Jehowy?

http://forum.zbawieniedlaciebie.pl/index.php

http://machabeusz7.bloog.pl/
 
 
Prorok 
:-|

Dołączył: 16 Lut 2008
Posty: 112
Skąd: Glinianka w niebie ;)
Wysłany: 2008-03-19, 09:38   

Ja to ujmę tak: dopuszczam do myśli, że po świecie błąkają sie duchy gigantów, ale dopóki ich nie zobaczę - nie uwierzę.
 
 
nike 

Pomogła: 135 razy
Dołączyła: 05 Sie 2006
Posty: 10689
Wysłany: 2008-03-19, 13:45   

Giganci [Nefilimowie, mocarze wielcy] byli to dzieci dwóch natur, natury duchowej z ojców aniołów [zbuntowanych] i natury ludzkiej [kobiet z rasy ludzkiej] podobno rodzili sie chłopcy.Potomstwo aniołów jak i ich matki zginęło w potopie, natomiast ojcowie ich zmaterializowali się do duchowej fazy. Biblia podaje,że wszyscy w potopie zginęli oprócz rodziny Noego.
_________________
http://biblos.feen.pl/index.php
 
 
machabeusz 

Pomógł: 6 razy
Dołączył: 06 Lip 2007
Posty: 3321
Wysłany: 2008-03-19, 16:50   

Prorok napisał/a:
Ja to ujmę tak: dopuszczam do myśli, że po świecie błąkają sie duchy gigantów, ale dopóki ich nie zobaczę - nie uwierzę.


Hmmm...
Pisałeś wcześniej, że są i błąkają się bez celu , bo nic złego nie mogą czynić i że jest ich niewiele.
Teraz natomiast piszesz , że masz wątpliwości czy one w ogóle na pewno są... :-?

Skąd zatem wiedziałeś to , co pisałeś przedtem?
_________________
Jesteś lub byłeś świadkiem Jehowy?

http://forum.zbawieniedlaciebie.pl/index.php

http://machabeusz7.bloog.pl/
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,1 sekundy. Zapytań do SQL: 12