Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
EZAW / Edom, i JAKUB / Izrael
Autor Wiadomość
George 


Wyznanie: NAZAREJCZYK
Pomógł: 23 razy
Dołączył: 02 Paź 2014
Posty: 1463
Wysłany: 2019-06-17, 19:46   EZAW / Edom, i JAKUB / Izrael

Opowiadania o Ezawie i Jakubie, napisane na podstawie zwodniczego tekstu fragmentu książki: Ks. Prof. Waldemara Chrostowskiego - Pięcioksiąg, czyli Tora Mojżesza (skrypt)

(Rdz 25,19 - 36,43)

„Treść i charakter literacki pierwszych jedenastu rozdziałów Księgi Rodzaju są wyraźnie odmienne od drugiej części księgi, czyli Rdz 12-50. Najważniejsza różnica polega na tym, że postacie z Rdz 1-11 są symboliczne i w ten sposób unaoczniają ludzki los i jego uwarunkowania. Nie możemy historycznie potwierdzić ich istnienia, bo nie odpowiadają one kryteriom i wymaganiom historyczności we współczesnym tego słowa znaczeniu. Są one natomiast prawdziwe w tym sensie, że odzwierciedlają drogę życiową każdego człowieka i całej ludzkości.

Dla odmiany bohaterami opowiadań o patriarchach są postacie, które można połączyć z realiami znanymi ze starożytnej historii, archeologii, geografii i topografii. Jakkolwiek liczba odnośnych świadectw jest dyskusyjna i skąpa, zaś ich interpretacja daleka od jednoznaczności, takie świadectwa istnieją oraz pozwalają się badać. Wraz z opowiadaniami o patriarchach wkraczamy zatem w dziedzinę historii, ponieważ przedstawiane zdarzenia i postacie można osadzić w realiach starożytnego Bliskiego Wschodu znanych z historii powszechnej i archeologii. (...)”

Tekst Rdz 12-36 opowiada o życiu Abrahama i jego potomstwa, przy czym na pierwszym planie umieszcza wydarzenia z życia Izaaka - syna Abrahama, oraz Ezawa i Jakuba, jego wnuków.

Pozostałe ważne postacie - czyli Izmael, przyrodni brat Izaaka, jego potomkowie, jak i potomkowie Abrahama z jego trzecią żoną Keturą - znajdują się na drugim planie.

Abraham, Izaak, Ezaw i Jakub noszą nazwę biblijnych "patriarchów", przy czym rzeczownik "patriarchowie" pochodzi z języka greckiego i został urobiony od pater, czyli „ojciec”, oraz archē, czyli „początek”. Patriarchowie to ojcowie, którzy stanowili początki szczepu/klanu/rodu/ludu/narodu, a więc praojcowie, praprzodkowie bądź protoplaści narodów.

W opowiadaniach o patriarchach można wyraźnie rozpoznać dwie części:

1. Rdz 12,1 – 25,18 - cykl opowiadań o Abrahamie i Izaaku;

2. Rdz 25,19 – 36,43 cykl opowiadań o Ezawie / Edomie i Jakubie / Izraelu.

W cyklu o Abrahamie, na który składa się wiele indywidualnych opowiadań połączonych ze sobą tak, by spójnie zobrazowały losy bohatera i jego synów, dominuje układ wertykalny: ojciec – dzieci, czyli Abraham – Izmael i Izaak.

Cykl o Ezawie i Jakubie, który tworzą większe grupy opowiadań, ma charakter horyzontalny, bo ukazuje rozmaite typy relacji między dwoma braćmi i ich synami, i odzwierciedla zróżnicowane układy rodzinne, wśród których na czoło wybijają się dwa:

Ezaw, jego pięciu synów, królowie i książęta Edomu,

oraz

Jakub, przyszły Izrael, z jego dwoma żonami i dwoma konkubinami, oraz ich dwunastu synów, gotowych do gwałtu, zbrodni, zniewolenia innych, i kłamstwa.

Tak otrzymujemy barwny obraz protohistorii biblijnych Patriarchów, „Protohistorii”, czyli swoistego wstępu do historii.


„Już w pierwszej części opowiadań o patriarchach, poświęconej Abrahamowi, w której rozmaite wydarzenia uporządkowano według schematu „ojciec – syn, znalazły się epizody związane z Izaakiem, synem Abrahama. W drugiej bohaterami stają się dwaj bracia, synowie Izaaka i wnukowie Abrahama. Księga Rodzaju rozwija konsekwentnie układ rodzinny i odzwierciedla następstwo pokoleń. Wszystkie wydarzenia rozgrywają się w obrębie jednego rodu, wywodzącego się od Abrahama.

Cykl poświęcony Abrahamowi tworzyły pojedyncze opowiadania, zestawione w taki sposób, iż układają się w spójny zarys jego biografii.”

Na cykl o Ezawie i Jakubie składają się cztery grupy narracji, o których można przypuszczać, że istniały samodzielnie przed połączeniem ich w całość w kanonicznej Księdze Rodzaju. Układ, z jakim mamy do czynienia, jest bardziej zróżnicowany:

1. opowiadania o Ezawie i Jakubie (dwaj bracia);
2. opowiadania o Jakubie i Labanie (zięć i teść);
3. opowiadania o świętych miejscach i teofaniach;
4. wykazy potomków Ezawa i Jakuba.

Opowiadania o Ezawie i Jakubie (Rdz 25,19 - 27,45) rozpoczyna epizod narodzin obydwu braci. Jak kilkakrotnie wcześniej w Księdze Rodzaju, jest to opowiadanie etiologiczne. Barwnie wyjaśnia korzenie napięć między dwoma sąsiadującymi ze sobą narodami, czyli Edomitami, których praojcem był Ezaw, oraz Izraelitami, jako potomkami Jakuba.

Tematem dwóch następnych opowiadań jest pazerność, zwodniczość, i głupota Jakuba,

oraz dobroduszność, szczerość, miłość, i docenianie wartości duchowych Ezawa;

wskutek czego leniwy, zwodniczy i pazerny na materialne rzeczy Jakub zapewnił sobie przez pewien czas 'pierworodztwo' - materialny majątek po ojcu, ale i PRZEKLEŃSTWO BOŻE, spowodowane PRÓBĄ WYŁUDZENIA BŁOGOSŁAWIEŃSTWA BOŻEGO od swojego ślepego ojca.

Dobrodusznemu Ezawowi pozostał duchowy spadek po Abrahamie - BOŻE BŁOGOSŁAWIEŃSTWO, wynikające z PRAWA SYNA POPIERWORODNEGO.

Zarówno Pierworodztwo, jak i BOŻE BŁOGOSŁAWIEŃSTWO miały dla ludzi starożytnego Bliskiego Wschodu ogromne znaczenie.

Bracia muszą się rozstać ponieważ gniew Izaaka, spowodowany próbą oszukania go przez syna, co ściągnęło na samego Jakuba Boże PRZEKLEŃSTWO, przebrał miarę.

Matka wysyła swego osiemdziesięcioletniego (80) synalka Jakubcia do swego Politeistycznego brata Labana, aby ten tam sam znalazł sobie w końcu jakaś żonę.


Za próbę wyłudzenia Bożego Błogosławieństwa, przeklęty przez Boga Abrahama osiemdziesiocletni Jakub, opuszcza rodzinny dom na kilkadziesiąt lat, zostając wkrótce na dekady, z własnej woli, pastuchem bydła swojego politeistycznego wuja Labana.

Jakub nigdy nie zobaczy już swojej matki, która namówiła go do idiotycznej próby wykradzenia Bożego Błogosławieństwa, przez co ściągnęła na siebie, jak i na swojego synalka Jakuba - przyszłego Izraela, Boże PRZEKLEŃSTWO.

Po dwudziestu kilku latach Jakub powróci do domu rodzinnego, aby razem ze swoim bratem Ezawem pochować swego bardzo starego, ślepego ojca.

Po odejściu Jakuba z rodzinnego domu, Ezaw aby zadowolić swoją matkę, która była bardzo niezadowolona ze swoich synowych, udaje się do domu pierworodnego syna Abrahama - Izmaela, biorąc sobie za żonę jego córkę - Basemat (znaczenie jej imienia to 'Zapach'), która rodzi mu syna Reuela (znaczenie imienia Reuela to 'Przyjaciel Boga').

Syn Ezawa / Edoma - Reuel zostaje ojcem Zeraha, a ten ojcem Hioba - drugiego Króla Edomu i protagonisty Biblijnej 'Księgi Hioba' - o Edomicie - potomku Ezawa, o którym Bóg powiedział do Szatana, że był on najbardziej prawym, sprawiedliwym i bogobojnym człowiekiem na Ziemi. „



Pierwsza rozmowa Szatana z Bogiem
Księga Hioba
Rozdział 1.
http://biblia.deon.pl/rozdzial.php?id=431
Cytat:

'6. Zdarzyło się pewnego dnia, gdy synowie Boży udawali się, by stanąć przed Panem, że i Szatan też poszedł z nimi.

7. I rzekł Bóg do szatana: «Skąd przychodzisz?» Szatan odrzekł Panu: «Przemierzałem ziemię i wędrowałem po niej».

8Mówi Pan do Szatana: «A zwróciłeś uwagę na sługę mego, Hioba? Bo nie ma na całej ziemi drugiego, kto by tak był prawy, sprawiedliwy, bogobojny i unikający grzechu jak on».


9Szatan na to do Pana: «Czyż za darmo Hiob czci Boga?

10Czyż Ty nie ogrodziłeś zewsząd jego samego, jego domu i całej majętności? Pracy jego rąk pobłogosławiłeś, jego dobytek na ziemi się mnoży.

11Wyciągnij, proszę, rękę i dotknij jego majątku! Na pewno Ci w twarz będzie złorzeczył».

12Rzekł Pan do szatana: «Oto cały majątek jego w twej mocy. Tylko na niego samego nie wyciągaj ręki». I odszedł szatan sprzed oblicza Pańskiego.


CDN
_________________
Błąd w Historii prowadzi do błędu w Doktrynie.

Kłamstwo może zmienić historię, ale tylko Prawda może zmienić Świat.

”Łatwiej jest oszukać człowieka, niż przekonać go, ze został oszukany"
Mark Twain
 
 
Jachu 
cichy,pokorny

Pomógł: 445 razy
Wiek: 93
Dołączył: 09 Lis 2008
Posty: 10693
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2019-06-18, 11:07   

1 Moj. 25:27-34
27. A gdy urosły one dzieci, Ezaw był mężem w myślistwie biegłym i rolnikiem, a Jakób był mąż prosty mieszkający w namieciech.
28. I miłował Izaak Ezawa, iż jadał z łowu jego; Rebeka zaś miłowała Jakóba.
29. I uwarzył sobie Jakób potrawę, a na ten czas przyszedł Ezaw z pola spracowany.
30. Tedy rzekł Ezaw do Jakóba: Daj mi jeść, proszę cię z tej czerwonej potrawy, bom się spracował: a przetoż nazwano imię jego Edom.
31. Któremu rzekł Jakób: Przedajże mi dziś pierworodztwo twoje.
32. I rzekł Ezaw: Otom ja bliski śmierci, cóż mi po pierworodztwie?.
33. I rzekł Jakób: Przysiążże mi dziś, i przysiągł mu. I sprzedał pierworodztwo swoje Jakóbowi.
34. Tedy Jakób dał Ezawowi chleba, i potrawę z soczewicy, a on jadł i pił, a potem powstawszy odszedł; i pogardził Ezaw pierworodztwem swojem.
(BG)
_________________
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.
 
 
wuka 

Pomogła: 255 razy
Wiek: 69
Dołączyła: 25 Cze 2016
Posty: 4079
Wysłany: 2019-06-18, 11:28   

31. Któremu rzekł Jakób: Przedajże mi dziś pierworodztwo twoje.
32. I rzekł Ezaw: Otom ja bliski śmierci, cóż mi po pierworodztwie?.

No właśnie! Czyli wykorzystanie sytuacji (i to skrajnie dramatycznej) dla własnych korzyści zostaje pochwalone przez boga? W zagrożeniu śmiercią człwoiek różne rzeczy mówi i czyni, a wyzyskowacz jest górą. I takie postępowanie jest OK? :aaa: Chyba jest, co widzimy w dziejach i sytuacjach opisanych w Piśmie, jak najbardziej w porządku :bardzo_smutny:
 
 
George 


Wyznanie: NAZAREJCZYK
Pomógł: 23 razy
Dołączył: 02 Paź 2014
Posty: 1463
Wysłany: 2019-06-18, 17:00   PIERWORÓDZTWO

Jachu napisał/a:
1 Moj. 25:27-34
27. A gdy urosły one dzieci, Ezaw był mężem w myślistwie biegłym i rolnikiem, a Jakób był mąż prosty mieszkający w namieciech.
28. I miłował Izaak Ezawa, iż jadał z łowu jego; Rebeka zaś miłowała Jakóba.
29. I uwarzył sobie Jakób potrawę, a na ten czas przyszedł Ezaw z pola spracowany.
30. Tedy rzekł Ezaw do Jakóba: Daj mi jeść, proszę cię z tej czerwonej potrawy, bom się spracował: a przetoż nazwano imię jego Edom.
31. Któremu rzekł Jakób: Przedajże mi dziś pierworodztwo twoje.
32. I rzekł Ezaw: Otom ja bliski śmierci, cóż mi po pierworodztwie?.
33. I rzekł Jakób: Przysiążże mi dziś, i przysiągł mu. I sprzedał pierworodztwo swoje Jakóbowi.
34. Tedy Jakób dał Ezawowi chleba, i potrawę z soczewicy, a on jadł i pił, a potem powstawszy odszedł; i pogardził Ezaw pierworodztwem swojem.
(BG)


J.... , powyżej jest mowa tylko o PIERWORODZTWIE (MATERIALNYM SPADKU PO OJCU),

a NIE o BŁOGOSLAWIEŃSTWIE BOŻYM, które przekazywane było na łożu śmierci, w OBECNOŚCI BOGA, z ojca na syna, jak o tym czytamy w Rozdziale 27.

A jak Jezus uczył nas o dawaniu tym którzy od nas żądają ? Czy znasz te słowa ???

„ A jeśli zabiera twój płaszcz, oddaj mu również koszulę.

30 Daj temu, kto cię o coś prosi, a jeśli ktoś ci coś zabierze, nie żądaj zwrotu.”

Ezaw wierzył w naukę Jezusa dwa tysiące lat wcześniej.

Czy wiesz że imię JEZUS i EZAW jest tym samym imieniem wywodzącym się od Sanskrypckiego ISA ?



Zerknijmy jeszcze raz na definicję PIERWORODZWA i BŁOGOSŁAWIEŃSTWA BOŻEGO.

W Biblii wyraźnie pisze że PRZYWILEJ SYNA PIERWORODNEGO, który w czasach Patryjarchów należał się SYNOWI KTÓRY SIĘ PIERWSZY URODZIŁ, składał się z DWUCH części:

Pierwszą częścią był MATERIALNY SPADEK po ojcu (trochę ZWODNICZO przetłumaczony na język polski jako PIERWORODZTWO), na który to majątek Jakub / Izrael był tak pazerny, że odmówił on umierającemu z wycieńczenia bratu miski soczewicy (dopóki Ezaw nie zrzekł się swojej części majątku na korzyść Jakuba).

Drugą częścią PRZYWILEJU SYNA KTÓRY SIĘ PIERWSZY URODZIŁ było duchowe BŁOGOSŁAWIEŃSTWO BOŻE (proszę nie mylić go z błogosławieństwem ojcowskim) - Obietnica / Kontynuacja Przymierza jakie Bóg zawarł z Abrahamem, na którym EZAWOWI tak bardzo zależało, że gorzko zapłakał na samą myśl że mógłby go utracić.

Powtórzmy jeszcze raz znaczenie tych wyrazów:

PRZYWILEJE SYNA KTÓRY SIĘ PIERWSZY URODZIŁ: - Prawo pierwszego syna do dziedzictwa po zmarłym ojcu materialnego majątku, i duchowego błogosławieństwa.

PIERWORODZTWO - materialny spadek (majątek) po zmarłym ojcu, NIE mający nic wspólnego z Błogosławieństwem (na który to majątek Jakub był tak pazerny że nawet jako nastolatek zażądał go od swojego umierającego z wycieńczenia brata Ezawa).

BŁOGOSŁAWIEŃSTWO BOŻE - duchowe błogosławieństwo, udzielone przez Boga Abrahamowi, i przekazywane z pokolenia na pokolenie, przez syna pierworodnego (na którym Ezawowi tak bardzo zależało że zapłakał gorzko na samą myśl że mógłby go utracić).

To teraz już chyba rozumiesz J... to, że w tym przypadku, w zachowaniu Ezawa NIE BYŁO NIC ZŁEGO.

EZAW oddał pazernemu na majątek bratu Jakubowi kilka hektarów ziemi, gdzieś w okolicy Hebronu, a dostał w zamian od Boga Abrahama w posiadanie Góry Seiru, gdzie Ezaw zamieszkał ze swoją rodziną.

„Dałem też Izaakowi Jakuba i Ezawa, a podałem Ezawowi górę Seir
”.
Joz.24:4

Woła na mnie ktoś z Seiru: Strażniku! Jaka to pora nocna? Strażniku! Jaka to pora nocna? Strażnik odpowiedział: Nadszedł poranek, lecz także noc. Jeżeli musicie pytać, to przyjdźcie znowu i pytajcie!”. Księga Izajasza 21:11-12.

Góra Seir figuruje Królestwo Boże. Kraina Seir figuruje proroctwa mówiące o Królestwie Bożym. Natomiast Seir jako dziedzictwo Ezawa, figuruje proroctwa o Prorokach – o ich wzbudzeniu, obwieszczeniu i panowaniu przez okres 1000-lecia.

Do dziś w tych górach, w Sa'ir, kilkanaście kilometrów na północ od Hebronu znajduje się grób Ezawa.

W Wikipedii czytamy, że w Palestynie, okupowanej dziś przez Izrael, w miejscowości Seir - Sair, znajduje się (lub znajdował się jeśli go Żydzi nienawidzący Ezawa do dziś nie zrównali z ziemią) bardzo ciekawy antyczny grób, i jest to grób Ezawa - Edoma, umiłowanego syna Izaaka i wnuka Abrahama, którego zamordował jego własny brat - Jakub / Izrael.

Ten grób jest dowodem na to że Ezaw nie był postacią legendarną, lub tylko biblijną, ale historyczną.

Świadczy on też o oryginalnym położeniu Gór Seiru, nie w dzisiejszej południowej Jordani, ale w centrum Palestyny okupowanej dziś przez Izrael.


https://en.m.wikipedia.org/wiki/Sa%27ir

_____________________________

Reputed grave on the West Bank

South of the Palestinian town of Sa'ir on the West Bank there is a tomb reputed to be that of Esau - El 'Ais in his Arab name.

The Palestine Exploration Fund's Survey of Western Palestine (SWP), wrote that:
"The tomb is in a chamber 37 feet east and west by 20 feet north and south, with a Mihrab on the south wall. The tomb is 12 feet long, 3 1/2 feet broad, 5 feet high, covered with a dark green cloth and a canopy above. An ostrich egg is hung near. North of the chamber is a vaulted room of equal size, and to the east is an open court with a fig-tree, and a second cenotaph rudely plastered, said to be that of Esau's slave. Rock-cut tombs exist south-west.

http://www.archive.org/st...ge/379/mode/1up

http://en.m.wikipedia.org/wiki/Esau
_________________
Błąd w Historii prowadzi do błędu w Doktrynie.

Kłamstwo może zmienić historię, ale tylko Prawda może zmienić Świat.

”Łatwiej jest oszukać człowieka, niż przekonać go, ze został oszukany"
Mark Twain
 
 
George 


Wyznanie: NAZAREJCZYK
Pomógł: 23 razy
Dołączył: 02 Paź 2014
Posty: 1463
Wysłany: 2019-06-18, 18:59   

Przekleństwo Jakuba.

Mal. 3:5-10
5. Wtedy przyjdę do was na sąd i rychło wystąpię jako oskarżyciel czarowników, cudzołożników i krzywoprzysięzców, tych, którzy uciskają najemnika, wdowę i sierotę, gnębią obcego przybysza, a mnie się nie boją - mówi Pan Zastępów.
6. Zaiste Ja, Pan, nie zmieniam się, lecz i wy nie przestaliście być synami Jakuba.
7. Od dni waszych ojców odstępowaliście od moich przykazań i nie przestrzegaliście ich. Nawróćcie się do mnie, wtedy i Ja zwrócę się ku wam - mówi Pan Zastępów. Lecz wy pytacie: W czym mamy się nawrócić?
8. Czy człowiek może oszukiwać Boga? Bo wy mnie oszukujecie! Lecz wy pytacie: W czym cię oszukaliśmy? W dziesięcinach i daninach.


9. Jesteście obłożeni klątwą, ponieważ mnie oszukujecie, wy (ŻYDZI) i cały naród (IZRAEL).
_________________
Błąd w Historii prowadzi do błędu w Doktrynie.

Kłamstwo może zmienić historię, ale tylko Prawda może zmienić Świat.

”Łatwiej jest oszukać człowieka, niż przekonać go, ze został oszukany"
Mark Twain
 
 
Jachu 
cichy,pokorny

Pomógł: 445 razy
Wiek: 93
Dołączył: 09 Lis 2008
Posty: 10693
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2019-06-18, 20:14   

Do pierworództwa "przywiązane" bywały szczególne błogosławieństw od ojca. Tymi również pogardził Ezaw,który dla miski strawy,zrzekł się ich,co stało się przyczyną braku głównego błogosławieństwa dla niego. Sam zdecydował,a teraz jemu podobni wylewają żale.Pokrętna to przypadłość:
.
zjeść jabłko i chcieć jabłko mieć.

1 Moj. 25:30-34
30. Rzekł wtedy Ezaw do Jakuba: Daj mi, proszę, skosztować nieco tej oto czerwonej potrawy, bo jestem zmęczony. Dlatego nazwano go Edom.
31. Na to rzekł Jakub: Sprzedaj mi najpierw pierworodztwo twoje.
32. A Ezaw rzekł: Oto jestem bliski śmierci, na cóż mi więc pierworodztwo?
33. Jakub rzekł: Przysięgnij mi wpierw. I przysiągł mu, i sprzedał pierworodztwo swoje Jakubowi.
34. Wtedy Jakub podał Ezawowi chleb i ugotowaną soczewicę, a on jadł i pił. Potem wstał i odszedł. Tak wzgardził Ezaw pierworodztwem.
(BW)
_________________
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.
Ostatnio zmieniony przez Jachu 2019-06-18, 20:46, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
George 


Wyznanie: NAZAREJCZYK
Pomógł: 23 razy
Dołączył: 02 Paź 2014
Posty: 1463
Wysłany: 2019-06-18, 20:41   

Jachu napisał/a:
Do pierworództwa "przywiązane" bywały szczególne błogosławieństw od ojca. Tymi również pogardził Ezaw,który dla miski strawy,zrzekł się ich,co stało się przyczyną braku głównego błogosławieństwa dla niego. Sam zdecydował,a teraz jemu podobni wylewają żale.Pokrętna to przypadłość:
.
zjeść jabłko i chcieć jabłko mieć.


Przywiązany to jesteś ty J... do żydowskiego przekrętu.

PIERWORÓDZTWO to nic innego niż MATERIALNY SPADEK PO OJCU, i nie miało ono nic wspólnego z BŁOGOSŁAWIEŃSTWEM BOŻYM O KTÓRYM CZYTAMY W ROZDZIALE 27.

Naucz się w końcu czytać ZE ZROZUMIENIEM.

NIKT NIE MOŻE BYĆ BŁOGOSŁAWINY PRZEZ OSZUSTWO !!!
_________________
Błąd w Historii prowadzi do błędu w Doktrynie.

Kłamstwo może zmienić historię, ale tylko Prawda może zmienić Świat.

”Łatwiej jest oszukać człowieka, niż przekonać go, ze został oszukany"
Mark Twain
 
 
Jachu 
cichy,pokorny

Pomógł: 445 razy
Wiek: 93
Dołączył: 09 Lis 2008
Posty: 10693
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2019-06-18, 20:55   

http://www.nastrazy.pl/archiwum/1995_6_11.htm
_________________
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.
 
 
wuka 

Pomogła: 255 razy
Wiek: 69
Dołączyła: 25 Cze 2016
Posty: 4079
Wysłany: 2019-06-19, 10:40   

George napisał/a:
NIKT NIE MOŻE BYĆ BŁOGOSŁAWINY PRZEZ OSZUSTWO !!!

Jak dla mnie jest to argument nie do obalenia.
Pomyślmy logicznie. Cóż to za bóg, który popiera zło? A do tego się sprowadza ta sytuacja. W Biblii mamy kilkakrotnie, mówię o ST, opis takich sytuacji, gdzie zło dzieje się aż bije w oczy, a bóg (podobno) temu przyklaskuje. Miałam i mam trudności z zaakceptowaniem takich fragmentów.
 
 
Yarpen Zirgin 
Katolik


Wyznanie: Kościół katolicki
Pomógł: 16 razy
Wiek: 46
Dołączył: 22 Maj 2006
Posty: 15743
Wysłany: 2019-06-19, 13:47   

Proponuję, abyś przestała przykładać własną miarkę do Boga i skończyła z tworzeniem sobie Jego wyobrażenia na podstawie "bo ja uważam, że tak powinno być".
_________________
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.
 
 
wuka 

Pomogła: 255 razy
Wiek: 69
Dołączyła: 25 Cze 2016
Posty: 4079
Wysłany: 2019-06-19, 14:26   

Yarpen Zirgin napisał/a:
Proponuję, abyś przestała przykładać własną miarkę do Boga i skończyła z tworzeniem sobie Jego wyobrażenia na podstawie "bo ja uważam, że tak powinno być".

A kto mi zabroni? Inkwizycja?
 
 
George 


Wyznanie: NAZAREJCZYK
Pomógł: 23 razy
Dołączył: 02 Paź 2014
Posty: 1463
Wysłany: 2019-06-19, 14:35   

Yarpen Zirgin napisał/a:
Proponuję, abyś przestała przykładać własną miarkę do Boga i skończyła z tworzeniem sobie Jego wyobrażenia na podstawie "bo ja uważam, że tak powinno być".


Ponieważ jesteśmy tu na Forum Biblijnym, a nie 'Religijnym', proponuję abyś zaczął używać inteligencji - rozumu, jeśli Bóg cię takim obdarzył, a nie wciskał nam tu chorą, zwodniczą naukę i teorie twojego żydo-chrześcijańskiego Kościoła Faryzeusza Pawła, tego Mesjanistycznego Kościoła Żydowskich Zelotów który od 65 roku AD okupuje oryginalny Kościół Boga, który Jezus ustanowił na Skale - Apostole Piotrze, i Katolicki Kościół Chrześcijański założony przez Cesarza Konstantyna Wielkiego w IV wieku.

Czy masz jakąkolwiek historyczną wiedzę na temat swojego żydo-chrześcijańskiego Kościoła Faryzeusza Pawła, i jego Boga - Mocnego Boga Izraela ?

Jeśli myślisz że masz to możemy tu Yarpenie tą twoją, pewnie urojoną wiedzę skonfrontować.
_________________
Błąd w Historii prowadzi do błędu w Doktrynie.

Kłamstwo może zmienić historię, ale tylko Prawda może zmienić Świat.

”Łatwiej jest oszukać człowieka, niż przekonać go, ze został oszukany"
Mark Twain
 
 
George 


Wyznanie: NAZAREJCZYK
Pomógł: 23 razy
Dołączył: 02 Paź 2014
Posty: 1463
Wysłany: 2019-06-19, 15:24   

wuka napisał/a:
George napisał/a:
NIKT NIE MOŻE BYĆ BŁOGOSŁAWINY PRZEZ OSZUSTWO !!!

Jak dla mnie jest to argument nie do obalenia.
Pomyślmy logicznie. Cóż to za bóg, który popiera zło? A do tego się sprowadza ta sytuacja. W Biblii mamy kilkakrotnie, mówię o ST, opis takich sytuacji, gdzie zło dzieje się aż bije w oczy, a bóg (podobno) temu przyklaskuje. Miałam i mam trudności z zaakceptowaniem takich fragmentów.


Masz rację Wuka, co to za bóg którego dom jest tak przerażający że napawał Jakuba GROZĄ ?

Co to za bóg który wdaje się w bijatykę z przybłędą, i na koniec całonocnych zapasów kadzi przybłędzie (Jakubowi) że robi się widno więc się poddaje; zmienia imię przybłędy z Jakuba na Izrael, i udziela mu SWOJEGO BŁOGOSŁAWIEŃSTWA.

Z tym nowym BŁOGOSŁAWIEŃSTWEM, nowego Boga - Mocnego Boga Izraela (i Yarpena), Jakub wkrótce kłania się do ziemi siedem razy, Błogosławionemu przez Boga Abrahama bratu - Ezawowi.

Wkrótce jednak Jakub / Izrael kłamie swemu bratu Ezawowi i ukrywa się w mieście Szechem, którego książę, za zgodą wszystkich mężczyzn miasta, pragnie pobłogosławić rodzinę Jakuba / Izraela, biorąc jego jedyną córkę - Dinę za żonę, ustanawiając ją księżniczką, i przyszłą królową swoich braci.

W podzięce za schronienie i chęć tegoż błogosławieństwa, synowie Jakuba / Izraela, pod patronatem i z Błogosławieństwem ich nowego boga - Mocnego Boga Izraela, mordują wszystkich mężczyzn miasta, a ich wdowy, matki i osierocone dzieci uprowadzają w niewolę, rabując, rozkradając cały ich dobytek. Nie będzie ich siostra nad nimi panowała.

Takiego to swojego Boga - Mocnego Boga Izraela, Yarpen i cała jego żydo-chrześcijańska świta sprzedają nam kłamstwem i Inkwizycją już od prawie 2000 lat. Od czasów działalności żydowskiego Zeloty - Faryzeusza Pawła.

To tyle na dziś o Mocnym Bogu Yarpena i Izraela,
o początku historii Yarpena 'narodu wybranego', wybranego przez tego boga który we wstępie Księgi Hioba opowiada jak to się przechadzał po Ziemi wzdłuż i w szerz.

Pozdrawiam
George
_________________
Błąd w Historii prowadzi do błędu w Doktrynie.

Kłamstwo może zmienić historię, ale tylko Prawda może zmienić Świat.

”Łatwiej jest oszukać człowieka, niż przekonać go, ze został oszukany"
Mark Twain
 
 
Yarpen Zirgin 
Katolik


Wyznanie: Kościół katolicki
Pomógł: 16 razy
Wiek: 46
Dołączył: 22 Maj 2006
Posty: 15743
Wysłany: 2019-06-19, 16:51   

wuka napisał/a:
Yarpen Zirgin napisał/a:
Proponuję, abyś przestała przykładać własną miarkę do Boga i skończyła z tworzeniem sobie Jego wyobrażenia na podstawie "bo ja uważam, że tak powinno być".

A kto mi zabroni? Inkwizycja?

Nikt Ci nie zabroni. Problem w tym, że kiedy przykładasz do Boga własną miarę i tworzysz jego obraz z własnych przekonań, to wychodzi Ci karykatura, przeciwko której się buntujesz.
_________________
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.
 
 
wuka 

Pomogła: 255 razy
Wiek: 69
Dołączyła: 25 Cze 2016
Posty: 4079
Wysłany: 2019-06-19, 16:56   

Yarpen Zirgin napisał/a:
wuka napisał/a:
Yarpen Zirgin napisał/a:
Proponuję, abyś przestała przykładać własną miarkę do Boga i skończyła z tworzeniem sobie Jego wyobrażenia na podstawie "bo ja uważam, że tak powinno być".

A kto mi zabroni? Inkwizycja?

Nikt Ci nie zabroni. Problem w tym, że kiedy przykładasz do Boga własną miarę i tworzysz jego obraz z własnych przekonań, to wychodzi Ci karykatura, przeciwko której się buntujesz.

Każdy, kto ma jakieś morale w sobie i umie czytac ze zrozumieniem widzi i rozumie, o czym piszę. Nie muszę niczego do siebie dostosowywać, bo ta historia jest jasna i oczywista. Jaki bunt? Yarpen, zastanów się. Co dobrego i pozytywnego wynika z tej historii i jak Bóg może mówić, że jest miłością i Duchem, a jednocześnie takie numery wyprawiać. No weź. I już mnie nie atakuj.
Jezus o Bogu powiedział inaczej i to jest dla mnie bazą.
Porównanie tamtego i tego nie wytrzymuje próby.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,09 sekundy. Zapytań do SQL: 12