Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Trójca Święta i Żydzi
Autor Wiadomość
pawelm 
Czytam

Wyznanie: Świadek J.
Wiek: 53
Dołączył: 18 Lut 2008
Posty: 965
Wysłany: 2008-03-31, 15:26   Trójca Święta i Żydzi

Jak Żydowi wytłumaczyć dogmat o Trójcy Świętej? Prosze o propozycje i wesety biblijne.

P
 
 
Petroniusz 


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 28 Maj 2006
Posty: 3052
Wysłany: 2008-03-31, 20:20   Re: Trójca Święta i Żydzi

pawelm napisał/a:
Jak Żydowi wytłumaczyć dogmat o Trójcy Świętej? Prosze o propozycje i wesety biblijne.

P


Bedzie ciezko. Oni od wiekow nie sa w stanie czegos takiego pojac. Owszem, znajduja sie dzis tacy Zydzi, ktorzy staraja sie to jakos sklecic, ale to juz tylko w oparciu nie o prostote prawdy, ale o zawilosc filozofii.
_________________
Petroniusz Arbiter
 
 
pawelm 
Czytam

Wyznanie: Świadek J.
Wiek: 53
Dołączył: 18 Lut 2008
Posty: 965
Wysłany: 2008-04-01, 09:42   

Petroniusz,

Pytanie sie zrodziło, bo właśnie czytam historię Żydów ;-)
 
 
Lash

Dołączył: 12 Mar 2008
Posty: 346
Wysłany: 2008-04-01, 12:24   Re: Trójca Święta i Żydzi

pawelm napisał/a:
Jak Żydowi wytłumaczyć dogmat o Trójcy Świętej? Prosze o propozycje i wesety biblijne.
P

Prosto Jak Apostol Pawel czynil :)
 
 
pawelm 
Czytam

Wyznanie: Świadek J.
Wiek: 53
Dołączył: 18 Lut 2008
Posty: 965
Wysłany: 2008-04-01, 13:44   

Lash napisał/a:
Prosto Jak Apostol Pawel czynil :)

Achaś czyli jak?
 
 
Lash

Dołączył: 12 Mar 2008
Posty: 346
Wysłany: 2008-04-01, 14:01   

pawelm napisał/a:
Lash napisał/a:
Prosto Jak Apostol Pawel czynil :)

Achaś czyli jak?
Bral Pismo ST i na Jego podstawie wykazywal na proroctwa ktore odnosily sie do Boga i spelnily sie Mesjaszu.
Np przebicie boku Jahwe.
Czy odebranie chwaly z ust niemowlat.
Ci co sa powolani Duchem Sw uwierza, reszta - coz pograzac sie bedzie w zatwardzialosci. Por dzieje Ap ostatnie wersety.
 
 
pawelm 
Czytam

Wyznanie: Świadek J.
Wiek: 53
Dołączył: 18 Lut 2008
Posty: 965
Wysłany: 2008-04-01, 14:22   

http://www.pardeslauder.p...m/rambam_13.htm


Cytat:
Wierzę pełnią wiary, że Stwórca, błogosławione jest Jego Imię, tworzy wszystkie stworzenia i kieruje nimi i tylko On sam wszystko uczynił, czyni i będzie czynił.


Punkt 2


Wierzę pełnią wiary, że Stwórca, błogosławione jest Jego Imię, jest Jeden i nie istnieje w żaden sposób inna taka jedność jak Jego i że tylko On sam jest naszym Bogiem, który był, jest i będzie.


Punkt 3


Wierzę pełnią wiary, że Stwórca, błogosławione jest Jego Imię, nie ma ciała i że nie odnosi się do niego żaden fizyczny atrybut i że niczego w ogóle nie można z Nim porównać.


Punkt 4


Wierzę pełnią wiary, że Stwórca, błogosławione jest Jego Imię, był pierwszy i będzie ostatni.


Punkt 5


Wierzę pełnią wiary, że właściwym jest modlenie się tylko i wyłącznie do Boga. Nie należy modlić się do nikogo i do niczego innego.


Punkt 6


Wierzę pełnią wiary, że wszystkie słowa proroków są prawdziwe.


Punkt 7


Wierzę pełnią wiary, że proroctwo Mojżesza, naszego nauczyciela, niech spoczywa w pokoju, jest prawdziwe. I że był on ojcem wszystkich proroków (najważniejszym z wszystkich proroków) - zarówno tych przed nim, jak tych i po nim.


Punkt 8


Wierzę pełnią wiary, że Tora, którą posiadamy, jest tą, która została dana Mojżeszowi, naszemu nauczycielowi, niech spoczywa w pokoju.


Punkt 9


Wierzę pełnią wiary, że ta Tora nigdy nie zostanie zmieniona i że nie będzie nigdy żadnej innej Tory danej przez Stwórcę, błogosławione jest Jego Imię.


Punkt 10


Wierzę pełnią wiary, że Stwórca, błogosławione jest Jego Imię, zna wszystkie uczynki i myśli człowieka, tak jak powiedziano: "Który kształtuje serca ich wszystkich, który zważa na wszystkie ich czyny" (Psalm 33, 15)



Punkt 11


Wierzę pełnią wiary, że Stwórca, błogosławione jest Jego Imię, nagradza dobrem tych, którzy przestrzegają Jego przykazań, a karze tych, którzy gwałcą Jego przykazania.


Punkt 12


Wierzę pełnią wiary w nadejście Mesjasza i chociaż nawet on zwleka, to nie przestaję czekać na niego każdego dnia.


Punkt 13


Wierzę pełnią wiary, że zmarli zmartwychwstaną do życia kiedy tylko Stwórca, błogosławione jest Jego Imię, tego zechce.



Więc samo odniesienie czegoś jednocześnie do Stwórcy i danie tego Mesjaszowi nie powoduje udownienia i przekonania o Trójcy Św. Bóg jest Miłościwy. Jezus też jest Miłościwy. Nie ma tu jednak powiedziane, że wtakim razie Mesjasz=Bóg Wszechmocny.

Czekam dalej
 
 
Lash

Dołączył: 12 Mar 2008
Posty: 346
Wysłany: 2008-04-01, 14:52   

pawelm napisał/a:
http://www.pardeslauder.p...m/rambam_13.htm
Cytat:
Wierzę pełnią wiary, że Stwórca, błogosławione jest Jego Imię, tworzy wszystkie stworzenia i kieruje nimi i tylko On sam wszystko uczynił, czyni i będzie czynił.


(1) Wielokrotnie i wieloma sposobami przemawiał Bóg dawnymi czasy do ojców przez proroków; (2) ostatnio, u kresu tych dni, przemówił do nas przez Syna, którego ustanowił dziedzicem wszechrzeczy, przez którego także wszechświat stworzył. - Jezus jest stworca.
/Nie wazne jak to interpretowac jako Boga czy boga/.
pawelm napisał/a:
Punkt 2
Wierzę pełnią wiary, że Stwórca, błogosławione jest Jego Imię, jest Jeden i nie istnieje w żaden sposób inna taka jedność jak Jego i że tylko On sam jest naszym Bogiem, który był, jest i będzie.

(8) Jezus Chrystus wczoraj i dziś, ten sam i na wieki. Hebr 13
pawelm napisał/a:

Punkt 3
Wierzę pełnią wiary, że Stwórca, błogosławione jest Jego Imię, nie ma ciała i że nie odnosi się do niego żaden fizyczny atrybut i że niczego w ogóle nie można z Nim porównać.

Jezus nie mial ciala ale sie nim stal
(14) A Słowo ciałem się stało i zamieszkało wśród nas, i ujrzeliśmy chwałę jego, chwałę, jaką ma jedyny Syn od Ojca, pełne łaski i prawdy. Jan 1
pawelm napisał/a:
Punkt 4
Wierzę pełnią wiary, że Stwórca, błogosławione jest Jego Imię, był pierwszy i będzie ostatni.

(13) Ja jestem alfa i omega, pierwszy i ostatni, początek i koniec. (14) Błogosławieni, którzy piorą swoje szaty, aby mieli prawo do drzewa żywota i mogli wejść przez bramy do miasta. (15) Na zewnątrz są psy i czarownicy, i wszetecznicy, i zabójcy, i bałwochwalcy, i wszyscy, którzy miłują kłamstwo i czynią je. (16) Ja, Jezus, wysłałem anioła mego, by poświadczył wam to w zborach. Ap 22
pawelm napisał/a:
Punkt 5
Wierzę pełnią wiary, że właściwym jest modlenie się tylko i wyłącznie do Boga. Nie należy modlić się do nikogo i do niczego innego.

(16) Nie wy mnie wybraliście, ale Ja was wybrałem i przeznaczyłem was, abyście szli i owoc wydawali i aby owoc wasz był trwały, by to, o cokolwiek byście prosili Ojca w imieniu moim, dał wam. Jan 15
pawelm napisał/a:
Punkt 6
Wierzę pełnią wiary, że wszystkie słowa proroków są prawdziwe.

no problem
pawelm napisał/a:

Punkt 7
Wierzę pełnią wiary, że proroctwo Mojżesza, naszego nauczyciela, niech spoczywa w pokoju, jest prawdziwe. I że był on ojcem wszystkich proroków (najważniejszym z wszystkich proroków) - zarówno tych przed nim, jak tych i po nim.

(3) O tyle nawet większej czci godzien jest od Mojżesza, o ile większą cześć od domu ma jego budowniczy.
(List do Hebrajczyków 3:3, Biblia Tysiąclecia)
pawelm napisał/a:

Punkt 8
Wierzę pełnią wiary, że Tora, którą posiadamy, jest tą, która została dana Mojżeszowi, naszemu nauczycielowi, niech spoczywa w pokoju.

no problem
pawelm napisał/a:

Punkt 9
Wierzę pełnią wiary, że ta Tora nigdy nie zostanie zmieniona i że nie będzie nigdy żadnej innej Tory danej przez Stwórcę, błogosławione jest Jego Imię.

no problem
pawelm napisał/a:

Punkt 10
Wierzę pełnią wiary, że Stwórca, błogosławione jest Jego Imię, zna wszystkie uczynki i myśli człowieka, tak jak powiedziano: "Który kształtuje serca ich wszystkich, który zważa na wszystkie ich czyny" (Psalm 33, 15)
Punkt 11

no problem
pawelm napisał/a:

Wierzę pełnią wiary, że Stwórca, błogosławione jest Jego Imię, nagradza dobrem tych, którzy przestrzegają Jego przykazań, a karze tych, którzy gwałcą Jego przykazania.

no problem
pawelm napisał/a:

Punkt 12
Wierzę pełnią wiary w nadejście Mesjasza i chociaż nawet on zwleka, to nie przestaję czekać na niego każdego dnia.

To zydzi nie rospoznali
pawelm napisał/a:

Punkt 13
Wierzę pełnią wiary, że zmarli zmartwychwstaną do życia kiedy tylko Stwórca, błogosławione jest Jego Imię, tego zechce.

[/quote]
no problem
pawelm napisał/a:

Więc samo odniesienie czegoś jednocześnie do Stwórcy i danie tego Mesjaszowi nie powoduje udownienia i przekonania o Trójcy Św. Bóg jest Miłościwy. Jezus też jest Miłościwy. Nie ma tu jednak powiedziane, że wtakim razie Mesjasz=Bóg Wszechmocny. Czekam dalej

Coz niektorzy zydzi chocby sie potkneli o prawde to jej nie zobacza :(
 
 
nike 

Pomogła: 135 razy
Dołączyła: 05 Sie 2006
Posty: 10689
Wysłany: 2008-04-01, 15:05   

Lash napisał/a:
pawelm napisał/a:
Lash napisał/a:
Prosto Jak Apostol Pawel czynil :)

Achaś czyli jak?
Bral Pismo ST i na Jego podstawie wykazywal na proroctwa ktore odnosily sie do Boga i spelnily sie Mesjaszu.
Np przebicie boku Jahwe.
Czy odebranie chwaly z ust niemowlat.
Ci co sa powolani Duchem Sw uwierza, reszta - coz pograzac sie bedzie w zatwardzialosci. Por dzieje Ap ostatnie wersety.


Nier bardzo rozumiem co mówisz, możesz jaśniej?
_________________
http://biblos.feen.pl/index.php
 
 
Lash

Dołączył: 12 Mar 2008
Posty: 346
Wysłany: 2008-04-01, 15:22   

nike napisał/a:
Lash napisał/a:
pawelm napisał/a:
Lash napisał/a:
Prosto Jak Apostol Pawel czynil :)

Achaś czyli jak?
Bral Pismo ST i na Jego podstawie wykazywal na proroctwa ktore odnosily sie do Boga i spelnily sie Mesjaszu.
Np przebicie boku Jahwe.
Czy odebranie chwaly z ust niemowlat.
Ci co sa powolani Duchem Sw uwierza, reszta - coz pograzac sie bedzie w zatwardzialosci. Por dzieje Ap ostatnie wersety.

Nie bardzo rozumiem co mówisz, możesz jaśniej?
Ktorej czesci nie rozumiesz?
Pawel Uzywal ST i wykazywal ze Jezus jest Bogiem.
Ci co zostali powolani Duchem Sw do zbawienia uwierzyli w to ze :
(5) do których należą ojcowie i z których pochodzi Chrystus według ciała; Ten jest ponad wszystkim, Bóg błogosławiony na wieki. Amen.
Ci co odrzucaja Nauke o Jezusie zatwardza sie w swoim mysleniu i sercu.
Dzieje ap . 28.
(25) Nie mogąc dojść z sobą do zgody, zaczęli się rozchodzić, gdy Paweł rzekł jedno słowo: Dobrze Duch Święty powiedział do ojców waszych przez proroka Izajasza, (26) mówiąc: Idź do ludu tego i mów: Będziecie stale słuchać, a nie będziecie rozumieli;Będziecie ustawicznie patrzeć, a nie ujrzycie. (27) Albowiem otępiało serce tego ludu,Uszy ich dotknęła głuchota,Oczy swe przymrużyli,Żeby oczami nie widzieliI uszami nie słyszeli,I sercem nie rozumieli, i nie nawrócili się,A ja żebym ich nie uleczył. (28) Niechże wam więc będzie wiadome, że do pogan posłane zostaje to zbawienie Boże, oni też słuchać będą. (29) A gdy to powiedział, odeszli Żydzi, wiodąc z sobą zacięty spór. por Rzym 11.4-10. i Ewangelie.
 
 
pawelm 
Czytam

Wyznanie: Świadek J.
Wiek: 53
Dołączył: 18 Lut 2008
Posty: 965
Wysłany: 2008-04-01, 18:11   

Lash,

Na pierwszy rzut oka zacytowane przez Ciebie odpowiedzi są nielogiczne odniosę się tylko do pierwszego z nich. Ze swej strony do nauki o Trójcy Świętej nie musisz mnie przekonywać. Wiem, że jest to tajemnica wiary, poznałem częściowo ustawodastwo soborowe jak i waśnie jakie ta nauka wprowadzała na początku IV wieku, szczególnie pomiędzy Kościołem Wschodnim i Zachodnim.

Cytat:
Wierzę pełnią wiary, że Stwórca, błogosławione jest Jego Imię, tworzy wszystkie stworzenia i kieruje nimi i tylko On sam wszystko uczynił, czyni i będzie czynił.


(1) Wielokrotnie i wieloma sposobami przemawiał Bóg dawnymi czasy do ojców przez proroków; (2) ostatnio, u kresu tych dni, przemówił do nas przez Syna, którego ustanowił dziedzicem wszechrzeczy, przez którego także wszechświat stworzył. - Jezus jest stworca.
/Nie wazne jak to interpretowac jako Boga czy boga/.


Z podanego tekstu szczery Izraelita wyczyta:
Bóg Wszechmocny przemawia przez 1) proroków, 2) Syna
Idąc Twoją logiką Syn= prorok
Syn dziedzic wszechrzeczy. Bóg daje to co chce komu chce może więc przekazać Mesjaszowi-Synowi co chce.

Przez którego także stworzył. Nie obraz ale już kiedyś zacytowałem ten werset do Żyda i dostałem odpowiedz, że jeśli ja jako właściciel firmy nakaże/zlecę komuś w firmie wykonanie czegoś to czy będzie to świadczyło że obaj jesteśmy równi?

W pytaniu głównym chodziło mi o to aby wchodząc w buty Żyda, ugruntowanego na podstawie Starego Testamentu zrozumieć i dać mu podstawowe informacje o doktyrnie o Trójcy. Tym bardziej, że większość Izraelitów, którzy przeszli na chrześcijństwo nadal było, żydami i w IV wieku zostali ekskomunikowali jako sekta nazyreńczyków.

A większość Izraelitów zostających katolikami to koniukturalni Żydzi nie chcący żyć w zamknięciu.
 
 
Petroniusz 


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 28 Maj 2006
Posty: 3052
Wysłany: 2008-04-02, 00:22   

pawelm napisał/a:
Lash,

Na pierwszy rzut oka zacytowane przez Ciebie odpowiedzi są nielogiczne odniosę się tylko do pierwszego z nich. Ze swej strony do nauki o Trójcy Świętej nie musisz mnie przekonywać. Wiem, że jest to tajemnica wiary, poznałem częściowo ustawodastwo soborowe jak i waśnie jakie ta nauka wprowadzała na początku IV wieku, szczególnie pomiędzy Kościołem Wschodnim i Zachodnim.

Cytat:
Wierzę pełnią wiary, że Stwórca, błogosławione jest Jego Imię, tworzy wszystkie stworzenia i kieruje nimi i tylko On sam wszystko uczynił, czyni i będzie czynił.


(1) Wielokrotnie i wieloma sposobami przemawiał Bóg dawnymi czasy do ojców przez proroków; (2) ostatnio, u kresu tych dni, przemówił do nas przez Syna, którego ustanowił dziedzicem wszechrzeczy, przez którego także wszechświat stworzył. - Jezus jest stworca.
/Nie wazne jak to interpretowac jako Boga czy boga/.


Z podanego tekstu szczery Izraelita wyczyta:
Bóg Wszechmocny przemawia przez 1) proroków, 2) Syna
Idąc Twoją logiką Syn= prorok
Syn dziedzic wszechrzeczy. Bóg daje to co chce komu chce może więc przekazać Mesjaszowi-Synowi co chce.


Piekna i pomocna w tym miejscu jest przypowiesc Jezusa o dzierzawcy winnicy, ktory posylal roznych swoich niewolnikow, prosza o nalezne dochody. Tamtych wiec pozabijali. Wowczas wlasciciel poslal swego syna, umilowanego, sadzac, ze do syna odniosa sie z respektem. Lecz oni zabili dziedzica.

Tak to wlasnie Bog, na rozne sposoby i przez wieki, przemawial do swego ludu. A przy koncu dni, przemowil do nich posylajac swego Syna. Analogia jest oczywista i porazajaco prosta.
_________________
Petroniusz Arbiter
 
 
Lash

Dołączył: 12 Mar 2008
Posty: 346
Wysłany: 2008-04-02, 10:55   

pawelm napisał/a:
Lash,
Na pierwszy rzut oka zacytowane przez Ciebie odpowiedzi są nielogiczne odniosę się tylko do pierwszego z nich.
Nie logicznymi jest dla nas wiele rzeczy. Mniejsz o to:) Uwierz mi nie ma logiki dla przecietnego "rozwazacza" teorii wzglednosci, Dlaczego? Bo jest ograniczony pradygmatami i jest niewolnikiem swojej "logiki". Dlatego niewielu ludzi widzialo to co Albert Einstain. Bo stosowalo samoograniczajace sie "logiczne" zalozenia.
pawelm napisał/a:
Ze swej strony do nauki o Trójcy Świętej nie musisz mnie przekonywać. Wiem, że jest to tajemnica wiary, poznałem częściowo ustawodastwo soborowe jak i waśnie jakie ta nauka wprowadzała na początku IV wieku, szczególnie pomiędzy Kościołem Wschodnim i Zachodnim.

Cytat:
Wierzę pełnią wiary, że Stwórca, błogosławione jest Jego Imię, tworzy wszystkie stworzenia i kieruje nimi i tylko On sam wszystko uczynił, czyni i będzie czynił.
(1) Wielokrotnie i wieloma sposobami przemawiał Bóg dawnymi czasy do ojców przez proroków; (2) ostatnio, u kresu tych dni, przemówił do nas przez Syna, którego ustanowił dziedzicem wszechrzeczy, przez którego także wszechświat stworzył. - Jezus jest stworca.
/Nie wazne jak to interpretowac jako Boga czy boga/.


Z podanego tekstu szczery Izraelita wyczyta:
Bóg Wszechmocny przemawia przez 1) proroków, 2) Syna
Idąc Twoją logiką Syn= prorok
Syn dziedzic wszechrzeczy. Bóg daje to co chce komu chce może więc przekazać Mesjaszowi-Synowi co chce.
Np Wszystko :)
pawelm napisał/a:
Przez którego także stworzył. Nie obraz ale już kiedyś zacytowałem ten werset do Żyda i dostałem odpowiedz, że jeśli ja jako właściciel firmy nakaże/zlecę komuś w firmie wykonanie czegoś to czy będzie to świadczyło że obaj jesteśmy równi?
Widzisz. A czy jestescie nierowni?
Jesli tak to w czym?
Oczywiscie zawsze znajdzie sie miara ktora stwierdzi "nierownosc" osob Boskich. Np Ojciec nie mial nigdy ciala ludzkiego. Czy jest gorszy od Syna? Odpowiesz nie! Bzdura.
Nikt nie zna imienia Syna. Czy Ojciec ma niewiedze i jest Gorszy ? Nie!.

Osoby Boskie w swojej istocie sa rowne natomiast sa ROZNE jako osoby. Co jest "oczywista oczywistoscia" ze musz byc rozne jako osoby.

Zauwaz ze to na co ja zwracam uwage to odpowiadam na slowo stworca. Jezus stwarzal swiat. Co radykalniejsi "antytrinitarianie" wrecz stwierdzaja ze Ojciec to "tylko wielki architekt". A wykonawca to Syn.
Dla mnie istota jest to ze Syn jest Stoworca. ... bo dla Niego, przez Niego i w Nim wszystko zostalo stworzone..... Kol 1.16. Jan1.1 przez nie wszystko powstalo a nic przez nie nie powstalo co istnieje.
Slowem stworca z wyznania Zydowskiego to tak naprawde Jezus.

Ja rozumie cie ze Szczery Izraelita nie wyczyta ze ST Trojcy tak jak nie wyczyta zbawienia z laski . Jednak Izraelita Oswiecony Duchem Sw zrobi to 2 kor 3:5-11.

pawelm napisał/a:
W pytaniu głównym chodziło mi o to aby wchodząc w buty Żyda, ugruntowanego na podstawie Starego Testamentu zrozumieć i dać mu podstawowe informacje o doktyrnie o Trójcy. Tym bardziej, że większość Izraelitów, którzy przeszli na chrześcijństwo nadal było, żydami i w IV wieku zostali ekskomunikowali jako sekta nazyreńczyków. A większość Izraelitów zostających katolikami to koniukturalni Żydzi nie chcący żyć w zamknięciu.


Co znaczy wchodzac w buty zyda? Jesli masz na mysli - nieodrodzonego niezbawionego w Jezusie zyda - to i owszem nie da sie go przekonac. Jednak ci co sa odnowieni Duchem Sw. przyjma ta nauke.

Nie wiem skad masz ze "wiekszosc" zydow bylo nazarejczykami. czy mozesz podac jakies zrodla historyczne?
Po drugie praktykowanie tego co rozibli nazarejczycy - "o ile to robili" Euzebiusz czasami przegina - nie jest chrzescijanstwem .
 
 
pawelm 
Czytam

Wyznanie: Świadek J.
Wiek: 53
Dołączył: 18 Lut 2008
Posty: 965
Wysłany: 2008-04-02, 11:48   

Lash napisał/a:
Nie logicznymi jest dla nas wiele rzeczy. Mniejsz o to:) Uwierz mi nie ma logiki dla przecietnego "rozwazacza" teorii wzglednosci, Dlaczego? Bo jest ograniczony pradygmatami i jest niewolnikiem swojej "logiki". Dlatego niewielu ludzi widzialo to co Albert Einstain. Bo stosowalo samoograniczajace sie "logiczne" zalozenia.



Jestem w pracy ale chwilę odpiszę.

Prawdą jest, że początkowo teorię A. Einstaina rozumiało może z 10 osób. Ba do dzisiaj większość z nas bardziej ufa fizyce Newtona niż Einstaina. Po za tym może się okazać, że te jego teorie są o kant stołu....bo fizycy szukają całościowej teorii wyjaśniającą sprzeczności w fizyce, którą notabene Bóg zna. Ale nie będzie palił stosem kogoś za to, że rozumie i akceptuje jedynie fizykę Newtona. Podobnie z nauką o Trójcy Świętej. Skoro jest Szema i Mesajah to po co Trójca, niezdefiniowana, gdzie spory toczyły się w ramach chrześcijaństwa dość poważne, a dzisiejsi chociażby SJ potrafią przytoczyć chociażby na tym forum ciekawe argumenty ;-)

A o Nazarejczykach (Nazyrejczykach) wiem z wikipedii, kilku książek historycznych ( bardziej wzmanki) i kilku encyklopedii http://pl.wikipedia.org/wiki/Nazarejczycy
Inna nazwa Ebionici
http://pl.wikipedia.org/wiki/Ebionici
 
 
Lash

Dołączył: 12 Mar 2008
Posty: 346
Wysłany: 2008-04-02, 12:49   

pawelm napisał/a:
Lash napisał/a:
Nie logicznymi jest dla nas wiele rzeczy. Mniejsz o to:) Uwierz mi nie ma logiki dla przecietnego "rozwazacza" teorii wzglednosci, Dlaczego? Bo jest ograniczony pradygmatami i jest niewolnikiem swojej "logiki". Dlatego niewielu ludzi widzialo to co Albert Einstain. Bo stosowalo samoograniczajace sie "logiczne" zalozenia.


Jestem w pracy ale chwilę odpiszę.

Prawdą jest, że początkowo teorię A. Einstaina rozumiało może z 10 osób.

10 sie chwalilo ze zna. :)
Einstain stwierdzil 8 sie przechwala :)
pawelm napisał/a:
Ba do dzisiaj większość z nas bardziej ufa fizyce Newtona niż Einstaina. Po za tym może się okazać, że te jego teorie są o kant stołu....bo fizycy szukają całościowej teorii wyjaśniającą sprzeczności w fizyce, którą notabene Bóg zna.
Jak na razie Albercik ma sie niezle :)
pawelm napisał/a:
Ale nie będzie palił stosem kogoś za to, że rozumie i akceptuje jedynie fizykę Newtona.
Wtedy sla niego uzywanie GPS bedzie czarna magia. Podobnie jak przejscia mionu przez atmofere ziemska. http://pl.wikipedia.org/wiki/Mion
Trzeci akapit :)
pawelm napisał/a:
Podobnie z nauką o Trójcy Świętej. Skoro jest Szema i Mesajah to po co Trójca,
Trojca to nie nowy byt ale proba polczenia w spojna nauke Boskosci Ojca Syna i Ducha.
pawelm napisał/a:
niezdefiniowana, gdzie spory toczyły się w ramach chrześcijaństwa dość poważne, a dzisiejsi chociażby SJ potrafią przytoczyć chociażby na tym forum ciekawe argumenty ;-)
Coz Ewolucjonisci tez maja ciekawe argumenty i jako ciekawostki ciekawie sie je czyta :) ale sie im nie wierzy :)
pawelm napisał/a:
A o Nazarejczykach (Nazyrejczykach) wiem z wikipedii, kilku książek historycznych ( bardziej wzmanki) i kilku encyklopedii http://pl.wikipedia.org/wiki/Nazarejczycy
Inna nazwa Ebionici http://pl.wikipedia.org/wiki/Ebionici

Thx :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,09 sekundy. Zapytań do SQL: 10