Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Feminizm
Autor Wiadomość
Anna01 
Administrator


Wyznanie: Deizm
Pomogła: 292 razy
Dołączyła: 20 Maj 2006
Posty: 4596
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-05-10, 16:20   Feminizm

Mój syn (lat 16) ostatnio powiedział w rozmowie na temat feminizmu, że ruchy feministyczne walczące o równo uprawnienie kobiet, tak naprawdę to chcą tylko pokazać wyższość kobiet nad mężczyznami. I syn ma rację i feministki mają rację ! Bo to na nas KOBIETACH opiera się cały świat :-) . Tam gdzie był matriarchat nie było wojen, ludzie żyli dostatniej, spokojniej i na wyższym poziomie.
_________________
Miłość nie wyrządza zła bliźniemu. Przeto miłość jest doskonałym wypełnieniem Prawa.
Rzym. 13:10
 
 
machabeusz 

Pomógł: 6 razy
Dołączył: 06 Lip 2007
Posty: 3321
Wysłany: 2008-05-10, 17:49   

Dla odmiany przedstawię Biblijny pogląd na tę sprawę.W końcu to jest forum Biblijne , prawda? :-)

1 Kor. 11:3-10
3. A chcę, abyście wiedzieli, że głową każdego męża jest Chrystus, a głową żony mąż, a głową Chrystusa Bóg.
4. Każdy mężczyzna, który się modli albo prorokuje z nakrytą głową, hańbi głowę swoją.
5. I każda kobieta, która się modli albo prorokuje z nie nakrytą głową, hańbi głowę swoją, bo to jest jedno i to samo, jak gdyby była ogolona.
6. Bo jeśli kobieta nie nakrywa głowy, to niech się też strzyże; a jeśli hańbiącą jest rzeczą dla kobiety być ostrzyżoną albo ogoloną, to niech nakrywa głowę.
7. Mężczyzna bowiem nie powinien nakrywać głowy, gdyż jest obrazem i odbiciem chwały Bożej; lecz kobieta jest odbiciem chwały mężczyzny.
8. Bo nie mężczyzna jest z kobiety, ale kobieta z mężczyzny.
9. Albowiem mężczyzna nie jest stworzony ze względu na kobietę, ale kobieta ze względu na mężczyznę.
10. Dlatego kobieta powinna mieć na głowie oznakę uległości ze względu na aniołów.
(BW)

I co ty na to , Anno?
_________________
Jesteś lub byłeś świadkiem Jehowy?

http://forum.zbawieniedlaciebie.pl/index.php

http://machabeusz7.bloog.pl/
 
 
kato

Dołączył: 24 Maj 2006
Posty: 472
Wysłany: 2008-05-12, 06:24   

machabeusz napisał/a:
10. Dlatego kobieta powinna mieć na głowie oznakę uległości ze względu na aniołów.


Jakie to szczęście, ten zakompleksiony bełkot nie jest już obowiązujący (a przynajmniej w cywilizowanych krajach).
 
 
machabeusz 

Pomógł: 6 razy
Dołączył: 06 Lip 2007
Posty: 3321
Wysłany: 2008-05-12, 18:41   

kato napisał/a:
machabeusz napisał/a:
10. Dlatego kobieta powinna mieć na głowie oznakę uległości ze względu na aniołów.


Jakie to szczęście, ten zakompleksiony bełkot nie jest już obowiązujący (a przynajmniej w cywilizowanych krajach).


Wstydź się swoich słów kato.
Ten "zakompleksiony bełkot" jak piszesz , to Słowo Boże. Ja nie powiedziałem tego od siebie , ale wkleiłem cytat z Biblii.
Biblia jest dla ciebie jakimś autorytetem , czy po prostu tylko wybiórczo uznajesz jej treść? :-?
_________________
Jesteś lub byłeś świadkiem Jehowy?

http://forum.zbawieniedlaciebie.pl/index.php

http://machabeusz7.bloog.pl/
 
 
kato

Dołączył: 24 Maj 2006
Posty: 472
Wysłany: 2008-05-13, 06:17   

machabeusz napisał/a:
Ten "zakompleksiony bełkot" jak piszesz , to Słowo Boże.


Słowo Boże???
Czy ten "Bóg" przypadkiem nie ma kompleksów wobec kobiet? A może się ich boi? dlaczego to kobieta ma nosić symbol uległości? A w czym facet jest lepszy? Bo ma penisa?
Ten bełkot jest podpięty pod słowa boże tylko z jednego powodu: żeby ewidentny kretynizm nabrał mocy "danej z nieba".

machabeusz napisał/a:
Biblia jest dla ciebie jakimś autorytetem , czy po prostu tylko wybiórczo uznajesz jej treść

Chodzi ci o autorytet słowa bożego, czy autorytet popaparańców, którzy to Słowo wykorzystują dla własnych, małych, celów?

Sam się wstydź !!
 
 
Bobo 


Pomógł: 551 razy
Dołączył: 03 Mar 2007
Posty: 13647
Wysłany: 2008-05-13, 07:25   

kato
Cytat:
Chodzi ci o autorytet słowa bożego, czy autorytet popaparańców, którzy to Słowo wykorzystują dla własnych, małych, celów?

Kogo nazywasz 'popaprańcem'? Pawła, który pisze o uległości kobiet? Kto wg. Biblii jest głową kobiety? Czy Biblia pozwala kobiecie na wszystko co robić ma mężczyzna?
Proszę Cię abyś wyjaśnił właściwie, kto jest wg. Ciebie owym 'popaprańcem'. No i jakie to są te Twoje 'małe cele'?
_________________
Oszołomstwu mówię NIE!
 
 
machabeusz 

Pomógł: 6 razy
Dołączył: 06 Lip 2007
Posty: 3321
Wysłany: 2008-05-13, 19:26   

kato napisał/a:
machabeusz napisał/a:
Ten "zakompleksiony bełkot" jak piszesz , to Słowo Boże.


Słowo Boże???
Czy ten "Bóg" przypadkiem nie ma kompleksów wobec kobiet? A może się ich boi? dlaczego to kobieta ma nosić symbol uległości? A w czym facet jest lepszy? Bo ma penisa?
Ten bełkot jest podpięty pod słowa boże tylko z jednego powodu: żeby ewidentny kretynizm nabrał mocy "danej z nieba".

machabeusz napisał/a:
Biblia jest dla ciebie jakimś autorytetem , czy po prostu tylko wybiórczo uznajesz jej treść

Chodzi ci o autorytet słowa bożego, czy autorytet popaparańców, którzy to Słowo wykorzystują dla własnych, małych, celów?

Sam się wstydź !!


Mam pytanie do moderatorów:

Czy można tak sobie pisać takie plugastwa publicznie na tym forum?

Wydaje mi się że to jest forum biblijne i uczestnicy powinni mieć szacunek dla całego Pisma Świętego.

Wydaje mi się kato, że byłoby z pożytkiem dla nas , abyś zmienił forum na bardziej pasujące do twojej pisowni i zapatrywań.

Oczywiście jest też druga opcja , którą preferuję , czyli uznać całe Pismo za natchnione i "zmienić myślenie".Uwierz mi , że warto to zrobić , bo Jezus tylko na to czeka.
_________________
Jesteś lub byłeś świadkiem Jehowy?

http://forum.zbawieniedlaciebie.pl/index.php

http://machabeusz7.bloog.pl/
 
 
Bobo 


Pomógł: 551 razy
Dołączył: 03 Mar 2007
Posty: 13647
Wysłany: 2008-05-13, 19:44   

Cytat:
Mam pytanie do moderatorów:
Czy można tak sobie pisać takie plugastwa publicznie na tym forum?

Masz rację, nie można tak pisać. Zapytałem wcześniej kato aby usłyszeć jakieś jego wyjaśnienie. Faktycznie kato chyba pomylił Forum i zamiast coś na temat Biblii to on przeciw Biblii. I jeszcze nie to byłoby naganne, gdyby nie fakt, że popaprańcami nazywa ludzi uznających autorytet Biblii. To już od jakiegoś czasu zbierało mu się. Teraz dostaje ode mnie ostrzeżenie.
_________________
Oszołomstwu mówię NIE!
 
 
kato

Dołączył: 24 Maj 2006
Posty: 472
Wysłany: 2008-05-14, 06:19   

No cóż. Dostałem ostrzeżenie i przyznaję, że moja chata skraja. Dlaczego mam nadstawiać karku za kobiety? Skoro uważają, że przynależy im się znak uległości, jak psu zupa, to proszę bardzo. Nie rozumiem tylko dlaczego potem narzekają.
A "poparańcami" nie są ci, którzy hołubią Biblię, tylko ci, którzy własne kompleksy podnoszą do miana praw bożych. I w tym kontekście Paweł był popaprańcem.

machabeusz napisał/a:
Czy można tak sobie pisać takie plugastwa publicznie na tym forum?

Mogłeś to dodatkowo opisać wersalikami :-)
Jeśli z definicji uznajemy, że coś jest skończone i doskonałe, to po co to forum? Dla przyklaskiwania sobie? Inna rzecz, że dla mnie plugastwem jest przypisanie kobiety, jako czegoś podrzędnego i wmawianie jej, że jest to okazywanie szacunku.
 
 
kato

Dołączył: 24 Maj 2006
Posty: 472
Wysłany: 2008-05-14, 06:21   

Jeszcze jedno. Zauważyliście, że dyskusja rozwinęła się TYLKO w męskim towarzystwie? Po raz kolejny wiemy lepiej czego potrzebują kobiety?
 
 
agneess 


Wyznanie: Protestantka(KBWCH)
Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 21 Maj 2006
Posty: 652
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 2008-05-14, 10:07   

„Podobnie wy, mężowie, postępujcie z nimi z wyrozumiałością jako ze słabszym rodzajem niewieścim i okazujcie im cześć, skoro i one są dziedziczkami łaski żywota, aby modlitwy wasze nie doznały przeszkody.”

„Mężowie, miłujcie żony swoje, jak i Chrystus umiłował Kościół i wydał zań samego siebie, aby go uświęcić, oczyściwszy go kąpielą wodną przez Słowo, aby sam sobie przysposobić Kościół pełen chwały, bez zmazy lub skazy lub czegoś w tym rodzaju, ale żeby był święty i niepokalany. Tak też mężowie powinni miłować żony swoje, jak własne ciała. Kto miłuje żonę swoją, samego siebie miłuje.”


Czy oznacza to, że tylko żony powinny być ugodowe i uległe? Nie! Małżeństwo wymaga kompromisów z oby stron. Biblia mówi: „Bądźcie sobie wzajemnie poddani w bojaźni Chrystusowej!” EFEZ. 5,21

:lol:
_________________
Potrafię być przyjacielem i najgorszym wrogiem
Lubię wszystko co jest tego warte
Biorę dużo i daję jeszcze więcej...

 
 
 
machabeusz 

Pomógł: 6 razy
Dołączył: 06 Lip 2007
Posty: 3321
Wysłany: 2008-05-14, 19:40   

[quote="kato"]

Cytat:
Paweł był popaprańcem.


Dostałeś ostrzeżenie , a pomimo to mądrości nie nabyłeś...

Nazywasz wybranego przez Boga apostoła w taki sposób. Jego słowa , z które tak szydzisz są z natchnienie Bożego.

Nikt tutaj nie ma zamiaru (włącznie z Pawłem) poniżać kobiet. Ten nakaz , aby były podporządkowane swoim mężom wynika z mądrości Bożej. Jeśli tego nie rozumiesz , to zamiast bluzgać , to spróbuj z modlitwą i pokorą zrozumieć ten nakaz. Agness podała wersety , które ukazują przywilej i pozycję kobiety w oczach Bożych. Nie zauważyłem , aby ona lub inne pobożne chrześcijanki miały jakieś zastrzeżenia odnośnie słów , które są zapisane na ich temat w Biblii. Sugeruję więc , abyś nie wypowiadał się w ich imieniu i że rzekomo są poniżane.

Druga sprawa , to wybiórczo traktujesz tekst Biblii i wersety , które nie pasują twoim poglądom w perfidny sposób starasz się unieważnić posługując się obraźliwymi tekstami.
Zapewniam cię , że taka metodą nic nie zyskasz , a raczej stracisz. Uczestnicy tego forum najczęściej takie osoby po prostu ignorują.

Apostoł Paweł , którego nazwałeś "popaprańcem" pisał słowa , których nazywać tak nie można. Zrozum to.

2 Piotr. 3:15
15. A cierpliwość Pana naszego uważajcie za ratunek, jak i umiłowany brat nasz, Paweł, w mądrości, która mu jest dana pisał do was, ;
(BW)

Jeśli nadal tego nie rozumiesz , to spróbuj zastanowić się nad tym wersetem i odpowiedzieć sobie i nam na pytanie:

Skąd pochodziła mądrość apostoła Pawła spisana w listach?
_________________
Jesteś lub byłeś świadkiem Jehowy?

http://forum.zbawieniedlaciebie.pl/index.php

http://machabeusz7.bloog.pl/
 
 
Anna01 
Administrator


Wyznanie: Deizm
Pomogła: 292 razy
Dołączyła: 20 Maj 2006
Posty: 4596
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-05-14, 21:49   

Kochani
Bóg, Jezus i apostoł Paweł ( w listach) uważał, że wszyscy są równi wobec Boga. Bóg- chociażby w sprawie nakrywania głowy- zostawił kobietom wybór. Jezus kobiety traktował na równi ze wszystkimi nazywając je siostrami.
Apostoł pisał :"żona nie rozporządza własnym ciałem, lecz jej mąż; podobnie też i mąż nie rozporządza własnym ciałem, ale żona. " Uświęca się bowiem mąż niewierzący dzięki swej żonie, podobnie jak świętość osiągnie niewierząca żona przez brata". Małżonkowie powinni być partnerami, ale mężczyźni (szczególnie w okresie średniowiecza) powołując się na Biblię zmarginalizowali rolę kobiety, zepchnęli do roli niewolnika zależnego od pana i władcy! Kobieta pozbawiona była prawa jakie dał jej Bóg - prawa do godności. Ile to kobiet (wybacz im Boże) ginęło w imię Boga właśnie przez tchórzliwych, bezkarnych mężczyzn! Ile świeżo upieczonych mężatek, zmuszano do obrzydliwej pierwszej nocy z panem?! I chcę tu zaznaczyć wyraźnie, że nie przez to, że Bóg umniejszał rolę kobiety, tylko dla tego, że mężczyznom (różnym świętym Tomaszom, Augustynom) zachciało się interpretować Biblie na swoją modłę. Oczywiście nie jest to tylko domeną świata chrześcijańskiego.
Chiny niedługo stracą połowę populacji, bo zabicie dziewczynki nie wiązało się (i nie wiąże) z żadnymi konsekwencjami - kobieta zbędny balast, coś gorszego, następny "inkubator"wydający na świat następne "inkubatory" i gęby do wykarmienia.
Cieszę się, że żyjemy w takich czasach, że kobieta może czuć się pełnowartościowym człowiekiem, mając prawa, obowiązki, pragnienia, które może spełniać i jednocześnie żyć zgodnie prawami Bożymi. A to również dzięki zmianom w świadomości mężczyzn, że kobieta może być partnerem we wszystkich sprawach, że gotowanie , sprzątanie i pranie dla mężczyzny nie jest niczym hańbiącym. Ot wspólne działanie dla dobra wszystkich i Bóg się najbardziej z tego cieszy :-)
_________________
Miłość nie wyrządza zła bliźniemu. Przeto miłość jest doskonałym wypełnieniem Prawa.
Rzym. 13:10
 
 
kato

Dołączył: 24 Maj 2006
Posty: 472
Wysłany: 2008-05-15, 06:10   

Cytat:
Nazywasz wybranego przez Boga apostoła w taki sposób. Jego słowa , z które tak szydzisz są z natchnienie Bożego.


1. Mnie żaden bóg nie powiedział, że facet z kompleksami jest jego wybrańcem (nawiasem mówiąc ciekawie to o tym "bogu" świadczy)
2. Natchnienie wynikające z kompleksów nazywasz bożym??

machabeusz napisał/a:
Dostałeś ostrzeżenie , a pomimo to mądrości nie nabyłeś...


Teraz to ci już tylko stosik dla mnie pozostał. Mądralo...

machabeusz napisał/a:
2 Piotr. 3:15
15. A cierpliwość Pana naszego uważajcie za ratunek, jak i umiłowany brat nasz, Paweł, w mądrości, która mu jest dana pisał do was, ;
(BW)

Jeśli nadal tego nie rozumiesz , to spróbuj zastanowić się nad tym wersetem i odpowiedzieć sobie i nam na pytanie:


Zastanowiłem się i wyszło mi, że Piotr był Bogiem. Trafiłem?


Nadal głównie faceci dyskutują o kobiecych potrzebach i powinnościach. Czy to nie zabawne? Podejrzewam, że Pani sobie to czytają i maja ubaw po pachy :)
 
 
Paulina_____ 

Dołączyła: 26 Lip 2006
Posty: 122
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-05-20, 13:17   Re: Feminizm

Anna01 napisał/a:
Mój syn (lat 16) ostatnio powiedział w rozmowie na temat feminizmu, że ruchy feministyczne walczące o równo uprawnienie kobiet, tak naprawdę to chcą tylko pokazać wyższość kobiet nad mężczyznami. I syn ma rację i feministki mają rację ! Bo to na nas KOBIETACH opiera się cały świat :-) . Tam gdzie był matriarchat nie było wojen, ludzie żyli dostatniej, spokojniej i na wyższym poziomie.


Marna u nas wiedza o feminizmie..... taka sama jak i o matriarchacie
Szkoda ze młodych chłopak boi się kobiet. Ten strach bedzie sobie wczesnej czy pózniej rekompensował. Miejmy nadzieje ze nabierze kiedys pewnosci siebie. Powiedz mu że strach ma wielkie oczy :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 10